VAKANTIESCHOOL BEGINT WEER KORPSCHEF UITGELUID examens Collegevorming vóór begin van vakantie afgerond Financieringsplan rond op twaalf miljoen gulden Toestemming „Heemswijk” pv veilingen beverwijk ■rl S Ambtenaren uit Noord-Hoiland praten over acties „Provincie moet snel standpunt bepalen” X K go 1T“ dinsdag TE WIJK AAN ZEE Bil x. Vijfploegendienst PEN Vakantiemarkt in Donkey Shot D’66 IJmond-Noord bespreekt uitslag verkiezingen Nieuwe borden voor verkiezingen Nieuw podium in sporthal Tuinbouwstudieclub deelde bekers uit Donderdagavond Duncans Jazzpub Clubgebouw voor Inter Potjes Conrad-Stork haalt voor vijf miljoen aan orders binnen Eerste paal „ONS WITTE HUIS” Geen toneelzaal 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 JUNI 1 3 i sis 1 arlen Hf - 'FF F E 4 1 F (Wl Lx Definitief ontwerp voor raadhuis nog deze maand in gemeenteraad i r wij L* loon i van srken p de om 7 i 13, vezig De afdeling sociale zaken krijgt meer I ruimte door uitbreiding van de vleugel iwaarin deze is gevestigd. Die vergroting 'was oorspronkelijk als „toekomstige uit- ölbreiding” in het ontwerp opgenomen, Samaar deze wordt nu direct gerealiseerd met een toevoeging van ongeveer vierhon- H|derd vierkante meter vloeroppervlakte. Alle op- en aanmerkingen zijn serieus bekeken en voor zover mogelijk gehono reerd. Zo is de toegang oorspronkelijk een draaideur gewijzigd in een verschuifba- HEEMSKERK. Het jongerencentrum Donkey Shot houdt dinsdagavond 13 en donderdagavond 15 juni een vakantie markt. De verkeersbureaus van Grieken land, Italië, Luxemburg, Zweden, Portu gal, Oostenrijk, België, Denemarken, Ier land, Joegoslavië, Frankrijk, Schotland, Zwitserland, Duitsland, Tunesië en Enge land hebben toegezegd met informatiema teriaal te komen. De NBBS, een organisa tie die zich richt op het organiseren van voordelige vakantiereizen voor jongeren, is ook aanwezig. Er worden voorts diverse vakantiefilms van de deelnemende landen gedraaid. Beide avonden beginnen om acht uur en de toegang is gratis. van de kelderruimte in beslag nemen. Aan het uiterlijk van het gebouwencomplex is in het definitieve ontwerp nauwelijks iets veranderd. Met de twaalf miljoen die nu is begroot kan niet worden voorzien in de aankoop van een carillon en een orgel, hoewel deze wel in het ontwerp zijn opgenomen. Het gemeentebestuur hoopt dat er van uit de burgerij acties zullen komen om de raadhuistoren toch te voorzien van een carillon en de grote zaal van een orgel. Voor de financiering van het raadhuis wordt aan de raadsleden ook een uitvoerig plan voorgelegd. Ten aanzien van de organisatie van de afdeling stelt het huidige bestuur, dat zich op de secretaris na niet herkiesbaar stelt, of de huidige vorm moet blijven bestaan, met de min of meer zelfstandig werkende kernen Beverwijk, Heemskerk en Uit geest, of dat er nieuwe aparte afdelingen in de drie gemeenten moeten worden ge richt. eventueel met een extra lange afschrij vingstermijn. Zonder de lezer te vermoeien met inge wikkelde berekeningen kan worden ge steld, dat de jaarlijkse meer-uitgaven 260.000,- zullen bedragen en daarin is dan verrekend het bedrag dat „terug komt” omdat men niet meer alle nu be staande, verspreide vestigingen van de raadhuisafdelingen behoeft te exploiteren. Wi Over de wijze van aanbesteding is nog geen beslissing genomen. Vorige week heeft de commissie ad hoe raadhuisbouw de definitieve plannen onder ogen gekre gen, toegelicht door architect Zuiderhoek. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De politieke partijen in Heemskerk hebben met elkaar afge sproken dat er 14, 20, 21 en 28 juni zal worden vergaderd over de vorming van een college van wethouders. In theorie is het denkbaar dat men al op de eerste avond tot overeenstemming komt, maar voor alle zekerheid zijn er toch maar wat meer data vastgelegd. Er wordt naar gestreefd vóór de vakan tieperiode zekerheid te hebben over de samenstelling van het college. Daarna is er vergaderd over de financie ring. Over het algemeen zijn de plannen vrij positief ontvangen. Ook het gemeente- personeel dat in het nieuwe raadhuis moet werken, heeft de plannen goed ontvangen. Veel wensen van de ambtenaren konden via de inspraakprocedure worden gehono reerd en aan enkele kan bij de verdere inrichting nog worden voldaan. BEVERWIJK. In Beverwijk heeft de nieuwe fractie van het CDA delegaties van de overige partijen uitgenodigd voor een oriënterend gesprek over de college vorming. Het CDA verwacht woensdagmiddag om half vijf in het Stadskantoor de PvdA, BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren maandag: andijvie 25-56, bloemkool 79-186, bospeen 80-165, selde- ry 52-59, komkommer 30-69, kroten 51-80, peulen 430-540, postelein 32-52, prei 50- 128, raapstelen 19-60, rabarber 25-57, ra dijs 30-62, snijbonen 510-520, sperziebonen 700, spinazie 68-148, sla 10-15, spitskool 51-83, uien per bos 27-43, waspeen 150- 185, bos prei 80-108, koolrabi 6-13, asper ge 230-540. Aanvoer spinazie 27.000 kilo, andijvie 46.000 kilo, prei 6000 kilo, bospeen 26.000 bos, bosprei 3000 bos, radijs 9000 bos, rabarber 15.000 bos, sla 125.000 stuks. Anjers 10-35, trosanjer 160-230, anemoon 55-65, chrysanten 25-28, duizendschoon 80-140, eremures 100, freesia 10-27, gladi ool 25-35, iris 6-16, ixia 45-140, lelie per tak 7-20, neirne 135, pioenroos 300-550, roos 20-45, babyroos 8-26. De kinderen dienen alleen wat brood en fruit mee te nemen. Bij de broodmaaltijd wordt melk of thee geschonken en het fruit klaargemaakt. Als het goed weer is gaan de kleuters enkele uren naar het strand, waar een gedeelte voor de vakantieschool is gereserveerd of maken een wandelinge tje door het dorp of duingebied. Voor spelen is er voldoende gelegenheid en ruimte, ook als het wat minder mooi weer is. Mocht het nodig zijn, dan is er voor een aantal kinderen gelegenheid om wat te rusten. De begeleiding en zorg voor de kleintjes berust in handen van enkele huis- BEVERWIJK. De jazz floreert in Be verwijk. Naast de wekelijkse jazzavonden op dinsdag in Adrichem Hoeve gaat don derdagavond 15 juni in de bovenzaal van Duncans Pub in de Nieuwstraat Duncans Jazzpub van start. Het jazz combo „Jive at Five” bijt die avond de spits af. Dit combo speelt jazz uit de swingende jaren vijftig en zestig met een knipoog naar 1978. „Jive at Five” wordt gevormd door pianist Ad Blauwboer, Simon Dekken met saxofoon, zangeres Jo Els van der Woude, bassist Co van Calcar en drummer Jef Broerse. Het combo treedt van 21 uur tot ver na midder nacht op. Op elke vrijdagavond kan er van 19.30 uur tot 20.30 uur in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden worden inge- dags vóór deze week van uitzending dient te geschieden is het mogelijk, alleen tij- Het voorstel is de normale subsidierege ling van vijfentwintig percent in de stich- tingskosten toe te passen en dat komt neer op een subsidie van 95.000. De totale stichtingskosten belopen zo’n ƒ380.000,-. De vereniging kan ook een broep doen op toto- en lottogelden. (Van een onzer verslaggeefster) HEEMSKERK. B. en W. zullen aan de raad voorstellen financiële medewerking te verlenen voor de bouw van een club huis voor de r.