Lange baan-zwemseizoen van start Visscher greep titel Damiote evenementen Kinheim revancheerde zich Heerenduinen tegen Springfield College VSV houdt ledenvergadering [Njord ’59 en HPC in favorietenrol Pinguïns niet in gevaar tegen Herons Promotiestrijd Westerhout en Meubelfabriek Oisterwijk I I HSV De Kampioen B4 In allerlaatste slagbeurt na run Fokke Jelsma f 5.- 75 wq WERA KINHEIM UNIQUE-GIANTS TOP HONKBALWEDSTRIJD zondag 18 juni 1978 1 j Minifolk festival iken id. Pari herapil lelmin) el. 02| >n? Ar/ JEUGDTOERNOOI DE KAMPIOEN Om u de zekerheid te geven dat u het échte geloogde, massieve eiken van de Meubelfabriek Oisterwijk krijgt. 27 SPORT JVRUDAG 9 JUNI 19 7 8 1,75 aat r Terug Haarlems Dagblad: Staart ERIE In samenwerking met het Openluchttheater Bloemendaal presenteren wij aldaar op (Van onze zwemmedewerker) HAARLEM. Aanstaande zondag wordt op de Amsterdamse Bosbaan de eerste wedstrijd in het lange-baanseizoen ’78 verzwom- men. Dit gebeuren, dat om 12 uur van start gaat, geldt als ’s werelds grootste zwemevenement met dit jaar een record-aantal deelnemers van maar liefst 2100. Een waardige opening van het de gehele zomer durende lange-baanseizoen, waarin, naar het zich laat aanzien de Haarlemse verenigingen Njord ’59 en HPC weer een belangrijke rol zullen vervullen. Ged. Oude Gracht 82 (Haarlem-Centrum) Soendaplein/Floresstraat (Haarlem-Noord) Califomiëplein 17 (Haarlem-Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 (Heemstede) Lange Nieuwstraat 427 (IJmuiden) een el Beverwijk, Parallelweg 100, tel. 02510-26923, ma t/m za 9-18 uur. 1,00 ’,00 1,75 1,00 In het kader van het HOLLAND FESTIVAL IJmuider Courant L«. v ABeverwijkse Courant: Zeestraat 18 (Beverwijk) De gereduceerde plaatskaarten (kassa openluchttheater f 5,-) zijn verkrijgbaar bij onze kantoren: Telefonisch kunnen geen plaatskaarten worden gereserveerd. ,8 i ijblijvel Jisbedl ^-- 4 ERSB tijd vo lieuwe garant! 156895 lassagi geoper uur. I 26 ’W 73» I (Van onze softbalmedewerker) i (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIES) (Van een medewerker) 0-0-3-1-0-0-0-0-1 =5 Joe ion. i. (ADVERTENTIE) tegen SKIKK ln r WtkXK. Gesteund door weer foutloos spelende velders had de Amerikaanse gast-pitcher het in feite alleen moeilijk met de staart van het Springfield College, waarin Mark Ziogas een opvallende rol speelde. Met vier binnen geslagen runs verzorgde hij de gehele produktie van het Springfield Col lege. Eerst profiteerden in de tweede in ning James Jordan en Tony Lachowetz van zijn tweehonkslag en vervolgens bete kende twee slagbeurten later zijn diep geslagen vang opnieuw een run van James Jordan. Een beslissing, die overigens pas in de allerlaatste Kinheim-slagbeurt viel na een run van good-old Fokke Jelsma. Voor de Kinheimploeg kwam in dit tref fen ander maal Joe Leply als starting pitcher op de heuvel. Wellicht een teleur stelling voor de toeschouwers, die maar al te graag getuige hadden willen zijn van een confrontatie tussen de Amerikaanse gasten en Nol Beenders, de Kinheimwer- per die dit seizoen in een blakende vorm verkeert. Met de naderende wedstrijd te gen Unique Giants restte Karei Crouwel echter niets anders dan opnieuw een be roep te doen op Joey Leply, één van de werpers uit de ploeg van de scheidende Archie Allen. Daar tussen door had Kinheim echter ook al drie keer weten te scoren. Runs die overigens voornamelijk op rekening kwa men van de mistastende Amerikaanse stu denten, die op het beslissende moment ook nog een honkslag van Frank van der Put ten moesten incasseren. Kinheim, dat in de vierde inning na een hit van Rich Cooke opnieuw op een fout scoorde, zag in de zevende inning het Springfield College toch