FRANKRIJK BELOONDE WACHTEND PUBLIEK Polen en Mexico zorgden voor leuke wedstrijd De organisatie SLEUTELTJE ZOEK toto-lotto A n lF TV-'MPRESSIES JUNI MAANDAG Spanje: ondanks winst uitgeschakeld Groep 4 0' bue: menser gekoch Ardiles team o Helaas ruim 3 dreef h einde Robert Groep 1 Groep 3 Groep 2 M 19 7 8 I 2 M A fi WK VARIA WK PUNTIG 1 2 3 Italië—Argentinië (r) Italië—Argentinië (e). Frankrijk-Hongarije (r) Frankrijk-Hongarije (e) Mexico-Polen (r). TOPSCORERS Mexico-Polen (e). Tunesië-West-Duitsland Zweden-Spanje (r) Zweden-Spanje (e) Brazilië-Oostenrijk. Peru-Iran.. Schotiand-Nederland (r) Schotiand-Nederland (e). - F Zweden: bouwen aan nieuw team (Van onze speciale verslaggever) Italië- (Vaa Ralf Edström (Zweden) in een fel duel gewikkeld met de Spanjaard Antonio Olmo. (Van onze speciale verslaggever) Hongarije WERELDSTOPPER Polen speelde, na de 0-0 tegen West- Duitsland en de magere en bovenal for tuinlijke 1-0 tegen Tunesië, tegen Mexico ook bepaald nog niet zo sterk als in 1974. Toch was het zaterdag in Rosario geen ROSARIO (ANP) Polen is winnaar geworden van de wedstrijden in groep 2. De nummer drie van het vorige wereld kampioenschap bereikte de eerste plaats door een overwinning met 3-1 op Mexico, waarvan West-Duitsland, dat zo teleur stelde tegen Tunesië, met 6-0 had gewon nen. onaantrekkelijke wedstrijd. Dat kwam omdat de Mexicanen, die nu helemaal niets meer te verliezen hadden, net als tegen de Duitsers driftig ten aanval trok ken en zich om hun verdediging nauwe lijks bekommerden. Daar konden de veel meer op resultaat spelende Polen tenlslotte van profiteren. Op basis van enthousiasme en van tech niek bouwde Mexico een overwicht op. Tomaszewski kreeg heel wat schoten en kopballen te verwerken, vooral van de behaarde Cuellar, maar hij kon zich uitle ven en de uitblinker van de Polen worden. Belangrijk voor Polen was ook dat Deyna weer eens goed speelde. De eens door AZ begeerde middenvelder was overal en Na de verdiende gelijkmaker van Ran gel in de 52e minuut had Polen het heel moeilijk, maar bij een tegenaanval vloog de bal uit een wanhoopsschot van Deyna hielp met Tomaszewski zijn ploeg door de moeilijkheden heen. De doorslag gaf ten slotte de schotkracht van Boniek, die op de plaats van Lubanski speelde. Boniek vuur de twee minuten voor rust voor de eerste keer raak na een solo van Lato. precies onder de kruising in het doel. Dat betekende de overwinning voor Polen, die voor het overige Mexico rustig liet komen. Kort voor tijd maakte Boniek er van grote afstand nog 3-1 van. In de Westduitse loterij „Spiel 77” zijn de volgende getallen getrokken: 1 3 9 8 1 1 0. De omstreden en in de tweede wereld oorlog prominente jachtvlieger, die na de oorlog deel uitmaakte van allerlei rechts- extremistische organisaties, heeft donder dag met uitdrukkelijke toestemming van de Duitse voetbalbond de spelers tijdens de training bezocht. Hij sprak daarbij ook met Helmut Schön. Wilfried Gerhard verklaarde bij het be zoek van Rudel in Ascochina: „We hebben geen gronden de heer Rudel niet te ontvan gen, omdat hij ook wat oude vliegvrienden van de Argentijnse luchtmacht, die het gentinië gingen deugde er al niets aan de organisatie, en nu staan we in het veld en dacht ik opgelucht dat onze jongens gelukkig niets meer met de organisatie te maken hadden, maar nu