Voorlopig éénjarig contract bij AZ'67 Basketbalnederlaag ondanks goed spel GEEN PROBLEMEN VOOR STERK DSS Full Speed Fietstocht over Achterban van Teimissurprises op toernooi Birmingham zaalvoetbal modelbouw Veldfouten nekten Rooswijk Verkiezing van bestuur Hobby Sportraad laat het afweten I i, is eeif gespecJ npen d I 600 kilometer I «3 Ifchnlsch speelgoed' Pino’s leed bekerverlies Bijna foutloos veldspel Itl 4 7 Technische zaken a i ji j i Oil" ill 23 SPORT 1978 14 JUNI WOE N S D A G een voorsprong van 10 punten. en Barteljorisstraat 3, Haarlem, tel. 310987. SENSOLITE Hetkado voor hem en haar! De veilige elektronische batterij-aansteker die alleen werkt op huidkontakt (dus in de hand). Unieke techniek. Prachtige styling. Div. modellen en uitvoeringen v.a. 79,50* TANITA vurig aanbevolen! *Er is al een Tanita voor 42,50 i U ENORME KEUZE GESCHENKEN VOOR VADER i i F - I Kessler en dus 5 Kessler zet zijn handtekening onder het contract met AZ. Hans Kraay kijkt, ook al met een brede glimlach, toe. Duidelijk is dat de nieuwe trainer- Uiteraard gewaagde Georg Kessler (Van onze softbalmedewerker) 4-2-7-0-0-3-5 21 B Door dat verlies kan Nederland de beker Kees Akerboom: „aanval” (Van onze hand balmedewerker) (ADVERTENTIE) I ijks eeii yue pas edewerk- it in ee» i verricli' nt zal de it betref rangen. alsza.e» rijven e Duits 6' ischrev» IJMUIDEN. Morgenavond houdt de IJmuider handbalvereniging Full Speed haar algemene ledenvergade ring. Deze zal plaatsvinden in het Cultureel Centrum in IJmuiden en vangt aan om 20.00 uur. Behalve Klaas Koper reden ook de Haarlemmers Jaap Raven en Henk Tig- ehelaar mee, Wim Korstjens (Overveen), Piet Visser en Hielke Gorter (Zandvoort), Piet Kenbeek (Bloemendaal), Lou Rade- maker, Jon Bakker, Theo Mors en Jan Sintenie (IJmuiden) net Lou Koper (Vel- sen-Noord). e Voor AZ, dat Krankl eerder opzocht in Wenen, is dit geen haalbare kaart. AZ De nagenoeg foutloos spelende thuis club, die wel een achttal honkslagen moest incasseren, slaagde er toch nog betrekke lijk gemakkelijk in de no-run zege voor José Kuyper vast te houden. Een vooral defensief teleurstellend ope rerend Shell moest binnen één inning er varen dat DSS dit keer veel te sterk was. Terwijl de gasten op acht hits niet één keer scoorden, waren de bressen die Jeanet Lacourt en Ans Kroon in de Amsterdamse defenisie sloegen al snel goed voor runs. heeft intussen meer contacten gelegd met topspelers, tot dusverre zonder re sultaat. „We blijven ons best doen een sterke aanvaller naar Alkmaar te krij gen”, zo klonk het. Georg Kessler verder: toekomst tegemoet”, aldus de trainer coach van de Noordhollandse voetbal- ■stichting. Kessler deelde tot slot nog mee, dat George Knobel van MVV niet zijn op volger wordt bij Wacker Innsbruck, maar hoogst waarschijnlijk de Zwitser René Hossy. Dat speet hem, want Kess ler had graag een Nederlander als trai- ner-coach in Innsbruck als zijn opvolger gezien. Volgens de mededeling is Kess ler al de twaalfde trainer bij Alkmaar Zaanstreek. s 27 2510-29 Nelissen-DSS 3-0-14-3-0-x 11 José Kuyper 0-0-8-1 Shell 0-0-0-0-0-0-0 0 Hilde Foks en Monique Joost 0-2-7-9 BIRMINGHAM (UPI). De opbouw van de Wimbledonvorm verloopt voor spoedig bij Jimmy Connors. De Ameri kaan won gisteren in de tweede ronde van het toernooi van Birmingham met 6-3, 6-0 van zijn landgenoot Steve Krulevitz. De overige Amerikaanse