Tweede Grand Prix Damiate voor Balk ZWEMVIJFKAMP VZV VOOR OEZA Snelschaaktitel van Nederland naar DD VERLIES ROOD EN WIT Dirk Schrieken trainer Phoenix Titelkansen N Akrides-jeugd Stevens verraste Kampioenschap Heerenduinen seal 19 19 7 8 2 9 M E I MAANDAG 18 ).V. LISI Bn sportief f J IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiim DEM-junioren opvallend 3 ark. Tel 177 5607 schuim- str. 14, Door het hoge tempo liep de Grand Prix, georganiseerd door de Haarlemse wider-' club Excelsior in samenwerking met Da miate Pers, uit op een slijtageslag. Van de veertig ploegen die aan de start kwamen, waren er halverwege de wedstrijd al 23 op één of meer ronden gereden. Uiteindelijk De eerste vier nummers, voor de deelne mers onder 10 en 12 jaar, telden niet voor het puntentotaal. Eindoverwinnaar werd OEZA uit Heemskerk met 233 punten, waarmee deze ploeg een ruime voorsprong had op De Futen (191). Derde werd de Franse équipe Cercle Nautique de Brunoy (166), op de voet gevolgd door VZV (164), terwijl KZC (B-ploeg) met 127 punten op de laatste plaats eindigde. Het zwempro- gramma werd geleid door voorzitter- kamprechter de heer A. J. A. Wauten. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De eerste ploeg van Rij wielhandel Klaas Balk heeft de tweede Grand Prix Damiate gewonnen. In de eindsprint versloeg de vierde man van het team. Marcel Pennings, Menke Landbouw en Liede Boys. In twaalf uur legde het winnende team 476,8 kilometer af. Dat betekent een gemiddelde snelheid van maar liefst 39,7 kilometer per uur. De zegevierende formatie bestond uit Balk, Pennings, Bronkhorst en Groenendijk. Ondanks de zeer hoge snelheid, lukte het veertien teams om de sterksten 12 uur lang te volgen. Zij mochten na 12 uur nog twee ronden (van 3,2 kilometer) doorfiet sen om de prijzen. Vierde werd de tweede ploeg van Ijsclub Haarlem en vijfde Bes Sport. De 40-jarige Schrieken volgt hiermee de naar Volendam vertrokken Hans Wetterhahn op. Schrieken heeft zijn sporen als volleybaltrainer duidelijk al verdiend; zo was hij zes jaar verbonden aan het Castricumse The Smash - dat onder zijn leiding promoveerde naar de eerste divisie - en trainde hij vorig jaar het Zaanse Molenwiek/C. (Van onze volleybalmedewerker) BEVERWIJK. De Beverwijkse vol leybalvereniging Smit Beheer/Phoenix, uitkomend in de landelijke tweede divi sie, heeft de afgelopen week Dirk Schrieken gecontracteerd als trainer- /coach voor de herenselectie. Aanvoerder en hoofdaanvaller Frits Dimmers heeft te kennen gegeven vol gend jaar uit te gaan komen voor eer- ste-divisionist The Smash. konden veertien teams het tempo tot op de eindstreep volhouden. Daarbij waren ook vele trimmers, wat een niet geringe prestatie genoemd mag worden. Er werd aanmerkelijk sneller gefietst dan vorig jaar. Toen zegevierde de ploeg van Witte Automobielbedrijf na 448 kilo meter te hebben afgelegd. Zaterdag reden niet minder dan 29 teams een grotere af stand af. Twee teams staakten voortijdig de strijd. Tijdens de prijsuitreiking kon de heer Koekoek, directeur van Damiate Pers, meedelen dat de Grand Prix ook volgend jaar weer verreden zal worden. Wellicht zullen dan de ploegen met „echte” wielrenners en de trimmers in aparte groe pen worden ingedeeld. De uitslag luidt: (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. Rood en Wit leed tegen HCC aan de Spanjaardslaan een zware nederlaag, hoewel er ondanks veel tegen slag toch winstkansen zijn geweest. De toss