Tweede sporthal in Beverwijk Staf BSCR is aan uitbreiding toe IE burgerlijke stand in de visha 8 Uil Drukke receptie bij Kennemer Zwemclub gevonden voorwerpen I ’t Oude Backershuys veilingen, beverwijk NAAST NIEUWE LEAO-SCHOOL AAN HOFLANDERWEG BH ■SI PE IK KIES D’66 DOET U MEE? JAN TEN BRINK lijst Onze „Konditorei” de huiskamer van Heemstede! 5 Boekhoudkundige problemen? Wij lossen ze voor u op! VAN DER VCOREN Urentekort gecompenseerd door overwerk en hulp van derden Bouw kisten Sociale planning ?E Met feestavondei Velsen-Oost eensgezind ongever 3,5 miloen Bejaarden vieren tienjarig bestian paviljoen Wederhout Verkeersdrempels oude dorp moeten lager Sjoelvereniging telt nu 22 leden HEEMSKERK BEVERWIJK 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 197! 2 7 M E ZATERDAG KMAA. idsen sdrijf. laats lorna /oor- /oor aan zor- de ure- ;en- ike- van ide. itrent ipor- :ulie- LEAO is bereid gebleken het geld voor de bouw van twee gymnas tieklokalen in het sporthalcom- plex te stoppen. Met deze eenma lige bijdrage is een bedrag van 1 miljoen gemoeid. Wethouder A. Hoogeboom van sportzaken ver wacht dat met de bouw van de sporthal volgend jaar kan wor den begonnen. Maandelijkse of 3-maandelljkse overzichten Wij werken met een eigen computer Ook voor loonadministraties Vrijblijvend inlichtingen bij ADMINISTRATIEKANTOOR BROEK B.V. Zeeweg 218 - IJmuiden - telef. (02550)-14641 I' (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het college van burgemeesters en wethou ders is bereid volgend jaar een bedrag van 2,3 miljoen te inves teren in de bouw van een tweede sporthal. De sporthal, die een zelfde vloeroppervlakte zal krij gen als de bestaande sporthal, komt aan de Hoflanderweg waar de LEAO-school binnenkort be gint met de bouw van een school- complex. De plaatsbepaling van de tweede sporthal bij deze school is niet toevallig, want de kARLE Sg SI (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 7 De gemeente Beverwijk, in casu wet houder Hoogeboom, is bijzonder ver heugd over de bereidwillige medewer king van het bestuur van de LEAO-school om mee te werken aan de vervulling van de grote wens van de binnensportvereni- gingen, een tweede sporthal ergens in de stad. De nieuwe sporthal krijgt niet die allure van de sporthal aan de Van Loenenlaan, die ruim zeven miljoen gulden heeft ge kost. De Hoflanderwegsporthal krijgt vol- gens de globale berekening van de ge meente, een vloerafmeting van 44 bij 24 meter en een hoogte van 8,50 meter. Er is geen restauratiegedeelte gepland, wel douches en diverse kleedkamers. De wethouder: „Het is een zogenoemde kale sporthal, bestemd voor het schoolsporton- derwijs van de LEAO en de binnensport- verenigingen. Het college en de raadscom missie voor sportzaken staan op het stand punt dat de hal bij de Stichting Sporthal moet worden ondergebracht. Qua be- Dit weekend is in h»t bejaardenpavil joen in het gelijknamge park aan het Westerhoutplein een exiositie van schilde rijen en handwerken t» bewonderen. De tentoonstelling kan vaidaag en morgen van 14 tot 16 uur worcfen bezocht. De rommelmarkt dieonlangs in het pa viljoen plaats had, heet een bedrag van 1450 opgeleverd. O. van Veen, 78 jaar; H. Wagenaar, 82 jaar; A. F. van Kestera, 71 jaar; D. Lief- ting, 82 jaar; J. A. vanSon, 73 jaar; J. H. Nijman, 70 jaar; D. H. Igge, 91 jaar; R. de Ruiter, 51 