Herenploeg voor Sittard I Jan Rusman GOED DEBUUT VAN voorzitter VSV SMIT/VAN DE BLOM FC Molenwijk Succes voor judoka ’s Van Kraay schikt zich in rol van tweede libero 5.- „Droste” heet llll Ir' i 1 1 BEDFORD Bamkrte evenementen DOOR WINST IN BESLISSINGSDUEL WINKEL b.v. Sober Enkelblessure zondag 18 juni 1978 Minifolk festival ilfBn f 23 19 7 8 JUNI 1 3 ill HKwBK Haarlems Dagblad: g De beste kracht in uw bedrijf. IJmuider Courant: ABeverwijkse Courant: DINSDAG - ZIJLSTRAAT 97 TEL. 310181 HAARLEM De gereduceerde plaatskaarten (kassa openluchttheater f 5,-) zijn verkrijgbaar bij onze kantoren: Telefonisch kunnen geen plaatskaarten worden gereserveerd. Ged. Oude Gracht 82 (Haarlem-Centrum) Soendaplein/Floresstraat (Haarlem-Noord) Califomiëplein 17 (Haarlem-Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 (Heemstede) Lange Nieuwstraat 427 (IJmuiden) Zeestraat 18 (Beverwijk) In samenwerking met het Openluchttheater Bloemendaal presenteren wij aldaar op In het kader van het HOLLAND FESTIVAL SPORT - Wijk aan Zee (Van onze handbalmedewerker) - Frank Eilander (ADVERTENTIE) •b Over het blok van (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) ft Ruud Krol: vaste keus 1 GM Nu de gemeente Velsen geen bezwaren meer heeft tegen meisjesvoetbal, werd be sloten met meisjesvoetbal door te gaan en hoewel de leeftijdscategorie 10 tot en met 14 eigenlijk onder de jeugd thuishoort blijft het onder het damesvoetbal vallen. Dat er behoefte aan meisjesvoetbal be staat wordt bewezen door de ruime toe loop. Voorts besloot de vergadering tot een geringe contributie-verhoging van 5 voor senioren tot een bedrag van 105. VELSEN. Op de jaarvergadering van VSV werd Jan Rusman met algemene stemmen tot voorzitter gekozen. De heer Rusman was commissaris van de vereni ging en was een aantal jaren geleden ook reeds een zittingsperiode voorzitter. In deze functie volgt hij de heer J. H. van Urk op, die naar Zeist vertrekt. De bestuursleden B. van Deudekom, A. Hagenbeek, J. Blansjaar, H. Belfroid en J. Agterberg werden allen herkozen. De plaats van J. Rusman als commissaris wordt ingenomen door A. Leijenaar. Tot lid van verdienste werd benoemd Karei Blomvliet, reeds vijftig jaar lid en actief bij het onderhoud van het VSV-complex. De vergadering besloot voorts tot uit breiding van de elftalcommissie en de aan stelling van een wedstrijdsecretaris naast de heer van Oebele, om de uitbreiding, ontstaan door de overgang van jeugdleden naar senioren, op te vangen. Die opvatting van Ruud Krol over zijn taak als libero is simpel. Van Kraay: „Hij gaat er in dit toernooi van uit. dat hij alleen de andere verdedigers rugdekking moet geven. Door mijn spel bij PSV ben ik een volkomen andere libero dan Krol gewor den. Ik speel niet eens in de eerste plaats de laatste man in de verdediging, maar ik ben de vrije man, die vaak ook vóór de verdediging opereert en die zelfs vaak mee in de aanval gaat”. Natuurlijk: Ruud Krol demonstreerde die acties, zwervend over het hele veld, in het verleden ook. Befaamd was hij door zijn lange, sprintende passen, waarmee hij als een plotseling accelererende racewa gen over de lengte van het veld naar de vijandelijke verdedigingslinie snelde. En even befaamd waren zijn loepzuivere pas ses over dertig, veertig meter naar