qemeenteraaclsvöï Jubileumviering Velser Gemeenschap met gezellige cultuurmarkt besloten Oud-minister Roolvink in IJmuiden Advendo besloot seizoen met wat slordige „Bonaventura Licht op groen voor nieuwbouw afdeling bewegingstherapie Luidruchtiger propaganda nu de 31ste mei nadert Sams Big Band te gast in Velsen as os IR t CDA plein 1945 deze week F IK KIES D’66 DOET U MEE? JAN TEN BRINK lijst r WERKTEATER EN MARKT HOOGTEPUNTEN MET HONDERDEN BEZOEKERS I ook voor schooljeugd „Lijnen” in Felison Inbreker betrapt WK® ir Van alle bij de Velser Gemeenschap aangesloten verenigingen en organisaties was ook Scouting Velsen met een kraam van de partij. I ■MMM 4 VELSEN-IJMUIDEN 5 MAANDAG 2 9 M E I 19 7 8 :l Aft KJ PROVINCIAAL ZIEKENHUIS KAN BOUWPLAN UITWERKEN VERSTAANBAARHEID LIET TE WENSEN OVER (Van een onzer verslaggevers) 99 y Bij het staan dertig namen op de lijst. Voor wiens naam maakt U het hokje rood? SANTPOORT. Het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort kan vaart zetten achter de voorbereiding van nieuwbouw voor de afde ling psychomotorische therapie (bewegingstherapie). Staatssecreta ris mr. E. Veder-Smit van Volksgezondheid en Milieuhygiëne zette afgelopen week het licht op groen voor dit project door de toezegging van ministeriële medewerking waarmee dit project subsidiabel wordt. i VELSEN. Met de uitvoering van het Amsterdamse Werktea- ter, een uitgebreide cultuurmarkt en een koffieconcert is dit wee kend de feestelijke jubileumvie ring van de Velser Gemeenschap afgesloten. Mochten de open luchtvoorstelling deze week veeal benadeeld zijn door het slechte weer, de cultuurmarkt zaterdag werd in elk geval ondersteund door stralend voorjaarsweer. En de drukte was er ook naar. De hele dag door was het Marktplein in IJmuiden middelpunt van be langstelling, waar honderden Vel- senaren kwamen kijken en luiste ren naar het gebodene. Er waren informatiestands van vrijwel alle bij de Velser Gemeenschap aan gesloten verenigingen, er was mu ziek en toneel, zodat iedere bezoe ker wel iets van zijn of haar ga ding kon vinden. Verder was de cultuurmarkt alleen al voor de gezelligheid een bezoekje waard. Dit evenement vormde een alle raardigste afsluiting van de jubi leumfeesten. Als enige herden king van het 25-jarig bestaan van de Velser Gemeenschap staat in november nog een wat officiëlere bijeenkomst te wachten. I ng. 5 >tis C? o! v a je rpijter j wij BW -W' it- I 0- Midden op de markt was een wagen opgesteld, waar de hele dag door toneelverenigingen speelden voor het publiek. it (ADVERTENTIES) d JOKE DIEBEN-FRERICHS. VELSEN. Na in december het veertigjarig bestaan met een groot opgezette produktie te hebben gevierd, besloot de Velser toneelvereniging Advendo vrijdag avond in de Stadschouwburg het seizoen met een wat geijkter repertoirekeus, namelijk het door Charlotte Hastings geschreven toneelspel „Bonaventura”. Bij de tentoonstelling is door Felison een educatieve begeleiding gemaakt die de be weegredenen van de kunstenaars en hun geëxposeerde werk voor het publiek ver duidelijken. De begeleiding is gericht op de jongeren uit de laatste klassen van het lager onderwijs en de eerste klassen van het voortgezet onderwijs. VELSEN. Felison houdt tot 4 juni in het koetshuis van Beeckestijn een ten toonstelling onder de naam „Lijnen". De expositie toont werk van de Haarlemse beeldende kunstemaars Jean le Noble en Bert Schutter. De openingstijden van de tentoonstel ling zijn dagelijks van 14 tot 17 uur. Voor bezoek met groepen tijdens de ochtend uren kan in de middag worden gebeld met nummer 16700. De afdeling psychomotorische therapie van de Santpoortse inrichting is nu onder gebracht in een gebouw dat van rond de eeuwwisseling dateert. Qua indeling vol doet de beschikbare ruimte niet meer aan de eisen die er anno 1978 voor psychomo torische behandelmethoden worden ge steld. Van de circa 110 patiënten van het Vandaag besluit het CDA de verkiezingscampagne met een slotbijeenkomst in de Petrazaal aan de Spaarnestraat in IJmuiden. Hier komt vanavond oud-minister van sociale zaken B. Roolvink de aanwezigen toespreken. Deze slotbijeenkomst begint om acht uur. De band zal de eerste helft van de avond luistermuziek spelen. Na de pauze wordt dans- en amusementsmuziek ten gehore gebracht. Muziekcentrum Soli ligt naast station Driehuis, aan de Hagelingerweg. Het con cert begint om acht uur. an iet en en re a rs, in kjt ri le te i- it [e ?