Er wordt niet meer gelachen OVER IJMUIDEN GESPROKEN Engelse fools” in Velsen agenda n PvdA niet met VVD in GS van Noord-Holland Kienen in De Schouw CEI Nevelpanter op Schiphol in beslag genomen haven- berichten wat vertel je me nou? •r iel >TE LES Het Beertje Zeppelins Spoorbrug Debat 6. W O E N S DAG 7 JUNI 7 1978 IJMOND N f 5 J Heemskerk uur iG Velsen-IJmuiden scar song In en om Haarlem Wijk aan Zee Beverwijk hversen K Zo gingen voetballers van Velseroord zeventig jaar geleden op de kiek een unieke foto van de voetbalvereniging Unitas tige F De PvdA sprak zich uit voor een college van GS samengesteld uit vertegenwoordi gers van PvdA, CDA, PPR, PSP en D’66. AMSTERDAM. In een college van gedeputeerde staten van Noord-Holland, waarin PvdA-gedeputeerden zitting heb ben, zal geen plaats zijn voor de WD. Dit besluit is dinsdagavond genomen tijdens een vergadering in Amsterdam van de drie Noordhollandse PvdA-gewesten. Er bestaat namelijk grote onzekerheid over de opstelling van het CDA. Mocht het CDA op het standpunt staan dat de WD ook moet deelnemen aan het dagelijks bestuur van de provincie, dan zal de PVDA overwegen koers te zetten naar een college van PVDA, PSP, PPR, D’66 en CPN, aldus de vergadering van de PvdA- gewesten. Kaarten voor de voorstelling van zaterdag kunnen op werkdagen worden gereser veerd bij het bureau Velser Gemeenschap (tel. 02550-15743 en 15789) en op zaterdag vanaf twee uur aan de kassa van het Witte Tejater (02550-21972). „NATUURLIJK is er materieel veel verbeterd vergeleken bij de tijd waaro ver ik sprak”, bevestigt Ab Reehorst. „Maar wat je altijd opvalt als je tegen woordig door IJmuiden wandelt met al je herinneringen aan de gezelligheid van vroeger: op straat kijken de mensen zo zuur er wordt niet meer gelachen.” Zaterdag aangekomen: Britannis, Til- burry; Biscay Sky, Cont. Plat, IJmuiden; Lynx, Brergen; Schoonebeek, Hudiksvall; Fridel, Rochester, IJmuiden; Flevoland, Rotterdam; Gillian Everard, Londen; Tor Britannia, Gothenborg; Jupiter, Kristian- sand; World Field, Conctance; Titan Servi ce, Cont Plat, IJmuiden; Pic Saint Loupe, Southampton; Olympias, Rotterdam, IJ muiden; Parkesgate, Seaham, IJmuiden; Mozart, Tubarao, IJmuiden; Robin Hood, Londen; Foleuno, Stettin; Bep Sky, Malo- bo; Kahlenberg, Burghead; Leinertor, Em den, IJmuiden; Lisa, Wismar; Kenrix, Ro chester, IJmuiden; Wildebeest, Cont Plat, Velsen; Zaterdag vertrokken: Retvi, Kopenha gen, IJmuiden; Juv, Arendal, IJmuiden; Plancius, Bristol; Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Quintus, Kolding, IJmuiden; Parthenon, Detroit, IJmuiden; Spiegel gracht, Esbjerg; Pluto, Dundee, IJmuiden; Abel Santa Maria, Brivham; Nopal Verde, Southampton; Thuringia, Bremerhaven; Osco Sun, Rotterdam; Hartebeest, Cont. Plat, Velsen; Jupiter, Bergen; Tor Britan nia, Gothenborg; Carbay, Hamburg; Ham burg, Christobal; Thea K. Aalborg, IJmui den; Oost Vlieland, Rotterdarh, IJmuiden; Inge Meyn, Aarhus; Leinertor, Staat Ma- galaan, IJmuiden; Funchal, Londen; Bri- tanis, Stockholm; Robin Hood, Edinburgh; Pic Saint Loupe, Rotterdam. Zondag aangekomen: Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Saturnus, Lerwick, IJmui den; Royal Viking Star, Southampton; Gaasterdijk, Antwerpen; Wegro, Teign- mouth; Stirling Brigg, Cont. Plat, IJmui den; Tower Julia, Par; Antarctic, Noorwe gen, IJmuiden; Smit Lloyd 46, Cont Plat, Velsen; Nova Shore, Cont Plat, Velsen; Makiri