had zondag achterwege kunnen blij ven, want HCC won die en stuurde Rood en Wit aan bat. Rood en Wit captain Chris van Schouwenburg had zich geen betere openingszet van zijn tegenstander kunnen wensen. Onder zenuwslopende spanning bereikte UD op 171 voor 9 een draw, met een 3-3 eindstand. De Deventer coach/speler No lan Clarke scoorde 89 runs en werd in zijn jacht naar een winnend totaal aan de boundary gevangen door een van de negen in het verre veld opgestelde fielders. VOC uit Rotterdam bracht op eigen ter rein weer eens een score van ruim 200 in de boeken. En hoe! Op 227 voor 3 was de tijd om. Van lerschot 75, Schoonheim, dit sei zoen in grootse vorm, 67 not out. Voor Hercules bowlde Ray Ambler 28 overs met de cijfers 1 voor 89. Dezelfde man moest vervolgens de battingstand voor zijn club ook nog eens van 62 voor 9 naar 102 all out brengen. Hercules zal aan één cricketer niet genoeg hebben om zich in de Hoofdklasse te handhaven. HBS won met grote overmacht van stadgenoot Quick. HBS scoorde eerst 203 voor 5. Dick Abed werd op 44 gemist en scoorde vervolgens 123 not out. Quick werd na 31 voor 6 door Dik Kramer (50) behoed voor een tweede keer batten. Op 101 was Quick all out. De Kieviten kwamen met 46 van Senn- house en 44 van Morley tot 189 all out. Het werd snel 95 voor 5 en op die stand ging Wijkhuizen run out. Zijn ruim twee uur durende innings van 34 had de bats men uit het tweede echalon van Rood en Wit een groot stuk zelfvertrouwen gege- Een sterke, maar beslist niet kansloze innings. Hij gaf drie vangkansen die door de Rood en Wit fielders niet werden be nut. Zijn partner van Laer kwam tot 34 not out. Natuurlijk was het spijtig voor R en W dat Albert Slendebroek na drie overs bowlen het strijdperk moest verla ten. Anderzijds is het onredelijk om te veronderstellen dat hij de strijd een ande re wending had kunnen geven. Voor captain van Schouwenburg was nog een aardig succes weggelegd toen hij Alex de la Mar een over liet bowlen, waar in deze prompt het wicket van de Lanoy Meyer nam. Fuhri Snethlage kreeg bij het scheiden van de markt ook een bowling- beurt van zijn aanvoerder. Hij kon echter HCC heeft een sterke battingside en de bowlers van Rood en Wit kunnen niet iedere week een dergelijk team oprollen. Wijkhuizen en Trottman zijn de mannen waarvan het moet komen en dat was zon dag niet genoeg. Het begin van de Haagse innings gaf de Rood en Witters nog wel reden tot optimisme. Op 29 waren er al drie tegenstanders uit. Trijzelaar speelde een bal van Slendebroek jn zijn eigen wicket en Fontein en van Meurs werden beiden op het bowlen van Ravenhill uitge vangen. Een nare bijkomstigheid zou het later blijken te zijn dat Slendebroek door die laatste bal dusdanig op zijn teen was getroffen dat hij na drie overs het bowlen moest staken en zelfs het veld moest ver laten. Peter Entrop veroverde in 18 overs de beslist geflatteerde cijfers 6 voor 35. Hét resultaat telt echter en Entrop zou dat later op de dag nog eens kunnen vaststellen. Bloemendaal verloor in een thuiswed strijd van het Schiedamse Excelsior. Na een behoorlijke start door Chambers (19) en Max Kruyt (10), die een openingsstand van 30 op het bord brachten, stortte de zaak in elkaar en stond Bloemendaal in een mum van tijd op 60 voor 6. Gijs Tette- laar (20) en Alexander Huygen (34) zorg den voor de totaalscore van 123. Excelsior passeerde deze score voor het verlies van zeven wickets ondanks fel en accuraat verzet