- >r in ir s, Q- 11- A- ik n i- B- IS *r re f- r- n de en plo- stra, fast, C. aar- 'lug, r. p. Alk- lon- ien, ard; IJ- het Zor- ick- oot- lui- le- >t- n- h- o- e- jn spelers en speelsters, die tot overmaat van ramp niet allemaal over een even gedegen tekstkennis bleken te beschikken. Tenslot te was ëen onverwachte décorwisseling in het tweede bedrijf er de oorzaak van dat het door de geluidsproblemen toch al wat onrustige publiek massaal de koffie begon op te zoeken, om in allerijl terug te keren toen er nog een tafereel bleek te volgen. Gaf dit alles de voorstelling in aanvang een wat rommelig verloop, na de pauze bracht Advendo het er beter vanaf. Tiny Hagedoorn gaf zuster Mary Bonaventura wat stijf, maar vrij constant gestalte: een lijn, waaraan het de Sarat Carn van Thea Masereeuw nog wel eens ontbrak. Met het zich inleven in zijn rol had Cor Hoogland als de licht debiele ziekenhuiskrecht Willy aanzienlijk minder moeite. Zonder te over drijven of zijn handicaps aan te dikken maakte hij er een iri woord en gebaar ontroerende figuur van, en stal daarmee onbetwist de show. Henk Paulusma was goed op dreef als dr. Jeffreys en ook de overige spelers wisten na de aanlooppro blemen wel te overtuigen. Hoewel regisseur Hennie Zwanenburg wat mij betreft wel wat meer vaart in de voorstelling die zoals gezegd her en der wat slordige trekjes vertoonde had mo gen brengen, kan hij al met al terugzien op een redelijk geslaagde vertoning. Rest mij nog het als altijd fraaie en doelmatige décor van Peter van Warmerdam te roe men, dat een mooi toonbeeld en de spelers veel, wellicht zelfs iets téveel, bewegings vrijheid bood. provinciaal Ziekenhuis maken wekelijks meer dan 300 patiënten van de afdeling gebruik. De vervanging van het bestaande gebouw hangt nauw samen met de sloop en vervanging van het zogenoemde „nieu we gedeelte” van de inrichting dat in feite de tweede bouwfase is van het provinciaal Ziekenhuis, waarvan de oudste bebou wing uit de tweede helft van de negentien de eeuw dateert. De eerste bouwfase van deze vervanging, waarvoor in principe al medewerking van het rijk is toegezegd, omvat de bouw van twee aaneengescha kelde paviljoens, ruimte biedend voor hon- derdtwintig verpleegplaatsen en de reno vatie van het zogenoemde Nieuwe Zuster huis voor de huisvesting van nog eens honderd patiënten. een ongekende vrolijkheid met de straatparade dwars door IJmuiden. In optocht reden de CDA-auto’s door het centrum, begeleid door de Haarlemse band de Haarlem Hotpeppers Jazzband. De dixielandgeluiden die de wandelende en met CDA-stickers beplakte muzikanten lieten horen, trok de nodige aandacht. Vooral bij het Marktplein, waar Progressief Velsen zich op ongekend rustige wijze had opgesteld met de bekende bakfiets. De CDA-karavaan vond daarbij nog de meeste belangstelling van de kant van de kinderen omdat raadsleden en toekomstige raadsleden gul op groene CDA-ballonnen trakteerden. Ballonnen die overigens later weer tijdens de kindervoorstelling van het Werkteater kapot knalden en in eensgezindheid naar de nok van de tent zweefden. Ook de WD en de Partij van de Arbeid waren zaterdag op pad. Deze twee partijen zochten echter niet het Marktplein op, maar trokken met geluidswagens door alle wijken, waar aan de bewoners kond werd gedaan van alle goede voornemens die de politieke partijen momenteel bezielen. ir Het Kreativiteitscentrum zowel als de schildervereniging Terpentijn boden aan de kinderen gelegenheid om te spelen met verf en papier. a- n- e- b- n- MT VELSEN. Vrijdag 2 juni speelt in het muziekcentrum van Soli de Sams Big Band uit Amstelveen. Dit orkest, dat be staat uit 25 muzikanten, is geformeerd uit leerlingen van de muziekschool uit Am stelveen. Sams Big Band is op initiatief van de Muziekschool Velsen en muziekvereniging Soli in Velsen uitgeno digd. Dit wat thriller-achtige stuk speelt zich af in het klooster van Onze Lieve Vrouw van Rheims, een Franse congregatie van religieuze ziekenverpleegsters, vlakbij Norwich gelegen. Daar krijgen de liefde zusters op een stormachtige avond bezoek van een politie-inspecteur en diens assis tente, die de wegens moord op haar broer veroordeelde kunstenares Sarat Carn naar haar executieplaats moeten begelei den. Een dijkdoorbraak verplicht dit drietal enige dagen in het klooster te verblijven, waar bijna alle overige aanwezigen wel wat met de misdaad te maken blijken te hebben gehad. De moord is dan ook in de directe omgeving van het klooster ge pleegd. Zuster Mary Bonaventura, hoofdver pleegkundige van het kloosterziekenhuis, trekt zich het lot van de kunstenares aan en maakt van het oponthoud gebruik, om haar onschuld te