-k. voetbalvereniging Inter Heemskerk bij de terreinen aan de Tol weg. Van die twaalf miljoen kan tien miljoen op tafel worden gelegd uit een oude Hoog- ovenpot, die met rente op rente is aange groeid tot dat bedrag. Daarbij kan worden gevoegd de netto-opbrengst van de ambts woning van de burgemeester, die nu geen ambtswoning meer is. Dan is er nog een oud potje uit de woningwetbouw en voor het restant moet geld worden geleend, HAARLEM. De Haarlemse machine fabriek Conrad-Stork B.V., dochter van het VMF-concern, heeft twee belangrijke opdrachten ontvangen voor de vervaardi ging van kranen met een totale waarde van vijf miljoen gulden. Hoogovens IJmui- den plaatste een order voor de vervaardi ging van een plakkentangkraan met een hefvermogen van honderd ton. Het wordt een loopcombinatie kraan met twee hijs werktuigen die het mogelijk maken op snelle wijze lichte lasten tot 25 ton te verplaatsen, maar ook zware vrachten tot honderd ton. De overspanning wordt 35,6 meter. De kraan moet mei 1979 klaar zijn. De tweede kraan is bestemd voor Venco- mos in Venezuela. Een grijperkraan van zestien ton op een portaal. Aflevering eind Als de raad akkoord gaat met de plan nen, moeten daarop nog de nodige goed keuringen van hogerhand worden ver leend. Als die binnen zijn kan de aanbeste ding plaatsvinden. Wethouder P. Vos durft nog niet te zeggen, dat de eerste paal dit jaar de grond in kan. In theorie zou het kunnen, maar er zijn nog wat de tijd betreft te veel onzekere factoren. De HAARLEM. De districten Den Helder en Haarlem van de Algemene Bond van Ambtenaren (Abva) houden donderdag 15 juni een protestvergadering in het „Land- bouwhuis” te Alkmaar. Bondssecretaris Hans Pont zal de Noordhollandse Abva- leden uileggen waarom de bond zich ao fel keert tegen de voorgenomen bezuinigings maatregelen van het kabinet-Van Agt ten aanzien van de salarissen van overheids personeel. Tevens zal tijdens de vergade-* ring gesproken worden over eventueel te D’66, de WD, de PPR en de CPN. Waarne mend- voorzitter van de nieuwe CDA- fractie wethouder Camfferman meent, dat op deze vergadering, die voor iedereen toegankelijk is, in ieder geval aan de orde moet komen de mogelijk om met (één of meer) partijen te komen tot programmati sche onderhandelingen voor een college program voor de komende vier jaren. Ook in Beverwijk wil men de collegevorming vóór 15 juli rond hebben. In vergelijking met de investeringsnota voor de periode van 1978 tot 1981 blijkt dat mee te vallen, want daarin was meer geraamd en in dat opzicht is men dus binnen de perken gebleven. BEVERWIJK. Na het succes van D’66 in de gemeenteraadsverkiezingen gaat de afdeling IJmond-Noord zich bezinnen op de toekomst. Donderdagavond 16 juni is er in „Bellevue” aan de Breestraat een bij eenkomst waarop de democraten de resul taten van de verkiezingen gaan bespreken, de organisatie van de afdeling onder de loep nemen en de verkiezing van een nieuw bestuur voorbereiden. De vergade ring begint om 20 uur. Zoals tijdens de commissievergadering al is gebleken, valt er heel wat af te praten over details van de financiering en het ontwerp, maar in grote lijnen lijkt het een haalbare zaak, dat de raad akkoord gaat met de plannen. Dan kan er schot komen in de raadhuisbouw. B. en W. hechten er aan, dat het besluit nog vóór de vakantie periode van de raad kan vallen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Op de agenda voor de raadsvergadering op 29 juni staat een voorstel tot aanschaffing van nieuwe ver- kiezingsborden. Daarmee is een bedrag van 43.000,- gemoeid voor achttien stel