Na zestien jaar praten. I CARAVANS1 Titel van de Bollenstreek naar Hageman Connie Zwarthoed zaalvoetbal niet naar NK Doesburg nog vier Ron de Waard winnaar van jaar bij Sparta clubtreffen Ril Krachtproef voor De Groote naar VSV SUPPORTERS DRUPPELEN BINNEN I F Aral-Garage LINNENSHOP I&l Olga*A.D.O. Tetramin Nicols tegen I J. 1' HUISMUIS HUISMUIS o KNAUS EIFELLAND WOLF inruil - financiering accessoires - alle reparaties verhuur zonder meer de aantrekkelijkste kollektie TAFELLAKENS THEEDOEKEN BADHANDDOEKEN ROODENBERG BV IJMUIDEN mdustriestr 50 (hoek haringkade) tel 02550-14441 S P a’ o e E u P s< N I z< I v BMW/Alfa Romeo/Merc.-spec. Ingeruild II.’ PIM MULjlERSTADION I V KW'J 1>. k vi WU 1VI I. Eigen accommodatie voor Onze Gezellen Suomi lijkt nu op komst Hofgeestplan. Juist tegen deze lokatie had Suomi nogal wat bezwaren gemaakt, maar (ADVERTENTIE) dat neemt men nu maar voor lief. (AD VER TENTIE) Warmoesstraat 15-17, Haarled) (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) 1 basketbalploeg (ADVERTENTIE) i f 29.750 t t 1 1 ar n Door het gure en regenachtige weer was de opkomst van de renners niet al te groot. In de strijd van de amateurs wisten Van Waard, Van Hooff en Matze in de slotfase honderd meter voorsprong op de anderen te nemen en vochten het onderling uit. Van Waard bleek daarbij de snelste. Ritsema van De Bataaf zegevierde bij de liefheb bers en Ruud Boomsma van het organise rende Kennemerland won met lengtes ver schil de race van de nieuwelingen. De uitslagen: amateurs: 1. R. van Waard (Am- stelland), de 60 km in 1.22.18; 2. J. van Hooff (Kennemerland); 3. B. Matze (Kampioen); 4. S. Butter (Kennemerland); 5. P. Noy (Bataaf); 6. Pale Cedo (Kennemerland). Liefhebbers: 1. R. Boomsma (Kennemerland); 2. G. Honig, 3. P. Heyne (beiden DTS), 4. J. Weenk (Kennemer land), 5. M. Stuiver (Bataaf). (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. De Beverwijkse Ren nersclub Kennemerland hield op het par cours in het sportpark Adrichem een zo- meravondrit met renners van nabuur- clubs en daarbij werd het hoofdnummer van de amateurs door Ron van Waard van Amstelland gewonnen. Hij versloeg Jack van Hooff en Bert Matze met een lengte verschil in de eindsprint. ging te behouden. Neem nu Olga Com mandeur. Wij hebben nooit een sintelbaan gehad. Gelukkig kon zij gebruik maken van de faciliteiten van andere verenigin gen zoals bijvoorbeeld bij Atmodes in Haarlem. Wanneer Olga Commandeur destijds echter gezegd had dat zij naar een vereniging wilde vertrekken met een echte accommodatie dan had ik haar nog gelijk moeten geven ook. Het pleit voor haar clubliefde en de stemming binnen de vere niging dat het nooit zover gekomen is. Al deze factoren hebben er toe bijgedragen dat we uiteindelijk toch maar eieren voor ons geld gekozen hebben door in te stem- (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Het Nederlands he renbasketbalteam staat de komende week voor een krachtproef. Binnen ze ven dagen moeten vier interlandwed strijden in even zovele landen worden afgewerkt. Drie daarvan worden ge speeld in het kader van het toernooi om de Decio Scuri Cup. De vierde zondag in Tervuren tegen België is vriend schappelijk. (Van onze wielermedewerker) ZAND VOORT. Op het circuit van Zandvoort hebben de renners van de Ren en Toervereniging De Bollenstreek onder ling strijd geleverd in het clubkampioen- schap lange afstand. In het hoofdnummer van de amateurs ging de titel enigszins verrassend naar Hillegommer