LOT LIGT IN HANDEN VAN BOLLENKWEKERS IG zakennieuws Damiate-boekenvoordeel Jubilarissen onderscheiden Lionsprijs voor Max Tailleur gastenboek I E Man met ernstige brandwonden naar Beverwijk vervoerd Nieuwe Auberge io f Voor uw Vrije Tijd 55- tot 79. Waardebon Geldig van Waardebon Geldig van '18 Waardebon Geldig van a 1 ■i ii-: 19 7 8 M E I VRIJDAG 2 6 NA EXPLOSIE MET GASFLES Turf aan boord Aktieno. 099-032 29.50 19.50 5.00 7.00 2.60 Naam: Naam: Naam: Adres: Adres: Adres: Plaats: Plaats: Plaats: Haarlems Dagblad: Deze aktie loopt van 26 mei tot en met 7 juli 1978 en %VHLUULI44444444J> over- 1. i ia KATOENEN JACKS 55.- De boeken zijn verkrijgbaar - tegen inlevering van de waardebon - bij de erkende boekhandel en onze kantoren: Prijzen van IJmuider Courant: Beverwijkse Courant: CORDUROY BROEKEN E Am met smalle pijp, rechte pijp en uitlopende pijp. Alle standaard kleuren en zomerse modekleu- ren. Merken Bobos, Le- vi s, Lois en ons eigen merk Grote sortering hemden Ged. Oude Gracht 82 (Haarlem-Centrum) Soendaplein/Floresstraat (Haarlem-Noord) Californiëplein 17 (Haarlem-Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 (Heemstede) Lange Nieuwstraat 427 (IJmuiden) Zeestraat 18 (Beverwijk) TURF AAN BOORD Normale prijs Voordeelprijs 22.50 Prijsvoordeel abonnees Normale prijs Voordeelprijs 14.50 Prijsvoordeel abonnees Normale prijs 12.50 Voordeelprijs 9.90 Prijsvoordeel abonnees EHanden in de golfstroom Aktieno. 099-034 26 mei t/m 7 juli 26 mei t/m 7 juli EHanden in de golfstroom Emest Hemingway Turf aan boord wii venmg. IVeriren met schelpen Valérie Fauré 26 mei t/m 7 juli Werken met schelpen Aktieno. 099-033 i 14,5x20,5 cm. 72 blz. 15,5 x 24 cm, 442 blz. 2e druk in 2en (ADVERTENTIE) en en. door Udo J. Buys C e e s Zwolle ilk- ien 5 g. i Het overgrote deel van het vak vindt het een goede zaak om gezamenlijk gelden bijeen te brengen voor aktiviteiten als af zetbevordering, marktonderzoek, opkoop van surplusbollen, enz. Men realiseert zich heel goed dat dergelijke zaken op vrijwilli ge basis nooit van de grond zullen komen. De heer J. S. Swart, die veertig jaar als vakbekwaam specialist in dienst is bij de Hoogovens in IJmuiden, kreeg de ereme daille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De heer Swart begon zijn loopbaan bij Beijnes, een fabriek in trein stellen die later werd overgenomen door de Hoogovens. met steekzaKken Lange'N ieu wst raat Noord Arcade IJmuiden Telefoon 13899 Personen uit de kwekerij en de handel hebben zich bereid verklaard een Com missie van goede diensten te vormen, die gaat trachten een oplossing te vinden voor de gerezen problemen. Ook van de kant van het Ministerie van Landbouw is alle medewerking toegezegd voor het vinden van een juridisch aanvaardbare en af doende oplossing. De heer Spithoven: die commissie ope reert zonder instrukties. Men kan bijv, overleg plegen met degenen die in beroep zijn gegaan om met hen tot een minnelijke schikking te geraken. Van de zijde van het PVS gaat men bekijken op welke wijze de gevallen gaten gestopt kunnen worden. Bijvoorbeeld via een dekkingsverorde- ning. en het werk van de in Hillegom gevestigde Bloembollenkeuringsdienst. Laten we een streep zetten onder de conflicten en onze energie gaan aanwenden om een gezonde economische ontwikkeling van de bloem- bollensektor zo veel mogelijk te bevorde ren. De heer Bonkenburg (Bloembollenex port) vroeg zich af hoe de commissie van goede diensten zal funktioneren. sï- Wethouders Jelle Attema en Kors van der Mije (links) deinden spontaan en hand-in-hand mee met Tulpen uit Amsterdam. maar eens aan het werk gaan, aldus de voorzitter. Hij had deze affaire uit de pers moeten vernemen. Dat was een gevolg van het vele improviseren dat moest gebeuren, aldus de voorzitter. Op een vraag van de heer Varekamp of ook verordeningen die betrekking hebben op de bloemisterij-sektor onverbindend verklaard kunnen worden, zei de heer Spithoven, dat men ook op dat punt attent zal moeten zijn. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Een 30-jarige man in de Zuid-Polderstraat is woensdag met emsti- WIJK AAN ZEE. Sinds vorige week zaterdag is Wijk aan Zee een nieuwe au- I berge rijk. In de Zwaanstraat zijn F. Kolk man en A. Molenaar het petit-restaurant „Dirk van Job” begonnen. De keuken is elke dag geopend van 12 tot 14 uur en van 17 tot 22 uur. Doordat gas uit de fles stroomde vloog deze in brand, waarbij de kleding van de man vlam vatte, en de man ernstige brand wonden opliep. Direct levensgevaar is niet aanwezig. Als men als uitgangspunt neemt dat ge noemde activiteiten moeten doorgaan, dan dienen, aldus de heer Spithoven, juist op dit moment alle paniekreakties voorko men moeten worden. Vooral moet er voor worden gewaakt dat de toch al niet zo soepele verhoudingen tussen kwekerij en export niet verscherpt worden. Er is be hoefte aan rust in het vak. Er staan zulke grote belangen op het spel dat een beroep mag worden gedaan op iedere vakgenoot om zich loyaal op te stellen. ge brandwonden over.het hele lichaam naar het Rode Kruisziekenhuis in Bever wijk overgebracht. Toen kinderen van de Haarlemmer hun losgebroken konijnen probeerden te vangen viel daarbij een bu- tagasfles om. Toen hij deze fles weer op zijn plaats wilde zetten, volgde een lichte explosie, waarschijnlijk door vonken die ontstonden bij aanraking met de straat. HILLEGOM. Het Produktschap voor Siergewassen zit zwaar in de zorgen. Dat is een gevolg van de uitspraak van de Com missie van Beroep voor het bedrijfsleven, dat de verordeningen vakheffing bloem bollen en de surplusheffing onverbindend heeft verklaard. Twee zaken hebben al gediend en daarbij is beslist dat aan P. Bakker BV te Hillegom ruim 500.000.- terugbetaald moet worden en aan M. Veld- huyzen van Zanten Zn BV te Lisse ruim anderhalve ton. Dat zijn er twee van een lange rij die de geldigheid van de betref fende verordeningen hebben betwist. Bo vengenoemde gevallen kunnen dus als een testcase worden gezien. Het PVS zal ook aan die anderen de betaalde heffingen moeten teruggeven. Het PVS heeft dat geld niet: het is besteed voor het doel waarvoor het werd opgebracht: financie ring van wetenschappelijk onderzoek, op koop van surplus, het maken van reclame, enz. Wat gaat er nu gebeuren? Dat vroeg men zich gistermiddag tijdens de in Den Haag gehouden openbare bestuursvergadering van het produktschap ook af. Voorzitter ir. J. E. C. Spithoven draaide er geen doekjes om. De toestand waarin men is verzeild geraakt, baart grote zorgen. Niet alleen bij het PVS, maar ook bij velen in de bloem bollensector. De heer Spithoven liet er echter geen twijfel aan bestaan dat het antwoord op de vraag „Wat nu?” niet gegeven moet worden door het PVS maar door het bloembollenvak zelf. (ADVERTENTIE) De PVS-voorzitter bracht in herinnering een door ir. W. van Soest, de directeur Akkerbouw en Tuinbouw, gedane uit spraak op de vorige week in Wageningen gehouden Tuinbouwdagen, dat de over heid bij de verlening van financiële steun voorrang zal geven aan die zaken waarin ook het bedrijfsleven deelneemt. Een uit spraak om in de gaten te houden, aldus spr., want men mag hier ook gerust den ken aan de financiering van het Laborato rium voor Bloembollenonderzoek te Lisse De Bond van Bloembollenhandelaren heeft zich op het standpunt gesteld dat wanneer terugbetaling moet plaats vin den, dat men dan moet uitgaan van „Gelij ke monniken, gelijke kappen”. Alle vakge noten alle betaalde heffingen teruggeven zal niet gaan. Dan komt men op een be drag van 43 miljoen. Laat eerst de Com missie van goede diensten (die onder voor zitterschap van