Serenade voor Onderzoek PTT naar slechte ontvangst Belgische tv-zender Brand in Muziekconcours van dit jaar op lager peil c jubilerende pastoor Schoonderwoerd clubgebouw dupeert Aeroclub I 1 burgerlijke stond „Arion A Verzoek van Overlegorgaan Eerste prijs voor Willem Eggert uit Purmerend L VERRASSING IN OVERVOLLE REGINA CAELI-KERK Reis naar Canada voor scheidende priester Industriebond NVV vergadert vanavond Bejaarden visten in stationsvijver BEVERWIJK I Kostbare ringen uit juwelierszaak gestolen Vergadering algemeen bestuur SDAB Schoorsteenvegers lichtten vrouw op V G-j ubileumprogr amma I in najaar voortgezet MAANDAG BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 1 2 JUNI ui iiiiii KEES MAAS L 1 Gebruik'm goed. te n- m al an >rt re én fi at or de ■n, >el ik ar an tje or 1 i «3 J ÉL w Koninklijke onderscheiding Pastoor Th. Straathof IN (ADVERTENTIE) pttpost Het Overlegorgaan heeft zich inmid dels uitgesproken voor het kritisch blij ven volgen van de inspraakresultaten, die naar voren zijn gekomen in de afge sloten inspraakronde. Men betreurt het dat tussentijds door de gemeente beslissingen worden geno men, waardoor bij de insprekers het ge voel wordt versterkt dat „het toch alle maal geen zin heeft”. Voorbeelden van dergelijke beslissingen noemt het Over legorgaan de reconstructie van de Vel- serweg en omgeving, het verkeersplan bij het tunneltje onder de rijksweg en de plaats van de tweede sporthal. In de toekomst dienen belanghebbenden meer betrokken te worden bij de besluitvor ming zodat inspraak niet beperkt blijft tot het eerste half jaar van 1978 maar als wezenlijk onderdeel van de besluitvor ming wordt gezien, aldus het Overlegor gaan. HEEMSKERK. Een felle brand heeft vrijdagavond tegen half zes het spiksplin ternieuwe clubgebouw van de Aeroclub Heemskerk aan de Rameaustraat goed deels verwoest. De brand ontstond toen drie jongetjes tegen de houten achterwand een vuurtje stookten. De schade wordt door de Aero club geschat op 100.000.-. De Heemskerk se brandweer wist de vuurzee tot de hob- byruimte te beperken. De overige ruimten in het door de leden gebouwde clubge bouw, liepen rook- en waterschade op. In de hobbyruimte zijn zeer veel gereed schappen, materiaal en modellen verloren gegaan. Het clubgebouw was twee weken geleden geopend. BEVERWIJK. Het Beverwijkse Oveilegorgaan van huurders- en belan genverenigingen heeft onlangs een ver zoek jericht aan de PTT om een onaf-/ hankdijk onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden om de Belgische televi siezender Schoten beter te ontvangen. BEVERWIJK. Een 55-jarige Bever wijkse is vrijdag het slachtoffer geworden v»n twee zogenoemde schoorsteenvegers. D» mannen boden haar aan voor een be drag van 275.- het rookkanaal van de schoorsteen te vegen. Toen het karwei na zeer korte tijd „geklaard” was, moest de vrouw 325.- betalen. Zij wilden genoegen nemen met 275.- en zouden de resterende vijftg gulden maandagmorgen komen op halen. De vrouw betaalde en verwittigde de pclitie van de praktijken van de twee schoorsteenvegers. de Beverwijkse priester veel samenwerkte in de tijd dat ds. Van Schuppen nog in de toenmalige Irenekapel werkzaam was. Bij de plechtige eucharistieviering was pas toor Straathof celebrant, hierbij geassis teerd door zijn heeroom P. Stammeijer en zijn broer, pastoor Straathof uit Zwaag. Voorts assisteerden pastoor Bischop en pastoor Appelman uit Amsterdam. Na de preek van pastoor Stammeijer werd het parochiegeschenk overhandigd. Dit gebeurde door de heer H. J. Roozen, die ook het gemeentebestuur van Heems kerk vertegenwoordigde. „Door uw stimu lerende kracht