OP PLAATSING PINO’S VERRASTE GIANTS DIEMEN V :e Bij tweemaal winst op HCAW NICOLS: KANS i DUBBELE ZEGE VOOR ROOSWIJK voor hem en haar! Hetkado«J i w rw 4, n t JF* 17 MAANDAG 1 2 JUNI sportief De veilige elektronische ba'tterij-aansteker die alleen werkt op huidkontakt (dus in de hand). Unieke techniek. Prachtige styling. Div. modellen en uitvoeringen va. 79,50* TANITA vurig aanbevolen! *Er is al een Tanita voor 42,50 1978 HI 4. Ron MNK (ADVERTENTIE) BSM 0-0-0-0-0-0-0 0. Mieke ter Ree- Frank van Rest (Nicols): twee home-runs. HHC en Terrasvogels delen de koppositie 1 Hilde Foks 1-1-4- 0-04-3-0-0-1 5 Kitty konden Gerrie van Zutphen en Yolanda Steyn twee honkslag tegen scoren. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Zonder in al te grote moeilijkheden te komen hebben Tempo Team HHC en Terrasvogels zich samen aan de kop van de ranglijst in de softbalhoofdklasse weten te handhaven. Met respectievelijk 6-1 en 3-1 schoten Ca pac-WK en Shell tekort. In het spoor van de koplopers zij het op grote afstand blijft Nelissen-DSS volgen. Het door de- gradatiezorgen bedreigde Bloemendaal ging aan de Bergweg met 2-5 tegen de formatie van Huub Kouwenhoven ten on der. Geholpen door een falend veldwerk heeft Tempo Team HHC tegen Capac-WK een gemakkelijke overwinning kunnen be halen. Gestalte kreeg de Haarlemse winst al in de eerste slagbeurt toen een hit van Els Spee met medewerking van de Haagse Midvelder goed bleek voor een volle ronde over de kussens. Een inning later was het opnieuw raak. Een slecht verwerkte hit De stand: Unique Giants 16-22, Amstel- tijgers 16-22, Wera Kinheim 16-21, Nikon HCAW 16-20, Ola UW 16-18, Tetramin Nicols 16-17, Sparta 16-13, Olga ADO 16- 12, Fresh Up Quick 16-9, Eurostars 164. In dit duel waarin de verdedigingen dui delijk domineerden, sloeg Terrasvogels al in de eerste inning haar slag. Een daveren de homerun van Marit Kreischer met Lu- dy van Mourik vier wijd op de honken gaf de Birds niet alleen een 2-0 voorsprong maar zorgde ook voor het nodige zelfver trouwen in de strijd met Shell, dat door de jaren heen voor Terrasvogels altijd een moeilijk te bekampen tegenstander is ge weest. Hilde Foks, die ook in de tweede inning na honkslagen van Gerda Treuren en winnende werpster Els Kok nog één keer moest capituleren, hield daarna met steun van haar veldsters goed stand. De no-run-zege ontging Els Koks in de vierde (Van onze honkbalmedewerker) IJMOND. Rooswijk beleefde tegen het Haarlemse Sparks één der beste honk- balweekeinds sinds tijden. Voor het eerst dit seizoen werd een dubbel geheel in het voordeel van de Velsennoorders beslist. Een defensief nonchalant spelend Nelis sen-DSS heeft het tegen Bloemendaal niet eenvoudig gehad. Vooral het spel van de uitblinkende Wilma Mostermans op het Nelissen-DSS Liefting 1-2-2-5 Een na zes opeenvolgende nederlagen duidelijk in degradatiegevaar verkerende Pino’s trad .Giants uiterst gemotiveerd te gemoet. Dit resulteerde in de openings- slagbeurt direct al in twee runs. Jolanda van Waveren (honkslag) scoorde na een opofferingsslag van Christel den Outer en Betty Roodzant passeerde de thuisplaat na een honkslag van Annelies van der Does. (Van onze softbalmedewerker) IJMOND. In de landelijke tweede klasse van de softbalcompetitie verbaas de Europa Meubel/Pino’s vriend