blijkt hun eigen organisatie weer niet te deugen. Die Organisation, The Organization, was er bij „De Wrekers’’ ook niet altijd sprake van „de organisatie met „Mo ther” aan het hoofd? Is Ernst Happel de peetvader en Jan Zwartkruis de -moeder van de organisatie, en deugt die werke lijk niet, zoals ook de mafia niet deugt? Ik zelf had aldoor het onbehaaglijke gevoel dat het voetbal van het Neder lands elftal niet deugde, maar het blijkt dus de organisatie te zijn. Wat let ons dan om de organisatie te laten doorlich ten door een vakbekwaam bureau, dat na grondig onderzoek kan aangeven wie waar moet spelen, en waarom? Toegegeven, we kampten met twee uit vallers door blessures: Neeskens en Rijs- bergen, twee steunpilaren van de Neder landse Organisatie tot het Voorkomen van Doelpunten door de Tegenpartij (de NOVDT), en reken maar dat er toen door drie mannen op de bank iets heen ging. Door Happel, die alles wat door hem heen gaat schijnt te verstaan; en door Zwartkruis natuurlijk, die op een gege ven ogenblik van de bank opstond om een tactische aanwijzing te geven waar voor Ernst Happel eigenlijk betaald wordt; en natuurlijk door Nanninga. 1. Cubillas (Peru) 5, 2. Rensenbrink (Ned) 4,3. Gemmill (sch), Rossi (Ita), Luque (Arg), Bettega (Ita), Rummenige (Wdl), Flo- he (Wdl), Krankl (Oos) en Boniek (Pol) allen 2. Lopez opende de score in de 23ste mi nuut, toen hij na een schitterende aanval van zeker 25 meter na goed aangeven van de overigens teleurstellende Bastia-speler Papi, met een keihard schot raak schoot. Acht minuten voor rust liet de Hongaarse defensie zich verschalken door enkele schijnbewegingen van Berdoll, die daarna zacht, maar zuiver in de onbeschermde hoek schoot. De topscorerslijst ziet er na de eerste speelronde van het eindtoernooi als volgt uit: De Hongaren deden iets terug. Eerst in de vorm van een kopbal tegen de lat van Niylasi, waarna vier minuten voor de pauze Zombori na een fraaie combinatie met Niylasi de bal over doelman Drobsy lobde (2-1). Het laatste doelpunt van dit pittige duel viel een minuut voor rust. Rocheteau gaf in een scrimmage voor het Hongaarse doel het beslissende tikje, waardoor de eindstand op 3-1 voor Frank rijk werd bepaald. In de tweede helft namelijk, waarin Platini bij de Fransen Papi was komen vervangen, werd niet meer gescoord. Voor beide teams een goed afscheid van dit wereldkampioenschap. Een Schotse supporter heeft, uit erger nis over de slechte prestaties van het Schotse team in Argentinië besloten van nationaliteit te veranderen: hij wordt En gelsman. De man, Jimmy Kemps, zal volgende week een advertentie in de pers plaatsen, waarin hij afstand doet van zijn Schotse „nationaliteit”, en waarin hij bo vendien aankondigt vanaf dit moment voortdurend uitspraaklessen te zullen gaan volgen om zijn sterke accent uit de hooglanden kwijt te raken. Aantal deelnemers toto 23: 67.344, inleg: ƒ241.122; prijzenbedrag: 131.974. Eerste prijs (inclusief Jackpot): ƒ63.254; tweede prijs: 28.633; derde prijs: 40.087. In de Westduitse lotto zijn de volgende getallen getrokken: 8 18 23 30 31 48; reservegetal 44. Want zodra er iemand op het midden veld uitvalt, wordt zijn kans om alsnog als pinch-hitter ingezet te worden mini maal, omdat er altijd een reserve in reserve moet worden gehouden voor een van de acht vitale plaatsen in