Ook Vilas in finale geen serieuze bedreiging Porsche door 01 Renault overklast Snelle tijden Nederlanders MARATHONTITEL Ken Norton VOOR ROELOF VELD Amerikaanse atletiek door Holmes onttroond sportpuntig Hartog overheerste ACV won eerste treffen voor amateurtitel Henry Rono pakte derde wereldrecord Bij NI Pool Brzezny won Milkrace Edwards grote ster laii - itïi 1 wi ►17 Op Le Mans TITEL OP 100 EN 200 METER won beide manches in Raalte Meneer Driesetter” 4 Witte reus” MAA 16 12 JUNI 1978 door Jan Preenen sportief *- PARIJS. Bjorn Borg heeft tijdens de open Franse tenniskampi oenschappen in Parijs tevergeefs gezocht naar een volwaardige tegenstander. Na zaterdag in de halve finale te hebben gestoeid met de Italiaan Corarado Barazzutti, die in drie sets zegge en schrijve één game op zijn naam wist te schrijven, speelde Borg gisteren in de finale met de reputatie van de winnaar van vorig jaar, Guillermo Vilas. Beter dan nu” Barazzutti <1 MAANDAG -Wil I J’ Z" Frank i d( r V- Roelof Veld dwong die afvaardiging za terdagmiddag bij het Nederlands kampi oenschap marathon in Sneek af. De 33- jarige verzekeringsinspecteur uit Deven ter werd dan weliswaar geen winnaar van de internationale marathon in Sneek maar hij legde achter de Noor Jan Fjaerestad in 2 uur 14 minuten en 2 seconden wel beslag op de tweede plaats. De tijd van Veld was de beste ooit door een Nederlander op de 42 kilometer en 195 meter gerealiseerd. Niet alleen Roelof Veld maar ook Cor Vriend (vierde in 2.14.32) en Ko van der Weijden (vijfde in 2.14.47) leverden voor- RAALTE (ANP). Met grote over macht heeft Wil Hartog tijdens de inter nationale wegraces op de Luttenbergring te Raalte de 500 cc klasse op zijn naam gebracht. In beide manches zegevierde hij met een straatlengte voorsprong op de concurrentie waaronder zich toch cou reurs met klinkende namen bevonden als Katayama, Baker en Cecotto. In de eerste manche leidde Hartog van start tot finish. Jack Middelburg voerde lange tijd Hartogs achtervolgers aan (zij het op geruime afstand van de weer in grootse vorm verkerende witte reus) maar moest in de slotfase drie plaatsen prijs geven. Boet van Duimen, Tueva Landivuo- ri en Johnny Cecotto passeerden de Naald wijken die met een onwillige motor kreeg te kampen. Katayama en Baker waren inmiddels al met pech uitgevallen. In de tweede manche leek Jack Middel burg heel even voor sensatie te gaan zor gen. Hij was als eerste weg, maar de vreug de was van zeer korte duur: al na één omloop over het 3150 meter lange Raalter circuit had de ook toen weer magistraal rijdende Wil Hartog orde op zaken gesteld. Hij ondervond verder geen tegenstand van betekenis meer omdat in deze manche Katayama en Baker niet meer van start gegaan waren en in de loop van de wed strijd ook nog Jack Middelburg en Boet van Duimen met pech het veld moesten ruimen. De 50 cc werd een overwinning voor Theo Timmer die van start tot finish leidde en in de klasse 125 cc eins de zege in de Borg: „Ik verbaasde mij erover dat Vilas in de eerste en tweede set niet of nauwe lijks naar voren kwam. Toen hij wel kwam laatste ronde naar de Fin Matti Knnunen, die toen de vanaf het begin leidende Zwit ser Hans Müller passeerde. De wedstrijden in de klasse 250 en 350 cc werden gekenmerkt door een wat vlak verloop. In de kwartliter-klasse nam Pa trick Fernandez na twee ronden de leiding over van Bert Struyk en de Fransman bouwde