Solzjenitsin: Faillissement van New York lijkt afgewend Wiesenthal: al elf jaar jacht op Wagner achtergrond 'Israel verzoekt officieel Wagner uit te leveren uidafrikaanse ‘waarschuwing aan katholieken Groeiend aantal i katholieken i1 I bankroet” „Westen moreel S J 11 197 8 RIJDAG 9 JUNI DE RENNER China TEN GUNSTE VAN POLITIEKE GEVANGENEN Zaak Moro Ontkenning I Prooi Calkar pas in gebruik na oestemming Bondsdag ARRESTATIES IN ITALIË dood PIJN KILOMETER 90-91 SPORTCARRIÈRE mar- 1 I Minder priesters I I dum feren- n hun retten. politie BRASILIA (AFP). Israel is het eerste 'mendland dat officieel om uitlevering heeft m eenlevraagd van oorlogsmisdadiger Franz welkeGustav Wagner, die door de Braziliaanse n gul-kolitie wordt vastgehouden. ngre I I rd. 22 BINNEN- EN BUITENLAND door Nico Scheepmaker PARIJS (ANP, AFP, Reuter). Polio 9 (Van onze redacteur in Oostenrijk, Anton Koene) WENEN. „Iedere misdadiger maakt een keer een fout”. Deze bekende stelling geeft de directeur van het Joods Documentatie centrum in Wenen, dr. Simon Wiesenthal de verwachting dat hij ook ooit de in Paraguay wonende en vijfmaal ontglipte „arts” van het uitroeiingskamp Auschwitz Joseph Mgenele voor de rechter kan slepen. Die verwachting is gebaseerd op het feit dat na vele andere oorlogsmisdadigers de kampbeul van Treblinka en Sobi- bos Gustav Wagner, die ene fout maakte waarop de haast onver moeibare en niet aflatende nazi-jager Wiesenthal jaren zat te wachten. lajes I I* k tijen bezet, oefenden gisteren in de Nationale Vergadering felle ,jiz **^.v -1,-jan Frankrijk in diverse Afrikaanse 'arijs. Leden van de gaullistische landen. is va IPR (Rassemblement Pour la Ré- gende ublique), die ongeveer de helft an de zetels van de regeringspar- I roor dM militaire ingrijpen van Frank- reeste ijk in Afrika heeft geleid tot ver- kritiek uit op het ingrijpen ndtref eeldheid in het regeringskamp in F te F Kritiek in Frans regeringskamp trijfël op militaire acties in Afrika Alexander Solzjenitsin IVW vraagt Waldheim te bemiddelen in Chili BONN (DPA). De in aanbouw zijnde gebruikneming pas sprake mag zijn nadat zal hebben besloten. 22 (Van onze redactie buitenland) PRETORIA. De bestuurder van de „De Renner” is een korte roman van 130 bladzijden, geschreven door Tim Krabbé, die een paar maanden geleden al verraste met de verhalenbundel „De stad in het midden”. Met „De Renner” slaat Tim Krabbé twee boeken in één klap. Aan de ene kant is het een literair meesterwerkje, dat om die reden over honderd jaar nog gelezen ^al worden. En aan de andere kant heeft hij met „De Renner” het beste sport boek geschreven in de Nederlandse taal. Hoho, roept u nu als insider, en „Temidden der kampioenen” dan van Joris van den Bergh, of diens „Mysterieuze krachten in de sport”? Dat zijn inderdaad klassieke meesterwerken op sportgebied, die in de plusminus veertig jaar van hun bestaan niet of nauwelijks verouderd zijn, want Joris van den Bergh kon schrijven en was een insider, vooral op wielergebied. Maar hij was een insider van buitenaf, hij zat in de volgwagen, terwijl Tim Krabbé zelf op de fiets en dus als insider van binnenuit over de ronde van de Mont Aigoual kon schrijven. Ik strijk neer aan het wiel van Cycles Goff. Nu bijblijven. Achter me het geluid van een langzaapi rijdende auto: Stéphan? Hij heeft zijn koplampen ontstoken, ik zie ze weerspiegeld in mijn velg. Die zin, daar maak ik een vliegwiel in mijn hoofd van, om bij te blijven. „Ik zie jouw licht weer spiegeld in mijn velg”. Een mooie zin. Ik vertaal hem in het Frans waarin hij, om iets terug te doen, nog mooier is: „J’ai vu ta lumière dans ma jante”. Rijke taal, Frans, dat het voor een betekenis als velg een woord als jante kan missen. Ontluisterende gedachte: ik word ge volgd door mensen die warm en