jaar. BEVERWIJK. Op donderdag 20 en vrijdag 21 juli gaat de Stichting Recreatie Bejaarden het tienjarig bestaan van pa viljoen „Westerhout” herdenken. De bei de feestavonden wordm in het paviljoen gehouden. Het progranma blijft tot die tijd een verrassing. OVERLEDEN: Corneis Hendrikus van Baar, oud 88 jaar; Christiaan Robert Portier, oud twee maaiden. de LEAO liet weten geen bezwaar tegen die gedachte te hebben en op 20 april togen wethouder Hoogeboom en een delegatie van de school naar het ministerie. Den Haag zag er ook iets in en was bereid de gelden voor de gymnastieklokalen, twee maal een half miljoen, in het sporthalcom- plex te stoppen. Acht dagen geleden gaf het college een goedkeurend knikje en kon wethouder Hoogeboom de leden van de raadscommis sie voorlichten. Ook die toonden zich ent housiast, maar vertelden donderdagavond j.l. de wethouder dat de nieuwe sporthal qua beheersvorm bij de bestaande Stich ting Sporthal ondergebracht moet wor den. De gemeente levert de LEAO-school jaarlijks een bijdrage in de exploitaties- feer. Beverwijk is best gelukkig met de plot seling ontstane kans de ruimtenood van de binnensportverenigingen zo goed als geheel op te heffen. „Wij hebben de zeker heid dat de hal overdag door de leerlingen van de school wordt gebruikt en in de avonduren door de verenigingen. De LE- (Van een onzer verslaggeefster) BEVERWIJK. De Beverwijkse So ciaal Culturele Raad komt in feite één stafkracht tekort. Wilde de raad alle in het werkplan ’77-’78 geplande activitei ten zonder overwerk of medewerking van bestuursleden en stagiaires kunnen uit voeren, dan had de stafbezetting met één full-time stafkracht moeten worden uit gebreid. Dit blijkt uit het pas verschenen jaarverslag over 1977 dat maandag samen met het vorige week gereedgekomen be leidsplan „De BSCR twintig jaar later” wordt besproken tijdens de jaarvergade ring, die om 20 uur in De Nieuwe Slof begint. Anjers en rozen waren goed aan de prijs. De anjers kwamen tot 62 cent per stuk en de rozen noteerden van 15 tot 92 cent per stuk. Freesia liep in prijs uit tot 24 cent per stuk. Wat de bolbloemen betreft komen er nog altijd tulpen aan de veiling. Is de kwaliteit goed te noemen dan werd er tot 22 cent per stuk betaald. De irissen gaan nu ook los komen, hoewel wat warmer weer de aanvoer geen kwaad kan doen. Er komen gladiolen die tot een halve gulden per stuk gaan. Lelie’s noteerden van 23 tot 135 cent per stuk. Duizendschonen, mar grieten en korenbloemen zijn goed aan de prijs. Het wordt nu de tijd voor de veldboe- ketten. Seringen van buiten gesneden, le lietjes van dalen en Belgische hyacinten geven een echt mei-produkt te zien dat nog goed betaald wordt. Potplanten gingen te gen redelijk goede prijzen van de hand. Er komt dagelijks een ruim aanbod van perk- goed waarvoor nog steeds een groot aantal kopers aanwezig is. malige rijks- en gemeentesubsidies altijd nog 20 meer dan in ’76-’77, toen men het tekort van 29 uren per week door over werk en hulp van derden kon compense ren. Ook dit seizoen moest men het urente kort op die manier zien op te vangen. Daar komt bij dat geen zekerheid be staat over de mogelijke subsidiëring van het werk ten behoeve van de commissie lichamelijk gehandicapten vanaf 1 januari 1979. Momenteel wordt dit werk in het kader van het extra werkgelegenheidspro gramma voor vrouwen door het rijk ge