Ome Arie Knelpuntentochtje op de fiets Velsense huurders stichten Muzikale start haven- berichten Damiate Pers I Bemanning Willem Beukelsz huldigt jubilerende commandant eigen belangenvereniging 'f IJmuider Courant 99 99 4 r Kr GO G( „HET BESTE ZEECADETKORPS VAN NEDERLAND" F4 2 2 19 7 8 MAANDAG M E I IJMOND (Van één onzer verslaggevers) IÉ Wijkcomité Velseroord neemt initiatief W( tOi IJMUIDEN. De manschap pen van de Willem Beukelsz ofte wel de leden van het zeecadet korps IJmond hebben zaterdag middag hun commandant Arie van der Veer in het zonnetje ge zet. Dat gebeurde tijdens een tochtje over het Noordzeekanaal met aan boord een aantal geno digden en belangstellenden. De knapen, in leeftijd variërend van 13 tot 18 jaar, gaven blijk over een behoorlijke dosis vaardig heid te beschikken. De bevelen van de officieren en de speciaal voor deze gélegenheid zich aan boord bevindende loods werden stipt uitgevoerd. Klokslag half drie werd op de Hembrug aange koerst. IJmuiden op de ene en de VE heefl en ck med< heer teerc rede gebe spek voog R. rookpluimen van Hoogovens op de andere oever verdwenen ach ter het kielzog van de Willem Beukelsz toen officieren, onder officieren en bemanning op het voordek aantraden om „Ome Arie” eens echt te huldigen. Wilt u bij het overmaken van uw abonnementsgeld via giro of bank uitsluitend gebruik maken van de stortingsacceptgirokaart welke U wordt toegestuurd? Dat voorkomt misverstanden, en onze administratie kan uw beta ling sneller verwerken. 4 Ig 43SSSSS* van Nederland hebben!”. Commandant Arie van der Veer temidden van officieren, onderofficieren en cadetten van het zeecadetkorps IJmond. tr Ht De fietstocht die de „Eerste enige echte Nederlandse Wielrijdersbond zaterdagmiddag door Velsen organiseerde ondervond slechts geringe belangstelling. Circa 60 deelnemers namen deel aan de tocht die was bedoeld om een idee te krijgen van de vele knelpunten 0,70 145,- Namens het bestuur was het de heer W. Nehus die de jubilaris dankte voor diens inzet en ijver. Ook de gewezen voorzitter de heer C. M. Tuntler sprak woorden van dank en waardering. Na het plechtige deel van de huldiging dat door de jubilaris met een dankwoord werd besloten bestond er In zijn eigen hut aan boord van de Willem Beukelsz bevestigde de jubilaris temidden van de cadeau’s die daar ston- De rij van sprekers werd geopend door le officier H. J. van Schaik die een aantal herinneringen uit het verleden ophaalde. De dankbaarheid toen het bestuur de Wil lem Beukelsz kocht nadat de Canopus en de Pieter Florisz niet meer geschikt waren gebleken voor het doel van varend club huis. „U heeft nu weer een schip met twee karren die de vaart er in houden. Wij hopen dat het u gegeven mag zijn nog heel lang het korps vooruit te helpen”, aldus Van Schaik. Na zijn toespraak overhan digde één van de cadetten een cadeau in de vorm van een ingelijste kleurenfoto waar het korps aan boord van zijn clubhuis op stond aangetreden. Pater Buter die als gepensioneerd vloot- aalmoezenier deel uitmaakt van dat hoofd bestuur draaide er niet om heen. „De IJ- mond-cadetten zijn anders dan de cadet ten van de overige twaalf korpsen in Ne derland. Maar het is qua kennis en kundig heid ongetwijfeld het beste korps van Ne derland”, merkte hij prijzend op. Die waardering was wel het allermooiste ca deau dat de jubilerende commandant kreeg aangeboden, „ik heb dat in die 25 jaair nog nooit gehoord en ben blij dat dat nu eens een keertje gezegd is”, aldus com mandant Van der Veer. Reeds voor de oorlog publiceerde Arie van der Veer berichten betreffende de hem zo vertrouwde vaartuigen in de IJ muider en Beverwijkse Courant. In 1949 begon hij in deze bladen zijn rubriek „Langs sluizen en havens”. De duizendste aflevering is hij reeds ruimschoots gepas seerd. 1974 werd in Velseroord met de renovatie begonnen. Van de 182 renovatiewoningen werd de laatste vorig jaar opgeleverd. week is alles weer gewoon. Iedereen dus op tijd en afgelopen met de flauwe kul!”