daarna zijn voorsprong tot fikse proporties uit. In de 350 cc-wedstrijd zege vierde de Zuidafrikaan Jon Ekerold ook al met grote overmacht. Hij leidde van start tot finish. HOOGEVEEN (ANP). De eerste con frontatie om het algemeen amateurkam- pioenschap van Nederland tussen de bei de Drentse kampioenen Hoogeveen (zon dag) en ACV (zaterdagvoetbal) is door een ietwat gelukkige treffer in een 1-0 zege van de Assenaren geëindigd. Drieduizend toeschouwers slechts waren in Hooge veen getuige van deze wel erg teleurstel lende wedstrijd. Het werd een povere vertoning waarin ACV tien minuten voor rust de zege greep door een blunder van de Hoogeveense doelman Klaster, die royaal over een zacht en een doorbraak forceerde was ik niet bang. Ik wist dat hij nog altijd onzeker is aan het net. Ik had ook het psychologische voordeel dat ik al twaalf maal van hem had gewonnen en maar vier keer verloren. Bovendien was Vilas vorig jaar een stuk beter dan nu”. Bij de dames ging de titel naar de Roe meense Virginia Ruzici, die aan twee sets voldoende had tegen de Joegoslavische Mima Jausovec: 6-2, 6-2. In de finale van het sterk bezette tennis toernooi in Mook heeft Wouter Fok van de nationale kampioen Louk Sanders verlo ren, na met 6-3 en 3-1 te hebben voorge staan. Sanders won de partij uiteindelijk met de cijfers 3-6, 6-4, 6-2. WENEN (ANP). De Keniaan Henry Rono heeft in Wenen zijn derde wereldre cord in een tijdsbestek van twee maanden veroverd. Op een nieuwe kunststofbaan legde de 26-jarige Afrikaan de 10.000 me ter af in 27 minuten en 22.47 seconden. Hij was daarmee precies acht seconden snel ler dan zijn landgenoot Samson Kimob- wa, die op 30 juni van het vorig jaar in Helsinki plotseling uit het niets naar vo- BLACKPOOL (Reuter) De Pool Jan Brzezny is winnaar geworden van de Ron de van Engeland (Milkrace) voor ama teurs. In het landenklassement eindigde de Sovjet-Unie op de eerste plaats. De twaalfde en laatste etappe van Penrith - naar Blackpool over een afstand van 133 kilometer eindigde in een overwinning voor de Spanjaard Salvador Jarque. De Deen Mikael Markussen eindigde als tweede. LE MANS (UPI/AFP) De financiële injectie van vijf miljoen dollar heeft de Renault-fabrieken een prestige bezorgd, waarom de directie van de Franse auto- multinational gevraagd had. Voor de eer ste maal in de geschiedenis van de 24- uursrace van Le Mans eiste een Renault Pironi moest na afloop van de 24- uursrace van Le Mans met uitputtingsver schijnselen naar een ziekenhuis vervoerd worden. Een woordvoerder van Renault deelde na afloop mee, dat de fabriek het volgend jaar niet aan de 24-uur van Le Mans zal deelnemen. De 46e uitgave van Le Mans heeft zich toegespitst op de concurrentiestrijd tussen de Porsches en de Renault Alpines. Jackie Ickx had de voorafgaande twee jaar Por sche aan de overwinning geholpen. Reden voor de Renault-directie vijf miljoen dol lar te spenderen aan de bouw van vier wagens, die in staat geacht moesten wor den de Westduitse hegemonie te doorbre ken. Voor de wagens werden top-coureurs als Jabouille, Depailler en Pironi aange trokken. De Alpines hebben van start tot finish het veld aangevoerd. De Franse wagens waren sneller dan de Porsches en beperk ten de risico’s op technische mankementen tot een minimum. Op een korte onderbre king na handhaafde twee Renault Alpines zich achttien uur aan de kop Jabouille en De pailler leidden, op