de verde diging. Terwijl hij als bloemist toch heel goed uit de voeten moet kunnen komen op zo’n mosveld. Maar ja, de organisatie gaat voor. „En jongen”, vroeg moeder toen haar zoon van het voetbalveld thuiskwam en zijn voetbalplunje in de wasmand deed, „heb je lekker georganiseerd vanmiddag?” „Ja, moeder”. MAR DEL PLATA. Veertig minuten duurde het eer Frankrijk en Hongarije het eens waren in welke shirts ze zouden spelen in verband met de uitzending van de kleurentelevisiebeelden. Veertig mi nuten lang moesten de toch nog 25.000 toeschouwers in Mar del Plata op de af trap wachten van deze onbelangrijk ge worden wedstrijd, waarin tenslotte Hon garije geheel in het wit verscheen en Frankrijk in wit-groene shirts en blauwe broek. De beide teams hebben er als belo ning voor deze lange wachttijd toch iets aardigs van gemaakt. I Door met 3-2 te verliezen hebben wij de Schotten een trots record ontnomen: voor de vierde keer sinds 1930 waren zij tot de eindronde doorgedrongen en nog nooit hadden zij in die eindronde ook maar één wedstrijd gewonnen! Een paar gelijk gespeeld, akkoord, maar gewon nen: nimmer. Daarom zal die 3-2-zege op Nederland dan ook geboekstaafd wor- MAR handen Het pla« via een Vreugd* tribunes ten lang in h un ergste. Een kl tijnse vi zege op 1 tweede houden, avond w dam de s t Konn Aires k>] niet af. I massaal] hard aar portersli den in e< een mei gebeurei tegen It; Luis Me Ze da gedaan met nc trokker zilië ki hadden ritjik no dan in even z« andere maakte fië zal zal daa geen w HILVERSUM. De trekking van de lotto is gisteravond niet zoals de bedoeling was in de rust van Oostenrijk-Brazilië geschied, maar onmiddellijk na afloop van deze ontmoeting. Oorzaak van het uitstel was het feit, dat de Hilversumse notaris G. H. W. de Jongh het sleuteltje kwijt was van de kluis, waarin hij thuis een verzegeld koffertje met de lottoballetjes bewaart. Notaris De Jongh had voor zijn gang naar de NOS-studio van kostuum verwisseld en wist aanvankelijk niet waar het jasje met de sleutel was gebleven. Maar na enig speurwerk werd het kledingstuk gevonden en kon de lottotrek- king alsnog doorgaan. Vooral Frankrijk, dat met 3-1 won, im poneerde door snelle, goed opgezette aan vallen. Aangezien ook Hongarije aan de attaque de voorkeur gaf, werd het een leuke pot, die het applaus van de toeschou wers trok. Bij de Fransen speelden stop per Tresor en de St. Etiennespeler Lopez een hoofdrol. D it E was ei doodsb een doorbraak van Juanito, bij een schot van Uria en ook toen Juanito voor de tweede maal oog in oog kwam gaf blonde Ronnie geen krimp. Geklopt werd hij pas in de 76e minuut door een inzet van Barce- lona-speler Assensi. Hij werd prima in stelling gebracht door Juanito. Even ontbrandde in de Spaanse harten het geloof in een wonder, dat moest komen uit Mar del Plata, waar Brazilië en Oosten rijk nog streden. Steeds vaker gingen de blikken in de richting van het scorebord en bijna werd die onoplettendheid van de Spanjaarden fataal toen Anders Linde- roth, in de ploeg gekomen voor Thomas Sjoberg, tegen de lat kopte. Op het moment dat scheidsrechter Bis- wersi voor de laatste maal floot, vervloog de Spaanse hoop want de lampjes meld den: Oostenrijk en Brazilië gekwalifi ceerd. Edström maakte dat moment bin nen de lijnen niet meer mee, hij viel een half uur voor het