Smit, Rotterdam, IJmuiden; Adele J, Larvik, IJmuiden; Meteor, Valvik, Zaan dam; Faience, Boston; Argean Wind, Charlestown; Overseas Marilyn, Norfolk; Hartebeest, Cont. Plat, Velsen; British Vi ne, Tuapse; Abience, Gainsborough; Otto, Höganas, IJmuiden; Stephan Reith, Abid jan; Helena Schepers; Zondag vertrokken: Fridel, Rochester, IJmuiden; Parkesgate, Kingslynn, IJmui den; Smit Lloyd 52, Cont. Plat, Velsen; Wildebeest, Cont. Plat, Velsen; Thara, Hamburg, IJmuiden; Antarctix, Lagos, IJ muiden; Tolueno, Sevilia; Roust About, Cont. Plat; Jemrix, Poole, IJmuiden; Maandag aangekomen: Ivan Shadr, Ar changel; Clio, Hamina; Fenia, Helsinki; Kenrix, Rochester, IJmuiden. Autiweg, Drammen; Margaretha Smits, Leith, IJmuiden; Dalmacia, Southampton; Sentence, New Castle; Folium Supplier, BIOSCOOP EN THEATER f City, woensdag 20.00 uur „Keetje Tippel”. I Filmhuis, woensdag 20.30 uur: „Allonsanfan” en weer bewoog, toen een grote attractie voor iedereen. Hij herinnert zich natuur lijk ook de draaimolen en de schommel- schuitjes, de palingkraam van Balm en de stoomcarroussel van Jan Veth die er op den duur mee zou stoppen en toen een winkel in chocola e.d. zou beginnen in de Oranjestraat, op de hoek van de Kanaal straat. En dan had je Heintje van het Pleintje, de oliebollenvrouw die haar standplaats tegenover het politiebureau had. Als het zonnetje lekker scheen zat ze in de middag bij haar kraam te knikke bollen en dan vroegen de jongens zacht jes: „Heintje, mogen we d’r een?” Wan néér het hoofd van Heintje weer even naar beneden ging tastten de binken van IJmuiden in de kortste keren toe. EENMAAL DUIDELIJK aan de kin derschoenen ontgroeid meldde jong IJ muiden zich bij dansmeester Van Dijk die zijn lessen gaf op de Hooizolder, naast hotel Nommer Eén in de Oranje straat. Ab .Reehorst weet nog hoe druk het daar gewoonlijk was: „Je zag de vloer gewoon op en neer gaan.” Als het tijd werd voor de traditionele soirée meldden zich zoveel dansliefhebbers dat dezen echt niet allemaal tegelijk in actie kon den komen. Daar had de dansmeester een goede oplossing voor. Hij telde groepjes af die hij rode of blauwe of witte lintjes gaf. Zo kon iedereen dansen ROTTERDAM/SCHIPHOL. Inspec teurs van het ministerie van CRM hebben donderdagmiddag op Schiphol een nevel- panter in beslag genomen. Het dier was bestemd voor diergaarde Blijdorp in Rot terdam, die de panter h^d geleend van de dierentuin in Leipzig. De documenten, die zijn vereist voor het invoeren van be schermde diersoorten, waren niet in orde. De directeur van Blijdorp, Ir. D. van Dam, had bij het ministerie van CRM al De heer M. P. Kocx, Santpoort: „Ik herinner me „IJsco Het Beertje” nog heel goed. Die werd verkocht met een speciale kar, een vierkante bak met aan de kant van de kruk drie of vier deurtjes; daarachter zaten zinken schuiflaatjes waarin de ijsco’s op hun kant lagen. „Het Beertje” had eerst zijn plaats in de Kanaalstraat, hoek Kerkstraat, later op het Willemsplein tegenover het café van Van der Kolk”. Het kienen vindt plaats fh cultureel cen trum De Schouw aan de Bleyenhoevelaan te Velsen-Noord en alle ouderen kunnen daaraan gratis deelnemen. DUCTIE □BERT HBARA ronee □INE ihan- Orn- m 20 n het •p de 1977, a aven ister- :uwe mers ;itua- vens, Fok- k De heer A. Douma, Haarlem: „Wat de vraag van de heer De Koning in Alkmaar betreft over de Zeppelins die de Velseroorder machinist Abe van der Sluis in Engeland meemaakte, dat was in