Opstellingen 1 Coach Menotti bracht Argentinië discipline bij Van bal af blijden Jan Willem Boogman: Ik zou graag in 99 Vilas superieur Praag meedoen Pollentier kopman in Tour I f9 m iswk SV?? TV-IMPRESSIES i i NA ZEGE IN DAUPHINÉ LIBÉRÉ .■5 21 0 SPORT 1978 - IINSDAG 6 JUNI WK VARIA door Jan van der Nat (Van onze speciale verslaggever) Problemen rond Vogts opgelost Berti Vogts (Van onze speciale verslaggever) WERELDSTOPPER t Jan Willem Boogman Pollentier: eindzege Sterker nog: de problemen dreigden bij de Duitsers de pan uit te rijzen, toen Berti Vogts liet weten onverwijld zijn koffers te willen pakken om naar de Heimat terug te keren. De aanvoerder van de Westduitse equipe was namelijk verschrikkelijk boos geworden over een publikatie in een West duitse krant (die dagelijks in Ascochinga tot en met de laatste letter uitgeplozen worden) die Berti Vogts ervan beschuldig de dat hij een duidelijke hand zou hebben gehad in de opstelling van het Westduitse elftal tegen de Polen. Onder meer zou Vogts er vierkant tegen zijn geweest dat was gegaan voordat hij weer zo grap pig in het veld terugstuitte, en die 2-3-stand was toen zelfs de Duitsers te veel: Engeland scoorde nog een keer en won met 4-2. Achteraf verbaast het me nog dat Bachramov en Hurst na afloop van de wedstrijd hun shirtjes niet heb ben uitgewisseld. En zal het nu, twaalf jaar later, op nieuw een grensrechter zijn die van beslissende invloed zal blijken te zijn geweest wat de bezetting van de eerste plaats betreft? Brazilië was voor de aanvang van de eindronde de grote favoriet, in de hele wereld minus Schotland. Maar in hun eerste wed strijd kwamen de Brazilianen niet ver der dan een 1-1-gelijkspel tegen de Zweden. Dat zegt mij ook niet alles, want de Nederlanders kwamen in 1974 niet verder dan een 0-0-gelijkspel tegen de Zweden, en werden toch finalist. Maar waar het nu om gaat, is dat Rummenigge m de basisopstelling zou worden opgenomen ten koste van de nog immer naar zijn vorm zoekende Rudiger Abramczik. Berti Vogts ontkent dat hij bondscoach Helmut Schön in deze geadviseerd zou hebben. De Borussia MG-verdediger: „In 1974 deden dergelijke verhalen ook al de ronde. Toen zou Franz Beckenbauer in plaats van Schön voor iedere wedstrijd de opstelling hebben gemaakt. Nonsens. De bondscoach is de man die het elftal samen stelt. Hoogstens kunnen we er met de Argentijnse collega’s zijn overigens best bereid bij te springen. Menotti, „de dun ne”, een prima gekozen bijnaam. Met zijn 1.90 m torent de Argentijnse bondscoach hoog boven de kleine verslaggevers uit. Een smal gezicht, met een veel te grote neus, de haren op de schouders en een blauw honkbalpetje op het hoofd. Aan het „probleem-Vogts” is zondag avond laat nog een aparte persconferentie gewijd, waarbij nog eens nadrukkelijk werd meegedeeld dat Berti Vogts, als aan voerder van de Mannschaft, uiteraard wel Menotti krijgt steeds dezelfde vragen te beantwoorden. Dat is, ook als je de Spaan se taal niet beheerst, wel duidelijk. Hij herhaalt en herhaalt met een eindeloos geduld, en dat is knap van een trainer die meermalen verkondigd heeft de pers te haten. De naam Hollanda valt vele keren, en dat steeds als hem gevraagd wordt, naar Meest interessante vraag in het geheel is of hij niet gelooft dat zijn spelers tegen de Hongaren te veel kracht gebruikt hebben