Argentina '78 Woede van Krol viel verkeerd bij de spelers Brazilianen verspeelden goodwill Hond bijt man f 8 I L F R r, I. Sfinxen Derde gewonde 21 SPORT 19 7 8 /OENSDAG 14 JUNI WK VARIA /Vaar izon s eans ?chte e zijn •ók in often lellen elfde W r riem) (Van onze speciale verslaggever) ALT A GRACIA. Ernst Happel krijgt meer dan ooit de kans om ook in Argentinië zijn tactisch grootmeesterschap te bewijzen. Want de Oostenrij ker, die tijdens de eerste twee weken van dit WK- avontuur met meer kritiek overspoeld is dan in de Daan me| kent i. vele voorgaande jaren van zijn trainersloopbaan, moet nu oplossingen bedenken voor tenminste drie enorme problemen. En Johan Neeskens èn Wim Rijsbergen èn Wim Suurbier zijn door ernstige bles sures uitgeschakeld voor de krachtmeting” met Oos tenrijk in Cordoba. w (Van onze speciale verslaggever) ir ERNST HAPPEL: „We moeten wakker worden osano is tien Bank liet vrouwen komen (Van onze speciale verslaggever) (Van onze speciale verslaggever) ü- HELMUTH SENEKOWITSCH Het is een gezellige sfeer in de zonnige straten van Rosario, maar ook een com pleet gekkenhuis. De kranten werken er volledig aan mee. In koppen over twee pagina’s wordt gemeld, dat Argentinië favoriet nummer 1 is en dat zelfs trainer Bearzot van Italië Argentinië als favoriet uitroept, overigens samen met Nederland en Polen. Waarmee het aantal mensen dat rond de Oostenrijkse ploeg hangt, weer fors gestegen is. Ze hebben daar in Moreno, waar Nederland de 19e juni intrekt (de vrouwen van de Oostenrijkers verblijven in Buenos Aires), al een kok en een kapelaan. De eerste is baas van een ziekenhuis in Wenen. Hij zorgt dat de spelers hun schnitzeltje en het onmisbare gebak op tijd krijgen en schept als het even kan ook op voor de aanwezige journalisten. Waarmee gezegd is dat het tussen de journalisten, het nationale team en de voetbalbond soepeler marcheert dan tussen de KNVB en de Nederlandse sportpers. Bijzonder is de aanwezigheid van een kok niet, wel uitzonder lijk is de kapelaan die met de ploeg is meegereisd. Friedrich Pechtl is zijn naam. Hij is voorzitter van de Vereniging Sankt Anton uit Inzersdorfeen voorstad van Wenen, is in het bezit van Een zorg is ook, dat Frits Kessel in Zuid-Amerika over minder medische ap paratuur kan beschikken dan bijvoor beeld vier jaar geleden in West-Duitsland om blessures als die van Rijsbergen te behandelen. Rijsbergen zelf was volkomen ontgoocheld door deze tegenslag. Maan dag al tijdens de reis van Potrerillos naar Alta Gracia (40 km buiten Cordoba) was Rijsbergen zo uit het lood geslagen, dat hij maar liever naar huis wilde gaan: „Voor mij heeft het nauwelijks zin meer. Ik reis liefst zo snel mogelijk af naar Nederland. Daar ga ik met Happel over praten.” Gisteren in Hotel Sierras in Alt Gracia was Rijsbergen nog altijd gedeprimeerd: „Door de haastige verplaatsing van Men doza naar Cordoba kon mijn enkel ook niet goed behandeld worden. Twee dagen heb ik daar in feite mee verspeeld”. Rijs bergen kon zelfs het optimisme niet op brengen om te voorspellen dat hij zondag tegen de Duitsers wel weer in actie zal komen. Voor de Feyenoordspeler is daar mee dit WK-toemooi een enorme desillusie geworden. Hij wil bij Feyenoord weg en op het wereldpodium had hij de basis willen leggen voor een goed contract met een andere club. Ook voor Johan Neeskens is dit WK- toemooi tot nu toe een ware foltering. Het is hem duidelijk aan te zien, dat de pijn steeds weer in zijn borst straalt door een ribblessure. In het vliegtuig dat de Neder landers van Mendoza naar Cordoba vloog, kon de vedette van Barcelona nauwelijks zelf zijn jasje uittrekken. En later vertrok zijn gezicht weer van pijn toen hij door andere spelers in zijn colbert werd gehol pen. Het was dan ook geen psychologische