HOGEWONING BOOS OVER OPHITSENDE BERICHTEN I Johnny Rep vindt capaciteiten Roda-spits te beperkt Maier: Ik denk Peru zonderde OOSTENRIJKSE SPELERS zich af in een klooster Vermomde tango-bal i nog niet aan einde carrière ■UB ele wekt terugvertelde Jara, de in West- ütsland spelende middenvelder, dat de astenrijkers vooral voor de eer van het nd voetbalden, dat de centen pas op de ’67503 'eede plaats kwamen, en dat de intemati- lals best rekening wensten te houden ït de zwakke financiële toestand van de etbalbond. Die bereidheid is inmiddels n heel stuk minder. De zesduizend gul- n premie, aangevuld met 1250 gulden bij n gelijkspel en 2500 gulden bij winst, lan, zo vindt de spelersraad (doelman incilia en aanvoerder Herbert Sara) in en verhouding tot de verdiensten van est-Duitsland, Nederland, Schotland en idere vergelijkbare WK-deelnemers die j het behalen van de titel zo’n 60.000 ilden of meer kunnen ontvangen. WE WILLEN MEER GELD” F Fabel 9 Blindelings Causio Niet hinderlijk Ml 26 27 SPORT EATERDAG 3 19 7 8 JUNI WK PUNTIG WK VARIA e n reau V n »r n WERELDSTOPPER 4 tv-,mpress,es wl Geen vrijages njet kamermeisjes i- aats Gordon (Van onze speciale verslaggever) l jaar. 3- deel ui ■A Johnny Rep: niet alleen langs de zijlijn Dick Nanninga: weinig kans j ’A hten aa onds- Iveen. !ii te I ecte :ering ii Acht eren /et me i belas angrijk tants- ten, lil e taal, (kings- Journalistiek is net zoiets als schaken. Heb je het stuk eenmaal aangeraakt, dan mag je het niet meer terugzetten. Ik zou bijvoorbeeld graag mijn stuk van gisteren willen terugzet ten, want bij Frankrijk-ltalië bleek niets meer van ,,de ongehoorzame bal waarmee niette voetballen zou zijn. D conclusie is huive ringwekkend: de Polen en de Duitsers kun nen absoluut niet meer voetballen! Of was de Tango-bal waarmee gisteren gespeeld werd misschien een gecamoufleerde „gewone bal"? Er is op dat gebied een precedent. Ik ben helaas vergeten hoe het precies zat, maar als ik me goed herinner had Johan Cruiff een contract met Puma, hij moest dus op Puma-schoenen met de witte banane- schil spelen, maar Adidas kwam met een beter contract, waarna Johan een kort tijdje op Adidas-schoenen met de beruchte drie De Duitse verslaggever vroeg ons er naar te informeren en stelde voor daarna onderling het grote nieuws uit te wisselen. Toen al wezen zowel mr. Hogewoning als perschef Hans Hamstra en verschillende spelers dit gerucht naar het land der fabe len. Hogewoning toen: „Daar is werkelijk geen sprake van. Er zijn hier helemaal geen kamermeisjes. Je zou kunnen zeggen kamervrouwen, want vrijwel al het vrou welijk personeel is ouder dan veertig jaar. Die jonge jongens rennen daar niet achter aan”, aldus de 53-jarige Hogewoning. Donderdagavond was Ernst Happel aan- „Vooral Argentijnse en Braziliaanse ver dedigers zijn meedogenloos, maar ook Ita liaanse, Duitse en Poolse verdedigers zijn getruct genoeg om een speler als Nanninga onschadelijk te maken. Die bikkelharde jongens zorgen er wel voor dat Nanninga geen centimeter van de grond komt. Bij iedere voorzet houden ze hem met een ijzeren greep aan het shirtje of gewoon een greep om het lichaam aan de grond. Des noods slaan ze twee armen tegelijk om hem heen”. Johnny Rep ziet dan ook wéinig reden om zich zorgen te maken over een spits probleem: „Ernst Happel praat er met ons niet over, maar hij kent natuurlijk ook alle trucjes die hier worden toegepast. Brazili aanse, Argentijnse, Italiaanse verdedigers - en noem ze verder maar op - zijn er zo geslepen in dat je het nauwelijks ziet. Maar een aanvaller komt niet voor niets vaak met blauwe plekken op zijn armen en in zijn zij van het veld. Als Nanninga hier