heeft u de parochie een andere wending gegeven. Er zijn commis sies gekomen die veel voor de parochie doen. De gehele parochie is u dankbaar voor de intense belangstelling, niet alleen in tijden van vreugde, maar ook in die van droefenis”. De parochie bood de scheidende pastoor1 een miskoffer en reis naar Canada aan. In Canada woont een zuster van pastoor Straathof. In aansluiting op dit parochie geschenk sprak burgemeester Hubers de priester toe en reikte hem de koninklijke onderscheiding uit. Een lichtelijk geëmotioneerde pastoor Straathof dankte de parochie. „Twaalf jaar lanh heb ik in deze parochie gepro beerd mens te zijn tussen de mensen. Toen ik hier kwam was het gelijk een bloeiende vruchtboom, maar nu is de bloesem deels bevroren en de oogst gaat verloren. Niet alles is echter verloren, want alleen het beste blijft over”, aldus de pastoor, die na afloop van de eucharistieviering van hón derden parochianen afscheid nam door ze allen de hand te drukken. HEEMSKERK. Vanavond houdt de Industriebond NVV, afdeling Heemskerk, in de Vrijburcht een algemene ledenverga dering, die om 20 uur begint. Aan de orde komen de verkiezingen voor drie zetels in de districtsraad en voorts voor de bonds raad en enkele commissies, namelijk jon geren, vrouwenbelangen, middengroepen en hoger personeel. traden voor het eerst op. In beide gevallen een verfrissende gebeurtenis, maar tot de perfectie is het natuurlijk nog een lange weg. Een opmerkelijk optreden was dat van de maitre van „De Reef”, mej. Van ’t Veer, die het wel heel krijgshaftig deed, en de lopende mars al inzette op het verzoek: „Wilt u ze op de plaats rust zetten”. Maar ze gaf bij de staande mars zoveel aan, dat dit de jury tot de verzuchting bracht dat ze eigenlijk niets aangaf. De uitslagen waren: Jeugd: Eerste prijs: Die Wijckers, Bever wijk (196), De Woudklappers, Hoogwoud (192), Die Wijckers, Beverwijk (201), wis- selbeker. Tweede prijs: Akersloot (179). Derde prijs: De Bevers, Beverwijk (144). Derde divisie: Tweede prijs: Premier Band, Krommenie (184), De Reef, West- zaan (181). Derde prijs: Vredestein, Loos- duinen (161). Eerste maitreprijs. Eerste divisie: Eerste prijs: Willem Eg gert, Purmerend (197). Eredivisie: Eerste prijs: St. Caecilia, Heemskerk (210), wisselbeker, derde mai treprijs, Excelsior, Limmen (201), Bubo, Amsterdam (206), tweede maitreprijs, St. Caecilia, Heemskerk (201,5), Excelsior, Limmen (201), Hoogovenharmonie, Bever wijk (198.5). BEVERWIJK. Zaterdagmorgen heb ben vele Beverwijkse bejaarden aan de eerste viswedstrijd in de Stationsvijver deelgenomen. De vangst viel niet tegen, want wer werden heel wat vissen op het droge gehaald, die na meting terstond in het water werden gegooid. De grootste karper werd door de heer P. Kraayveld gevangen: 67 centimeter. Hij kreeg van de voorzitter van de bejaarden- bond de heer Van der Zon, een geschenk overhandigd. De uitslag van de eerste be jaardenviswedstrijd was als volgt: 1. Stuit 4 meter en 62 centimeter, 2. Hidde Brui nenberg 4,46 meter, 3. Van Aalst 3,52 me ter, 4. Sauer 2,79 meter en 5. De Bats 2,75 meter. De volgende wedstrijd wordt op zaterdag 8 juli gehouden, eveneens in de vijver. Aanvang zeven uur ’s morgens. De eucharistieviering in de Regina Cae- likerk werd o.a. bijgewoond door burge meester Hubers en de wethouders Camf- ferman, Hoogeboom en Kaebisch jr. Bui tengewoon op prijs stelde pastoor Straat hof de aanwezigheid van ds. C. van Schup pen en zijn echtgenote uit Wierden met wie i r GEBOREN: Caroline E., d.v. K. J. Biermanns en J. H. M. Wientjes; Heidi M., d.v. C. Tijms en G. A. M. Harrison; Tom, z.v. W. G. Langen- dijk