Geen standplaats voor OVERLEG OVER TWEEDE KLEIN in de stad Beverwijk solidair met groep Chilenen In kader van inspraakprocedure verkeersplan Gemeente ontruimde voormalige bollenschuur WOONWAGENKAMP IJMOND-NOORD woonwagen burgerlijke stand IS. veilingen beverwijk ilatl g|Aij VORDERING WEL ONTVANKELIJK VERKLAARD Noodvoorziening Parallelweg lost niets op Wedstrijd met politiehonden z Afsluiting Oudendijk NKV-kritiek op inspraakprocedure Ruud Jansen en Helen Shepherd in Adrichemhoeve HEEMSKERK Hout nodig voor huttenbouw ft TH 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK ZATERDAG 1 O JUNI 19 7 8 6 (Van een onzer verslaggevers) Groenten Alternatieven zoeken acht de Projektgroep zinloos, omdat dit alleen maar een verplaatsing van de verkeersproblemen naar ande re delen van Beverwijk inhoudt. (Van een onzer verslaggeefsters) Beslissing Voorwaarden Spoorsingel BEVERWIJK/HEEMSKERK. Het kleine woonwagenkamp aan de Parallelweg blijkt bij lange na niet voldoende te zijn voor het opvangen van die gezinnen van het regionale woonwagencentrum „IJmond” aan de Heemskerkse Communicatieweg, die aan het bestuur van het centrum te kennen heb- v ben gegeven naar elders in de IJmond te klein kamp in Eindhoven te zien, waar de woonwagens willen verhuizen. BEVERWIJK. De Projekt groep Verkeersveiligheid Meere stein heeft een rapport uitge bracht in het kader van de in spraakprocedure met betrekking tot het verkeersplan voor Bever wijk. De conclusie is, dat de wes telijke randweg om Beverwijk ab soluut een noodzaak is om de woongebieden en het centrum van Beverwijk te vrijwaren van het alles verstikkende snelver keer. ill cl in keurig gegroepeerd in Jiet groen staan t (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) w De solidariteitsactie werd ingezet met een mars door de straten in de omgeving van het buurthuis Wijk aan Duin. (Van een onzer verslaggeefsters) 'IJN mini Projektgroep pleit voor aanleg van de randweg -T~»m Pj*11 voor tekenaars ontwerpers architecten enz^ In het Stadskantoor is momenteel een expositie over het woonwagenproblematiek. Op foto’s en dia’s is een (Van een medewerker) BEVERWIJK. Over de aanvoer viel in de afgelopen week op de Beverwijkse bloemenveiling niet te klagen. Groot was naast de bloemen het aanbod van perk- planten; in het midden van de week zo’n honderd karren met tuingoed. Bijzonder grote aanvoeren en een vrij wel constante vraag waren in de afgelo pen week de kenmerken van de groenten handel. Over het algemeen kwamen de prijzen nog gunstig te liggen, met uitzon dering van de sla, die het lelijk liet zitten. Het verkeer wordt omgeleid via Luttik Cie-Strengweg en Rijksstraatweg. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De politie en perso neel van Openbare Werken hebben vrij dagmorgen de oude bollenschuur van Van Bragt aan de Bankenlaan ontruimd. In de schuur had de Beverwijker Hörncher zich heel wat opslagruimte toegeëigend om zijn tweedehandsgoederen te kunnen op slaan. De grond en de gebouwen zijn ei gendom van de gemeente. BEVERWIJK Op zondag 25 juni wordt er op het gedeelte Zeestraat achter het Westerhoutplein een wedstrijd gehou den met politiehonden uit geheel Noord- Holland, acht stuks in totaal. Het verlengen van die Spoörsingel (stati on Heemskerk-Velser traverso) ziet men als een verschuiving van de problemen. „Immers", zo betoogt de groep, „de bewo ners van Oosterwijk en Zuidbroek plus de bewoners van de Spoorsingel krijgen dan te maken met een toeneming van het ver keer, terwijl het laatste gedeelte van de Laan der Nederlanden (Beneluxlaan rich ting Plesmanweg) en de Plesmanweg niet of nauwelijks worden