de Eerste Wereldoorlog. Er werkten toen veel Velseroorders bij Bos en Kalis (Sliedrecht) die naar het buitenland werden uitgezonden voor havens, baggerwerk e.d. De mannen die in Engeland waren gedurende de Eerste Wereldoorlog waren getuige van de aanvallen door Duitse Zeppelins en zagen hoe de Engelsen die logge dingen zo uit de lucht „plukten”. Natuurlijk waren de mannen voortdurend op hun hoede. Abe vertelde me wel eens dat ze nu en dan voor alle zekerheid een nacht op een bank in een park sliepen. Abe heeft daarna nog korte tijd als machinist op „Stroombootjes” gevaren. In 1920 is hij aan de wal komen werken”. 1430 een ontheffing aangevraagd, maar zat nog te wachten op de uitvoervergunning van Oost-Duitsland. De dierentuin in Leipzig, die in de mening verkeerde dat de papie ren in orde waren, zette donderdag het dier op het vliegtuig naar Nederland. „Toen ik hoofde dat het dier onderweg was, heb ik onmiddellijk het ministerie gebeld om medewerking te vragen”, aldus de heer Van Dam. In Blijdorp was men de be ll ui- der Jrie- J. de :um; aar- L A. Jter, n; J. lijk een, ;ere, •t; L. link, F. de orn; >ant- ften- :sen, i; M. der den, t; J. nen- L H. Jrie- lers- Be- van leer taal; Jtrij- :um; van 3rie- om), i; G. Vest, Lsen- De heer P. C. A. de Jong, IJmuiden: „Ik heb eens iemand van het topje van de spoorbrug zien duiken. Menigeen deed het van de pijlers af maar dit sloeg toch wel alle records. Iemand had met een Velseroorder gewed dat deze het niet zou durven. De inzet was een bakfiets. Toen de Velseroorder in de brug klom kwam de spoorwachter uit zijn wachthuisje met de roep: „Terug, terug!” Maar de Velseroor der dook toch van de top. Aan de kant van het overzetveer van Donkersloot kwam hij in het kanaal terecht. Hij was zo weer boven. Even later reed hij weg op de bakfiets - de buit was binnen. Hoe gevaarlijk het duiken daar was bleek een tijdje later weer eens: een jongen kwam niet meer boven. Toen zijn lichaam werd gevonden bleek hij met zijn hoofd in een emmer te zijn terechtgekomen die op de bodem van het kanaal lag. Wat de spoorbrug betreft, het was voor kinderen een feest als deze openging. Dat werd aangegeven door een bel. Wij gingen als jongens dan aan de brug hangen en gleden mee tot we ons net nog op het laatste stuk van de dijk konden loslaten”. i (Reakties op deze rubriek: schriftelijk aan het bureau van dit blad met vermelding „IJmuiden wat vertel je me nou?”, belt u liever dan 023-378601). De heer P. Luit, IJmuiden: „Ik herinner me dat er in de vergaderzaal van ’t Wapen van Velsen een debatavond werd gehouden tussen een theoloog en een vrijdenker, de heren Hoving en prof. Den Hartog. Er stonden bijna net zoveel mensen voor de deur als er in de zaal zaten want deze was tot de laatste plaats bezet. Ik hoor de inleider van deze samenkomst nog zeggen: Er zitten voor- en tegenstanders van beide heren in deze zaal maar houdt u rustig want als u denkt dat de sprekers hier als vijanden tegenover elkander staan dan heeft u het mis. Beide heren komen samen in één auto uit Amsterdam en gaan zo ook gezamenlijk terug. Ze komen alleen hun standputen uiteenzetten en u moet daarna zelf maar uitmaken aan welke kant u zich wilt scharen”. In de middaguren zullen leden van de workshop van het Witte Tejater en van „Incubus” met een dekorwagen door IJmuiden rijden om de bewoners op ludieke wijze te attenderen op de toneelavonden in het Witte Tejater. mensen