inderdaad in het veld komt, zal hij nog wel wat anders beleven”. De zeven doelpunten die de lange spits van Roda JC in drie oefenwedstrijden van het Oranjeteam heeft gescoord, zeggen Johnny Rep darr ook weinig. „Zo kunnen we hem hier zelden in stelling brengen”. Met een spits als Nanninga in de frontlinie gaat er voor de vedette van Bastia ook iets van de schoonheid van het spel verloren. Rep: „Hoe we ze er in knallen, kan me willen verleiden. Maandag reeds werd de kiem gelegd voor deze ophitsende publica ties. Een verslaggever van het Westduitse perbureau DPA liet toen al weten gehoord te hebben, dat de Nederlandse spelers „evenals vier jaar geleden in Hiltrup in West-Duitsland weer affaires hadden met kamermeisjes”, zoals de man zei. Wenen, waar hij vandaag voor de tv Span- je-Oostenrijk kan aanschouwen. Een af spraak die al maanden geleden gemaakt is en die niets te doen heeft met problemen die de afgelopen dagen ontstaan zijn. Wel hebben de spelers laten weten dat zij zich niet meer beschikbaar stellen voor het nationale team als Merkel de opvolger van Senekowitsch wordt. Het contract van de huidige technische leider loopt af op 30 juni en hij heeft te kennen gegeven dat hij niets voor een verlenging voelt. Senekowitsch: „Ik heb geen contact met een Oostenrijkse club en ook ben ik niet gevraagd door een buitenlandse ver eniging, maar toch verleng ik mijn con tract niet. Na deze WK vind ik het ge noeg”. vankelijk zo woedend over de negatieve berichten (niet alleen over de kamermeis jes maar,ook over de verveling), dat hij dreigde het aantal persbijeenkomsten in hotel Potrerillos tot het uiterste te beper ken. Later was Happel aanzienlijk minder emotioneel en zegde toe zoveel mogelijk gelegenheid te geven tot contact met de spelers. De verontwaardiging en de woede heer sten vooral bij de trainers, de KNVB- officials en de medische staf. Van de spe lers waren alleen Ruud Krol en Johan Neeskens kwaad. Aanvoerder Krol sneer de: „Het is belachelijk, dat de Nederlan ders opnieuw zoiets in de schoenen wordt geschoven. Het lijkt wel op de hetze, die ook in West-Duitsland tegen ons gericht werd”. Neeskens ventileerde zijn woede met de opmerking: „Ik hou er niet van als de vrouwen van de spelers dingen moeten lezen, die volkomen onwaar zijn”. Anderen daarentegen reageerden laco niek en lachend op de verzonnen indianen verhalen. Johnny Rep bijvoorbeeld: „Ik Bovendien het Cruijff zich vaak ver „te rugzakken”, waardoor Rep de gelegenheid kreeg in het centrum te duiken. De aanval ler van Bastia steekt zijn enthousiasme over de „vondst” van Ernst Happel om Rensenbrink in de spits te laten spelen, dan ook niet onder stoelen of banken. Dat gebeurde woensdag in de laatste oefen wedstrijd van het Nederlands elftal tegen de formatie uit Mendoza. Het kwam voor Rep wel als een don- derdslag bij heldere hemel: „Ik liep eerst samen met Robbië in de spits, want ik dacht: René van de Kerkhof zal wel op rechts spelen en ik nü in de spits en Ren senbrink op links. Maar Rensenbrink had van Happel de opdracht gekregen in het centrum te spelen en René moest als links buiten opereren en ik moest dus toch op rechts. Ik zal wel even niet goed opgelet hebben toen Happel het uitlegde”, lachte Rep. Als Johnny Rep het voor het zeggen had, zou Happel die oplossing eerder hebben aan, dat het gewoon zo is dat de Tango-bal (de naam zegt het al) speciaal geschikt is voor het ragfijne voetenwerk van de Latijnse voetballers, waartoe de Italianen en de Fran sen behoren, en volstrekt ongeschikt is voor Germanen en Oosteuropeanen. Ik heb het altijd wel gezegd: we hadden Tahamata en Tscheu La Ling toch moeten meenemen! Hogewoning