einde met een blessure uit. De lange aanvalsspits; „Ik kreeg een tik tegen mijn enkel, ’t ging niet meer verder. Jammer, dat we uitgeschakeld zijn. Ik had goede hoop na het gelijke spel tegen Brazilië, daarna hebben we het door de zenuwen laten afweten. Ook vandaag liep het niet. De voorzetten die ik kreeg hadden niet de juiste snelheid of waren te hoog. Ik kon er maar weinig mee begin nen”. De Poolse spelers hebben de eerste plaats in groep 2 van het toernooi om het wereldkampi oenschap uitbundig gevierd. Een deel van de spelers, onder aanvoering van Deyna, ging in Rosario uitgebreid aan de boemel. Bij terugkeer in het hotel werden de aangeschoten spelers opgewacht door de teamleiding, die niet nader omschreven disciplinaire maatregelen nam. tie om de teugels over te nemen, 48 uur voor de beslissende wedstrijd tegen Oos tenrijk, afgeslagen. Hij zou de opvolger moeten worden van Claudio Coutinho, die volgens zijn critici enorme tactische blunders heeft gemaakt. Minelli heeft BUENOS AIRES. Record-international Björn Nordqvist richtte zijn blik op het scorebord waar zojuist het cijfer één achter Brazilië aanflikkerde en de Zweed moest op dat moment bedacht hebben dat hij zijn laatste interland speelde. Op dit wereld kampioenschap komt Zweden, evenals het met 1-0 winnende Spanje niet meer in actie en het is toch nauwelijks te geloven dat coach George Ericson voor de 112e maal een beroep doet op de sympathieke libero van IFK Gothenburg. Het lijkt de hoogste tijdbm een nieuw Zweeds elftal op te bouwen, zoals ook het juiste moment gekomen is voor de Spaanse trainer Ldislav Kubala zich te verdiepen in het moderne voetbal. De Mexicaanse voetbalploeg is gisteren van uit Rosario op weg naar huis gegaan. De ploeg had de reis zo uitgekiend, dat ze in de nacht van zondag op maandag in Mexico zou aankomen. Op dat tijdstip zouden ze zeker niet worden opgewacht door boze landgenoten die hun woe de zouden willen uiten over de slechte resulta ten van de ploeg tijdens het wereldtoemooi in Argentinië. Vorige week bereikten de Mexi caanse ploeg in Rosario al berichten dat de coach gemolesteerd zou worden. De su] re reis r te wore mochtei Coutimh gered ei de geen precies I enorme Een Peruaanse helderziende dame, die eerder het aftreden van president den die gedeeltelijk uitgevoerd: alle rui- Nixon en de politieke nederlaag van Is- raels premier Golda Meir had voorspeld, heeft laten weten dat Peru wereldkampi- oen gaat worden. De dame, Dona Patri- cia, zegt dat de stralen van de zon haar Beroering om bezoek Rudel hotel beheren, wilde opzoeken. Met poli tiek heeft dat niets te maken.” Rudel, die in de jaren 50 adviseur was van de toenmalige Argentijnse president Per on bij de opbouw van een Argentijnse luchtmacht, kwam met name eind 1976 weer in het nieuws. Twee generaals van de Bundeswehr werden toen uit de actieve dienst ontslagen, omdat zij de aanwezig heid van Rudel op een traditionele bijeen komst van „oorlogshelden” in. een West duitse kazerne openlijk hadden verdedigd. De voorzitter van de Westduitse voetbal bond Hermann Neuberger verdedigde de beslissing van Gerhard om Ruder te ont vangen op niet mis te verstaan wijze: „Ik hoop dat men het Rudel niet zal aanwrij ven dat hij in de tweede wereldoorlog gevechtsvlieger was. Dat zou een beledi ging zijn voor alle Duitse