tactische afstand gevolgd door Pironi, de formule I coureur van Tyrrel, en Jaussaud, een formule II coureur. Zes uur voor het einde moesten Jabouille en Depailler de strijd staken met een vastgelopen motor. Het succes van de Franse autofabriek werd er echter niet door aangetast. De zege kon Pironi en Jausaud niet meer ontgaan. De equipe van Jackie Ickx bleef in de achtervolging ste ken op een achterstand van vijf ronden. Van de 55 gestarte wagens haalden er 25 de eindstreep, de rest viel uit met mechani sche problemen, waaronder de enige Ne derlandse deelnemer Toine Hezemans. Hij vormde een combinatie met de Brit Fitspa- trick en moest na twee uur en een kwartier zijn Porsche 935 aan de kant zetten met een opgeblazen motor. De Belg Ludo Peeters is winnaar gewor den van de Ronde van Luxemburg, die open stond voor amateurs en profs. Op de laatste dag van de vierdaagse ronde maak te de Belgische prof Gerben Karstens de leiderstrui afhandig. De 36-jarige veteraan uit de ploeg van Peter Post had zaterdag op punten de leiding genomen. Volsti zeilen ti dat de j delijke Temj van Of Capa< vliet 0- Geho' heeft Ti een gen halen. al in de Els Spe midvek over de opnieui Zijn moreel zal na zijn afgang in Parijs bovendien ongetwijfeld een enorme deuk hebben gekregen. De schade zou nog gro ter geweest zijn als Borg gisteren op het zelfde niveau had geacteerd als zaterdag LAS VEGAS (AFP, Reuter) De Ame rikaan Larry Holmes heeft in Las Vegas zijn landgenoot Ken Norton onttroond als wereldkampioen zwaargewicht (WBC- versie). De 28-jarige Holmes, bijgenaamd de „moordenaar van Easton” versloeg de titelhouder in een gevecht over 15 ronden op punten. De nieuwe wereldkampioen, die zijn 28e achtereenvolgende overwin ning boekte (en nog ongeslagen is), be haalde wel een nipte zege: slechts één punt verschil. Twee van de drie juryleden kenden Holmes de winst toe met 143-142, terwijl de derde met dezelfde score Nor ton sterker achtte. (V HAA) grote i Tempo samen softball Met res pac-WK de kopl blijft b gradati ging as formati der. Overigens veroverde Larry Holmes niet meer dan de halve wereldkroon. De ande re helft (de WBA-versie) is in handen van Leon Spinks, die in februari Mohammed Ali versloeg. Spinks was zijn titel ontno men door de wereldboksbond (WBC) om dat hij geweigerd had tegen Norton in de ring te komen. Ken Norton werd op 18 maart van dit jaar door de World Boxing Councel (WBC) uitgeroepen tot wereldkampioen, omdat Leon Spinks, de titelhouder, weigerde zijn titel te verdedigen tegen Norton, nadat hij deze op 15 februari had overgenomen van Mohammed Ali. De Spanjaard Alfredo Evangelista, Eu ropees kampioen zwaargewicht, heeft in Las Vegas op punten gewonnen van de Amerikaan Jody Ballard. Eveneens in Las Vegas verdedigde de Mexicaan Carlos Za rate met verve zijn wereldtitel in het ban- tamgewicht. In de derde ronde van zijn gevecht tegen de Venezolaan Emilio Her nandez sloeg hij zijn uitdager met een verschrikkelijke links-rechts combinatie knock out. de jongste coureur (26), en Jean-Pierre Jaussaud, met zijn 42 jaar de veteraan in het gezelschap wonnen de 46e editie op het circuit van Sarthe. Zij legden in het etmaal de record-afstand af van 5044,530 kilometer, wat neerkomt op een gemid delde snelheid van 210.188 kilometer per uur. t De Argentijn is al verscheidene malen verweten dat hij geen killerinstinct heeft als hij tegen een vriend als Borg