en vijand door het hoger geplaatste Giants Diemen in eigen huis kansloos te laten. Niet vreemd hieraan is de versterking die het outfield heeft ondergaan door de terug komst van Annelies van der Does en Christel den Outer twee geroutineerde speelsters. In de districtscompetitie boekte Roos wijk, na drie achtereenvolgende nederla gen, weer eens een overwinning. BSM werd door pitcher Coby van der Lem aan slag erg kort gehouden, hetgeen haar een „no run-zege” opleverde: 0-6. Sparks tracteerde Rooswijk al in de eer ste inning op een achterstand, toen Frank Maessen (stootslag-honkslag) profiteerde van een doorgeschoten bal (0-1). In de gelijkmakende slagbeurt trok Rooswijk de stand weer gelijk, doordat Cor Berkhout scoorde na een fraaie honkslag van korte- stop Rob Visser. Sparks zou echter opnieuw een voor sprong nemen; Rooswijk had dit volledig aan zichzélf te wijten, want op uiterst knullige wijze werden fout op fout gesta peld. Ton Wiedijk bereikte het tweede honk na twee veldfouten, waarna Paul Bakker 3-slag kreeg. Cor Berkhout, ver werkte de bal echter niet goed, waarna hij het ronde projectiel over het eerste honk gooide (1-2). Eén bijzonder ongelukkig mo ment voor de verder foutloos spelende catcher. De Haarlemmers zouden zelfs tot 14 uitlopen; een tweehonkslag van Ed de Boer en een uithaal van Ton Wiedijk wa ren goed voor twee runs. Voor de thuisclub begon de victorie in de vijfde inning. Na slaggeweld van Jan Ou- dejans, Jos Mooy en Frans Bakker werd de achterstand tot 34 ingelopen. En als Jos Mooy niet op de thuisplaat was gesneu veld, zou de balans dan al in evenwicht zijn getrokken. Nu gebeurde dit pas in de laat- Christel den Outer accentueerde haar waarde voor de ploeg van trainer/coach Wim Dreyer in de derde inning o.a. mid dels een fraaie driehonkslag. tweede honk maakte het DSS bijzonder moeilijk op slaggeweld van Loes Buenting, Annemiek Mul en Wil Huisman, die hun ploeg van 1-0 via Helma Kuyper in de vierde inning naar 4-0 tilden. Aanvallend liet Bloemendaal het vrijwel volledig afwe ten. Pas nadat Jeanet Lacourt in de slotfa se de voorsprong tot 5-0 had opgevoerd ich sen kie 'or- ien iol- ner 'or- )re- urs ige- Tempo HHC 1-2-0-0-0-3-x 6 Fredy van Offeren 10-2-3-1 Capac-WK 0-0-0-0-04-0 1 Anja Parle- vliet 0-2-8-6 Bloemendaal 0-0-0-0-0-0-2 2 Yolanda Steyn 2-0-7-2 ROOSWIJK 1-0-0-0-2-0-0-04-1 5. Jan Berkhout: 54-8-6. SPARKS 1-04-2-0-0-0-0-0-0 Groot: 10-6-74. In een merkwaardige wedstrijd heeft Rooswijk onverwachts nog beslag weten te leggen op de volle winst, nadat Sparks aanvankelijk simpel tot 14 uitliep, profite rend van vele veldfouten en een ongeken de matheid die over de Rooswijkploeg hing. GIANTS DIEMEN 5-0-04-0-0-0 6. Jo ke Lammers: 2-244-5. E.M./PINO’S 2-0-2- 0-2-3-0 9. Marga Stevens: 1-5-9-3. horst: 4-6-124. ROOSWIJK 0-0-1-24-1-1 6. Coby van der Lem: 5-7-2-2. Eu- ft in a de Las Za- ban- zijn Her- een ia tie i dit rBC) adat zijn it hij van ste slagbeurt, toen Jan Berkhout profiteer de van een Haarlemse fout (44). In de verlenging toonde Rooswijk zich de sterkste. Dit kwam tot uitdrukking in de winnende run van Rob Visser, nadat Sparks werper Ron Groot, met volle hon ken, 4-wijd toestond aan Bert Böekling. SPARKS 0-0-0-0-0-0-0-0-0 0. Leo van der Burg: 7441-3. ROOSWIJK 0-0-2-0-04-0-04 4. Bert Böekling: 