soldaten die in die oorlog gevochten hebben. De Duitse voetbalbond zag geen aanleiding Rudel zijn plaatsbewijzen voor de ereloge niet te geven, aangezien hij daar al voor ons ver trek uit Duitsland om gevraagd had. Maar ik sta wel versteld van de harde kritiek in de bondsrepubliek, vooral op mijn per schef Gerhardt. Ik sta volledig achter hem.” ££25— Aantal deelnemers lotto 23: 746.559; in leg: ƒ3.104.277. Prijzenbedrag: 1.491.632; Eerste prijs: ƒ522.071; tweede prijs: 149.163; derde prijs: 223.745; vierde en vijfde prijs: 298.326. pe juiste getallen: 8 19 20 21 31 38; reservegetal 33. WEST-BERLIJN/ASCOCHINA (ANP). De voorzitter van de Joodse gemeenschap in West-Berlijn, Heinz Galinski. heeft het bezoek van de rechtsextremistische oud- piloot van Hitlers Luftwaffe, Hans Ulrich Rudel aan het trainingskamp van de Westduitse selectie in Argentinië een schandaal genoemd. In een interview verklaarde Galinski, dat de perschef van de Westduitse voetbalbond Wilfried Gerhardt met het toelaten van Rudel, die geen geheim maakt van zijn sympathie voor het nationaal- socialisme, de bondsrepubliek en het elftal een zeer slechte dienst had bewezen. Hij zou zo snel mogelijk, in het belang van de Westduitse sport, ter verantwoording moeten worden geroepen. De uitschakeling van Zweden en Spanje is terecht. De eerste ploeg mist kwaliteit, bewees nogmaals dat de 3-1 overwinning in de oefenwedstrijd tegen West-Duitsland een uitschieter van de Scandinaviërs was. Spanje heeft veel meer klasse, maar de Zuideuropeanen hebben de veranderin gen in het voetbal niet bijgehouden. Al speelt de tegenstander met slechts twee spitsen, Spanje blijft vier man in de ach terste linie houden. Kubala kan in de leer gaan bij zijn Italiaanse collega Bearzot die wel de juiste conclusies getrokken heeft na de WK in West-Duitsland. De achterstand van het Spaanse voetbal was al zichtbaar geworden in het Europa-Cupvoetbal en het tweede bewijs werd geleverd op dit wereldkampioenschap. Zweden-Spanje was de wedstrijd van het scorebord en de tranistor-radio. Beide ploegen hadden alleen een kans bij pun tenverlies van Brazilië. Logisch dat vanaf de spelersbank en vanaf het speelveld me nige steelse blik in de richting van het metershoge scorebord dwaalde. De eerste verandering daarop betekende voor Span je en Zweden het naderende einde. De periode van de na veertig minuten ge scoorde Braziliaanse goal kon geen der ploegen aanspraak maken op een plaats in de tweede ronde. De Zweedse aanval kwam tot een prima actie, een kopstoot van Ralf Edström. De Spanjaarden zorg den voor gevaar als ze op snelheid langs de veel te trage Nordqvist holden. „Ik speel voor mijn laatste kans, tegen Spanje moet ik een contract bij een Belgi sche of Nederlandse club verdienen”, sprak Edström twee dagen voor het duel. Hij heeft die mogelijkheid niet gepakt en de belangstellende bestuurders zullen zich nog wel eens bedenken voor zij een grote som geld in de Zweedse ster investeren. Hoewel, een reëel beeld gaf de wedstrijd tegen Spanje niet. Edström werd zelden op een behoorlijke wijze aangespeeld en wil je succes halen als aanvaller dan ben je erg afhankelijk van de aanvoer en die was slecht verzorgd. Het Spaanse elftal, voor het duel tegen Brazilië al op vijf plaatsen gewijzigd, telde een zesde wijziging en wel op de voorstop- persplaats