ra Staatssecretaris Pc Voorstel voor financiering van wijkgezondheidscentra L Demonstratie L M sc nt Kleinere beurs wil giropassen beter beveiligen voor gehuwde studenten en dan dit nog „Premiestijging zal groot zijn” Bij frontale botsing drie mensen gedood VVD-congres over Arbeid: Werktijdverkorting Wiegel: Samenwerking bij bezuinigingsoperatie nodig Cl ;l FJ rt l« Samenlevingsvormen Niet ingenomen Ziekenfondsdirecteur: Brandschade Onderzoek gevraagd CHU Raad Energie-onderzoek Kraakactie „Open auto’s” 4 êf w: Aantjes I I Leeftijdsgrens voor vormingswerk 30 jaar Werkverdeling Richtsnoer Feest Beeldschermen b ,-JWT< MAANDAG BINNEN- EN BUITENLAND 2 2 M E I 19 7* 2 M 7 4 (Van onze parlementsredactie) w HOOGEVEEN. De partij raad van de ARP heeft zich zater dag in Hoogeveen met ruime meerderheid (91-31) onvoorwaar delijk tegen het produceren van de neutronenbom uitgesproken. Daarmee ging de partijraad ver der dan de fractie van het CDA, die het afwijzende standpunt wel aan voorwaarden bindt. T( hooi gebi cieei gen. beet slaa i den< brui derr den geei vlie; 2 =•5 SE komst van de AR. Het is, zo zei Wiegel, in het be lang van alle partijen als aan die bezuinigingsope ratie de beste krachten worden gegeven. OOSTERHESSELEN. Vice-premier Wiegel heeft zaterdag de be windslieden van VVD en CDA opgeroepen samen alles op alles te zetten om de ingrijpende bezui nigingsoperatie te ver richten, die nodig is om te voorkomen dat de werkloosheid nog aan zienlijk zal stijgen. Ook de kaders van de partij en en de Kamerfracties zullen daaraan moeten mee werken. Wiegel rea geerde hiermee op de kritische opmerkingen, die met name ARP- voorzitter Hans de Boer eerder die dag maakte aan het adres van de WD op een bijeen- (Van onze parlementsredactie) F Partijraad AR on voorwaardelijk tegen produktie neutronenbom foto geeft KVP-partijvoorzitter Vergeer het woord Dt 11 het \x/eer 21 16 0 I I Vc pert een pen geve vel, geril guei nigt< In buit weel teen geve schc ovei gan; kon I i d Het belangrijkste uit de resolutie is dat een CDA-studie naar de problematiek zal worden verricht. Deze studie moet over een jaar zijn afgerond. Intussen moet het CDA zoeken naar wegen die leiden naar het wegnemen van de bestaande onbillijk heden in de wetgeving. Een wijzigings voorstel van de statencentrale Tiel dreigde een splitsing van geesten in bestuur van partijraad te veroorzaken. Volgens dit amendement zou adoptie door homofiele paren en kunstmatige inseminatie van ho mofiele vrouwen moeten worden afgewe zen. Vlak vóór de stemming trok Tiel ech ter het amendement in. Ook volgend jaar zal de ARP een confe- rentiedag houden over de problemen van etnische minderheidsgroepen. De partijraad ging ook akkoord met de bestuursresolutie over de zogeheten alter natieve samenlevingsvormen. Deze uit spraak moest, zo zei het bestuur, een sig naalfunctie hebben. Partijvoorzitter Hans de Boer had zaterdagochtend, in zijn wel- komstrede, al gezegd dat dit onderwerp voor deCDA-partijen een verwaarloosd terrein is geweest. aan teamoverleg en aan „anders” werken. Op basis daarvan stelt ze een extra vergoe ding per ingeschreven patiënt voor tot een maximum van 2210 patiënten (85 procent van de 2600 die als norm geldt voor de partijen allëen de CHU, wegens het jubi leum van de CHU vierde. De partijraad van de KVP ging akkoord met het voorstel van het partijbestuur om de KVP uiterlijk op 1 juni 1980 in het CDA te laten opgaan. Dit betekent dat van de huidige federatievorm wordt overge gaan naar een fusie en dat de deelnemende partijen, KVP, ARP, en CHU, zichzelf op heffen. Hij zei dat het CDA zich met volle kracht zal blijven inzetten voor zaken, die in de vorige periode de instemming van het CDA hadden, bijvoorbeeld