roerloos voortglijden en die zich misschien kapot zitten te vervelen”. „Mijn sportcarrière: 1948 (hij was toen vijf jaar): Wij hadden een schrijfmachine, daar mocht ik soms op tikken. Ik tikte alle getallen. Ik begon bij 1 en zo steeds hoger. Ieder getal was hoger dan het vorige. Mijn leven was een doorlopende recordverbete- ring”. is van akken estaat an de loeten dit doen binnen 90 dagen na de iiljoen|irrestatie van Wagner op 30 mei. Deze leeft al laten weten dat hij er de voorkeur an geeft berecht te worden in. West- )uitsland, waar hij tot maximaal 20 jaar evangenisstraf veroordeeld kan worden. irmoi istelde it twei uidafrikaanse provincie Transvaal, Sy- rijders rand van Niekerk, heeft op een bijeen- ;edood»nist van de Provinciale Raad gewaar- iwayo. iet Le |s zij zwarte kinderen blijven aannemen. :huwd dat katholieke en particuliere eholen in ernstige moeilijkheden komen ver de inhoud van eventuele maatrege- >n liet hij zich niet uit. Ex-premier Couve de Murville, die voor zitter is van de commissie voor Buiten landse Zaken van het Franse parlement, gaf uiting aan de grote bezorgdheid die er bij de RPR bestaat over de militaire aan wezigheid van Frankrijk in de drie Afri kaanse landen Zaïre, Tsjaad en Maureta- nië, en in Libanon. In Zaïre is er dan wel sprake van een zekere noodzaak, „maar geen enkel probleem kan door middel van geweld opgelost worden”, zei hij. Couve de Murville was er zeer gebelgd over dat de regering zijns inziens de bepalingen van de Grondwet negeert en zich niet aan de noodzakelijke controle door het parlement onderwerpt. Maar al te vaak, aldus Couve de Murville, moeten de afgevaardigden in de krant lezen dat Frankrijk weer nieuwe verplichtingen in Afrika op zich heeft ge nomen. Het verdrag over de militaire bij stand aan Zaïre was niet gepubliceerd en ook niet aan het parlement voorgelegd. Ook Francois Mitterrand, de leider van de socialistische partij, eiste nadere inlich tingen. Dat was het geluk dat Wiesenthal bij zijn jacht op oorlogsmisdadigers nodig heeft en het ongeluk voor Wagner. Wie senthal ontkent niet dat hij zonder dat kleine beetje gel k de fout van de misdadiger de beul Wagner nooit te pakken gekregen zou hebben. Elf jaar duurde de jacht op de als „beestmens” bekend staande Gustav Franz Wagner, nu 66 jaar en geboren in het Oostenrijkse Wenen. In het vliegtuig van New York, waar hij van president Jimmy Carter een onderscheiding had gekregen, naar Amsterdam, bladerde Wiesenthal zo maar in de New York Daily News. Een kort bericht dat de Zuidamerikaanse nazi-kolonie op 20 april in hotel Tyll in het Braziliaanse Italiaia met veel ver- De Volksrepubliek China heeft gisteren bij monde van vice-premier Teng Tsjiao- Gisteren werden toevalligerwijze ook cijfers bekend over de Belgische handel met Chili. Daaruit blijkt dat die goed loopt. Vorig jaar is de Belgische export naar Chili enorm opgeleefd. Er werd toen voor ruim 68 miljoen gulden naar dat land uitgevoerd, (voornamelijk melkpoeder en chemische produkten) tegen voor ruim 25 miljoen gulden in 1976. loon de geboortedag van de „Führer” had gevierd, zette hem rechtop en klaar wakker in zijn vliegtuigstoel. Het simpele bericht hield hem dag en nacht bezig. Al op 3 mei vloog hij naar Israel, waar hij een paar dagen later de Braziliaanse correspondent Mario Chi- manovitch ontmoette, die hem toezegde een exemplaar van de Jornal do Bra sil” te zullen geven, waarin de feestelij ke herdenking van Hitlers geboortedag uitvoerig en verlucht met foto’s, be schreven stond. Wiesenthal kon zijn ogen niet geloven toen hij een paar dagen later de krant in handen had met daarin een foto van een man met wijd uitstaande oren zoals hij die van ar- chieffot’s kent. Wagner opgespbord. In 1968 kreeg hij via de talrijke hem ter beschikking