agenda Stankoverlast in Oud-IJmuiden in de vishol Burgerafdeling van Marinehospitaal zou toch gesloten moeten worden Bewoners therapeutische gemeenschap Rijnland willen terug naar de maatschappij 2 j Anjeractie start maandag grote formaten offset druk tot 50x70 cm ■raHKBI 7 1978 IJMOND D I NSDAG 6 JUNI as Niemandsland VUILVERBRANDING OP ZEE Fusie Heemskerk men, dat is het grote verschil. Op «andere afdelingen word je ge- Je moet hier gemotiveerd ko men, dat is het grote verschil. Op drukkerij schmitz bv Zonder dwang Advies Wijk aan Zee ^plaatst, hier kom je geheel vrij wil- 1 lig. En die brief, die moet je zelf ■schrijven, dat is een dwingende ■voorwaarde. Na de macaroni- jLchotel en warme caramelvla zit ’lik met een grote groep mensen te praten. Over hoe ze hier gekomen zijn, wat hun ondervindingen van het verleden en van nu zijn. Aan de ene kant valt het erg mee en d aan de andere kant erg tegen, Éwordt me uitgelegd. Steeds op- Bnieuw blijken er twee kanten aan ■allerlei zaken te zijn. Iemand ver- I telt dat als hij had geweten wat er f allemaal in Rijnland gebeurt, hij f er nooit aan was begonnen. Maar dan komt onmiddellijk de keerzij- i de: hij is nu dankbaar er te zijn, anders was de keus de gracht in springen geworden. Beverwijk Velsen-IJmuiden IIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllHIIHIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIlH I SO 4 Je moet zelf weten of je naar bouw 'aided de therapie toegaat of niet kan je echt met je zaak bezig zijn. In Rijnland kunnen ongeveer negentig i PIETER TAFFIJN J (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) .ft, ■^5» r Het is de laatste mogelijkheid om naar toe te gaan en aan jezelf te kunnen werken ronder jarenlang gezeur met pillen. Een uitspraak die veel bijval oogst. Ervaring in andere instituten heeft bijna iedereen, dat maakt ze blij nu hier te zijn. Er komen wisseling wat arbeidstherapie. Daar, zegt een meisje, daar ben ik niet verder geko men dan paratyphus op te lopen. Vorig jaar stelde het CVZ voor het Dia- sonessenhuis in Heemstede te sluiten, naar nu dit ziekenhuis van plan is te toseren met het Elisabeth Gasthuis en de tfariastichting hoeft er van sluiting geen sprake te zijn. Er zullen evenwel toch in «taal 400 bedden moeten worden ingele- rerd. Het CVZ beschouwt de fusie als een Vandaag de tweede aflevering in de serie verhalen over de psychothera peutische gemeenschap Rijnland in Santpoort. In de eerste, die werd ge plaatst op vrijdag 2 juni, werd kennis gemaakt met deze gemeenschap en een van de bewoonsters. In deze afle vering wordt verteld over het thera peutisch pakket en de contacten met de maatschappij buiten de muren van het Provinciaal Ziekenhuis. y omdat ik wat er wordt gezegd toch ook moet verwerken. Ik ben tevreden over de gang van zaken, maar word er wel dood moe van. VELSEN. In de periode van 12 tot 25 juni zal weer de collecte voor het Anjer fonds Noord-Holland gehouden worden. De collecte kende vorig jaar een recordop brengst van 158 duizend gulden, hetgeen met een bijdrage van het Prins Bercxard Fonds werd aangevuld tot 401.235 gulds. Vlet dit bedrag kon aan de subsidieverzoe ken van 231 instellingen, waaronder veel narmonie- en fanfarekorpsen, worden vol- iaan. Medisch directeur A. J. Schilstra van het Velsense Zeewegziekenhuis noemt, om commentaar gevraagd, een samenwer king tussen de vijf kleinere ziekenhuizen in de regio Kennemerland (Zeewegzieken huis, Sint Jozefziekenhuis, Rode Kruiszie kenhuis, Marinehospitaal en de Deo) als alternatief voor de samenwerking tussen het Zeewegziekenhuis en de Deo. Een an der alternatief noemt hij samenwerking tussen het Zeewegziekenhuis en het Rode Kruisziekenhuis. Aan verder commen taar op de discussienota waagt de heer Schilstra zich niet omdat de zaak binnen de SSKZ nog besproken moet worden. KW KW KW KW SCH 206 221 256 moest zij ook