het prijsbeleid van Lubbers en het sociaal beleid van Boersma. Hij noemde het „onzin” dat het CDA zou pleiten voor strikte voortzetting van het beleid* van het vorige kabinet. „Ook dat was een coalitiekabinet, waarin het CDA compromissen heeft moeten slui ten”, aldus Aantjes. Een brand in een gerestaureerde boerde rij in Boekel heeft gisternacht voor twee ton schade aangericht. NIJMEGEN (ANP). Alleen een zeer grote overheidssubsidie zal kunnen voor komen, dat de premie voor de verplichte ziekenfondsverzekering nu 8,2 procent per 1 januari 1979 tot omstreeks 9 procent omhoog moet. De Industriebonden NW en NKV willen een diepgaand onderzoek naar de beste ding van honderden miljoenen guldens die de Oranje Nassau Groep in de jaren zestig en zeventig van de overheid en de EGKS heeft ontvangen. Dat geld werd ter be schikking gesteld om de mijnen uiteinde lijk te kunnen sluiten en nieuwe industrië le projecten te starten. Volgens de bonden gaat het om ruwweg 700 miljoen gulden. De bonden hebben de indruk dat honder den miljoenen over de balk zijn gesmeten. Dit staat in het blad Actie van de bonden. Eei de n pogü vracl men< i I (Van onze redactie binnenland) STRIJEN (N.-B.). Bij een verkeerson geval in de gemeente Strijen zijn gister nacht drie doden gevallen. De auto van de slachtoffers botste frontaal op een tegen ligger, die op de verkeerde weghelft was terechtgekomen. De slachtoffers zijn de 26-jarige C. Wijs en C. Wijs-Hermans uit Rotterdam en de 27-jarige N. Mudde uit Alblasserdam. Bij het ongeval raakten twee personen zwaar gewond. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Las Palmas New York Tunis zw. bew. zw. bew. mist h. bew. zw. bew. geh. bew. zw. bew. mist zw. bew. geh. bew. regen zw. bew. 1. bew. on bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. on bew. h. bew. regen 1. bew. mist regen geh. bew. geh. bew. regen geh. bew. zw. bew. 1. bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. regen h. bew. geh. bew. zw. bew. zw. bew. 1. bew. onbew. zw. bew 8 8 3 9 4 9 8 3 9 6 0 0 0.1 0 0 0 0 0.1 0 0 7 0 •4 0 3 0 0 6 0 0 0 0.1 1 100 0 0 27 0 0 0 1 0 0 0.4 0.6 0 2 0 14 0 Het ministerie van volksgezondheid ver leent sinds 1974 in het kader van een stimuleringsregeling subsidie aan wijkge zondheidscentra. Maar die subsidie is doorgaans niet voldoende om de aanloop kosten te dekken. Bovendien wordt de subsidie voor maximaal vijf jaar verleend, I terwijl er na die periode meestal ook nog financiële tekorten blijven bestaan. Vol gens de laatste gegevens telt Nederland nu 62 wijkgezondheidscentra en 14 andere samenwerkingsvormen en zijn er 16 plan nen bekend tot oprichting van een wijkge zondheidscentrum. De beste oplossing zou een uniform lan delijk financieringssysteem zijn. Maar om dat dat nog wel geruime tijd op zich zal laten wachten heeft een commissie van de Ziekenfondsraad een voorlopige regeling opgesteld, die aansluit bij de stimulerings regeling van Volksgezondheid. Een van de voorwaarden is dan ook, dat samenwer kingsverbanden die een beroep doen op geld uit de AWBZ, in aanmerking moeten komen voor die stimuleringsregeling. Een tweede voorwaarde is, dat de sa menwerkende beroepsbeoefenaren (huis arts, wijkverpleegkundige, maatschappe lijk werker e.d.) beschikken over een geza menlijke huisvesting. Het is de bedoeling, dat de gezondheidscentra een financiële tegemoetkoming krijgen voor exploitatie tekorten die naar de mening van de zieken fondsraad reëel en aanvaardbaar zijn. De commissie gaat ervan uit, dat de huisarts in een gezondheidscentrum min stens vijftien procent van zijn tijd besteedt SU biss< lijk het heid vera Moe de N sche bron inch 13 l 13 13 11 14 11 12 12 12 13 16 27 20 22 18 13 19 17 20 20 17 22 18 13 