ontlast, omdat men daar te maken heeft met het Hoogovens- verkeer dat van de Verlengde Plesmanweg gebruik maakt. Vastgesteld wordt, dat zo’n driehonderd mensen hebben ddelgenomen aan de pro cedure; minder dan één percent van de bevolking. Om de inspraakmogelijkheden te vergroten stelt de Centrale Noord voor), om de twee jaar een dergelijke inspraak procedure te organiseren. Met die regelmaat zou de participatie van de bevolking kunnen worden opge- Voerd. Ter afsluiting van de inspraakprocedure - hebben alle betrokkenen een vragenlijst toegestuurd gekregen. De Centrale IJ mond Noord wraakt de persoonlijk gerich te vragen over opleiding, werk, politieke voorkeur, dagbladkeuze en dergelijke, die men niet terzake dienend acht. In een toelichting wordt gezegd, dat dergélijke persoonlijke vragen de mensen „köp- schuw” maken. Het NKV vraagt van de BSCR een openbare argumentatie voor het stellen van dit soort vragen. BEVERWIJK. De bekende pianist, organist en zanger Ruud Jansen treedt dinsdagavond 12 juni met zijn complete Alckmar Rock Foundation op in de Adri chemhoeve aan de Adrichemlaan. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het NKV Centrale IJ mond Noord heeft in een brief aan de BSCR kritiek geuit op het verloop van de inspraakprocedure met betrekking tot het structuurplan voor Beverwijk onder het motto „Over en weer”. Ue wedstrijden beginnen ’s morgens om half negen met zogenoemde appèloefenin- gen. ’s Middags om half twee wordt gestart met het „manwerk” of „pakwerk”. Alle deelnemende honden hebben al een politiecertificaat. Belangstellenden kun nen vanaf de Velsertunnel de bordjes vol gen met de aanduiding KNPV De toegang tot het terrein is vrij, maar honden van bezoekers kunnen niet worden toegelaten. j se con deer tige van sbe- iten ude et je een mis, r de dat ats- ing net op cht- cio- ing. i al het len, bij )ve- ■on- 'aat er- ijn ch en IS. ng ig tie ud GEBOREN: Rinke Hilgeman, Jeffrey F. D. Boon, Jaap de Boer. GEHUWD: Robertus M. van der Aa en Wilhelmina H. J. Mandjes, Cornells H. Meijland en Cornelia M. Veldhuijs; Mario J Postma en Elisabeth A. Italiaander; Karabdath Ma- the en Sewrojanie S. Bisalsingh. ONDERTROUWD: Petrus J. Lammers en Tiny de Bie; An dries L. J. de Vos en Eissiena G. Reerds; Robby Poetma en Trientje J. Lalkens. OVERLEDEN: Oene Hulzebós, 44 jaar; Nicolaas Johan nes van Galen, 76 jaar. ,Als aan, i” is het niet t ie- der- gen- veer and, :ich- hier het .al, aet an an iet or- ret 'de ad. de uk je t. aen ten :rd. ie- no- die :eft ens s je zou of lat lap ich no- Die ke- is ijn ran het de ter akt het [is, les len ke- an- het eer i of le- d- W. te- ts- J. en ie, in de ke je- te- ar- ar- ;d- at- ie- lat iw H. fi- ën te en rs. Over het algemeen „liep” de handel wel, al kwamen de prijzen niet hoog te liggen Anjers en rozen deden in doorsnee tot 30 cent per stuk. Irissen waren tegen de ver wachting in vrij goed te verkopen. Er kwamen flinke aan voeren van buiten. De prijzen lagen tussen de 5 en 18 cent per stuk. Minder vlot verliep de verkoop van le lies. Die halen met veel moeite 30 cent per stuk. Pioenrozen kwamen in flinke partij-- en- op de veiling met prijzen van 25 tot 45 cent per stuk. De zomersnijbloemen, zoals duizend schoon, margriet, korenbloemen en py rethrums zijn in prijs teruggelopen bij een grotere aanvoer. Bij de potplanten gaan de cyclamen weer een rol spelen in het overigens grote sortiment. Perkplanten als salvia’s, petunia’s en afrikanen worden nog vlot verkocht. Dë mindere kwaliteit moest worden doorgedraaid. De prijzen kwamen uiter aard ook niet gunstig te liggen: in doorsnee tussen de 10 en 15 cent per krop