Theatre du Papier brengt simpel materiaal tot leven Ruimte Antiekbeurs op kasteel is „voorportaal voor Breda vernieuwt zich met kwaliteit FESTIVAL OF FOOLS 197» DUANDFESÏ ■■HOIU NDFFSTWM ip kt 1UF Warsaw Music Workshop buitenmuzikale poespas centraal bij Toer-in 1978 Lisse” lil N HOUANDFEST IVAL78HO11A ANDFESTTV1L HOUANDFEST H178HOUA ANDFESTTW 4^ Modern programma in Utrechtse Geertekerk EXPOSITIES BEHANDELEN ACTUELE PROBLEMATIEK Sophia Loren aangeklaagd Gespecialiseerd in MASSIEF EIKEN MEUBELEN gebeitst of geloogd. ALLEEN IN ALKMAAR KUNST 19 7 8 RIJD AG 9 JUNI V, Fnidsen 93-95 - ALKMAAR - Tel. 072 -12 55 87 Achter de Waag, over de ophaalbrug in het oude stadscentrum. t2| in de. w’ (ADVERTENTIE) illllll Yves Joly brengt charme in het kleine gebaar lijks- Zaterdag 10 juni aan (20.15 val in het infantiele stadium tot gevolg. ijf of CEES STRAUS 1 t20 ofd- 9 i een en 34 en BE- het. weg >ofd en en /er- iken i de iden id. (Van onze kunstredactie) LISSE. „Veel varkens maken de spoeling dun” is een spreekwoord, dat hoewel misschien oneerbiedig gebruikt, momenteel zeker opgaat voor de antiekhandel. Bij een toenemende vraag en een gelijkblijvend, soms zelfs slinkend aanbod loopt de kwaliteit van het gebodene uiteraard terug. Om nog maar niet te spreken van de handelaren die graag aan de vraag naar kwaliteit willen voldoen, maar het gebrek daaraan maskeren door het er op nahouden van allerlei malafide praktijken. Het gemiddelde peil van de nog steeds wassende stroom antiekmarkten, -beurzen of wat daarvoor mag doorgaan, is de laatste tijd dan ook opvallend lager geworden. Het laat zich raden dat dit een vervelende zaak wordt voor de geïnteresseerde leek die het vaak aan zakelijke kennis ontbreekt en dus in al zijn enthousiasme gemakkelijk op een verkeerd spoor kan worden gezet. Natuurlijk behoren de antiekbeurzen in Delft en Breda niet tot die grauwe middel moot die het vaak ontbreekt aan strenge selectienormen. Eerder brengen ze zelfs een „scheiding der geesten” teweeg. Met „Delft” voorshand op eenzame en wel haast onbereikbare hoogte is „Breda” de laatste jaren duidelijk in opmars gekomen met als belangrijk gevolg dat de andere beurzen nog meer werden af geroomd. De Oude Kunst- en antiekbeurs die ko mende zaterdag de poorten van het Kas teel Keukenhof nabij het gelijknamige bloemenpark in Lisse doet opengaan, voelt die gevolgen de laatste jaren aan den lijve. Gebleken is namelijk dat „Lisse” in de Joly is daar volstrekt puur in, hij staat voor een extreme mate van intregriteit die het effect volkomen schuwt. Ondertussen wordt de kijker niets in de weg gelegd om zijn gevoelens optimaal vrij te maken. Nochtans hoef je van Joly geen theater ten van het kleine gebaar, de minimale handeling die echter een grootse fantasie vertegenwoordigt. Zijn middelen zijn be wust zo gering mogelijk gehouden om de meest essentiële gevoelens op te roepen. Behalve de historisch ge groeide situatie wordt ook aan actuele problematiek die op dit punt in Noord-Holland speelt, ruime aandacht besteed. Hete hangijzers als de Voorhaven problematiek, inpoldering van de Markerwaard en Schiphol zullen daarbij ter sprake ko men. Dat gebeurt in de eerste plaats op een serie tentoonstel lingen die in de maanden van de Toer-in (juli tot en met be gin september) op verschillen de plaatsen in de provincie worden gehouden. Deze serie betreft steeds dezelfde exposi tie waarvan in totaal zes kopi eën worden gemaakt. „Be- wereld van de antiekhandel een soort van voorexamen blijkt te zijn geworden. Een aantal kunsthandelaren dat in Lisse goed voor de dag kan komen, blijkt na verloop van tijd naar Breda te verhuizen, waarna