15 16 16 24 23 19 21 23 14 29 22 23 21 19 19 22 nisai Soil zittii over hote Beid w- C laar. Op de bijeenkomst van de CHU, die zaterdag in Arnhem haar 70-jarig bestaan herdacht, deed premier van Agt een op roep tot matiging van de inkomens met het oog op de slechte economische situatie. W4 nnw no no no nno wnw nnw no n nno nnw windst. n o n no no windst. zzo nw ozo ono W n nw nno windst. wnw wzw o wzw zw nno wnw ozo o zo wnw z n n w 18 10 13 11 8 13 12 7 9 12 9 10 10 10 8 9 14 15 11 15 11 8 16 19 12 15 12 10 15 UTRECHT (ANP). De Ziekenfondsraad gaat donderdag een voorstel behandelen inzake het verlenen van financtee tegemoetkomingen aan wijkgezondheidscentra uit het fonds van de AWBZ. Het voorstel behelst onder meer het verlenen van een financiële tegemoetkoming voor de extra tijd die de huisarts kwijt is aan samenwer king met anderen (teambepsrekingen e.d.) en voor huisvestingskosten die die van een solopraktijk teboven gaan. De minister van Economische Zaken, Van Aardende, heeft de Tweede Kamer meegedeeld dat binnenkort een voorlopige raad voor het energieonderzoek zal wor den ingesteld. Deze raad zal de minister adviseren over de hoofdlijnen van het energie-onderzoek Leden van het Comité Jeugdhuisvesting in Rotterdam hebben zaterdagmiddag een al geruime tijd leegstaand bedrijfspand aan de Schiekade gekraakt. De actievoer ders willen bereiken dat de gemeente het pand koopt en het geschikt maakt voor huisvesting van jongeren. Een dergelijke stijging zou „van forse invloed” zijn op de loonontwikkeling. De premie voor de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten zal ook aanzienlijk moeten stijgen en wel van 2,86 procent nu tot zeker 3,25 procent in 1979. De heer H. van der Hoeven, directeur van het Haagse Ziekenfonds AZIVO, maakte deze opmerkingen zaterdag in Nij megen op het congres van de vereniging „Voorkomen Is Beter”. Bij een actie van de rijkspolitie te Gro ningen in de gemeenten Scheemda en Mid- wolda is gebleken dat ongeveer één vijfde van de geparkeerde gecontroleerde auto’s niet was afgesloten. Van de in totaal 463 gecontroleerde auto’s stonden er 103 niet op slot. In zes van de „open auto’s” waren de contactsleutels aanwezig in het contact slot. In de niet-afgesloten auto’s trof de politie talloze waardevolle voorwerpen zoals radio’s en waardepapieren aan. De politie liet in de auto’s folders achter. Ook is contact opgenomen met de eigenaren. Pogingen van vooral de Friese afgevaar digden om de uitspraak van de partijraad enigszins af te zwakken, door het begrip „definitief niet in produktie nemen” te wijzigen in: „voorlopig niet in produktie”, werden door de partijraad verworpen. De Friese voorstellen werden fel aangevallen door prof. Kooymans, oud-staatssecretaris van Buitenlandse Zaken. Volgens hem stonden de amendementen van Friesland op een uitermate gespannen voet met het verkiezingsprogramma van het CDA. Ook het bezwaar dat de anti- neutronenbomresolutie zich slechts over het NAVO-wapen uitsprak en niet over de SS-70-raket van de Sovjet-Unie, vond Kooymans niet op zijn plaats. De resolutie voorziet immers in een onderzoek door de wetenschappelijke instituten van het CDA naar mogelijkheden om de bewapenings- spiraal te doorbreken en alternatieven te bieden voor het huidige veiligheidsbeleid. alleen werkende huisarts). Per arts komt die vergoeding (maximaal) neer op ruim 20.000 gulden per jaar. Ten aanzien van de fysiotherapeuten zou een soortgelijke regeling kunnen wor den getroffen. Voor de wijkverplegenden en maatschappelijk werkers stelt de com missie geen extra financiële tegemoetko ming in de honoreringssfeer voor, omdat zij meestal door hun eigen organisaties (kruisvereniging, instelling voor maat schappelijk