speelt. Ook ditmaal wist Vilas op de banen van het feestvierende Roland Garros, waar Henri Cochet precies 50 jaar geleden het eerste toernooi won, niet het tegendeel te bewijzen. In de eerste twee sets, die beide met de cijfers 6-1 werden afgesloten, reikte Vilas onbewust zijn vrijwel constant aan de baseline vertoevende tegenstander de punten nogal eens aan door vaak op opval lende wijze in de fout te gaan. Toen Borg in de afsluitende reeks met 6-3 zijn werk zelf afmaakte, mocht de Zuidamerikaan nog slechts als een toe- schouwer-zonder-inspraak fungeren. Het optreden van Borg in Parijs is derhalve een soort one-man-show geworden, waar in hij alleen maar figuranten naast zich duldde. Niet voor niets heeft hij in de Franse pers de afgelopen week de bijnaam „meneer Driesetter” gekregen, omdat hij in 6 partijen geen enkele maal extra tijd behoefde uit te trekken en slechts 26 ga mes prijsgaf. Zijn historische overwinning, die hem op gelijke hoogte bracht met de Fransman Cochet (winnaar in 1928, 1930 en 1932) miste echter glans omdat de oppositie ver stek liet gaan. Alleen tegen Roscoe Tanner was eenmaal een tie-break nodig. Vilas leek zaterdag nog een bedreiging te zullen gaan vormen, omdat hij tegen de verwach ting in slechts 1 uur en 47 minuten nodig had om Dick Stockton uit het toernooi te zetten. Met 6-3, 6-3, 6-2 toonde Vilas na zijn teleurstellende spel in de voorafgaande ronden eindelijk weer iets van het hogere- schooltennis dat hij vorig jaar pleegde te De situs zo, dat m Wera Kir plaats bij Karei Cr< opmaken Giants en pioensch; ploeg die gaan mee HCAW s sprong o volgende de huidig op gebrai gen. De 1 kloppen i nen voeg opgave n wijze wa Amsteltij waarin li voor het geeft alk onder le gegroeid begeestei nen zien de volle In Am Amstelti. feit, dat gerealise lendoorr van Doi sloeg al tijgers o voorsprc zevende toen Pai tweehon scoren. I ter elkaa en Boud leverde s De reti een honl Harm H treffelijke prestaties. Wanneer het trio vormbehoud toont, reizen Roelof Veld, „zilveren” Cor Vriend en „bronzen” Ko van der Weijden over ruim twee maanden dan ook al af naar Praag, zo besliste de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie na afloop. De voortreffelijke Nederlandse presta ties in Sneek hadden de lopers uitsluitend aan eigen kracht te danken. Na zo’n elf kilometer had zich een kopgroep gevormd, bij wie de drie Nederlanders, de Noor Fjaerestad, de Engelsman Beauchamp en de Westduitser Wegener. De lopers werden toen geteisterd door een koude wind en regenbuien. Uiteindelijk bleven de drie Nederlanders, die eendrachtig samen werkten om de limiet voor Praag (2.17.00) te breken, over met Fjaerestadt en de Brit Beauchamp. Zeven kilometer voor de fi nish het punt waar de marathon „echt” begint kregen Vriend en Van der Weij den het zwaar. Het duo moest lossen en liep een achterstand van enkele tientallen meters op. Dit gat konden zij niet meer dichten. Veld, opmerkelijk fit, moest in de laatste honderden meters afrekenen met zijn twee buitenlandse belagers. Fjaere- SNEEK (ANP). Twee jaar geleden hoopte Roelof Veld dat hij Nederland zou mogen vertegenwoordigen op de Olympi sche marathon in Montreal. Zijn tijd van 2 uur 17 minuten en 45 seconden waarmee hij op 5 juni in Riehen (Zwi) een internati onale marathon won, bleek echter niet goed genoeg voor het Nederlandsch Olympisch Comité om de Deventer atleet af te vaardigen. Veld