mid denvelders of aanvallers die in de diepte de defensie van een tegenstander pene treerden. Maar tot nu toe heeft Ruud Krol al die fantastische eigenschappen, die hem in de Europa-Cupduels en Ajax en in de kracht metingen van het Nederlands elftal we reldberoemd maakten, te weinig kunnen etaleren op het wereldpodium dat dit WK- toemooi is. Die superioriteit, waarmee hij iedere tegenstander imponeerde, straalt nu niet langer van het spel van Nederlands aanvoerder af. Integendeel, zelfs tegen Iran, zeker tegen Peru, maar vooral tij dens de (bijna catastrofale) nederlaag te gen de Schotten werd ook het optreden van Krol soms gekenmerkt door nervosi teit en onzekerheid. Tegen de furieuze Schotten speelde de AUTOMOBIEL EN GARAGEBEDRIJF Houthavenkade 50 -ind.terr. Prov.weg Zaandam - telefoon 075-123205 Amsterdammer een van de slechtste inter lands uit zijn loopbaan. Wat eerder al werd vermoed in de krachtmetingen met Iran en Peru werd toen duidelijk bevestigd: Ruud Krol was niet langer de grote organisator van de verdediging. De Britten vielen met simpel, blind, maar wel van agressie brui send voetbal aan. Onder die omstandighe den was in het Nederlands elftal een man nodig die door een strakke organisatie rust kon brengen. Maar zelfs aanvoerder Krol werd te vaak meegezogen in de stroom versnelling van onrust en chaos. De favorieten voor de eindoverwinning Gilbert Staepelaere (B) en naast zich Eric Bessem (NL) gingen al tijdens de eerste klassementsproef over de kop en gaven even later op. Mede daardoor behaalde v.d. MarelZBerkhof een ruime zege. On danks alle problemen konden onze streek genoten de rally uitrijden en wisten de debutanten Smit en Van der Blom uit Haarlem zelfs een voor hen goede klasse ring te bemachtigen. Uitslag: 1. v.d. MarelZBerkhof, 2. Jetten/ Meester, 3. van der Leer/van Traa. Be perkt Nationale: 1. v. Espelo/v. Lent. Nati onale: 1. Wormgoor/Hamburg 4. Wester- hof/Beltzer (Dames), Buitenkaag/Amster- dam, 25. Smit/Van der Blom Haarlem, 35. Brink/Dietz-Haarlem/Gouda, 36. Westen- dorp/Schneider-Haarlem/Amsterdam (Mixed-equipe). SANTPOORT. De judoka’s O. Boots (Haarlem), W. V. Heerden (Haarlem) en J. Bijl (Santpoort) hebben zondag met succes in Zoetermeer een examen afgelegd om de zwarte band te behalen. Het bestuur van de judo- en jiu jitsuvereniging „Dschen Dui” in Santpoort stelt er prijs op te bena drukken dat de drie geslaagden hun resul taat voor een belangrijk deel te danken hebben aan de trainers Lazet en Denkers. Natuurlijk heeft Ruud Krol zijn teleur stellende „voorstellingen” niet alleen aan zichzelf te wijten. Ongetwijfeld wordt hij door strateeg Ernst Happel gedwongen „sober” te spelen als laatste man, die de gaten moet dichten, die zoveel mogelijk fouten van andere verdedigers moet her stellen. Maar Krol ka»" zijn ongetwijfeld nog altijd aanwezige creativiteit alleen werkelijk ontplooien als hij ook op avon tuur kan gaan op het middenveld en in de aanval. Adrie van Kraay heeft dan ook zeker niet de overmoedigheid om te vóórspellen dat hij het beter zou doen dan de Amster damse libero. „Ik zou me in die rol ook niet prettig voelen. Bij PSV laat trainer Kees Rijvers mij veel meer vrijheid en door het overnemen van andere verdedigers speel ik soms meer vóór de defensie dan als laatste