werk) worden gesalarieerd. Het AR-deel van de CDA-Tweede- Kamerfractie is vermoedelijk niet erg in genomen met de verregaande uitspraak van de partijraad. Het Kamerlid Van Dam vroeg op wat bitse toon of deze uitspraak moest worden gezien als „het terugfluiten van de fractie”. Mocht dat het geval zijn, zo zei hij, dan eiste hij een wat dit betreft duidelijker uitspraak. Kooymans zag ech ter weinig verschil tussen beide standpun ten. Hij herinnerde eraan dat de CDA- fractie ruim twee maanden geleden, in het debat ter gelegenheid van het aftreden van defensieminister Kruisinga, voor de motie- Terlouw heeft gestemd. Die motie vroeg van de regering om bij de Amerikaanse Weer in binnen- en buitenland CDA-fractieleider Aantjes hield op alle drie congressen van KVP, ARP en CHU een politieke rede met een gelijkluidende inhoud. Hij besteedde veel aandacht aan de bezuinigingsoperatie die, zo vond hij, sociaal van inhoud moet zijn. Volgens Aantjes mag het niet gaan om een bezuini- gingspakket met alleen een sociaal lintje. „De pijn van de matiging moet daarnaast gepaard gaan met maatschappij- vernieuwende maatregelen”, zo verklaar de hij. Aantjes ging ook in op de twist met de VVD over de vraag of dit kabinet het beleid van het kabinet-Den Uyl voortzet. Ruim tweehonderd mensen hebben zaterdagmiddag in de Amsterdamse binnen stad gedemonstreerd voor stopzetting van alle hulp aan Indonesië. Zij deden dit naar aanleiding van de eenentwintigste IGGI-conferentie, die vandaag en mor gen in de hoofdstad wordt gehouden. Op deze conferentie wordt het programma voor de hulp aan Djakarta vastgesteld door de zogenoemde donorlanden, waaronder Nederland, West-Duitsland, de VS, Japan en Frankrijk. 1 I 11 11 ci u §.2 Een congres van de WD stelde zich zaterdag achter dit idee, dat is ontwikkeld door de Teldersstichting, het weten schappelijk bureau van de WD. Op het deel-congres werd gediscussieerd over stel lingen gebaseerd op de rappor- ENSCHEDE (ANP). Zonder met uni- versiteiten, hogescholen, academische raad of studentendekanen te overleggen heeft de centrale directie studiefinancie ringen een nieuwe toelageregeling voor gehuwde studenten aangekondigd. Ze wordt voor alle betrokkenen met het ko mende studiejaar van kracht. Het is een bezuinigingsmaatregel met het effect dat een studentenechtpaar een studerende en een niet-studerende partner er in het ergste geval ruim 230 gulden per maand op achteruitgaat. In het weekblad van de Technische Ho geschool Twente in Enschede heeft de studentendekaan drs. J. Ham de nieuwe regeling ongehoord genoemd. Het is een absurde situatie dat reeds gehuwden wor den geconfronteerd met een achteruitgang van hun inkomsten. Het zou volgens hem juister zijn geweest als de toelage moet worden verlaagd dit te doen voor men sen die in aanmerking zouden kunnen gaan komen voor een huwelijkstoelage. DEN HAAG(ANP). Staatssecretaris N. Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) heeft zaterdagmiddag in een radiopro gramma van de VARA andermaal bena drukt dat zij het misbruik van ontvreemde of verloren giropassen wenst tegen te gaan. Zij denkt daarbij aan maatregelen als de giropas voorzien van foto en geboor tedatum van de rekeninghouder. Zij noemde dit belangrijke hulpmiddelen te gen misbruik. De staatssecretaris ging niet in op de suggestie de girobetaalkaart te verzeke ren, zoals het geval is met de zogenaamde Eurocheques van de banken. Mevrouw Smit-Kroes kondigde twee ex perimenten van de PTT aan, de zogenaam de viewdata. Bij dit systeem is het moge lijk mét behulp van telefoon- en televisie toestel informatie op te vragen. Men draait daarbij een telefoonnummer, waarna de bepaalde informatie op het tv-toestel ver schijnt. Tijdens de Firato te