FRACTIE KOOS NIEUWBAKKEN RAADSLID TOT FRACTIE-VOORZITTER HEEMSKERK IN DE BAN Drie weken vakantiepret met VAN DE TOER DE HEEMS buurtcentrum „Wijk i Fietser geeft agent klap op ’t hoofd Speel-o-theek gesloten WO dringt aan op plaats in ’|f| het college I u aan Duin" 1 1 w e Wielerronde, zeepkistenrace en spuitbalwedstrijden Getuigen opgeroepen van vernielingen r Jan Beentjesbeker voor H. van Dessel Viswedstrijd bejaarden Laatste vrouwencafé in Heemskerk Uitreiking van EHBO-diploma’s JOZEF KIP QUARTET IN ALPHA-SOOS Misverstand over vissen in vijvers Weer ongeval bij oversteek Rijksstraatweg Diefstalletjes w 1 ww IRTIW I I 9 1978 WOENSDAG 7 JUNI BEVERWIJK-HEEMSKERK I te (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Acht jaar lang had drs. Ab Eiff de touwtjes in de liberale raadsfractie in handen: van 1970 tot 1974 met een WD- wethouder in het college van B. en W. en van 1974 af tot september 1978 oppositie voerend tegen een CDA-PvdA bewind. Maandagavond zette de nieuwbakken VVD-fractie een punt achter het fractievoorzit- terschap van Eiff en plaatste de 32-jarige Frans Koster op de leiders- stoel. Kaebisch jr. Zeepkistenrace a w K r ’Ki 1 J F* Frans Koster luidt vernieUde WW T Koster is een geboren en getogen Bever- de WD- JAN PIET STOKMAN Drs. A. Ei ff Aan dat machtsdenken doe ik niet mee. A :27 CA Van 14 tot en met 18 augustus wordt, breid, tieners. Tot nu toe werd de bouwstad altijd naast het normale vakantiespelprogramma ge organiseerd. Daar is de werkgroep nu van af gestapt, enerzijds om de kinderen niet in keuze-moeilijkheden te brengen, ander zijds om meer medewerkers voor de bewa king van de bouwactiviteiten beschikbaar te hebben. voor de eerste maal als aparte activiteit, de bouwstad van Wijk aan Duin gehou den. Timmerliefhebbertjes van 6 tot 12 jaar kunnen de hele week terecht op het schoolplein van de Heilige Hartschool, waar ze hun bouwsels nu eens niet op de zandbodem van speeltuin Kindervreugd maar op stenen tegels moeten grondves ten. Koster: „De fractie kon kiezen uit de kandidaten Koster en Eiff en heeft uitein delijk aan mij de voorkeur gegeven. Onze fractie is voor vijftig percent vernieuwd en wat is er dan op tegen om die lijn door te zetten en een nieuwe fractievoorzitter aan te wijzen? Een oordeel over de periode- Eiff geef ik niet. Dat zou niet fair zijn. Wel heb ik de laatste maanden kunnen consta teren dat hij er enorm aan getrokken heeft. Eiff is een harde werker. Maar, de fractie kwam met argumenten om mij als kandidaat voor te dragen. Argumenten waarmee ik het eens ben. Wij gaan bouwen aan het nieuwe gezicht van de WD en Eiff, uiterst sportief, kon zich dat voorstel len. Maar Eiff had er best nog wel een paar jaartjes aan willen vastplakken? Koster: „Natuurlijk. Maar is het geen gezonde zaak om tegenkandidaten te stel len? Eiff vice-voorzitter? Koster: „Een vice-voorzitter hebben we niet. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat Eiff mij in vakantie- of ziekteperioden gaat vervangen. Heeft Eiff zijn handen nu vrij om naar een wethouderszetel te dingen? De werkgroep zou om het programma te laten slagen, graag in contact komen met mensen die autopedwielen (ten behoeve van de zeepkistenbouw) en/of afvalhout willen afstaan. Wat het afvalhout betreft, wordt men verzocht na 12 juni contact op te nemen met Henny Dankbaar van buurt centrum De Lichtboei, tel. 02510-32651, die voor transport en opslag zorg draagt. De autopedwielen kan men bij buurthuis Wijk aan Duin afleveren. schikken. Niemand van mijn fractie wordt voor zo’n post uitgesloten. Veel hangt na tuurlijk ook af of de man of vrouw in kwestie zich voor zo’n job kan vrijmaken en of de wederpartij er mee akkoord gaat. Koster wordt het