lingen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Een krediet van 46.000,- hebben B. en W. aan de raad gevraagd voor een nieuw podium in de sporthal aan de Maerelaan. Het oude podium is versleten. De kubus sen zijn indertijd gemaakt door de lts en deze hebben zeer goede diensten bewezen, maar zijn nu dringend aan vervanging toe. Er komt nu een opnieuw podium, verge lijkbaar met het podium in „De Janshee- ren”. Het is verrijdbaar en inklapbaar in drie bijgeleverde wagentjes. De totale op pervlakte is honderd vierkante meter. I BLOEMENDAAl. Het overlegor gaan van Gedeputeerde Staten en Provin ciaal Electriciteitsbedrijf Noord-Hoiland (PEN) is van mening dat het provincie bestuur zo snel mogelijk een voorlopig standpunt moet innemen over de proble matiek van de vijfploegendienst. Na de gunstige ervaringen in de PEN-centrale Velsen met zo’n ploegenstelsel wil het overlegorgaan spoedig nieuwe voorstel len over de te volgen weg. Het Heemskerkse politiekorps heeft maandagavond in De Vrijburcht met een drankje en een dansje korpschef W. de Ruiter uitgeluid. De heer De Ruiter die wegens het bereiken van de BEVERWIJK. Maandag 19 juni is het dan weer zo ver dat de daguitzendingen van peuters naar Wijk aan Zee zullen beginnen. Deze zogenaamde vooruitzending, die voorafgaat aan de grote uitzending tijdens de zomervakantie, wordt georganiseerd door de Stichting Vakantieschool „Ons Witte Huis.” (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het betreffende mi nisterie heeft thans medewerking ver leend voor de stichting van het verpleeg tehuis „Heemswijk” voor de bejaarden in de IJmond. In „Heemswijk” zullen het St. Jozef- verpleegtehuis in Heemskerk en „Zee- vanc” in Wijk aan Zee samenwerken. Het nieuwe tehuis zal tweehonderd bedden omvatten. Als plaats is gekozen voor de terreinen aan de verlengde Ruijsdaelstraat, achter de flats aan de Jan Ligthartstraat. In het kader van de bestemmingsplanprocedure dient de gemeenteraad nu een zogenoemd voorbereidingsbesluit te nemen en het voorstel daartoe zal behandeld worden in de raadsvergadering op donderdagavond Juni (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In de openbare raadsvergadering op donderdagavond 29 juni zal door B. en W. aan de raad een voorstel worden gedaan tot de bouw en financiering van het nieuwe raadhuis. Het definitieve ontwerp is thans gereed en het financieringsplan is ook klaar. De kosten worden inclusief de inrichting ge raamd op twaalf miljoen gulden. Aan het schetsontwerp is na de in spraakprocedure niet zoveel gewijzigd. BEVERWIJK. Maandagavond heeft de Tuinbouwstudieclub haar laatste avond van het seizoen gehouden. Er ston den voor deze irissenavond drie wisselbe- kers op het spel en hoewel het aantal inzendingen niet zo groot was, kwamen de bekers, met uitzondering van de grote groep, in andere handen dan vorig jaar. Bij de groep van 5 en meer soorten kreeg P. J. Nijssen uit Santpoort de wisselbeker voor een jaar mee naar huis. Bij de andere groepen gooide H. J. Wentink uit Egmond hoge ogen en kwam in het bezit van de wisselbeker van de gemeente Beverwijk voor de mooiste vaas met irissen en die van de veiling Beverwijk voor de beste groep van 2 tot 4 soorten. pensioengerechtigde leeftijd, de poli- tiepet aan de kapstok hangt, kreeg als afscheidsgeschenk een auto-radio overhandigd. In het gezellig samenzijn was geen plaats voor toespraken. Met Moeilijkheid is echter dat het continu- dienstpersoneel van de centrale Diemen, waar geen proef is gehouden, zich tegen het onderzochte rooster heeft uitgespro ken. Het overlegorgaan acht het echter noodzakelijk