favorieten hadden over het algemeen een slechte dag. De als vijfde geplaatste Dick Stockton werd met 6-2, 5-7, 6-2 verslagen door de 23-jarige Zuidafrikaan Bernie Mitton. De nationale tenniskampioen Louk Sanders heeft gisteren de achtste finales bereikt van de open Belgische kampioen schappen in Brussel. In de zestiende fina les versloeg hij de Chileen Hans Gilde meister met 7-5,6-1. Andere spelers, die de laatste zestien bereikten, zijn onder meer de Spanjaard Soler, de Argentijn Cano, de Italiaan Bertolucci de Fransman Deblie- ker en de Westduitser Fassbender. De belangrijkste overige resultaten: Eerste ronde: Brian Gottfried (VS)- Heinz Gunthardt (Zwits) 6-2, 7-5. Tweede ronde: Roscoe Tanner (VS)- Rohun Bavan (Eng.) 6-1, 6-4; Hank Pfister (VS)-Carlos Kirmayr (Braz.) 6-4, 6-2; Erik van Dillen (VS)-Dick Crealy (Austr.) 3-6, 6-3, 6-4; Sashi Menon (India)-John Alexan der (Austr.) 6-2, 6-3; Tom Gullikson (VS)- Jaime Fillol (Chili) 8-9, 6-2, 7-5; John New combe (Austr.)-Victor Amaya (VS) 4-6, 9- 8, 6-4; Raul Ramirez (Mex.)-David Schnei der (ZA.) 6-3, 9-8. Tevens werd duidelijk dat de achterban van de Sportraad, gevormd door de diver se belangengroepen vanuit de verenigin gen, het laat afweten. In de onlangs ge houden bijeenkomsten voor deze groepen was de opkomst zorgwekkend, hetgeen de Sportraad uitermate betreurde. „Zonder wezenlijke bindingen met de verenigingen kunnen we moeilijk een vuist maken”, aldus voorzitter Ten Hagen. De desinteres se blijkt des te meer uit het feit dat Heems kerk maar liefst 10.000 georganiseerde sportbeoefenaren kent. Tussen de ingekomen stukken bevond zich een brief van de tennisvereniging Marquette, waarin deze vereniging de raad vroeg om medewerking bij de uitbrei ding van het clubgebouw. De totale uitga ve van deze uitbreiding zal 125.000,- be dragen waarvoor bij de gemeente om een subsidiebedrag van ƒ25.000,- gevraagd zal worden. Met de bouw hoopt men bij Marquette in september te beginnen waar na men in maart de heropening van dit gebouw hoopt te begroeten. Het ledenbestand van de vereniging nam in een jaar toe met 300 leden tot momenteel 550. De Sportraad besloot de aanvraag positief bij het college van B. en W. te adviseren. De in augustus te houden vergadering zal de laatste zijn in deze samenstelling. Per september zal de nieu we raad worden geïnstalleerd. (Van een medewerker) HEEMSKERK. De bevoegdheden van de Sportraad Heemskerk zijn nog lang niet afgebakend en in zicht. Dat was een van de conclusies verbonden aan de gisteravond gehouden vergadering. Mo menteel is men dus eindelijk zover dat de samenstelling van de projectgroep, die zich met deze bevoegdheden gaat bezig houden wat vastere vormen aan gaat ne men. Vanuit de sportraad zullen drie le den in deze projektgroep zitting nemen. Had het er na de snelle Haarlemse opening nog even alle schijn van dat Shell zich zou herstellen, fouten in de derde inning ver stoorden de illussies op een beter resultaat toch nog onverwacht. Toen bovendien de Haarlemse slagploeg zich ging roeren was van een gelijkopgaande strijd nauwelijks meer sprake. Slagwerk van Wil Huisman en Loes Buenting in de vierde slagbeurt werd een inning later gevolgd door hits van opnieuw Loes Buenting en Helma Kuyper, die ook voor het werpen van relief-pitcher Monique Joost weinig ontzag toonden. Bij een 11-0 voorsprong hield DSS het