waarschijnlijk niet, maar helemaal uitgesloten lijkt mij dat niet. Het CDA, zo staat er in het gemeente- program, is er voorstander van het college een zo breed mogelijke afspiegeling van de raad op basis van programmatische overeenstemming mee te geven. De PvdA hangt het programcollege aan en heeft immer laten blijken niet zo graag met de WD in een college te willen. De WD houdt het op een afspiegelingscollege. Hoe liggen de kansen van de WD om in het college te komen? Koster: „Als we de programma’s van de PvdA, het CDA en de WD aan een nauw keurig onderzoek onderwerpen, dan rtierk ik op dat er onderling weinig verschil valt te ontdekken. Ik spreek dan alleen over typisch gemeentelijke zaken. Eén ding is wel duidelijk: de PvdA wil de Westelijke Randweg niet, het CDA wil de reeds ver worven gronden voor de aanleg van de weg een tijdelijke zinvolle bestemming ge ven en de WD spreekt zich keihard voor de aanleg van de weg uit. Er zit nuance in. Natuurlijk. Het is maar net hoe je het neerschrijft en leest. Ik ken mensen in de PvdA die voor de Westelijke Randweg De partijen zitten toch allemaal met de zelfde bestuurlijke problemen: de grote BEVERWIJK.Speel-o-theek,,Leentje Beer”, gevestigd in de bilbiotheekcentrale aan de Kerkstraat, is gedurende de maan den juni, juli en augustus gesloten. Alleen op de woensdagavonden 14 juni en 5 juli kan steeds van 19 tot 21 uur speelgoed worden geruild. BEVERWIJK. In de Stationsvijver wordt zaterdag 10 juni de eerste van drie viswedstrijden voor alle bejaarden van Beverwijk gehouden onder leiding van bestuur en leden van de hengelsportvere- niging ,,’t Karpertje”. Er zal worden gevist in twee categorieën. Men kan zich opgeven voor karpervissen of voor alle soorten vis. Er wordt gevist van zeven tot tien uur. De volgende wedstrijden worden gehou den op de zaterdagen 8 juli en 5 augustus. Na de laatste wedstrijd worden de prijzen uitgereikt in „De Nieuws Slof”. woningnood en onze plicht om die nood te lenigen om maar het belangrijkste te noe men. De PvdA verloor vorige week woensdag een raadszetel. Zie je in dat verlies conse quenties voor de socialisten? Sabine is dertig jaar en Duitse van af komst. Ze woont echter al negen jaren in Nederland. Haar repertoire is nogal beïn vloed door Cobi Schreier, bij wie ze een aantal jaren heeft gewoond. Sabine begint haar programma met oude balladen, spe ciaal over vrouwen, om geleidelijk over te gaan op actuele vrouwenzaken. Het café in „De Zandkraai” is van 20.30 uur af ge opend. De drankengroothandel VEN BV raakte tien kratten bier met een gezamelijke waarde van ƒ240 kwijt. De kratten ston den op het veilingterrein. BEVERWIJK. De Kon. Ned. Vereni ging voor EHBO, afdeling Beverwijk- Hoogovenscombinatie, heeft onder leiding van de heer J. de Waal als kaderinstruc teur en dokter C. Pernot de beginnerscur sus afgesloten. Van de 24 cursisten slaag den er negentien. De diploma’s worden uitgereikt op maandag 12 juni vanaf 20.30 uur in café „De Eindspurt” aan de Alk- maarseweg 59. Een ieder die de diploma- uitreiking wil bijwonen is van harte wel kom. Fractie-voorzitter Frans Koster, die in september pas als zodanig zal gaan optre den, mag zich in de komende raadsperio de vergezeld weten van nog twee nieuwe fractie-voorzitters. Zowel bij de PvdA als bij het CDA staan wisselingen voor de deur. Op 21 augustus wordt het programma voortgezet met een dierendag. Kinderen van 6 tot 12 jaar kunnen dan de hele dag op pony’s en andere lastdieren rondrijden. Dinsdag is er öf een poppenkastvoorstel ling, óf wordt er een musical vertoond voor 4- tot 8-jarigen. De 23-ste augustus kunnen 4- tot 12-jarigen weer creatief be zig zijn, terwijl donderdag de traditionele zeepkistenrace wordt