. Het voorzi Huizir van d algem te Ve Eei denk een Weer deelg ren v ste p Ve mité uur de I. disci in d« bean BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel. redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 tel. adm.: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 DIRECTIE: Damiate Pers b.v Mr. H. C. van der Mije HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning per maand per kwartaal per post per jaar per post De mjnee feeste heer J ter he dirige lief he de Pa gezon tate 1 bijzon de ui Smar mede' dienst raktei V hee: Vol dat de geli ken tem H lijk ken bes' ruir Bes bev kra W adv wor afw nen en dat nen geli de I BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van 18.30-19.00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Oudeweg 12-14, Haarlem tel. 023 - 31 90 53 I Zondag vertrokken Bellea, IJmuiden, Annaba; Kenrix, IJ muiden, Kinslynn; Femhurst, Peterhead; Pratita, Hamburg; Transgermania, Hami- na; Fortuna, IJmuiden, Antwerpen; Alu- kane, Ventspils; Mistanbul-k, IJmuiden, Gdansk; Rewi, IJmuiden, Odense; Juv, IJmuiden, Aalborg; Wels, Noordzee; Thor- drache Rotterdam; Kirsten Tholstrup, IJ muiden, Arklow; Autoweg, Emden; Nova shore, Velsen, Cont Plat; Margaretha Smits, IJmuiden, Swansey; Yannia-M, Noordzee; Xilene, Rotterdam. Het is een publiek geheim dat de leden van het zeecadetkorps IJmond niet van IJMUIDEN. Huurders van gemeentewoningen in Velsen kunnen binnenkort via een huurdersvereniging voor hun belangen opkomen. In de IJmuidense saneringswijk „Velseroord” wordt de oprichting van zo’n belangenvereniging voorbereid door het bestuur van het wijkcomité Velseroord dat sinds 1974 de belangen van de wijkbewo ners behartigt. De huurdersvereniging gaat het comité vervangen en bestrijkt heel de gemeente Velsen. ADVERTENTIES: telefoon 023 - 31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN: - bij vooruitbetaling - 14,35 41,30 55,- 162,50 ƒ215,- losse nummers buitenland per kwartaal Voor een gemeente met zevenduizend gemeentewoningen wordt een belangenvereniging voor huurders"hoogst urgent geacht. De heer J. Kiewiet heeft als voorzitter van het wijkcomité Velseroord de machteloosheid tegenover hogere bestuursorganen altijd als zwak punt erva ren. Het comité werd de spreekbuis naar de gemeente Velsen toe toen in de wijk 182 woningen gerenoveerd werden. Met vakkundig advies kon een renovatie die aanvankelijk niet naar de zin van de bewo ners verliep worden bijgestuurd. Het wijk comité Velseroord kon echter alleen naar de gemeente en de Woningstichting Velsen toe een vuist maken. Tegenover het rijk sond het comité machteloos door met ge mis aan een rijkserkenning. Een huurders vereniging heeft die erkenning wel als onderdeel vna een landelijke Vereniging van Huurdersorganisaties. Als taken wor den genoemd het geven van juridische bijstand bij huurdersconflicten, het mee praten bij de voorbereiding van nieuw- bouwplannen en renovaties en tenslotte ook spreekbuis zijn voor de leden tegeno ver de overheid. De contributie gaat een gulden per maand bedragen. Het eerste werk voor de vereniging-in-oprichting is binnenkort het inventariseren van de wo ninggebreken in Velseroord die er bij de vleet zijn na een renovatie die volgens voorzitter Kiewiet slecht uitgevoerd is. In Vrijdag aangekomen: Nattingen, Antwerpen; Santo Andre, Hull; Marinus Smits, IJmuiden, Noordzee; Helena Graebe, IJmuiden, Noordzee; Se- aspan Poque, Cont Plat; John Wulff, Vel sen, Karlstad; Smit Lloyd 52, Velsen, Cont Plat; Jenrix, IJmuiden, Rochester; Schie- haven, Le Trait; Vanquard, Boston; M Istanbul k, IJmuiden, Huichevsk; Nassau- borg, Zaandam; Halmstad; Bona Fe, Lon den; Andries, Bouwendijke; Fortuna, IJ muiden, Lowerstoft; Pluto, IJmuiden, Ler wick; SMit Lloyd 5, IJmuiden, Cont Plat; Iggesund, Iggesund; Offin River, Rot terdam. Zaterdag aangekomen Titan Service, Cont Plat, IJmuiden; Bri- tanis, Vigo; Nonsunen, Lowestoft, IJmui den; Lynx, Bergen; Cairn Leader, Londen; Caribia Express, West Indie’s Electron, Rotterdam; Balticborg, Karlstad; ferro- land, Rotterdam, IJmuiden; Tor Britan nia, Gotenburg; Sime Bres, Malta, Bever wijk; Aluksne, Klaipeda; Nela, Avendal, Velsen; Transgermania, Hamina; Kenrix, Kingslynn, Uuiden; Helena schepers, Fre- deriksvaerk, IJMUIDEN0 Stirling brigg, Cont