man. Happel heeft mij twee keer zien spelen en ik weet dat alle rapporten die aan Happel over mij zijn doorgeseind, Aanvankelijk kon Van Kraay trouwens niet eens spelen. Hij liep bij een training op het bikkelharde veld bij het hotel in Potre- rillos een enkelblessure op. „Het veld was bijna nog bevroren en ik verzwikte mijn enkelband, maar dat is nu wel zover her steld dat ik op een goed veld kan spelen. We trainen hier trouwens keihard. Vooral DEN HAAG. Zaterdag en zondag wordt in Sittard de „Westathletic” gehouden, waaraan wordt deelgeno men door de atletiekploegen van Zwitserland, Spanje, België Oosten rijk, Denemarken, Ierland, Portugal en Nederland. De Nederlandse heren ploeg bestaat uit: IJMOND. Door gisteravond in een noodzakelijk geworden beslissingsduel op het veld van het Haarlemse „de Blin- kert” met 7-5 te winnen van Ookmeer, is Wijk aan Zee er na een slopend seizoen alsnog in geslaagd promotie naar de twee de divisie (veldhandbal) te bewerk stelli- -gen. Na eerder al het kampioenschap in de derde divisie E te hebben behaald, werd Wijk aan Zee vorige week nog van promo- Q&jtie afgehouden door een gelijkspel (3-3) |B|IBtegen datzelfde Amsterdamse Ookmeer. (Van onze speciale verslaggever) MENDOZA. Zelfs nu Ruud Krol geen schaduw meer is van de briljante, alles overziende libero die hij jarenlang was in het Nederlands elftal en in Ajax, maakt de lakonieke Adrie van Kraay zich toch geen enkele illusie dat hij in de Argentijnse arena’s in actie moet komen. Met gevoel voor realiteit stelt Van Kraay vast: „Ruud Krol blijft toch de populaire jongen. De meeste post die in het spelershotel binnen stroomt uit Nederland, is voor hem bestemd. Maar het belangrijkste is wel, dat Ernst Happel het eens is met de opvatting die Krol van zijn taak als laatste man heeft”. Het eerste gevaar kwam van Ookmeer, naar de Amsterdamse afwerking miste de rereiste precisie. Nadat zij eerst op de paal lad geschoten, miste Hanneke van Eyl ook log een strafworp. Wijk aan Zee putte üeruit moed. Dit resulteerde na tien minu- en in de openingstreffer. Nadat Heidi )uin was vastgehouden bij een door- >raak, benutte Sandy Aardenburg de toe rekende strafworp. in Nederlandse spel goed zijn. Maar toch geloof ik niet dat hij voor mij zal kiezen, omdat ik zo langza merhand geprogrammeerd ben om ook aan te vallen”. Toch heeft Van Kraay binnen de spelers groep wel gemerkt dat de spelers ook hem in het Oranjeteam als libero zouden accep teren. Enkele voetballers, toevallig aanwe zige trainers uit binnen- en buitenland en journalisten hebben dan ook al de sugges tie gedaan om Van Kraay nu maar eens als libero te laten spelen en Ruud Krol weer als linksback. Voor bijvoorbeeld Jan Poortvliet ligt er dan wel een taak op het middenveld. Adrie van Kraay: „Ik accepteer dat graag als een compliment. Maar op zo’n suggestie ga ik niet in. Ik blijf me hier positief opstellen. Als tweede libero ben ik met Oranje naar Argentinië gekomen. Daar heb ik in Nederland reeds lang over nagedacht. Ik heb me duidelijk gereali seerd dat ik als de reserve voor Ruud Krol waarschijnlijk tijdens het WK-toernooi niet aan de bak zou komen, zolang Krol niet geblesseerd raakt”. Juist omdat Van Kraay in Nederland de zaken al zo duidelijk op een rijtje heeft gezet, raakt