waar Biosca zijn intrede deed. Ook wat Spanje het zien was bepaald niet best, hoewel de overwinning die zij uitein delijk behaalde dik verdiend genoemd mag worden. Dat de score niet hoger uitge vallen is dankt Zweden aan het weer for midabele keeperswerk van Ronnie Hell- ström. Hij zal er beslist geen spijt van hebben dat hij geen definitef maar een voorlopig contract ondertekende bij FC Kaiserslautern. „Ik heb een clausule laten opnemen, die het mij mogelijk maakt alsnog te vertrek ken”, meldde de Zweedse doelman, die nog steeds in de belangstelling staat bij New York Cosmos. Na rust redde hij bij den als de grootste Schotse prestatie op voetbalgebied sinds het wereldkampi oenschap werd ingesteld. Bij Nederland mankeerde het vooral aan de organisatie, een woord dat regel matig viel gedurende de nazorg tijdens de rust en na het eindsignaal in de Hilversumse studio. Voor we naar Ar- NEDERLAND-SCHOTLAND 2-3 (1-1): 34. Rensenbrink (strafschop) 1-0, 44. Dalg lish 1-1, 47. Gemmill (strafschop) 1-2, 68. Gemmill 1-3, 71. Rep 2-3. Scheidsrechter: Linemayer (Oos). Toeschouwers: 30.000. NEDERLAND: Jongbloed; Suurbier, Krol, Rijsbergen (Wildschut), Poortvliet; Willy van de Kerkhof, Neeskens (Bos kamp), Jansen; René van de Kerkhof, Rep en Rensenbrink. SCHOTLAND: Rough; Kennedy, Bu chan, Forsyth, Donachin; Rioch, Souness, Hartford, Gemmill; Dalglish en Jordan. PERU—IRAN 4-1 (3-1) 2. Velazquez 1-0, 36. Cubillas (strafschop) 2-0, 39. Cubillas (strafschop) 3-0, 40. Rowshan 3-1, 78. Cu billas 4-1. Scheidsrechter: Jarguz (Pol). Toeschouwers 10.000. PERU: Quiroga; Manzo (Leguia), Chum- pitaz, Diaz, Duarte; Velazques, Cubillas, Cueto; Munante, La Rosa (Sotil) en Oblitas. IRAN: Hedjazi, Nazari, Kazerani, Abdol- lah, Allahverdi; Parvin, Danaifard, Sadeg- hi; Gfchasempobr, Rowshan (Fariba) en Fa- rakTT^ahani). De eindstand in groep 4 is: 1. Peru 3 2 1 0 5 7-2, 2. Nederland 3 1113 5-3, 3. Schotland 3 1113 5-6. 4. Iran 3 0 12 1 2-8. ARGENTINIË—ITALIË 0-1 (0-0). 68. Bettega 0-1. Scheidsrechter: Klein (Israel). Toeschouwers: 80.000. Gele kaart voor Benetti (Ita). ARGENTINIË: Fillol; Olguin, Luis Galvan, Passarella, Tarantini; Galle go, Ardiles, Valencia; Bertoni, Kem pes en Ortiz (Houseman). ITALIË: Zoff; Gentile, Scirea, Bel- lugi (Cuccureddu), Cabrini; Benetti, Tardelli, Antognoni; Zaccarelli Cau- sio, Rossi en Bettega. FRANKRIJK-HONGARIJE 3-1 (3-1). 22. Lopez 1-0, 35. Berdoll 2-0, 40. Zombori 2-1, 41. Rocheteau 3-1. Scheidsrechter: Coelho (Bra), toe schouwers: 10.000. FRANKRIJK: Dropsy; Janvion, Tresor, Lopez, Braccx, Petit, Bethenay, Papi (Plati ni); Rocheteau (Six), Berdoll en Rover HONGARIJE: Gujdar; Balint, Kereki, Martos, Joseph Toth; Nyilasi, Pinter, Zom bori; Pusztai, Töröcsik en Nagy (Csapo). De eindstand in groep 1 is: 1. Italië 3 3 0 0 6 6-2, 2. Argentinië 3 2 0 1 4 4-3, 3. Frankrijk 3 1 0 2 2 5-5, 4. Hongarije 3 0 0 3 0 3-8. Ruben Minelli, de man die Brazilië in 1970 naar zijn derde wereldtitel leidde en die nu trainer is van Sao Paulo, heeft een aanbod van de Braziliaanse Sportfedera- landgenoten meer krachten meer durfj geven. „De sterren staan gunstig voor I het Peruaanse team. Zelf s als het regent j zuilen de zonnestralen sterk genoeg zijn om Peru de wereldbeker te laten win-I nen.” j De kans was groot dat Oostenrijks laat-1 ste man Eduard Krieger in het beiangrij- ke duel tegen Brazilië verstek zou moeten laten gaan. Tijdens de training zaterdag I stormde er plotseling een hond het veld op, die de voor Club Brugge uitkomende i Krieger in het achterwerk beet. Hij - - o- - - moest een bloedende vleeswond door del 11 geweigerd, omdat er nu weinig meer te arts laten behandelen. De bezitter van de lil veranderen valt aan de gang van zaken hond werd (uiteraard) gearresteerd. 