Marcel Ha geman. Samen met Sjaak v.d. Meer, die het kampioenschap van de liefhebbers en veteranen in de wacht sleepte, en Jan van Dijk was Hageman met succes uit het peloton ontsnapt. Nadat zijn twee vlucht- makkers het karwei erop hadden zitten, moest Hageman nog een solo van twee ronden rijden. De desbetreffende meerjarenbegroting is door de gemeente opgesteld voor maxi maal vijf jaren. Van wethouder J. W. Meijer kreeg Suomi te horen dat een en ander een jaar vervroegd is, hetgeen in houdt dat Suomi uiterlijk in 1984 een eigen accommodatie heeft waarop echt atletiek bedreven kan worden. ken spits Ray Clarke heeft Sparta het oog laten vallen op de door Feyenoord aan FC Groningen uitgeleende Peter Houtman. Het lijkt zeer twijfelachtig of Sparta in dit streven zal slagen omdat Houtman van het Belgische FC Luik een enorm aanbod heeft gehad. Verder heeft de Kasteelclub belangstelling getoond voor Excelsiors In de eerste klasse bleef Nikon-HCAW in het spoor van lijstaanvoerder Wera Kin- heim door in Bussum het bezoekende Zuidvogels met een 7-4 nederlaag naar Huizen terug te sturen. t Een ernstig verzwakt Onze Gezellen naast Linda Hoogland ontbraken nu ook Ilona Smit en Tineke van der Wiel heeft lijdzaam moeten toezien hoe HHC het aan vallende overwicht vooral in de zesde in ning gestalte gaf met een serie van acht runs. Weinig eer viel er deze keer te beha len voor de Onze Gezellen-werpsters Tine ke Hoenderdos en Ria Koehorst, die naast zestien honkslagen ook hun veldsters her haaldelijk mis zagen grijpen. Al in de eerste slagbeurt na hits van Elly Nijhuis, Els Spee, Betty Veenstra en Yvonne Ser- nee verleenden drie fouten hun „medewer king” aan vijf runs. Kon Onze Gezellen onder leiding van Rid Koehorst, die al na zes slagmensen het werpen had moeten overnemen van Tineke Hoenderdos, daar na aardig standhouden, fataal werd de thuisclub de zesde inning. Zeven hits en drie fouten maakten toen snel een einde aan de ongelijke strijd. Onze Gezellen, dat in Tineke Hoenderdos de beste slagvrou- we had, slaagde er ondanks vijf hits niet in Fredy van Offeren haar no-run winst te ontnemen. Komend weekend staat de hoofdklasse- competitie stil. Wel komen Onze Gezellen en BMZ-EDO in Heiloo in actie tijdens het toernooi van de jubilerende vereni ging van die naam. Jong Oranje en Heiloo completeren het kwartet deelnemers dat vrijdag, zaterdag en zondag een halve competitie zal verspelen. DEN HAAG (ANP). Connie Zwar thoed, algemeen Nederlands kampioene turnen, zal zondag in Voorschoten niet deelnemen aan de Nederlandse kampioen schappen keurturnen in haar leeftijdsklas se, 15 jaar en ouder. De turnster van de Volendamse vereniging St. Mauritius is aan de hand geblesseerd. Ook haar ploeg genotes Carla Braan en Annie Veerman kunnen door blessures in de Voorschoten- se sporthal „De Vliethorst” niet meedoen. De turnsters, die zich voor de finale geplaatst hebben zijn: Marleen Houter (Klimop, Heiloo), Marja Huyting (Doo, Utrecht), Yvonne Peters (St. Pancratius, Amsterdam), Annelies Nijdam (WIK-FTC, Heerenveen), Tilly Berghuis (S.V. Veen- dam), Monique Bolleboom, Inge Wulz en Ria Hoogendoorn (allen Pro Patria, Zoe- termeer). l l 1 i 16.750 16 750 ƒ14.250 ƒ16.250 ƒ12 500 16.800 ƒ15.000 9.750 ƒ9.750 14.750 Heemskerk: derde klas A: Van Vemde- Rona WS 2-3; derde klas C: PCH-Bonte Kip 7-2; res. derde klas B: Besseling Boys 2-Veldhuizen 2 2-2; dameswedstrijd: Be ach Girls 1-Carillon Lady’s 2-4. i I l s 1 l gekleurd, wit, wit damast, alle