aanvaardt Argentina '78 IK MAAK zegevierde Aanval Baronchelli mislukte Barcelona wil Nederland af van Neeskens DIBBS: Damesteam Argentijnen: eigen ploeg favoriet ontslagaanvrage Hans Kraay niet Proftennis in s KANS TEGEN BORG” NEDERLAND POPULAIR IN ARGENTIJNSE STAD zaterdag EK basketbal Geen kleur Opening NEDERLAND STAAT VIERDE 17 SPORT 19 7 8 M E I 2 7 I (Van een speciale verslaggever) ROME. In de halve finales van de open Italiaanse tennis kampioenschappen moet Björn Borg aantreden tegen de Ameri kaan Eddie Dibbs, een speler waar het Zweedse fenomeen nog nooit van heeft verloren. BUENOS AIRES. De hoofdstad van Argentinië heeft een schoonmaakbeurt gehad als nooit tevoren, ter ere van de gasten die het voetbalcircus opluisteren, dat volgende week van start gaat. Dat neemt niet weg dat alle trottoirs nog steeds opengebro ken zijn, omdat er voortdurend iets mis is met de telefoonleidin- gen die daaronder liggen. Het zijn de lidtekens van een van de nationale kwalen van het land. Inmiddels arriveren de protago nisten van de miljardenshow met tussenpozen tussen de steigers van het vliegveld-in-aanbouw van Buenos Aires. OM MENDOZA: LOPER UIT VOOR ORANJE AG 8. HANS KRAAY: woensdag gesprek. 1-45 AG 8. VEG AG I. ■ir Het stadion in Mendoza, waar Nederland zijn wedstrijden in poule vier speelt. AG i. Hr CARLA DE LIEFDE AT (Van onze sportredactie) AG 1 en met ten, ers. per het m2, tka- nte. zol- MENDOZA. De plaatsing van Neder land als eerste in groep IV voor de WK voetbal met als standplaats Mendoza, beeft een golf van sympathie opgewekt in deze Argentijnse provincie met meer dan één miljoen inwoners. De bewoners van Mendoza zijn verzot op goed voetbal en kunnen zich nog als de dag van gisteren bet briljante optreden van de Oranje- ploeg in Duitsland in 1974 herinneren. Het supertalent Johan Cruijff hield de Mendo- zanen gekluisterd aan hun televisietoes tel. Nederland vertegenwoordigde toen het „Tot aai-Voet bal”, het technische en dynamische spel over de volle afmetingen van bet veld, spelers die niet aan bepaal de plaats gebonden waren maar zwervend over het speelveld bereid waren steeds kansen te scheppen in plaats van uitslui tend te verdedigen. Het Nederlandse voet bal was ook strelend en muntte uit door souplesse en vernuft. De inwoners van Mendoza, hard wer kende mensen in de onafzienbare wijn gaarden die de stad omgeven, hebben al tijd in eer gestreden om de stad zo schoon en zo vredig mogelijk te houden. Van oor sprong is de Mendozaan een gemoedelijk en hartelijk mens, altijd bereid tot een gesprek met de vreemdeling, speciaal wanneer hij van zo verre komt. De inwo- Neeskens heeft dit jaar wegens een bles sure een aantal wedstrijden niet mee kun nen spelen voor de Spaanse competitie. Tijdens de bekerfinale van 19 april in Madrid was het duidelijk aan Neeskens te zien dat hij gehandicapt was door zijn Bijgaand artikel is geschreven door José Felix Suarez. Sportredacteur van het dagblad Los Andes in Mendoza. De journalistieke leiding van deze krant had veel te lijden van de chaotische toestand in Argentinië voor en na de militaire coup van maart 1976. Twee journalisten werden zonder vorm van proces gevangen genomen. De uitgever van het blad, Antonio die Benedetto, werd één jaar lang vastgehouden en na protesten van onder andere het International Press Institute plotseling vrijgelaten. Een andere, Jorge Eduardo Bonnardel, wordt al 21 maanden lang vastgehouden. Antonio di Benedetto, schrijver en uitgever van het dagblad Los Andes in Mendoza, werd kort na de coup gearresteerd. Zijn verzoek om voor ballingschap te kiezen werd geweigerd in maart 1977, ondanks het feit dat er geen aanklachten tegen hem waren, en hij werd niet voorgoed vrijgelaten vóór eind augustus 1977. Vlak voor zijn vrijlating ontving Amnesty International betrouwbare rapporten waarin stond dat hij ernstig ziek was als gevolg van mishandeling: bij verschillende gelegenheden was hij naakt uit zijn cel in de La Plata gevangenis gehaald en zwaar geslagen door gevangenisbewakers. Voor ons Mendozanen is het een eer en een privilege om de grote sterren van nets van Mendoza voelen zich verwant met het lage land aan de Noordzee. Ook zij hebben de onvruchtbare bodem moeten ontginnen, maar dan precies tegenover gesteld als de Nederlanders. Waar de Hol landers het water moesten weren, moesten wij het juist de stad en de landerijen binnen voeren. Nederland in onze provincie te mogen verwelkomen. Het zal ons spijten wan neer wij de onvergelijkbare Johan Cruijff niet zullen zien spelen. Maar ook zonder hem ontvangen wij de Nederlanders met open armen. En hoewel wij natuurlijk graag zien dat het nationale elftal van Argentinië de wereldbeker verovert, kan Nederland er zeker van zijn dat het in Mendoza als de „thuisclub” zal worden toegejuicht. Voorzitter Nunez heeft momenteel twee kandidaten op het oog die Cruijff moeten vervangen: de Engelsman Keegan, die dit jaar voor Hamburg uitkwam en graag weg wil omdat de verstandhouding met de Duitse club het afgelopen seizoen veel te wensen overliet, en Mortimer van As ton Villa. Tijdens de onlangs gehouden wedstrijd om de UEFA Cup in de Cata laanse hoofdstad maakte Mortimer een grote indruk op Barcelona door zijn flit sende en goed gecoördineerde voetbal spel. Geruchten, dat Rinus Michels binnen kort een AZ-contract zal tekenen, wees Cees Molenaar naar het rijk der fabelen. „Die berichtgeving is geheel onjuist. Wij hebben noch met Michels gesproken, noch met een andere trainer.” De bespreking die woensdag zal plaats vinden, zal geheel in het kader staan van de functionering van de technische staf. Dan zal er ruimte gemaakt moeten worden voor meer bevoegdheden voor een direc teur. Wie dit zou moeten worden, is nog een open vraag. Ook wordt door AZ ten stelligste ontkend dat Wim Rijsbergen (Feyenoord) en Tscheu-la Ling (Ajax) zou den zijn gecontracteerd. Matty van Toorn, ex-speler van Feyen oord en Excelsior, die van plan was voor een zomercontract naar de Verenigde Sta ten af te reizen, heeft hiervan afgezien omdat hij plotseling van Europa Cup II- houder Anderlecht een driejarig contract kreeg aangeboden. Van Toorn wordt de zevende Nederlander bij Anderlecht. Jock Wallace, die dinsdag zijn ontslag nam bij de Schotse club Glasgow Rangers, is vrijdag benoemd tot manager bij Leices ter City in Engeland. Wallace tekende een contract voor drie jaar bij Leicester, dat dit seizoen degradeerde naar de tweede divisie. Het is zijn terugkeer naar het En gelse voetbal, waarin hij vroeger als doel man bij West Bromwich Albion en Here ford heeft gespeeld. SAREZZO. Met nog slechts twee etappes te rijden is Johan de Muynck erg dicht bij de eindoverwinning in de Ronde van Italië gekomen. Zijn triomf werd gisteren weer een stukje zekerder, vooral omdat de Belg het geluk dat elke winnaar nu eenmaal nodig heeft, kende. Terwijl de hele wereld alle wedstrij den die in de komende maand in Ar gentinië worden gespeeld in kleur op de televisie zal kunnen volgen, is dit voorrecht voor de Argentijnen zelf niet weggelegd. Zelfs niet voor dege nen die de laatste maanden er speciaal voor naar het buitenland zijn gegaan om een kleurentelevisie te kopen, die in Argentinië niet te krijgen zijn. In de Argentijnse ether waart alleen een zwart-wit signaal rond, de kleur gaat via de sateliet naar de rest van de wereld. Baronchelli op 59 sec.; 3. Moser op 2 min. en 19 sec.; 4. Wladimiropanizza (Ita) op 7 min. en 57 sec.; 5. Giuseppe Saronni (Ita) op 8 min. en 4 sec. 46. Roy Schuiten op 1 uur en 23 sec. BARCELONA. De nieuwe voorzitter van FC Barcelona, José Luis Nunez, heeft geen vertrouwen meer in de voetbalpres- taties van Johan Neeskens. Hoewel Nees kens’ contract met de Catalaanse voetbal club pas volgend seizoen afloopt, wil het Barcelona-bestuur van