staande kanalen de zekerheid dat Wag ner onder zijn eigen naam vanuit Afri ka naar Brazilië gevlucht was. Het Bra ziliaanse ministerie van Justitie stuur de wel een kopie van de identiteitskaart en het visum van Wagner naar het documentatiecentrum in Wenen, maar Van de westelijke mogendheden heeft „Frankrijk wel de diepste verachting voor Afrika”, zei een zichtbaar boze Nyerere op een persconferentie in Dar Es Salaam, waar hij eerder diplomaten had toegespro ken. Ping zijn steun uitgesproken voor de op richting van een Pan-Afrikaans leger ter beveiliging van het Afrikaanse continent. Een voorname Afrikaanse leider echter als de Tanzaniaanse president Nyerere zei dat het westen door daarover te praten blijk geven van hun arrogantie tegenover het continent. Tengs aanval op de Russische rol in de invasie in de Zaïrese provincie Sjaba kwam vlak nadat China Zaïre verdere technische en economische hulp had toe gezegd. Zo fel als Tanzania uithaalde naar het westen, deed de Chinese vice-minister president dit in een rede aan een banket in Peking tegen de Sovjet-Unie, al noemde hij deze niet bij naam. Maar door te zeggen dat „een supermacht er op uit is overal in Afrika tweedracht te zaaien” was hij wel voldoende duidelijk om de vertegenwoor digers van de Sovjet-Unie en zeven Oost- europese landen te nopen het banket te verlaten. tot een vervolging door de Brazilianen kwam het niet. Haverwege 1976 vertelde een echt paar dat in Sao Paulo op bezoek was geweest bij Therèse Stangl, de weduwe van de in 1967 opgespoorde, in 1969 in West-Duitsland tot levenslange gevan genisstraf veroordeelde en in 1971 in de gevangenis van Düsseldorf overleden commandant van Wagner, aan Wiesen thal dat Wagner haar begin 1975 een huwelijksaanzoek had gedaan. Wiesenthal echter werkte als een pan ter en wachtte op zijn prooi, die hij zich deze keer zeker niet wilde laten ont gaan. Door de ervaring wijs geworden werkte hij met een kunstgreep, waar door de Braziliaanse autoriteiten hem moeilijk met een kluitje in het riet kon den sturen. Wiesenthal wist dat de man op de foto in werkelijkheid niet Gustav Wagner heette, maar Gunther Mendel, en stuurde de foto met een enorme hoeveelheid informatie over zijn gru weldaden in Treblinka en Sobibor naar het Braziliaanse ministerie van Justitie en naar de Braziliaanse massamedia. De Braziliaanse autoriteiten werden wakker, mede op politieke gronden, en namen Wagner niet onder arrest maar „onder bewaking”, wat uiteindelijk toch resulteerde in zijn arrestatie. Hoewel Wiesenthal tien uur na afloop van de getelde termijn de zaken rond had, maakten de Brzilianen daarvan geen probleem. En uiteindelijk gaf Wagner toe de lang gezochte te zijn, die beweert dat hij met de moord in de Tweede Wereldoorlog niets te maken heeft gehad, maar alleen als technicus betrokken is geweest bij de bouw van „werkkampen”. Volgens de schrijver moet de maat schappij af van de „verheerlijking van het materialisme” en naar hogere doelen stre ven. De pers beschuldigde hij van sensati onele berichtgeving. De commissie voor het bankwezen van de Senaat gaat zich over de hulp aan New York buigen. De voorzitter van de commis sie, William Proxmire, heeft, evenals ande re senatoren, „ernstige twijfels” over de plannen geuit. In de Senaat gaat het financiële voorstel echter een onzekere toekomst tegemoet. New York zal volgens de nu op tafel lig gende plannen twee miljard dollar aan obligatiegaranties krijgen meteen looptijd van 15 jaar. Zonder ofwel deze garanties ofwel ver lenging van de huidige lening die eind deze maand afloopt dreigt voor New York een faillissement. mr. üet en, ng. het net n me- creta- ;d een itellen nelle kweekreactor in het Duitse Kalkar ilatie- ge Nederlandse grens mag niet in WASHINGTON (AP). Het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden heeft met 247 tegen 155 stemmen besloten de stad New York voor een bankroet te be hoeden door voor een lange termijn finan ciële steun toe te zeggen. Ne- het s en ort- ler- als gecon ‘slotei tiënt ii tegel temde de minister van Onderwijs na ver- itte debatten toe in de integratie mits de ’eving atholieke kerk het aantal zwarten be- /accinerkt zou houden en de zaak niet in de irecht ubliciteit zou brengen. mpag- Minister van Buitenlandse Zaken Louis de Guiringaud had eerder het ingrijpen van Frankrijk in Afrika verdedigd met een beroep op de verplichtingen die het tegenover de bevriende Afrikaanse lan den heeft. „Deze steun, aldus De Guirin gaud, houdt van onze kant echter geen enkele positiebepaling tegenover de we zenlijke problematiek van deze landen in”. bij f. J. ren be- iro- In „De Renner” beschrijft Tim Krabbé kilometer voor kilometer wat er in deze „mooiste- en zwaarste koers van het sei zoen” met hem als verdienstelijke ama- teurrenner, gebeurt. Wat hij denkt, doet en zegt, hoe hij reageert op de andere ren ners, op de omstandigheden van de weg en het weer, en vooral: op de pijn, die de renner haat en koestert tegelijk. Als je „De Renner” uit hebt (en je leest het in één adem, je móét weten of Tim de Ronde van de Mont Aigoual nu wel of niet gewonnen heeft), ken je alle hem omringende ren ners, niet alleen van naam (Kléber, Barthé- lemy, Reilhan, Lebusque, Despuech en de renner van Cycles Goff), maar met hun hele hebben en houden, met alles d’r op en d’r an, zoals je de hoofdpersonen van een roman van Louis Couperus na lezing ook van haver tot gort meent te kennen. Laat ik even het hoofdstukje „Kilometér 90-91” citeren, waarin die beide aspecten van „De Renner”, die van de wielersport en die van de literatuur, aardig ineenvloeien: „Kilometer 90-91. Drieënveertig zeven tien. Ik word warmer. Ik ben weer een wielrenner aan het worden en helemaal geen slechte. Voor me rijden bij elkaar Cycles Goff en Kléber en daar weer voor Reilhan, alleen. Een gevaarlijke situatie. Als Kléber de kans krijgt de anderen om zich heen te verzamelen en ik ben er niet bij, dan ben ik geklopt. Dat gaatje moet nu dicht. Het moet nieUte snel en ook niet te langzaam, de inspanning moet minimaal zijn. Door naar mijn handen te kijken, hoe die het stuur omklemmen, door pure con centratie, lukt het mij te denken dat mijn benen een stille motor zijn met gratis kracht, zoals je in een droom door concen tratie een heel klein stukje van de grond kunt komen. Tussen de bedrijven van de koers door last Tim Krabbé met groot raffinement historische wielerfeiten in, die de situatie van het ogenblik verduidelijken of haalt hij herinneringen op uit zijn „eigen sport carrière, die op dat moment ter zake doenT de zijn. Bijvoorbeeld: „Mijn sportcarrière: 1952. Ik organiseer de een verspringkampioenschap in onze tuin. Deelnemers waren een buurmeisje en ik. Net als bij de Olympische Spelen kre gen we ieder zes pogingen. In tegenstelling met wat gebruikelijk was bij Olympische Spelen kon het bij ons voorkomen dat één atleet verschillende ereplaatsen op hetzelf de nummer bezette. Inderdaad gebeurde het dat ik zowel goud, zilver als brons behaalde. Ik noteerde in mijn schrift: Ver springen: 1. Tim Krabbé: 2.12 m.; 2. T. Krabbé: 2,03 m.; 3. T. Krabbé: 1,98 m.” Of bijvoorbeeld deze, waarmee hij het boek afsluit: CAMBRIDGE (UPI). Nobelprijswin naar en schrijver Alexander Solzjenitsin, die de Sovjet-Unie moest verlaten omdat hij in zijn boeken kritiek uitte op het communisme, heeft in een redevoering kritiek geuit op de westerse maatschap pij. Volgens hem is de westerse bescha ving „moreel bankroet en is er te veel vrijheid”. Gaullistenleider Jacques Chirac kon wel pkkoord gaan met het ingrijpen van