K zakennicu\x/5 1977 was afslankjaar voor personeel en organisatie burgerlijke stand Van Duivenboden 50 jaar Bever*^ Cour.'"1 iWa A r r MR ku* 1 I u f nt Ji zaterdag VERKIEZINGS- MANIFESTATIE MET DRANKJES EN DEBATTEN JAAROVERZICHT HOOGOVENS z nieuw ■S Geen spreekuur M Meerjarenbegroting in onderwijscommissie Straattekenen in Santpoort-Zuid Carïllonklanken Nieuwe voorzitter Terrasvogels Riolering vernieuwd Balletgroep Brulboei geeft uitvoering „Wij Ouderen” bejaardenblad 4 5 VELSEN-IJMUIDEN 7 7 M E I 19 7 8 I 1 i VRIJETIJDSBESTEDING IN DE KNEL - gK VVD, Antwoordnummer 1877, 2500 WB Den Haag, tel. 070-614121 velsen De WD, vast en zeker voordat vrije tijd een probleem wordt Er wordt steeds meer geknabbeld aan de werkweek. Langere weekenden en kortere werkdagen. Fijn Ja, als we nu al zorgen voor de vrijetijdsbesteding van straks. Daar werkt de VVD aan. De VVD wil daarom goede bibliotheken, verenigingen, clubs, opleidingen, enz. Voor iedereen. Op elk vlak. (Van onze stadsredactie) VELSEN. Gezellige muziek, biertjes en veel praats hebben de twee uren durende verkiezingsmanifestatie op het Plein 1945 vrijdagavond tot een gezellig geheel gemaakt. Acht politici lieten onder leiding van burgemeester P. J. Molendijk weliswaar niet het achterste van hun tong zien. Wel deed ieder op zijn of haar manier z’n best om de aantrekkelijkheid en de redelijkheid van de eigen partij op een zo voordelig mogelijke wijze naar voren te brengen in de hoop zoveel mogelijk stemmen te krijgen. Dat alles gebeurde voor een publiek van een paar honderd mensen, van wie een aantal met zichtbaar genoegen van de gelegenheid gebruik maakte om eens een paar harde noten te kraken met de mensen achter de tafel. 1 V - - 1 in /i g geen Politieke partijen hopen met oude deuntjes op hitnotering Gees- M Op het Plein 1945 is de Verkiezingsmanifestatie, die in verband met de gemeenteraadsverkiezingen van komende woensdag door de IJmuider Courant was georganiseerd, vrijdagavond een succes geworden, voor zowel de politici als het publiek. Niet alleen de dag 10 SS! -•w- O* k Have- n mor- (AD VER TENTIE) •.«S' Enige jaren geleden werd de onderne ming opgesplitst in de vier maatschappij en Woninginrichting Haarlem, Van Dui venboden Brabant, DUBO-Hallen en Van Duivenboden Algemene Diensten. Dit is gebeurd om de continuïteit van het bedrijf zeker te stellen, gezien de enorme groei waarmee men te maken kreeg. Ter gelegenheid van het gouden jubi leum wordt tot en met zaterdag open huis gehouden. In de panden zijn in samenwer king met de S.B.K. Kunstwerken tentoon gesteld, terwijl ook de binnentuin deel uitmaakt van de kunstexpositie. jur ur li gaat n der fan de rende 10 uur it veel gaan, slagen is een eratie. :ondag aantje. straat, i 11.30 sstraat, 1.30 en inlaan, en 11 zater- i 12.15 tstraat, 1.30 en dag 10 eijer in ilvaart, zondag In de tweede ronde kreeg het publiek de gelegenheid om vragen te stellen, waarnvan gretig gebruik gemaakt werd. Te gretig, bleek later, want om negen uur, toen de manifestatie was afgelopen waren nog lang niet alle vragen beantwoord. Bovendien werden veel antwoorden op andere vragen als onbevredigend ervaren döor de vragen stellers. In plaats van de korte en bondige antwoorden waarom zij gevraagd hadden werden te lange betogen gehouden die bol stonden van het begrip voor de diverse belangengroepen. En met deze enerzijds-anderzijds redeneringen konden de vaak emotioneel betrokken vragenstellers zoals Oud-IJmuiden bewoners eigenlijk geen kant op. Aan het eind van de avond werd het nog even extra leuk, nadat burgemeester Molendijk had aangekondigd dat de