van de Bloemendaalse bowler Ted Foster. Lo Jacobs finishte uiteindelijk als twee de en Jan Baayens als derde. gelopen, kwam zij tot een tijd van 13,5 sec. in de serie. Martha Folkerts liep in haar serie 13,7 sec. Bij het kogelstoten bereikte zij een afstand van 10,80 m, hetgeen voor haar een nieuw persoonlijk record ople verde. Wint Akrides deze lastige wedstrijd in derdaad dan zal het doelsaldo zo goed als zeker moeten beslissen wie de titel ver overt, Musette R/, Akrides of Falcon. (Van onze schaakmedewerker) BEVERWIJK. Niet het favoriete Vol- mac, maar het Haagse DD heeft het snel- schaakkampioenschap van Nederland ge wonnen, dat zaterdag in de Beverwijkse Sporthal door burgemeester Hubers werd geopend. In een bijzonder spannend toer nooi eindigden beide ploegen in match- punten wel gelijk, maar het beter bordge- middelde besliste in het voordeel van de Hagenaars. Dat was toch wel een verrassing, want met het kwartet Böhm, Van der Vliet, Van Baarle en Van Dop hadden de Rotterdam mers een ploeg die voorbestemd leek over alle andere ploegen heen te walsen. Met snelschaken komen evenwel vaak onver wachte omstandigheden om de hoek kij ken waarbij een gunstige stelling bij ge brek aan bedenktijd niettemin verloren kan gaan. Het Haarlemse VHS en het Beverwijkse Pat Mat kwamen eveneens in de hoogste afdeling Uit. De Beverwijkers werden hier ingedeeld omdat enkele sterke verenigin gen, zoals de beide Philidor’s, het lieten afweten. Met een zevende plaats in de eindrangschikking kon VHS zich alleszins acceptabel manifesteren terwijl Pat Mat met een gedeelde negende plaats zeker niet uit de toon viel. Kleine incidenten deden zich ook voor zoals, bij dit soort wedstrijden wel vaker voorkomt. Bij Overschie-HSG (Hilversum) ging het even bijzonder fel toe omdat één der spelers een onregelmatige zet deed. De Akrides-Ymir 99-63 (rust 47-24). Topsco rers Akrides: Rob Meijer (16-12), Eric Griekspoor (18-6) en Mare Kuyper (0-10). Met de wetenschap, dat het doelsaldo bij gelijk eindigen van beslissende betekenis kan zijn, gingen de Akrides-junioren tegen het bezoekende Ymir bijzonder fel van start. Onder aanvoering van Rob en Fred Stand Eerste Klasse: Excelsior 4-19; VRA 3-13; ACC 3-11; Bloemendaal 4-14; HDVS 4-14; Krekels 4-11; HCC II 4-10; Quick (N) 2-2. Stand Hoofdklasse: HBS 3-18; UD 3-15; HCC 4-16; R.ood en Wit 4-14; VOC 2-7; De Kieviten 3-10; Quick 4-6, Hercules 3-3. Meijer leverde de felle zóne al snel rende ment op en werd via 9-2 de basis gelegd voor een ruime zege. Toen Akrides, direct na de basketverwisseling wegliep naar 54- 24 had het er alle schijn van dat de gasten gedeklasseerd zouden worden. Verdedi gend sloot het echter niet geheel bij de thuisclub. Te veel ruimte ^gaf vooral Eric Griekspoor zijn directe opponent. Het in groten getale opgekomen Umuidense pu bliek hielp Akrides echter door de moeilij ke periode heen. Via de goed lopende press en de inbreng van Volkert Hoeven en Mare Kuyper was het tenslotte de thuisclub die toch nog weg kon lopen naar de ruime 99-63 overwinning. Stand: Falcon 4-6, Musette R/Z 2-4, Akri des 3-4, Ymir 3-2, Pluto 4-0. nistje t ge en of b of (Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN. In de strijd om de natio nale junioren-jongenstitel bij de basket ballers blijkt Akrides alle titelaspiraties nog niet opgegeven te hebben. Wel leed de ploeg vorige week een wat ongelukkige en onnodige nederlaag tegen Falcon, maar door de 99-63 zege op Ymir