Badmintonbond: meer aandacht recreatiesport NEDERLANDS TEAM WEER SUCCESVOL Mora Swift klasse apart Suomi behaalde vierde plaats Westerhout promoveerde DEM-jeugd geselecteerd Hoeboer naar Dynamo Toer de Kampioen 1 Bloemendaal leed nederlaag f <4 I 21 19 7 8 1 2 JUNI I Geen poging sportief (Van onze atletiekmedewerker) AMSTERDAM/IJMOND. In de hoofdklasse van de nationale atletiekcompetitie heeft de da- mesploeg van DEM haar vijfde plaats in de hoofdklasse kunnnen behouden. Op de sintelbaan Olympiaplein te Amsterdam ein digde de Beverwijkse ploeg in de tweede competitie wederom op de tweede plaats. Door dit resul taat is DEM vrijwel zeker van een finaleplaats. F J.MAANDAG t TELEURSTELLENDE DRAW ROOD EN WIT wel voor haar voorbeeldig gedrag, inzet DEM-DAMES VRIJWEL ZEKER IN FINALE Sterk optreden herenploeg DEM I (van onze cricketmedewerker) HAARLEM. Rood en Wit is er niet in geslaagd om de thuiswedstrijd tegen het zeer zwakke Hercules in winst om te zet ten. In een wedstrijd die alleen in de ochtenduren interessant was bereikte Rood en Wit een draw met beide bonus- punten, waardoor het wedstrijdresultaat 4-2 werd. DEN HAAG. Nog twee wedstrijden resten het Nederlands basketbalteam in het toernooi om de Decio-Scuri-Cup. Na een zwakke start (verlies tegen Italië en Frankrijk) is het nu niet denkbeeldig dat die beker wel eens in Nederlands bezit kan komen. Zaterdag won de ploeg van coach Tom Quinn zijn vierde wedstrijd in successie. En wanneer dinsdag van Italië en donderdag van Frankrijk gewonnen zou worden is de kans groot dat Neder land eerste wordt. Mar Flohil aan bat in zijn openingsinnings van 50 runs voor Rood en Wit tegen Hercules. In Gorizia (Italië) Versloeg Frankrijk Ita lië met 97-76 na verlenging. Na afloop van de reglementaire speeltijd was de stand 86-86. Bij de rust stonden de Italianen voor met 38-37. De ploeg moest op enkele plaatsen wor den omgezet, doordat Marjan Ackermans er uiteraard de voorkeur aan gaf om twee dagen voor haar vertrek naar Suriname in huiselijke kring te vertoeven. De DEM- atletes kwamen op enkele nummers tot goede prestaties. Lida Berkhout was onbe twist de beste bij het speerwerpen. Zij won gemakkelijk met een worp van 52,14 m, nadat zij vorige week in Noorwegen met 54,72 m de beste jaarprestatie had gele verd. Bij het kogelstoten kwamen Lies Kleine met 12,71 m. en Mariet Thomas met 12,54 m. tot veel puntenwinst. Delia Val kenberg bleek erg snel op de 200 m., die zij aflegde in 25,9 sec. Bij het verspringen kwam zij tot 5,58 m. Anja Akkerman liet 5,13 m. voor haar opmeten, terwijl zij bij het hoogspringen met 1,60 m. een der sterksten was. Minder goed ging het op de loopnummers. Lida Berkhout kwam met de discus tot 43.26 m. Overige resultaten: 100 m. horden: Annemarie Kuilman 16,6 sec., Carla Admiraal 19,3 sec. 100 m.: Ma riet Thomas 13,- sec., Annie Belien 13,7 sec. 200 m.: Annie Belien 28,7 sec. 800 m.: Josefien Niesten 2.24,3 sec., Charlotte De eindstand bij de dames was: Snel- wiek 4-8, Ookmeer 4-5, Quintus 4-4, lason 4-3 en DAB/Enschede 4-0. Bij de heren vormde het Roermondse Mora/Swift een klasse apart. Slechts Aals meer wist redelijk in het spoor van de Limburgers te blijven (5-4). Verrassend was ook het spel van Hercules (Hengelo), dat enige sterke individualisten in de ploeg had. De eindstand bij de heren was: Mo