ze voorgoed voor Lisse verloren zijn. In de reglementen in Breda wordt namelijk be paald dat deelneming aan beurzen elders in den lande niet wordt toegestaan. Voor de Verenigde Handelaren in antiek en ou de kunst, dié sinds 12'/2 jaar de beurs in Lisse organiseren, is dat enerzijds een flink compliment, anderzijds vormt het ook een uitdaging om elk jaar weer het niveau te handhaven, zo niet te verhogen. Ook dit jaar dus weer een aantal nieuwe zich in de afgelopen maanden veelvuldig op de Amerikaanse markt heeft begeven, slaagt er voortdurend in met spectaculaire werken te komen, zij het dat zijn prijzen navenant zijn. (De Oude Kunst- en antiekbeurs op het Kasteel Keukenhof in Lisse, gaat zater dag open en blijft tot en met 18 juni toegankelijk, dagelijks van 14-22 uur met uitzondering van de laatste dag wanneer de beurs om 18 uur sluit). Neemt niet weg dat het fijn is dat er geëxperimenteerd wordt. Maar het is jam mer dat nu zelfs het muziekmaken van een groep als de Warsaw Music Workshop, die donderdagavond in het kader van het Hol land Festival een modern programma in ROME (DPA). De Officier van justi tie in de Italiaanse stad L’Aquila heeft de bekende filmactrice Sophia Loren aange klaagd wegens medewerking aan een „obscene” film. Het gaat om de rolprent „Angela”. L’Aquila staat er om bekend dat de autoriteiten daar een scherp oog hebben voor alles wat zedenkwetsend zou kunnen zijn. Sophia Loren heeft toch al problemen met de Italiaanse justitie. Met haar man, de filmproducent Carlo Ponti, moet zij binnenkort terechtstaan op beschuldiging van het onwettig uitvoeren van kapitaal. jiding jazijn an en an. ïzicht id en et de de HO, aan ter poor 1 en ken ka- be- ede >tof- be- 50- lllllllll de Utrechtse Geertekerk bracht, meer en meer in dat teken van de buitenmuzikale poespas komt te staan. Want zo’n houding sterkt de categorie fossiele concertbezoe kers die eigenlijk uitsluitend op een Beeth ovencyclus zou willen intekenen. Het was overigens opvallend dat deze uit vier man bestaande wereldberoemde Poolse muzikale werkgroep, DEN HAAG. Niet meer dan wat (on)gekleurd papier, wat slingers en een enkele maal een handvol alledaagse voorwerpen, maar vooral hun handen gebruiken Yves Joly en zijn drie medeleden van het Thédtre du Papier. Het is een van de vier poppentheaters die dit jaar de Erasmusprijs in ontvangst kon den nemen en bovendien een heel apart facet belichten van het thema volkskunst dat het Holland Festival deze keer heeft gekozen. Intussen is gebleken dat de keu ze die het Festival met de vier poppenthe aters heeft gedaan (behalve Joly ook Bre ad and Puppet, La Marionettistica en Tea- trul Tandarica) een bijzonder goede is geweest die hopelijk een stimulans mag zijn voor het poppentheater in zijn alge meenheid in ons land waar deze cultuur vorm toch nog stiefmoederlijk door over heid en publiek bejegend wordt. De Fransman Yves Joly, een innemende en rijzige zeventiger, brengt poppenspel hij spreekt zelf consequent van marionet- van de brede lach te verwachten, eerder is er sprake van een stille en intieme glim lach. Want het Théatre du Papier brengt heel introvert poppenspel met ingehouden emoties die toch duidelijk en herkenbaar zijn. Er wordt weliswaar gebruikgemaakt van clichés dat verhoogt de herkenbaar heid maar de spelers weten er toch in te slagen die clichés tot hun kern terug te brengen. De scènes zien er in geschreven vorm nogal banaal uit: een huwelijksceremonie waarbij de bruidegom er vandoor gaat met een ander, een nachtelijke scène waar in ledematen een eigen leven gaan leiden of een danspartijtje waarbij de vrouw in kwestie belaagd wordt door vuige