voor gezien en beperkten de speelsters van Huub Kouwenhoven zich tot het veilig stellen van de no-run winst. Een opdracht, waarin de thuisclub slaagde dankzij een fraai dubbelspel tussen Loes Buenting, Wil Huisman en Ans Kroon dat Lydia Tijsterman van het redden van de eer af hield. IJMOND. De prestaties van het eerste softbalteam van Rooswijk worden dit sei zoen vooral gekenmerkt door een grote mate van wisselvalligheid. Werd vorige week nog met 6-0 BSM ingepakt; afgelo pen maandag werd er weer kansloos ver loren van de derde keus van Terrasvogels, dat vooral profiteerde van de talrijke Velsenoordse fouten. Frankrijk werd winnaar van de Decio Scuribeker door de thuiswedstrijd tegen Israël te winnen met 98-77. De stand is nu: 1. Frankrijk 7-13, 2. Italië 8-13, 3. Nederland 7-11, 4. Israël 7-10 en 5. Turkije 7-7. „Het was door de straffe wind tegen ditmaal erg zwaar”, vertelde Koper, „maar we hadden ons goed voorbereid. Slechts twee van de 105 deelnemers zijn uitgeval len. Er waren ook Fransen en Belgen van de partij en deze A-M-A-rit telde dan ook mee als Euradax-tocht”. De 47-jarige Klaas Koper rijdt de monsterrit mogelijk nog een keer. „Vijftien vind ik een mooi getal” zegt hij. Hij wil dit jaar wel probe ren om de Zilveren Arend, een internatio nale onderscheiding, te pakken. De Zand- voorter heeft daarvoor reeds ritten over 300, 400 en dan nu 600 kilometer gereden, maar moet voor die onderscheiding nog eens 200 en 1000 kilometer fietsen. Arthur Ashe had weinig in te brengen tegen de Nieuwzeelander Brian Failie (1-6, 3-6) en een andere oud-Wimbledon kampioen Stan Smith ging in een langdu rig gevecht tenonder tegen de Egyptenaar Ismael El Shafei. Deze won met 2-6, 9-8, 6-4. Smith verloor de tiebreak van de twee de set met 6-2. Verder won de 22-jarige Australiër David Carter met 6-0, 6-4 van Bob Lutz en zegevierde Victor Pecci uit' Paraguay met 6-4, 6-4 over Jeff Borowiak. Europa Meubel/Pino’s speelde in een zeer experimentele opstelling een beker duel tegen Alcmaria Victrix. De Alkmaar- se dames profiteerden hier gretig van: 18-7. Italië had snel de leiding genomen, maar moest die in de slotfase van de eerste helft afstaan. Kees Akerboom, die in de eerste 15 minuten matig had geschoten, vond opeens de juiste richting. Krijgt Aker boom zo'n „aanval” dan zijn er slechts weinigen in Europa die hem nog kunnen afstoppen. Dat lukte ook de Italianen niet. Mede door de steun van Woudstra leidde Oranje bij de rust met 38-43. Tot vijf minuten na de hervatting ging het goed (47-57). Daarna vond Italië echter het juiste antwoord op de 1-3-1- verdediging en viel de Nederlandse aanval stil. Het gevolg was dat Italië in de 15e minuut opnieuw aan de leiding kwam. Nederland slaagde er niet meer in om het tij te keren. Donderdag speelt de ploeg in Den Haag de laatste wedstrijd van het toernooi tegen eindwinnaar Frankrijk. Scores Neder land: Akerboom 24, Woudstra 20, Dekker en Limmen ieder 8, Zwiers 7, Kip 5, Ha gens 4 en Pluim 2. Topscorers Italië: Mala- goli 20, Tombolato 18, Vilalta 17 en Bru- namonti 16. Georg Kessler zei blij te zijn dat Van Doorneveld als hulptrainer aanblijft in Alkmaar. „Ik heb goede berichten over hem gehoord”. Wat AZ verder betreft: verscheidene spelers kent hij van vroe ger. Via een voetbalweekblad is hij op de hoogte gebleven van het Nederlandse voetbal. Kessler had de indruk