van de partij s Kom woensdag gezellig op de koffie in het stadhuis Woningbehoefte bij Hoogovens blijft bestaan Prioriteit geven aan bestemmingsplannen Alle partijen hedenavond SS M Vijf kaderleden Rode Kruis krijgen onderscheiding Kamerlid Mertens bezoekt IJmond heid zijn voor de heer Mertens om middels een gesprek met vertegen woordigers van de On dernemingsraad bij Hoogovens op de hoogte te worden gesteld over zaken als werkgelegen heid en betere spreiding van werk. qcmeentGfaacIsk/crl Van DS70 naar VVD ut I r in. t. Sr k CHEMISCHE VERBRANDINGEN PLANTENGROEI IN VELSEN M PvdA EN CDA IN COMMISSIE OPENBARE WERKEN VOLLEDIG PARTICULIER INITIATIEF w Praatte u wel eens met uw burgemeester? Wordt oud-IJmuiden dit jaar nog gesloopt of wordt daar nog 10 jaar mee gewacht? Wat voor plannen heeft de gemeente met Telstar? Wie komen in aanmerking voor de woningen als de Velserbroekpolder wordt bebouwd? Hoe denken de plaatselijke politieke partijen daar over? HEDENAVOND 7 uur PLEIN 1945 WkHB geboorte? WHH VERLOVING? «SI 5 VELSEN-IJMUIDEN 19 7 8 M E I VRIJDAG 26 ML® Lange Nieuwstraat/Kennemerlaan T Li LX. T T w J I T f I®! TT I Er zit muziek in ’t CDA U kunt het zien en horen! WHB BETER DRUKWERK BESTELLEN? HUWELIJK? Zaterdagmiddag van kwart voor twee tot vier uur. VAN RIXEL zo’n drukker W'-è® Oosterduinweg 29 I tel. 14768 IJmuiden 1* f* 1 i V 1 V f Plotselinge sterfte flora zet voor raadsel deskundigen Heel R. Wagenaar (ADVERTENTIE) IJ Nieuwe flat Kromhoutstraat wellicht binnen jaar gereed T «KWB Tekening van de gevel van het flatgebouw dat „Branding Beheer” wil gaan bouwen aan de Kromhoutstraat. e Am- Singel- Istede- de ge- Deze ontwikkeling houdt volgende di rectie van Hoogovens verband met het feit dat steeds meer Spaanse gezinnen in wo ningen worden gehuisvest. Overigens wil Hoogovens de woonoorden niet afstoten omdat men verwacht dat na 1980 de vraag naar woonruimte onder de werknemers zal toenemen. Het woningaanbod uit Alk maar zal dan vrijwel nihil zijn terwijl locaties die voor bebouwing in aanmer king komen (Velserbroekpolder, Haarlem- mermeerstad) nog slechts in een procedu rele ontwikkelingsfase zijn. Op het Hoogoventerrein zijn de gewassen het meest ernstig aangetast. over zijn geen meldingen binnengekomen. Door de onbekendheid van de oor zaken van deze schade, be staat ook angst voor de volksgezondheid IJMUIDEN. In de flat die Branding Beheer BV wil gaan bouwen in de Kromhoutstraat in IJmuiden komen 53 drie- en zeven tweekamerwoningen. In de kelder is voor elke flat ruimte voor een berging gereserveerd. In de flat komen twee liften waaronder een die geschikt is voor het vervoeren van mensen op brancards. De huurprijzen voor de flats zijn nog niet bekend. Op de begane grond zijn kantoren en showrooms gepland, zodat daardoor de huren van de flats zo laag mogelijk gehouden kunnen worden. Volgens directeur Stolk sr van Branding Beheer BV kan het hele project binnen een jaar gerealiseerd zijn. „De wethouder heeft toegezegd de artikel 19-procedure uit de wet op de Ruimte lijke Ordening zo snel mogelijk te starten. Die procedure is nodig om de bestemming van het gebied in de Kromhoutstraat te wijzigen. Het gebied was bestemd voor nijverheidsvestiging en dat moet nu woningbouw worden. Als die procedure afgerond is, kunnen wij een bouwvergunning aanvragen en zodra we die hebben beginnen we met bouwen. De bouw van het project zal dan zes tot acht maanden in beslag nemen”, aldus Stolk. De datum van oplevering is afhankelijk van de artikel 19- procedure. Als er geen protest tegen wordt aangetekend, kan die procedure binnen drie maanden afgerond zijn. Mochten er wel protesten tegen komen dan zal de procedure aanmerkelijk langer