CHAOTISCHE VERKEERSSITUATIE NIET TE VERMIJDEN HET UUR DER WAARHEID t Toon de Boer Bridgeclub politienieuws Sans-Atout blijft nog een jaar bij Wijk aan Zee Beverwijk moet vier ton gaan bijdragen aan SOBD Buurtcomité dringt aan op overleg gemeente-bewoners v. y yyyy qemecnKrciadsverl Socialisten gaan uitslagen bespreken 111 Slotmanifestatie „Samen Koers Bepalen” Informatie centrum in „Salie des pas” is STUURT BRIEF GEEFT CONCERT IN DE SCHANS Houseband in Donkey EMI Ontspanningsavond van Tropico Parkeerhavenplan in raadscommissie TRANSCENDENTE MEDITATIE Commissievergadering BEVORDERING JBTWi? K-;. JA .ylW ROMMELMARKT „ZANGLUST” „ROND DE WIJKERTOREN V ji e v zy/// 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK WOENSDAG 3 1 M E I 19 7 8 i i (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Volgende week dinsdag zal de afdeling we gen en rioleringen van de gemeen telijke dienst Openbare Werken beginnen met de bijna zes maan den durende reconstructie van de Velserweg en omliggende straten. a Juist met het oog op de mogelijke hinder voor het verkeer wordt het kostbare wegenproject niet tege lijkertijd uitgevoerd maar in tien gedeelten. Omdat men vrij laat in het seizoen met de reconstructie begint, verwacht Openbare Wer ken dat de werken in het najaar, of afhankelijk van de weersom standigheden en in oktober- november, mogelijk zelfs in het voorjaar van 1979, gereed kunnen zijn. iiyi i '7> Reconstructie Velserweg neemt minstens half jaar in beslag i n s BEVERWIJK. In een brief aan het college van B. en W. en de gemeenteraad heeft het Buurtcomité „Rond de Wijkerto- ren” opnieuw geprotesteerd tegen „half slachtige” houding van de gemeente. Het buurtcomité dringt er bij de gemeen te op aan voor de woningen, die tot het grondbedrijf worden gerekend en al dan niet in bezit blijven van de gemeente, de volgende eisen te stellen: de gemeente houdt op woningen te ver huren en te behouden onder voorbeheid. er moeten definitieve beslissingen vallen in onmiddellijk overleg met de betrokken huurders, bewoners en vertegenwoordi gers van het buurtcomité Rond de Wijker- toren. daarbij moet de mogelijkheid van aan koop tegen een betaalbare en redelijke BEVERWIJK. Donderdag 1 juni om 19.30 uur zal de commissie voor sociale zaken en volksgezondheid in het Stads kantoor in openbare vergadering bijeen komen. Op de agenda staat het voorstel inzake toekenning van een extra subsidie aan de Stichting Samenwerkingsorgaan voor Bejaardenwerk Beverwijk. bewoners, die eerst onrechtmatig uit zijn woning is gezet, nu in een gemeentepand te huisvesten; een pand, dat niet beantwoord aan de eisen van deze tijd, en aan de specifieke en rechtmatige behoeften van de woningzoekende. Met dit soort halve oplossingen is niemand gediend, noch de inwoners van Beverwijk die woonruimte zoeken en/of geschikte bedrijfsruimte, noch de buurtbewoners, noch het gezicht van de gemeente. De secretaris van het buurtcomité, de heer D. Kuyer, moet wegens studie- werkzaamheden zijn activiteiten zoveel mogelijk beperken. Zijn functie wordt in ieder geval tot 1 januari a.s. waargeno men door P. van den Outenaar, Galgen weg 5, telefoon 20047. Als solisten werken aan _dit afscheids concert mee de sopraan Paula Schram, de tenor Piet de Reuver en de bas/bariton Ron Adelaar. Het koor wordt begeleid door Dick Kuijs aan de vleugel, terwijl de algehele leiding in handen is van Piet de Reuver. Het concert wordt gepresenteerd door Diny de Goede. Uitgevoerd worden grotendeels bekende operetteliederen en volksliederen. De toegang kost een gulden. Er is een draaiboek gemaakt