en dat vannacht, als Frankrijk de tweede opponent is, de tol betaald moet worden. Menotti aan het woord: „Nee hoor. Mijn ploeg is ontzettend sterk. Zelfs denk ik dat ze tegen de HJongaren niet tot het uiterste gegaan zijn, misschien tachtig procent. De jongens waren nerveus, ze zijn beslist tot grotere krachtsexplosies in staat”. Dick Stockton, die het in de kwarteind- strijd tegen Manuel Orantes moet opne men, behaalde een gemakkelijke overwin ning op de Westduitser Rolf Gehring (7-5, 6-1, 6-3). In het herendubbelspel bereikte Tom Okker samen met zijn Poolse partner Wojtek Fibak de halve finales. Het duo wón in drie sets van de Australiërs Mark Edmondson en John Marks: 4-6, 6-4, 6-3. zijn favorieten voor de wereldtitel. Brazi lië, Duitsland en zijn eigen elftal zijn vol gens hem de overige kanshebbers. Menotti begreep dat Argentinië alleen kans op succes had als hij een vleugje Europa in zijn spel deed. Het was zicht baar in het eerste spel. Mario Kempes, de voor Valencia spelende spits: ,,’t Duurde bij ons veel te lang voor de bal bij het doel was. Iedereen moest de bal aangereikt hebben, mannetje passeren en dan afge ven. Een lange trap zag je bij ons niet. Het voortdurend van plaats verwisselen, zoals Nederland dat op de vorige WK demon streerde, was ons vreemd. Conditioneel konden wij dat niet opbrengen, ’t Is ook tegen onze natuur”. Alles goed en wel, moet Menotti in die eerste dagen van het trainingskamp ge zegd hebben, maar wat willen jullie: mee tellen of afgaan? De Argentijnen hebben voor het eerste gekozen, voor de directere weg naar het doel, voor ietsje minder show. Een keuze die in de kranten en op de radio en tv fel is bekritiseerd. Wie gelijk krijgt, is in de resterende duels van de Mundial ’78 verborgen. Menotti heeft inmiddels wel zijn conclusie getrokken. Hij neemt ontslag - wereldkampioen of niet - en gaat een club trainen. 4 Tijdens de motorraces om de Tourist Trophy in Douglas op het Eiland Man, zijn gisteren drie doden en vier gewonden ge vallen. In de „esnior tourist trophy”, een race in de 500 cc-klasse werden drie cou reurs gewond afgevoerd. De Amerikaanse ster Pat Hennen, moest vlak nadat hij het ronderecord had verbeterd, na een val, per helikopter overgebracht worden naar het ziekenhuis van Douglas. Hennen liep een schedelbreuk op. ASCOCHINGA. De Westduitse ploeg, die na het 0-0 gelijke spel in Buenos Aires tegen de Polen vorige week onmiddellijk weer terugkeerde naar het trainingskamp in Ascochinga, een kleine 70 kilometer buiten Cordoba, maakt nog altijd een bij zonder nerveuze indruk. Zelfs de neder laag van Mexico, vanavond in Cordoba tegenstander van de wereldkampioenen in 1974, tegen het onbeduidende Tunesië, heeft bij de Duitsers nauwelijks enige opluchting teweeg gebracht. CARPENTRAS. Het 30e criterium Dauphiné Libéré is, zoals sinds zaterdag verwacht mocht worden, gewonnen door de Belg Michel Pollentier. De „knecht” van Freddy Maertens deklasseerde alle erkende klimmers en onderstreepte zijn suprematie gisteren nog maals door een klinkende overwinning in de afsluitende tijdrit. Met deze uitstekende prestatie dwong de Belgische kampioen definitief het kopmansschap in zijn ploeg voor de Ronde van Frankrijk af en mag hij niet alleen als giro-winnaar van het vorig jaar bij de kandidaten voor de tourzege worden gezet. groep