bijeenkomst besloten zou worden met een paar nummers van de band. Drie van de vertegenwoordigers van de politieke partijen probeerden elkaar toen nog even wat politieke vliegen af te vangen door met elkaar in discussie te gaan en eikaars partijen voor joker te zetten. Na enige tijd kapte burgemees ter Molendijk deze discussie echter en gaf het laatste woord dan de Limehouse Jazz Band. Deze besloot de manifestatie in dezelfde stijl waarin de politici de voorgaande twee uur gesoleerd hadden. Met evergreens, populaire deuntjes die al sinds onheugelijke tijden steeds weer worden afgedraaid en waar je je geen buil aan kunt vallen. Als je er van houdt. De manifestatie begon om zeven uur en werd ingeleid door de Limehouse Jazz Band, waarna de acht lijsttrekkers elk vijf minuten kregen om te vertellen waar zij voor stonden. De eerste ronde werd twee maal muzikaal onderbroken door de band om de stemming er een beetje in te houden. Veertig minuten schone beloftes zouden zelfs de meest zonnige natuur een volwassen aanval van depressiviteit bezorgd hebben. VELSEN. Wethouder Th. C. Witte van sociale zaken en volksgezondheid houdt op maandag 29 mei geen spreekuur. Ook het spreekuur van wethouder H. Scheeper van onderwijs op woensdag 31 mei komt te vervallen. v. zond. 3.30 u.: versi- laagd A. M. naand.: norgen 23.45 u. 16 j. eerstr.) ?sloten, tong en Maer- 10 uur l, 20.30 u „Val- death Jrkerk, J. G. ds. C. Lan- 8, 9.30, >ol, za- r. Kok nderd tl. .Plank en van Gerrit Mettes van het Wijkcomité van Oud-IJmuiden was een van de vele bewo ners uit de wijk die van deze manifestatie gebruik maakte om de collegeleden van nu in het openbaar toe te spreken, waarbij niemand de discussie uit de weg ging VELSEN. In Velsen gaat een bejaar denblad met de naam „Wij ouderen” ver schijnen. Het Dienstencentrum Zee- en Duinwijk gaat het blad in een oplaag van 6200 onder de 65-plussers in de gemeente verspreiden. Al is het vaak de meerderheid die er het zwijgen toe doet, dat neemt niet weg dat de interesse er is. Veel belangstellenden namen vrijdagavond met zichtbare aan dacht kennis van de informatie die van de ene kant van de tafel werd gegeven en de kritiek die -vanaf het plein naar voren werd gebracht van het personeel. Daarbij is bij alle voorgestelde bezuinigings maatregelen aangetekend dat „gedwongen ontslag” alleen als uiterste middel zal worden overwogen. Over de werving die overigens op dit moment op volle toeren draait worden cijfers aangedragen die worden verge leken met de cijfers over 1976. De totale resultaten spreken voor zichzelf. In 1976 werden 1195 personeelsleden aangetrok ken; in 1977 waren dat er £70. Opmerkelijk is de daling in het ziekteverzuim. Bedroeg dat in 1976 nog 10,4 percent, in 1977 daalde dat tot 8,5 percent. Het aantal ziekmeldingen lag in 1977 circa 12 percent lager dan in het daaraan voorafgaande jaar. Ook de ziekteduur nam af. De meeste werknemers van Hoogovens woonden (nog steeds) in de gemeente Heemskerk. Het aantal was 4008. Op de tweede plaats stond Velsen met 3939 gevolgd door Beverwijk met 3640 en Alkmaar met 3001. Heerhugowaard was goed voor de vestiging van 1310 werknemers. Haarlem voor 894. De totale bezetting liep van 24509 in 1976 terug tot 23386. De gemiddelde leeftijd overschreed de 40-jaargrens en kwam van 39,95 (1976) op 40,79 in 1977. Het aantal ziektedagen per man daalde van 37,55 naar 32,31. Dat staat in het jaaroverzicht betreffende Personeel en Organisatie van het IJmuidense metaalbedrijf dat, geheel in overeenstemming met de gang van zaken, op eenvoudige wijze is uitgevoerd. Evenals de publicaties van