de oud-voorzitter van Bloembollencultuur, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden zal staan) h- Max Tailleur dankt Kees Verkade (links) voor het prijsbeeldje. Op de achtergrond Harry Pot (links) en Herman Emmink. De heer C. Gorter (Bloembollencultuur) meende dat het spreken van recht zoals nu is gebeurd, anderen veel onrecht aandoet. Vernietiging door de Kroon van het vonnis zou tot de mogelijkheden moeten behoren, zo meende hij. De heer Van Zuilen (Chr. werknemersbond) had kritiek op het ont breken van voorlichting door het PVS zelf. De heer Spithoven wilde met klem ver klaren dat doorlopend naar een zo recht vaardig mogelijke heffingsregeling ge zocht zal moeten worden. We moeten, zo zei hij, eindelijk eens een streep durven zetten onder die maar steeds voortgaande processen, zonder gezichtsverlies voor welke partij dan ook. We zullen ook onbe vooroordeeld aan tafel moeten gaan zitten, opdat we straks met een schone lei kunnen beginnen. dat we wel moesten uitwijken om toch iets naar onze zin te krijgen”, vertelde ze me aan de bar, waar ook Jet Star-, directeur John Block zich druk pra tend ophield met ex-TROS-baas Joop L a n d r die voor Block nog ooit ‘de public relations deed in diens laatste Transa viajaren. HARRY POT, die ook de muzikale clown Frans Rexis naar de Zand- voortse planken had laten komen, was best tevreden met het feestgeraas. Hij schatte dat de Stichting Lions Helpen Kinderen, waar de opbrengst van het gala heen gaat, er zeker tienduizend gul den wijzer van is geworden. En dat ook al door de verloting, waar het opnieuw ging om een beeldje van Verkade. DE STICHTING WERD in 1975 opge richt en verleent steun aan kinderen in nood. Zo is er al eens een klimrek aan een LOM-school in Haarlem geschonken en ging er apparatuur naar een ziekenhuis in een SOS-kinderdorp in de midden- Amerikaanse staat Honduras. „We zijn best tevreden, het was zelfs drukker dan vorig jaar”, zo vertelde de tevreden Pot, die in Bouwes ook de grootste Lionsbaas, i Beerenschot-adj unct-directeur Smits, in zijn midden had. Met kaart op voor- en achterschutblad en schitterende foto-omslag met foto’s uit de film. Gebonden. Drie delen in één band. Dit boek bestaat uit drie delen, waarvan het eerste het leven be schrijft van de kunstschilder Thomas Hudson, die omstreeks 1935 op het eiland Bimini in de Golfstroom bij de kust van Florida woont. Het tweede deel speelt een aantal jaren later tijdens de Tweede Wereldoorlog op Cuba, waar de hoofdpersoon meedoet aan de jacht op de Duitse U-boten. Het laatste deel van de roman is een schitterende be schrijving van het leven op zee aan boord van Hudson’s boot. Eilanden in de Golf stroom werd als posthuum werk van Hemingway gepubliceerd en bevat vele autobiografische gegevens luid door debatteren toen het Ierse duo Olivia en David hun volksliedjes ten gehore brachten. Het tweetal raakt steeds meer bekend in deze omgeving. Begin april nog traden ze op op een privéfeestje van luchtreder Martin Schröder in Bloemendaal, dat hij gaf ter ere van de wereldzeiler C o r van Rietschoten. Ook prins Bernhard was toen van de partij in de grote tent die Schröder in zijn tuin had opgericht. EN DE IEREN schitterden ook op het GASTENHOEK-GALA op Koninginne dag in het Concertgebouw. Net zoals de Haarlemse Debbie trouwens, die giste ren ook op het feestje was. Ze is druk bezig met haar verhuizing van Vijfhui zen, waar ze in een woonboot woont, naar het plaatsje Ursem bij Alkmaar. „De prijzen van huizen zijn hier zo hoog Wwke-n mei DE NATIONAAL VERMAARDE „moppenfabriek” Max Tailleur kreeg gisteren in Zandvoort de P r i x d’Humanité uitgereikt. De prijs werd ingesteld door de Lions Club Zandvoort en is bestemd voor een persoon of instelling die zich op een buitengewone manier voor de medemens heeft