waarschuwde ten slotte nog: „Iedereen moet zijn verantwoorde lijkheid begrijpen, ook de pers. Met zulke pertinente onjuistheden bewijs je ons geen dienst. Nu nog zullen we er geen consequenties aan verbinden. Maar rust rond het Nederlands elftal staat voorop. En daar zullen we alles ondergeschikt aan maken”. (Van onze speciale verslaggever) CORDOBA. Vlak voor hun afreis naar de wereldkampioenschappen in Ar gentinië heeft de Peruaanse selectie een week in volledige afzondering doorge bracht in een klooster in de buurt van de hoofdstad Lima. Niemand werd er toege laten. Zelfs de postbode was het ten strengste verboden brieven of tijdschrif ten af te leveren. De spelers moesten zich op uitdrukkelijk bevel van Marcos Calde ron volledig op het komende wereldvoet- bal-gebeuren concentreren. 1 1 0 0 2 2-1 1 1 0 0 2 2-1 10 0 10 1-2 10 0 10 1-2 1 1 0 0 2 3-1 10 10 10-0 10 10 10-0 10 0 10 1-3 (Van onze speciale verslaggever) MENDOZA. Massale verontwaardi ging en woede, gericht tegen publicaties in de Nederlandse pers, heersten vrijdag in grand hotel Potrerillos, het verblijf van het Nederlands elftal in Argentinië. Die verontwaardiging was vooral gericht tegen publicaties, die gewag maken van het lastig vallen van kamermeisjes van het hotel door spelers van de Oranjeselec- tie. „Pertinente leugens”, zo luidde de kwali ficatie, die mr. Jacques Hogewoning, voor zitter van het betaalde voetbal, gaf aan die berichten. Aan het begin van de persconfe rentie van vrijdag in hotel Potrerillos be gon Hogewoning met een bestraffende toe spraak tot de gezamenlijke Nederlandse en internationale pers: „We zullen er nu nog geen verdere consequenties aan Ver binden, maar als wij geconfronteerd blij ven met dergelijke negatieve, leugenachti ge berichten zullen wij onze maatregelen nemen”, zo dreigde Hogewoning, die ook voorzitter is van het Nederlandse WK- bureau. De berichten, die vooral door de interna tionale persbureaus in de wereld zijn ge bracht, willen doen geloven, dat de Neder landse spelers (bij tijd en wijle gehuld in niet meer dan een onderbroekje) de ka mermeisjes van grand hotel Potrerillos Pas in West-Duitsland, vier jaar gele den, werd Johnny Rep een internationale ster. Hij had dit aan zichzelf, maar voor een groot deel ook aan Johan Cruijff te danken. En hij is de eerste om dat toe te geven. Door zijn agressie en snelheid had en heeft Rep de mogelijkheid om in de vijandelijke defensie te penetreren tot aan de achterste lijn om daarna de bal laag of hoog voor te trekken. Rep reali seert zich: „Blindelings konden Cruijff en ik elkaar vinden. Johan was zó beweeg lijk, dat ik bijna altijd een afspeelmoge- lijkheid had”. GROEP 1 Frankrijk-ltalië 1-2 (1-1) Scoreverloop: 1. Lacombe 1-0, 29. Rossi 1-1, 54. Zaccarelli 1-2. Scheidsrechter: Ni colas Rainea (Roe.). Toeschouwers: 45.000. Gele kaarten: Zaccarelli (Ita.), Platini en Michel (beiden Fra.). Frankrijk: Bertrand-Demanes, Janvion, Rio, Tresor, Bossis, Michel, Guillou, Plati ni, Dalger, Lacombe (Berdoll) en Six (Rouyer). Italië: Zoff, Gentile, Bellugi, Scirea, Ca- brini, Tardelli, Benetti, Antognoni (Zacca relli), Causio, Rossi en Bettega. Argentinië-Hongarije 2-1 (1-1). Scoreverloop: 9. Csapo 0-1, 14. Luque 1-1, 82. Bertoni 1-2. Scheidsrechter: Garri do (Portugal). Toeschouwers 80.000. Rode kaarten: Toroczik en Nyilasi (Hong.). Gele kaarten: Toroczik en Nyilasi (Hong.), PAs- sarella (Arg.). Argentinië: Fillol, Olguin, Galvan, Pas- sarella, Tarantini, Ardiles, Gallego, Valen cia (Alonso), Houseman (Bertoni), Luque, Kempes. Hongarije: iding, ken slijk; overee kamp is de opvolging van Herbert Seneko witsch. Hij is technisch leider, terwijl de schreeuwlelijk