gekregen, dat de spelersgroep van AZ sterk is, maar het aantrekken van een veelzijdige spits noodzakelijk blijkt. Gistermorgen had Kessler hierover nog uitgebreid ge sproken met Hans Kraay en Gerrit Pe ters te Zaandam. Zo werd hem meege deeld, dat de Oostenrijkse topvoetballer Krankl een jaarsalaris vraagt van 360.000 gulden en een transferbedrag van anderhalf miljoen gulden moet kos ten. Het voor vanavond op het programma staande duel tussen Terrasvogels en Tem po Team HHC is verschoven naar donder dag. Aanvang acht uur op de Elta. Wel gaan vanavond door de duels tussen BMZ-EDO en Bloemendaal en Capac-WK en Mieloo Onze Gezellen. Een aanvallend niet slecht draaiend Rooswijk heeft het tegen Terrasvogels vooral in verdedigend opzicht laten afwe ten. Niet alleen stond werpster Coby van der Lem veel vrije lopen toe, ook het Rooswijkveld ging veelvuldig in de fout. Met name het infield stelde danig teleur. Een driehonkslag van R. v.d. Vlugt deed de thuisclub al in de eerste inning uitlopen naar 4-0, waarna Rooswijk pas in de vierde inning iets kon terugdoen. Een vrije loop voor Rina de Vijlder en hits van Corry de Koning en Anneke Brouwer werden toen (Van onze sportredactie) TRIEST. Aan de successenreeks van het Nederlands basketbalteam is gister avond in het Italiaanse Triëst een einde gekomen. Na vier overwinningen op rij in het toernooi om de Europese beker voor landenploegen leed de équipe van coach Tom Quinn een nederlaag tegen Italië: 4 86-81. Georg Kessler liet duidelijk blijken, dat hij bij AZ verantwoordelijk is voor de technische gang van zaken en dat hij met manager Hans KRaay een goede samenwerking verwacht. Kessler is ook verantwoordelijk voor de samenstelling van AZ en jong-AZ en de training van beide elftallen. Zoals eerder gemeld krijgt hij als assistent Hans van Doorne veld, die dus geen hoofdtrainer wordt van Telstar. Hans Kraay ging nog eens in op deze affaire, waarbij duidelijk werd dat Telstar niet slagvaardig heeft gehandeld. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Voor een handjevol toeschouwers heeft Nelissen- DSS in de hoofdklasse softbal gister avond moeiteloos afgerekend met het hoofdstedelijke Shell. De Amsterdamse ploeg, die het zaterdag Terrasvogels in Santpoort nog knap lastig maakte, had, dit keer geen enkel verweer en moest gelaten de stevige 11-0 nederlaag incasse ren. van de Westduitse voetbalbond. Tot 1964 bleef hij daar werkzaam om vervolgens tot 1970 als bondscoach te gaan werken voor de KNVB. Kessler noemt het een leerzame tijd, maar voelde later toch meer voor het clubvoetbal. „Omdat je meer wedstrijden speelt en meer betrok ken bent bij de spelers.” Sparta was z’n eerste club, van 1970 tot 1971. Daarna tot 1973 Anderlecht, vervol gens een jaar PEC Zwolle, van 1974 tot 1977 trainer-coach van Hertha BSC in Berlijn en nu dus nog bij Wacker In nsbruck, waar Kessler uitstekende pres taties behaalde. Vrijdag wordt hij daar feestelijk uitgeluid en biedt hij de selectie van Wacker een diner aan. v. Asperen B V. Valkenswaard 04902 -1 68 10 gevolgd door een daverende driehonkslag van Coby van der Lem: 13-7. Een schitte rende aangooi van Terrasvogels- verreveldster C. Vermey maakte echter een einde aan de Rooswijk-illusies in deze slagbeurt. Het door de afwezigheid van twee basis speelsters enigszins gehavende Rooswijk had in verliezende werpster Coby van der