over praten, maar dat ik bij Helmut Schön enkele spelers wil voorspreken, gaat me toch echt wel een klein beetje te ver. Bovendien begrijp ik van al die sensa tieverhalen geen lor. Waarom probeert men toch elke keer opnieuw via allerlei verzinsels de onrust binnen de Westduitse groep nog groter te maken dan die’al is?” in- an ijd im en lag er- ies eg- in es- de tel rd. ge est an 28). Er- der tad itie □de nel. I in mi- een :ige i de □en die Sen en- jen lot- ran zon *Ja ÏS- -P" lis ■er rie >n- an en de bi- PARIJS. Eindelijk vertoonde Guiller mo Vilas gisteren tegen de aan een come back werkende Arthur Ashe de goede vorm. In 1 uur en 40 minuten speelde de Argentijn, die de titel verdedigt, Ashe van de baan tijdens de open Franse tennis kampioenschappen. De 25-jarige Vilas maakte een zelfverzekerde indruk. In ver gelijking met het vertoonde spel in de vorige ronden speelde hij aanzienlijk be ter. Waren de partijen tegen de Amerikaan Billy Martin en het Franse talent Yannick nog niet indrukwekkend, tegen Ashe liet de linkshandige Vilas de 14.000 toeschou wers genieten. Hij liep op iedere bal, ook al leken ze soms onhaalbaar, en zette Ashe met diepe backhand- en forehanddrives constant onder druk. Hij won de partij met driemaal 6-2. in de VS en is dan ook zeker van plan om in augustus terug te keren. „We zijn met de University of Taxas El Paso indoorkampi- den van Amerika geworden. Ik heb het afgelopen seizoen nauwelijks individueel gelopen. De ploeg had vooral behoefte aan estafettelopers, voorna’-ielijk dan op de 2 mijl. Daarnaast heb ik in een aantal wed strijden de 400 meter horden gelopen. Ei genlijk noodgedwongen. Ik was veel liever op de 800 meter gestart, maar daar waren beteren voor”. Die beteren waren dan in de meeste gevallen ook buitenlanders, want de 33 man sterke formatie van El Paso telde maar liefst 20 atleten van overzee. Vooral zij werden geconfronteerd met een totaal andere aanpak dan ze in eigen land ge wend waren. Jan Willem Boogman: „Het is zo dat onze universiteitsploeg sterker is dan het Ne derlands team. Daarom is waarschijnlijk ook de aanpak erg professioneel. Alles bij zo’n universiteit is beter geregeld. De coa- de kleine Belg met zijn afschuwelijke stijl kon klimmen was genoegzaam bekend, maar dat hij ook de hitte zou kunnen weerstaan, was een openbaring. Elk sei zoen klapte Pollentier een paar dagen in elkaar als het echt heet werd. Juist tijdens de achtdaagse Dauphiné libéré kende Frankrijk de eerste hittegolf van het jaar. Vandaar dat de favorieten voor de over winning Pollentier niet als echt gevaarlijk beschouwden. De Belg was echter niet stuk te krijgen en manifesteerde zich niet alleen als de beste klimmer, maar ook als de beste tijdrijder. Een gevaarlijke klant dus voor Kuiper en Zoetemelk in de ko mende Ronde van Frankrijk. het er ook op hielden dat Nelinho door zijn getreuzel scheidsrechter Thomas de kans gaf één seconde voor de win nende treffer af te fluiten. Maar niet Nelinho treuzelde, hij had de bal in het driehoekje, zo ver moge lijk van de cornervlag, neergelegd, maar toen hij terugliep om zijn aan loop te nemen, snelde de grensrechter toe om de bal bijna tegen de cornervlag aan te leggen. Een grensrechter, of een scheidsrechter (scheidsrechter Gordon deed het ook bij Mexico-Tunesië, hij verlegde de bal op de penaltystip, Vas