en 20 cent werd uitzondering. Andijvie ook al een massaprodukt varieerde in prijs van 30 tot 55 cent per kilo. Beter ging het met de spinazie. Voor de goede kwaliteit werd tot bijna een gulden per kilo betaald. Er komt nu steeds meer bospeen en de prijsontwikkeling is gupstig want de note ringen liepen op tot boven de twee gulden per bos. Ook rabarber blijft goed lopen. Dé aanvoer handhaaft zich vrij stabiel op rond de 18.000 bos per dag, met prijzen tussen de 30 en 70 cent per bos. Radijs is ook een willig produkt, dat tot boven de 70 cent per bos kwam. Niet in grote hoeveelheden aan de markt komt bij voorbeeld bloemkool, nu ook van de koude grond, met een prijs rond een gulden per stuk. De eerste rode kool van buiten ging weg tot 130 cent per kilo. Prei, kroten en uien gingen voor goede prijzen van de hand, maar die produkten vereisen ook veel hahdwerk. De eerste aardbeien vonden ook hun weg, maar er is nu al concurrentie van de produkten uit het zuidelijk deel van het land en uit Italië. De Beverwijkse koopman werd vrijdag morgen gesommeerd z’n handel uit de schuur te halen en elders op het terrein op te slaan. De heer Hor cher had voorheen opslagruimte bij zijn woning aan de Heemskerkerweg. Toen hij gedwongen werd het inmiddels verkochte huis te ver laten vond hij in de schuren van Van Bragt onderdak. De gemeente Beverwijk bood hem aan de Grote Houtweg een huis aan, hetgeen door de koopman niet werd geac cepteerd. Hij zou daarover niet opslag ruimte beschikken. Middels een ruil kwam de Beverwijker in het pand Heemskerker weg 11 te wonen, maar ook over dit huis was hij niet tevreden. Hij nam z’n intrek in een van de schuren van Van Bragt. De gemeente toonde zich niet tevreden over de uitbreiding van de tweedehandsgoede- renhandel daar en maakte er vrijdagmor gen een eind aan Als gast zal Helen Shepherd een gedeelte van de avond meezingen. Dat is een gevolg, van het succes dat zij een paar weken geleden oogstte met Ruud Jansens Swing Combo. Naast Ruud bestaat de Alckmar Rock Foundation uit Rob ten Bokum op sologi- taar (van de reggaegroep Cake), Hein Pi- scaer op,basgitaar en de zingende slagwer ker Charles Duyff. „IJmond" is momenteel in overleg met de gemeente Heemskerk en Beverwijk om voorzichtig duidelijk te maken, dat het inrichten van het terrein langs de Parallelweg tot een klein woonwagenkamp de proble men op het regionale woonwagenkamp niet oplost en dat gezocht zal moeten worden naar een plek in een van de gemeenten voor een tweede klein woonwagen kamp met zo’n tien tot vijftien standplaatsen. Volgens de groep geeft de westelijke randweg ook een garantie voor het afslui ten van de Breestraat. Komt er geen rand weg dan zou het praktisch onmogelijk zijn deze drukke winkelstraat af te sluiten, omdat het verkeer dan toch via het cen trum naar de rijkswegen moet met maar één aansluiting. Als men er van uitgaat, dat er een weste lijke randweg komt en de Breestraat wordt afgesloten, dan moeten er maatre gelen worden genomen om.het verkeer uit de binnenstad af te voeren. In dat kader vindt de projektgroep dat er op korte termijn een verkeerscirculatie plan moet komen en een „middenpoort" tussen de aan te leggen Rijksweg 16 en de Spoorsingel ter hoogte van de St Aagten- dijk Men kan dan h,et verkeer uit het centrum daarlangs afvoeren. De groep (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In verband met de uitvoering van rioleringswerken in de Oudendijk, zal deze weg op 12, 13 en 14 juni worden afgesloten voor het gemoto riseerde verkeer. HEEMSKERK. Voor de huttenbouw van buurthuis De Lichtboei is dringend behoefte aan hout. Om organisatorische