de rest van haar leven elke dag pillen slikken. Ze kwam in Rijnland, werd begeleid en nu slikt ze al negen maanden niet meer. Want je bent zo lang uit de maatschap pij, dat de realiteit je zegt dat men van je vervreemdt. Contact met de maatschappij is erg belangrijk, dat is een van de uit gangspunten geweest bij het opzetten van de gemeenschap. Maar dit gesprek in Rijn land II leert, dat je dat makkelijker zegt dan dat je het bereikt. Vandaar de harte- kreet, dat het moeilijk viel om in de week einden weer alleen té slapen. En zelf bood schappen te doen, „ik wist niet meer wat een kilo suiker kostte”. Buiten het ziekenhuis is een hele grote wereld. Die wereld wordt niet vergeten in Rijnland, maar neemt juist een erg grote plaats in. Contact met de maatschappij, de patiënten moeten het zelf zoeken en vin den. Hulp kan natuurlijk geboden worden, maar het initiatief wordt niet uit handen genomen. Het programma van Rijnland II en III vermeldt voor de morgenuren thera pie, maar voor de middag niets. Dan heb de mogelijkheid om te studeren, of om buiten te gaan werken. Een realiteitscon- frontatie, zoals dat heet. En dus duidelijk niet op de manier, die gebruikelijk was en waarschijnlijk zo hier en daar nog wel zal zijn). De manier, dat de patiënt de les krijgt gelezen over dingen die hij heeft gedaan of juist niet gedaan. In deze ge meenschap wordt de patiënt geconfron teerd met de consequenties van zijn eigen gedrag. Als hij niet wil werken dan moet hij wel de consequentie aanvaarden dat een stuk therapie wordt gemist. Want niet op pad gaan betekent, dat je verstoken blijft van het zelf uitvlooien van allerhan de problemen rond werk krijgen en uitvoe ren. En dat moet je toch wel onder de knie hebben wil je weer zelfstandig in de maat schappij kunnen optreden. In overleg met de Dienst Milieuhygiëne van de provincie heeft de Directie Noord zee van Rijkswaterstaat de kapitein van het schip dringend verzocht de verbran ding te staken totdat de wind van richting verandert. Aan dat verzoek is in de loop van de middag gehoor gegeven. Een van de therapie-vormen die ik mee maak, is de werkbespreking. Het wordt me al spoedig duidelijk, dat het om veel meer gaat dan dit woord zou doen vermoeden. De groepsleden praten met elkaar over allerhande zaken, een maatschappelijk werker is de therapeut en staat ter be schikking. Om informatie te geven, om hulp te bieden als daarom wordt gevraagd. In vrijwel alle gevallen zal die hulp inhou den, dat wordt uitgelegd hoe iets moet worden gedaan, waar je voor bepaalde zaken terecht kan. Het uitvoerende werk is voorbehouden aan de patiënten. De din gen die aan de orde komen zijn natuurlijk geld, maar ook studie, huisvesting, werk, ziektewet, sociale uitkeringen, werk, noem maar op. Het is erg belangrijk dat je kan praten over je moeilijkheden in de werk- en woon situatie, zegt iemand me. In de weekeinden en tijdens de middagen kan jezelf bepalen wat je kan, dat is een onderdeel van de behandeling. Het is een soort vijfdaagse werkweek, waarbij de weekeinden er zijn om te laten zien hoe ver je bent. Vandaar dat vanaf het eerste moment van deze therapie het afbouwen ervan eigenlijk al is begonnen. IJMUIDEN. Tientallen bewoners uit Oud-IJmuiden hebben maandag bij de milieudienst van de provincie Noord- Holland en bij de gemeente Velsen ge klaagd over stankoverlast. Ook bij deze krant kwamen telefoontjes binnen van mensen die last hadden van prikkelende ogen en benauwdheid. Een onderzoek wees uit dat de stank werd veroorzaakt door chemische vuilverbranding op een Westduits schip, vlak voor de kust van Umuiden. telefoon 02510 -23207 wijkerstraatweg 160 velsen-noord In het tv-kamertje praat ik met een klei ne groep. Die op de gescheurde plastic bank zit, op wat samengeraapte stoelen, iemand zit op een kunststof tafeltje. Waar een groepslid zo te zien de voeten eens met teveel