Max Merkel de organisatie rond het team verzorgt. Bekend is dat Merkel een moeilijk mens is, waarmee nauwelijks is samen te weaken. Helmuth en Max zijn dan ook geen vrienden. De coach wilde Merkel tijdens de WK niet rond de ploeg hebben en dus reisde de voormalige trainer van het Nederlands elftal de dag voor het toernooi terug naar Stadion! Ik heb toen geschreven dat het Everses goede recht was in een prachti ge schijnbeweging te trappen van een zo getructe speler als Causio, en tot mijn genoegen zag ik dat enkele Franse spelers dat van harte met me eens wa ren. Causio heeft een heel mooie maar ook heel moeilijke schijnbeweging, die overigens weer anders is als die waar mee hij Everse verdonkeremaande. Hij rent met de bal aan zijn voet langs de zijlijn, geflankeerd door een tegenstan der, „vergeet” de bal dan even, stopt, en als zijn tegenstander dan, een fractie van een seconde later, ook afremt, sleept hij de achtergebleven bal met een lang been toch nog mee en passeert de afgeremde tegenstander. Trouwens, Causio’s corner die verraderlijk stuite rend als een gekeilde steen in de menig te voor het doel terecht kwam, was ook een nadere bestudering waard! Behalve aan die twee Ajacieden heb ik ook een paar keer aan Jan Everse moeten denken, de meest verguisde er- edivisiespeler van het afgelopen sei zoen. Hij was het immers die in de schijnbeweging van Causio trapte, waardoor Juventus toch nog een tegen doelpunt kon scoren in het Olympisch komen voor het Nederlands elftal. Al jarenlang draaft de 26-jarige Rep mee in de top van het internationale topvoetbal en daarom kan hij nuchter vaststellen: „Nanninga heeft maar één gevaarlijk wapen: zijn keiharde kopballen bij hoge voorzet ten voor het doel. Maar als we tegen de echte toppers in actie moeten komen, is dat wapen niet veel waard". mogen uitproberen. „Vroeger speelden we met Cruijff erbij in feite ook vaak met twee spitsen, omdat Johan meestal achter de aanval zwierf. Robbie Rensenbrink is net zo’n zwerver. Hij blijft, net als ik, ook nooit precies langs het lijntje lopen. Als hij dus in het centrum wordt gezet, zal hij ook wel naar links en naar rechts, van achte ren naar voren zwerven. Dan krijgen René op links en ik op rechts de kans in de spits te duiken”. Toch houdt Johnny Rep nog zijn twij fels: „We moeten afwachten of het klikt met zo’n aanval. Vanavond tegen Iran hebben we de gelegenheid om het uit te proberen. Happel heeft snel genoeg door of de zaak omgegooid moet worden. Mis schien moet ik dan wei naar het cen trum”. En na enige aarzeling voegt hij eraan toe: „Of Nanninga. Nou ja, dan gooi ik de ballen wel blind voor het doel. We zien wel”. MENDOZA. Vooral in de Argentijnse arena's is voetbal ook oorlog en daarom geeft Johnny Rep aan Dick Nanninga geen schijn van kans om tijdens het WK-toernooi veel in actie te In Peru zelf is die spelers-retraite met enige verbazing ontvangen. Dat is gebeurd om de indruk te wekken dat het Peruaanse nationale elftal zich wel degelijk goed op dit wereldkampioenschap heeft voorbe reid, maar niets is evenwel minder waar, aldus delen Peruaanse collega’s in Cordo ba mee. Calderon is er totaal niet in geslaagd enige discipline of verband in het elftal te brengen. Het Peruaanse elftal hangt als los zand aan elkaar. Neem nu bijvoorbeeld de oefenwedstrijd tegen de Brazilianen. Dat was het eerste duel waarin Peru met een echte laatste man speelde. De gevolgen waren desastreus: al binnen de eerste 25 minuten stond Peru met 3-0 achter. Neen, de voorbereiding op dit WK- toemooi is erg matig geweest, vinden de Peruaanse verslaggevers. Dat werd onder streept in de wedstrijden tegen Argentinië en