redenen kunnen de buurthuizen alleen grote partijen afhalen. Wie kleine partijen hout wil af leveren, kan dat zelf naar De Lichtbouw in de Maasstraat brengen. Voor grote partijen contact opnemen met Hannie Dankbaar, telefoon 32651. denkt dat het niet aan te bevelen is om dit via de Schans te doen, daar dit ten koste zou gaan van een groot aantal woningen. Gaat men er van uit, dat de Beneluxlaan moet worden doorgetrokken naar de Alk- maarseweg, dan wordt deze weer extra belast. Volgens de Projektgroep zou het beter zijn dit achterwege te laten, ook mede in verband het eventueel aan te leggen Overbos. Het echtpaar vecht al vier jaar lang voor een woonwagenstandplaats in de stad. Zij wonen op het regionale woonwagencen trum aan de Heemskerkse Communicatie- weg en willen vanwege de slechte gezond heid van beiden naar de stad Beverwijk verhuizen. De gemeente Beverwijk wei gerde in maart 1975 het echtpaar een ont heffing als bedoeld In artikel 10 van de binnen Beveriwjk gevonden kan worden, woonwagenwet te verlenen. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland verklaarden het beroep van het echtpaar Zegeling te gen deze beslissing gegrond’en vernietig den de beslissing van B. en W. Het college BEVERWIJK. Het echtpaar Zegeling heeft vooralsnog geen uitzicht op een woonwagenstandplaats in de stad. De president van de Haarlemse rechtbank, mr. L. H. graaf Schimmelpenninck ver klaarde vrijdagmorgen de vordering in het kort geding, dat het echtpaar tegen de man liet optreden, van de rechtbank geëist gemeente Beverwijk had aangespannen, wel ontvankelijk, maar wees de eis om hen een standplaats toe te wijzen, af. Het kort geding diende vprige week vrijdag voor de rechtbank. i mi(Van een onzer verslaggevers) „De noodzaak is mogelijk niet aanwezig om het doortrekken van de Beneluxlaan voor te staan. Men kan bverwegen het verkeer via de Spoorsingel te leiden”, al dus de groep die hier verder niet direct dieper op in wil gaan, omdat men als uitgangspunt de westelijke randweg heeft genomen. Wel is het volgens de groep duidelijk, dat alle uitgangspunten op het gebied van het verkeer pas dan toegepast kunnen worden als men het er over eens is of er al dan niet een randweg moet komen. De Projektgroep Verkeersveiligheid Meerestein betreurt dat verscheidene deel nemers aan. de inspraakbesprekingen over het thema verkeer niet of onvoldoende geïnformeerd waren en toch uitspraken durfden te doen die voor de Beverwijkse gemeenschap in de toekomst verstrekken de gevolgen kunnen hebben. Dat is mede de reden waarom de Projektgroep nu het rapport heeft samengesteld ter verduide lijking van het standpunt van de groep over de westelijke randweg en de verleng de Coentunnelweg. Geconstateerd wordt, dat de Heems kerkse bevolking ook voordelen van de randweg zou ondervinden, al zijn daar nogal wat bezwaren gerezen. Heemskerk zou volgens de groep niet alleen aan de eigen belangen moeten denken maar ook aan die van de buren. de gemeente Beverwijk schriftelijk een standplaats toe te wijzen op het terrein gelegen of op de hoek van de Vennelaan/ Brink/Zweedselaan', of op een stuk grond tussen de Heemskerkweg/Raaiveld en Houtweg of op een terrein aan de Peper straat, althans op een terrein gelegen in de Beverwijkse binnenstad. Met betrekking tot deze vordering stelde mr. graaf Schimmelpenninck dat in het kader van het summiere onderzoek, dat bij de behandeling van een kort geding moge lijk is, de rechtbank niet heeft kunnen vaststellen of en waar een standplaats Als voorwaarden die moeten worden verbonden aan het aanleggen van de rand weg somt men op: een snelle bereikbaar