maten, ook rond en ovaal. Suomi-voorzitter Grüteke Burg Fonomaplein 27 Zandvoort Tel. 02507-4660 B.g.g 5447-6325 zoals uw moeder en grootmoe der ze gebruikten. Guy Laroche Descamps alle kleuren DE LEUKSTE in Kennemerland (Van onze sportredactie) VELSEN. In navolging van Karei Blomvliet heeft ook Koert de Groote overschrijving aangevraagd van Telstar naar VSV. De Groote maakte het afgelo pen seizoen als doelverdediger deel uit van de C-selectie van Telstar. In dit clubkampioenschap van De Bol lenstreek, dat onder koude, winderige en regenachtige weersomstandigheden werd verreden, gingen alle categorieën geza menlijk van start. Alles bijeen 66 man. Er moesten echter verschillende afstanden worden afgelegd. De liefhebber Sjaak v.d. Meer was bijzonder actief en toen hij er in de vierde ronde vandoor ging, wisten al leen de nog steeds als veteraan fietsende voorzitter Jan van Dijk en Marcel Hage man zijn aanval te pareren. Deze drie aanvallers brachten het tot een grootste voorsprong van 55 seconden. Zij bleven in het verdere verloop buiten schot. Aan het slot van de achttiende ronde zat voor Van der Meer en Van Dijk het karwei erop en in het beslissende sprintje tussen dit tweetal trok Van der Meer aan het langste eind. Hij mocht zich daarmee kam pioen van de liefhebbers en veteranen noemen. De jonge Marcel Hageman moest in zijn eentje nog twee ronden rijden, verspeelde veel van de aanvankelijke voorsprong, maar hield net nog voldoende over om de favorieten Hans Steekers, titel verdediger, Bas Langeveld en Leo v.d. Berg achter zich te houden. Als een verras send en verdiend kampioen mocht Hage man daarna de huldeblijken in ontvangst nemen. De uitslagen: amateurs: 1. M. Hageman, de 84 km in 2.05.07; 2. H. Steekers op 10 sec.; 3. B. Langeveld, 4. L. v.d. Berg. Alle overigen waren afgestapt. Liefhebbers en veteranen: 1. Sj. v.d. Meer, 2. J. van Dijk, 3. N. Slingerland, 4. P. v.d. Berg, 5. K. Teeuwen. Nieuwelingen: 1. G. Boots, 2. W. Gerrits. Trimmers: 1. Piet Hobo, 2. Ton Hobo, 3. W. Broekhof, 4. F. Kors, 5. T. van Duivendoorden. Egbert van ’t Oever, de coach van de nationale schaatskernploeg, reed ook mee en was zeer actief, maar reikte tenslotte niet verder dan de negende plaats. rechtervleugel verdediger John van der Spek. De Excelsior-aanvoerder die on langs aankondigde met voetbal te stoppen heeft om bedenktijd gevraagd. De Belgische voetbalclub A.A. Gent (tweede klasse), die al jaren wanhopige pogingen doet over te kunnen gaan naar de hoogste afdeling, onderhandelt met Georg Kessler over een eventueel trainer- schap. Het ja-woord van Kessler wordt over twee dagen verwacht. De Gentse club heeft voor één seizoen de Jong- Oranjespeler Van Poucke gecontracteerd, --w-A h* AJ17T IQ7 R Zware nederlaag men met het plan Hofgeest. We hebben de gemeente echter wel uitdrukkelijk te ken nen gegeven dat wij niet de dupe willen worden van het feit, dat wij eigenlijk de enigen zijn die naar de Hofgeest^ willen. Met andere woorden wij zouden graag zien dat de nu gedane belofte verwezen lijkt gaat worden hoe het een en ander zich dan nu ook mag gaan ontwikkelen. We hebben zo vaak voorstellen gedaan. We willen ons nu echt wel eens met atletiek gaan bezig houden. Nu vinden we het welletjes. Zestien jaar praten gaat ook vervelen. Binnen het Nederlands team mag er dan weinig veranderd zijn, erbuiten des te meer. Behalve een nieuwe coach, is er ook een andere chef d’équipe: Piet Leeg water, de oud-scheidsrechter. Leegwater