uit Leeuwar den heeft de Umuidense ploeg de kleine kans toch nog in eigen hand gehouden, al moet komende zaterdag in Rotterdam dan wel gewonnen worden van het nog onge slagen Musette R/Z. HAARLEM. Ron Stevens van kano vereniging Quo Vadis is gisteren in Spaamwoude Nederlands kampioen lan- gebaan op de K 1 geworden. Dit na een spannende strijd met Lo Jacobs en Jan Baayens. In de laatste kilometer, van deze over tien kilometer gaande wedstrijd, nam Ron Stevens bij het innemen van de goede lijn afstand van Lo Jacobs en ging na een uitstekend gevaren race als eerste over de finish. Herlaar van DEM tot een uitstekende prestatie. Deze nauwelijks zestienjarige Beverwijkse liep de 400 m in de zeer scherpe tijd van 57,2 sec. Zij finishte ach ter de twee Duitse meisjes als derde, doch nog vóór Yvonne Smit van ADA, die 57,8 sec. wist te lopen. Met de tijd van 57,2 sec. verbeterde zij haar verse clubrecord met 0,8 sec. (Van onze tennismedewerker) UMOND. Nadat vorig weekend Wes terhout 1, doordat concurrent Aemstel- spelers bij Leimonias uit de boot viel, reeds kampioen was geworden, werd dit weekend het kampioensfeest kompleet, doordat ook het tweede, derde en vierde team in hun afdelingen met de hoogste eer gingen strijken. Westerhout 1 had zoals gebruikelijk niet veel problemen met de Aemstelspelers. Omdat Mariëlle Smit ge blesseerd was, gingen alleen een dames- single en het damesdubbel verloren (7-2). Omdat er voor het team toch niet meer voor het resultaat gestreden hoefde te worden, was deze partij een goede trai ning voor de belangrijke promotiewed strijd tegen GTR uit Geleen. Westerhout 2 speelde 5-3 bij Overbrug L en werd kampioen in de overgangsklasse B. Westerhout 3 behaalde in Beverwijk een 4-4 gelijkspel tegen Alkmaar 4 in de vierde klasse en klassegenoot Westerhout 4 speel de uit bij NVA 2 6-2. Deze resultaten bete kenden dat deze twee teams eveneens kampioen werden en op 11 juni gaan pro beren Westerhout naar een hoger plan te tillen. Marquette 1, dat vorige week door het verlies tegen Zandvoort 3, de titelkansen jn rook zag vervliegen, verloorkennelijk doordat de concentratie verslapt was verrassend en tegen verwachting met 5-3 van Festina 2. Opmerkelijk was in deze partij het verlies van Karin Bakkum. Des ondanks heeft het team een verdienstelijk seizoen achter de rug en heeft het getoond een waardig Overgangsklasser te zijn. Marquette 2 ontving Haarlem 3 en werd door een 5-3 winst kampioen in de derde klasse en mag dus op 11 juni gaan probe ren promotie te bewerkstelligen. Marquet te 3 kon zich handhaven en in totaal heeft de club een verdienstelijk seizoen achter de rug, met vier teams die kampioen van hun afdeling werden. Heerenduinen 1 versloeg Shell 1 met 7-1 en is ook kampioen in de vierde klasse geworden. Ook Heerenduinen heeft een uitstekend seizoen gehad met vier teams die met de hoogste eer in hun afdeling gingen strijken. ilij-venc 1323. :RSBE- ijd voor louwen arantle 55895 Het enige spelmoment waardoor Rood en Wit nog kon juichen was de ongelooflij ke vang waarmee Trottman van der Gun uitschakelde: twintig meter van het wicket greep hij op grashoogte, languit vallend met één hand de bal. Op 79 viel nog het vijfde wicket van HCC, maar toen namen Peter Entrop en Gerrit van Laer het heft in handen en gaven het niet meer terug. En trop bleef met 77 not out. Het Rood en Wit begin was zwak. Flohil en Tuininga waren beiden al weer uit toen er nog maar 25 runs gescoord waren. Ope- ningsbat Henny Wijkhuizen gaf weer eens een staaltje van zijn onverwoestbare men taliteit weg. Samen met Trottman werd de score op 64 gebracht, voordat laatstge noemde het tweede van vier l.b.w.