heid voor het gemotoriseerde verkeer en veilige kruisingen (ongelijkvloers) voor fietsers en voetgangers. Langs de gehele randweg zouden fietspaden moeten wor den geprojecteerd. De Projektgroep gaat er. vanuit, dat de kosten van een randweg hoog zullen zijn. Maar men tekent daarbij aan, dat ook de omliggende gemeenten, provincie en het rijk daarin zullen moeten bijdragen. Voor een gedeelte heeft het rijk al subsidie toe gelegd. Een verlengde Spoorsingel zou fi nancieel geheel voor rekening van de ge meente Beverwijk komen. Mr. Van Veen achtte het zeer wel moge lijk dat er bij het Gerechtshof te Amster dam beroep tegen de uitspraak van de rechtbankpresident zal worden inge diend. Sett® forest Om het centrum te Heemskerk enigszins leefbaar te maken en te houden, zullen er op z’n minst veertig van de tachtig woonwagens naar elders moeten worden overgeplaatst. Onlangs zijn door het bestuur van het woonwagencentrum en de gemeente Beverwijk acht tien families aangewezen die in aanmerking kunnen komen voor een plaatsje op het nog in te richten woonwagenkamp aan de Parallelweg. Inmiddels heeft zich een tweede groep van vijftien families gevormd, die eveneens uit het regionale centrum wil vertrekken en hun heil elders wil zoeken en het om het even laat of dat nu Heemskerk of Beverwijk wordt. Het dagelijks bestuur van het woonwagencentrum wees echter geen standplaats aan en ging, tegen de beslissing van G.S. in beroep bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Deze afdeling heeft op dit beroep nog niet beslist. In het kort geding had het echtpaar Zegeling, dat mr. W. van Veen van het Utrechtse Advokatencollectief als raads- i en waar de families”zelfs over een stukje, keurig onderhouden tuin beschikken. Naar een dergelijke situatie streven de twee groepen families die te kennen hebben gegeven het regionale kamp te willen verlaten. De mensen verklaren nadrukkelijk een wooncentrum te willen en géén woon- werkcentrum. Men streeft dus naar een situatie a la Eindhoven. De brief van de tweede groep woonwagenbewoners stond donderdagavond op de raadsagenda van de ge meenteraad. De raad volgde het advies van het college van B. en W. door de groep te verwijzen naar het bestuur van het regionale woonwagencentrum. „IJ mond". In de brief protesteren'de vijftien families tegen de manier waarop de families voor het Parallelwegkamp zijn aangewezen. „Wij hebben altijd gedacht dat de mensen voor een nieuw kamp te Beverwijk op een eerlijke manier uitgezocht zouden worden En dat de mensen uit Beverwijk het meeste recht zouden hebben om daar te komen. Ook wij zijn echte Beverwijkers. Wij hebben op het oude Beverwijkse kamp gestaan zolang het kamp er was. Sommigen van ons moesten noodged wongen met de kraanwagen worden weggesleept naar het grote kamp. Bij 'de groep die nu weggaat zijn mensen die vroeger nooit in Beverwijk hebben gestaan. Nog altijd zijn wij sterk gebonden aan de stad Bever wijk. Wij doen er onze inkopen voor zover het vervoer dat toelaat, veel van onze kennissen wonen er. De helft van onze mannen werken in Beverwijk.” „De noodoplossing aan de Parallelweg lost op het kamp te Heemskerk ook niets op. Er blijven nog altijd teveel wagens staan. Er zullen meer standplaatsen in de andere gemeenten moeten komen als er in Heemskerk 40 wagens over moeten blijven Wij zijn de oude Bever wijkers, tegen onze zin zijn wij overgeplaatst naar dit kamp.” „Wij willen graag dat onze kinderen naar een normale burgerschool kunnen, zodat ze ook een redelijke school opleiding krijgen, en een kans krijgen in de toekomst." „Wij willen een bereikbaar en schoon kamp en zeker geen