subsidieerd, waardoor aan mevrouw Wijn- koop-Baltes een tijdelijk dienstverband kon worden aangeboden. Voordien wer den de door haar gemaakte uren niet ge subsidieerd. BEVERWIJK. Door het koude weer is de bloemenaanvoer wat afgeremd. Vooral van buiten komt er weinig, terwijl ook de kas-produkten wat meer zon kun nen gebruiken. BEVERWIJK. De oprichting van een sjoelvereniging heeft deze week definitief plaats gevonden. Er meldden zich 22 men sen aan. Na de vakantie wil de nieuwbak ken vereniging statuten gaan vastleggen, de vereniging een naam geven en zich bij de landelijke bond aansluiten. De leden van de sjoelvereniging zijn afkomstig uit Beverwijk, Heemskerk, Uit geest en Velsen-Noord. Het bestuur be staat uit voorzitter C. van der Kaaden uit Uitgeest; mejuffrouw Smit, secretaresse; penningmeester M. de Jong uit Heemskerk en algemeen adviseur T. de Jong, eveneens uit Heemskerk. Men hoopt in september met de clubactiviteiten te beginnen. GEHUWD: Jan Giskesen Carla Marcel la Post, Martinus Koedjk en IrEne de Jonge, Johannes Wilhelnus Aardenburg en CornElia Sinnige, Mainus Sanders en Jacoba de Graaf, Jacobis Scheerman en Anna Maria Hof, KlaasKragt en Sylvia Prins, Ronald de Haan ei Catharina Hul- scher. Aanzienlijk meer ruimte werd door de BSCR in het werkplan voor ’77-’78 gere serveerd voor activiteiten op het gebied van de sociale planning. In de werkzaam heden ten behoeve van het edukatiefplan, het sociaal-cultureel plan en de inspraak procedure rond het structuurplan is iets meer dan de helft van de beschikbare staf tijd gestoken. De samenlevingsop bouw (buurt- en wijkopbouwwerk, catego raal opbouwwerk en diverse activiteiten) slorpte 30% van de tijd op, tegen nog bijna 60% in het vorige seizoen. Deze afbouw kon worden gerealiseerd, doordat enkele belangrijke voorzieningen de afgelopen twee jaar in een zodanig stadium van ontwikkeling kwamen dat de BSCR haar begeleiding kon verminderen of beëindigen. Dat gold onder meer voor Ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof, het Samenwerkingsorgaan voor Bejaarden- werk, de Stichting Theater, het peuter-, speelzaal werk en de Stichting Tentoon stellingen. In het werkplan, dat een overzicht geeft van de (voorgenomen) activiteiten en de daarvoor per week benodigde tijd, kwam men voor het seizoen ’77-’78 aan een totaal van 196 stafuren per week. Uitgaande van de normale werktijden, zijn slechts 160 uren beschikbaar. Dat zijn er dankzij een- GEBOREN: Petra ohanna Rietveld; Adriana Kluft; Debby rerkissen; Lennart Petterson, Patricia de tuijter, Memet Yil- diz, Bianca Wiegman. ONDERTROUWD: daarten Bosscher en Diana F. J. Boega, Fits Laurier en Neeltje Groen, Nicolaa Kuil en Ahn P. A. Molenaar, Hendrikus JM. Engel en Doro thea E. M. van Meega, Jacobus F. van Lingen en Margaretha Zonneveld, Tjerk Zweers en Marie Rudobhi, Ronald Tak en Patty Sauselé, Erik vander Goot en Mach- teld Wiegmans, Geoyie van Geem en Trijntje Witvoet, Paul Jeurloo en Gerda A. Zuidema, Enne, Hoaema en Johanna Zonneveld, Alphonsus L. Keijzer en Sas kia F. Hof. Deze receptie was een van de vele onder delen die rond de viering van het jubileum op het programma staan. Op 3 en 4 juni zal er een internationaal waterpolo-toernooi gehouden worden. Aansluitend op de re ceptie volgde een feestavond voor de leden van de Kennemer Zwemclub. Op boven staande foto feliciteert