en A. E. M. Gooijer; Nicky, z.v. J. J. M. Stuifbergen en A. W. M. Duin; Jeffrey, z.v. J. P. van der Raad en W. Walraven. ONDERTROUWD: J. van Rosmalen en C. van de Ven, T. Stienstra en B. T. W. Schelvis, J. H. Zijlstra en M. Smit, P. J. M. van Son en J. C. M. van Dam, C. J. A. Stam en M. Burger, P. J. M. Douma en D. V. Ketter, K. C. M. Hooge- werf en M. J. P. Maas, R. K. L. Bosman en J. T. Brondijk. GETROUWD: P. W. Heitzer en A. A. Rohof, H. Plato ën A. Crotjee, H. E. Tervoort en A. Hollander. OVERLEDEN: C. Nagtegaal, 83 j.; G. Nieuwland, 69 j.; S. P. van Minnen, 35 j.; A. Smit, 83 j., geh. géw. met P. I. van der Ploeg; C. J. M. Hoogewerf, 81 j., geh. met J. L. M. van der Wijst; W. Riezenkamp, 76 j.; N. P. Renning, 79 j.; B. H. Oudhoff, 51 j., geh. met P. Mink. Bij de Stichting Kabeltelevisie Bever wijk regent het momenteel klachten over de slechte ontvangst van deze zender. De Stichting neent dat de slechte kwaliteit van de beelden is te wijten aan enige Rotterdamse flatgebouwen die in de ont- vangstroute staan. Het Overlegorgaan heeft bovendien ge vraagd of het CAI-systeem voldoet aan de normen, dfe voor de PTT met betrek king tot kabeltelevisie zijn opgesteld. Te vens is gevraégd of er mogelijkheden bestaan een keuzepakket aan te brengen. Met dit onderzoek hoopt het Overlegor gaan duidelijkheid te krijgen in de beant woording van een aantal vragen die bij vele inwoners van Beverwijk leven. ik e- irt m r- ar o- m dt ie k it r- 1. •n n 3- »k •d in g- n, jn ft Pastoor Straathof kreeg februari vorig jaar een hartaanval, waarvan hij nog niet geheel is hersteld en vindt het het beste om van het zware parochiewerk afscheid te nemen. De 61-jarige priester werd op 2 juli 1966 als pastoor geïnstalleerd in de paro chie Regina Caeli. Hij deed zich al spoedig kennen als een bijzonder hartelijk en be wogen priester, die met iedereen en alles in zijn parochie meeleefde. Voor de nieuwe ontwikkelingen in de r.k.-kerk staat hij open en problemen daarvan en daarmee gaat hij niet uit de weg. BEVERWIJK. Ook dit jaar if het muziekconcours van Arion weer een doorslaggevend succes geworden. De or ganisatie klopte perfect, zodat men op de minuut af kon werken. Als men al eens voor was op het tijdschema, werd een korps gevraagd de benodigde tijd te vul len met een vrije toer. Helaas had men hiermee ditmaal niet zoveel succes, want zowel Willem Eggert als Bubo wisten on danks hun faam weinig te maken van deze ideale gelegenheid om nu eens goed show- werk te laten zien. Sint Caecilia deed het beter. Wel was er ook ditmaal geen sprake van echte show, maar het klankgehalte van de fanfare is wel zodanig, dat de mensen, die dit korps ten beste gaf, naar waarde werden geapprecieerd door het talrijke publiek. s< Velen kwamen pastoor Schoonderwoord feliciteren met zijn veertigjarig priester schap. verslag uit. Het tamboerwerk was op dit concert in de meerderheid en het was dan ook geen wonder dat twee tamboerkorpsen uitein delijk de bekers voor zich opeisten. Want ondanks het goede blazen van de Hoog oven Harmonie en Sint Caecilia kon men de perfectie toch voornamelijk bewonde ren bij de tamboers van - alweer - St. Caecilia en Die Wijckers. In beide gevallen was er sprake van uiterst genuanceerd slaan, waarbij alle ritmische figuren er volledig uitkwamen. De mannen uit Heemskerk wisten dit ook in de lopende mars te presteren, en dat zij de beker wonnen was dan ook vanzelfsprekend. Ik kon me niet aan de indruk onttrekken dat het peil wat lager lag dan bij andere gelegenheden. Korpsen als Willem Eggert en Bubo tonen stilstand en nieuwe korp sen musiceerden meer hard dan