weer naast zich komen. Dit keer was het Mark Ziogas zelf, die met een homerun voor een 4-4 score zorgde. Bijna drie in nings lang hielden de beide ploegen elkaar daarna in evenwicht. Juist echter op het moment dat de verlenging in het zicht kwam, legde Fokke Jelsma met een twee honkslag de basis voor de 5-4 zege. Een honkslag van Bob Cox bracht de routinier naar het derde honk, waarna een perfecte squeeze-play met Hans van Holstein voor de beslissende run zorgde. Als opvolger van Rusman heeft men de heer A. Lei jenaar bereid gevonden als commissasris toe te treden tot het bestuur. Verder zijn aftredend, maar herkiesbaar B. van Deudekom (penningmeester), A. Hagenbeek (tweede secretaris) en de com missieleden J. Blansjaar, H. Belfroid en J. Agterberg. De ledenvergadering van VSV begint om 19.45 uur. De Haarlemmers hebben met deze suc cessen de plaats ingenomen van het Naar- dense De Otters, dat ten tijde van (de helaas te vroeg overleden) Hans Bunscho- (Van onze tennismedewerker) IJMOND. Zondag gaan de tennis teams, die kampioen van hun afdeling zijn geworden, proberen via een promo tiewedstrijd volgend jaar een klasse ho ger uit te kunnen komen. Westerhout 1 in de overgangsklasse A ontvangt Joy Mo- ■aïk 2, een sterk team op Duinwijkck, maar de club heeft goede hoop dat de verbeide overgang naar de eerste klasse bereikt kan worden. Dit lange-baanwedstrijdenseizoen zal half september worden afgesloten in Al- phen aan de Rijn met de traditionele nachtwedstrijden over 10 kilometer voor individualisten. Dan zal opnieuw blijken of Haarlem de sterkste zwemstad van ons land geworden is. Of dat werkelijk zo is, kan door Haarlemmers op 22 en 23 sep tember in het Haarlemse Sportfondsen- bad bekeken worden wanneer als slotapo theose van het lange-baanseizoen in het Sportfondsenbad de jaarlijkse 24 uurs- marathon gehouden wordt. Daar zal dan de gehele nationale top aanwezig zijn. Hans Prins (driemaal achtereen) zegevier den. (Van onze sportredactie) Velsen. Maandag 12 juni houdt de voetbalvereniging VSV in het clubge bouw een algemene ledenvergadering. Belangrijkste agendapunt is de bestuurs verkiezing. Voorzitter J. H. van Urk is aftredend en niet herkiesbaar. Het be stuur heeft de heer J. Rusman, die reeds als. commissaris zitting heeft in het be stuur, kandidaat gesteld voor die vacante functie. Rusman was overigens al eerder voorzitter van de Velsense tweede klas- ser. HA ARLEM/IJMOND. Via winst in de achterstallige softbalwedstrijd tegen The Herons heeft het Heemsteedse De Pin- guins zich weer wat verder van de twee fatale onderste plaatsen op de ranglijst verwijderd. Zonder dat de Heemsteedse dames maar één moment in gevaar, kwa men werd The Herons met een 11-1 neder laag naar Heerhugowaard teruggestuurd. gen zijn van de topper tussen Wera- Kinheim en Unique Giants, die zaterdag middag aan het Badmintonpad gespeeld wordt. Muzikale omlijsting Midgetown Jazzband Terrein Badmintonpad Wera-Kinheim Leply 7-3-11-0 Springfield College 0-2-0-1-0-0-1-0-0- 4 Steve Donovan 14-3-10-3. zaterdag 10 juni a.s. HALF DRIE >ude f en bo mhand imerlai wN Het Springield College, dat woensdag avond Unique Giants in de hoofdstad op een 2-2 gelijk spel hield, keert komende dinsdag naar Amerika terug. Komend weekend zullen zij echter eerst nog getui- Er wordt gereden in de leeftijdsgroepen van acht tot en met veertien jaar. Van de clubs uit de regio zijn naast het organise rende De Kampioen ook De Bataaf, Ken- nemérland en Excelsior van de partij. Met de eerste rit wordt om 13.00'uur begonnen. Dit toernooi in het Spaarnwouderbos wordt gehouden als compensatie voor de jeugdrenners die zondag in Apeldoorn niet aan het nationale kampioenschap in