hij in Argentinië niet ontmoe digd of gedemoraliseerd. „Ik heb geaccep teerd dat ik niet de eerste man voor de centrale verdediging ben. Zelfs het feit dat ik soms niet eens bij de reserves sta, kan me mentaal niet breken. Nogmaals: daar heb ik me in Nederland allemaal al op ingesteld. Als ik dat niet gedaan had, zou ik hier al lang met deuren zijn gaan smij ten of andere gekke dingen hebben ge daan”. (Van onze autosportmedewerker) EINDHOVEN. In de omgeving van Eindhoven is afgelopen weekend de E.L.E.-rally verreden. Deze rally die mee telde voor het Nederlands kampioen schap (alle categorieën) en de West- Europa-Cup was goed georganiseerd maar gaf toch een rommelige indruk. Dit was mede te wijten aan het feit dat enige gerenommeerde equipes uitvielen en veel deelnemers met technische problemen te kampen hadden. de groep van zes die niet speelt of bij de reserves is. Ik heb uitgerekend dat ik hier elf keer per week train. Ze willen hier in Argentinië zeker een echte prof van me maken”. Inmiddels heeft Adrie van Kraay (24) al veertien interlands op zijn naam staan. Als de zwervende vrije man in het Nederlands elftal kon hij zich vooral uitleven in de oefenwedstrijd van Oranje tegen FC Brugge in het toernooi van Paris Saint Germain. „Maar met zo’n vrije opdracht laat,Happel hier een libero niet spelen. Daarom ben ik hier in de eerste plaats om het geld, dat er ook voor de reserves te verdienen is en voor de ervaring. Want wat hier gebeurt, is natuurlijk veel imposanter dan welke Europa-Cupwedstrijd ook”. Ernst Happel stond wel versteld van de opvallende lichamelijke conditie van Adrie van Kraay: „Ik heb ook overdag een polsslag die schommelt tussen de 40 en 45. Aan het begin van het seizoen ben ik meestal conditioneel het sterkst van alle PSV’ers. Later komt Jan Poortvliet in dat opzicht bij mij in de buurt. Krol is al 28 jaar. Maar ik weet niet of mijn kansen in de toekomst op het Nederlands elftal gro ter worden. Want zoals hij nu als laatste man speelt, kan hij nog jaren mee”. Vanzelfsprekend is ook Adrie van Kraay ontgoocheld over het tot nu toe teleurstellende Nederlandse spel: „In het profvoetbal telt natuurlijk in de eerste plaats het resultaat, maar wat me vooral tegenvalt, is het ontbreken van spontani teit in het Nederlandse spel. Misschien zouden de spelers veel meer vrijheid moe ten hebben op het veld”. Maar ten slotte valt Adrie van Kraay trainer Ernst Hap pel toch niet af, als hij eraan toevoegt: „Maar je moet natuurlijk wel de spelers hebben die die vrijheid aan kunnen”. De openingsfase van het met spanning egemoet geziene duel tussen de beide pro- notiekandidates werd gekenmerkt door reel balverlies van beide teams, doordat sowel Wijk aan Zee als Ookmeer nerveus ren start ging. Beide teams hanteerden ■en 5-1 systeem, met bij Wijk aan Zee leidi Duin in de rol van stoorspeelster. HAARLEM. De Haarlemse voet balvereniging Droste heeft haar naam gewijzigd. Met instemming van de leden en de KNVB zal de club met ingang van heden onder de naam FC Molenwijk aan de competitie gaan deelnemen. ppyicEN kuipers Ookmeer kwam echter goed terug, profi terend van enige verdedigingsfoutjes van de badplaatsbewoonsters. Er werd vooral te weinig bewogen door Wijk aan Zee. Janny Koerts en José Duyvelshof profi teerden