Amsterdam wordt hiermee in het najaar een klein experiment gehouden. Op 1 januari 1979 start een groot, een jaar durend, experi ment. De staatssecretaris verwacht dat viewdata in de loop van de jaren tachtig gemeengoed zal worden. ZEVENBERGEN (ANP). De optrek king van de leeftijdsgrens voor deelname aan het vormingswerk, van 27 tot 30 jaar, wordt „een structureel onderdeel van de onderwijsbegroting, ingaande ’79-’8O”. Dit heeft minister dr. A. Pais (Onderwijs) zaterdag gezegd bij de opening van de landelijke deelnemersdag van het vor mingswerk jonge volwassenen (VJV) in Zevenbergen. De bewindsman deed deze toezegging ten overstaan van het tienjari ge VJV „bij wijze van verjaarscadeau, dat de regering ondanks grote financiële pro blemen wil schenken”. WD-voorzitter Korthals Ai tes vindt het onjuist dat de gemeenteraadsverkiezingen gebruikt worden om er lande lijke politiek mee te bedrijven. Op het congres van zijn partij in Heiloo zei hij zaterdag het veel belangrijker te vinden in de gemeentelijke colleges te komen tot een goede werkver deling. „De PvdA probeert in steden waar zij de meerderheid heeft alle zetels op te eisen in het college van B. en W. Ondanks de mislukking in Amsterdam probeert men weer te komen tot meerderheidscolleges. Een goed bestuurlijk klimaat kan alleen maar bereikt worden als een brede meerderheid van de bevolking zich vertegenwoor digd weet in het lokale be stuur”, aldus de WD- voorzitter. De WD ziet in een algemene werktijdverkorting een moge lijke oplossing voor de wer- kloosheidsproblematiek. De overheid moet een betere ver deling van werk over alle werknemers bevorderen door de extra kosten die een werk tijdverkorting met zich meeb rengt tijdelijk te subsidiëren, totdat die kosten door de loon ontwikkeling zijn ingelopen. In Soest is zaterdagavond de 22-jarige bromfietser C. Kooyman uit Bavel (N.-B.) om het leven gekomen bij een botsing met een trein. Hij was op slag dood. Het onge luk gebeurde op een met automatische knipperlichten beveiligde spoorwegover gang. Het treinverkeer ondervond door de botsing een half uur vertraging. De vijfjarige Richard Wigbold uit Tub- bergen is gisteravond om het leven geko men toen hij bij het oversteken van een weg door een auto werd geschept. Op de Graafseweg in Wychen is gister avond de 23-jarige mevrouw J. de Geus uit Neerijnen (Gld.) om het leven gekomen. De door haar verloofde bestuurde auto was tegen een boom gebotst. Te hoge snelheid is de zeventienjarige Jan van ’t Geloof uit Ouddorp gisteravond noodlottig geworden. De auto waarin hij meereed sloeg in een bocht van de weg in Ouddorp over de kop. Een andere inzitten de van de auto werd zwaar gewond. De negentienjarige mevrouw A. Megens uit Eindhoven is gistermiddag bij een ver keersongeval in haar woonplaats om het leven gekomen. De auto waarin zij mee reed, botste tegen een links van de weg staande boom. Drie andere inzittenden van het voertuig werden zwaar gewond. De vierjarige H. van Tilburg uit Hel mond is gisteravond bij een ongeval in zijn woonplaats om het leven gekomen. De jongen liep tussen twee geparkeerde au to’s plotseling de rijweg op en werd gegre pen door een personenauto. De 58-jarige ruiter J. Schepers uit Beek (L.) is zaterdagavond om het leven geko men toen zijn paard ging steigeren toen er een vrachtwagen passeerde. De auto reed paard en ruiter aan. De heer Schepers overleed later in een ziekenhuis in Geleen. De 17-jarige R. Smit is gisternacht op de Hoofdweg op Terschelling om het leven gekomen toen hij met zijn brommer tegen een tegemoetkomende personenwagen reed. De achttienjarige H. Salari uit Epse (Gld.) is gisternacht in Bathmen (Gld.) om het leven gekomen toen hij op een toerit van de A-l met zijn