het kader van 50-jaar KNWU mogen deelne men. Voor deze titelstrijd in Apeldoorn zijn 35 rennertjes uit Noord-Holland gese lecteerd met onder hen Danny Klardi, K. Smit, Leo Burgering en Henk Beentjes (Kennemerland), Wim van Leyden, Hans Cuvelier en Van Soolingen (Bataaf), Wim Otte en Oscar Venema (Excelsior). Van De Kampioen is niet een renner geselecteerd. HAARLEM/IJMOND. Onder bijna ideale weersomstandigheden heeft het aan Nederland een bezoek brengende Springfield College gisteravond de wed strijdenreeks tegen Wera-Kinheim afge sloten. Gingen de runners-up in de compe titie vorige week kansloos met 9-3 tegen hun Amerikaanse gasten ten onder, dit keer bleef de formatie van Karei Crouwel aan de winnende hand. jaar in om alle vier de zwemkroniekbekers en drie van de verenigingsbekers buit te maken. De prijzen voor de beste individua listen waren vor Edwin Kooyman (HPC) en Monique Wildschut op de vrije slag, terwijl Ron Phaff en Ria Willemse de bo kalen veroverden voor hun verrichtingen op de schoolslag. De verenigingsprijzen voor zowel de dames schoolslag als voor de dames vrije slag kwamen in handen van Njord’59, terwijl HPC de prijs voor de 1 vrije slag heren in de kast mocht zetten. ik?! dags 1 er, K >m. Op de Bosbaan zijn alle Nederlandse topverenigingen, zoals de Otters uit Naar den, het Utrechtse „Zwemlust/de Hom mel”, PSV Eindhoven, Het IJ Amsterdam' en voor onze regio dus Njord ’59 en HPC, vertegenwoordigd, waardoor de concur rentie elkaar niet veel ontloopt. Op de 2000 meter nummers zijn Haarlemse kandida ten voor mogelijke ereplaatsen: Edwin Kooyman (HPC) op de vrije slag heren, op vrije slag dames Monique Wildschut, op de schoolslag heren Ron Phaff en bij de da mes de andere Njord-leden Linda Boeke- laar (vorig jaar winnares op de Bosbaan) en Ria Willemse. Bovendien maken de Haarlemse verenigingen kans op de beste klassering in het verenigingsklassement. HPC bij de heren en Njord’59 voor de tweede achtereenvolgende maal bij de da mes. De strijd op de Bosbaan betekent de start van ongeveer 20 wedstrijden over 2 en 3 kilometer die komende zomer over geheel Nederland worden gehouden. Aan het eind van de reeks worden er vier individuele en vier verenigingsprijzen uit gereikt. De individuele prijzen zijn voor degenen die per onderdeel over 2 x 2000 meter 2 x 3000 meter de kortste totaal- tijd achter hun naam hebben staan. De verenigingsprijs is voor de ploeg die per onderdeel voor drie zwemmers de kortste totaaltijd heeft over dezelfde 10 kilometer. De Haarlemse en Heemsteedse lange- Westerhout 2 heeft de strijd reeds gestre den en zag afgelopen zondag na eerst tegen Leeuwenbergh 3 nog met 4-3 geleid te hebben, de beide mixedpartijen in drie sets verloren gaan, zodat het team net naast promotie greep. Westerhout 3 gaat komend weekend op bezoek bij Rhijnau- wen in Utrecht om te trachten volgend jaar een plaats in de derde klasse in te nemen. Westerhout 4 speelt pas op 18 juni een promotiewedstrijd voor een plaats in de derde klasse. Heerenduinen 1 is bij zijn poging de vierde klasse voor de derde te verruilen gast van T Laer 2, een team met enige B spelers in de gelederen, maar Heerendui nen is, hoewel op paier misschien zwak- ker, gezien de uitstekende prestaties van dit seizoen, zeker niet kansloos. Heeren duinen 2 bezoekt Rijswijk en Heerendui nen 3 Kralingen in Rotterdam. Vooral het derde team, dat dit seizoen in een zware afdeling gespeeld heeft, moet bij de poging naar de vierde klasse te promoveren, een eind kunnen komen. Heerenduinen 4 ver wacht thuis van Animo 3 uit Den Helder te winnen ondanks het feit dat Hans van Staveren voor Jan van Doorn moet inval len. Njord’59 zal verder tweemaal in België