bewijzen. Dr. Jeffreys, inwonend geneesheer van het ziekenhuis, blijkt de moord op zijn geweten te hebben, maar hij weet zich op het laatste nippertje aan berechting te ontrekken door zich van de kloostertoren te werpen. Advendo zag kans dit gegeven op aan vaardbare wijze voor het voetlicht te bren gen. Wonderlijk genoeg bleek echter voor al het streven naar perfectie een vlekkelo ze vertoning in de weg te staan. Zo werd gedurende de eerste scènes een geluids band met stormgeraas afgedraaid, waar door wel de juiste sfeer werd opgeroepen, maar de dialogen in de zaal niet of nauwe lijks meer waren te verstaan. Ook het luiden van de noodklok overstemde de >ied uw- de Omstreeks elf uur zaterdagmorgen, sommige deelnemers waren nog druk in de weer om hun stand in te richten, troffen de eerste bezoekers op het Marktplein een vrolijke en gezellige boel aan. Naast de feestelijke tent van het Werkteater waren een vijtien marktkraampjes in de cirkel opgesteld. De bij de Velser Gemeenschap aangesloten culturele verenigingen had den zich goed voorbereid op deze kans om het publiek over hun activiteiten in te lichten. Ieder had de stand ingericht met voorlichtingsmateriaal of, meer aanschou welijk, met eigen produkten van hand vaardigheid. De Muziekschool Velsen verkocht in haar kraam eigen grammofoonplaten. De schildersvereniging Terpentijn had niet al leen een kijk-kraampje ingericht, maar bood ook een werk-kraam, waar kinderen de hele dag door konden plakken, knip pen, tekenen en schilderen. Ook het Krea tiviteitscentrum IJmond was zo te werk gegaan en de kinderen maakten hier ook druk gebruik van. Scouting Velsen, die in de twee stands allerhande spelmaterialen en eigen werkstukken had tentoongesteld, had eveneens spelletjes voor kinderen sa mengesteld. Zo konden ouders, terwijl hun spruiten zich amuseerden, rustig rondkij ken in de andere kramen, waar ondermeer de werkgroep- en toneel, muziek en zang, de Velser Kunstkring, het Witte Tejater en de Vogelwerkgroep IJmuiden over hun activiteiten informatie verschaften. In het midden van dit Marktgebeuren werden op een wagen doorlopend voor stelling gegeven door de amateur toneelverenigingen en ook de Muziek school. Veel van deze wagenspelen waren gedurende de afgelopen week op de ver schillende plaatsen in Velsen uitgevoerd, maar dat nam niets weg dat de opvoerin gen voor de bezoekers een genoegelijke aanvulling op het gebeuren vormde. Zo bleek ook de kindervoorstelling die het Werkteater om half drie gaf hoogst aantrekkelijk. De ruim zeshonderd plaat sen in de grote tent werden tot de laatste plekjes op de bank bezet. Met nog af en toe een politieke optocht op de achtergrond werd dit Velser Ge- meenschapsevenement een feestelijk ge beuren, waaraan veel mensen onder de stralende zon een plezierig uurtje hebben beleefd. fS?jrinnr|nnrHT|T I Commissie financiën. Vanavond om half acht vergadert in het stadhuis de commissie financiën. Op de agenda staan ondermeer de kredieten voor de speelter reinen in Velsen-Noord en in Oud- IJmuiden. Voorts wordt gesproken over het ontwerp meerjarenplan, dat overigens ook onderwerp van discussie in de com missie onderwijs die vanmiddag om vier uur van start ging en de commissie sport en recreatie, die om vijf uur is begonnen. Commissie volksgezondheid. Het meerjarenplan wordt dinsdagavond ook behandeld in de commissie volksgezond heid die vanaf zeven uur op het standhuis zal vergaderen. Deze commissie zal zich eveneens gaan beraden over het voorstel aan de raad inzake het beleidsplan van de Stichting Samenwerkeride Kennemer Zie kenhuizen. De regionalisatie van de ge zondheidszorg staat op de agenda, nog samen met verslag over het intergemeen telijk beraad over de fluoridering van het drinkwater. Commissie bedrijven. Deze commis sie vergadert op donderdag 1 juni om zeven uur in het stadhuis. Onderwerp is al weer het meerjarenplan. Commissie personeel en organisatie. Ook deze commissie moet zich beraden over het ontwerp-meerjarenplan. Dit wordt gedaan op vrijdag 2 juni, ’s middags om half vier in het stadhuis. DRIEHUIS. In de flat aan de Driehui- zerkerkweg is zondagavond laat een inbre ker op heterdaad in een woning betrapt, nadat een van de omwonenden de politie had gewaarschuwd. De man is ingesloten en heeft tot nu toe geweigerd zijn identiteit prijs te geven. Naarmate de verkiezingsdatum dichterbij komt, wordt de propaganda die de politieke partijen elk maken, steeds luidruchtiger. Het CDA getuigde zaterdag van l 'J>J

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5