man nen. Joly werkt zo iets echter met zoveel fantasie uit dat je al spoedig in de ban van dit charmant-kleinschalige theaterspel raakt. Gisteravond althans lukte het Joly om het goedbezette HOT zeer adequaat en alert te laten reageren, hetgeen hem overi gens moeiteloos afging. Dat adequaat reageren lijkt overigens wel een voorwaarde om als publiek van de voorstelling te kunnen genieten want je hebt bij dit soort theater alle aandacht nodig. Het spel zit vol met subtiele hande- lingetjes, met bijna onopgemerkte bewe gingen die volstrekte aandacht vereisen. Wie het allemaal wil meemaken kan be halve elders in de Randstad ook volgende week donderdag in Haarlem terecht. Dan komt Joly naar het Concertgebouw. Even tuele angst vanwege de Franse origine van dit theater hoeft niet te bestaan; Yves Joly hield al dertig jaar geleden, toen hij in Parijs optrad, rekening met een internatio naal publiek. Er wordt tjdens zijn voorstel ling geen woord gesproken. Slechts mu ziek dient als èen illustratief decor. exposanten in Lisse, waar onder al meteen veel kwaliteit zit. Zo kan onder het veer tiental deelnemers het antiquariaat P. Kre mers uit Amsterdam worden aangetroffen dat zich specialiseert in grafiek (met etsen van onder andere Rembrandt), kaarten, atlassen en bibliofiele uitgaven. Een nieuwkomer is ook Het Oude Kabinet uit Wassenaar met zilver en de nog steeds veel gevraagde Hollandse meubelen. Bijzonder belooft daarnaast de deelname te worden van Chris de Vreeze uit Eek en Wiel die een grote collectie Art Nouveau-objecten zal tonen naast Victoriaans en vroeger 19e eeuw glas dat nog steeds, maar waar schijnlijk niet voor lang, betaalbare prij zen maakt. Uit Haarlem komen verschillende deel nemers onder wie ’t Oude Weeshuis met 17e en 18e eeuwse tegels, Joh. van der Tak met Engelse en Hollandse meubelen en Smith en Wierenga, bekend vanwege hun vaak uitstekende collectie nautica, de in strumenten en kaarten die alles met het varen te maken hebben. In de sector schilderijen, in Lisse vaak nogal ondervertegenwoordigd, treffen we de naam van Leslie Smith uit Wassenaar die zich toelegt op de 19e eeuw met de Haagse School en Romantiek. Smith, die zijn grafische partituur een beroep doet op het fantasierijk improviseren van de uitvoerenden, heeft dit dikwijls een terug- °let horen. Het grootste gedeelte dateerde ------ - -■ van een jaar of zes of nog meer terug. Zygmunt Krauze, in 1966 winnaar van het Gaudeamus vertolkersconcours en een jaar later oprichter en leider van de huidi ge Warsaw Music Workshop, speelde zo wel als uitvoerend pianist alswel als com ponist in dit programma een belangrijke rol. Zijn collages in de vorm van „Soundsca pe” en „Idyll” komen niet veel verder dan wat instrumentale Spielerie (in Idyll op authentieke oud-Poolse instrumenten, waaronder de draailier) tegen een decor van hoofdzakelijk natuurgeluiden zoals ie dere radio-omroep of geluidsjagersclub die op de band in voorraad heeft. De langdradigheid van de stukken is boven dien interessanter voor de componist die de auteursrechten per minuut gehono reerd krijgt dan voor de toehoorder. Gelukkig viel op dit als geheel nogal duistere Holland Festivalprogramma een heldere lichtstraal in de vorm van een ludiek werkje van Krauze’s landgenoot Kazimierz' Serocki, één van de grondleg gers van het Warschauer Herfst-festival. Onder de titel „Swinging Music” ontstond een beknopt stuk, waarvan de originele klank met eenvoudige middelen wordt op gewekt en omgezet in een irreëel idioom dat in combinatie met het jazzy ritme heel vrolijk maakt. Kwartet 2 2 uit 1965 van de Pool Boguslav Schaffer zou een „musikalischer Spass” moeten