gehouden. Deze race krijgt een andere opzet dan in voorgaande jaren. Om kinderen met min der handige ouders niet buiten te sluiten, hoeven de deelnemertjes niet zelf voor een zeepkist te zorgen. Door de werkgroep worden twee tweepersoons zeepkisten ge fabriceerd, waarin ringsteekwedstrijden zullen worden afgewerkt. Het programma wordt vrijdag 25 augustus met een ander vast evenement, namelijk de spuitbalwed- strijden, besloten. zijn. Ja, zo blijf je aan de gang. Wij begrij pen niet dat er zo moeilijk over die pro gramma’s wordt gedaan: de PvdA is voor dezelfde openheid als de VVD, de WD is voor dezelfde regionale brandweer als de PvdA. Beide partijen, en natuurlijk het CDA ook, wil de open gaten in de binnen stad met woningen volbouwen. Vanzelf zal je dan moeten gaan praten over welk soort huizen er moeten komen. Natuurlijk, daar valt over te praten. Ik voel me een progres sieve liberaal, die vindt dat óók de zwakke ren in onze samenleving een duidelijke kans moeten krijgen. De WD Beverwijk beschikt over een duidelijk program, op een moderne liberale leest geschoeid. Ik kan me de bezwaren van de PvdA tegen de Beverwijkse WD dan ook niet zo goed voorstellen. De socialisten, de christen democraten en de liberalen zijn bijvoor beeld voorstander van een wijkagent. De- tailzaken natuurlijk. Koster: „Ik wil niet praten over de perio- de-Eiff. Dat ligt achter mij. Ik ga werken met een fractie die voor de helft is ver nieuwd. De verhouding met de individuele raadsleden is allerplezierigst en de nieuw komers in de fracties zitten niet ingebak ken in de oude rolpatronen. De stad moet samen bestuurd worden en de WD, dat weet iedereen, zal gerust zaken steunen die door andere partijen worden gelanceerd. Als het maar zaken zijn waarvan Bever wijk beter wordt. Is de positie van Arie Klomp in de fractie aan de orde gesteld? DE TOER DE HEEMS houdt Heems kerk dezer dagen weer in zijn greep. Maan dagavond werd het startschot voor het wielerspektakel gelost. Aan de wedstrij den, die zich over vier avonden uitstrek ken, nemen zo’n zeventig rennertjes deel. Alle deelnemers worden gesponsord door de plaatselijke middenstand. HET PUBLIEK BLEEK van meet af aan geen moeite te hebben, het nieuwe par cours op de Maerelaan te vinden. De eerste avond hadden de renners nogal wat last van langs het parcours geparkeerde au to’s, maar daar wist de politie wel raad op. HET WIELERSPEKTAKEL begint van daag en morgen weer om 19.30 uur. Don derdag worden de finalewedstrijden ver reden, waarna de karavan naar het Burg. Nielenplein vertrekt voor de prijsuitrei king. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Over het programma dat het Jozef Kip Quartet vrijdag 9 juni in de Alpha-sociëteit op de planken brengt zeggen de vier heren zelf: „Tijdens ons optreden wordt het publiek blootgesteld aan vele emoties, impressies, vibraties en pinda’s.” Die vier heren zijn dan Titus Bovenberg, Wiebe Hogenveen, Herman Helle en Jan Willem van Mook. De muziek van het Jozef Kip Quartet houdt het midden tussen straatmuziek, free jazz, fanfare-harmonie en kneutermu- ziek. Koster: „Daar is in z’n algemeenheid over gesproken. Kijk, de WD-kandidaat voor een wethouderspost in het college moet over een specifieke vakkennis be- Koster: „Ik spaar de mensen niet. Of we nu in het college komen of niet. Ik neem geen blad voor m’n mond. Ik ben voorstan der van opbouwende kritiek. Ik houd niet van achterbakse toestanden. Ik ben van nature gesteld op een ieders vrijheid. Ik heb oog voor de zwakkeren in onze samen leving, die best eens een steuntje in de rug mogen hebben. Ik ga niet uit van het recht van de sterkste. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een 56-jarige inwoner van Beverwijk, die gistermiddag de Ake- rendamlaan in de (tijdelijk) verboden richting infietste, was het helemaal niet eens met de agenten die hem hierover aanspraken. Hij negeerde verzoeken om af te stappen en wilde doorfietsen. Toen één van de agenten zijn fiets daarop bij de bagagedra ger pakte, haalde de man uit en verkocht de agent een vuistslag tegen het hoofd. De recalcitrante fietser werd meegenomen naar het bureau, waar hij een paar uur tot bezinning mocht komen. Toen de ergste woede was weggeëbd, mocht hij weer naar huis. BEVERWIJK. Van de buitenmuur van de Cupertinoschool is een foto- elektrische cel verdwenen. De cel verte genwoordigt een waarde van 140. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het Vrouwencafé Heemskerk zal de laatste bijeenkomst in dit seizoen op maandagavond 12 juni fees telijk besluiten met een optreden van Sabine Schutte. BEVERWIJK. Er schijnt enig misver stand te zijn ontstaan over het vissen in de gemeentelijke vijvers. Daarom maakt het gemeentelijk bureau voorlichting nog even de juiste regels be kend. Het is aan kinderen tot 13 jaar en inwo ners vanaf 65 jaar toegestaan te vissen in de gemeentelijke vijvers. Een uitzondering is echter gemaakt voor de vijvers in het park Scheybeeck, voor de Stationsvijver en voor het viswater in het toekomstige St. Aagtenbos. Daar mag het dus niet. Vanaf vijftien jaar dient men in het bezit te zijn van een viskaart en die is verkrijg baar bij het postkantoor en de postagent schappen. (Van een onzer 'verslaggeefsters) HEEMSKERK. Hoewel leden van de moeder-verkeersbrigade het verkeer re gelden bij de stoplichten van de Rijks straatweg bij de Oudendijk de beruchte oversteekplaats van het duingebied reed een 62-jarige autobestuurder uit Vel- sen dinsdagmorgen om kwart over twaalf toch door. Een zesjarig meisje, dat fietsend de weg overstak, werd aangereden. Zij is met verschillende verwondingen, die voor zover thans bekend niet levensgevaarlijk zijn, naar het St. Jozefziekenhuis ge bracht. Ook de autobestuurder is daar heen vervoerd met een hartverlamming. Dit ongeval heeft de paniek en de veront waardiging in het duingebied weer fel doen opleven en er werd opnieuw gespro ken over te ondernemen acties. Voor de veiligheid van kinderen en ou deren achten de bewoners van het duinge bied een tunneltje of een brug noodzake lijk, maar Rijkswaterstaat, de instantie die de weg beheert, weigert medewerking. Koster: „De PvdA zou natuurlijk een grotere vuist kunnen maken als ze een zetel hadden gewonnen. Hoewel deze par tij in de afgelopen vier jaar uitstekend heeft gewerkt, heeft het geharrewar om de eerste plaatsen op de kandidatenlijst ze heel wat stemmen gekost. Fedor Kaebisch jr. lag toch goed in de markt. Hij pakte niet voor niets vierhonderd voorkeurstemmen. Bovendien stelden de socialisten zich in verscheidene zaken wat hooghartig op. Ik verwacht heel wat van de nieuwe fractie voorzitter van de PvdA, Jaap van Dongen. Hebben samen nog op school gezeten. Een liefdevolle verklaring. We hebben het in het verleden wel wat anders meege- meekt. Blijf je zitten met de intentie verklaringen van de partijen. De politiek waarlangs iets tot stand moet worden gebracht. Maar niemand kan er om heen, dat in een grote gemeente als Beverwijk elke groepering binnen de raad moet deel nemen aan het besturen van de stad. Wij distantiëren ons van de mening, dat de meerderheid betstaat uit de helft plus 1. BEVERWIJK. —De wedstrijdvissers van ’t Karpertje hebben onder ideale weersomstandigheden gevist in het Noord- hollandskanaal bij Akersloot. De Jan Beentjes-wisselbeker stond op het spel. Beentjes was zelf naar Akersloot gekomen om de beker uit te reiken. H. van Dessel wist met een net vol vissen