duren, met alle gevolgen vandien. In dat geval zouden ook de huren weer hoger worden omdat de bouwkosten nog steeds stijgen. Stolk: „Dat zou wel erg jammer zijn als er bezwaar tegen het plan aangetekend zou worden. Er zijn tenslotte 27000 gezinnen in deze gemeente die wachten op een woning, hiermee zijn er tenminste een aantal geholpen. Bovendien, hoe langer de bouw wordt opgehouden des te duurder de flat en dat heeft weer zijn consequenties voor de huren. Hoe hoog die worden kan ik dan ook nog niet zeggen, hoewel we zullen proberen ze zo laag mogelijk te houden. Aangezien dit project echter volledig particu lier initiatief is zal dat echter niet meevallen, wij hebben immers geen cent subsidie gehad”. Alle driekamerwoningen hebben de woonkamer op het noord en met uitzicht op het vissershavencomplex en een groot balcon op het zuiden. De twee slaapkamers liggen op het zuiden en de keuken is naast de kamer aan de noordkant. De zeven tweeka- merflats (op elke verdieping één) liggen tegenover de liften en hebben dan ook geen uitzicht op het noorden. Zowel de woonka mer als de slaapkamer kijken uit op het zuiden, terwijl in de woonkamer een open keuken is gepland. Branding Beheer is met de gemeente overeengekomen dat de woningen beschikbaar komen voor toewijzing door het gemeente lijk bureau huisvesting. Het is nog steeds een goed gebruik om op de avond van de verkiezin gen het stadhuis open te stellen voor bezoekers. Waar Schiltmeijer de post op de begroting uitgebreid wilde zien, zag Roozendaal mogelijkheden in het inzetten van mankracht uit de dienst kartering, iets wat naar zeggen van de directeur openbare werken ir H. A. J. Korstee al incidenteel gebeurt. In zijn antwoord vroeg wethouder J. W. Meijer aandacht voor het personeelspro bleem in dit werk en stelde dat uitbreiding een bijzonder dure zaak is. Hij zei tevens tegen Schiltmeijer er geen bezwaar tegen te hebben wanneer deze een voorstel tot verhoging van deze post aan de raad zou voorstellen. Raadslid Roozendaal bleef bij de suggestie om officieel een technisch tekenaar uit de landmeetgroep over te zetten op de bestemmingsplannen omdat zoals hij meende dit laatste prioriteit verdient boven de kartering. Mogelijke voorstellen zullen bij behandeling van het Meerjarenplan in de gemeenteraad worden ingediend. VELSEN. Als vanavond de weer somstandigheden geen roet in het eten gooien kan het op Plein 1945 (dat is voor het Stadhuis) best gezellig wor den. Na een opwarmertje door de Drumband IJmuiden en de majorettes komen klokslag zeven uur de lijsttrek kers van de Velsense politieke partijen van aangezicht tot aangezicht te staan met de bevolking. Het is heel best mo gelijk dat het weer toch niet helemaal is zoals we ons dat een paar weken gele den hadden voorgesteld. Maar gelijk de kiezers verwachten dat hun vertegen woordigers ze de komende vier jaar niet in de kou laten staan, zo verwach ten die vertegenwoordigers dat het kie- lur jr et een t voor- die de ’bouw er dit IJMUIDEN. In navolging van het Spaanse woonoord Euro Casa te Bever wijk, verwacht de directie van Hoog ovens dat ook het woonoord Casa del Norte in Heerhugowaard zal worden ge sloten. Het woonoord Casa Arosa in Alk maar zal voor de huisvesting voor Spaan se en in de toekomst mogelijk Turkse werknemers geopend blijven. L - ctpur- ethou- C. de B. en rorden ngege- en ko- 'ondse et Ro- in, de rschil ht. VELSEN. De behandeling van het Meerjarenplan 1978-1982 in de raads commissie openbare werken en milieubeheer is het onderwerp bestemmings plannen als enig discussiepunt naar voren gekomen. De PvdA-er A. Schiltmeijer en de CDA-er A. Roozendaal vonden beiden dat het inhalen van de achterstand met bestemmingsplannen