ra/Swift 4-8, Athomic 4-4, Aalsmeer 4-4, Hercules 4-4 en Snelwiek 4-0. Tijdens het toernooi vonden ook enkele ongelukjes plaats. Zo liep de doelman van Snelwiek (heren) een scheurtje op in zijn knieschijf, en kreeg een speelster van DAB te kampen met een „zwevend stukje staartbeen” na een ongelukkige val. Eén der scheidsrechters tenslotte liep een snee in zijn bovenlip op, en moest voor behan deling naar het ziekenhuis. De prijsuitreiking werd verricht door de heer Wijers (voorzitter van ODIN) en de heer Bakker (voorzitter van ADO). Na mens het NHV bedankte de heer Kielhorn de beide verenigingen voor de uitstekende organisatie van dit evenement. komst van Zuidafrikaanse badmintonspe- lers naar ons land. Deze kwestie kwam tijdens de bondsvergadering niet ter spra ke. De verkiezing van een nieuwe voorzit ter - Rob Spee werd bondsdirecteur en Ton van Beusekom voorzitter ad-interim - vindt, zoals de statuten voorschrijven, plaats bij de najaarsvergadering. De posi tie van de bondsdirecteur en die van het bondsbureau werden in de statuten en het huishoudelijk reglement verwerkt evenals Marja Ravelli-Ridder werd als eerste speelster in de geschiedenis benoemd tot lid van verdienste. Zij heeft besloten na Loogman 2.35,9 sec. 400 m.: Josefien Nies ten 63,9 sec., Charlotte Loogman 65,9 sec. Discuswerpen: Lies Kleine 37,96 m. Speer werpen: Carla Admiraal 35,48 m. 4 x 100 m.: 51,4 sec. (Van onze tennismedewerker) BEVERWIJK. Voor het eerst sinds vele jaren, zal volgend jaar de IJmond weer met een team in de eerste klasse van de landelijke tenniscompetitie vertegen woordigd zijn. Westerhout 1 versloeg in de promotiewedstrijd op het eigen park Duinwijck het bezoekende Joy Mozaïek 2 overtuigend met 6-2. Van de verrichtingen bij de tweede ploeg van DEM valt te vermelden de 1.65 m van Fred van der Pal. Bij de dames deed Lida Valk goed werk door met de kogel een afstand te bereiken van 10.90 m. De ploeg behaalde een puntentotaal van 4788 te gen 4410 in de eerste wedstrijd. Jan Commandeur verbeterde op de 400 m zijn persoonlijk record. Hij bracht dit van 51.5 sec. op 51.2 sec. Vooral op de 5000 m had de steeds op kop lopende Theo van Kouteren sterk te lijden van de straffe wind. Door wat mindere resultaten op diverse nummers bereikte Suomi bijna 200 punten minder dan in de eerste competitie wedstrijd. De tweede ploeg deed het beter en kwam ruim 400 punten hoger uit. Hier was opvallend de prestatie van Marius Wind, die debuteerde met een goede ver richting van 10.88 m bij het kogelstoten. STAND HOOFDKLASSE HBS 5-26, HCC 6-26; Kon. UD 5-19; De Kieviten 5-17; Rood en Wit 6-19; Quick (Hg) 6-18; VOC 4-10; Hercules 5-6. STAND EERSTE KLASSE VRA 5-25; ACC 5-23; Excelsior 6-26; Bloemendaal 6-21; HCC II 6-17; HDVS 6-16; Quick (N) 4-9; Krekels 6-13. De stand in de hoofdklasse dames na de tweede competitiedag is: 1 Olympia ’48, Den Haag 33872 punten, 2 ADA, Amster dam 33654, 3 Sparta, Den Haag 33377, 4 Sagitta, Amsterdam 32194, 5 DEM 30900,6 De Sperwers, Emmen 30587, 7 Parthenon, Dordrecht 30355, 8 De Spartaan, Lisse 29877, 9 ADA 2 28838, 10 AVR 28792, 11 Sprint, Breda 28765, 12 Trias, Heiloo 27814. Bij de dames ging de titel uiteindelijk naar Snelwiek uit Rotterdam. Dit ging echter niet zonder slag of stoot. De Rotter damse dames bleven weliswaar ongesla gen, maar hadden het met name met