Frankrijk in Zaïre, maar niet met de mili taire acties in Tsjaad en Mauretanië. „Ze ker niet met de omvang van deze acties. In deze twee landen is alleen een politieke regeling mogelijk”, aldus Chirac. De gaul listenleider verdacht president Giscard d’Estaing ervan dat hij weer toenadering tot de NAVO zoekt en daarmee afwijkt van de grondslagen van de buitenlandse politiek van Frankrijk. Eenzelfde geluid liet communistenleider Georges Marchais horen. Hij verweet de regering aansluiting te zoeken bij de door de Verenigde Staten gedomineerde NAVO. De kampbeul van Sobibor en Tre blinka liet zich waarschijnlijk zoals vele andere ondergedoken en naar Zuidamerikaanse landen gevluchte nazi’s lijdend aan een te grote dosis overmoed, fotograferen op een bijeen komst van ex-nazi’s in het Braziliaan se Sao Paulo, waar op 20 april de geboorte van Hitler herdacht werd. De in België wonende Chilenen die niet langer voedsel tot zich namen, plus Belgi sche sympathisanten die meededen aan de actie, worden verpleegd. Behandelende artsen hebben gezegd, dat ze eerst wat moeten opknappen voor zij naar huis mo gen. De Belgische bisschoppen hebben be sloten om kardinaal Silva Henriques, aartsbisschop van Santiago in Chili, hun steun toe te zeggen in pogingen, de men senrechten in Chili te doen eerbiedigen. De Belgische bisschoppenconferentie liet gis teren in de mededeling weten, dat ze de Chileense kardinaal schrijven om hem te bemoedigen bij de stappen die hij onder neemt om bij de Chileense overheid infor matie te verkrijgen over ongeveer 2.500 vermiste mensen in dat land. „De leiders van westerse landen zijn over het algemeen laf en het rechtssysteem functioneert niet. De pers is oppervlakkig en heeft te veel macht en de bevlking is verpest door materiële rijkdom”, zo zei Solzjenitsin. n still S jonge e Voor Wagner ontkende in eerste instantie dat hij de gezochte kampbeul zou zijn, maar viel al snel door de mand. Uit het opsporingsdossier van de Braziliaanse autoriteiten bleek snel dat de vingeraf drukken van Gustav Wagner gelijk zijn aan die van Gunther Mendel, zijn wer kelijke naam. In de nacht van 27 op 28 mei kreeg Wiesenthal midden in de nacht een tele foontje van het ministerie van Justitié in Sao Paulo met de mededeling dat hij 48 uur de tijd heeft om de tegen Wag ner in Europa lopende arrestatiebeve len en verzoeken om uitlevering te ver zamelen. VATICAANSTAD (AFP). Vergele ken met 1975 is het aantal rooms katholieken op de wereld in 1976 toegeno men, dat van de priesters gedaald, maar dat van de seminaristen weer gestegen. Dit blijkt uit het „statistische jaarboek van de kerk over 1976” dat gisteren is gepubliceerd. In 1976 waren er 724.434.000 gedoopte ■ooms-katholieken op de wereld ofwel 15 miljoen meer dan in 1975. Zij vertegen woordigen 18,3 procent van de wereldbe volking. In Noord- en Zuid-Amerika wo nen de meeste katholieken (350 miljoen, hetgeen neerkomt op 62 procent van de bevolking). Europa telt er 263 miljoen, ofwel 40 procent van de bevolking, Azië 56 miljoen (3 procent) en Afrika 50 miljoen (12 procent). Van de 16,6 miljoen mensen die in 1976 gedoopt werden, waren er ruim één miljoen volwassen. Het aantal diocesane (onder een bis- schop staande) priesters (256.573 in 1976) liep in één jaar met ruim 2.100 terug. In een Periode van vijf jaar bedrog de verminde ring 15.000. Maar het jaarlijkse percentage neemt af: 7,2 procent in 1976 tegen 8 Procent in 1971. In dit tijdsbestek liep het «antai priesters in Europa terug met 13 Procent, in de beide Amerika’s met 2 pro- rent. Het nam in Afrika echter toe met 48 Procent en in Azië met 20 procent. In 1976 telde de R.K. kerk 201.707 seminaristen (grote en kleine seminaries) ofwel 298 ®eer dan in 1975. (Van onze redactie buitenland) BRUSSEL. Het in Brussel