oorlogsvoering van Ernst Happel toen hij de internationale pers in Alt Gracia liet weten: „Rijsbergen kan helemaal niet spe len en Neeskens ook niet.” een trainersdiploma en bindt zelf de voetbalschoenen nog onder als een lager elftal een mannetje tekort komt. Ja, bij Friedrich Pechtl op het nachtkastje liggen naast de bijbel de geschriften van koning voetbal. Het Olympisch Comité stuurde hem naar Montreal en coach Helmuth Senekowitsch maakte geen enkel bezwaar toen de sportieve geestelijke zich meldde voor de trip naar Argentinië. Senekowitsch: „Graag zelfs, zo’n lang verblijf van huis brengt speciale problemen. De spelers kunnen bij de priester hun hart uitstorten”. Kapelaan Friedrich Pechtl vindt dat de spelers van de gelegenheid een redelijk gebruik gemaakt hebben. Hij organi seerde op zondag een kerkdienst waar, ook een beetje tot zijn eigen verbazing, vrijwel de hele ploeg aanwezig was. Slechts één punt van discussie geeft het tussen de kapelaan en de spelers: het kerkgeld dat jaarlijks afgedragen moet worden en dat voor een groot verloop in de Oostenrijkse kerk gezorgd heeft. Kok ook zijn vrouw reist mee op kosten van de bank kapelaan en vrouwen zitten vanavond op de tribune in Cordoba bij Nederland-Oostenrijk. Een duel dat voor twee spelers extra waarde heeft. Voor Willy Kreuz en voor Eddy Krieger. Kreuz wil schitteren tegen zijn oude voetbalvrienden en de in België bij Club Brugge spelende Krieger zal het vuur uit de sloffen lopen, omdat Ernst Happel tegen hem gezegd heeft: „Als jij tegen Nederland speelt, dan staan we al met 2-0 voor”. Het meest waarschijnlijke is dan ook, dat Ernst Happel nu zal kiezen voor een verdedigingslinie met Piet Wildschut, Ruud Krol, Ernie Brandts en Jan Poort vliet. Arie Haan, die in de tweede helft van de oefenwedstrijd tegen Oostenrijk ook excelleerde en het winnende doelpunt maakte, zal vrijwel zeker tegen de Oos tenrijkers ook nu niet buiten de ploeg gehouden worden. Willy van de Kerkhof, Wim Jansen en een teruggetrokken, zwer vende Robbie Rensenbrink zullen ver moedelijk ver achter de aanval spelen, waarin Johnny Rep en René van de Kerk hof de spitsen zijn. MENDOZA. De Braziliaanse ploeg, toch al niet populair in Argentinië, heeft bij haar vertrek vanuit Mar del Plata naar Mendoza nog eens flink wat van haar goodwill verspeeld. Als er bij René al sprake was van een kleine mentale inzinking dan werd die gisteren wel helemaal weg genomen. Want Willy en René van de Kerkhof kregen gisteravond bezoek van hun vrouwen, die in Cordoba arriveerden. Het begeleidende team van het Nederlands elftal was wel zo verstandig om de PSV-tweeling toe stemming te geven op bezoek te gaan bij hun vrouwen. =AZ, -ZE óf-pa JKT- CORDOBA „In woord en ge baar”, zoals dat in de voetbalwereld zo aardig heet, ging Ruud Krol tij dens de bijna rampzalige confronta tie tegen Schotland bij tijd en wijle enorm te keer tegen zijn medespelers. De Nederlandse aanvoerder uitte en kele malen zijn woede zo heftig, dat het zelfs voor de toeschouwers duide lijk was. De krachttermen, die over de lippen van de Amsterdammer ge komen moeten zijn, vielen bij enkele spelers later duidelijk verkeerd. Suurbier: ,-,Er waren er nogal wat die op hun beurt weer woedend op Krol waren, maar ik ken hem toch. Hij moet zich toch ook kunnen afreage ren”. ge raad om Joe Jordan van Suurbier over te nemen. Het scènetje doet denken aan de beroemde en beruchte scène in de rust van de finale in 1974, toen Neder land met 2-1 achterstond tegen West- Duitsland. De ten onrechte opgestelde, trekkebenende Rob Rensenbrink diende vervangen te worden. De gedemorali seerde ploeg zat in de kleedkamer. Rinus Michels, de sfinx tevens generaal, had zich elders, in een materiaalkamertje, teruggetrokken. De spelers hadden geen