besloot na de olympische finale van Mon treal een punt te zetten achter zijn scheidsrechtersloopbaan. Zestien jaar lang floot hij wedstrijden in alle landen van Europa en ver daarbuiten. Gebrek aan voldoende tijd en meer aandacht voor zijn gezin waren de drijfveren om te stoppen. De begeleiding van het Neder lands team vergt echter ook veel tijd. Leegwater: „Een andere functie bin nen het bedrijf waar ik werk, creëerde wat meer tijd. Bovendien ben ik te fanaat om niets te doen. Op deze manier kan ik het basketbal eens van de andere kant gaan bekijken. Ik begin met erg veel zin aan deze taak”. Gebrek aan vrije tijd was een van de drijfveren om met fluiten te stoppen. Hoe zit dat nu? Leegwater: „Ik kan drie a vier weken vakantie besteden aan het basket bal. Ik wil alleen twee weken met mijn gezin op wintersport. Dat is geen eis van mijn vrouw, maar dat wil ik gewoon graag”. Piet Leegwater werd door Janbroers gevraagd als begeleider. De in België wonende coach is inmiddels vertrokken. Leegwater moet nu gaan samenwerken met Quinn en straks mogelijk met een ander. Leegwater: „Persoonlijk vind ik het jammer dat Janbroers weg is. Maar de problemen die in België, tijdens bet Eu ropees kampioenschap, zijn ontstaan, zijn in feite langs mij heengegaan. Ik werk inderdaad nu samen met Quinn en straks misschien weer met iemand an ders. Maar een chef d’équipe is vooral voor de spelers van belang. Ik hoop dat, wanneer Quinn over een paar weken mocht vertrekken, de teamarts, de ver zorger en Jan Sikking als assistent- coach blijven. Dan is er een goede basis om verder te gaan”. Verder gaan betekent dan mogelijk een reis naar China en volgend jaar het Europees kampioenschap in Italië. Daar is een toegangsbewijs te verdienen voor de Olympische Spelen van Moskou. De Pinguïns, dat er afgelopen zaterdag nog in slaagde de Haagse defensie twaalf keer tot capitulatie te dwingen, verwierf zich in de Residentie niet één reële sco ringskans. Zelfs moest De Pinguïns er in de eerste inning al vijf incasseren toen Tinie Box over onvoldoende controle bleek te beschikken en het veld op een klap van Mia Spaargaren faalde. Een zon der Els Martens en Carla Kragt aantre dend De Pinguïns herstelde zich van de zwakke start goed, maar bleek niet bij machte Storks in moeilijkheden te bren gen. ROTTERDAM. Sparta heeft, omdat verschillende eredivisieclubs waaronder o.a. PEC Zwolle naar doelman Pim Does burg hengelden, Oranjes derde keeper aan de vooravond van het vertrek naar Argen tinië een vierjarig contract laten tekenen. De 34-jarige keeper die als zijn contract afloopt bijna 39 jaar is, werd in de con- tractbesprekingen bijgestaan door zijn broer Cees die directeur van een handels- firma is. Ter opvolging van de naar Ajax vertrok- die momenteel uitkomt voor Anderlecht. Jan de Koning, vorig seizoen nog door Lookeren aan Maastricht uitgeleend, ver huisd naar Cercle Brugge. Bij RWD Mo lenbeek speelde gisteren in de wedstrijd tegen Vitesse Attila Ladinsky mee. Ladins- ky, die drie seizoenen voor Betis Sevilla uitkwam, wil graag een contract met een voetbalclub in Frankrijk of België. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat die beker inzet zou zijn in een strijd tussen de nationale ploegen van Europa. Daarvan is niet veel terechtgekomen. Tot nu toe viel de inschrijving elk jaar tegen, en de grootmachten van Europa doen niet mee, of sturen een B-ploeg. Nederland speelt echter wel in de sterkste opstelling, nadat Jan Janbroers zich als coach terugtrok en Tom Quinn bereid werd gevonden het team voor dit toernooi te leiden. De kansen van Neder land zijn, na de onnodige nederlaag te gen Italië van afgelopen dinsdag, gering. Bovendien lijkt de animo van de spelers niet optimaal. En dat terwijl de beloning voor een eerste of tweede plaats deelne ming aan het toernooi om de interconti nentale beker met een aantrekkelijke toernee door Noord-, Midden- en Zuid- Amerika is. I r Voorzitter P. Grüteke over de nu ontsta ne situatie: „Wij hadden het graag anders gezien. We hebben ook diverse malen het gemeentebestuur voorstellen gedaan om trent de plaats van een eventuele accom modatie. Het laatste voorstel was een com plex aan de Hagelingerweg in Santpoort, maar dit voorstel schijnt door Gedeputeer de Staten te zijn afgewezen. We hebben in het verleden al zoveel gezworen zodat we nu met het plan Hofgeest instemmen. Al dat verplaatsen gaat ten koste van je vereniging. Onze vereniging heeft een aan tal goede atleten en atletes afgeleverd zo als Hans Keizer, Ilja Laman en natuurlijk Olga Commandeur. Dat is niet zomaar gebeurd daar is hard voor gewerkt. We hebben nu een periode achter de rug waar in de vereniging duidelijk door een dal is gegaan. We hadden nagenoeg geen kader meer, hetgeen funest bleek voor de kwali teit van heel Suomi. Duidelijke oorzaak van dat alles was, dat we totaal geen eigen accommodatie hadden en we steeds op verschillende plaatsen onze gebrekkige tenten dienden op te slaan. Nu zitten we eigenlijk nog het redelijkst van al die tijd op het Tiberiusplein in IJmuiden, hetgeen direkt merkbaar is aan de toeloop bij de vereniging. Maar wat veel belangrijker is, we krijgen zo langzamerhand weer een redelijk kader, dat met name onze jeugdle den op kan vangen. Ook binnen het bestuur hebben we enke le mutaties gehad, die zeker ten gunste hebben gewerkt. Zonder iemand tekort te doen blijkt bijvoorbeeld Bertus Spanjaard een zeer ambitieus en kundig bestuurder te zijn. Het is duidelijk: we zitten gelukkig weer in de lift niet alleen kwantitatief maar ook kwalitatief. We moeten echter zorgen, dat we ook weer niet te hard gaan in kwaliteit want dan weten we al bij voorbaat dat we weer leden zullen verlie zen. Op het Tiberiusplein daar worden alle trainingsactiviteiten verricht. Deze accom modatie is echter te beperkt om volledig te kunnen trainen. Met name nummers als de honderd meter e.d. kunnen totaal niet be oefend worden. Grüteke: „Stel dat wij met onze ploegen, zouden promoveren dan zit ten we automatisch weer met de proble men. Want promotie, wat op zichzelf zeker haalbaar is, houdt tevens een uitbreiding van bepaalde nummers in. Om een voor beeld te noemen: momenteel komt onze herenploeg uit in de vierde klas. Bij pro motie naar de derde klas zal men in die klasse bijvoorbeeld de 110 meter horden moeten lopen en daar ontbreken nu een maal de trainingsfaciliteiten voor. Ook wanneer er bij ons atleten of atletes door zouden breken dan wordt het voor ons erg moeilijk om deze mensen voor de vereni- IJmuiden: tweede klas B: Etage Bouw- Hoeve Adrichem 2-5, Gamo/Kayer-Sihi FC 2-1; derde klas B: Waasdorp-Nijman 1-2; Besseling Boys-Sonco’72 2-1; res. derde klas C: Wijker Post 2-Otte Eagles 3 4-4. Etage Bouw en Veldhuizen moeten in 2B een beslissingswedstrijd spelen voor de gradatie. IJmuiden: derde klas B: Vergulde Wage- n-Slot Assumburgh 0-0; derde klas C: Bon te Kip-Wanhoop 4-2, Wijker Post-Mikro T 3-2; res. derde klas B: Progress 