ques trok zich er niets van aan en scoorde toch) moet met zijn handen van de bal afblijven. Nu moest Nelinho de bal weer terug leggen op een plek vanwaar hij hem goed kon trappen, en dat kostte net het aantal seconden dat Brazilië de zege op Zweden kostte, en daardoor mis schien wel de eindzege. Tenzij u, net als ik, ervan uitgaat dat Clive Thomas op het moment dat hij die corner toe kende, al van plan was af te fluiten voor de bal gevaarlijk voor het doel zou komen. ching en begeleiding zijn uitstekend. Het komt misschien over als een autoritair systeem, maar een coach doet dan ook erg veel voor je”. Mede door die prima begeleiding is de Utrechter op weg naar kwalificaties voor de Europese kampioenschappen, die eind augustus in Praag beginnen. Zijn beste tijd realiseerde hij een maand geleden. De 400 meter horden liep hij toen in 51.57. De limiet voor Praag staat op 51.20. Boogman: „Ik dacht dat het haalbaar was. Ik zou graag in Praag meedoen. Nor maal gesproken ga ik eind augustus terug naar Amerika, maar ik denk dat ze het wel goed zullen vinden wanneer ik nog een weekje langer weg blijf. Echt belangrijk vind ik echter alleen mijn studie lichame lijke opvoeding. Ik wil vier jaar blijven. Ik weet nog niet of ik met het diploma in Nederland terecht kan. De Amerikaanse opleiding hangt ergens tussen het CIOS en de academie voor lichamelijke opvoeding in. Maar dat zien we dan wel weer”. Jan Willem Boogman zal eerst vanavond proberen punten te veroveren voor Neder land. Want ondanks zijn Amerikaans avontuur blijft het lopen in de nationale ploeg voor hem een erezaak. JAN VAN DER NAT Het eindklassement van de Dauphiné Libéré is: 1 Michel Pollentier (Bel) 36 uur, 23 min. en 3 sec., 2 Mariano Martinez (Fra) op 3 min. en 33 sec., 3 Francisco Galdos (Spa) op 4 min. en 40 sec., 4 Joop Zoetemelk (Ned) op 5 min. en 53 sec., 5 Sven-Ake Nilsson (Zwe) op 6 min. en 33 sec., 10 Hennie Kuiper (Ned) op 11 min. en 11 sec., 12 Henk Lubberding (Fed) op 12 min. en 9 sec. Alexander Kisliak uit de Sovjet-Unie heeft gisteren de achtste etappe van de Milkrace, de amateurwielerronde van En geland, gewonnen. Kisliak won de sprint van een grote groep renners voor de Tsjech Vlastimil Moravec. Hoe is het nu in eigen land onder een nieuwe leiding? Anders, heel anders. Co ach Ceasar Luis Menotti-laat geen journa list of supporters toe. In alle rust heeft hij zijn ploeg voorbereid op het duel tegen de Hongaren, en pas afgelopen zondag nodig de hij schrijvers en filmers voor de eerste maal uit in het twee uur van Buenos Aires gelegen José cc. Paz. Aanvang van het gebeuren 10.00 uur, vertrek om 08.00 uur zondagochtend. Op dat tijdstip, weet hij, is de belangstelling van de buitenlandse journalisten niet zo groot. Het gezelschap dat arriveert is toch nog vrij aanzienlijk. De Engelse en Duitse tele visie is met een ploeg gekomen om de vergelijking met Stuttgart te maken. Hon derden meters voor het trainingskamp is Op een verrassende aktie van de zijde 'an de Argentijnse regering tegen over de Westduitse televisiecommentaren Fritz dein en dr. Thomas Reimer zal niet meer loeven te worden gerekend, omdat het regime bang is voor heftige kritiek. Rei mer bekommentarieerde in de reportage van de openingsceremonie van het wereld kampioenschap de politieke verhoudingen in Argentinië, terwijl Klein, die