sloopauto’s of andere troep op het kamp.” BEVERWIJK. Sinds vrijdagavond weten de Chileense ballingen, die sinds zaterdag j.I. in hongerstaking warén, zich dubbel en dwars gesteund door zeer veel Beverwijkse burgers. Om zeven uur leid de een solidariteitsmars vanaf het plein van de Plantage mavo en een manifesta tie in een overvol buurthuis Wijk aan Duin het einde in van de actie van de Chilenen, die in een verklaring echter duidelijk lieten weten alert te zijn in het geval het decreet van de militaire dicta tuur van Chili niet de garantie geeft dat alle 2500 vermiste landgenoten erkend of bevrijd worden. De door een van de hongerende Chile nen uitgesproken verklaring was in het Hollands vertaald en in grote oplage ge stencild, zodat iedereen in de grote zaal van Wijk aan Duin getuige kon zijn van de strijdvaardigheid waarmee de Chileense groep de onrechtvaardigheid in het Zuid- Amerikaanse land bestrijdt. De verklaring riep een stormachtig applaus van de' vele honderden aanwezigen op. De Chilenen zetten in de verklaring nog maals de voorwaarden uiteen waaronder de actie gedurende dertig dagen wordt opgeschort. Komt het regiem Pinochet z’n belofte niet na - binnen drie weken een complete lijst met de narden en verblijf plaatsen van de circa 2500 verdwenen poli, tieke gevangenen - dan zullen de honger stakingen in Chili en ook in Nederland worden hervat. „Er bestaan slechts twee wegen: de strijd steunen van de familiele den van de vermisten en het verzet, wat betekent: strijden voor eery democratische vrijheid, voor de val van de dictatuur en het vestigen van een democratische volks regering of, de dictatuur steunen, wat be tekent: het probleem van de vermisten ontkennen, de vrije hand geven om de arbeidersklasse te onderdrukken en uit te buiten”, aldus de groep Chileense ballin gen in de bijeenkomst in „Wijk aan Duin”. Als één van de nadelen van de westelijke randweg ziet men het verloren gaan van een stuk duingebied. Als voordelen wor den ondermeer opgeSomd de concentratie van verkeer op één route, een schonere stad, minder snelverkeer, veiligheid voor voetgangers en fietsers, minder ongeval len en minder te treffen verkeersmaatre gelen zoals extra verkeerslichten, zebrapa den, verkeersborden. De president meende dan ook niet te kun nen volstaan met de door G.S. gebruikte veronderstelling dat „in de gemeente Be verwijk wel degelijk een plaatsje is te,, vinden waar een standplaats kan worden ingericht”. De eiser heeft het argument van de ge meente, dat wettelijke bepalingen op het gebied van de ruimtelijke ordening zich er tegen verzetten, dat voor het plaatsen van de woonwagen een bouwvergunning wordt verleend, niet overtuigend weer legd, aldus de president, die bij het wel toewijzen van een plaatsje, de kans groot achtte, dat de gemeente Beverwijk ge noopt zou worden in strijd met de wettelij ke bepalingen op het gebied van de ruimte lijke ordening te handelen. „Reeds om deze reden achten wij de vordering niet toewijsbaar”. Bovendien meende hij dat de gemeente Beverwijk tijdens en ook vóór de zitting het echtpaar een standplaats heeft aange boden op het nog in te richten kleine woonwagenkamp aan de Parallelweg. Geen ideale oplossing van de problemen, aldus de president, maar daarmee worden toch veel bezwaren van het echtpaar tegen de thans bestaande situatie ondervangen, zodat de gevraagde voorzieningen minder dringend lijken dan het echtpaar heeft doen voorkomen. een volledig assortiment normatone en architectone unieke telefoon post service kantoorcentrum Breestraat 52 Beverwijk tel. 02510-27741 i

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7