liet zich echter niet ontmoedigen en het is zeker dat hij over enkele maanden in Praag bij de Europese titelstrijd (29 augustus-3 september) wel aan de start staat. demonstreren. Tegen Stockton toonde hij zich weer wat agressiever, bepaalde hij hoe lang de rally’s duurden en leefde hij zich regelmatig uit in het geven van pas- seerslagen. Zeker van zijn zaak was Vilas echter bepaald nog niet. Tijdens de persconferen tie die zaterdag na de halve-finalepartij volgde, wenste Vilas geen moment vooruit te blikken naar de eindstrijd. Nauwelijks was hij in de interviewruimte of hij was al weer weg slechts nietszeggende opmer kingen achterlatend. Zo gaf hij op de vraag: „Hoe verklaar je deze snelle over winning?” als antwoord: „Spelen, spelen, spelen. Tijdens een wedstrijd denk ik niet”. Toen de finale gisteren er voor twee derde gedeelte opzat, liet Vilas zijn herse nen even wel werken, zij het zonder resul taat: „Na twee sets heb ik een nieuwe tactiek uitgeprobeerd. Tevoren bleef ik meestal achterin hangen. Daarna ben ik wat meer naar voren gegaan maar het hielp allemaal niets. Ik heb van begin tot eind alles eraan gedaan om te winnen maar deze Borg was voor mij niet te bespe len. Hij was te snel en te sterk voor me”, aldus Vilas, die zich de komende weken in Londen gaat voorbereiden op „Wimble don”. Uitsluitend via trainingen, omdat hij na zijn ervaringen van vorig jaar, toen hij werd uitgeschakeld in de eerste ronde van Nottingham en de tweede ronde van Queens Club, ook wel inziet dat het geen zin heeft om van het gravel in Parijs met een over te stappen op wedstrijdtennis op gras. Parijs bood Borg geen volwassen tegenstand Roelof Veld bij zijn aankomst in Sneek. stad bleek uiteindelijk de snelste met 2.14.01. Veld eindigde op één seconde als tweede en Beauchamp werd derde in 2.14.06. Ruim honderd meter achter dit drietal veroverde Vriend de vierde plaats en werd Van der Weijden vijfde. (Van HAARL min Nicol weekeind) was dit et moest wo lopers vai Unique G 2-1 versla 84 het h Alpine de eerste plaats op. Didier Pironi, Amsterda maar zag met 9-8 homeruns duel te aa het slagh men. nu hei wereiürecuru op ae 5000 nieter en de 3000 meter steeple chase. De Oostenrijkse organisatoren hadden afgelopen week hemel en aarde bewogen om voor Rono een „trekker” te vinden. Uiteindelijk vonden zij Jos Hermens be reid om drie kilometer lang het zware kopwerk te doen. De Nijmegenaar had uitdrukkelijk bedongen dat hij slechts drie kilometer behoefde te trekken, omdat hij zelf nog volledig in zijn opbouw naar de Europese kampioenschappen is en morgenavond in Florence zijn eerste wed strijd loopt. Hermens kweet zich in Wenen voortreffelijk van zijn taak. Hij bracht Rono naar een tussentijd van 8.13.6 op de 3000 meter, waarmee de Keniaan enkele seconden voorlag op zijn schema. Na vijf kilometer (13.49.0) nam Rono zelf de kop. Hij kwam na een laatste ronde van onge veer 57 seconden uit op de nieuwe record- Scott, vorige week Amerikaans stjuden- kampioen geworden, zijn Amerikaanse titel met succes in 3.38.83. Dwight Stones, de oud- wereldrecordhouder en winnaar van het brons in Montreal zorgde voor de beste wereldseizoenprestatie bij het hoogspringen met 2.30 meter. De beste wereldseizoenprestatie stond met 2.28 meter op naam van Franklin Jacobs, die tweede werd met 2.24 meter. D3e 25-jarige Poolse atlete Grazyna Rabsztyn heeft tijdens internationale