zich slechts met het sportgedeelte van de uit zending had bezig gehouden, tevens door de Argentijnen ervan werd beticht voor de junta onplezierige uitlatingen te hebben gedaan. BUENOS AIRES. Supporters lopen in en uit, praten kun je met iedereen, de spelers zitten aan de bar en drinken een flinke slok en er lopen veel te veel blonde vrouwen jacht te maken op donkere boys of omgekeerd. Zo gaat het in het Argentijnse trainingskamp. Niet nu. Nee, het is een beschrijving van de situtatie vier jaar terug waar de Zuidamerikanen volgens de optekeningen in een hotel in Stuttgart aan drank en vrouwen ten onder gingen. Dat was Duitsland ’74. de eerste politiebewaking te ontdekken, later nemen militairen het werk over. De journalisten worden behandeld als vee, met twee tegelijk mogen ze door een met prikkeldraad versterkt hek, een soldaat met het geweer in de aanslag kijkt of alles zonder dringen en duwen verloopt. De Argentijnse selectie is licht aan het trainen, coach Menotti praat met journa listen en verslaggevers van de vele radios tations. In het Spaans, hij weigert om in het Engels gestelde vragen te beantwoor den. Die taal kent hij niet, zegt hij en toch heeft hij voetbal gespeeld in de Verenigde Staten. Het is mogelijk, tenslotte heeft Ernst Happel die al meer dan tien jaar in het Nederlandse taalgebied rondstruint, ook niet veel geleerd. OSLO. Als de voortekenen niet bedriegen, kan er wel eens een drukke periode aanbreken voor de. recordcommissie van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie. Het seizoen is nog maar nauwelijks begonnen of de Nederlandse atleten en atletes hebben al aangetoond dat er in 1978 wel eens flink wat nationale toptijden zouden kunnen sneuvelen. Het afgelopen weekeinde nog stelde Ruud Wielart het hoogspringrecord scherper <2.27 meter) en bedwong Hans Koeleman de 3000 meter hindernisloop in 8.38,0. Vandaag en morgen treedt de bijna volledige Nederlandse selectie (alleen Jos Hermens ontbreekt) in het Bislet-stadion van Oslo aan tegen Noorwegen. ff Brazilië heeft gisteren schriftelijk pro test ingediend bij de FIFA tegen het optre- ien van de Britse scheidsrechter Clive Thomas tijdens de wedstrijd Zweden- krazilië (1-1). De Brazilianen toonden zich log steeds hevig verontwaardigd over de ifkeuring van het tweede en winnende loelpunt, dat volgens Thomas een fractie ran een seconde buiten de speeltijd werd ngekopt. Voorts meldden de Brazilianen n hun schrijven nog enkele details over iet gedrag van Thomas. Hij zou verheugd ijn geweest toen Zweden de leiding nam, lij zou zich bij de Braziliaanse gelijkma ker van ergernis tegen het hoofd hebben ’eslagen en hij zou de Braziliaanse speler )scar meermalen in de Engelse taal heb- gen ben uitgescholden, ter. ten, gde dat tot an- ies- mi- gen De uitslag van het eerste gedeelte van de achtste etappe: 1 Maertens (Bel), 2 Esclassan (Fra) z.t. (met tijdsvergoeding 3.37.05, 3 Van Katwijk (Ned) 3.37.10, 4 Karstens (Ned) z.t., 5 Rouxel (Fra) z.t., 6 Van den Velde (Ned) z.t. De uitslag van het tweede gedeelte, een indivi duele tijdrit over 29 kilometer: 1 Michel Pollen tier (Bel) 29 km in 28 min. en 33 sec, 2 Joseph Bruyere (Bel) op 7 sec, 3 Jacques Martin (Bel) op 25 sec., 8 Joop Zoetemelk (Ned) op 1 min. en 38 sec., 9 Hennie Kuiper (Ned) op 1 min. en 43 sec. contact heeft met de bondscoach, maar