de Nederlandse middenvelder af, omdat zijn conditie na de blessures van dit jaar niet meer „bril jant” is. Op het ogenblik voert de FC Barcelona besprekingen met Bonhof van Borussia Mönchengladbach en met Fi scher van Schalke *04, de enige twee bui tenlandse spelers die in aanmerking ko men om Neeskens te vervangen. In 55 minuten klaarde Borg gisteren het karwei tegen Harold Solomon. Hij stond de Amerikaan, die als achtste was geplaatst, slechts drie games toe (6-2, 6-1). Dibbs won met dezelfde cijfers van de Engelsman John Lloyd. Dibbs rea geerde op de confrontatie met Borg als volgt: „Borg heeft mij tot nu toe altijd verslagen, maar ik steek mo menteel in een geweldige vorm. Ik heb nog nooit zo goed gespeeld als hier in Rome, dus ik moet een kans tegen hem hebben”, aldus een zelfver zekerde Dibbs. De andere halve eindstrijd zal gaan BUSSUM. In de periode van 17 tot en met 22 oktober zal in acht Nederlandse plaatsen een internationaal proftennis- toemooi worden gehouden. Onderhande- lingen zijn momenteel gaande met de Amerikanen Jimmy Connors, Arthur As he, Roscoe Tanner en de Mexicaan Raul Ramirez. De prijzenpot bedraagt 100.000 dollar. Het toernooi, dat voor de vijfde maal wordt gehouden, wordt dit jaar op 17 oktober geopend in Groningen en Arn hem. De dag er na wordt gespeeld in Zwolle en Tilburg. Op 19, 20 en 21 oktober volgen Kerkrade, Huizen (NH) en Haar lem. De finale zal zich evenals vorig jaar weer afspelen in het AHOY sportpaleis te Rotterdam op 22 oktober. Per avond be staat het wedstrijdprogramma uit twee enkelspelen en een dubbelspel. De organisatoren van het wereld kampioenschap hebben wel een kleine commerciële organisatie opgericht die het exclusieve recht heeft om via geslo ten circuits kleurentelevisie te vertonen in bioscopen en theaters. De toegangs prijzen daarvoor zijn ongeveer gelijk aan die van een filmvoorstelling, vijf tot twaalf gulden. Dan kan men op een groot scherm alle wedstrijden in kleur volgen. Het is voor de Argentijnen nog steeds een raadsel waarom de produktie van kleurentelevisie in het land niet van de grond komt, nu de zenders met het oog op de Mundial” versneld zijn ge bouwd. Boze tongen beweren dat eerst de grote voorraad zwartwit-toestellen moet zijn uitverkocht. Door de enorme daling van de koopkracht gedurende de laatste jaren is de verkoop van toes tellen ernstig gestagneerd. De prijzen zijn desondanks schrikbarend hoog ge bleven. Portable z.w.-toestellen kosten ruim ƒ750, en op afbetaling vanwege Beroepswielrenner Jan Aling is tenge volge van een val, die hij donderdag avond bij een wedstrijd in Knokke (Bel.) maakte waarschijnlijk het gehele seizoen uitgeschakeld. lAT >bel uit- »on- met I en ier- ipel jrd. pla- ■dte Ier. de galopperende inflatie ruimschoots het dubbele. Voor de etalages van de winkels waar de buizen worden verkocht, staan steeds groepen zorgelijk overleggende mensen. „Het is wel veel geld, maar je krijgt natuurlijk wel wat te zien de volgende maand”. Maar wat moet je met een minimumloon van iets meer dan tweehonderd gulden in de maand met een televisie op afbetaling waar voor je vijftien maanden lang honderd gulden per maand moet neerleggen? Wie echter iets van de wedstrijden wil zien, zal die financiële veer toch moeten laten. Want volgens opgave van de organisatoren zijn alle wed strijden voor de wereldbeker inmid dels uitverkocht. Mensen die kaartjes op de zwarte markt aanbieden, worden aan de lopende band gearresteerd en staan zware straffen te wachten. De duurdere plaatsen kosten ongeveer honderd dollar per stuk en schijnen reeds vierhonderd in het zwart te doen. Alle neringdoenden zien overigens in dit wereldkampioenschap een moge lijkheid om de beurs wat te spekken. Buitenlanders worden geacht een veel voud te betalen van de normale prijzen. In een' bar wordt de vreemdeling on aangenaam verrast met een toeslag van honderd procent op de