- slachtoffers van Peter Entrop werd. Trott man had 31 runs gescoord. Vóór de lunch ging ook Chris van Schouwenburg nog uit, maar toen de bel voor de eerste pauze luidde was de stand 75 voor 4 en Wijkhui zen nog steeds in. Samen met de la Mar zette Wijkhuizen er na de lunch flink de sokken in. ven. Het hoogtepunt van de Rood en Wit innings werd dan ook de stand van 45 runs tussen de beide voor cricket jeugdige Alex de la Mar en Axel Fuhri Snethlage. Vooral de la Mar toonde weer eens een durf en aanvalskracht die in de hoofdklasse zeer weinig jeugdige spelers aan de dag leggen. Het was jammer voor hem dat hij de magische 50 niet haalde. Toen hij op 140 zijn partner Fuhri Snethlage voor 11 runs verloor, was twee ballen later ook voor de la Mar het einde gekomen. Het betekende tevens het einde van de Rood en Wit in nings. Op 156 ging Albert Slendebroek als vierde man l.b.w. en als laatste Rood en Witter naar de ligstoelen. Hoewel de Grand Prix Damiate in de eerste plaats is opgezet om de trimmers een kansje te geven, bleek zaterdag op nieuw hoeveel kwaliteit er nog schuilt on der de fietsers die niet (meer) in het bezit van een KNWU-licentie zijn. Vele oud- coureurs werden naar het Spaarnwoude- circuit gelokt, waar ze twaalf uur lang het leeuwedeel van het werk verrichten. geen wijziging in de situatie brengen: de wedstrijd kon voor HCC niet meer kapot. Henny Wijkhuizen (het wordt meer dan eentonig) toonde met 1 voor 17 in 12 overs voor de zoveelste keer aan dat bowlen naast techniek ook alles met tactiek te maken heeft. De 14 overs van Ravenhill kosten 59 runs en de 17 van Trottman 55! (Van onze zwemmedewerker) UMOND. Tot grote opluchting van organisatoren en deelnemers heeft VZV de internationale zwemvijfkamp in De Heerenduinen (in het kader van het 50- jarig bestaan van de vereniging) onder fraaie weersomstandigheden kunnen hou den. Nadat de vijf ploegen, CNB uit Bru noy (Frankrijk), De Futen uit Amstelveen, KZC uit Beverwijk, OEZA uit Heemskerk en VZV uit Velsen, zich langs de rand van het bassin hadden opgesteld opende VZV- voorzitter Meindert Vellinga deze interna tionale ontmoeting. Daarna gaf hij de mi crofoon over aan Elly van Honk, die in het Frans en Nederlands de programmanum- mers af riep. gezocht r, liéfcl nlichtin- 77. (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Bij een nationale jeugdat- letiekwedstrijd van Sparta in Den Haag, waar een groot deel van de nationale top aan de start kwam, hebben de deelnemen de DEM-junioren enkele knappe presta ties kunnen leveren. Op de 1500 meter ontpopte Josefien Niesten zich als een der sterkste meisjes. Op de kunststofbaan aan de Zuidlaren- straat wist zij op dit nummer als tweede te eindigen achter Marika Wouters van THOR. De DEM-atlete finishte in de nieu we clubrecordtijd van 4.45,6 sec., waarmee zij haar tijd van 4.47,- sec. van twee weken geleden in Haarlem met 1,4 sec. wist te verbeteren. Op de 800 m lieten Marie José Dam en Marleen Niesten zich terdege gel den. Marie José Dam werd tweede achter de snelle Esther Schouten van ADA in 2.16,9 sec., terwijl Marleen Niesten als vier de de finish passeerde in 2.20,- sec. Bij deze wedstrijden wist Lia Bleeker haar persoonlijk record verspringen te verbeteren. Met een afstand van 5,14 m bezette zij de vierde plaats op dit nummer. Op de 100 m, die met tegenwind werd Beeld van de openingswedstrijd in de hoofdgroep tussen VHS (Haarlem) en Pat Mat (Beverwijk). VHS won dit duel met 3-1. Op de achtergrond Van Manen met wit in duel met Bredewout (VHS). Dit duel werd remise. Voorop de foto Pat Matter De Rooi (wit), die verloor van Koopman. (OEZA) 1.23.8; 11. 