de eerste plaats te bemachtigen en mocht de beker naar huis nemen. Van Dessel viste 8 meter en 85 centimeter vis bij elkaar. Tweede werd C. Martens met 6.69 mtr., derde J. Pais met 5.59 mtr. en vierde F. van Dessel met 4.18 mtr. De eerste onderlinge wedstrijd is op 18 juni. Vertrek om 5 uur vanaf café Sport. wijker. Opgegroeid in een a-politiek gezin werd hij tien jaar geleden, op 22-jarige leeftijd, aanhanger van de liberale begin selen en meldde zich als lid van de WD aan. Roerde in de afdeling Beverwijk van de WD met wisselend succes zijn mondje, wijdde zich aan de groot- en importhandel dn oude metalen van zijn vader, begon een rechtenstudie, die hij een dezer maanden afsluit en begon samen met gelijkgezinde progressieve jonge liberalen aan de op mars in de afdeling, hetgeen uiteindelijk heeft geresulteerd in een tweede plaats van de WD-kandidatenlijst, het raadslid maatschap en nu dan het fractie- voorzitterschap. Waarom die plotselinge wisseling van de wacht in de WD-fractie? (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In het weekend zijn aan de Ruijsdaelstraat, de Jan van Scorel- straat en de Maerten van Heemskerkstraat vier tamelijk dikke bomen moedwillig vol komen vernield. De recherche van de Heemskerkse poli tie heeft thans vastgesteld, dat dit is ge beurd in de nacht van zonclag op maandag tussen 0.15 en 2.15 uur. In het belang van het onderzoek wórden getuigen opgeroe pen die nadere inlichtingen zouden kun nen verschaffen. Van 7 tot en met 25 augustus valt er in en jom het buurthuis aan de Beverwijkse Wil- genhoflaan iedere dag wel wat te beleven. De werkgroep, waarin naast stafkracht Wim Meijer drie buurtbewoners zitting hebben, heeft in grote lijnen hetzelfde pro- gramma opgesteld als vorig jaar. Dit pro- gramma werd door de jeugd met zoveel enthousiasme ontvangen, dat het zeker voor herhaling vatbaar is. Het vakantieprogramma wordt op 7 au- tUstus met een filmvertoning voor kinde ren van 6 tot 12 jaar geopend. Een dag later komen de record wedstrijden aan bod. Traditiegetrouw mogen de 8- tot 12- jarigen gaan uitmaken, wie zich dit jaar recordhouder steltstaan, paraplu-hangen, doelschieten, stormbaan, wandelwielen en wat dies meer zij mag noemen. Woensdag 9 augustus is er een creatieve ochtend voor 4- tot 7-jarigen en een crea tieve middag voor 8- tot 12-jarigen. Don derdag staat het buurthuis in het teken van de wielersport, wanneer op het buurt- Parcours de jaarlijkse wielerronde van Wijk aan Duin wordt verreden. Aan de wedstrijden mogen fietsertjes van 8 tot 12 jaar deelnemen. De eerste vakantiespeel- week wordt besloten met „katknuppelen” voor 8- tot 12-jarigen, eventueel uit te breiden met soortgelijke wedstrijden voor De nieuwe fractie-voorzitter van de WD in de Beverwijkse raad, de 32-jarige Fr. Koster. Koster: „Arie heeft zich zeer construc tief opgesteld. Ik heb dan ook niets ge merkt van een zekere animositeit jegens Eiff, zoals in jullie krant is gesuggereerd. Kijk, Klomp is niet als een outsider te beschouwen. Hij is een markant figuur, niet alleen binnen de raad maar ook bin nen de fractie. Zo is Arie nou eenmaal. Maar laten we de zaken uit het verleden rusten. Die wil ik van me af zetten. Ik kijk naar de toekomst en probeer een goed samenwerkende fractie te leiden met men sen die met elkaar kunnen opschieten. Ik oordeel hiermee niet over de oude fractie. Dat moeten anderen maar doen. Een nieuwe bladzijde in Beverwijk? (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Als het aan de werk groep kindervakantiespelen van buurt huis Wijk aan Duin ligt, hoeft de school jeugd zich tijdens de laatste drie weken van de zomervakantie niet te vervelen.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9