dat Helmut Schön net als trouwens vier jaar geleden in West-Duitsland de uit eindelijke opstelling maakt. Toch heeft het er alle schijn van dat de Westduitsers vanavond in Cordoba in hun tweede pou- lewedstrijd tegen de Mexicanen de twaalf voudige Westduitse international Karl- Heinz Rummenigge weer in hun midden zullen kunnen begroeten. Rummenigge maakte in de wedstrijd tegen de Polen zelfs geen deel uit van de wisselspelers, maar speelde in een oefenwedstrijdje in Ascochinga toch weer met de A-groep mee, terwijl de tegen Polen falende Abramczick naar het B-team was ver huisd. Ook Erich Beer en Herbert Zimmer mann lijken bij de Duitsers op de wip te staan. Beiden kwamen tegen de Polen evenmin tot een acceptabele prestatie, zo dat Helmut Schön hoewel hij in die richting geen enkele mededeling wil doen mogelijk Dietz als verdediger terug haalt, Rummenigge als aanvallende mid denvelder zal laten opereren en Dieter Müller van FC Koln in zijn aanvalslijn zal opnemen. Gezien de beste seizoenprestaties van de Noren tot nu toe, belooft deze eerste van drie interlands (in juli is Wales en in augus tus België tegenstander) een gelijk op gaande wedstrijd te worden. De Nederlan ders zijn op de meeste loopnummers in het voordeel, maar zullen punten verliezen op de technische onderdelen, die traditioneel niet al te sterk zijn. BUENOS AIRES. Vanavond worden e volgende voetbalwedstrijden ge peeld: in groep 1: Argentinië-Frankrijk, talië-Hongarije, groep 2: West-Duitsland- lexico, Polen-Tunesië. >e Opstellingen: Franrijk: Bertrand-Demanes (21), Battiston (2), ,opez (6), Tresor (8) en Bossis (3), Michel [1), Bathenay (9) en Platini (15), Roche- sau (18), Lacombe (17) en Six (19). Argentinië: Fillol (5), Olguin (15), Galvan (7), Passa- ella (19) en Trantini (20), Ardiles (2) of .arrosa (12), Valencia (21) en Gallego (6), [ouseman (9), Luque (14) en Kempes (10). Italië: Zoff (1), Cuccureddu (4), Bellugi (2), Sci- ea (8) en Gentile (5), Benetti (10), Tardelli 14) en Antognoni (9), Causio (16), Rossi 21) en Bettega (18). Hongarije: Mészaros (21), Torok (2), Kereki (6), Koe ls (3) én Toth (4), Pinter (10), Halasz (16) en lombori (5), Csapo (13), Fazekas (7) en lar'ady (11). West-Duitsland: Maier (1), Vogts (2), Rüssmann (4), Kaltz 5) en Dietz (3), Bonhof (6), Flohe (10) en lansi Muller (20), Rummenigge (11), Die- er Muller (14) en Fischer (9). Mexico: Reyes (1), Martinez (12), Tena (3), Ramos I) en Vasquez Ayala (5), Lopez Zarza (8), Cellar (17) en De La Torre (7), Sanchez 11), Rodriguez (19) en Ortega (10). Polen: Tomaszewski (1), Zymanowski (4), Zmu- a (9), Gorgon (6) en Maculewicz (3), Na- ralka (5), Deyna (12), Masztaler (11) of loniek (18), Lato (16), Lubanski (19) en Izarmach (17). Tunesië: Naili (22), Dhouib (2), Jendoubi (5), Gas- ni (4) en Kaabi (3), Gommidh (6), Temime I) of Khemais Labidi (12) en Agrebi (8), Ikid (9), Tarak Dhiab (10) en Raouf Ben iziza (11). Drie leden van de Nederlandse ploeg hebben zich het afgelopen halfjaar voor bereid in de Verenigde Staten. Ria Stal man (discus) en Jennifer Smit (kogel) keer den zelfs terug met een Amerikaanse stu dententitel op zak. Voor Jan Willem Boog man, de Utrechtse hordenspecialist, zat dat er niet in. Hij kwalificeerde zich wel voor de kampioenschappen, die het afgelo pen weekeinde in Eugene werden gehou den, maar