zijn, maar er is werkelijk voor het publiek geen enkele lol aan te beleven, of je zou de erin geïmiteerde consecratie leuk moeten vinden. Nee, dan weet Mauricio Kagel heel wat beter hoe hij met een stukje kostelijk spuugvermaak, „Con Voce” geheten, op zijn publiek moet inspelen. Daar is het echt even moeilijk om de ogen droog te houden. Praktisch al hetgeen Krauze, Palkovski, Borowiak en Galazka op respectievelijk piano, klarinet, trombone en cello maar ook met de stem en op allerhande andere manieren en met behulp van hun electro- nica-man lieten horen, heeft weinig met werkelijk nieuwe muziek te maken. Het blijft bij impressies, associaties, sfeertjes, imitaties, nostalgie en flauwekul. Maar aangezien ik onder de weinige aan wezigen in de Geertekerk geen stad- en streekgenoten heb kunnen onderscheiden, zal ik het hier gebodene toch in deze recen sie maar even allemaal uitdetailleren. Dan weet u tenminste zo’n beetje wat er aan de hand was. Muzikantesk is „Sardana” dat Tilo Me- dek uit Jena componeerde en dat blijk geeft van een soort eerlijke boerenopvat ting omtrent moderne muziek in de geest van „van dik hout zaagt men planken”, gebaseerd op de folklore. „Help” van de Noor Arne Nordheim is een door merg en been gaande noodkreet van een zwemmer die te ver in zee is gegaan en die bovendien bijna door een boot (vandaan het gebruik van de scheepstoeter) wordt overvaren. Verder was Louis Andriessen’s „An- fang” leuk als impressie van het blokfluit- beginnerswerk: Over Morton Feldman’s Half a minute it’s all I’ve time for”, hoef ik niet te praten, aangezien het al bijna voor bij is als het aarzelend heeft ingezet. En Krauze’s gerats op de vleugel in zijn eigen „Gloves Music”, heb ik bij thuiskomst zelf nog even met succes nagedaan, maar hal verwege kreeg ik last met de buren. JOHAN VAN KEMPEN zal het waarschijnlijk in de toe komst niet vaak meer lukken zo’n groot aantal „nieuwe” or gels uit te kiezen. Er zijn tot op heden 128 orgels in de loop van de afgelopen jaren bezocht en het aantal nieuw te bezoe ken instrumenten kan eigen lijk alleen nog maar groeien door restauratie of verwer ving. Voor kinderen, maar ook voor volwassenen staan acht poppentheaters met verschil lende voorstellingen op het programma. Öaartoe behoort naast de beide Wentinks uit Wormer en Popstudio Hindrik uit Purmerend ook Marijke Kots (Mijko) uit Haarlem. Daags voor de opening van de Toer-in die door de Com missaris van de Koning op woensdag 21 juni in Hoorn wordt verricht, komt in een oplage van 165.000 exemplaren de bekende Toer-in krant van stapel. In deze krant, die door de plaatselijke VW’s en ande re toeristische instellingen als mede door de Culturele Raad Noord-Holland wordt ver spreid, staan tal van toertoch ten uitgestippeld. Wordt zo’n tocht gevolgd dan krijgt men onderweg een goede indruk van het Noordhollandse land- schap dat voor de bewuste streek zeer specifiek kan zijn, terwijl men in de dorpen attent wordt gemaakt op verschillen de manifestaties die daar in het kader van de Toer-in zullen plaatshebben. (Van onze kunstredactie) VELSEN. De Toer-in gaat dit jaar opnieuw aan dacht besteden aan het thema „ruimte”. Werd vorig jaar vooral een algemeen beeld ge geven, dit keer zal door mid del van tentoonstellingen ge tracht worden om tot een kri tische visie te komen op de ruimtelijke ordening, uiter aard voorzover dat de provin cie Noord-Holland betreft. De betekenis van het begrip ruimte voor de Noordhollan- der, wat daarmee is gedaan in de loop der tijden en hoe er vorm is gegeven aan een ge bied dat vanoudsher door menselijk ingrijpen is geken merkt, komt door middel van verschillende