ingezet. Tailleur kreeg de prijs een beeld van Kees Verkade onder meer voor zijn inzamelingswerk „Geef Max de Zak”. „Het is hem bittere ernst zich in te zetten voor mensen die het lachen al lang is vergaan”, onderstreepte Harry P o t de Lionskeuze. Commissie moet Produktschap uit financiële nood redden HET WAS DE VIERDE KEER dat de Prix werd uitgereikt. Eerder al eens viel Johan Bodegraven de eer te beurt, de populaire NCRV-bedelaar, die door zijn omroep naar een rustiger spoor is (uit)gerangeerd. Verleden jaar ging de prijs naar majoor Bosschaert van het Leger des Heils. DE MAJOOR was toen al even ont roerd door de bekroning als Max Taul- leur het gisteravond in Hotel Bouwes was. „Dit had ik nooit gedacht. Gewel dig”, zei hij. Hij had ook niet lang getwij feld om de prijs in ontvangst tejsomen nemen, toen Harry Pot hem had meege deeld dat de keus op hem was gevallen. „Ik zei, ik wil het wel doen, anders kun nen jullie er misschien niet van afko men”, grapte Taulleur. DE AMSTERDAMMER die een paar jaar geleden het Zuidfranse Nice als woonplaats koos week de hele avond niet van de zijde van hotelmag- naat Nicolaas Bouwes. Dat was trouwens ook de man die hem in 1952 op weg hielp. „Bouwes leende mij de eerste stoelen voor De Doofpot”, vertelde Tail leur, die aan tafel zat bij Zandvoorts burgemeester Herman Machiel- s e n en zijn echtgenote. VANAF DIE PLAATS kon de eerste burger ook een kijkje houden op zijn beide wethouders Kors van der M ij e en Jelle Attema, die aan een tafeltje verderop zaten. De CDA en VW- voorman vermaakten zich uitstekend en deinden hand-in-hand mee toen „Een van de drie”-presentator Herman Emmink, die het showprogramma prsenteerde, „Tulpen uit Amsterdam” aanhief. RAADSLID-HUISARTS Piet F He rin g a van de plaatselijke partij In spraak Nu beleefde die zangpartij rusti ger, maar bleef met zijn tafelgezel ook ü- Bij het tulpenlied lieten ook Max Tailleur en Nicolaas Bouwes niet verstek gaan. Ze worden geflankeerd door industrieel Lex Hilarius en zijn echtgenote, die in de Warmoesstraat De Huismuis drijft. Turf aan Boord is het boeiende verhaal van een schippers gezin uit Drente, spelend rond 1900. Dit was een tijd, waarin de schippers de turf uit Drente naar het westen van Nederland vervoerden, toen meestal alleen nog met zeilvermogen. Later voeren deze klippers en aken naar de Oostzee. Hieruit werd de beroemde Groninger coaster- vaart geboren. In deze roman wordt het leven geschetst van moedige en hardwerkende men sen in een periode die geken merkt werd door de strijd tegen de armoede en natuurelemen ten, maar ook door noeste ar beid en saamhorigheid. Gebonden. 3e druk 13,5x22 cm. 254 blz Met 35 tekeningen en 47 foto’s. Het strandleven trekt elk jaar opnieuw tienduizenden om te genieten van zon, zee en lucht. Plezierig is het dan, vooral voor de kinderen, om schel pen te zoeken eh te verzame len. In deze handleiding staan een heleboel voorbeelden die een idee geven wat er alle- H maal met schelpen gedaan kan worden Wat je ook maakt poppen, sieraden, gebruiks- ggy voorwerpen, het hangt alleen afmaar van de verbeelding van de maker of maakster af. En - het materiaal is niet duur en maar voor het oprapen! ü- Ex-TROS- leider Joop Lan- dré had een onder onsje met Herman Emmink, die de Lionsavond pre senteerde. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Twee inwoners van Haarlem kregen gisteren een konink lijke onderscheiding opgespeld door bur gemeester drs. J. Reehorst. Het officier- schap in de orde van Oranje-Nassau ging naar de heer J. Tromp, directeur van de Nutsspaarbank West-Nederland. Hij is vijfentwintig jaar werkzaam bij dat be drijf en had een groot aandeel in de tot standkoming van de regionale organisa tie van de bank. i .-Z&- i

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 11