burgemeester Hu bers (rechts) de voorzitter van K.Z.C., de heer Eradus. heersvorm lijkt ons dt de beste oplos sing”. z Financieel werkt de ,EAO met ruim 1 miljoen gulden mee omle ruimtenood van de binnensportverenigigen op te heffen. De LEAO, die mometeel nog in oude barakken aan de Brinks gehuisvest, gaat over een paar weken iet de nieuwbouw aan de Hoflanderweg beginnen. In het plan zijn twee gymnstieklokalen ver werkt. De gemeente Beerwijk was al ge ruime tijd bezig om t< zoeken naar een oplossing van die ruimjnood van de bin nensportverenigingen a zag nu de kans schoon een zogenoemt combinatiesport- halproject aan te pakke. Het bestuur van de bebouwing ten oosten van de Parkweg. (Dorp Velsen en de aangrenzende nieuw bouw). Tijdens een donderdagavond gehouden vergadering van de „Initiatiefgroep Velse- n-Zuid” bestond bij de aanwezigen over eenstemming over handhaving van drem pels en andere verkeersmaatregelen die autoverkeer uit het oude dorp Velsen moe ten weren. De bestaande drempels werden vooral door bewoners van de oude dorps- bebouwing gekwalificeerd als levensge vaarlijk vooral voor bejaarden en invali den. Heel wat automobilisten die persé in de wijk moeten zijn (melkboer, broodbe zorgers) en ook bewoners verspeelden door de drempels al hun auto-uitlaat. GEBOREN: Chantal A. W„ d.v. G. F. Berkhout en A. M. Henneman; Randy, z.v. M. van den Brand en H. C. A. Hofman; Rita, d.v. N. A. Casas en S. A. M. Rodrigu- ez; Erwin, z.v. J. P. C. Laan en M. J. W. Borg; Maaike, d.v. A. Heemstra en W. Vianen; Marjolein, d.v. E. Bosman en L. M. Steen; Mark, z.v. J. C. W. van der Putten en B. J. Hummel; Eva, d.v. F. Vieites Rey en E. Farina Rodriguez; Sandra, d.v. F. G. Berkhout en P. A. Kuil; Eyüp, z.v. A. Cinar en Z. Qubuk; Denise M., d.v. A. Gort en C. A. Muller. ONDERTROUWD: H. van Schoor en T. M. Piek; W. P. Verplancke en A. H. van Putten; G. C. Heijne en I. B. van den Brand; A. P. Gouweleeuw en C. H. Nu- man; J. Ilbrink en J. M. Kuiper. GEHUWD: C. Klanderman en C. E. J. Blom; J. E. M. Meilink en A. A. Passchier; H. G. M. Timmer en A. Oldenburg; J. Struve en C. H. W. van Assema; M. J. Postma en E. A. Italiaander; P. T. C. Burger en H. J. de Reus; R. M. Burger en W. A. Smit. OVERLEDEN: M. Bruijns, 80 jaar; J. P. T. Romeijn, 66 jaar; J. Schellevis, 89 jaar; BEVERWIJK. De Kennemer Zwem club hield gisteravond een receptie ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum. De belangstelling voor deze feestelijke bijeen komst, welke een zeer informeel karakter droeg, was groot te noemen. Onder de Aanwezigen bevond zich ook burgemees ter Hubers van Beverwijk om het bestuur persoonlijk te feliciteren. De prijsvorming liep nogal eens uiteen maar dat deed de kwaliteit ook. Spinazie staat niet meer aan de top; voor deze bladgroenten betaalde men tot 55 cent per kilo. Woensdag was dat duidelijk meer en werd er tot 80 cent per kilo betaald. Sla met zo om en nabij honderd duizend krop per dag gaat nog vrij goed weg waarbij de natuursla de overhand heeft. Er werd van 25 tot 48 cent per krop betaald. De prijzen waren vrijdag: andijvie 60-75, bloemkool 135-250, bospeen 130-170, selderij 25-53, kroten 65-78, peterselie 43-64, peulen 1840, asperge 670-980, postelein 90-120, prei 30-82, rabarber 42-60, radijs 27-44, spinazie 23-55, sla 20-48, waspeen 52-56. Aanvoer: spinazie 49.000 kilo, radijs 11.000 