prijzen op de kaart, en bijvoorbeeld in een schoenen winkel wordt aangenomen dat men de prijs in de etalage niet kan lezen en 50 procent meer kan betalen. Het is^en blijft een land van verrassingen. Ook de officiële opening van het toer nooi moet een verrassing blijven. Op 1 juni treedt de kampioen van vier jaar geleden, West-Duitsland, in het strijd perk tegen Polen. Maar wat aan die openingswedstrijd vooraf zal gaan, moet een verrassing blijven, zo werd van officiële zijde medegedeeld. „Wij willen niet dat alle aanwezigen al bij voorbaat weten wat hen te wachten staat. Het zal een geweldige show wor den, die een uur zal duren.” De zegsman kon niet mededelen of al die geheimzinnigheid misschien iets te maken zou hebben met veiligheids maatregelen. Het moet overigens ge zegd worden dat veiligheidsagenten alom tegenwoordig zijn maar voldoen de bewegingsruimte laten. „In dat op zicht lijkt het grote perscentrum van Buenos Aires precies op dat van de Olympischs Spelen in Montreal twee jaar geleden”, zei een collega die beide evenementen had meegemaakt. „Met dit verschil, dat de veiligheidsmaatre gelen in Canada veel meer opvielen dan hier”. ;rd lts. els on en, ou- ka- s.v. en. en net ste en «st' De speculaties rond het aanblijven van Johan Cruijff duren nog steeds voort. Naar het schijnt is het bestuur van Barce lona niet erg ingenomen met het aanbod van Cruijff, die alleen tegen 10.000 dollar per keer bereid is om af en toe een thuis wedstrijd mee te spelen, en waarbij hij zich niet wil binden aan vaste trainingstij- den. De scores van de Nederlandse dames waren: Lida van Reemst 9-8, Irene Maar- schalkerweert 6-4, Carla de Liefde 16-7, Elles Bosch 6-4, Micky Steenmetz 8-1. De stand na drie wedstrijden in het troosttoernooi (8e tot en met 13e plaats) is: 1. Roemenië 3-6 (215-177), 2. Italië 3-4 (207-188), 3. West Duitsland 3-4 (197-189), 4. Nederland 3-4 (207-212), 5. Spanje 3-0 (189-201), 6. Zweden 3-0 (181-233). In de a-groep (le tot en illet de 6e plaats) won de Sovjet-Unie met 92-70 van Tsje- choslowakije en versloeg Joegoslavië Hon garije met 86-79. tussen Adriano Panatta en de Spanj aard Jose Higueras. Higueras is de relevatie van het toernooi. Nadat hij eerder Brian Gottfried uitschakelde, had nu de Australische daviscup- speler John Alexander geen schijn van kans tegen hem. Panatta, het idool van het publiek, maakte een einde aan de opmars van outsider Victor Amaya uit de Vere nigde Staten. Panatta had in de eerste set wel een tie-break nodig om het Amerikaanse verzet te breken. In de tweede set was een service-doorbraak voldoende om de partij te winnen (7-6, 6-4). 'De finale in het dames enkelspel gaat tussen de Roemeense Virginia Ruzici en de Tsjechoslowaakse Regi na Marsikova. Ruzici won in de halve finales van de Britse Michele Typer en Marsikova versloeg de Amerikaan se Janet Newbury. (Van onze sportredactie) ALKMAAR. Het AZ-bestuur heeft de ontslagaanvrage van manager Hans Kraay niet aanvaard. Dit deelde Cees Molenaar mee na een langdurige vergade ring met de desbetreffende personen. Ook de ontslagaanvrage van fysiotherapeut Ted Troost is niet aanvaard. „Wij hebben gistermiddag een vruchtbaar gesprek ge had met Hans Kraay en alles nog eens goed doorgenomen. Woensdag vergaderen wij weer en dan zal de definitieve beslis sing wel vallen,” aldus Cees Molenaar. Gianbattista Baronchelli, nummer twee in het klassement, op nog geen minuut afstand, ondernam immers een aanval op De Muyncks rose trui. Baronchelli koos daarvoor de bergrit Monte Bondone naar Sarezzo, tijdens welke de renners overval len werden door zware regenbuiten. Ba ronchelli begroette de regen als een ge schenk uit de hemel. Hij boekte in het verleden zijn grootste successen als het hard regende. Op de tweede col demar reerde hij weg, overtuigd dat hij De Muynck zou onttronen en de Giro zou winnen. Baronchelli nam - overmoedig geworden - nog grotere risico’s dan normaal. Zijn zegedrift werd hem - slecht weerspecialist - noodlottig. In de afdaling kwam hij twee maal ten val. De groep achtervolgers, met De Muynck, achterhaalde hem. De ge schaafde en gekneusde Baronchelli, mocht blij zijn dat hij die groep de etappe, die door de onbetekende Giuseppe Perlot- to werd gewonnen, beëindigde. De uitslag van de achttiende rit was: 1. Giuseppe Perletto (Ita) 245 km in 7 uur, 28 min. en 49 sec. (gem. 32.704 km/u); 2. Pieri- no Gavazzi (Ita) op 18 sec. 3. Francesco Moser. 