het frivole Ookmeer erg lastig (5-3), terwijl ook het puntloos onderaan geëindigde DAB/- Enschede bijna voor een verrassing zorg de (6-5). Captain Van Schouwenburg nam be wust enig risico toen hij na gewonnen toss verkoos te gaan batten, waardoor hij de wedstrijd niet meer volledig in eigen han den hield. Van Schouwenburg opende zelf met Flohil de Rood en Wit-innings. Het werd het beste gedeelte van de wedstrijd. De Haarlemmers bespeelden de Hercules aanval met groot gemak en na anderhalf uur stond de 100 op het scoringbord. Beide batsmen hadden overigens ook een enkele maal het geluk op hun hand toen het zeer zwak fieldende Hercules vangkansen mis te. De Utrechtse club was destijds bij iedere tegenstander gevreesd om de zeer felle ondersteuning die de fielders gaven aan de bowlers, van wie vooral Ambler en Barend Stel tientallen wickets per seizoen verover den. Barend Stel heeft al weken last van een rugblessure en naar het zich laat aan zien is zijn terugkeer voor het eind van dit seizoen nauwelijks te verwachten. Flohil en Van Schouwenburg profiteer den gretig van de hun geboden kansen. Pas op 108 werd Flohil achter het wicket gevangen met 50 runs (5 x 4). Korte tijd later moest ook Van Schouwenburg het veld ruimen. Hij had het publiek vergast op een schitterende innings van 64 runs, waarin hij vijf vieren en drie enorme zes sen sloeg. Trotman voegde aan het totaal snel 46 runs toe en Tuininga, die minder snel van start ging, bleef met 35 not out, toen Van Schouwenburg na ruim drie uur sloot op 221 voor 6. Deze overwinning betekent tevens dat de stichting Westerhout, die via een spon soractie ervoor zorgde dat de Westerhout- talenten voor de IJmond behouden kon den worden, zijn eerste vuurproef heeft doorstaan. Een opvallende rol was weer weggelegd door Frank Jansen, die in de single tegen S. Rutgers en het dubbel met Ronald Groen tegen S. Rutgers en B. Sie geen enkele set verloor. Twee van de andere Westerhout-enkelspelers moesten wel de winst aan Joy laten: Rob Hak verloor van B. Sie (4-6, 4-6) en Hans Huisman verloor van J. van Mourik (6-7, 3-6). Ronald Groen versloeg in drie sets R. Brasser (6-2, 2-6, 6-1) en de Westerhoutdames ondervonden weinig tegenstand: Annet Coe zegevierde over L. Kupers (6-1, 6-3) en Mariëlla Smit deed hetzelfde in haar enkelspel tegen H. Konijn (6-4, 6-1). In het dubbelspel haalden Annet Coe en Mariëlle Smit ook vrij mak kelijk een 6-2, 6-2 winst binnen. Toen de partij aldus beslist was, werden de overige dubbels niet meer gespeeld. Westerhout 3 promoveerde naar de derde klasse na winst op het Utrechtse Rhijnauwen en Westerhout 2 heeft nog een kleine kans op promotie, als volgende week gewonnen wordt. De eerste promotiewedstrijd werd door het team verloren. Heerenduinen haalde in de promotie- strijd een halve buit: twee van de vier teams, die in de promotieslag waren, won nen hun partij. Heerenduinen 1 verloor van ’t Laer (6-2), Heerenduinen 2 won van Rijswijk (6-2) en gaat over naar de vierde klasse, het derde team verloor (6-2) van Kralingen en het vierde promoveert naar de vierde klasse na een 7-1 winst op Animo uit Den Helder. acht vieren en drie zessen. Larry Worrell was de meest succesvolle Bloemendaal bowler met 5 voor 46. Huygen en Foster veroverden ieder twee wickets. In de Bloe mendaal innings scoorde alleen Pim