idee wat ze nu doen moesten, en omdat de tijd drong, begon Piet Keizer zich maar vast gereed te maken. Vlak voor de spelers weer het veld op moesten, kwam Rinus Michels melden dat René van de Kerkhof links buiten moest gaan spelen. Haastje-repje haalde deze het nog net. Soms denk ik dat die trainers van Welt klasse hun geld gemakkelijker verdienen dan ik (en ze ker makkelijker dan u). WERELDSTOPPER agen hoofdstad (Van onze speciale verslaggever George Taylor) Omdat je altijd hoor en wederhoor moet toepassen, heb ik de sportredactie van De Telegraaf, die zoveel manschap pen in Argentinië heeft geposteerd, ge vraagd waarom dit grootste dagblad van Nederland als enige krant in Nederland met geen woord heeft gerept over het rapport dat de Franse voetbalbond on der de journalisten verspreid heeft inza ke de 22 in Argentinië vermiste Fransen, gedurende de 40 minuten wachttijd op de wedstrijd Frankrijk-Hongarije, die door de Fransen kennelijk met opzet gecreëerd was doordat zij zich in het witte tenu van de Hongaren hadden ge stoken zonder het eigen tenu mee te nemen. Het antwoord van de sportredactie van De Telegraaf was, dat ze „geen di rect bewijs hadden gehad dat dit ge beurd was, en er bovendien op dat mo ment belangrijker berichten waren”. Hoezo geen direct bewijs?, vroeg ik, ter- ■•mil de andere kranten en ook het ANP dat ronddeleu van het rapport vermeid In Rosario spuien de talrijke muziekwin kels zonder ophouden de officiële WK- mars door de straten. Het „Argentina” wordt luid meegezongen door de voorbij gangers. Niemand twijfelt meer aan een slecht resultaat. De Polen worden opge vreten. Daarna de aartsvijand Brazilië en tenslotte het kleine Peru. Eerder hebben we in een oefenwedstrijd van Oostenrijk gewonnen, maar deze te genstander zal hier in Cordoba heel an ders spelen dan bijna een maand geleden in Wenen. Ze zullen nu veel meer het accent leggen op de verdediging. Tenmin ste vier verdedigers op een rij. Oostenrijk zal het vooral met de contra-attaque tegen ons proberen,” voorspelde Ernst Happel de tactiek van zijn landgenoten. BUENOS AIRES. De stunt van de Oostenrijkse Sparkasse gaat deze instelling een flinke schep schillingen kosten. „Komen jullie door de eerste ronde, dan sturen wij voor onze rekening jullie vrouwen naar Argentinië”, zo beloofde de directie van de bank aan de spelers van het nationale team. „Dat kunnen ze gemakkelijk zeggen”, was de eerste reactie van de spelers, „we komen toch niet verder”. En mogelijk heeft ook de leiding van de Sparkasse zo gedacht, een goedkope publiciteitsstunt derhalve, die nu in harde munten betaald moet worden. Oostenrijk speelt vanavond in Cordoba tegen Nederland de eerste wedstrijd van de tweede ronde. Een vergissing van de bank in het voordeel van de internationals. Twintig vrouwen zijn op het vliegtuig gestapt. baar dat „hond bijt voetballer” nieuws van grote importantie is, en „staat ver donkeremaant mensen” van geen enkel belang. Vlak voor rust van Nederland- Schotland werd Wim Rijsbergen, met een kaduke enkel, gewisseld voor Piet Wildschut. In de rust kreeg Wildschut van Happel de uiterst summiere op dracht om linksback te gaan spelen. Om dat hij daar, als moderne voetballer, geen raad mee wist, vervoegde hij zich kort na de aftrap aan de zijlijn, om te vragen wat hij nog meer moest doen behalve linksback spelen, trappen, kop pen en hollen? Zwartkruis gaf hem toen, blijkbaar op eigen houtje, de verstandi- Dokter Frits Kessel liet er geen twijfel aan bestaan dat Wim Rijsbergen niet zal spelen: „Tijdens de WK in West-Duitsland is Rijsbergen ook driemaal geblesseerd geweest aan zijn enkel, maar toen herstel de hij steeds zo snel, dat hij alle wedstrij den kon meespelen. Daar is nu geen spra ke meer van. De fatale trap heeft Rijsber