bos, sla 96.000 stuks, andijvie 8500 kilo, postelein 1750 kilo, prei 11.000 kilo, rabar ber 17.000 bos, bospeen 8500 bos. „Het is natuurlijk niet niks. Met twee ton doe je erg veel. De tweede sporthal zal ongetwijfeld ten koste gaan van andere zaken in de Beverwijkse sportwereld. Maar pakken we deze sporthalkaris niet, dan zullen de problemen over een x-aantal jaren nog groter worden. Het tijdstip waarop Beverwijk beslist over een tweede sporthal moet beschikken, komt met rasse schreden naderbij. Wijzen we dit plan aan de Hoflanderweg af, dan missen we een miljoen gulden. Omdat de LEAO zo be reidwillig is mee te werken en het miljoen in de sporthal stopt is de hal voor de gemeente gewoon honderdduizend gulden goedkoper”, aldus wethouder Hooge boom. HEEMSKERK. Aan het bureau van de gemeentepolitie werden in april de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven: brillen, duif, kat, kavia, kraai, horloge, gympak, jopper (jack), portemonnees, bro che, schakelarmband, kinderarmbandje, sportschoen, balletschoentjes, sleutels, voetbal, enveloppetas. Het zijn aan de groentenveiling nu niet meer een paar produkten die de dienst uitmaken, maar het gehele aanvoerpa- troon begint van grote omvang te Worden, waarbij spinazie, sla, prei, radijs en rabar ber in grote kwantums aangevoerd wor den. AO-school trekt met de schoolsport wel uit de bestaande sporthal, maar dat ver lies wordt weer door het gebruik van de tweede sporthal gecompenseerd”, aldus wethouder Hoogeboom. Hij vertelde vrij dagmorgen, dat volgend jaar op de begro ting een bedrag van twee ton moet wor den vrijgemaakt om de combinatiesport- hal te kunnen betalen. ü- Vlakbij de bestaand sporthal wordt volgend jaar de tweede sporthal gebouwd. De LEAO-school krijgt dan met vouwwanden de beschikking over twetzalen en de binnensporten kunnen de gehele hal in de avonduren voor de wedstrijd- en recreatiesport gebruiken. VELSEN. Voor de bestaande ver keersdrempels in de Zuiderdorpstraat in het oude dorp Velsen moeten door dezelf de obstakels maar van geringere afmeting vervangen worden. De ontsierende bor den (met de aanduiding verkeersdrempel) dienen te verdwijnen. Een brief van deze strekking gaat nog deze week naar B. en W. van Velsen namens de bewoners van (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 3.815 kg tong; 69 kisten tarbot en griet; 1951 kisten kabeljauw; 184 kisten wijting; 788 kisten schol; 63 kisten schar; 39 kisten makreel en 116 kisten varia. Prijzen in guldens. Per 1 kg.: tarbot 12.80- 12,01; grote tong 13,36-13,00; groot- middel tong 14,63-14,39; kleinmiddel tong 10,96-10,56; tong één 9,80-9,53; tong twee 8.80- 8,53. Per 40 kg.: tarbot 412-220; griet 289-177; kabeljauw één 150-132; kalbeljauw twee 160-130; kabeljauw drie 108-86; kabel jauw vier 92-76; kabeljauw vijf 80,54; schelvis drie 134; schol één 102-90; schol twee 98-86; schol drie 82-80; schol vier 71,65; wijting drie 102-74; makreel één 82; makreel twee 72-44; schar 56-28; poontjes 24; tongschar 223-178; steenbolk 72-41; rode poon één 114-108; rode poon twee 80-63; rode poon drie 60-27; bot 26; krab 42. De besommingen waren: KW 206 24.900; KW 4 17.600; UK 138 27.200; IJM 211 24.400; IJM 19 f 7.200; UK 17 UK 18 7.900. Verder waren er 7 kotters uit Texel met een totale besomming van 163.000. ■'M& Z r

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7