voorgaande jaren wordt een inzicht gegeven over het produktie- en personeels verloop over het jaar waarop het overzicht betrekking heeft. In grote lijnen is het een evalutie Van al datgene wat in de loop van het jaar uitvoerig door de nieuwsmedia onder de aandacht van het publiek is gebracht. Uiteraard is uitvoerig aandacht besteed aan de verantwoor delijkheid die Hoogovens zegt te aanvaarden voor het welzijn jj) 4 Voor vaststelling van hen pakkende naam werden vijftig enquêteformulieren met twaalf naamsuggesties onder de Vel- sense bejaarden verspreid. Van de zesen twintig bejaarden die het enquêteformu lier ingevuld terugstuurden gaf de groot ste groep aan „Wij ouderen” de voorkeur. HAARLEM. De meubelzaak Van Duivenboden op de Gedempte Oude Gracht bestaat deze wijk vijftig jaar. De zaak werd een halve eeuw geleden opge richt door Piet en Frans van Duivenboden die zich vestigden in de Kamperstraat. In 1933 verhuisde het btedrijf naar de Ge dempte Oude Gracht. Uitbreidingen en verbouwingen volgden vanaf 1954 en mo menteel beschikt Van Duivenboden over vijfduizend vierkante meter verkoopruim te. In 1973 ging nog tweeduizend m2 verlo ren door een enorme brand. VELSEN. De gecombineerde com missie onderwijs en culturele en jeugdza ken krijgt maandag als derde raadscom missie de meerjarenbegroting op de ver- gaderagenda. In de vergadering, die om vier uur ’s middags begint, krijgen de commissieleden gelegenheid commentaar te leveren op de beleidsvisie van B. en W. voor de periode 1978-1982 die in de meer jarenbegroting verankerd ligt. De raadsleden hebben door middel van 1 een puntensysteem de prioriteitenlijst vastgesteld voor de projecten die in dit beleidsstuk vermeld staan. Na behande ling in de diverse commissies is in de raadszitting van 8 juni de eindronde van de beraadslagingen hierover. ri Geboren: L. Duin-van der Gaag, z„ IJ muiden; J. W. G. Mulder-Roosendaal, d„ IJmuiden; A. A. Hoekstra-van den Dool, z„ IJmuiden. Ondertrouwden: A. J Aland en A F W. van der Steen, IJmuiden; M. Kiekens, Be verwijk en A. Wijtsema, IJmuiden; P. E. M. Kooiman, Heemskerk en M. A. Ivens, Vel sen (noord); A. Hernandez Rosado en E. Jennema, beiden te Velsen (noord); J. A. Zaal, Haarlem en J. I. M. van der Kolk, Santpoort; B. N. Ockeloen en A. de Bie, beiden te IJmuiden; C. A. M. Gielis, Haar lem en A. C. van den Berghe, IJmuiden; F. A. Haring, Utrecht en F. C. Vrok, Sant poort. Gehuwd: E. van Engelsdorp Gastelaars en F. M. van Strijbos, Haarlem; H. J. Porck en C. F. T. Keuning, Amsterdam; D. Cor net en C. H. Wubbels, IJmuiden; F. van der Worp en M. A. Schavemaker, Zaandam; A. Eefting-C. A. F. Antonis, IJmuiden; T. ter Metz en G. Langenberg, Santpoort; R. J. van der Poll en M J. Zwanenburg, IJmui den; P. H. van Wienen en A. Wouda, IJmui den. Overleden: A Koets, 56 jr., e.v. F Im- mel, IJmuiden (Van één onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Het jaar 1977 zal bij Hoogovens te boek worden gesteld als het jaar met de recordverliezen. Voor personeel en organisatie heeft dat verstrekkende gevolgen gehad. Ook de komende jaren zullen de gevolgen merkbaar blijven. Anderzijds is Hoogovens een gezond bedrijf en zegt dat te kunnen blijven als het zich technisch en economisch kan blijven meten met de concurrenten op de wereldstaal- markt. SANTPOORT. Op de Bloemendaal- sestraatweg in Santpoort-Zuid wordt za terdag 3 juni een straattekenwedstrijd ge houden voor kinderen van vier tot en met dertien jaar. Tussen tien en twaalf uur kunnen deze een keuze maken uit drie onderwerpen: de onlangs gehouden festi viteiten bij de opening van het winkelcen