gen eigenlijk al gekregen tegen Ierland tijdens de kwalificatiewedstrijd vorig jaar.” In die wedstrijd werd de Feyenoord-verdediger ook per brancard van het veld gedragen. Rijsbergen) uit het veld hadden gehaald. Natuurlijk wilde Ernst Happel niet toege ven dat hij een tactische fout had ge maakt door in die wedstrijd tegen de furieuze Schotten juist Suurbier op de gevaarlijke kopspecialist Joe Jordan te zetten. „De verklaring is heel simpel,” zei Happel, „in de interland tegen Oostenrijk in Wenen schakelde Suurbier de gevaar lijke aanvaller Krankl uit. Dat was de beste wedstrijd van Suurbier.” Daarmee wordt de beslissing van Hap pel om Suurbier aan Jordan te koppelen in feite nog onbegrijpelijker. Want de tech nisch vaardige Krankl is vooral gevaarlijk „over de grond”, terwijl het sterke wapen van Jordan zijn meesterschap in de lucht is. De beste man (Suurbier) die Happel voorhanden had om in de WK- krachtmeting tegen Oostenrijk de gevaar lijke Krankl uit te schakelen, is dus nu weggevallen. De bondscoach, die iedere tegenstander natuurlijk in het ongewisse wil laten, liet het achterste van zijn tong niet zien: „Ik weet nog niet wie ik nu tegen Krankl laat spelen. Trouwens, de opstel ling maak ik pas zo laat mogelijk bekend.” De uiterlijk onbewogen Happel maakte de indruk dat er nog altijd niets aan de hand is: „We hebben nu niets meer te verliezen. We moeten wakker worden. Er is nog veerkracht genoeg in het elftal. en eruit geciteerd hebben? Hoe direct moeten de bewijzen voor De Telegraaf zijn voordat zij iets publiceert ik heb nooit eerder iets gemerkt van een zo bewonderenswaardige terughoudend heid in haar berichtgeving. Dat er belang rijker berichten waren die de voorrang genoten (belangrijker althans voor De Telegraaf), geloof ik intussen graag. Zo werd op de plaats waar anders iets ge zegd had kunnen worden over het uitge deelde rapport van de Franse voetbal bond, gemeld dat de Oostenrijker Edu ard Krieger tijdens de training door een hond in het achterwerk was gebeten. Terwijl voor andere kranten nog altijd het aloude axioma geldt dat „hond btjt man” aeen nieuw is. maar Man bijt hond” wel. geldt voorde Telegraaf blijk- Het bezoek van de rechtsextremistische oud-piloot van de Luftwaffe Hans-Ulrich Rudel aan het trainingskamp van de West- duitsers in Argentinië krijgt nog een staartje in het Westduitse parlement. Een aantal afgevaardigden van de SPD heeft de regering middels mondelinge vragen om nadere informatie verzocht over het „door de Duitse voetbalbond (DFB) klaar blijkelijk geheim gehouden bezoek van Rudel, dat beschouwd moet worden als een provokatie van alle demokraten”. De SPD-er Wolfgang Schmidt eiste bovendien het „onmiddellijke ontslag” van DFB- voorzitter Neuberger en diens perschef Wilfried Gerhardt. Schmidt herinnerde er aan dat de voormalige Westduitse minister van Defensie Georg Leber onder druk van de publieke opinie twee jaar geleden ge» Maar Ruud Krol liet weten niet de indruk te hebben dat er nu binnen de spelersgroep een sluimerende aversie tegen hem bestaat. Toch zat het de Nederlandse aanvoerder niet lekker, dat de opmerkingen achter zijn rug gemaakt worden: „Als ik ze in een bespreking uitdaag tot een discussie zeggen ze niets”. De professionele Krol realiseert zich dat hij zelf ook niet in topvorm acteert in Argentinië: ,Maar niet alleen over verwijten moet gediscussieerd worden, ook over het spel. Als alles goed loopt, zoals vier jaar geleden in West-Duitsland, dan is er weinig discussie over het spel no dig, maar nu het slecht gaat moeten we praten. En als ik ze dan uitdaag voor een discussie, moeten ze niet hun mond houden”. Oranje mag zich dan geplaatst heb ben voor de tweede ronde, maar de prestaties nopen slechts tot beschei denheid. En in die sfeer