atletiekwedstrijden in Fürth een nieuw wereldrecord op de 100 meter horden gelopen in de tijd van 12.48 seconden. Het oude record stond sinds 8 augustus 1972 met 12.59 op naam van de Oostduitse Annelie Ehrhardt. Voor een tweede hoogtepunt zorgde de wereldrecordhoudster kogelstoten de Tsjechische Helena Fibingerova die met 21.87 meter de beste jaarprestatie achter haar naam schreef. Een zeer goede prestatie kwam ook op naam van de Westduitse Heidi Repser. De pas 18-jarige atlete bereikte bij het speer werpen een afstand van 61.66 meter. Twee Nederlandse atletes maakten tijdens deze wedstrijden hun opwach ting. Tilly Verhoef werd op de 100 me ter zevende in 11.87 seconden en Elly van Hulst stormde op de 800 meter in 2.08.7 naar een vierde plaats. De Oostduitse dames- en herenatle- tiekploeg heeft in de eerste interland wedstrijd van het seizoen, die het afge lopen weekeinde op de kunststofbaan van Crystal Palace in Londen werd gehouden, een ruime overwinning be haald. Hoewel de Oostduitsers niet met hun sterkste formaties uitkwamen ze gevierden de heren met 104-96 terwijl de dames met 100,5-52,5 wonnen. De olympische kampioene speerwerpen, Ruth Fuchs, zorgde met 66,26 meter voor de beste wereldseizoenprestatie. De 91e Amerikaanse kampioen schappen leverden geen wereldrecords op maar desondanks viel een serie uit stekende prestaties te noteren. Het ver springen heren leverde een beste we reldseizoenprestatie op. Hij kwam al leen niet op naam van winnaar Arnie Robinson, die bij zijn winnende sprong van 8,33 meter gesteund werd door een niet toegelaten rugwind van meer dan twee meter per seconde. James Lofton, die tweede werd, sprong 8,23 meter met een toegestande rugwind. De 23-jarige Robinson werd voor de tweede maal in zijn carrière Ameri kaanse kampioen op de 800 meter. Twee jaar geleden veroverde hij even eens deze titel. Met zijn tijd van 1.45.47 is James Robinson enkele uren houder van de beste Europese seizoenprestatie ge weest. Hij werd echter van de eerste plaats verdreven door wereldrecord houder Alberto Juantorena. De Cu baan liep gisteren in Bratislava een tijd van 1.44.97. Op de 1500 meter verdedigde Steve tegen Barazzutti. De tweevoudige Wimble- donkampioen, die zich tot doel heeft ge steld een trilogie te verwezenlijken in Lon den, liet Barazzutti geen moment tot de wedstrijd toe. Alleszeggend was dan ook het commentaar van de Italiaan na zijn nederlaag (6-0, 6-1, 6-0), waarvoor maar 1 uur en 24 minuten behoefde te wórden uitgetrokken: „Ik geloof niet dat ik slecht speelde, maar zoals Borg vanmiddag ten niste behoort hij tot een geheel andere categorie tennissers dan ik”. En Borg, die met het afstaan van slechts één game in de halve finale voor een unieke prestatie heeft gezorgd in de 50- jarige geschiedenis van Roland Garros, verbaasde zich erover dat hij zich drie zets lang onafgebroken op zo’n hoog niveau had kunnen bewegen: „Meestal relax ik twee of drie games in een wedstrijd. Die games verlies ik dan doorgaans. Maar dit maal had ik geen moment moeite met mijn concentratie. Zoiets is me nog nooit over komen”. Tegen Vilas hoefde Borg de dag erop bepaald niet op herhaling te gaan om de open Franse titel, die hij in 1974 en 1975 al twee keer opeiste, opnieuw naar zich toe te halen. Vilas mocht dan na afloop opmer ken dat Borg ook voor hem niet te bespe len was, de praktijk had uitgewezen dat de Zweed zich heel wat