overtuiging op heeft neergelegd, een groot gat is daarvan het bewijs. Er wordt geanimeerd gesproken. Af en toe heb ik moeite het tempo bij te houden, teveel mensen willen heel veel in korte tijd vertel len. Af en toe borrelen er zeer persoonlijke dingen op. Met als gevolg dat ik het begin van de volgende spreker of spreekster mis, jauw vier 70-43; kabeljauw vijf 60-45; schol één 90-77; schol twee 90-81; schol drie 80-72; schol vier 70-56; schelvis vier 96; wijting drie 45-37,60; makreel twee 43- 21,60; schar 52-28; krab 33; wolf 84; rode poon twee 74-58; rode poon drie 42-28; steenbolk 25-24; muilen 104-80; haai 108- 60; hammen met kop 120-76; leng 66. De besommingen waren: KW 22 26.000; KW 24 21.700; KW 25 69.800; KW 45 f 69.800; KW 51 24.800; KW 55 23.200; KW 88 ƒ21.200; KW 113 10.300; KW 117 ƒ37.800; KW 137 21.400; KW 149 23.100; KW 152 13.200; KW 173 22.100; KW 175 De verschillende ziekenhuizen gaan zich de komende periode over de voorstellen van het CVZ buigen, maar de tijd dringt. Het college is, zo deelt een woordvoerster desgevraagd mee, van plan voor het eind van dit jaar een definitief advies voor de staatssecretaris van volksgezondheid op te stellen. In augustus zal het CVZ met de ziekenhuizen nader overleg plegen. Het CVZ vindt, dat er nu spijkers met koppen moeten worden geslagen, omdat de nood zaak tot inkrimping van het aantal zieken huisbedden in de regio als een paal boven water staat. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6. Woe. voor volwassenen geopend van 14.30-17.30 en 10-21 uur. Daarnaast is contact met de maatschap pij het tegenovergestelde van isolement. En dat isolement is juist dat wat men in Rijnland probeert af te breken. Men pro beert het huisje te slechten, waarin de patiënt is terechtgekomen. Omdat hij al leen is gelaten met zijn problemen, of omdat hij er zich vrijwillig in heeft terug getrokken. Vandaar, dat werken buiten het ziekenhuis wordt toegejuicht, dat het leggen van sociale contacten buiten de hekken in de therapie past. Evenals con- tactén met het milieu waaruit men afkom stig is. Dat zal altijd bij de therapie worden betrokken. Door relatie-therapie en rela- tie-avonden. Met enerzijds als doel om de problemen met de relaties doorzichtig te maken, om een nieuwe manier te vinden om met elkaar te gaan. En anderzijds om duidelijk te maken wat er nu eigenlijk op Rijnland gebeurt, om onbegrip en weer stand te slechten. hulp van anderen het herbeleven van de conflicten wordt bevorderd door het spe len van gebeurtenièsen. Bij de psychomo torische therapie worden allerlei soorten van sport en beweging gebruikt om tot directe lijfelijke ervaringen en belevingen te komen. De non-verbale therapie is de therapie zonder woorden. Dus met geba ren, houding en gelaatsuitdrukkingen ui ting geven aan eigen gevoelens en reage ren op de gedragingen van anderen. Beel dend uiten met allerhande materialen ge beurt in de creatieve therapie. Tot slot is er nog het creatief spel, het spelen van dage lijks voorkomende gebeurtenissen of fan tasie met behulp van toneelattributen. ten wat weg. De onderlinge discussies wor den heftiger, een enkele keer wordt van mij een bevestiging verwacht. Bijvoor beeld over de opmerking, dat je in Rijn land maatschappelijk gezien in een nie mandsland zit. Wat doe je daar nou de hele dag, is een veelgehoorde vraag van vrien den en kennissen. Dat is logisch, maar ook irritant, om steeds dezelfde vraag te moe ten beantwoorden. En dan meestal zonder dat de vraagsteller bevredigd wordt. Want „Ik werk aan mezelf” is een heel duidelijk antwoord, dat tegenstrijdig genoeg ook weer weinig duidelijk maakt. Het blijkt, dat het thuisfront wisselend reageert. Bij de een is het geaccepteerd dat een opname in Rijnland nodig was, bij de ander hele maal niet. En dat maakt alles nog eens dubbel zo moeilijk. Alle therapie, zo weet ik nu, gebeurt