is de stem ming in de groep ook kwetsbaar. Daarom wil Krol ook niet reageren op een opmerking van René van de Kerkhof die de Oranje-aanvoerder een „dandy” noemde. Krol: „Daar til ik niet zo zwaar aan”. Happel verkeer de ook in de mening dat René „psy chologisch aangeslagen” was: „Bij een aanval van Nederland moest hij in de buurt van de comervlag even buiten het veld gaan staan, omdat er anders een buitenspelsituatie kon ont staan. Hij sjokte toen zo langzaam terug, dat ik dacht dat hij aangesla gen was.” ROSARIO. Het toch al bruisende leven in Rosario, de op een na grootste stad van rgentinië, heeft een nieuwe injectie gekregen, nu de Argentijnse voetbalploeg daar jar drie wedstri jden voor de tweede ronde van het WK-voetbal zal spelen. Een injectie die maakt dat Rosario feitelijk voor tien dagen de hoofdstad van Argentinië is geworden. Tien dagen lang ondergedompeld zal zijn in de belangstelling van de gehele wereld, maar vooral van heel Argentinië, dat als een man achter zijn voetbalselectie staat. De derde gewonde die van het front in Mendoza kwam, is Wim Suurbier: hij liep een knieblessure op, maar moest vaak krimpend van pijn doorzwoegen, omdat de Nederlanders in de strijd tegen de Schotten al twee spelers (Neeskens en De vermoedelijke opstelling van de Oostenrijkers: Koncilia, Sara, Obermayer, Pezzy en Breitenbach, Prohaska, Krieger, Hickersberger, Jara, Kreuz en Krankl. Noodgedwongen zal Happel nu waar schijnlijk nog een vertegenwoordiger van de nieuwe lichting (Ernie Brandts van PSV) in het veld gaan brengen als voor- stopper. Tot nu toe ziin het vooral de „jongeren” geweest die het meeste élan, de meeste vechtlust in Oranje etaleerden. Vooral Jan Poortvliet, maar ook Piet Wild schut, bleven nog het redelijkst overeind tegen de Schotse aanvalsgolven. Ruud Krol („Nee, een voorbespreking voor de wedstrijd tegen Oostenrijk hebben we nog niet gehad”) voelt er kennelijk alles voor om nu ook Ernie Brandts in het veld te brengen. De samenwerking moet dan wel onmid dellijk klikken. Ruud Krol daarover: „Ik heb nog nooit samen in één team met Emie Brandts gespeeld. En een libero en een voorstopper moeten natuurlijk tot een per fecte samenwerking komen. Maar waar om zou ik geen vertrouwen in hem heb ben? Hij heeft toch een enorme ervaring opgedaan in de vele Europa- Cupwedstrijden van PSV. Dan weet hij wel wat er in het internationale voetbal aan de hand is.” Niet alleen wilden de Brazilianen geen gebruik maken van een door de organisa tie beschikbaar gesteld vliegtuig (men pre fereerde een eigen chartertoestel), maar bovendien achtte de Braziliaanse coach Claudio Coutinho de accommodatie van hotel Potrerillos waarheen de Brazilianen zouden worden ondergebracht en waar de Nederlanders de eerste twee weken van 'hun wk-avontuur verbleven, niet voldoen de om de ploeg optimaal op de wedstrijden van de tweede ronde voor te bereiden. Een klacht die overigens ook door de Neder landers werd geuit. Coutinho week derhalve met zijn ploeg uit naar een hotel in de onmiddellijke omgeving van de wijnstad Mendoza om daar de nacht door te brengen en vervol gens zelf op zoek te gaan naar een meer geschikt onderkomen. Potrerillos is een veel te koud oord, z<x oordeelde de Brazili aanse coach, die vooral in de zojuist inge vallen Argentijnse winter (met overigens overdag toch nog altijd een redelijke tem peratuur van tien tot vijftien graden) dg grootste vijand ziet voor de voetbalpresta- dwongen was na een bezoek van Rudel aan een kazerne twee generaals te ont slaan. Het zou niet meer dan „rechtvaardig en billijk” zijn als voor de twee voetbal bonzen dezelfde consequenties werden ge trokken. De Poolse aanvoerder Kazimierz Deyna zal vandaag in het duel van Polen tegen Argentinië in Rosario zijn 100e interland