zagen elkaar trouwens pok regel matig als ze naar hun werk liepen, bij de Vissershaven of aan de Zuidzijde. „DE LONEN? Die waren echt niet hoog en toch werkten de mensen over het algemeen met plezier. Ik weet nog dat mijn vader me, toen ik de lagere school achter de rug had, meenam naar de sme derij van Van Dongen, Kas en Van Ikelen in de Prins Hendrikstraat. Daar werkte ik anderhalf jaar als leerling voor een gulden in de week. Een eerste klas vak man verdiende als machinebankwerker een kwartje per uur. De werktijden wa ren van zes tot zes, met twee uur schaft tijd. ’s Zaterdags ging men eerder naar huis maar dan had men ook die schaft tijd niet. In totaal werd er 58 uur in de week gewerkt tegen een loon van 14,50 voor een eerste klas vakman dus. Wat bijvoorbeeld een koetsier bij de gebroe ders Boon verdiende in die tijd? Dat was negen gulden in de week. Later gingen die lonen flink omhoog. De progressieven zullen in zo’n college de meerderheid moeten vormen, waarbij D’66 geen „wip-positie” zal mogen inne- meen, aldus een motie angenomen tij dens de vergadering. In die motie wordt geconstateerd dat nog geen beslissing ge nomen kan worden over deelneming van de PvdA aan het college van gedeputeerde staten omdat tot nu toe geen overeenstem ming is bereikt met andere partijen over de samenstelling van het college. TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonplein). Dond. 20.15 u.: Cabaret Robert Kreis. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.). Dond. 20.15 u.: Teresa Barbieri, fado-zang met gitaarbegelei- ding. Grote of St. Bavo Kerk (ingang Oude Groen markt). Dond. 15 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6. Woe. geopend van 19-21 uur. 'ENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Ma. t/m vrij, van .30-12.00 uur en 14.00-16.30 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18,e- euwse stijlkamers Di. t.m zondag 10.00-12.00 ur en 14.00-17.00 u. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat elsen-Noord, dinsdag en donderdag 10.00-16.00 lur en op aanvraag tel. 02510-91022 en 93088. I Stadhuis: Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur Tel. 19000. TENTOONSTEI. LINGEN Bibliotheek. Beneluxlaan t.m. 2 juni expositie fotografen „Cirkel”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Woe. volwas. 19-21 uur. Beneluxlaan: volw. 19-21 u. Do. geslo ten. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend op ma. t.m. vrijd. van 10-12 en 13.15-16.45 u.; op zat. en zond, van 14-17 u. Alarmnummers: politie 41444. brandweer 32121, milieuklachten 96000. De Zandkraai, Handelstraat. Do. vanaf 9.15 u. vrouwencafé; woe. 18 en dond. 18.30 u. start avondvierdaagse; dond. 20 u. alleenstaanden- soos. Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Buitenbad geopend op dond. van 7-20 u., binnenbad van 20.15-21.30 u. Maerlelaan hoek Baandert, woe. en dond. 19.30 u. start wielerronde Toer de Heems. Dinsdag aangekomen: Gesina P, selby; Amiret Mehmet Alt Ulgen, Belfast; Katja- na, Gent; Weis, Danzig; Gotland 2, Hami na, Velsen; Trans Germania, Namisna; Helios 2, Oxeloesund, IJmuiden; Kostro- malis, Halmstad, IJmuiden; Achilla Lau ra, Southampton; Parkesgate, Kings Lynn, IJmuiden; Buraidah, Malmoe; Eco Marina, Antwerpen, IJmuiden; Fridel, Ro chester, IJmuiden; Christiane Oldendorff, Rotterdam, IJmuiden; Venus, Bergen: Pa tricia S, Rochester, IJmuiden; Tor Scandi navia, Gothenburg; Smit Lloyd 