zonder dwang. Dat grote stuk vrijheid, daar hebben de meeste mensen wel aan moeten wennen, vertrouwen ze me toe. Of je het doet of niet, het is je eigen verant woordelijkheid. „Je moet niks, maar je kan.” Iemand vertelt me het daar af en toe echt moeilijk mee te hebben. Je zou wel een dag op bed willen blijven liggen, maar je weet dat de anderen op je wachten. En ook nu blijkt weer, dat Rijnland voor velen het laatste redmiddel is. Ik heb hier ge leerd van anti-psychotica af te komen, vertelt een jonge vrouw. Omdat je hier dingen uit kan kuren die elders niet kun nen. Je wordt hier niet meteen platgespo- ten en in de isoleer gestopt. Je krijgt veel begeleiding, er is een uitstekende opvang door de staf en zo wordt de hele zaak bespreekbaar. Dat is helaas niet overal zo. Een andere vrouw geeft daar een schrij nend voorbeeld van. Hoe ze door de psy chiater kreeg uitgelegd, dat ze de neiging had psychotisch te worden. Ze moest dat maar als een soort suikerziekte beschou wen. Die mensen kunnen door het leven gaan dankzij de dagelijkse insuline, zo (Vervolg van voorpagina) Over de situatie in Haarlem staat in de liscussienota het volgende. Gesuggereerd rordt, de burgerafdeling van het Marine- lospitaal in Overveen geheel te sluiten, lebeurt dit niet, dan moet het Deo zieken- luis, dat in dezelfde subregio opereert, 65 ledden afstoten. Geneesheer directeur E. B. M. Dillman zegt in een eerste commen taar niet te willen uitmaken wat er met het Marinehospitaal moet gebeuren. Wel is hij Igroot voorstander van samenwerking tus- 'sen het Marinehospitaal en het Zeewegzie kenhuis, omdat samenwerking in het be lang is van de gezondheidszorg. De sugges tie van het CVZ dat de overcapaciteit in de subregio zelf dient te worden aangepakt spreekt hem bijzonder aan. Roost pgriocje haal je wel alles bij jezelf >e Klari i>o°P, maar je leert er niets. In Rijnland UMUIDEN. Aan de maandagmarkt werd aangevoerd: Vanuit de Ierse Zee: [17.200 kg. tong; vnauit de Noordzee: 6295 kg. tong; 180 kisten tarbot en griet; 3211 [kisten kabeljauw; 2 kisten schelvis; 708 kisten wijting; 1255 kisten schol; 71 kisten schar; 103 kisten makreel en 125 kisten Diversen. Dat is hier Allemaal heel anders, verze kert men mij om strijd. In Rijnland mag je t alles uitproberen, er ligt veel minder druk an bij, op je dan in andere inrichtingen. Daar :ht, aft staat bijna altijd een bepaalde tijd voor hoe lang de opname mag duren. In die ‘E over- de therapeutische gemeenschap te berei ken dat zij een persoonlijke verandering doormaken, die hen in staat stelt zichzelf r n de maatschappij te handhaven en ver- Ier te ontwikkelen. Het psychiatrisch uit- jangspunt hierbij is, dat de symptomen amp van de patiënt in zijn persoon, in zijn r «16 relaties en in zijn sociale omgeving, uitin- jen zijn van emotionele conflicten, die voortkomen uit vroegere ervaringen. Deze ‘rvaringen betreffen zijn relaties tot zijn iirecte omgeving vanaf de vroegste jeugd :ot het heden. Om in die emotionele con flicten verandering te brengen en te ko- jnen tot een aanvaardbare oplossing moet er wat gebeuren. De conflicten moeten (Worden geactualiseerd in de hier en nu “situatie, dus ze moeten weer bovenkomen in de relaties van dit moment. Dat alleen is piet genoeg, je moet de mensen ook inzicht in hun emotionele conflicten geven. Voor een groot deel vindt dat plaats via et therapeutisch pakket. Tweemaal per /eek is er groepspsychotherapie, bijeen- :omsten waarin wordt geprobeerd om al >ratend tot inzicht te komen in wat zich in emand zelf en in zijn relaties met anderen afspeelt. Grote betekenis wordt toegekend aan gedragingen en belevingen die her tenbaar zijn vanuit het verleden. Psycho- irama is er eenmaal in de week. Dit is een vorm van psychotherapie, waarin met be- offset klein-offset x xs boekdruk so jaar metaalfoliedruk en nog altijd voor uw familiedrukwerk 