door persoonlijke problemen nam hij niet deel. Ruim tienduizend gulden de man heeft le Oostenrijkse voetbalbond uitgetrokken 'oor de zege van 2-1 óp Spanje. De verte- enwoordiger van de Oostenrijkse voet- albond dr. Walter Zips verhoogde tijdens en pleziervaart in de Tigre-Delta de van evoreii vastgestelde premie (40.000 schil- ing plus 10.000 voor elk punt) met nog lens 10.000 schilling. Brazilië „het zoet der overwinning" (Cjamin, 1823-1894) ontging doordat 1. het horloge van scheidsrechter Clive Thomas een grillige natuur bleek te hebben, en 2. de grensrechter niet met zijn fikken van de bal af kon blijven. Over dat horloge van Thomas zal ik het nu niet hebben. Het ging erom dat de bal uit een corner van Nelinho op weg was naar de kopstoot vanZico, die de bal in het Zweedse doel werkte nadat Thomas affloot. Ik lees nu vrij wel overal dat Nelinho bij het nemen van die corner wat treuzelde („de bal lag volgens hem op de verkeerde gras pol" en „hij legde het leder niet op z’n snelst op de juiste plaats”). In de nabe schouwing van Studio Sport werd deze laatste scène van de wedstrijd ook te laat ingezet, waardoor Hugo Hoven kamp en trainer Frits Korbach („me neer Korbach”, zei Hovenkamp, een heel beleefd ventje als hij in burger is) Verder meldt de coach vijf geblesseer den: Mario Kempes, Jorge Olquin, Daniel Passarallo, Osvaldo Ardiles en Leopoldo Jacinto Luque. Enkele minuten later ont kennen de genoemde spelers geblesseerd te zijn. Koude oorlog dus. Ceasar Luis Menotti is sinds oktober 1974 de verantwoordelijke man. Hij volg de na de WK in Duitsland Kap op. Drie en een half jaar bondscoach, voor Argentijn se begrippen en ook Nederlandse een eeuw. In de afgelopen veertien jaar wis selde de voetbalbond even vaak van trai ner als het land van president. Vijftien oefenmeesters probeerden het nationale team tot een eenheid te smeden, maar het grote succes bleef uit. Toch is Jan Willem Boogman alles be halve teleurgesteld over zijn eerste seizoen Luque (nr. 14) scoort de gelijkmaker voor Argentinië in de bewogen wedstrijd tegen Hongarije. Of hij vanavond meespeelt tegen Frankrijk is de vraag, omdat zijn coach Menotti vertelde, dat Luque geblesseerd was. De overwinning in de Dauphiné Libéré van Pollentier mocht toch wel als een kleine verrassing beschouwd worden. Dat „MIJN PLOEG ERG STERK” Zal het wereldkampioenschap voet bal 1978 opnieuw door een grensrech ter beslist worden, net als in 1966? U herinnert zich wat er toen gebeurde. Engeland speelde op Wembley de fina le tegen West-Duitsland. Tot 18 secon den voor het eindsignaal was het 2-1 voor Engeland, maar toen scoorde We ber toch nog de gelijkmaker. In de verlenging schoot de Engelsman Hurst tegen de onderkant van de ronde lat, de bal stuitte omlaag en sprong via de grasmat weer uit het doel, waarna een Duitse verdediger hem over de lat cor ner kopte. Scheidsrechter Dienst rende naar de grijsharige Russische scheidsrechter Bachramov, die ook nog een forse snor droeg, en deze gebaarde met een stel ligheid die nergens op gebaseerd kon zijn, behalve op het onbestemde gevoel van onbehagen, dat veel Russen met Nederlanders gemeen hebben als het om Duitsers gaat, dat de bal geheel en al, dus totaal, met huid en haar, van achteren en van voren, over de doellijn

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 21