ingehaald moet worden en zochten beiden de oplos sing hiervoor in verschillende mogelijkheden. «OSS- lijk rampenplan) wordt dit voor 1978 een gunstig uitgangspunt genoemd. De afde ling staat dit jaar voor extra uitgaven voor kleding, vervoermiddelen en voorzienin gen die aan de Rode Kruisstrandpost en het gebouw „De Slingermuur” noodzake lijk zijn. der de beschadigde bomen zijn iepen, populieren, wit te abelen en esdoorns aan getroffen. De symptomen van de aantasting zijn dat de bladeren van de planten en bomen verschrompelen, zwart worden en vettig aanvoelen, voor ze er hele maal afvallen. Aan bestrij ding zal gewerkt worden, zodra de oorzaak van deze chemische verbranding is achterhaald. mster- rgara- jor 2 a [1 voor erkeer i moet ieder die daar zin in heeft, binnen kan lopen om rond te kijken, een kop koffie te drinken, de Uitslagen te volgen, om reacties te vragen of praatjes te maken met de leden uit de gemeente raad. Het is er altijd heel gezellig, dus komt u eens kijken. Vanaf half acht staat de koffie klaar en worden de eerste uitsla gen verwacht. Er is in eerste instantie een onderzoek ingesteld door de Hinderwetinspec- tie. Hierbij is geconstateerd dat ook sterke gewassen als gras, brandnetel en flui- tekruid zijn aangetast. On- F Een kastanjeboom op de Savomin Lohmanlaan gaat langzaam maar zeker kapot, al gaat het proces aan de kanaalzijde sneller dan de andere zijde van de kruin, waar de kaarsen nog niet in zitten. zersvolk ze morgenavond niet in de kou laat zitten. Misschien was u al op de één of andere bijeenkomst in de gemeente. De bijeenkomst van uw eigen partij bij voorbeeld. Het verschil van de open luchtbijeenkomst van vanavond is dat u alle lijsttrekkers bij elkaar heeft. Acht mannen en één vrouw deinzen er niet voor terug onder spervuur te wor den genomen. Misschien behoort u wel tot die categorie burgers die zeggen „ach, politiek niks voor mij”. Als u dan vanavond toch eens de moeite zou ne men Misschien denkt u er dan mor gen toch wel heel anders over. En dan zijn er de TV-fanaten. Die alles weten en alles al gezien hebben. Van de TV natuurlijk. De betweters. Ja, misschien kunnen die vanavond beter onderuitgezakt voor hun kastje blijven zitten. Want zij zouden eens iets mogen missen van het wereldgebeuren. Overi gens het gebeuren op het politieke vlak in en om Velsen komt niet op de buis. Tot vanavond. U bent van harte wel kom bij ALLE politieke partijen. havenplan, de Heems kerkse wethouder Van Herpen zal spreken over resultaten van het onder- wijsberaad over het on derwijsprobleem voor 16 tot 19-jarigen, terwijl de Beverwijkse Sociaal Cul turele Raad het kamerlid zal informeren over de gang van zaken rond de inspraak over het struc tuurplan Beverwijk. Voorts zal er gelegen- VELSEN. Door voor alsnog volstrekt onbeken de oorzaak is een deel van de planten- en bomengroei aan zowel de noordkant als de zuidkant van het Noordzeekanaal aangetast of zelfs gestorven. Op een smalle, elipsvormige strook, die begint bij de hoofdingang van Hoog ovens en eindigt op de hoek van de Parkweg en de Minister van Houten laan vertoont de plantaar dige begroeiing tekenen van een soort verbranding. n o Sinds afgelopen woens dag de eerste verschijnse len vanaf het terrein in Vel- sen-Noord zijn gemeld, breidt het aantal aangetas te bomen en planten zich nog steeds uit. Men staat, zoals ir. A. J. H. Korstee als directeur van openbare werken en groenvoorzie ning zei, voor een raadsel. VELSEN. We kun nen speculeren wat we willen over de formatie van de gemeenteraad zo als die zal zijn na de ver kiezingen, één ding is in ieder geval zeker. De één- mansfractie van DS’70 houdt op te bestaan. Ruud Wagenaar die deze