1144-3. In de return was het Rooswijkoverwicht veel groter. Vooral aan slag kwam dit tot uiting. Tegenover de elf Rooswijk-hits stonden slechts vier infieldhits van de thuisclub, zodat Bert Böekling voor de tweede maal dit seizoen een „no-run-zege” realiseerde en Rooswijk voor het eerst een uitwedstrijd in winst omzette. Rooswijk nam een voorsprong in de derde inning na honkslagen van Bert Böekling, Frans Bak ker en Rob Visser (0-2). De derde run kwam op naam van Geert van Wielink. Leo van der Burg, de pitcher van de thuisclub, stond allereerst honksla gen toe aan Geert van Wielink en Gé van der Lem, om vervolgens „schijn” te ma ken. Reglementair kwam zodoende het derde punt tot stand. Sparks zou tegen deze gang van zaken later protest aanteke nen, maar veel-kans op succes lijkt er voor de Haarlemmers niet aanwezig. Jos Mooy tenslotte stelde de zege definitief veilig door in de laatste inning te scoren na een knappe honkslag van Cor Berkhout. Stand eerste klasse A( Storks 16-26, OV- VO 1548, RCH 1546, Sparks 16-16, Scho ten 16-15, Rooswijk 16-14, Terrasvogels 16-11 en Hoofddorp 16-10. ime- egas ials BC- amd g de iden ioen, win- be- één eden 442, Nor- Stand: Tempo Team HHC 13-24, Terras vogels 13-24, Nelissen-DSS 13-16, BMZ- EDO 1344, Shell 13-10, Bloemendaal 13-6, Capac-WK 13-6, Mieloo Onze Gezellen 13- 4. wor- die >p de laak- is de raan rdag niet nde- van med itno- om- n de r25 ani- Ne- Hij spa tier met 24- 'er- erd lult het Le lish ens >rk- ten Ire nes en and eur e H sten met i de niet en van ste en. ële de gd, to- er- 24- ult mi, rre i in op het 530 id- per O' Jan Ron- itna- igde De irith 1133 ning De als van Elly Nijhuis deed Marijke Sytsma en Conny Broere de score tot 3-0 opvoeren. Een vrijwel onbespeelbare Fredy van Of feren moest in de zesde inning toch nog afstand doen van haar no-run zege toen Marja Philipsen dankbaar profiteerde van honkslagen van Marja van Deursén en Jocé Mineur. Het laatste woord was echter weer aan de thuisclub, die op hits van Sandra Klesser de vervangster van Maud de Haas en Elly Nijhuis in de gelijkmakende zesde slagbeurt wegliep naar 6-1. Giants gaf zich echter nog niet gewon nen. Een serie van vijf ópeenvolgende honkslagen, alsmede twee veldfouten van Pino’s leverden de thuisclub vijf runs op: 5-2. Marga Stevens hield de Diemense slag- ploeg, gesteund door haar uitstekend spe lende veld verder knap in bedwang. Pino’s was aanvallend uiterst slagvaardig. Met Christel den Outer, Jolanda van Waveren (beiden 0.600) en Yvonne Kansen (0.750) als uitblinksters aan slag, zou de stand in de vijfde inning worden rechtgetrokken, waarna Pino’s één slagbeurt later zelfs de winst zou grijpen: 6-9. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Zowel Tetra- min Nicols als Wera Kinheim deelde dit weekeinde de punten. Voor beide ploegen was dit een uitstekend resultaat, want er moest worden aangetreden tegen de kop lopers van de hoofdklasse. Kinheim kon Unique Giants op het Badmintonpad met 2-1 verslaan, maar moest in Diemen met 84 het hoofd buigen. Nicols verloor in Amsterdam met 2-1 van Amsteltijgers maar zag kans in het Pim Mulierstadion met 9-8 de zege te grijpen. Liefst acht homeruns vielen er bij dit spectaculaire duel te aanschouwen, waarvan er vijf van het slaghout van een Nicolsspeler kwa men. Amsterdamse