Lem haar beste slagvrouwe: zij realiseerde drie driehonkslagen! Stand districts-tweede klasse: DSC’74 5-10, Terrasvogels 3 6-8, Pinguïns 2 5-6, Rooswijk 7-6, TYBB 2 5-4 en BSM 6-0. Het IJmuidense Pino’s speelde in Alk maar tegen de districts-eerste klasser Alc maria Victrix. Het betrof een wedstrijd uit de derde ronde van de softbalbeker. Aan gezien de IJmuidensen nogal met blessu res kampen, trad er een gelegenheidsteam op, waardoor ook de reservespeelsters nu eens aan bod kwamen. Van hen kan Moni que Blok terugzien op een goede wedstrijd als eerste-honkvrouwe. Pluspunt in dit leerzame duel was vooral het goede spel van de teruggekeerde Christel den Outer, die de laatste inning als pitcher optrad en geen runs meer toe stond. De thuisclub zegevierde uiteindelijk met 18-7. Aanstaande zondag staat voor Pino’s de belangrijke thuiswedstrijd tegen De Me teoor, koploopster in de tweede klasse, op het programma. Pino’s verschijnt dan wel op volle oorlogssterkte. 222829 Vooraf verklaarde manager Hans Kraay, dat Kessler de voorkeur gaf aan een eenjarig contract bij AZ. In feite hadden de Molenaars de oefenmeester van Wacker Innsbruck direct al een meerjarig contract willen aanbieden, maar hiervoor voelde Kessler niets. Tij dens de persbijeenkomst ging de oud- bondscoach hierop meteen in. „Ik wilde zelf een eenjarig contract, dat is een normale zaak. Mocht het een goed huwe lijk met AZ worden dan ga ik in decem ber een meerjarig contract aan. Mis schien blijf ik wel drie jaar in Alkmaar", aldus Georg Kessler, die geboren is op 23 september 1932 en in 1960 in dienst trad van de goede organisatie bij AZ en ver telde hij dat hij blij is dat Hans Kraay als manager aanblijft. De Duitse Nederlan der kent de gebroeders Molenaar al sinds 1964 en de relaties zijn van prettige aard. „Dit alles droeg er toe bij, dat ik graag bij AZ wil werken. Een kampioenschap met AZ kan ik niet garanderen. Wel zullen we ons best doen, dat AZ een toppositie behaalt zowel in nationaal als Europees voetbalverband. Als je elk jaar bij de eerste vier zit wat de competitie betreft dan maakt dit wel indruk”, aldus Kess ler. (Van onze sportredactie) ZAANDAM. Georg Kessler, de nieuwe trainer-coach van AZ’67, heeft zijn eerste directe confrontatie met de nationale pers erop zitten. Gistermid dag verklaarde de in onberispelijk pak gestoken Kessler in het AZ- hoofdkwartier te Zaandam, dat zijn op zet is de Noordhollanders komend sei zoen bij de eerste vier van de eredivisie te brengen. Over een kampioenschap wenst Georg Kessler niet te praten, om dat een dergelijk groot succes van zo veel factoren afhangt. Over zichzelf zei hij:,Ik ben ouder geworden en dus meer ervaren. Ik heb grijze haren gekregen, en ik geloof dat ik ben veranderd”. In ieder geval zat in de statige directiezaal van de gebroeders Molenaar een rustig uitziende Georg Kessler, die in keurig Nederlands zijn verhaal deed. Eén der belangrijkste agendapun ten vormt de verkiezing van het nieu we bestuur. Voorzitter P. Punt is af tredend en niet herkiesbaar. Op het moment van de samenstelling der jaarstukken was voor de functie van voorzitter nog geen kandidaat be schikbaar. Tevens is de aftredende secretaresse, mevr. Sweeren, niet her kiesbaar. Voor deze vacature heeft mevr. I. van Kessel zich kandidaat gesteld. Als opvolger voor het eve neens niet herkiesbare bestuurslid C. Molenaar