3-Besseling B 2 1-4, Nijman S 2-Veldhuizen 3 0-2. Beverwijk: eerste klas A: Fransen- /Schoot-Loek Anderson 3-3; derde klas A: Baandert-Hazenberg 4-1; derde klas B: GBO Sport-Esso Heemskerk 3-3; res. twee de klas A: Fransen/Schoot 3-Carrousel 2 2-2, Hoeve Adrichem 2-v. d. Veens 2 1-7 (v. d. Veens 2 kamp.). Met de aanstelling van Piet Leegwater lijkt de Nederlandse basketbalbond een goede opvolger te hebben gevonden voor Iwan Rotteveel, die zijn taak als vice- voorzitter van de bond niet meer kon combineren met die van chef d’équipe. Leegwater: „Ik heb natuurlijk het voordeel dat ik precies weet hoe het op internationale toernooien toegaat. Daar bij komt dat ik een redelijk goede naam heb ik tal van landen. Daardoor gaan er voor mij veel deuren open. Ten opzichte van de ploeg is er het voordeel dat de jongens misschien gemakkelijker met mij over persoonlijke problemen praten dan met Rotteveel, in wie vaak te veel „de bond” werd gezien. En leiding geven, ben ik gewend. Tenslotte heb ik bij mijn werkgever, een grootwinkelbedrijf in Amsterdam, 60 fulltimers en 40 partti mers onder me”. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Onder voor softbal weinig ideale weersomstandigheden heeft Mieloo Onze Gezellen op eigen terrein een zware 0-17 nederlaag tegen koploper Tempo Team HHC moeten incasseren. Haarlem (Beijneshal): derde klas D: De Fles-Plan’71/Hepla 4-0, Au Bout-FC Apol lo 3-1, Halve Maan-Parapack 2-10; derde klas F: Nelson Boys-Libero (Libero n.o.); res. tweede klas C: Figee 2-Zomerzorg 2 2-6. Haarlem (Spaarnehal): derde klas D: DSS-Kontakt’75 (Kontakt’75 n.o.); de^de klas E: Bronraad-B&S Wonen 3-5; res. tweede klas C: DSS 2-DSC74 3 6-3, Score Adv. 2-De Mon 2 6-3; rès. derde klas H: Au Bout 2-DSS 8 2-2. Storks 5-0-0-3-0-2-X 10 Monique Cayaux 2-1-3-2 De Pinguins 0-0-0-0-0-0-0 0 Tinie Box en Pat Weygers 2-6-7-2 IJMUIDEN. Na jaren van onderhandelen met de gemeente Velsen lijkt de atletiekvereniging Suomi nu eindelijk een eigen accommodatie te krijgen. Onlangs werd bekend dat er voor de accommodatie een bedrag was uitgetrokken op de meerjarenbegroting van de gemeente. Het werd de vereniging ook direct duidelijk dat het complex slechts enkel en alleen gebouwd zal worden binnen het zogenaamde ü- Langzaam maar zeker komt Argentinië in de ban van het WK. Met de ploegen druppelen ook de supporters binnen. Waar deze twee figuren vandaan komen laat zich gemakkelijk raden Onze Gezellen 0-0-0-0-0-0 0 Tineke Hoenderdos en Ria Koehorst 0-6- 16-9 HHC 5-0-1-0-3-8=17 Fredy van Offeren 3-0-5-0 MERCEDES 350 SE, sportv., led bekl., rad76. MERCEDES 230/6 37.000 km., ahorngeel, veel acc., dec. 75 MERCEDES 240 D, rad., 75.000 km, groen, 75 MERCEDES 200 D, rad.. 1eeig .wit.nov 74. BMW 525,69.000 km, 1eeig., 75 BMW 525,72.000 km, Pullman bekt, 74 BMW 520,49.000 km, licht metbtauw. 76. BMW 320,48.000 km, golfgeel, veel acc.76 BMW 1502, gasinst., 53.000 km. groen 75 BMW 1502, ivoorwit, ANWB-rapp50.000 km, 75 ALFETTA1.8 Lusso. 4-drs 23.000 km, 77 ALFA ROMEO Giulia 1.6 Super Lusso, 1e eig. 757.950 RANGE ROVER. 45.000 km, gas-inst.. 75, groen 29.750 SIMCA1100Tl, 30.000 km, 3-drs., sp. v. dec. 766.950 OPEL Commodore Coupé GT, 69.000 km. sp v., 73 ƒ4 500 VW PASSATS, 3-dre., okergeel. 745.250 SIMCA 1100 Commercial Best., gas-inst., dec. 74 3.950 Deze auto’s worden onder volledige garantie verkocht Inruil, eigen financienng, reparatie en afstelwerk Tom Quinn aanvang 14.30 uur

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 33