trum, de molen De Santhaes of een dier soort. De prijsuitreiking heeft plaats om half drie. In de ochtenduren komt ook het draaior gel Rosita dat gewoonlijk zijn ronde in Santpoort-Noord doet naar Santpoort- Zuid waar tevens een aantal clowns voor een feestelijke sfeer op de Bloemendaalse- straatweg zullen zorgen. VELSEN. Stadsbeiaardier Hein de Ligt brengt vanmiddag tussen vier en vijf uur het volgende programma ten gehore op het stadhuiscarillon 1. Preludium no. 2 Matthias van den Gheijn; 2. Fuga no. 1 Matthias van den Gheijn; 3. Introductie, Lied, variaties en fuga over: „Hoe groot O Heer en hoe vervaerlic” uit Valerius Ge- denck Clanck; 4. Est ce mars J. P. Sweelinck; 5. Serband Gisbert van Steenwick; 6. Variaties over „Malle Sij- men” Jacob van Noordt; 7. Volksliede ren fantasie Dick van Wilgenburg; 8. Improvisatie. SANTPOORT. Op de jaarvergade ring van Terrasvogels, die dinsdag 30 mei in de kantine op het sportpark De Elta in Santpoort-Zuid gehouden wordt, zal J. van Leeuwen door het bestuur voorgedragen worden als voorzitter van de afdeling voet bal. De heer Van Leeuwen, die tot dusver commissaris van de afdeling voetbal was, moet de heer E. G. van der Plas opvolgen omdat die zich niet herkiesbaar stelde. Penningmeester J. J. Veldhuyzen is wel herkiesbaar, in tegenstelling tot bestuurs lid P. L. van Galen. M. de Krom is kandi daat om hem op te volgen. De agenda vermeldt verder de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester, de begroting en de vaststelling van de contributie voor het seizoen 1978-1979. DRIEHUIS. Met ingang van maandag 29 mei zal de Valeriuslaan in Driehuis voor een periode van ongeveer vijf weken voor alle verkeer worden afgesloten in verband met de vernieuwing van de riolering. Het te vernieuwen gedeelte ligt tussen de Kriemhildestraat en de Driehuizerkerk- weg, de omleiding wordt met verkeersbor den aangegeven. VELSEN. Maandagavond geeft de balletgroep uit buurthuis De Brulboei in het Witte Tejater een leerlingenuitvoering. De groep leerlingen, die traint onder lei ding van Hanneke Randoe, bestaat uit meisjes van tien tot zestien jaar. De leerlingenuitvoering begint om acht uur. politici, lijsttrekker of. toekomstig raadslid konden hun politieke ei kwijt. Ook het publiek maakte dankbaar gebruik van de mogelijkheid om de dame- en heren gemeentebestuurders eens aan de tand te voelen over de onderwerpen die nu voor Velsen zo belangrijk zijn. Achter de tafel op het bordes zitten v.l.n.r. N. A. Bakker (GPV), D. Kuijper (Progressief Velsen), J. H. Visscher (RPF), Ir. P. van Rijn, oud-raadslid van Vel sen, was er gisteravond ook weer even, op de fiets en in vrijetijdskledij. Niet van Plan om zijn voormalige politieke activi teiten weer op te nemen. Ook niet toen naar aanleiding van de kritiek over het gebrek aan nieuwbouw wethouder Meijer djn beklag deed over het steeds groter aantal bezwaarmakenden tegen nieuw bouw. Meijer refereerde hierbij aan zowel de Van Dalenlaan in Santpoort als aan de Van Houtenlaan in Santpoort-Zuid en daagde mogelijk aanwezige bezwaarma kenden uit hun standpunt toe te lichten. Maar ir. Van Rijn, die deel uitmaakt van de actiegroep bewoners Velsen-Zuid liet zich niet verleiden. MR. J.G. RIETKERK FRACTIEVOORZITTER KL G. A. Schoonkind (VVD), burgemeester P. J. Molendijk (de discussieleider), Th. C. Witte (CDA), Adèle Meijer (CPN), J. W. Meijer (PvdA) en J. ten Brink (D’66). Rechts staat de Limehouse Jazzband opgesteld die ter afwisseling van de zwaarwichtige onderwerpen vrolijke nummertjes jazz ten gehore bracht

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5