Kruyt 40 runs. De andere batsmen konden niets presteren op de VRA aanval, waarin Ac kerman zes wickets nam. Voor 111 was Bloemendaal all out. APELDOORN. Wim Hoeboer, oud- international en oud-speler van Delta Lloyd, is benoemd tot speler/trainer van de Apeldoornse volleybalvereniging Dyna mo. Hij volgt Wil Jarsen op. Als coach is NEVOBO-hoofdbestuurslid Henk van Sa- vooyen aangesteld. Dynamo komt het vol gend seizoen zowel met het heren- als damesteam in de eredivisie uit. De amateurs, junioren, liefhebbers en veteranen rijden in deze Toer de Kampi oen (gezamenlijk. Het vorige jaar zegevier de de Osdorper Peter Noy, het jaar daar voor Wim Games uit Amsterdam en de allereerste keer trok Jan v. d. Horst aan het langste eind. Men verwacht deze vorige winnaars ook nu weer aan het vertrek met voorts onder meer kanshebbers als Peter v. d. Knoop, Jimmy Kruunenberg, Ruud Haller, „Ubbeltje” Kuipers, Ron Smit, Bas Langeveld, Leo v. d. Berg, Hans v. d. Putte, Ko Zomer, Hans en Henny van Leeuwen, Wim Koene, Henny van Lent en John de Bie. De start is elke avond om kwart over zeven. Er zijn vijf dagprijzen en een eind klassement volgens schema 2. Om aan de slotavond te kunnen deelnemen, moeten de renners daarvoor minstens tweemaal gereden hebben. Men hoopt daarmee een eerlijker koers verloop te krijgen. Er zijn met uitzonde ring van woensdagavond vooral wedstrij den voor nieuwelingen, waarvan de start steeds om 18.30 uur is. m. Jos Appelman 50,3 sec., Aat Karei 54,8 sec. 1500 m.: R. Galstien 4.28,- sec., A. v. d. Plas 4,15,4 sec. 5000 m.r R. Schaapherder 16.36,- sec., A. Borsje 16.49,2 sec. 3000 m. steeple: J. van Vliegen 10.58,6 sec. Verspringen: G. Kuilman 5.68 m., R. v. d. Meer 5.47 m. Polshoog: S. v. d. Linmden 3,60 m. Kogelstoten: J. Dekker 12,26 m., Fr. Martens 11,30 m. Discuswerpen: J. Dekker 37.92 m. J. Oosterman 36,64 m. Speerwerpen: G. Kuilman 47,58 m., Fr. Martens 43,14 m. 4 x 100 m. 46,- sec. 4 x 400 m. 3.25,4 sec., slechts een seconde boven het clubrecord met de lopers Ruud Thierry, Peter Appelman, Sjaak Ooteman en Jos Appel man, DEM werd negende in de eindstand met 19816 punten en staat na twee wedstrijden met 39151 punten op de zesde plaats. Bij instuifwedstrijden te Edam boekte Jack Dekker van DEM bij het kogelstoten heren B een zege met 12,50 m. Met de discus bracht hij het tot 38,30 m. Gerard Hurkmans stootte de kogel bij de b- jongens 12,12 m. en bij het verspringen werd 5,15 m. opgemeten. Carla van Roek huizen wierp de discus 29,80 m. en de kogel stotte zij 8,92 m. Een bijzonder goed succes boekte Gezi- nus Heyink bij de in Sneek gelopen mara thon om het kampioenschap van ons land. Deze DEM-atleet legde de 42195 meter af in de voor hem fraaie tijd van 2.58,42 sec., waarmee hij zijn persoonlijk record met ruim een minuut verbeterde. In de Eerste Klasse leed Bloemendaal een nederlaag tegen lijstaanvoerder VRA, dat plannen lijkt te koesteren om de plaats van Hercules in de Hoofdklasse in te ne men. VRA scoorde 176 runs. Een innings waarin deze keer niet de fameuze Zuid- Afrikaan Hylton Ackerman de boventoon voerde maar Rajak. Ackerman kwam niet verder dan 31 runs, op welk totaal hij op het bowlen van Pim Kruyt door Alex de i Geer uitgevangen werd. Rajak zorgde er voor dat VRA uiteindelijk een winnende score in de boeken kreeg. Hij produceerde een knalharde