75. Roy Schuiten (Ned) op 6 min. en 47 sec. Algemeen klassement na 18 etappes: 1. De Muynck 90 uur, 40 min. en 33 sec.; 2. blessure. Het bestuur van Barcelona vreest dat Johan Neeskens, die het in het veld vooral van fysiek doordrukken moet hebben, nooit meer de oude wordt en dien tengevolge voor de Catalaanse voetbal club niet meer rendabel is. Neeskens, die een tweejarig contract voor ruim een miljoen gulden tekende, wil koste wat kost zijn tijd bij Barcelona vol maken, opdat hij zich daarna tegen een hogere prijs kan verkopen aan een andere voetbalvereniging voor het seizoen 1980. De Catalaanse voetbalclub probeert nu Neeskens van de hand te doen tegen een ruime schadeloosstelling. POZNAN (ANP). Het Nederlandse damesbasketbalteam heeft gisteren in de Poolse plaats Poznan de derde wedstrijd in het troosttoernooi om de achtste tot en met de dertiende plaats van de strijd om de Eruopese titel gewonnen. Spanje, dat onder aan de ranglijst staat, werd met 71-65 verslagen. Bij de rust leidde Neder land met 45-33. Italië, dat donderdag met 79-61 van Ne derland won, moest vrijdag zijn meerdere erkennen in de lager geplaatste wedstduit- se dames: 62-66 (32-27). Nederland begon goed. Na tien minuten had de ploeg een voorsprong opgebouwd van 16 punten (26-10). Spanje probeerde met pressiespel de zaken recht te trekken, maar kon niet verhinderen dat Oranje de rust in ging met 12 punten voorsprong. In het begin van de tweede helft ging Spanje over op de persoonlijke verdedi ging. De Nederlandse dames raakten van slag en halverwege de tweede helft waren de Spaanse dames op gelijk niveau met Nederland gekomen: 51-51. Hierna kreeg Oranje echter weer greep op de wedstrijd en bleef tot het einde toe de Spaanse dames steeds enkele punten voor. Herman Krott heeft de zeven- mansploeg voor de Ronde van Luxem burg, die wordt gehouden van 8 tot 12 juni, geformeerd uit drie renners van zijn eigen formatie en aangevuld met vier an deren. De ploeg die in deze „open” ronde aan het vertrek komt, bestaat uit Arie Hassink, Jos Lammertink, Frits Pirard, Bert Scheuneman (die binnenkort de over stap naar de beroeps wil maken), Jan Jonkers, Jan van Houwelingen en Bart van Est. Voor de Ronde van Engeland, waar Joop Stoop als ploegleider zal optreden, zijn aangewezen de renners Gerrie Mak, Willy Maassen, Ton ter Harmsei, Wim Lugten- burg, Henk Boom en Gerrit Pronk. De laatste zal de Milk Race op advies van zijn ploegleider Cees Kouwenhoven vermoede lijk niet rijden. De ploeg van Ti Raleigh/Mc Gregor, die van 30 mei tot en met 5 juni deelneemt aan de Dauphine Libere, is als volgt samenges teld: Hennie Kuiper, Henk Lubberding, Johan van de Velde, Gerben Karstens, Piet van Katwijk, Jan Huisjes, Paul Wellens, José de Cauwer, Franky de Gendt en Klaus-Peter Thaler (Wdl.). Hetzelfde soort7 voetbal heeft ooit de Argentijnen wereldberoemd gemaakt in de gouden tijden van het Zuidamerikaan- se voetbal, toen behendigheid en over moed de exclusieve elementen van het voetbal in dat werelddeel vormden. Holland is daarom de grote favoriet in Mendoza, zelfs zonder Johan Cruijff. Het is de logische kandidaat voor de eerste prijs in de groep waarin ook Schotland, Peru en Iran spelen. Alles is grondig door de Nederlanders voorbereid. Zij waren de eersten die zich lang voor de uitslag van de loting in Mendoza presenteerden en daar grote