gevestigde Internationaal Verbod van Vrije Vakver enigingen (IVW) heeft gisteren telegrafisch een beroep gedaan op de secretaris generaal van de Verenigde Naties, Kurt Waldheim om te bemiddelen ten gunste van de politieke gevangenen in Chili. Toen Wiesenthal in mei van dit jaar met deze nieuwe, niet te loochenen gegevens bij de Braziliaanse autoritei ten kwam aandragen, kreeg hij op nieuw geen gehoor. De Brazilianen, die hij voor de zoveelste maal in kennis had gesteld van het reeds jaren tegen Wagner lopende arrestatiebevel we gens moord op 150.000 joden, legden opnieuw de zaak naast zich neer, waar- Tweemaal eerder had Wiesenthal door het „beestmens” Wagner opnieuw de dans leek te zullen ontspringen. De Zuidafrikaanse apartheidswetten erbieden namelijk integratie tussen wart en blank op de scholen. In de afgelo- en jaren echter is de katholieke kerk egonnen met het toelaten van zwarte cholieren op „blanke” scholen. Destijds ROME (AFP, DPA). De Italiaanse poli tie heeft gisteren in Rome en omgeving ten minste tien mensen aangehouden in verband met de ontvoering van en moord op de. christen-democratische oud- premier Aldo Moro. Volgens het persbureau ANSA zou het gaan om aanghangers van de stadsguerril- lebeweging van de Rode Brigades. Voorts werden zeven militante jongeren op last van een rechter van instructie in Rome aangehouden, die deel zouden uitmaken van een „autonome” verzetsgroep. Van deze organisatie zijn twee schuilplaatsen ontdekt in Ostia en Ardea, beide in de omgeving van de hoofdstad. In laatstge noemde plaats vond de politie 32 jachtge weren, 10.000 patronen, een hoeveelheid explosieven en drie kilometer lont. „Bijl- ebruik worden genomen zonder dat het be’de Festduitse parlement daartoe heeft he loten. Naar de voorlichtingsdienst van de ïondsdag gisteren meedeelde, heeft de neerderheid van de parlementaire com- nissie van onderzoek gewezen op de be staande bedenkingen tegen de kerncentra- Het IVW wijst er op dat de Chileense leider generaal Pinochet, Waldheim per soonlijk beloofd had inlichtingen te ver strekken over vermiste of gevangen geno men tegenstanders van het huidige regi me. In een afzonderlijke verklaring heeft Ot to Kersten, secretaris-generaal van het iyw, erop gewezen dat generaal Pino chet en diens regime „nogmaals hun ware gelaat hebben getoond” en dat „de Chi leense leiders persoonlijk verantwoorde lijk zullen worden gesteld voor alle slacht offers van de hongerstaking.” De Chileense regering heeft gisteren te gen bezoekers uit het buitenland gezegd dat zij voornemens is een rapport uit te geven over het lot van ruim 500 mensen die zijn verdwenen sinds de omverwerping van het bewind van president Salvador Allende vijf jaar geleden. De hongerstakers in Chili hebben zoals bericht hun acties opgeschort. Hun voor beeld volgend hebben ook de sympathise rende hongerstakers in Amsterdam, Brus sel, Antwerpen en Luik hun hongerstaking onderbroken. le. Zij legde er de nadruk op dat van in jVULumiicmmg pao opiarvc aiag z-ajn aauai. het parlement daartoe op grond van een politiek debat wordt! West-Duitsland, Oostenrijk en Polen hebben wel te kennen gegeven dat zij van >Fi plan zijn om uitlevering van de voormalige “randercommandant van het concentratie- rtautokamp Sobibor te vragen, maar zij hebben plaatsnog geen officieel verzoek ingediend. Ze i manmi liljoenfcr: al het Leger i heb- De waarde van de Belgisch- Luxemburgse importen vanuit Chili be reikten vorig jaar ruim 202 miljoen gulden. Een jaar eerder was dat 186 miljoen. In respectievelijk 1972 en 1973 was de invoer uit Chili in België-Luxemburg 33,6 en 50,2 miljoen gulden waard. locrat nag 1 en. Di ma e in een 000 ter- I 3V- I ari- lag ich- ma hij, of de im- eid de X

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 3