tenslotte, heeft de heer J. Hoogstoevenbeld zijn kandidatuur gesteld. Onderwerp van gesprek zal ook zijn het voorstel tot (een drastische) con tributieverhoging. Deze is met name toe te schrijven aan de ongekend gro te verhoging van de contributies die de vereniging aan het Nederlands Handbal Verbond (274%) en aan de afdeling Haarlem van het NHV (10% per lid) moet gaan voldoen. Het afgelopen jaar is overigens ta melijk succesvol verlopen voor Full Speed. Niet alleen keerden de dames terug in de landelijke competitie, ook mocht de vereniging 65 nieuwe leden begroeten. Full Speed is daarmee de snelst groeiende vereniging van de afdeling Haarlem. Tevens nam de IJ muidense vereniging eind maart een nieuw verhard veld in gebruik. Met de huidige accommodatie en met de kleed-, douche-, en opslagruimte is het echter nog steeds droevig gesteld. Zaterdag zal Full Speed de kampioensteams van het afgelopen jaar uitbundig gaan huldigen. Hiertoe wordt een feestdag georganiseerd in de „Duin- en Dennenschool” aan de Willemsbeekweg. Voor de jeugdteams worden 's mid dags van 14.00 uur tot 17.00 uur diver se activiteiten op touw gezet. terwijl voor de senioren en junioren 's a- vonds vanaf 20.00 uur het een en ander zal worden georganiseerd. (ADVERTENTIE) TABOOTA L 1® Haarlem (Spaarnehal): tweede klas C: Hempie Hempie-Teiefonia 3-6; Geel Wit-Vermande zn. 3- 6; tweede klas D: Turn Tum-Van Meeuwen BC 4- 1; M. de Vries-FC Diykx 4-1; derde klas F: Teaching Team-PSV Velsen 2-10. Haarlem (Beiineshal): res eerste klas B: Bloe- mendaai 2-DSC’74 2 (Bl’daal 2 n.o.); CBS 2-DGS Smul 2 (CBS 2 n.o Geel Wit 2-SC Robeo 2 2-1; Kennemeriand 2-Otte Eagles 2 0-3; res derde klas E. DSC’74 4-DVS 4 2-7 o 066 tweede Mae C Fiaee 2-DSC 74 14); Komduur 2- Zomerzorg 2 2-2; DVS 2-DS6 2 (WS 2 n.o.); nes. derde Mas D: Internationaal 2-Spaemearaoete 3 3-4, Van Mnoi—on BC 2-Score (Van een medewerker) HAARLEM. Veertien pure toerrij ders uit de contreien van Haarlem en de IJmond hebben de 600 kilometer lange monsterrijwieltoertocht Amsterdam- Maastricht-Amsterdam gereden. Klaas Koper uit Zandvoort volbracht deze fiets- marathon reeds voor de veertiende keer. „Ik zal trachten zo snel mogelijk de juiste formatie bij AZ te krijgen en het elftal zal dan zo weinig mogelijk worden ver anderd. Voorts probeer ik het juiste con cept te vinden voor de speelwijze.” coach zich nog geheel moet instellen op AZ. In de afgelopen jaren slaagde hij er bij diverse clubs, onder meer Anderlecht en Wacker Innsbruck in om jonge spelers in het elftal in te passen. En met groot succes, want verscheidene van hen haal den de nationale selectie. Met nadruk stelde Georg Kessler dat hij nauw be trokken is bij het transfer beleid bij AZ. In dit opzicht verwacht hij een goede samenwerking met de manager. „De si tuatie bij AZ is thans ideaal. We moeten rustig gaan werken, niets forceren en dan gaan we beslist een goede voetbal- Terrasvogels 3 B. Kappert: 3-4-13-3. Rooswijk 0-2-14-0-3-0 10. Coby van der Lem: 4-11-11-10. meer ervaren” „Ik ben ouder Ij 1 joor Gal verities k.«h iveueridim ue Kjeivei i Su Iliet meer winnen. De nederlaag was niet het gevolg van slechter spel in vergelijking met de vorige duels. Integendeel, Neder- land speelde opnieuw een zeer goede wed- strijd en had vijf minuten na de rust zelfs 3 >,|i

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 23