motor in een bocht rechtdoor reed en in een sloot terecht kwam. De 23-jarige mevrouw S. Jansen uit Baarn is zaterdagavond in Dalen (Dr.) om het leven gekomen toen de auto, waarin zij reed, door een melktankauto werd gegre pen. De tankauto was plotseling de voor- rangsweg opgereden. In een ziekenhuis in Deventer is zater dag de 46-jarige J. de Visser uit die plaats overleden. In de nacht van vrijdag op zaterdag had hij ernstig inwendig letsel opgelopen bij een autobotsing als gevolg van een foute inhaalmanoeuvre. Bij het ongeval was ook de voetballer Dick Schneider betrokken. Hij liep een diepe vleeswond aan zijn been op. Schneider heeft het ziekenhuis inmiddels weer ver laten. Bij ongelukken elders in het land kwa men zeker drie personen om het leven. ten „Arbeid” en „Liberalisme in de jaren 80” van de stich ting. De stellingen zullen gaan dienen als richtsnoer voor het beleid van de partij wanneer de WD-partijraad zich ermee verenigd zal hebben. De bijeenkomst van zater dag was bedoeld om in de par tij op een breed vlak over de arbeidsproblematiek van ge dachten te wisselen. Het ligt in de bedoeling, zo vertelde mr. dr. Langeman, de voorzitter van de stichting, om ook buiten de WD met werknemers en werkgevers het rapport „Ar beid” te bespreken. De lagere groeipercentages van de economie dwingen tot een keuze. In het verleden toen de groei nog groot was, kon iedereen meer verdienen, de overheid meer diensten verle nen en de winst van onderne mingen vergroot worden. Nu is dat niet meer mogelijk. Sinter- klazerij a la Den Uyl is uit den boze. Dat zei WD- fractievoorzitter Rietkerk op het congres van zijn partij in Heiloo over het thema „Ar beid”. Samen met ongeveer 80.000 belangstel lenden hebben koningin Juliana, prins Bernhard, prinses Beatrix en prins Claus en hun kinderen zaterdagmiddag de vloot- schouw van de manifestatie Rotterdam Maritiem bijgewoond. Vanaf de Piet Hein en de Groene Draeck keken de leden van de koninklijke familie naar de ongeveer 150 schepen van allerlei soort. De Nederlandse Vereniging van Journa listen NVJ wil dat de regering maatregelen neemt tot bevriezing van de invoering van beeldschermen tot duidelijk is dat er aan het gebruik daarvan geen gevaren zijn verbonden. Blijkt dat aan beeldschermge bruik wel gevaren zijn verbonden, dan moeten volgens de NVJ eerst beschermen de maatregelen worden getroffen. Dit heeft verenigingsraad van de NVJ zater dag in Den Bosch besloten. Beeldscher men die bijvoorbeeld op krantenredac ties en bij banken worden gebruikt zou den hoofdpijn en vermoeidheid veroor zaken. Volgens Van Agt moet er een verminde ring komen van de voorgestelde groei van de welvaart: „De kaas is op, versobering is geboden”, aldus Van Agt. Hij merkte op dat de ongemakken en teleurstellingen door alle bevolkingsgroepen moeten wor den gedragen; ambtenaren en anderen. V Van Agt bezocht van de zaterdag gehou den drie vérgadéringen van de CDA- In het Turfschip in Breda is zaterdag de partijraad van de KVPgehouden. Op de foto geeft KVP-partijvoorzitter Vergeer het woord aan een peinzende CDA- fractievoorzitter Aantjes. Links ex-minister Lubbers. regering aan te dringen op het niet in produktie brengen van de neutronenbom. Vooruitzichten voor woensdag: Af en toe zon. Plaatselijk een regen- of onweersbui. Weinig verandering in tempe ratuur. Aantal uren zon: 0 tot 8. Min.temp.: omstreeks 12 graden. Max.temp.: om streeks 17 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 percent. DINSDAG 23 MEI Zon- en maanstanden Zon op 5.35 uur onder 21.38 uur Maan op 22.37 uur onder 06.41 uur Waterstanden IJmuiden Laagwater 4.53 uur en 17.22 uur Hoogwater 13.05 uur en uur «MG

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 2