52, Cont- plat, Velsen; Rozengracht, Kaskoe; Carol Nereus, Bremen; Maasborg, Mantulioto; Rijnborg; Hudiksval, Zaandam; Dr. Jack, Rotterdam; Hartebeest, Contplat, Velsen; Koraalzee, Noordzee; Iggesund, Lubeck, Zaandam; Tor Scandinavia, Gothenburg. Dinsdag vertrokken- Koraalzee, Noord zee, IJmuiden; Olympius, Hamburg, IJ-, muiden; Mozart, Zuetina, IJmuiden; Dade, Hamburg, IJmuiden; Meteoor, Delfzijl; Clio, Rotterdam; Kahlenberg, Kopenha gen; Pratita, Hulll; Gaasterdijk, Sheernes; Stirling Brigg Contplat, IJmuiden; Biscay Sky, Contplat, IJmuiden; Said 1, Ham burg; Rabunion, Antwerpen; Knista, Rot terdam; Tower Julie, Rotterdam; Gillian Everard, Avonmouth; Wildebeest, Cont plat, IJmuiden; Pepsky, Kristiansand; Ti tan Service, Contplat, IJmuiden; Willma- ry, Gr Yarmouth; Venus, Bergen; Tor Scandinavia, Noordzee; Trans Germania, Hamina; Fridel, Poole, IJmuiden. Woensdag aangekomen: Mount Pindos, Port Kembla; Haico Holwerda, Grange mouth; Britsh Esk, Antwerpen. Woensdag vertrokken: Wels, Rotterdam; Kentshore, Contplat, IJmuiden; Smit Lloyd 52, Contplat, IJmuiden; Buraidah, Ismir. Skoga; Star Pride, La Pallice, Velsen; Dougavspils, Ventspils; Eemsborg, Maty- lypto, Zaandam; Polster, Rotterdam; Ko raalzee, Noordzee, IJmuiden; Lady San dra, Great Yarmouth. Vertrokken op maandag: Waterdale, Londen; Oudemaas, Boston; Koraalzee, IJmuiden, Noordzee; Royal Vi king Star, Southampton; Kenrix, IJmui den, Londen; Ned Lloyd Nigger, Bologne; Prinses Margriet, lerwick; Fenia, Ro- maan; Scol Progres, Danzig; Wegro, Vlaar- dingen; Lisa, Bremen; Autoweg, Dram men; Schoonebeek, Londen; Angarsk, Le ningrad; Satumus, IJmuiden, Lerwick; Bourgondië, Velsen, Rotterdam; Britsch Vine, Rotterdam; Stephan Reith, Bremen; Sloman Senior, Bremen; Dalmacia, Aber deen; Seven Seas, Noordzee; Hartebeest, Velsen, Cont. Plat; Aurora, Howendyke. Aangekomen op dinsdag: Cartagena de Indias, Cristobal; Imme Olden dorff, Antwerpen; Reguliersgracht, Hamina; Wildebeest, Cont. Plat, Velsen; Dauka, Rotter dam. Vertrokken op dinsdag: Smit Lloyd, Velsen, cont. Plat; Orla, IJmuiden, Kolobrzeg; Follus Supplier, Kochum; Germa Lord, St. Nazaire. VELSEN-NOORD. De afdeling Vel sen-Noord van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) houdt met medewerking van de „Velsennoordse Ak- tiviteiten Kommissie” (VAK) vrijdag 9 juni om 14.00 uur een kienmiddag voor 'alle ouderen in Velsen-Noord. I „BIJ KESTING sloeg de bliksem in I ’t begon te waaien.” Aan dichterlijke I geesten had het jonge IJmuiden geen I gebrek. Bij iedere gebeurtenis van enig lil belang werd direct een tekst op een po- pulaire melodie gemaakt. Oudere IJmui- II denaren herinneren zich de brand die bij H een hevig onweer in de kruidenierszaak II van Kesting ontstond. Prompt werd eer der genoemde tekst gezongen op de wijs van het lied over het Tolhuis, „Kom, Carolineke, kom”. De kruidenierswinkel werd weer gebruiksklaar gemaakt maar de eigenaar besloot zich in Amsterdam te gaan vestigen. Zijn opvolger, op de hoek van de Visseringstraat en de Prins Hen drikstraat, werd Homburg, een IJmuide- naar die ook als gemeenteraadslid grote populariteit zou krijgen. CENTRUM VAN vermaak in die tijd was het gebouw Cycloop, schuin tegen over de kruidenierswinkel. De bioscoop trok regelmatig zoveel bezoekers dat men wel op tijd moest zijn om een goed plaatsje te krijgen. Tachtiger Ab Reeh orst, in 1909 als praktisch elfjarige IJ- muidenaar geworden, herinnert zich dat