Plat, IJmuiden; Dallington, Imming- ham; Kirsten tholstrup, Arklow, IJmui den; Bilstein, Izmir; Margaretha smits, Antwerpen, IJmuiden; Aurora, Charlest- won; Kentshore, Cont Plat, IJmuiden; Weis, Danzig; Thordrache, Ravenna; Hai- co Holwerda, Grangemouth; Germa Lord, Hamburg. Zaterdag vertrokken Ciudad de Pereira, Rotterdam; Ken Sho re, Cont Plat, IJmuiden; William J. Eve- rard, Londen; Badenstein, Antwerpen; Flowerbay, IJmuiden, Syracuse; Neda, Zeebrugge; Smitlloyd 5, IJmuiden, Gr. Yarmouth; Bona-fee, Lacoruna; Jemrix, IJmuiden, Poole; Lynx, Londen; Pluto, IJmuiden, Dundee; Tor Britannia, Go thenburg; Helga S, Kolding; Clio, Gothen burg; Kondsaa, Delfzijl; Beugloe, Port- said; Cambu Binga, Bremen; Iggesund, Lubeck; Caribia Express, Hamburg; Yal ta, Port cartier; Britanis, Faroer; Schoone- beek, Matali. Zondag aangekomen Ibaraki Maru, Duinkerken; Kentshore, Cont Plat, IJmuiden; Autoweg, Drammen; Protesilaus, Bremerhaven; Xileno, Stettin; Bulkomliner, Rotterdam; British tamar, Ceuta; Falkenberg, Karlstad, Zaandam; Thoresgard, Ras Tanura; Kis scoll, Con- freville, Beverwijk; Holland, Antwerpen; Langkoeas, Antwerpen; Frank Pais, Las Palmas; Mishinish, Noorwegen; Canabal, Grangemouth; Frank, Port Gentyl; Wake- nitz, Hamina; GURZUF, Rotterdam; Milli, Port Jerome; Otoot, Vaerenborg. veel poespas houden. Stuk voor stuk zijn het knapen die zich op het water thuisvoe- len maar die helemaal niet zo nodig in uniformpjes imitatie-marinemannetjes willen zijn. Dat laatste heeft het hoofdbe stuur in Den Haag de wenkbrauwen nog al eens doen fronsen”. Was er bij de IJmond- jongens wel voldoende discipline?”. die het wielrijdende volkje in het verkeer bedreigen. De politie - ondanks herhaald verzoek van de ENWB niet op de pedalen - hield een oogje in het zeil. Politiek Velsen toonde ook matige belangstelling. Een enkele politicus, waaronder Theo Witte van het CDA nam deel aan de tocht. Ook werden D 66 en Progressief Velsen gesignaleerd. Daar bleef het bij. In de pauze werd de deelnemers een versterkend kopje thee aangeboden De festiviteiten rond het 25-jarig be staan van de Stichting Velser Ge meenschap zijn zaterdagmiddag be gonnen met een concert in de muziek tent van Beeckestijn. Ondanks het uitblijven van een zomerzonnetje na men velen de moeite om het openings concert bij te wonen. Op de foto: de Accordeonvereniging „IJmuidens Roem waarvan de muzikale klanken werden afgewisseld door Fanfare korps Wilhelmina en de Hoogoven- harmonie. Op dezelfde wijze als de Culturele Week van start ging zal ze ook worden besloten. Zondag 28 mei concerteren de Muziekvereniging So li, de mandolineclub Excelsior en de IJmuider Harmonie. Rond 5 uur werd de Willem Beukelsz weer geheel volgens de regels van de kunst Na de oorlog werd hij chef van het Bureau afgemeerd. Het laatste commando kwam Teruggave Vissersvaartuigen. Met een van de jubilerende commandant tot zijn zelf opgezette sleepdienst werden in twee cadetten: „Denk er om mannen, volgende jaar tijd ruim 300 door de Duitsers geroof de visserij schepen teruggehaald. gelegenheid het schip te bezichtigen. De leden van het zeecadetkorps bleken uitste kende gastheren te zijn. In de salons en manschapsverblijven heerste bij een drankje en een hapje een heel erg gezellige sfeer. Commandant Van der Veer toonde zich bijzonder verrast en blij over de belang stelling die voor hem niets meer en minder waren dan een stuk waardering voor het onbaatzuchtige werk dat hij al zo veel jaren met volledige overgave doet. In het dagelijks leven is de heer Van der Veer den opgesteld: „Ik ben blij met deze dag. („ik ben er trots op dat ik me een geboren Met de cadeaus en de felicitaties maar het en getogen IJmuidenaar mag noemen”) meeste met de bevestiging van het hoofd- visserij-assistent bij de Directie van de bestuur dat wij één van de beste korpsen Visserijen van het ministerie van Land bouw en Visserij. Tijdens de oorlog regel de hij in dienst van de Nederlandse Visse- rijcentrale de oliedistributie in de haven. Het jubileumcadeau van de bemanning was een fraaie ingelijste kleurenfoto van schip met bemanning. ■sz

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 4