fouten kon permitte ren. Als hij bij wijze van uitzondering naar het net kwam, bleef Borg op de onderdelen volleren en smashen nog wel eens in gebre ke. Borg trof het ecliter dat hij in negatieve zin duidelijk werd overtroffen door Vilas, die bijvoorbeeld zes dubbelfouten sloeg. In de eerste twee sets behoefde Borg niet meer dan 12 punten zelf te scoren om toch met 6-1, 6-1 krachtig uit te halen. Pas toen Vilas in de openingsgame van de derde set voor de enige maal de leiding nam door de service van Borg te doorbreken, raakte de Zweed werkelijk geïnspireerd en produ ceerde hij op eigen kracht nog eens tien punten. In de vierde ronde van het internationa le grootmeester-schaaktoernooi in Niksic (Joeg.) speelde Jan Timman remise tegen de Rus Gulko. Met een halve punt achter stand op Vaganian (SU) en Uhlman (WD1.) deelt Timman met Gulko de tweede plaats met 2,5 punten. Hans Böhm is in Weesp snelschaakkam- pioen van Nederland geworden. Bij de dames ging de titel naar Alexandra van der Mije. De Zweed Hansen won in Beuern (WD1.) de Grote Prijs van West-Duitsland bij de motorcross in de 250 cc-klasse. Heini Mikkola vergrootte zijn voor sprong in het klassement van de strijd om de wereldtitel motorcross in de 500 cc- klasse. In Gallarate (Ita) werd hij winnaar van de Grote Prijs van Italië en bracht zijn puntentotaal op 197. Hij wordt gevolgd door Lackey met 163 punten. De nationale turnkampioen Dick Ooy- kaas (Pro Patria) veroverde tijdens een internationaal turntoernooi in Varna (Bul.) een bronzen medaille in de finale van het onderdeel brug. FC Porto werd landskampioen voetbal van Portugal en nam hiermee de nationale titel over van Benfica. Ineke Ran werd bij internationale zwemwedstrijden in Alberta (VS) tweede op de 200 meter wisselslag in een tijd van 2.24.04. Winnares werd de Canadese Smith in 2.23.79. Den Biggelaar en Van der Bijl hebben m Betekom de Belgische Grote Prijs in de zijspanklasse motorcross gewonnen en zich hierdoor aan de kop van het klasse ment in de strijd om de Europese titel LOS ANGELES (AFP, Reuter). Clancy Edwards is de grote ster van de Amerikaanse atletiekkampioenschap- pen, die in Los Angeles voor de 91e maal werden gehouden, geweest. De sprinter won zowel de 100 als 200 me ter in resp. 10.13 en 20.25 seconden. Op de korte sprint werd Edwards echter gesteund door een rugwind van meer dan twee meter per seconden. Ed wards, die vorig jaar bij de strijd om de wereldbeker in Düsseldorf de 200 meter op zijn naam bracht, zorgde voor een uniek feit in de geschiedenis van de Amerikaanse atletiek. Een week geleden in Eugene werd hij dub- belkampioen op de 100 en 200 meter bij de Amerikaanse studentenkampioen schappen en nu herhaalde hij dit bij de „grote” titelstrijd. Björn Borg: geen concurrentie. De 23-jarige Wouter Fok zorgde voor een grote sensatie. In de halve finales van het toernooi versloeg hij Tom Okker in drie sets: 2-6, 7-6, 6-3. Het was de eerste keer dat Fok tegenover de nr. 1 van Nederland stond. Sanders bereikte de halve finales via een zege in drie zets (6-4, 2-6, 6-3) op Rolf Thung. Met de eindoverwinning incasseer de de econoom een bedrag van 5000 gul den. Fok moest zich met de helft tevreden stellen. In het herendubbelspel ging de overwin ning in drie zets naar Okker en Sanders, die Thung en Humphrey Hose versloegen met 6-3, 3-6 en 6-4. I 1

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 16