zwemmen. Zo probeert men op 1 juli voor de derde maal achtereen de prijs van de stad Blankenberge te veroveren na een wedstrijd over 4,5 km. Op zondag 13 au gustus is er de traditionele 4,5 km lange „tocht” tussen Damme en Brugge, een wedstrijd die Chiny Kok ook reeds drie achtereenvolgende malen op haar naam schreef. ZANDVOORT. Het algeheel club- kampioenschap lange afstand van de Haarlemse wielerclub De Kampioen, dat op het circuit van Zandvoort werd verre den, is enigszins verrassend gewonnen door de jonge Gerrit Visscher uit Hoofd dorp. In het beslissende sprintje hield hij zijn vluchtmakkers Hans v.d. Putte, Hans van Leeuwen en Frans v.d. Klis voor zich. Eerder had Visscher zich ook al verzekerd van de juniorentitel. Hij ging nadien ech ter ook door voor de algehele titel. Er is in dit kampioenschap volop strijd geleverd. Alle categorieën gingen welis waar gelijk van start, maar moesten ver schillende afstanden rijden. Na een aantal mislukte ontsnappingen, kwam het in de negende ronjie tot de beslissende slag. Amateur Hans v.d. Putte, liefhebber Her man Neeskens, de junioren Frans v.d. Klis en Gerrit Visscher gingen er toen met de nieuwelingen Jan van Wijk en Ab Harren vandoor. Zij brachten het tot een halve minuut voorsprong en dat „gat” konden alleen amateur Hans van Leeuwen en juni or Henny van Lent overbruggen. Nadat de lagere categorieën het karwei erop hadden zitten, bleven Visscher, Van der Putte, Van Leeuwen en Van der Klis nan 3WER enova ing. T - afstandzwemmers slaagden er verleden STEEI o is hak n ’t di 65891 op het voorplan over. Zij werden nog ern stig bedreigd door Jan v.d. Horst en Peter v.d. Knoop, maar konden het netaan kla ren. De uitslagen: nieuwelingen: 1 A. Harren, 2 J. van Wijk, 3 P. van Beek. Junioren: 1 G. Visscher, 2 F. v.d. Klis, 3 H. van Lent. Liefhebbers: 1 Herman Neeskens, 2 Henny van Leeuwen, 3 Piet Neeskens. Veteranen: 1 J. v.d. Horst, 2 G. Fennis, 3 H. Kramer. Amateurs: 1 H. v.d. Putte, 2 Hans van Leeuwen, 3 P. v.d. Knoop. Algehele titel: 1 G. Visscher, de 90 km in 2.11.42, 2 H. v.d. Putte, 3 Hans van Leeuwen, 4 F. v.d. Klis, 5 J. v.d. Horst, 6 P. v.d. Knoop, 7 M. Rutte, 8 W. Koene, 9 Fr. Cornelisse, 10 J. Koomen. Waarom wij brandmerken In de tweede klasse won EHS de streek- derby van de Pino’s. Een overwinning, die het degradatiespook voor de Haarlemse formatie weer wat verder naar de achter grond verdreef. De Pinguins 5-1-0-1-0-4-x =11 Tinie Box 4-3-6-2 The Herons l-0-0-0-0-0-0- 1 Marian Keulemans en Tilly van Sinderen 2-4-8-9 (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Op het parcours van het Spaarnwouderbos houdt de Haarlemse wielerclub De Kampioen zaterdag 10 juni een groot districts-jeugdtoernooi en daar aan zullen zo’n 200 rennertjes van zeven tien verschillende clubs uit Noord- Holland deelnemen. Ierland is het land van whiskey, koffie en volksmuziek.Die drie karaktertrekjes van het groene eiland aan de Atlantische Oceaan zijn over de gehele wereld ge liefd vanwege hun kwaliteit. De vijfmans sterke Ierse folkrockgroep SPUD streeft - naar een zelfde mate van bekendheid. In het kader van het Holland Festival is f de groep dus samen met de Engelse trou- 1 badour Steve Ashley (ooit lid van de Albion Country Band) en de Schotse folksinger Mark Ellington naar Nederland gekomen. Zondagmiddag 18 juni treden g deze drie attracties aan op een mini- festival in het openluchttheater in Bloemendaal. Aanvang; 14.30 uur. Even heeft The Herons tegen de Pin guins aan de eerste winst kunnen denken, toen reeds in de eerste slagbeurt Marian Keulemans honkslag kon profiteren van een fout in het verreveld. Snel werd daarna echter duidelijk, dat de thuisclub niet bereid was