hier dankbaar van: 1-2. Allengs werd de strijd ook wat pittiger. Dit kwam één der Amsterdamse verdedig sters op een gele kaart te staan, waarna Heidi Duin de gelijkmaker liet aanteke nen. Nadat Ookmeer door Hanneke van Eyl opnieuw op een voorsprong was geko men, pakte Wijk aan Zee de zaken nog energieker aan. Fel storen leidde tot veel balverlies aan Ookmeer-zijde, en dankzij Sanny Aardenburg (strafworp) en Vera Pasma ging Wijk aan Zee met een voor sprong de rust in. In de tweede helft zat er vanaf het begin meer lijn in het spel van Wijk aan Zee. Vooral in verdedigend opzicht was er spra ke van een goede organisatie, zodat Ook meer nauwelijks nog kansen kreeg. Wijk aan Zee, daarentegen, speelde veelvuldig op de break-out. Dit resulteerde wederom in twee strafworpen, die beide door Sanny Aardenburg werden benut, terwijl ook Heidi Duin nog éénmaal het net liet trillen. Zonder Wijk aan Zee nog echt te bedreigen scoorde Ookmeer tussen de bedrijven door ook nog tweemaal, zodat Wijk aan Zee met een 7-5 voorsprong het einde haalde. Trainer/coach Rens Koolstra toonde zich na afloop uiteraard een tevreden man: „In de eerste helft vielen er nog teveel gaten in de verdediging, maar na rust zat de defensie potdicht. Ookmeer speelde beter dan ik had verwacht, maar echt in gevaar is onze zege niet meer geweest! Ik verwacht wel dat we ons in de tweede divisie kunnen handhaven, ook al is de persoonlijke inbreng in die afdeling doorgaans van grotere betekenis dan in de derde divisie”. Promotie voor de Ookmeer- speelsters Letta Routing (no. 18) en Hanneke van Eyl (no. 2) heen, scoort Vera Pasma (links) het vierde doelpunt voor Wijk aan Zee. 100 en 200 meter: Raymond Heeren- veen (CIKO’66). 400 meter: Koen Gijsbers (De Bata ven). 800 meter: Arno Körmeling (SI- SU). 1500 meter: Joost Borm (Phoenix). 5000 meter: Klaas Lok (Phoenix). 10.000 meter: Jos Hermens (KNAU). 110 meter horden: Jan Willem Boogman (Hellas). 400 meter horden: Harry Schutting (P.H.). 3000 meter steeple: Hans Koele- man. (AAC). 4 x 100 meter: Raymond Heeren- veen, Humphrey Josef (AAC), Theo van Kuyvenhoven (Sparta), Bert Lambeek (TION), reserve: Steef Heit- koenig (AAC). 4 x 400 meter: Raymond Heeren- veen, Koen Gijsbers, Harry Schutting, Hugo Pont (Sisu). Reserve: Reinaldo Mercelino (AAC). hoogspringen: Ruud Wielart (Haar lem). verspringen: Edsel Trumpet (AAC). hinkstapspringen: Roy Sedoc (AAC). polsstokhoogspringen: Eltjo Schut ter (Nijmegen). kogelstoten: Sjaak Ruhl (AVR). discuswerpen: Rob Hermans (Achilles-Top). speerwerpen: Arjen Eleveld (Spe- ro). kogelslingeren: (AV’34). Ierland is het land van whiskey, koffie en volksmuziek.Die drie karaktertrekjes van het groene eiland aan de Atlantische Oceaan zijn over de gehele wereld ge liefd vanwege hun kwaliteit. De vijfmans sterke Ierse folkrockgroep SPUD streeft naar een zelfde mate van bekendheid. In het kader van het Holland Festival is de groep dus samen met de Engelse trou badour Steve Ashley (ooit lid van de Albion Country Band) en de Schotse folksinger Mark Ellington naar Nederland gekomen. Zondagmiddag 18 juni treden deze drie attracties aan op een mini festival in het openluchttheater in Bloemendaal. Aanvang; 14.3o uur. „Spontaniteit ontbreekt

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 23