slagbeurt. Na een honslag van José Heyman was een wilde worp tem de Santpoortse werpster er oozaak van dat Shell de eer kon redden. Mieloo Onze Gezellen 0-0-0-0-0-0-0 0 Annelies Tesselaar O-2-9-7 BMZ-ED05-0-0-14-2-0 9 Marian van Ginhoven24 -1 -3 Het heroptreden van Annelies Tesselaar heeft Onze Gezellen tegen BMZ-EDO niet kunnen helpen aan de zo noodzakelijke winstpunten. Niet alleen liet EDO zich in dit duel Aanvallend niet onbetuigd, maar bovendien lieten de OG-veldsters herhaal delijk verstek gaan. Vooral het buitenveld maakte een onzekere indruk en gaf EDO ruimschoots de kans om afstand te nemen. Goed uit de startblokken komend maak ten honkslagen van Jet Sikkema, Marian van Ginhoven, Caroline Smit en Betsy Berkhout Annelies Tesselaar al snel tot een speelbal van de EDO-aanval. Wel kon Onze Gezellen zich na de 5-0 achterstand iets herstèllen, maar het EDO-overwicht bleef gedurende de gehele wedstrijd be staan. Aan het redden van de eer kwam de thuisclub niet toe omdat Marian van Gin hoven vooral mocht rekenen op de voort reffelijke steun van de jeugdige Caroline Smit, die met twee hits ook in aanvallend opzicht van zich deed spreken. Een verdedigend erg sterk spelend Roos wijk heeft eindelijk weer eens het zoet der overwinning mogen proeven. En daar Rooswijk ook aanvallend goed uit de verf kwam, was de uiteindelijke 6-0 overwin ning geenszins geflatteerd. Rina de Vijlder opende de score na een hit van Anneke Brouwer, waarna de Velsense dames in de vierde inning uitliepen naar 0-3, via hits van Riet Bakker, Jolanda Honig en juniore Marianne Muller. In de laatste drie slagbeurten voegde Rooswijk telkens nog één run aan het totaal toe. De vierde run kwam tot stand na een drietal perfect neergelegde stoot- slagen! TERRASVOGELS 1-0-0-0-1-0-04-0 3. Huib-Jan Tijl: 74-8-0. RCH/CEMENTBOUW 04-0-0-0-0-0-0-0 4. Dick Kopjes-Nieman: 3-1-11-3. Een foutloos spelend Terrasvogels heeft een onverdiende nederlaag geleden tegen het Heemsteedse RCH. Aanvallend waren de ’’Birds” bepaald niet de mindere van RCH, terwijl pitcher Huib-Jan Tijl, met uitzondering van de tweede inning, weinig RCH-mensen op de honken toeliet. RCH bleek echter wederom bij machte in één inning een serie honkslagen op te bouwen. Terrasvogels nam trouwens wel een voorsprong. Wil Kuijpers pakte de eerste de beste door Dick Kopjes-Nieman gewor pen bal en joeg deze diep het linksveld in, goed voor een homerun (1-0). Lang hebben Guus van Dee c.s. niet van deze voorsprong kunnen genieten, want in de tweede slagbeurt zou RCH zijn slag op ondubbelzinnigee wijze slaan. Met één man uit, moest Huib, Jan Tijl maar liefst zes honkslagen op rij incasseren, waarte gen voor het Santpoortse veld geen kruid gewassen bleek. Catastrofaal waren voor al de tweehonkslag van catcher Ronald Vreeken en de driehonkslag Van verrevel- der Wim de Vos (14). Voor RCH was hiermee de koek op, het foutloos spelende Terrasvogels stond geen runs meer toe, en startte een verbeten offensief. Frank Vos accentueerde de aan- valskracht van de thuisclub onder meer via een tweehonkslag in de vierde inning, maar pas in de vijfde slagbeurt kwamen de „Birds” daadwerkelijk terug. Bert Koks - infieldhit - scoorde toen dankzij een doorgeschoten bal, nadat hits van Arie Paap en Willem Hurkmans hem op het derde honk