dat voor ziet in een uitvoering van in niet minder dan tien op zichzelf staande fasen: vier fasen voor de Breestraat en Velserweg, drie fasen voor het kruispunt Velserweg- /Vondellaan en eveneens drie fasen voor de Meester van Lingenlaan/Koningstraat. De reconstructie van de Velserweg/Von- dellaan zal voor het verkeer de meeste hinder opleveren. De reconstructie zal ongetwijfeld tot ver keersstremmingen leiden. Dit te meer om dat de alternatieve routes- Parallelweg en Wijk aan Duinerweg/Warande ook reeds vrij zwaar met verkeer zijn belast. Geschept. Een 8-jarig jochie uit Be verwijk werd dinsdag, toen hij plotseling de rijbaan van de Baanstraat oprende, door een passerende auto geschept. Bij de botsing liep hij een hoofdwond op, waar voor hij in Het Rode Kruis Ziekenhuis moest worden behandeld. BEVERWIJK. Ook in Beverwijk kunnen de belangstellende kiezers de uitslagen van de gemeenteraadsver kiezingen vanavond van „stem tot stem” volgen. Het bureau voorlichting zal in samen werking met de afdeling verkiezingen BEVERWIJK. De socialisten la ten er geen gras over groeien. De ver kiezingsuitslag is nog maar net goed in het hoofd geprent of de PvdA, federa tie Beverwijk/ Wijk aan Zee, gaat don- Vanaf 19 uur komen via een directe telefoonverbinding met het gemeente huis de wijkuitslagen binnen. Die wor den op borden bekendgemaakt, terwijl derdagavond 1 juni in De Nieuwe Slof met de leden vergaderen om de resul taten aan een nadere beschouwing te ontwerpen. Voorts wil het bestuur van de federa tie de politieke strategie voor de ko mende jaren gaan bespreken. Wie geen lid is van de afdelingen en desondanks toch een kijkje in de politieke keuken van de PvdA wil nemen, moeten wij teleurstellen want de vergadering is besloten. Alleen leden hebben toegang. BEVERWIJK. De uitslag van de laat ste wedstrijd voor het kampioenschap van de Beverwijkse bridgeclub Sans Atout luidt: Groep 1:1. dsms. Luijendijk-Kleijn 95,2. Beers-Beentjes 93 (kampioen), 3. Groot- Den Heijer 93, 4. Roos-Koster 92, 5. EijkingSpruit 91, 6. Hilbers-Hoogeboom 87, 7. Luijendijk-Kuil 81, 8. Bierman- Jongejan 40 pc. Groep 2: 1. fam. v. Roon 95, 2. fam. Zwaneveld 88, 3. dsm. Gijking-Duin 87, 4. gebr. Welagen 84, 5. Sloof-Hoogsteder 82, 6. v. Groningen-Stuurman 82 (kampi oen), 7. Eijking-Razenberg 82, 8. v. Zut- phen-Belterman 72 pt. HEEMSKERK. Maandagavond 5 juni is er in het gebouw van de dienst gemeen tewerken een openbare vergadering van de verkeerscommissie. Aan de orde komt o.a. het plan tot aanleg van parkeerhavens in de M. van Heemskerckstraat en het overzicht van ongevallen op diverse krui singen in 1975, 1976 en 1977. bus te laten verdwijnen (rechts). Vanavond tussen 18 en 19 uur, waneer de stem bureau’s worden geslo ten, wordt de grootste kiezersstroom verwacht. Ingewijden geloven niet, dat het fraaie zomerweer een nadelige invloed op de opkomst zal hebben: eerder zal het tegendeel het geval zijn. BEVERWIJK. Met ingang van 1 juni t Toon de Boer was bereid gevonden de training weer voor een jaar op zich te nemen. Minder was men te spreken over de houding van trainer Hazeveld die de club in een moeilijke periode van de com petitie was de ene op de andere dag had verlaten. De bestuursverkiezing leverde geen problemen op: alle aftredende leden werden herkozen. De leden besloten een bestuursvoorstel om de contributie gering te verhogen, goed. prijs worden opengelaten, aangezien de gemeente zelf niet in staat blijkt te zijn alle woningen goed te beheren. er dient onmiddellijk overleg te komen met de huurders van gemeentewoningen, die de gemeente vastbesloten