innings van 66 runs, met Turkije was in de Haagse Overbosch-hal een gewillig slachtoffer. De Nederlandse ploeg heeft zich nauwelijks behoeven in te spannen om de Turken aan hun zevende nederlaag te helpen. Slechts een paar mi nuten konden de Zuideuropeanen de 1 Oranjeploeg blijven volgen (11-17 voor de Turken na drie minuten). Daarna was het snel bekeken en oök een persoonlijke ver dediging kon Turkije geen baat brengen. Nederland nam steeds meer afstand en Tom Quinn kon al zijn spelers inzetten, zonder dat er van een verzwakking sprake was. Door het enorme krachtsverschil was er voor de slechts 200 toeschouwers niet veel te verliezen. Na de rust, die inging bij Verdere resultaten waren: 100 m: Roel de Vries 12.2 sec., Johan van Ikelen 12.6 sec., 400 m: Johan van Ikelen 57.3 sec. 1500 m: Walter Vos 4.22.2 sec., Frits Wolterman 4.40.5 sec. 5000 m: Peter van Kaam 16.58.8 sec. Speerwerpen: Theo Hille 35.62 m, Fred den Dunnen 38.04 m. Discuswer pen: Jan Commandeur 33.98 m, Fred den Dun nen 27.86 m. Kogelstoten: Ben Hendriks 9.27 m. Hoogspringen: Ben Hendriks 1.50 m, Sybrand Jurna 1.55 m. Verspringen: Theo Hille 4.96 m, Sybrand Jurna 5.19 m. 4x100 m in 47.4 xec. HAARLEM. Voor de vierde keer houdt de Haarlemse wielerclub De Kam pioen van 12 tot en met 15 juni een Toer de Kampioen met deelname van de nabuur- clubs Excelsior, Kennemerland, DTS, De Bollenstreek, De Bataaf en Uithoornse Wider Trainings Club. De strijd wordt gestreden op het parcours in het Spaarn- wouderbos en elke avond moet er vijftig kilometer gefietst worden. (Van onze atletiekmedewerker) ARNHEM-IJMOND. In de eerste klasse van herenatletiekcompetitie heb ben vrijwel alle ploegen hun puntentotaal van de eerste wedstrijd kunnen verbete ren. Ook DEM kwam met 19816 punten bijna 500 punten hoger in de tweede wed strijd en toch eindigde de Beverwijkse ploeg bij de op Papendal gehouden wed strijden slechts op de negende plaats van de twaalf strijdende ploegen. Door dit resultaat zakte DEM op de competitie- stand een plaats, maar de zesde plaats, welke nu wordt ingenomen is nog vol doende voor de finale. Van de DEM-atleten heeft vooral Ruud Thierry zich uitstekend geweerd. Deze veelzijdige DEM-man was ingezet op de beide hordennummers en zowel op de 110 m. als op de 400 m. horden verbeterde hij zijn beste resultaten tot dusver. Op de 110 m. liet hij 16,1 sec. voor zjch noteren en op de 400 m. kwam hij tot 54,1 sec. zelfs tot een verbetering van zijn clubrecord met 0,7 sec. Hij eindigde in zijn serie direct achter Wim Roosen, doch nog voor Jan Willem Boogman. Hans van der Pal be haalde met zijn 16,1 sec. op horden en zijn sprong met de polsstok van 4,20 m. weer veel punten voor de ploeg. Peter Appel man won zijn serie op de 800 m. en zijn tijd van 1.58,3 sec. in zijn eerste wedstrijd van dit seizoen mag er alweer zijn. Ook René Schaapherder deed het met 2.03,3 sec. niet slecht. Bij het hoogspringen ga ven de resultaten van Sim van der Linden (1,85 m.) en Danny van de Outenaar (1,80 m.) eveneens reden tot tevredenheid. De resultaten van de DEM-heren waren: 100 m.; A. Karei 12,2 sec., R. v. d. Meer 12,5 sec. 400 Hercules heeft geen moment gepro beerd tegen het hoge Rood en Wit totaal op te batten.Van Schouwenburg had hoop de tegenstander in korte tijd all out te krijgen om hen vervolgens nog een twee de keer naar de wickets te sturen. Het pakte anders uit en het taaie verzet van Hercules resulteerde in een score van 134 voor 9. 