fractie vulde is van me ning dat voor zover er nog gemeenten zijn waar zijn politieke geloofsge noten wel aan de race deelnemen, zij geen en kele kans hebben op een zetel. Persoonlijk be houdt Wagenaar de beste herinneringen aan zijn raadsperiode. „Het is toch wel met een beetje spijt dat ik afscheid Mevrouw M. J. M. Helsloot-Bakker en de heren A. Toonen en W. Sepp kregen de medaille voor tien jaar trouwe dienst. De twee eerstgenoemden bij gelegenheid van hun afscheid uit het bestuur. Een vijfde onderscheiding viel maandag oud- secretaris T. van Kleef ten deel (medaille van Verdienste in Zilver). Van Kleef, die zijn functie wegens ziekte al geruime tijd niet kan vervullen, wordt door mevrouw C. Kegels-van der Neut opgevolgd. De af deling IJmuiden-Velsen kon 1977 met een batig saldo afsluiten, zo blijkt uit het jaar verslag dat de ledenvergadering kreeg voor gelegd. Na een turbulente periode (strubbelingen rond de structuurverande ring en voorbereiding van een gemeente- Temeer omdat de soorten milieuvervuiling, waarvan deze verschijnselen bekend zijn altijd eveneens een stankoverlast met zich meebrengen en juist hier- Bonden en planten hebben zwarte bladeren gekregen die in een later stadium uitvallen. In een vergade ring met Provinciale Wa terstaat, de provinciale milieudienst, deskundigen van gemeente Velsen, het ministerie van Volksge zondheid en het Instituut voor Plantkundig Onder zoek uit Wageningen wordt vandaag onderzocht wat de oorzaak kan zijn van deze plotselinge sterf te van het groen. X- f wl Komende maandag brengt het Tweede Ka merlid Chiel Mertens van D’66 een werkbezoek aan de IJmond. Door het Vel sense college zal hij inge licht worden over de IJmond algemeen, een woordvoerder van de mi lieuorganisaties in dit ge bied zal de heer Mertens inlichten over de stand van zaken op dit moment en de zorg rond het voor- - (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De heer M. Roos kreeg na een periode van eenendertig jaar als penningmeester van de Rode Kruisafdeling IJmuiden-Velsen de legpenning in goud tijdens de ledenvergadering die maandag in „De Slingermuur” te IJmuiden werd gehouden. Öe afdelingsvoorzitter W. Sepp overhandigde hem de onderscheiding. De heer Roos, die door drs. D. Warns in het bestuur wordt opgevolgd, moest als kasbeheerder afscheid nemen bij het bereiken van de leeftijdsgrens die het afdelings- reglement voor de vervulling van bestuursfuncties stelt. Dit werkbezoek zal worden afgesloten met een evaluatie met alle be trokken D’66-ers. (ADVERTENTIE) worden gedaan van de verkiezingsuitslagen. Al tijd weer een spannend gebeuren, waarbij de be trokken raadsleden graag de spanning met Zo ook in Velsen. Volgen- hun kiezers willen delen, de week woensdag gaan omstreeks zeven uur, Heel nadrukkelijk half acht de deuren van heeft het college als gast- het stadhuis open voor héér gesteld dat het stad- het belangstellend pu- huis open-staat voor bliek. In de burgerzaal iedere belangstellende en zal doorlopend verslag dat betekent dat een W" neem. Ik heb veel ge leerd. Onder andere dat het vaak niet zo belang rijk is wat je zegt maar dat maar hoe je iets zegt”. Hoe gaat de toekomst er voor de gewezen DS’70-ers uitzien? Ruud Wagenaar: „Ik heb nog geen definitieve beslissing genomen. Ik denk echter dat we met het merendeel van onze club overstappen naar de VVD. De Liberalen heb ben de voorkeur omdat de socialisten tegen kern energie (Voor vreedzame doeleinden) zijn.” Ruud Wagenaar vindt dat zijn vier jaar raadslidmaat schap eigenlijk een goeie leerschool is geweest en is van plan zich actief met politiek te blijven be zig houden. Succes!

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5