indruk maakten door him groot ge voel voor organisatie. Zij waren de eersten die zich in deze stad, die in Argentinië bekend is als de hoofdstad van de zon, de goede wijnen en de mooie vrouwen, zorg den voor onderdak en beslag legden op het beste hotel dat in de uitlopers van het hooggebergte de Andes te vinden is. Het Gran Hotel Potrerillos is een ideale plaats, omgeven door de hoge, besneeuw de bergtoppen, door het groen van uitge strekte wouden en het kristalheldere wa ter van de honderden bergbeken. Het is een oord dat de rust en de veiligheid van de Nederlanders grondig garandeert. De Italianen waren er het eerst, ge volgd door de Fransen, Polen en Duit sers en het wereldvreemde Iran dat een dag eerder arriveerde dan Nederland dat gisteravond opsteeg per gewoon lijntoestel. Dit vliegtuig was voor deze gelegenheid van 51 eersteklassestoelen voorzien. Zo gaat dat: de arbeiders van de grasmat reisden eerste klas, de hen volgende journalisten zaten tweede rang, achterin. Een week voor de aftrap van het wereldkampioenschap lopen de wed denschappen in Argentinië hoog op. Een automobielfabriek heeft een soort volksstemming georganiseerd met als inzet een paar auto’s voor degenen die de uitslag goed hebben geraden. Inmid dels hebben meer dan een kwart mil joen Argentijnen ingetekend. Gedood verfd voor de eerste plaats is Argenti nië zelf, met meer dan 70.000 stemmen. Brazilië komt met over de 45.000 op de tweede plaats. West-Duitsland staat met 40.000 derde, en Nederland met 20.000 stemmen vierde. Ook in andere pools blijkt Nederland een sterke kandidaat voor de vierde plaats. Binnen de organisatie van het wereldkampioenschap is men niet zo zeker van de suprematie van de Argen tijnen en Brazilianen. De man die een half jaar geleden feilloos de indeling van de vier groepen voor de eerste ronde wist te voor spellen, wil nu ook wel een profetie omtrent de uitslag kwijt. De laatste vier worden Duits land, Italië, Nederland en wellicht Oos tenrijk, of een andere verrassing. In ieder geval komen in zijn voorspelling de Zuidamerikaanse ploegen in de fina le in het geheel niet voor. In een rapport van Amnesty International staat over beide journalisten het volgende: „De situatie van journalisten in Argentinië heeft wijdverspreide bezorgdheid in de internationale pers veroorzaakt. In ten minste twee gevallen heeft dit waarschijnlijk bijgedragen tot de vrijlating van journalisten die in hechtenis genomen waren tijdens de coup en zonder aanklacht of rechtszaak in preventieve bewaring werden gehouden, ter beschikking van de uitvoerende macht voor meer dan één jaar. Jorge Bonnardel, journalist van Los Andes. Hij werd in zijn huis in Mendoza op 25 november 1975 in hechtenis genomen. De reden voor zijn inhechtenisneming is, gelooft men, zijn actieve betrokkenheid bij de journalistenvakbond. Senor Bonnardel is een van de vele gevangenen die werden vastgehouden onder de wetgeving ten tijde van de staat van beleg vóór de coup van maart 1976, van wie het recht om voor ballingschap te opteren met terugwerkende kracht door de nieuwe Argentijnse regering werd opgehe ven. Heel weinig verzoeken om het land te verlaten hebben tot nu toe succes gehad. Senor Bonnardel wordt momenteel in hechtenis gehouden in de La Plata gevangenis; hij wordt al 21 maanden zonder aanklacht of berechting vastgehouden”. Nederland is bevoorrecht om te kunnen spelen in het nieuwe stadion dat in het uitgestrekte stadspark in Mendoza is gele gen. Deze geheel nieuwe voetbalarena munt uit door honderd kleine architecto nische vondsten, door goede toegangswe gen, en is omgeven met pergola’s vol bloe men. „Fantastisch, magnifiek, origi neel. dat waren de woorden waarmee Jan Zwartkruis, de assistent-bondscoach. en dr. Frits Kessel in november van het vorig jaar hun bewondering voor het nieuwe stadion uitten.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17