53-33, viel vooral Gerrit van Buuren op. De kalende spelverdeler van Rotterdam-Zuid strooide met prima passes, en vooral Ren- so Zwiers profiteerde daar dankbaar van. Zonder enig probleem werden de Turken op afstand gehouden en alleen omdat Ne derland tegen het einde wat gas terugnam bleef de schade voor hen beperkt tot 108- 81. Séores Nederland: Wöudstra 27, Akerboom 20, Zwiers 16, Van Helfsteren 13. Pluim 8, Kip 8, Limmen 6, Hagen 4, Dekker 4 en Van Buuren 2. Topscorers Turkije: Aydan 18 en Kunter 17. (Van onze atletiekmedewerker) AMSTERDAM/IJMOND. Voor een wedstrijd in de vierde klasse trokken ploegen van Suomi en DEM naar Amstel veen. De herenploeg van Suomi legde be slag op de vierde plaats van de vijftien deelnemende ploegen. (Van onze handbalmedewerker) HEEMSKERK. Snelwiek (bij de da mes) en Mora/Swift (bij de heren) zijn Nederlands kampioen veldhandbal ge worden in de leeftijdsklasse 15-18 jaar. De finales van dit kampioenschap vonden plaats op het handbalcomplex van ADO en Desiree/ODIN in Heemskerk. De vraag rees bij velen of Rood en Wit zo lang had moeten doorbatten, maar dat is praten achteraf. In de Rood en Wit-aanval ontbrak vandaag Wijkhuizen, die werd vervangen door Ruud Onstein, die voor een keer bereid was voor zijn oude club als bowler op te treden. Aan hem heeft het niet gelegen, dat Hercules uiteindelijk niet I werd uitgebowled, maar Wijkhuizen, de enige echte slowbowler die Rood en Wit heeft, werd toch wel gemist. (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Niet minder dan vier jeugdatleten van DEM zijn opgenomen in de atletiekploeg van district West I, die zondag zal uitkomen in de vijf districtenontmoeting, die op de nieu we kunststofbaan in het Stadspark te Groningen zal worden gehouden. Bij de meisjes is Simone Herlaar op gesteld met Yvonne Smit (ADA) op de 400 meter. Op de 800 meter verschijnt Marie José Dam aan de start met Es ther Schouten van ADA, terwijl Jose fien Niesten in actie komt in de 1500 meter met Jacqueline Spaans van AC Waterland. De sterkste jeugdatletes van ons land op de diverse nummers komen tegen elkaar uit in een wed strijd, die wordt gehouden een week vóór de strijd om de nationale titels, welke zich gaat afspelen in het Pim Muliersportpark te Haarlem. Bij de jongens is Jos Appelman opge nomen in de ploeg van West I (Noord- holland en Utrecht) voor de 400 meter. Deze DEM-man wordt op dit nummer ingezet met Marcel Klarenbeek van SO. Soest. Drie van de vier cricketwedstrijden in de hoofdklasse eindigden gisteren in een draw. Alleen Quick wist de wedstrijd tegen de Kievi ten in winst om te zetten. Aan de kop van de ranglijst veranderde daardoor niets. Quick scoorde 165 runs tegen de buitenlandse aanval van de Kieviten. Brouwer (61 not out) en Coster (45) scoorden de meeste runs tegen Senhouse (3 voor 59) en Allum (6 voor 54). De Kieviten waren voor 113 all out. Een mooi succes voor de Hagenaars, van wie eveneens twee buitenlandse bowlers de helft van de wic kets opeisten: Cameron 3 voor 25 en Burney 2 voor 15. Marcel Bertsch eindigde met 3 voor 37. De Engelsen Goodschild (49) en Hardey (24) waren de rungetter^ voor de Kieviten. HBS produceerde tegen VOC de monsterscore van 254 