Brazilië, eveneens twee WK- deelnemers, waartegen Peru volledig door de mand is gevallen. Tactisch speelde Peru in die wedstrijden in het Zuidamerikaanse kampioenschap erg zwak. Een herhaling van 1970, toen Peru in Mexico de kwartfinales bereikte - daarin gelooft geen enkele realistisch def- kende Peruaan. Men is alleen maar be nieuwd naar het aantal tegentreffers dat Peru in de wedstrijden tegen Schotland en Nederland krijgt te incasseren... witte strepen ging spelen. Dat beviel oud- tafeltenniskampioen Cor du Buy als verte genwoordiger van Puma allerminst, Cruijffie beweerde toen dat die Puma-schoenen hem niet lekker zaten, zodat hij er absoluut niet mee kon voetballen (net zoiets dus als met de ongehoorzame Tango-bal). waarna hij bij wijze van overgangsmaatregel korte tijd op Adidas-schoenen heeft gespeeld, waarop de Puma-banaan was aangebracht. Dat heeft geduurd totdat Puma met speciale schoenen kwam, die zowel aan Johans voe ten als aan zijn financiële eisen waren aan gepast. Mijn theorie is dus dat Frankrijk en Italië, die voor een groot deel van de tijd toch uitstekend voetbal lieten zien, met een ver momde bai hebben gespeeld, maar echt geloven doe ik dat natuurlijk met. Ik neem (Van onze speciale verslaggever) ANCOCHINCHA. De 34-jarige Sepp Maier, doelman van het Westduitse elftal en Bayern München, wil op zijn minst nog vier jaar doorgaan met voetballen. Ook in 1982, bij de wereldkampioenschappen in Spanje wil de Munchener weer van de parij zijn. Maier: „Als ik zie wat een Jan Jongbloed en een Dino Zoff nog preste ren, moet het voor mij toch ook mogelijk zijn het volgende wereldtoernooi te halen. Is Jongbloed inmiddels al geen 38 jaar? Nou dan, wat let mij dan?” Sepp Maier, de enige sfeermaker in het Westduitse team, blijft overigens optimis tisch voor wat betreft de kansen van West- Duitsland om de wereldtitel te prolonge ren. „Het enige probleem voor ons is mis schien het scoren van het eerste WK- doelpunt. Maar wanneer dat eenmaal ge vallen is, geloof ik dat het allemaal wel zal gaan lopen. Per slot van rekening hebben wij onze faam als toernooi-spelers hoog te houden. Als we straks opnieuw tegen Hol land in de finale staan is het allemaal weer prima geregeld. En als we dan opnieuw een doelpuntje meer scoren, dan zeg ik: och alles bij elkaar is het toernooi voor ons toch nog niet zo slecht verlopen eigenlijk niet zoveel schelen, als we maar doelpunten maken. Maar met Nanninga in de spits moet je als vleugelaanvaller wel heel simpel voetbal spelen. Kaatsen met Nanninga kan niet en een snelle een- tweecombinatie kun je wel vergeten. Dus het enige wat ik als rechtsbuiten dan moet doen, is iedere keer weer de bal blind voor het doel gooien. Maar veel heil verwacht ik er niet van als die centrumspits dan toch aan de grond genageld wordt”. Toch is het ook duidelijk dat bij Rep de wens de vader is van de gedachte. Hij voelt zich niet in zijn element als hij uitsluitend als specifieke vleugelaanvaller moet ope reren: „Ik ben nooit een echte rechtsbuiten langs het lijntje geweest, niet bij Ajax, niet bij Valencia, niet bij Bastia en ook niet in het Nederlands elftal. Vier jaar geleden scoorde ik tijdens de WK in West- Duitsland ook de meeste doelpunten in het centrum. Ik wil naar dat centrum toe”. MAAR EEN WAPEN” Gujdar, Torock (Martos), Kocsis, Toth, Zombori, Kereki, Nyilasi, Torocsik, Pinter, Csapo, Nagy. Stand in groep 1: Argentinië Italië Frankrijk Hongarije GROEP 2: Tunesië-Mexico 3-1 (0-1) Scoreverloop: 45. Vasquez 0-1 (straf schop), 55. Kaabi 1-1, 79. Gommidh 2-1, 87. Dhouib 3-1. Scheidsrechter: Robertson (Schot). Toeschouwers: 25.000. Tunesië: Naili, Dhouib, Kaabi, Jebali, Jendoubi, Gommidh, Lahzami (Labidi), Agrebi, Akid, Dhiab, Aziza (Karoui). Mexico: Reyes, Martinez, Ramos, Tena, Vasquez, Mendizabal (Lugo), Cuellar, De la Torre, Isiordia, Rangel en Sanchez. Stand Tunesië Polen W-Duitsland Mexico (Van onze speciale verslaggever) BUENOS AIRES. In de dagen voor de wereldkampioenschappen is het allerminst istig geweest in het Oostenrijkse kamp. In het zestig kilometer van de Argentijnse oofdstad gelegen Moreno, hebben de spelers problemen gemaakt over het geld dat zij e komende weken kunnen verdienen en bovendien heeft de opvolging van coach elmuth Senekowitsch voor onrust gezorgd. Helmuth Senekowitsch: „Ik ontken niet it we problemen gehad hebben met de elers over het geld. Maar ik weiger daar ts over te zeggen. Ik ben technisch direc- il hij op ur.de financiën zijn niet mijn zaak. Wel i ingezet in ik zeggen dat alles tot tevredenheid is andeak agelost” ’lien van Voetbalbond en spelers hebben afge- I t^a',Prollen 661-81 te voetballen en dan verder II 9 1 kijken of de pot aangevuld moet wor- fijnewepn. De problemen tussen de intematio- pls en zijn bestuurders zijn ontstaan na *e weigering van enkele spelers om het fld dat zij via de reclame verdiend heb- jen in één buidel te stoppen. Een man als fickersberger heeft met een „ik drink ^•Ik, u ook” - reclamespot, veel centen Ijnnen gehaald. Hij weigerde de pot te pekken omdat de arme bond een deel van ie buit wenste te ontvangen. I Het tweede probleem in het Oostenrijkse „NANNINGA HEEFT i ff Het grootste probleem van de Tunesi- ;he ploeg is het sexleven. Volgens mana- er Chetali is het niet goed voor de spelers tn zo lang zonder vrouw te moeten zijn, ie Tunesiërs zijn vanaf begin mei in trai- ing. Chetali heeft het probleem enigszins ndervangen door voor de spelers geen rondklok in te stellen. „We blijven ten- otte amateurs”, is zijn mening. Wel waar- :huwde hij de spelers niet te uitbundig uit gaan. „Ik heb ze gezegd dat ze het niet te aak moeten doen, voor de eerste wed- irijd”. Naar de openingswedstrijd West-, luitsland-Polen werd door ongeveer 28 üljoen Westduitsers gekeken. Zo’n 18 liljoen zagen ook nog de openingscere- lonie. Ruim driekwart van de Fransen vindt et juist dat de nationale ploeg naar Ar- entinië is vertrokken. Slechts zes procent an de Fransen vindt dat er een boycot ad moeten komen. Wël vindt een meer- erheid dat de Franse ploeg het bezoek an Argentinië zou moeten benutten om avraag te doen naar het lot van de 21 indgenoten die in dat land gevangen zit- in of worden vermist. In twee stripteaseclubs in Buenos Ai- >s zijn grote televisieschermen geplaatst, adat de klanten de wedstrijden om het ereldkampioenschap kunnen volgen. De genaars van de clubs vreesden dat het jetbalgebeuren wel eens een grotere aan- k ekkingskracht zou kunnen hebben dan W itklede jongedames. wist er helemaal niets van. Ik hoor het nu pas. Zouden wij achter de kamermeisjes aanzitten? Kom nou, het is eerder omge keerd. Ze zitten misschien wel achter ons aan”. Arie Haan deelde minzaam mee: „Ik trek me niets van die berichten aan. Som mige spelers maken er zich misschien zor gen over in verband met hun vrouwen. Maar ik weet gewoon dat het niet waar is en daarmee basta”. Jacques Hogewoning noemde het onge bruikelijk een persbijeenkomst op die ma nier te moeten beginnen, „maar de nega tieve berichten over kamermeisjes, verve ling en een dreigende militaire bewaking doen ons geen goed. Er is”, aldus Hogewo ning, „van verveling geen sprake. En de bewaking is meestal zo onzichtbaar, dat het zeker niet hinderlijk is. Bovendien accepteren wij die bewaking in verband met de veiligheid”.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 27