1 H in de Braziliaanse selectie. hond werd (uiteraard) gearresteerd. Voor Roland Hattenberger is het we-1 reldtoernooi voorbij. De Oostenrijkse verdediger heeft vijf dagen geleden tij- dens de training een knieblessure opgelo-1 pen en zal zo snel mogelijk naar huis terug keren. Overigens was hij in het k duel tegen Zweden ook al absent. Het Mexicaanse voetbal maakt moei- lijke uren door. De familie van spelers I van het nationale elftal moet constant door politie worden bewaakt, na de ne- j derlaag van 0-6 tegen West-Duitsland. j Het regent bedreigingen. In het geval van aanvoerder Arturo Vasquez Ayala wer-1 ten van zijn auto werden kapot geslagen. I Een grote politiemacht zal op de been zijn op het vliegveld van Mexico Stad, als het team volgende week terugkeert. ZWEDEN-SPANJE 0-1 (0-0). 75. Asensi 0-1. Scheidsrechter: Biwarsi (Wdl). Toe schouwers: 40.000. ZWEDEN: Hellström; Borg, Andersson, Nordqvist, Erlandsson; Bo Larsson, Len nart Larsson. Sjöberg (Linderoth); Nilsson, Nordin en Edström (Wendt). SPANJE: Miguel Angel; Olmo, Marcelli- no, Biosca, Alvarez; San José, Leal, Asensi; Santillana, Juanito en Cardenosa. OOSTENRIJK-BRAZILIË 0-1 (0-1). 41. Roberto 0-1. Scheidsrechter: Robert Würtz (Fra). Toeschouwers: 40.000. OOSTENRIJK: Koncilia; Sara, Ober- mayr, Pezzey, Breitenberger; Hickersber- ger (Weber) Prohaska, Jara, Krieger (Hap- pich) Kreuz en Krankl. BRAZILIË: Leao; Amaral, Toninho, Oscar, Rodriguez Neto; Batista, Cerezo (Chicao), Dirceux; Gil, Mendonca (Zica) en Roberto. De eindstand in groep 3 is: 1. Oostenrijk 3 2 0 1 4 3-2, 2. Brazilië 3 1 2 0 4 2-1, 3. Spanje 3 1113 2-2, 4. Zweden 3 0 12 1 1-3. Oostenrijk werd groepswinnaar. Het doelsaldo van Brazilië en Oostenrijk zijn weliswaar gelijk, maar Oostenrijk kreeg de eerste plaats omdat het meer doelpunten dan Brazilië scoorde. E en p lianen, ste, zt I overwir deiijke geen vo om dee Oostem plaats a die ben moeten den var de weds we er tweede een jiuib zen wa( POLEN—MEXICO 3-1 (1-0)1 42. Boniek 1-0, 51. Rangel 1-1, 56. Deyna 2-1, 84. Bo niek 3-1. Scheidsrechter: Jaffer Nandar (Iran). Toeschouwers: 20.000. POLEN: Tomaszewski; Szymanowski, Zmuda, Gorgon, Rudy (Maculewicz); Kas- perezak, Deyna, Boniek; Masztaler, Lato en Iwan (Lubanski). MEXICO: Soto; Flores, Cosmeros, Go mez, Vazques; De la Torre, Cuellar, Carde nas; Ortega, Rangel en Sanchez. WEST-DUITSLAND—TUNESIË 0-0. Scheidsrechter: Orozco (Peru). Toeschou wers: 40.000. Gele kaarten voor Dhiab (Tun) en Hans Müller (Wdl). WEST-DUITSLAND. Maier; Vogts, Rüssmann, Kaltz, Dietz; Bonhof, Rumme nige, Flohe; Dieter Müller, Hans Müller en Fischer. TUNESIE: Attouga; Dhouib, Jebali, Jen- doubi, Kaabi; Agrebi, Gommidh, Gasmi; Labidi, Akid (Ben Asisa) en Lazami. De eindstand in groep 2 is: 1. Polen 3 2 1 0 5 4-1, 2. West-Duitsland 3 12 0 4 6-0, 3. Tunesië 3 1113 3-2. 4. Mexico 3 0 0 3 0 2-12.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 14