hadden gebracht. In de achtste inning kwam de thuisclub nog dichterbij. Pinchhitter Nico Adam, de talentrijke jeugdpitcher, opende met een tweehonks lag, waarna Huib-Jan Tijl hem over de thuisplaat hielp. Echter, de dikverdiende overwinning ging aan de Santpoorters voorbij. v. Asperen B V. Valkenswaard 04902 - 1 68 10 Urbanus sloegen voor Amsteltijgers ieder een homerun met een man aan boord. Nicols kon vijf homeruns laten aanteke nen, alle solo’s. Hennie Jenken, Hans Lem- mink, Leo Naaktgeboren en Frank van Rest (2x) waren de hitters. Bij Amsteltij gers wisselden Jim Sieval en Charles Ur banus elkaar op de heuvel af. Voor Nicols opende Ron Giroldi. Na vijf innings nam Jan Dik Leurs het drie innings over zodat ook Douglas Morton nog aan de bak moest. Nicols heeft tegen Amsteltijgers laten zien, dat de ploeg zeker nog tot de top van Nederland moet worden gerekend. Een paar ongelukkige uitslagen zijn er de oorzaak van geweest, dat de ploeg wat achterop is geraakt. De kansen op een goede klassering hebben de Nicols echter nog zelf in handen. Wera Kinheim pakte thuis in de derde inning op een vrij gelukkige manier de winst door middels tweemaal vier wijd, een geraaktwerper, een veldfout, een ge lukte opofferingsslag van Frank v.d. Put ten en een honkslag van Nol Beenders een beslissende 2-01 voorsprong te nemen. Beenders hield de slagploeg van Giants goed in bedwang. Hij had alleen met Ben Richardson, die 3 uit 3 sloeg moeite en moest in de laatste inning aan Steve Mat thew een homerun toestaan. In Diemen moest de eer met 84 aan Giants worden gelaten. Kinheimwerper Bob Cox startte uitstekend, maar begon in de vierde inning zijn controle te verliezen. Toen hij in de zesde slagbeurt van Giant direkt achter elkaar van zowel Martin Walsma als Steef v.d. Sluis een homerun om zijn oren kreeg waarmee het aantal honkslagen tegen op dertien kwam, haalde coach Karel Crouwel hem van de heuvel. Crouwel: „Bob Cox gooide zeker niet slecht, maar Giants beschikt nu eenmaal over een zeer goede slagploeg. Het leek mij in de zesde inning toch zinnig om Cox te vervangen, omdat hij kennelijk toch de optimale controle over de bal had verlo ren. Zijn blessure, die hem in het begin van het seizoen parten speelde heeft er geluk kig nu niets mee te maken.” Giants nam in de vierde inning na drie. - honkslagen en twee veldfouten van Kin heim een 3-0 voorsprong. Die zou niet meer in gevaar komen. Frank v.d. Putten knab belde er een run af door de bal over het scorebord te slaan, maar toen de Diemena- ren de voorsprong in de zevende slagbeurt opvöerden tot 8-1 was de wedstrijd be slist. Het werd uiteindelijk 84, omdat Martin Ronnenberg in de achtste inning iets minder geconcentreerd gooide en Hans van Driel Krol en Fokke Jelsma een honkslag 'realiseerden die tesamen met een vier wijd voor Beenders een fout en een wilde worp aan Kinheim drie runs opleverden. Scheidsrechter Aad Wedemeyer geeft Ben Richardson van Giants in de laatste inning op de thuisplaat uit. Protesten van de Diemense coach en de vertwijfeld op de grond liggende Richardson legt hij naast zich neer, terwijl Kinheim Hans Agustinus tevreden de bal aan pitcher Beenders geeft. Kinheim won met 2-1. Volstrekt kansloos was Mieloo Onze Ge zellen tegen een oppermachtig BMZ-EDO, dat de ploeg uit