wil behou den en blijven verhuren. voor die groepen huurders, die daar zelf om vragen, zoals in de Burgerhartstraat, dient na overleg financiële steun te komen, zodat zij hun huurwoning zelf mede kun nen verbeteren tegen vergoeding en zon der rechtsonzekerheid. Het buurtcomité onderschrijft de hand tekeningenactie vanuit de Heemskerker- weg als blijk van protest tegen het be staande huisvestingsbeleid, waarbij het College inwoners onderbrengt in krotwo ningen zonder uitacht op rechtszekerheid en verbeteringen. Het buurtcomité distan tieert zich van deze spontane actie, voorzo ver deze actie gericht zou zijn tegen een bepaalde woningzoekende inwoner. Door haar handelswijze tracht de gemeente haar eigen moeilijkheden af te wentelen op de bewoners in de buurt rond de Wij- kertoren. Het gaat niet aan om een buurt- Wegpiraat. Een 22-jarige inwoner van Wijk aan Zee werd gisteren door de politie met een handjevol bekeuringen verrast. De man bleek zich, eerst over de Rijksweg en later door Beverwijk rijdend, niet te hebben gestoort aan dubbele strepen op het Wegdek of maximum snelheidsbeper kingen. Voorts haalde hij zowel binnen als buiten de bebouwde kom rechts in. Het verkeer zal de komende maanden dagelijks met omleidingen te maken krij gen. De werkzaamheden worden uitge voerd in een gedeelte van de stad met een belangrijk en druk bereden aan- en af- voerroute uit de binnenstad en waarin het woon- werkverkeer Beverwijk-Hoogovens en het verkeer tunnel-Wijk aan Zee een niet te verwaarlozen rol spelen. WIJK AAN ZEE.,De goed bezochte jaarvergadering van voetbalvereniging „Wijk aan Zee” kenmerkte zich door de opgewekte stemming en vreugde om het behoud van het vierdeklasserschap. In zijn openingswoord wees voorzitter G. Bol op de grote inzet van het elftal dat onder leiding van trainer Toon de Boer zoveel succes behaalde. Een volgend belangrijk punt voor Wijk aan Zee was de opening van de nieuwe accommodatie. Financieel draait de club uit de badplaats voortreffe lijk. Het ledental blijft constant op 235. Een extra belemmering voor het verkeer vormt nog het feit dat de spoorwegover gang bij Scheybeeck van 21 tot 26 augus tus door de Nederlandse Spoorwegen voor alle verkeer zal worden gesloten en de toegang tot het centrum van Beverwijk vanaf de tunnel dus alléén via de pijptun- nel kan plaats vinden. Chaotische ver keerssituaties zijn niet te vermijden, maar wellicht zal de poging van Openbare Wer ken om in die augustusdagen geen ver- keersbelemmering op de Velserweg te hebben, een gunstig effect sorteren. Inlich tingen over het vermoedelijke tijdstip van de werkzaamheden in de diverse straten kan de afdeling wegen van Openbare Wer ken nu reeds geven. Achterhaald. De eigenaar van de cross- auto, die de politie Beverwijk maandag uit de Pijphaven het opdreggen, is bekend. Een 20-jarige Beverwijk heeft bekend af gelopen weekend bij het crossen op het aan de haven grenzende landje z’n auto te hebben verspeeld. Hijzelf kon er voor de auto onder water verdween, nog bijtijds uitspringen. De man krijgt de rekening van de wegsleepkosten gepresenteerd. BEVERWIJK. De ontspanningsvere niging „Tropico” organiseert op zaterdag 3 juni in De Nieuwe Slof een dans- show- en tropenavond. Voor de dansmuziek en het showelement zorgen The Tumbleweeds, een countrygroep, en Reform, dié het zoekt in rock and roll, Zuid-Amerikaans en evergreens. Deze laatste Tropico-avond begint om 20 uur en is alleen toegankelijk voor hen die ouder zijn dan 14 jaar. De kosten van het totaalplan van de onderwijsbegeleidingsdienst zijn voor dit jaar begroot