189 ƒ21.100; 214 26.300; voorbeelden. Van de kliniek waar de een heeft gezeten en de behandeling niet ver- >-Aikm der kwam dan te worden volgegooid en Heen) volgespoten met medicijnen. Met als af- de 74." - -- ksweg >niep. -Arnhf Velserbad. Dinsdag 20.00-21.30 uur gemengd zwemmen; woensdag 7.00-8.00, 13.30-14.30, 14.45-15.45 en 21.30-22.30 uur gemengd zwem men, 9.40-10.50 uur dames. Instructiebad Zeewijk. Woensdag 9.45-10.30 uur moeder en kind, 14.30-15.30 uur gemengd zwemmen. goede zaak, maar vreest dat hij weinig zoden aan de dijk zet als er niet wordt besloten de functies onderling te verdelen. De heer H. J. H. Neyens, directeur van de Mariastichting en voorzitter van de Stich ting Samenwerkende Kennemer Zieken huizen (SSKZ) wil op dit moment nog geen commentaar leveren op de discussienota, omdat die nog niet in de boezem van de SSKZ besproken is. Dit gebeurt op 27 juni. Wel is de heer Neyens blij met het feit, dat de fusieplannen positief beoordeeld wor den. Wat het CVZ voorstelt sluit goed aan op hetgene wat is vastgelegd in het beleids plan van de SSKZ zelf. Maar je moet niet denken dat Rijn land een soort Bio-vakantieoord is. Daaro ver is iedereen het wel eens. Je moet leren leven in een groep, daarbij kan je je in het begin ontzettend eenzaam voelen. En je moet leren accepteren dat je een patiënt bent, van het Provinciaal Ziekenhuis. Al voelt men zich allemaal toch wel een bij zondere paitënt, deel uitmakend van een hechte groep. Want: er zitten echt geen gekken hier, maar mensen die het moeilijk hebben, zo wordt verduidelijkt. Iemand meldt het zo jammer te vinden, dat de nabehandeling gering is. Dat is juist erg goed, wordt hij door een mede-groepslid terecht gewezen. Want de afbouw is in de behandeling opgenomen, zodat er ook niet veel nabehandeling meer nodig is. BIOSCOPEN Cinema Marquétte, Ruysdaelstraat. Di. 20 uur „Smokey and the Bandit”. DIVERSEN De Waterakkers, Kerk weg. Buitenbad geo pend woe. van 7-21 u., binnenbad van 12-13, 16-17.30 en 20.15-21.30 u. Openbare bibliotheek, Kerkweg. Woe. volwas. 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 14.30-17 uur. Bene- luxlaan: Di. volw. en jeugd 19-21 u. Woe. volw. 14-17.30 en 19-21 u. Jeugd 14-17.30. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend van ma. t.m. vrij 10-12 en 13.15-16.45 u. en op zat. en zond, van 14-17 u. Alarmnummers: politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. De Zandkraai, Handelstraat. Woe. vanaf 9.15 u. thema-bijeenkomst; di. en woe. 18 u. start avondvierdaagse. Maerlelaan. hoek Baandert. Di. en woe. 19.30 u. start Tour de Heems. lopend n Utree ta vrije mensen worden opgenomen. Het doel is in en EttJ Vanuit de Noordzee: Tarbot 12,71-12,13; Srote tong 13,58-13,19; grootmiddel tong 15,02-14,66; kleinmiddel tong 10,62-10,11; tong één 9,62-9,00; tong twee 8,39-7,98. Per 40 kg.: tarbot 400-149; griet 192-111; Kabeljauw één 104-84; kabeljauw twee J 122-54,80; kabeljauw drie 76-54,80; kabel- TENTOONSTELLINGEN De Nieuwe Slof, Kerkstraat. Vm 16 juni in de sociëteitsruimte expositie pastels, pen- en houts kooltekeningen van Selma de Wolf. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Di. 20 uur „Pas torale 1943”, 19.30 „Island in the stream”. Luxor Theater, Breestraat. Di. 19 en 21.15 uur „De nacht van duizend angsten”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat. Woe. volw. 10-12.30,14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 14-17.30 uur, Speel-o-theek 19-21 uur; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 14.30-17.30 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Hoeve Adrichem, Adrichemlaantje, Di. 21.30 uur jazzconcert. Animal Farm, W. Alexanderplantsoen. Woe. geopend van 13-17 u. Dienstencentrum voor bejaarden, Kerkstraat. Geopend op werkdagen van 9-17 u. Spreekuur leiding op ma. en dond. van 14-15 u. en op di. en vrij, van 10-11 u. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Di. 19.30 u. opening voorlichtingsstand Woonwagencentrum IJmond, woe. geopend tijdens kantooruren. De Nieuwe Slof, Kerkstraat. Di. 20 u. introduc- tie-avond Haarlemse Centrum voor Trancedente Meditatie Programma. Het gesprek wordt zo langzamerhand wat heftiger. De aarzelingen die men eerst tegenover mij toonde (wat zou zo’n journa list nou allemaal van je opschrijven?), eb- llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliw BIOSCOOP EN THEATER City, dinsdag 20.00 uur „Keetje Tippel” Filmhuis, Witte Tejater, dinsdag 20.30 uur „Allonsanfan". TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Ma. t/m vrij, van 9.30- 12.00 uur en 14.00-16.30 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e eeuwse stijlkamers di. t/m zo. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. Stadhuis: Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Tel. 19000. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui. den 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werkdag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk- plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. Maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur recrea tieruimte open. Woensdag 9.30-11.30 uur Spaans voor beginners; 10.00-12.00 uur: kreatief bezig zijn; 10.30-11.30 spreekuur sociale dienst; 14.30- 16.30 uur Dansen. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werk dagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden. Ma. t/m vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociaal Advies Bureau: spreekuren woens dag: 9.00-10.00 uur Wit-Gele kruis, Zeeweg 20; 11.00-12.00 uur, bureau Petrakerk, Spaarne- straat 8. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, maandag t.m. vrijdag 9.00-10.30 uur en op af- spraak. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Woensdag 14.30- 17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheekf Wil- lemsbeekweg 96. Woensdag 14.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Wüstelaan 79, woensdag 14.30-17.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Dinsdag 19.00-21.30 en woensdag 14.30-17.30 uur: alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, woensdag 14.30-17.30 uur alle leeftijden. Uitleenpost „Breezicht”, Keizer Wilhelm- straat. Woensdag 16.00-17.00 uur: Bejaarden. Uitleenpost in de Moerbergschool, Kanaalst raat. Woensdag 14.00-15.30 uur: Jeugd. Buurthuis De Brulboei: Dinsdag 19.30-21.00 uur modelbouwclub 14+19.30-24.00 uur Disco 16+19.30 uur Film. Woensdag 14.00-17.30 uur 14+ Buurtcentrum Zeewijk: Dinsdag 19.30-22.00 uur. Naailes. Woensdag 14.00-16.00 spel- en speel middag 4-12 jaar, 19.00-22.00 uur jongereninstuif 12+20.00-22.00 uur Textiele werkvormen vol wassenen. Speeltuin „In Veilige Haven”. Open op woens dagmiddag en zaterdag de gehele dag. Openluchtbad De Heerenduinen: dinsdag en woensdag 10.00-20.00 uur. Prijzen in guldens. Per kg: Ierse zee tong: Grote 13,44-13,28; grootmiddel 14,72-14,68; kleinmiddel 10,28-10,17; tong 'Één 9,26-9,07; tong twee 8,50-8,31. 56.600; 28.600; ƒ20.800; KW 226 18.300; 26.100; IJM 44 22.100; IJM 115 22.900; IJM 15.700. Door 87 kotters werden de volgende hoeveelheden vis aangevoerd: 23.975 kg tong, ƒ274.734,33, 15,04-7,57; 13.699 kg tarbot, 97.091,45, f 13,08-4,05; 62.325 kg schol, 112.291,60, 2,48-1,21; 81.605 kg kabeljauw, 109.948,59, 4,85-1,03; 7000 kg griet, ƒ26.568,60, 5,19-1,78; 12.155 kg schar, 10.323,21, 1,09-0,89; 4610 kg wij ting, 5506,05, 1,86-0.94; 1020 kg harder, ƒ307,15, 5,61-2,81; 157 kg tongschar, ƒ576,07, 4,57-1,98; 212 kg hulleta, 1167,42, 6,01-4,23; 136 kg honemand, ƒ253,28, 1,88-1,86; 80 kg lang, ƒ111,50, 1,41-1,38; 73 kg rog, ƒ178,13, 2,45-2,13; 75 kg koolvis, 103,50, f 1,70- 1,30; 57 kg krabpoot, ƒ189,81, ƒ3,53; 18.178 kg diversen, 12.638,16.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7