Haarlem-Noord een sma delijke 0-9 nederlaag bezorgde. Cijfers: Wera Kinheim: 00200000 x=2; Unique Giants: 000000001=1. Werpers: Nol Beenderd (9 inn) 8-1-8-0, Bernie Beekman (8 inn) 7-Ö-3-3. Homerun: Steve Matthew, solo (Gi ants). Unique Giants: 00030140 x=8; Wera Kinheim: 00001003 0=4. Werpers: Martin Ronnenberg (9 inn) 5-3-7-2, Bob Cox (62/3 inn) 3-1-13-2, Hans van Holstein (IVs inn) 1-0-0-0. Homeruns: Frank v.d. Putten, solo (Kinheim, Martin Walsma, solo, Steef v.d. Sluis, solo (bei den Giants). Amsteltijgers: 01000010 x=2, Tetramin Nicols: 00000001=1. Werpers: Jan Hijzelen- doorn (9 inn) 4-2-7-1, Douglas Morton (8 inn) 8-0-4-2. Homerun: Harm Horeman, solo (Tij- Tetramin Nicols: 00121311x=9, Amsteltij gers: 00022202 0 8. Werpers: Ron Giroldi (5 inn plus één man) 3-1-5-2, Jan Dik Leurs (3 inn) 3- 0-5-0, Douglas Morton (1 inn) 0-0-0-0. Jim Sie val (42/3 inn) 1-1-7-0, Charles Urbanus (21/3 inn) 4- 3-4-2. Homeruns: Harm Horeman met één man, Arnold Smit met één man, Charles Urbanus met één man (alien A’tijgers), Hennie Jenken, Frank van Rest (2x), Hans Lemmink en Loe Naaktge boren (allen Nicols). Terrasvogels 2-1-O-O-O-O-x 3 Els Koks 4-144 Shell 0-0-04-0-0-0 4 L De situatie aan kop van de ranglijst is nu zo, dat met nog één dubbel voor de boeg Wera Kinheim alleen in theorie nog een plaats bij de bovenste vier kan ontgaan. Karei Crouwel c.s. kunnen zich dus gaan opmaken om in ieder geval met Unique Giants en Amsteltijgers om hét landskam pioenschap te gaan strijden. De vierde ploeg die aan die serie wedstrijden zal gaan meedoen is nog niet bekend. Nikon HCAW staat er met drie punten voor sprong op Nicols het beste voor. Echter volgende week ontmoeten de Bussummers de huidige landskampioen Nicols, die er op gebrand is bij de bovenste vier te eindi gen. De Nicols moesten HCAW tweemaal kloppen om zich bij de eerste vier te kun nen voegen. Dat is een bijzonder moeilijke opgave maar bepaald niet onmogelijk. De wijze waarop Nicols dit weekeinde tegen Amsteltijgers heeft gespeeld (een ploeg waarin liefst zeven potentiële kandidaten voor het nationale team zijn opgenomen) geeft alle reden tot optimisme. HCAW is onder leiding van coach Cees Herkemij gegroeid tot een goede ploeg, maar een begeesterd Nicols zou best eens kans kun nen zien om volgende week uit de dubbel de volle vier punten te halen. In Amsterdam op het nieuwe veld van Amsteltijgers verloor Nicols ondanks het feit, dat er zeven honkslagen werden gerealiseerd op het werpen van Jan Hijze- lendoorn tegen slechts vier op het pitchen van Douglas Morton. Harm Horeman sloeg al in de tweede inning voor Amstel tijgers de bal uit het veld, waarna de voorsprong van de Amsterdammers in de zevende slagbeurt werd vergroot tot 2-0, toen Paul Smit na een veldfout en een tweehonkslag van Charles Urbanus kon scoren. In de negende inning sloegen ach ter elkaar Harry v.d. Vaart, Hennie Jenken en Boudewijn Maat een honkslag, maar dit leverde slechts één run op. (Eindstand 2-1). De return in het Pim Mulierstadion werd een honkbalhappening van de eerste orde. Harm Horeman, Arnold Smit en Charles Terwijl de aangooi van Nanda Augustin naar Tineke Hoenderdos nog onderweg is heeft Yolanda Vierhout (BMZEDO) reeds veilig het derde honk bereikt. TAGflOTA

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17