100 m vrije slag mo. 14 jr.: 1. Catherine Pellisier (CNB) 1.12.3, 2. Caroline Huisman (OEZA) 1.16.8, 3. Monique Brouwer (De Futen) 1.17.9; 12.100 m schoolslag jo. 14 jr.: 1. Paul Missot (OEZA) 1.32.7, 2. Peter van Duin (OEZA) 1.36.6, 3. Christian Chapot (CNB) 1.37.3, 13. 100 m vrije slag dames: 1. Ageeth Koolbergen (De Futen) 1.08.8, 2. Bets Verbree (OEZA) 1.09.9, 3. Christien Schipperus (KZC) 1.10.3, 14. 100 m rugslag heren: 1. Michiel Weimar (VZV) 1.15.8, 2. Arie de Jong (VZV) 1.16.9, 3. Arno Start (De Futen) 1.17.9, 15. 6 x 50 m estafette meisjes- /dames (diverse slagen): 1. De Futen 3.50, 2. OEZA 3.50.1,3. KZC 3.57.4: 16. 6 x 50 m estafette jongens/heren (diverse slagen): 1. OEZA 3.34.1,2. CNB 3.38.2, 3. De Futen 3.46.8; 17. 12 x 50 m estafette vrije slag (gemixed): 1. CNB 6.32.1,2. De Futen 6.33.9, 3. VZV 6.36.6. 1 Klaas Balk 1 149 ronden - 476,8 km. - gem. 39.7 km; 2. Menke Landbouw 1; 3. Liede Boys; 4. Ijsclub 2; 5. Bes sport; 6. Springfied; 7. Oarage Witte; 8. Koerier Kombinatie; 9. Slomotion; 10. Toyota Jak Santpoort; 11. Tweewielerbedrijf Versteeg; 12. F. Eijking; 13. C. T. C. Ankeveen; 14. De Kromme benen (allemaal in dezelfde tijd als de winnaar). 15. Rijschool Frans Stroomer (op één ronde 473,6 km); 16. Menke Landbouw 2; 17. Mixed ploeg; 18. P. C. Pieters; 19. Ijsclub 3; 20 Humpys Smikkelbar (op twee ronden 470,4 km); 21. Klaas Balk 2. 22. Sintenie Leesmap (op drie ronden 467.2 km); 23. Neeskens (op vier ronden - 464.0 km); 24. Parallelle Drukteam; 25. Hamiedwijo; 26. Ijsclub 1 (op zes ronden 457.6 km); 27. De Kasseienstampers; 28. Kok (op zeven ronden 454.4 km); 29. G.P.D. (op acht ronden 451.2 km). 30. Damiate Ladies: op 10 ronden 444.8 km); 31. De Zwoegers (op 11 ron den 441.6 km); 32. Petite Joris (op 15 ronden 428.8 km); 33. Het Zeemlederen Kruis; 34. Da miate Pers (op 18 ronden 419.2 km); 35. P.W.E.N.; 36. The Flying Bicycles; 37. Blauwe Wacht. Uitslagen: A. 50 m schoolslag meisjes onder 10 jaar: 1. Sylvia Plokker (OEZA) 48.9, 2. Daniëlle Hirsch (De Futen) 49.2, 3. Hulja Temiz (KZC) 50.7; B. 50 m schoolslag jo. 10 jr.: 1. Bob Kobes (De Futen) 47.9, 2. Marcel Hagebout (OEZA) 51.4, 3. Peter Pover (OEZA) 54.4; 3. 50 m vrije slag mo. 12 jr.: 1. Heleen Jansen (KZC) 34.9, 2. Gonda Missot (OEZA) 37, 3. Monique Temiz (KZC) 37.6; D. 50 m vrije slag jo. 12 jr.: 1. Robbert Jan Ringersma (VZV) 33.2, 2. Peter Westerholm (De Futen) 35.4, 3. Wietse Slort (De Futen) 37.1. 1. 100 m rugslag dames: 1. D. van Nieuwendijk (De Futen) 1.17.2, 2. Ageeth Koolbergen (De Futen) 1.19.9, 3. Margret van Duin (OEZA) 1.21.8; 2. 100 m vlinderslag heren: 1. Charley Jongejans (De Futen) 1.10.9, 2. John Verbree (OEZA) 1.15, 3. Pascal Verdier (CNB) 1.15.1; 3. 100 m schoolslag mo. 16 jr.: 1. Annet Niesten (OEZA) 1.31.1, 2. Karin van Batenburg (De Futen) 1.34, 3. Yvonne Roozekrans (VZV) 1.36; 4. 100 m vrije slag jo. 16 jr: 1. Mark Timmer (VZV) 1.05, 2. Tonnie Wind- müller (OEZA) 1.06.4, 3. Guy Feret (CNB) 1.07; 5. 100 m schoolslag mo. 14 jr.: 1. Caroline Langen- dijk (KZC) 1.33.4, 2. Angela van Galen (OEZA) 1.36.4, 3. Yvonne Munnik (OEZA) 1.38.6; 6. 