er omstreeks 1910-1911 concurrentie kwam. Een Haarlemmer, een zekere Schnetler, begon films te vertonen in het vroegere café De Afslag met zijn stenen vloer aan de Kanaalstraat. Om de loop erin te krijgen liet hij jongens gratis binnen bij de middagvoorstellingen. Wanneer de vertoning voorbij was kwam daardoor zoveel publiek naar buiten dat alle passanten wel onder de indruk moes ten komen: alleen eerste klas films kon- den een dergelijke belangstelling trek ken. Dé films waren ook bijzonder zoals een werk over een trawler die in de Witte Zee ter visserij ging. Toch lukte het de Haarlemse exploitant niet er voldoende mee te verdienen om zijn pianist Kees Vrouwes die bij alle voorstellingen speel de en ook nog zichzelf te onderhouden. De oorzaak? In het kleine IJmuiden was de nieuwe bioscoop te i,afgelegen”. Ja cob List van Cycloop, een paar straten verderop, kreeg weer het monopolie toen de concurrentie met stille trom was ver trokken. De jongens betaalden opnieuw graag een dubbeltje om een spannende seriefilm te zien. HADDEN ZE geen geld dan vermaak ten ze zich wel in de buurt van het Noordzeekanaal zoals bij de werkruimte van de sleepbootrederij Zur Mühlen wel ke plaats Lombok werd genoemd; je kon er massa’s krabben vangen. Of ze gingen zwemmen bij het Sluiseiland. Daar gun den ze zich geen tijd voor gedurende de zomerse kermis op het Willemsplein. Die kermis was jaarlijks een evenement. Ab Reehorst ziet nog de Hobbelende Geil voor zich, een houten ding dat maar heen die een aantal jaren later zou opgaan in VSV. (Foto beschikbaar gesteld door de heer W. J. Post te IJmuiden). naar gelang zijn of haar kleur aan bod was. Ab Reehorst: „Van Dijk was niet alleen een uitstekende dansleraar maar ook een goed organisator; het werd nooit een rotzooi. Het feest duurde tot één of twee uur. Dan haalden groepjes mensen nog graag een frisse neus door naar de hal of de kop van de haven te wandelen. LEZER REEHORST is er getuige van geweest hoe IJmuiden zich met de dag uitbreidde (in de Eerste Wereldoorlog voeren er al zo’n tweehonderd vissersbo ten). Het verenigingsleven kwam tot volle bloei. „Vriendenkring gaf avonden in Cy cloop, Nico Gonlag verzorgde uitvoerin gen van de kinderoperette en IJmuidens Mannenkoor, Sam Vlessing was in yele opzichten actief en verraste IJmuiden nog eens extra met de premières van zijn operettes Marion en Rose-Marie.” Ab Reehorst woont nu op de plaats die de naam van deze pionier heeft gekregen: Sam Vlessinghof. Hoe vindt hij de sfeer in IJmuiden tegenwoordig? „Vergeleken met toen is IJmuiden dood. Kijk, in mijn jeugd kwamen mensen uit bijna het hele land zich hier vestigen, van het hoge noorden tot het verre zuiden. Ze hadden hier geen familie en waren dus op elkaar aangewezen. Zo ontstond een gemoede lijke omgang. Je ontmoette iedereen op de uitvoeringen van de vérenigingen en anders wel bij de kop,van de haven. De Het Witte Tejater heeft deze maand drie voorstellingen uit het Festival of Föols, dat in Amsterdam gelijktijdig met het Holland Festival wordt gehouden, naar IJmuiden gehaald. Zaterdag wordt uit deze kleine serie de eerste voorstelling gehouden. „Incubus”, een succesvolle Engelse groep, komt zaterdag spelen. De groep begint om half negen met een voor het festival nieuw samengestelde programma. donderdag zeer verontwaardigd over de gang van zaken. De ambtenaren van CRM hebben pro- ces-verbaal opgemaakt. In afwachting van de