op 844.075. Na aftrek van de inkomsten dient Beverwijk daar op basis van het inwonertal 141.600 in bij te dragen. Het deelplan Beverwijk is ge raamd op 420.900, waaraan de gemeente zelf 280.025 moet steken. In totaal bedra gen de financiële lasten van de onderwijs begeleidingsdienst voor Beverwijk dus 421.625. De gemeenteraad wordt ver zocht met deze uitgave akkoord te gaan. Aan de orde komt ook het collegevoor stel, ten behoeve van het verrichten van buitengewoon onderhoud aan gemeente woningen een krediet van ruim 3,7 miljoen gulden beschikbaar te stellen. Hiermee zullen de gemeentewoningen aan de Antil- lenstraat/Wilgenhoflaan en omstreken voor zover nodig worden voorzien van nieuwe aanrechtbladen, nieuwe gas- en elektriciteitsleidingen, nieuwe toiletpot ten, nieuwe plafonds, zullen goten en dak kapellen worden verbeterd, en schoorste nen, houtwerk en metselwerk worden op geknapt. Groep 3: 1. Zoontjes-Portegies 116 (kam pioen), 2. Kleijn-Gijsberts 103, 3. v. d. Lugt- Smolenaars 92, 4. Rumpt-de Jong 90, 5. v. Bergen-Poerstamper 81, 6. Portegies- Numan 72, 7. Hoen-Hoogeboom 80, 8. fam. Becker 48 pt. De gehele omgeving van de Velserweg wordt door Openbare Werken flink aan gepakt. De wegwerkzaamheden bestaan in hoofdzaak uit het aanpassen van de wegprofilering en het vervangen van de klinkerrijwegen door een asfaltverhar- ding, maar daarnaast zal ook de afdeling plantsoenen voor de nodige groenaanleg zorgen en de afdeling elektrotechniek worden ingeschakeld voor de wijziging van de openbare verlichting en de ver nieuwing van de verkeersregelinstalla- ties op het kruispunt Vondellaan- Velserweg. Openbare nutsbedrijven dui ken de grond in: ondergronds namelijk moet er heel wat in het leidingnet gewij zigd worden. De eerste fase van de reconstructie: afsluiting van de Koningstraat en Meester van Lingenlaan en eenrichtingsverkeer in een aantal straten in de binnenstad. De agenda vermeldt verder voorstellen met betrekking tot de verbetering van de wateraanvoer en beregeningsinstallatie op de hockeyvelden aan de Parallelweg, her stel van beschoeiingen van vijvers en sin gels, de regionalisatie van de brandweer en een wijziging van de Havengeldveror- dening. Bodewes vandaag de he le dag in de badplaats te vinden. van het Sociografisch Bureau wede rom trachten zo snel mogelijk de bur gers te informeren. Daartoe zullen in het Salle des pas Perdus van het Stads kantoor op publicatieborden de uitsla gen per stembureau en de totale uitslag ter kennis worden gebracht. Voorlich- tingsfunctionaris Jan Leeuw staat er persoonlijk borg voor dat iedereen die dat wenst, een kopie van de uitslagen naar huis mag meenemen om in de woonkamer alle plussen en minnen nog eens rustig door te nemen. In het Salie is ook een televisietoestel om zodoende kennis te nemen van de uitslagen van andere gemeenten. Dit alles zal gebeu ren van 19 uur af. politie, bevorderd tot waarnemend chef van de afdeling recherche in de rang van adjudant. Als chef van de vreemdelingen dienst wordt adjudant Meij opgevolgd door brigadier L. N. P. Benning. BEVERWIJK. Zaterdag wordt in en rond de Prinsesselaankerk een rommel markt gehouden. De opbrengst is bestemd voor het Foster Parents Plan (adoptie van kinderen in ontwikkelingslanden) en het fonds „onderhoud kerkgebouw”. De goe deren worden tussen negen uur ’s morgens en 4 uur ’s middags van de hand gedaan. HEEMSKERK. De politieke acti viteitenreeks, die de Heemskerkse buurthuizen in samenwerking met jon gerencentrum Donkey Shot en de Ge meenschapsraad rond de gemeente raadsverkiezingen hebben gehouden, wordt vanavond