de belangrijke winstpun ten uit handen te geven. Niet alleen gingen de gasten al snel in de fout, maar boven dien bleek de Heemsteedse aanval veel te sterk. Na een homerun van Tinie Box met één man aan boord volgde nog in dezelfde eerste inning hits van Els Martens, Edith Josefa en Nen Jones die de voorsprong tot 5-1 deden oplopen. In feite was de strijd toen reeds gestreden. De zich nauwelijk meer scoringskansen verwervende gasten, die vooral in de slot fase nog de nodige veldfouten maakten, moesten uiteindelijk lijdzaam toezien hoe de thuisclub in de zesde inning met succes het wapen van de stootslag hanteerde. Eindstand 11-1. In de tweede klasse leed de ongeslagen koploper De Meteoor tegen Odiz-Frogs met 3-2 de eerste nederlaag. In gevaar komt de toppositie van de ploeg uit Am- sterdam-Noord overigens nog niet. Door de winst van EHS op De Pino’s ook met 3-2 verliet EHS de gedeelde voorlaatste plaats. De Pino’s dat deze plaats nu weer alleen bezet, verkeert thans in accuut de- gradatiegevaar omdat in deze afdeling twee ploegen moeten afdalen. Standen: Eerste klasse: Wera-Kinheim 12-20, D- Tours-Storks 12-20, Nikon-HCAW 12-16, UW 12-14, Pirates 12-12, De Pinguins 12- 10, Zuidvogels 12-4, The Herons 12-0. Tweede klasse B: De Meteoor 10-18, Odiz-Frogs 10-14, Unique Giants 10-12, Ro- bur ’58 9-10, FAK 10-10, EHS 10-8, De Pino’s 10-6, ESCA 9-0. ten tot gelijksoortige prestaties in staat bleek. Njord’59 coach George Sieverding denkt ook dit jaar ver te kunnen komen: „We kunnen zeker concurreren met de Nederlandse top en ik vermoed dat we diezelfdé top ook kunnen verslaan”. Als belangrijkste tegenstander ziet Sieverding het Utrechtse Zwemlust/de Hommel, hoe wel hij beslist het IJ Amsterdam en PSV Eindhoven niet wil onderschatten. „Als er zich bij de start echter geen al te grote verrassingen voordoeri, geef ik Njord toch weer de beste kans”. Zo’n verrassing waar Sieverding op doelt zou Renée Steenbrink van HPC op de 2000 meter vrije slag kunnen zijn. De Heemsteedse heeft de afgelopen weken bewezen in goede vorm te zijn, waardoor zij inderdaad als een bedreiging voor de Njord-hegemonie kan worden aange merkt. Ook Haarlem heeft zijn lange- afstandwedstrijd, die meetelt voor de bo vengenoemde bekers. Op 2 juli organiseert Njord’59 in het recreatiepark Spaarnwou- de voor de tweede maal wedstrijden over 2000 meter voor vrije- en schoolslagzwem- mers. Tijdens deze wedstrijden zal een belangrijk gedeelte van de Sieverding- ploeg echter ontbreken in verband met deelname aan de selectiewedstrijden voor de Europese jeugdkampioenschappen die in Rotterdam worden gehouden (op 1 en 2 juli). Aan die Europese wedstrijd doen voor Njord mee Monique Wildschut, Ria Willemse, Monique Bouwens en Hedda Verdam. Het jonge HPC-talent Hans Kroes neemt waarschijnlijk ook aan deze selectiewedstrijden deel, hoewel hij nog te jong is om de Europese top te kunnen bedreigen. Naast lange-baanwedstrijden worden er ook dit jaar weer zgn. supermarathons verzwommen, zoals op 2 juli de 16 km van Sluis (Zeeland) en op 23 juli de 16 km van Anna Paulowna. De 25 km lange oversteek van het Ijsselmeer tussen Stavoren en Medemblik vindt dit jaar plaats op 19 augustus. Ook bij deze marathon heeft Haarlem een reputatie hoog te houden omdat eerder Gé Wildschut, Chiny Kok en ■A De lange afstandploeg van Njord’59. In het water v.l.n.r.: Mario Modder, Bianca van Bilderbeek, Agnes van Loon, Monique Wildschut, Arnoud Cornet, Chiny Kok en Michael titin Bakel. Zittend op de rand v.l.n.r.: Ron Phaff, Linda Boekelaar, Mo nique Bouwens, Remco Wildschut, Ria Willemse, Marjolein Phaff en George Sie verding (coach). f

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 27