100 m rugslag jo. 14 jr: 1. Paul Missot (OEZA) 1.21.1, 2. Frédéric Bonnemain (CNB) 1.28.1, 3. Franc Wel- boren (KZC) 1.28.7; 7. 100 m schoolslag dames: 1. Annet Niesten (OEZA) 1.31.3, 2. Christine Chevalier (CNB) 1.31.6, 3. Carin Nijholt (OEZA) 1.34.2; 8. 100 m vrije slag heren: 1. Arno Start (De Futen) 1.01.9, 2. Charles Drugeon (CNB) 1.02.5, 3. Albert Krab (VZV) 1.02.9; 9. 100 m vrije mo. 16 jr.: 1. Bets Verbree (OEZA) 1.09.2, 2. Jeanette Verburg (De Futen) 1.12.1, 3. Karin van Batenburg (De Futen) 1.13.2; 10. 100 m vlinders lag jo. 16 jr.: 1. Jos Theunissen (KZC) 1.18.1, 2. Toni Lucchi (KZC) 1.20.8, 3. Tonnie Windmüller Bij een loop over 30 km in Krommenie hadden de 54 gestarte lopers af te rekenen met de warmte, die op een dergelijke af stand erg lastig kan zijn. Niet minder dan 20 deelnemers staakten om die reden de strijd. De DEM-atleten kwamen tot redelij ke prestaties. Koos Kiers was de beste DEM-atleet bij deze wedstrijd. Na veel afzien finishte hij als veertiende in 2.05,54 sec. Arie Garstman heeft zeker 20 km, bij Koos Kiers gelopen, maar moest in de laatste ronde toch afhaken. Hij bereikte de eindstreep na 2.06,27 sec. als vierde vete raan. Rein Scheringa bleek niet zo goed weerstand te kunnen bieden aan de warm te en hij moest dan ook veel terrein prijs geven. Hij finishte als zesde veteraan in 2.15,53 sec. Bij een jeugdinterland tegen West- Duitsland, waaraan door drie DEM- atleten werd deelgenomen, kwam Simone heftige discussies werden door wedstrijd leider Roel de Lange bekwaam gesnoerd. Zijn grote kennis van de reglementen blijkt in dit soort wedstrijden bijzonder nuttig en voor een goed verloop van wed strijden waarin de zenuwen hoog gespan nen zijn, vrijwel onmisbaar. Gesprek van de dag was het nieuws dat de best betaalde spelers Van Baarle (Vol- mac) en Vogel (Desisco), twee spelers die al tot het persoonlijk Nederlands kampioen schap zijn doorgedrongen door de Til- burgse tweedeklasser „Variant” van de Brabantse Schaakbond zijn weggekocht. Deze onbekende vereniging betaalt beide spelers vierduizend gulden voor het spelen van enkele bondswedstrijden en daarte gen kan zelfs het duo Volmac-Desisco niet op. De eindstanden: Gr. 1: DD 26, Volmac I 26, Volmac II 23, Charlois, Desisco en Utrecht 23, VHS 21, BSG 18, Pat Mat en Witte Paard 15, Overschie 13, Charlois 11 en LSG 11, Moerwijk 7, Nieuwendam en Wolstad 6, HSG 5. Gr. 2: GESS 27, VHS 2 24, Brunssum 21, Charlois 3 en De Pion (Groesbeek) 19, Utrecht 2 17, Amstelveen 16, Dordrecht en Den Haag 15, LSG 2 13, Pat Mat 2 11, Kijk Uit en Witte Paard 2 10, Castricum en Drienerlo 8, BSV 7. De hoogst geplaatsten in de andere groepen werden. Gr. 3: UVS 22, Vierpaarden 22, HSC 20, Weenink 19, Oud Zuylen 18, DD 3, MSC en De Pion (W’veer) 17. Gr. 3B: Katwijk 25, Ivoren Toren 22, Promotie 21, ESV en Zeist 20, Middelburg en MSK 18, Bergen en Unitas 2 17, Heemstede 7. Gr. 4: Daniël Nooteboom 22, Aarts- woud 21, Apeldoorn 3 20, Eeuwig Schaak en Strandloper 19, IJsselstein 18, Zuilichem 17, De Pion 2 (Groesbeek) 16, Pat Mat 2 1. Gr. 5: Houten Paard 28, En Passant 25, Caïssa (Elburg) 22, Lopik 21, Spijkenisse 20, Zwarte Paard 19, Pro bleem 17, Gendringen 16. Aflossing van de wacht tijdens de Grand Prix Damiate. Marcel Pennings (tweede van links van het peloton) zet zich schrap op de pedalen. Hij werd met zijn teamgenoten winnaar van deze 12-uurs-race. Jj

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19