in De Jansheeren be sloten met een uitslagenfestijn. In de reconstructie zijn de Meester van Lingenlaan, het gedeelte Koningstraat tus sen de Meester van Lingenlaan en de Vel serweg, de Breestraat vanaf ongeveer nummer 11 tot aan het Stationsplein, het kruispunt Velserweg-Vondellaan-Halve Maan en het deel van de Velserweg van de ingang van de Breestraat tot aan de Von- dellaan opgenomen. BEVER WIJK/HEEMS- KERK. De drukte in de meeste stemkantoren was vanmorgen vroeg nog niet om over naar huis te schrijven. Wet houder Cees Bodewes, lijsttrekker van de PvdA-Beverwijk, kon in het Wijk aan Zeeër dorpshuis De Moriaan in alle rust zijn stem uit brengen (links). Als lid van het stembureau, is op televisieschermen de landelijke uit slagen te volgen zullen zijn. Tijdens de bijeenkomst wordt tevens teruggeblikt op wat er de afgelopen maanden door de Heemskerkse bevol king en de politici naar voren is ge bracht, en wat er op grond van de verkiezingsuitslag de komende jaren te verwachten is. Aan vertegenwoordi gers van alle partijen die aan de Heemskerkse verkiezingen hebben meegedaan, zullen reacties worden ge vraagd. Tussen de politieke praatjes door zorgt de groep Barrelhouse voor muzi kale ontspanning. Voor de bewoners van het gebied rondom De Lichtboei wordt in dit buurtcentrum eveneens een uitslagencentrum ingericht. Daar zijn dan zowel Beverwijkse als Heems kerkse politici aanwezig. Ton van Herpen, wet houder en CDA- lijsttrekker van Heems kerk, maakt deel uit van het stembureau in De Jansheeren. Daar had ook hij vanochtend alle tijd om rustig over zijn keus na te denken, alvo rens het stembiljet in de Aanrijding. Doordat een 8-jarig knaapje op het kruispunt Neckarstraat/- Beneluxlaan geen voorrang verleende aan een eveneens fietsende 54-jarige Beverwij- ker, kwam deze laatste te vallen. Met een hoofdwond werd de man voor onderzoek naar het Rode Kruis Ziekenhuis overge bracht. Na behandeling mocht hij naar huis. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Aan de vooravond van de concertreis naar Engeland treedt het Beverwijkse mannenkoor Zanglust vrijdagavond in buurtcentrum De Schans op. Het zestig leden tellende koor bestijgt om 20 uur het podium. HEEMSKERK. In Donkey Shot speelt vrijdagavond „TheHouseband''. De verlooprijke muzikantencollectief boekte vorig jaar januari de eerste hit met „Dan cing Shoes”, kwam daarna sterk terug met „Don ’t loose your love” en heeft zich sedertdien ontwikkeld tot een van de be langrijkste nieuwe Nederlandse groepen. Het optreden in het jongerencentrum aan de Heemskerkse A. Verherentstraat be gint om 21.30 uur. Zondagavond wordt, eveneens vanaf 21.30 uur, in Donkey Shot de film „Barquero” vertoond. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De begroting en het werkplan voor 1978 van de Stichting Onderwijsbegeleidingsdienst Midden- Kennemerland vormt één van de tien agendapunten, waarover de Beverwijkse gemeenteraad zich donderdagavond 8 ju ni in het Stadskantoor gaat buigen. De openbare vergadering begint om 19.30 uur. wordt brigadier J. Meij, chef van de r?7I\[f1 /'AXTIT'D vreemdelingendienst van de Beverwijkse U it, A1 !N VJ O V CilY BEVERWIJK. In De Nieuwe Slof houdt het Haarlemse Centrum voor het Transcedente Meditatie-programma dins dagavond 6 juni weer een introductiele- zing. Behandeld worden de effecten van regelmatige beoefening van de TM- techniek en de resultaten van het weten schappelijk onderzoek naar de resultaten ervan op lichaam en geest. De lezing be gint om 20 uur. ■''\n M. y^yzz X KA,

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9