voor 8 Abed 58, Hope 64, Van Maarleveld 28. B. Visée 47 en Van Wel 26. De voc-speler- coach Wiltshire was met 5 voor 40 de enige bowler die indruk maakte. VOC kwam tot 169 voor 7, voornamelijk door 46 van Ouewerkerk en 61 van Wiltshire. De HBS’er Abed had met de bal het meeste succes: 4 voor 55 in 23 overs. HBS I kreeg beide bonuspunten. De wedstrijd tussen de Kon. UD en HCC bleef spannend tot het laatste moment, waarna HCC twee bonuspunten in deze draw bemachtigde. UD was tot 135 all out gekomen, voornamelijk door B. Lubbers (28) en C. Ruskamp (32). De Haagse bowlers Van Meurs (5 voor 36) en Ed wards (3 voor 27) hadden veel succes. Door Trijzelaar (28) Ai een aantal kruimelbij- I dragen kwam HCC moeizaam tot 80 voor 7. Voor I het achtste wicket scoorden Fontein (53) en De I Lange (22) 56 runs. Op 125 gingen beide I batsman achter elkaar run out, maar de laatste Hagenaar liet zich niet verschalken en op 128 voor 9 had HCC met 4-2 gewonnen. De laatste twee batsmen hielden zes overs lang stand tegen de verwoede pogin gen van Trotman en Onstein om een einde aan hun innings te maken. Omringd door Rood en Wit fielders legden Duffy en Am bler de ene bal na de ander „dood” neer en I haalden zo het einde van de wedstrijd. Ruud Onstein veroverde weer eens zes wickets voor 60 runs, daarmee bewijzend dat zijn vertrek uit het Nederlandse top- I cricket nog steeds een gemis is. Trotman bowlde 3 voor 31 en Van Son en Ravenhill bleven dit keer zonder succes. Al met al blijft Hercules hopeloos alleen onderaan de ranglijst staan. DEN HAAG (ANP). De Nederlandse Badmintonbond, een van de snelst groei ende sportbonden in ons land, gaat meer aandacht besteden aan de recreatiesport. Zaterdag werd tijdens de bondsvergade ring in Den Haag besloten de ad hoc- commissie op dit gebied om te zetten in een officiële bondconunissie onder voor zitterschap van Dirk Bleyenberg. Het voorstel van het district Noord-Brabant, waar de concurrentie van twee „wilde” bonden terdege wordt gevoeld, om over te ven en dan te bezien of aanpassing van de het competitiereglement, gaan tot een gesplitste bondscontributie, contributie noodzakelijk is en kreeg met werd vooralsnog niet in stemming ge- deze opvatting na uren praten de vergade- bracht. ring achter zich. In het hoofdbestuur werden - vervroegd zestien jaar met wedstrijdbadminton te Volgens dit voorstel zou een recreatie- - twee nieuwe leden gekozen: Ad van den stoppen. Zij verkreeg haar onderschei- sporter ongeveer drie gulden gaan betalen Berg (Lisse), een registeraccountant, die ding niet zozeer voor haar resultaten, als en een competitiespeler 24.50. Het hoofd- penningmeester wordt en Rob Schaap (Be- bestuur vond het verstandiger eerst de verwijk). Zij komen in de plaats van Paul en instelling ook in de rol van reserve en recreatiesport een eigen commissie te ge- Snellens, die aftrad uit protest tegen de als sparringpartner. ZAANDAM. Een drietal Haarlem- juniorenatleten nam gisteren deel aan snelwandelwedstrijden. Bij de JA wist Frank van Ravensberg op de 5000 meter met een tijd van 25.13 een tweede plaats te veroveren. Nico Treep werd op dezelfde afstand bij de JB derde in een tijd van 29.06. Op de 1000 meter JD wist Marcus Treep beslag te leggen op een derde plaats; tijd 6.04.7. w

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 21