tentoonstellin gen tot uiting. UTRECHT. —Als je als kind onvol doende in het spel aan je trekken bent gekomen, wil je dat als volwassene blijkbaar inhalen. Veel van die tekortgekomenen bewegen zich in de avant-gardistische muziekprak- Poolse muzikale werkgroep, waarvoor tijk. En als een hedendaagse componist in componisten uit alle (internationale) wind- streken hun creatieve bijdragen hebben geleverd, nauwelijks of geen recent werk me-Improvisatie met Friends Roads how. Cinema: 20.00 Sex22.00 uur. Drugs.24.00 uur, Rock’n roll the Sexpistols live (8 minuten). PARADISO VRIJDAG 9 JUNI Punky Fools-ceremoniemeester: Mad ness Friends Roadshow Internatio nal met „Billy Spears”, Incubus, Pe ople Show. ZATERDAG 10 JUNI: 1 Silent Fools-ceremoniemeester: Jango Jango met zijn solo-show, Justin Ca se, Moving Picture Mime Show met „The Creatures from the Swamp and other Rubbish”, Trumbunich mimes, Friends band. STRAAT ZATERDAG 10 JUNI: Parade i.s.m. aktie „Straat moet vrij” met L.O. Sloan’s three black and three white refined jubilee minstrels, 14.00 uur, Noordermarkt: Tom Fool’s Theatre, 14.00 uur, Nieuwmarkt: Loose ends, 14.00 uur, Spui: Joost Belinfante, 14.00 uur Leidseplein: Im puls tejater. VONDELPARK VRIJDAG 9 JUNI 21.00 uur The great Salt Lake mime Troupe ZATERDAG 10 JUNI 14.00 uur Action Space, opblaasbare objekten, 15.00 uur Onk, straatthea- ter met Will Spoor, 21.00 uur L. O. Sloan’s three black ands three white refined jubilee minstrels. Nog geen tien bij tien centimeter is deze els van Rembrandt groot. Het is gedateerd °P 1635 en draagt als titel The Stoning of Saint Stephen (De steniging van de Heili ge Stefanus). Het is de tweede staat van twee. Te zien bij antiquariaat P. Kremers uit Den Haag. Vrijdag 9 juni Amsterdam. Stadsschouwburg (20.15 uur): Don Giovanni. Concertgebouw (20.15 uur): Con- certgebouworkest I. Theater Carré (20.15 uur): Kontra- Danse, Recitativarie, Camera Obscu ra, Variété. Nieuwe de la Mar Theater (20.15 uur): Teatrul Tandarica. Den Haag. HOT (20.30 uur): Yves Joly. Openluchttheater Zuiderpark (20.30 uur): Minifestival folk en volks muziek I Ba. Scheveningen. Circustheater (20.15 uur): Het Nationale Ballet. Rotterdam. Schouwburg (20.15 uur): Het Balkon. De Doelen (20.15 uur): Warsaw Mu sic Workshop. De Lantaren (20.30 uur): La Mario nettistica. Haarlem. Stadsschouwburg (20.15 uur): Delimelo. Utrecht. Stadsschouwburg (20.30 uur): Bread and Puppet Theatere. Bi) Daruma, een Haagse handelaar die zich toelegt op Aziatische kunst is dit Chinese snuifflesje van aardewerk te zien dat uit de 19de eeuw dateert. - SHAFFY THEATER - VRIJDAG 9 JUNI Concertzaal, 21.00 uur, Riciotti, 21.00 uur, L. O. Sloan’s Three Black and White refinef jubilee minstrels. Zuilenzaal, 20.30 uur, Penta theater, 22.15 uur, Moving picture mime show met „The Creatures from the Swamp and other rubbish”, 24.00 uur, Sardi- neta. Shaffyzaal, 20.30 uur. Abrakadabra, 22.00 uur, Spiderwoman theatre met „The Lysistrata Numbah”, 24.00 uur, Impuls tejater. Filmzaal, „Satansbraten”, regie: Rai ner Werner Fassbinder (1976) - 100 minuten ZATERDAG 10 JUNI: Concertzaal, 20.30 uur, Spiderwoman Theatre met „The Lysistrata Num bah”, 23.00 uur, Riciotti. Zuilenzaal, 21.00 uur, People show, 22.30 uur, Living Poem Theatre met „Adios, Adios”, 24.00 uur, Michael Gimpel. Shaffyzaal, 20.30 uur, Zvika Fiszon, 22.00 uur Sharon Landau, 23.30 uur, Termiek. Filmzaal, „I Clowns”, regie: Federico Fellini (1970) - 92 minuten DE MELKWEG VRIJDAG 9 JUNI Theaterzaal, 20.30 uur, Tom Fool’s Theatre met „The Gallavant”, 22.30 uur, Michael Gimpel, 24.00 uur, G. T. Moore. Fonteinzaal, 20.30 uur Annie Stainer „The long