wedstrijd spelen. Daarmee treedt de 31- jarige luitenant toe tot de selecte groep van „centenaires”, met als leider de Zweed Björn Nordqvist. De ploeg van Tunesië mag ondanks het feit dat zij uitgeschakeld is, tot het eind van het wereldtoemooi in Argentinië blij ven. Een beloning voor het goede spel van de Tunesiërs (3-1 winst tegen Mexico, 0-0 tegen West-Duitsland en 0-1 verlies tegen Polen). Deze blijde boodschap werd tele grafisch overgebracht door de minister van Sport Hedi Nouri, in opdracht van de Tunesische president Bourghuiba. De belangstelling voor dit wereldkampi oenschap is gewoon enorm. De kranten (staan bol van de meest uitvoerige verhalen ©ver de grote voetbalsterren, radio en tele- I visie spuien van de vroege morgen tot de llate nacht diverse tv-stations zijn zo’n lachttien uur per dag in de lucht nieuws en reportages over het wereldkampioen- schap. Vier en, twintig uur voor de eerste Cllge wedstrijd van de tweede ronde, Argenti niëPolen, zijn de kaartjes voor alle drie ontmoetingen uitverkocht en wordt er druk op de zwarte markt gehandeld met prijzen, die het tienvoudige bedragen van de toch al niet goedkope entreebewijzen. Het Argentijnse volk heeft twee hobbies: gokken en voetbal. Gokken doet men nu op de uitslag van het wereldkampioen schap voetbal. Rosario met zijn meer dan één miljoen inwoners zit propvol. Een beetje wrang constateren de regionale kranten, dat er nu plotseling belangstel ling komt vanuit „La capital”. „Buenos Aires beseft plotseling dat er ook nog een Rosario is, met de grootste industrie van het land, met een zeehaven aan de zeer bret’.z en honderden kilometers lange voor 1 zeeschepen bevaarbare La Plata-rivier en met een traditie, die verder reikt dan Bue nos Aires. In deze oude stad, met een zeer modem hart, zit Polen midden in het centrum, in hotel Libertador, en het bevalt de enige Europeaanse ploeg in de tweede kwartfi- nalepoule uitstekend. „Waarom”, zegt trai ner Gmoch, „moeten we weggaan? Het eten is prima, er wordt fantastisch voor ons gezorgd. Elke wens wordt vervuld. We kunnen ongestoord trainen, we kunnen ons verpozen in de stad. De kamers van de spelers bevinden zich in een deel van het hotel, waar het geluid van het zware ver- |l keer nauwelijks doordringt. De bedden n zijn goed, kortom, wat wil ik meer. Het is gek, maar we kunnen ons midden in deze grote stad ongestoord voorbereiden. Wij zijn niet bang. We timmeren niet aan de weg. We houden ons wat op de achter grond. Laat Argentinië maar in het cen trum van de belangstelling staan”. Gmoch wacht met de definitieve opstelling tot een paar uur voor de wedstrijd. „Alles wat u leest in Argentijnse bladen, is fantasie. Ik heb nog enige twijfel over een paar spe lers.” Argentinië is het middelpunt van de be langstelling. Trainer Menotti vindt het he lemaal niet erg. Hij is wel een beetje onge rust over de reacties van de Argentijnse voetbalsupporters, als het toch eens niet goed mocht gaan. Maandagavond na afloop van een kort trainingspartijtje in het stadion van Rosa do, werden zijn spelers begroet door dui zenden supporters, die buiten het stadion op alle mogelijke manieren geprobeerd hadden iets van de wedstrijd te zien. Velen hadden er duizelingwekkende klimpartij en voor over en het ongenoegen van de politie, die de enthousiastelingen aan de benen van de muren haalde. „Die begroe ting”, zei Menotti gisteren, „benauwde me. Het was complete hysterie. Iedereen re- t er op dat we wereldkampioen wor den. Ik streef er natuurlijk naar met mijn spelers, maar zover is het nog lang niet. Ik moet er niet aan denken, hoe de reacties mendaï zuUen zijn als bet fout zal gaan. We zijn el 025 wat gewend in ons land, maar zoals porties te buiten.”

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 21