beslissing van de officier van justitie om al dan niet een vervolging in te stellen, zal het djer in de Rotterdamse diergaarde worden ondergebracht. Van Dam ver wacht dat de zaak met een sisser zal aflo pen. „Zodra de papieren in orde zijn, is er toch niets meer aan de hand”, zo zei hij. tentoonstellingen De Nieuwe Slof, kerkstraat t.m. 16 juni in Wïiëteitsruimte pastels, pen- en houtskoolteke ningen van Selma de Wolf. Bioscopen Kennemer Theater, Zeestraat. Woe. 20 u. „Pas torale 1943”; 19.30 u. „Islands in the stream”. Luxor Theater, Breestraat. Woe. 19 en 21.15 u. »De nacht van de duizend angsten”. Openbare bibliotheek. Kerkstraat. Woe. volw. 19-21 uur.; do. volw. 14-17.30 u. Alarmnummers: politie 25555, brandweer '2922, milieuklachten 96000. Huize Scheybeeck, Velserweg. Do. wetswinkel 'oor gratis juridisch advies van 18-20 u. Vrede vorstkerk, Laan der Nederlanden. Do. *9 u. klaverjasdrive „Meeresteyn”. Stadskantoor, Pres. Kennedy plein. Dond. en 'rijd. voorlichting woonwagncentrum IJmond, leopend tijdens kantooruren; do. 19.30 u. raads vergadering. öe Nieuwe Slof, Kerkstraat. Dond. vanaf 10 u. lotfestijn dienstencentrum voor bejaarden. ^Dienstencentrum voor bejaarden, Kerkstraat, nopend op werkdagen van 9-17 u. Spreekuren eiding op ma. en do. van 14-15 u.; op di. en vrij. ?an 10-11 u. IOOF-gebouw, Prinsesselaan. Do. 19.30 u. Ieestavond plattelandsvrouwen. JIVERSEN [Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen- jienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui- len 20750. Algemene Hulpdienst: iedere werkdag van 00-11.30 uur, tel 02550-18888. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk- Nein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. Maandag ■m. vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur recrea- leruimte open. Donderdag 9.30, 10.30 en 11.30 u. Engels, 14.00, 15.00 en 16.00 u. gymnastiek. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen taal Bureau, Abel^nstraat 1, IJmuiden op werk dagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. J Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden. Maandag t.m. vrijdag 9.00-10.00 u. Tel. Ö2550- 111830 of 22169. Spreekuur Santpoort maandag en donderdag 9.00-10.00 u. Hervormd Wijkcen trum, Burg. Enschedelaan 67, tel. 023-376874. I Sociaal Adviesbureau, spreekuur donderdag [9.00-10.00 u., De Brulboei, Kanaalstraat 228, pmuiden-Sluiswijk, 11.00-12.00 u„ De Duinpan, Duinweg, Santpoort-zuid. I Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, Inaandag t.m. vrijdag 9-10.30 u. en op afspraak. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Woensdag 19.00-21.30 uur. Donderdag 10.00-12.30 en 14.30- 17.30 u. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Donderdag 15.30-17.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29, londerdag 10.00-12.30 en 19.00-21.30 u. volwasse nen en tieners. Buurthuis De Brulboei, woensdag 19.00-23.00 u kelderbar 14+ Buurthuis De Planeet: woensdag 19.00-20.00 uur Hobbyclub. Buurtcentrum Zeewijk: woensdag 19.00-22.00 uur jongereninstuif 12+20.00-22.00 uur Textiele jiiverkvormen volwassenen. II Sociëteit Asterix, Larixstraat 2, IJmuiden, Ivoensdag 20.00-23.00 uur. Openluchtbad De Heerenduinen, woensdag en donderdag 10.00-20.00 u. Velserbad. Woensdag 21.30-22.30 uur gemengd wemmen. Donderdag 7.00-8.00. 12.10-13.10, 16.00-17.15 u. gemengd zwemmen. u idcn 5 SM

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7