green theatre company”, 22.00 uur Living Poem Theatre met „Adios, Adios”, 24.00 uur Mime- Improvisatie met Jango. Cinema, 20.00 uur Sex...., 22.00 uur Drugs: „Mary Jane, regie: Maury Dexter met Fabian, 24.00 uur Rock’n Roll the Sexpistols live (8 minuten). ZATERDAG 10 JUNI Theaterzaal, 20.30 uur Tom Fool’s thea tre met „The Gallavant”, 23.00 uur, Sardineta. Fonteinzaal, 20.30 uur, Impuls Tejater, 22.00 uur, Katie Duck, 24.00 uur Mi- stuurde ruimte”, zoals de ten toonstelling heet, komt in Pur merend, Alkmaar, Blaricum, Den Helder, Zaanstad en van 5 augustus tot en met 3 septem ber zowel in de Openbare Bi bliotheek in Hoofddorp als in het stadhuis van Velsen. De Toer-in, dit jaar alweer voor de tiende keer georgani seerd, is een bundeling van ui teenlopende culturele manifes taties. Er zijn dit keer weer bijzondere tentoonstellingen te verwachten zoals een overzicht van het Werk van de Vlaamse schilder Gustave de Smet (die veel contacten met de Bergen se School heeft gehad) in War menhuizen, een beeld van wat in Purmerend op het gebied van Jugendstil aan aardewerk is gefabriceerd tot aan een ex positie in de Hervormde Kerk van mutsen („van houten helm tot hoge zije”) en een oude prentbriefkaartententoonstel ling in Krommenie, Zaandam en Alkmaar. Wie van stolpboerderijen is gecharmeerd, kan naar de Bo terbal in Hoorn gaan. Daar staat „De stolp te kijk”, het boerderij-type dat een geschie denis kent die loopt van de vroege 16e eeuw tot 1955 toen de laatste hoeve werd ge bouwd. Stolpboerderijen vor men een actueel thema in de wereld van restaurateurs: het type is al sinds enige tijd onge schikt voor een moderne boe renbedrijfsvoering, dient nu nog alleen als burgerbewo- ning, maar dreigt door onoor deelkundige verbouwing in snel tempo haar authentieke karakter te verliezen. Traditioneel gaat de Toer-in ook nu weer de boer op: behal ve het bekijken van de Hoorn- se expositie kan men zich bij verschillende boeren melden om daar een bedrijf in volle werking mee te maken. Hoe wel men ook akkerbouw kan bekijken, gaat de meeste be langstelling naar uit ervaring is gebleken naar het veehou- dersbedrijf dat kennelijk een meer „romantischer” roep heeft. Orgelliefhebbers komen tij dens de zomermaanden in Noord-Holland steevast aan hun trekken. De Toer-in (een initiatief overigens van de Cul turele Raad Noord-Holland die hjervoor samenwerking heeft gezocht met de Vereniging van Vreemdelingen Verkeer) heeft een pakket van zeven orgel tochten samengesteld, ’s Zater dags kan men, met eigen ver voer, enkele kerken bezoeken waar een deskundige organist informatie geeft over het orgel en vaak ook enkele werken ten gehore brengt. De organisten die deze tochten begeleiden zijn bijzonder goed op de hoog te van de betreffende instru menten zodat vragenstellers alle kanten op kunnen. Vijftien van de 28 orgels die deze zomer worden bezocht, zijn in de afgelopen jaren nog niet eerder bezocht. Overigens Amsterdam. Stadsschouwburg )20.15 uur): Het Nationale Ballet. Theater Carré (20.15 uur): Kontra Danse, Recitativarie, Camera Obscu ra, Variété. Nieuwe de la Mar Theater (20.15 uur): Yves Joly. Den Haag. HOT (20.30 uur): La Marionettistica. Rotterdam. Schouwburg uur): Het Balkon. De Doelen (20.15 uur): Rotterdams Philharmonisch Orkest I. De Doelen: Cristina Hoyos. Haarlem. Concertgebouw (20.15 uur): Zigeunermuziek en folklore. I Yves Joly maakt zijn handpoppen van eenvoudige middelen maar weet ze met mees terlijke fantasie tot leven te wek ken. De foto laat een scène zien van het programma waarmee hij in het festival staat. (Foto Bob van Dantzig)

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15