dat in beide centrales dezelf de arbeidsvoorwaarden zullen gelden. Een extra vertragende fact >r bij de standpunt bepaling is dat sinds twee dagen een nieuw college van GS is verkozen. De enquête onder het personeel van de centrale in Velsen heeft eerdere medede lingen bevestigd dat de vijfploegendienst (op basis van een veertigurige werkweek) goed is bevallen. Ruim negentig procent van de deelnemers aan de proef stuurde de formulieren ingevuld terug. Van hen rea geerde 86% positief op het nieuwe rooster. Een definitief standpunt wilde het perso neel merendeels nog niet innemen. Daar voor wil men eerst de concrete voorstellen onder ogen krijgen omdat deze bijvoor beeld wijzigingen kunnen bevatten voor de continudiensttoelage. - B c Het verzoek om een betere toneelaccom- modatie kon niet in het ontwerp worden verwerkt. Voor kleinere uitvoeringen is er alle ruimte, maar om van een raadzaal een volledige schouwburgzaal te maken ging te ver. In de kelderverdieping leek ruimte te zitten voor wat kleinere accommodatie, bijvoorbeeld ten behoeve van foto-, film en knutselclubs. Naast technische voorzie ningen als centrale verwarmingsinstalla- tie, telefooncentrale en fietsenstalling moet echter op last van Den Haag in deze Ow kelder een zogenoemde noodbestuurspost worden ingericht. Aan de betrokken in- stanties in Den Haag is gevraagd wat zo’n bestuurspost dient te omvatten volgens de voorschriften. Die eisen blijken zoveel ruimte in beslag te nemen, dat er voor hobbyclubs nauwelijks ruimte overblijft. De bouwkundige voorzieningen voor deze bestuurspost moeten namelijk direct wor den getroffen. De inrichting volgt later. Ook het gemeentelijk archief zal een deel I Katholieke Pedagogische Akademie, j Baanstraat te Beverwijk. Geslaagd voor I de onderwijzersopleiding: uit Heemskerk: Diana Beentjes, Tineke Jippes, Henny Ko- besen, Willy van Lieshout, Gijs Polder, H Lenie de Ruijter, Bernadette Schutte, Ed a Zonneveld en Marijke Zuiderduin. Uit Be verwijk: Wim Blankwater, Luuk Bodt, Tom de Boer, Marian Boersma, Gé Bonte- koe, Jan Duin, Marja Groen, Jos Harkema, Marion Heersema, Nico Jurriens, Jolanda Loogman, Gonny Rinsma, Rini Sauer, Paula Slotemaker, Frans van der Sluis, Ruud Sprengers, Marjan Tromp, Wim La rners uit IJmuiden-Oost. Acht kandidaten hebben een her-examen. Een kandidaat is afgewezen. IWIre wand met een sluis. Op die draaideur ^Iwas nogal wat kritiek uitgeoefend, omdat invaliden dan van een andere toegang ge- f&gdibruik zouden moeten maken. De maquette van het nieuwe raadhuis, voor het eerst getoond tijdens de laatste begrotingsvergaderingen. bouwtijd wordt geschat op zo’n anderhalf jaar. een dansje en een praatje en een sere nade door St. Caecilia vermaakten de agenten en hun echtgenotes zich op perbest. De vooruitzending is bedoeld voor kleu- moeders die dit werk doen als waren het ters, die nog niet de kleuterschool bezoe- hun eigen kinderen. ken, maar overdag wel zindelijk zijn. De uitzending vindt plaats van maandag tot en met vrijdag en is mogelijk voor kinde ren uit Beverwijk, Heemskerk en Velsen Noord. Elke morgen rijdt een speciale büs schreven. Hoewel deze inschrijving vrij- via verschillende halteplaatsen om de kleuters op te halen. In Wijk aan Zee verblijven de kinderen in „Ons Witte Huis” dens de vier weken van de vooruitzending, of in de „Knutseltent” gelegen op een stuk Uw kinderen voor enkele dagen op te duinterrein aan de Relweg achter het kin- geven. Er wordt een dagprijs gerekend dertehuis „Emma” dus vlak bij het strand, van 3,50. Ai

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9