muzikaal. Die Wijckers introduceerden hun aspiran ten, en de Bevers, eveneens uit Beverwijk, m. ok el. jn In lig te :ht •at td. ijk en en m- ist ijn de iet ht. is i ep j ie- I de ge rij- ijd ge- i m- ipe En •en HEEMSKERK. Zaterdagmiddag te gen half zes hebben onbekenden uit de vitrine van een juwelierszaak in de Van Coevenhovenstraat een tabeau met twaalf ringen gestolen. De ringen, ingezet met briljanten, vertegenwoordigen een waarde van ruim veertienduizend gulden. De ongekenden kwamen de wintel binnen en voordat de bediende uit het achter de winkel liggende kantoortje had kunnen komen, renden de dieven met het tableau de winkel uit. VELSEN. De SDAB (Stichting Dienstverlening aan Bejaarden) houdt op 14 juni een algemene bestuursvergade ring in het Dienstencentrum aan het IJ- muidense Zeewijkplein. Agendapunt is onder meer de warmemaaltijdenvoorzie- ning Tafeltje Dekje (Al of niet keus vo>r diepvries). Over recente besprekingen met be stuursleden van de Stisa (Stichting Sa menlevingsopbouw Velsen) wordt verslag uitgebracht. De vergadering begint om acht uur. HEEMSKERK. Aan het veertigjarig priesterjubileum van pastoor C. J. A. Schoonderwoerd is het afgelopen week end de nodige aandacht geschonken. Dit gebeurde tijdens de avondmis op zaterdagavond en de Hoogmis op zondag morgen in de Mariakerk. In een goed bezette kerk haalde de jubi lerende pastoor zaterdagavond enige her inneringen op uit de tijd dat hij nog bouw pastoor in Heemskerk was. Zijn tekst had hij samengesteld op Geloof, Hoop en Lief de. Hieraan ontleende pastoor Schoonder woerd zijn werk in deze parochie, waar hij in de loop der jaren veel lief en leed met de parochianen heeft gedeeld. „Laten wij al len werken' in Gods wijngaard” was de opwekking aan de parochianen. Na afloop van de kerkdienst kwam St. Ceacilia de jubilerende pastoor een serenade brengen die besloten werd met een massaal „Lang zal hij leven” op het kerkplein. Velen begaven zich hierna naar „De Jansheeren” waar men pastoor Schoon derwoerd en zijn familie gelukwenste met het 40-jarig priesterschap. Hem werden vele stoffelijke blijken van waardering overhandigd. Ook zondag na de Hoogmis was er weer gelegenheid om de pastoor te feliciteren. Onder de velen die dit deden béhoorde ook burgemeester Kok. Het‘ge schenk van de gemeente zal pastoor Schoonderwoerd worden aangeboden bij zijn afscheid van de gemeente dat in okto ber zal plaatsvinden. voor pastoor Th. Straathof BEVERWIJK. De jubilerende en scheidende pastoor Th. Straathof was zondagmorgen tijdens de plechtige eucha ristieviering in een tot de laatste plaats bezette Regina Caeli-kerk totaal verrast toen burgemeester A. J. Hubers hem tij dens een toespraak meedeelde, dat hij benoemd was tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De stampvolle kerk zong pastoor Straathof spontaan het Wilhel mus toe. VELSEN. De in mei gehouden festivi teiten van de Velser Gemeenschap naar aanleiding van het jubileum „25 jaar Mu ziekschool Velsen” krijgen komend na jaar een vervolg. Voor de maand novem ber wordt een tweede reeks jubileumeve nementen besproken in de algemene be stuursvergadering van de Velser Ge meenschap die op 21 juni wordt gehouden in het Cultureel Centrum aan het IJmui- dense Moerbergplantsoen. Agendapunt is ook de onlangs uitge brachte Nota Jeugd- en Jongerenbeleid. Vertegenwoordigers van de VG- werkgroepen en participanten brengen in de bestuursvergadering hun periodieke De marswedstrijden van „Arion" te Wijk aan Zee zijn een groot succes geworden. Hier is drumband Die Wijckers uit Beverwijk in actie. v 1 F

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7