AVONDJE THEATER IN ALPHA Zorg over te grote toeloop van cliënten Afscheid van politiekorpschef W. J. de Ruiter examens Slachthuis IJmond schreef 10.000-ste probeert omzet te verhogen burgerlijke stand Ridderschap ter bekroning van uitzonderlijke carrière ■aHDüIJN S KEUKENSbv I* abonnee in Kabeltelevisie [y I fëj ,"-d 39.75 29.75 j Zomerpantalons Overhemden WEGOMLEGGING Wandkleden van mevr. Houtkoper in bibliotheek KGIJ- VIERING Koopjes voor een gulden op verkoopdagen BEVERWIJK Beducht Uitbreiding 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 8 VRIJDAG JUNI 19 7 8 1 6 1 Off. dealer Lois, Levis- z en Bobosbroeken LANGE NJEUWSTRAAT 185 (Noordarcade) UMU1DEN wit en khaki met korte mouw Als u zelf uw keuken wilt veranderen om de arbeids- loonkosten uit te sparen begeleiden wij u toch met onze hulp en vakkundige adviezen. F. TT* 1 F Gereformeerde Stichting voor Maatschappelijk Werk floreert (ADVERTENTIE) ’i Werktuigbouwkunde: (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. Uit het jaarverslag over 1977 blijkt dat de Gereformeerde Stichting voor Maatschappelijk Werk in de IJmond uitstekend floreert, in tegenstelling tot de tweede instelling voor maatschappelijk werk in deze regio, die ontstond uit een fusie van verschillende orga nisaties in de algemene Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Midden-Kennemerland. Deze laatste stichting raakte na de fusie in een crisissituatie, tijdens welke de opheffing werd aangekondigd en het personeel ontslag is aangezegd. Naar een mogelijkheid voor voort zetting van het werk van deze stichting wordt thans nog gezocht. BEVERWIJK. Met ingang van maan dag 19 juni zal de Laan van Blois tussen de Bankenlaan en de Westertuinen, de Wes- tertuinen en de Burgemeester Bruinsma- laan gedurende 3 dagen wegens asfalte- ringswerkzaamheden bij gedeelten voor alle rijverkeer worden afgesloten. De weg- omlegging zal ter plaatse met borden wor den aangegeven. BEVERWIJK. Tijdens de vie ring van de Kritische Gemeente IJ mond op zaterdagavond 17 juni zal onder meer worden ingegaan op de dumping van radio-aktief af val en op de hongerstaking van de Chilenen; twee gebeurtenissen die terecht ge durende de afgelopen weken zoveel publiciteit hebben gekregen. De collecte tijdens deze viering is bestemd voor de vrijheidsstrijders in Nigaragua. De priester-dichter Ernes to Cardinal was onlangs in Neder land. Hij vroeg vooral om financiële ondersteuning voor zijn volk, dat vecht voor vrijheid in plaats van de diktatuur onder Somoza. De bezoekers van de viering van zaterdag kunnen in de Vredevorst- kerk ook de tentoonstelling bekijken, die tot dan toe in het stadskantoor in Beverwijk heeft gestaan over het woonwagencentrum IJmond. Deze tentoonstelling poogt bij de bevolking van de IJmond meer begrip te wek ken voor de noodzakelijkheid van de stichting van verschillende kleinere kampen in onze regio. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Met de onderschei ding tot ridder in de orde van Oranje- Nassau is donderdagmiddag in „De Vrij- burcht” de uitzonderlijke carrière be kroond van hoofdinspecteur-korpschef W. J. de Reuter van de gemeentepolitie in Heemskerk wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het woord „uitzonderlijk” kwam uit de mond van de hoofdofficier van justitie in Haarleih, mr. J. L. Andrea, toen deze de loopbaan schet ste van de heer De Ruiter, van jong agent aan het bureau Warmoesstraat in Amster dam via zelfstudie tot inspecteur, hoofd inspecteur en korpschef. De Stichting Kabeltelevisie gaat er van uit, dat gezien de hoge aanmeldingsper- centages, nu gerekend kan worden op uit eindelijk ruim 11.000 abonnees. De laatste zullen, naar het zich laat aanzien, in febru ari 1969 worden aangesloten, waarmee het project „aanleg kabeltelevisie” in Bever wijk achter de rug is. Zaterdagavond treedt in de Beverwijk- se Alpha-soos aan de C. H. Moensstraat het Nationaal Hekel Cabaret op. In het te bieden programma tonen de cabaretleden zich bepaald niet te beroerd om op scherp zinnige wijze de vinger op de wonde van de maatschappij te leggen en de heden daagse ontwikkelingen te bekritiseren. Het avondje theater in de soos begint om 21.30 uur. BEVERWIJK. Het comité, dat zich beijvert om gelden in te zamelen voor een werkweek voor de gehandicapte kinderen van „Heliomare”, houdt op drie achtereen volgende zaterdagen een verkoop van kle ding en boeken: op 17 en 24 juni en 1 juli in het pakhuis van Bloem en Padding aan de Creutzberglaan. De verkoop begint ’s mor gens om 10 uur en duurt tot ’s middags 4 uur. Alle goederen worden tegen een spe ciale prijs van een gulden aangeboden. L GEBOREN: Daniëlle A. M. d.v. P. J. M. de Wit en J. Drent; Jelle G. z.v. R.C.D. Offerhaus en A. de Vries; Erik E. J. z.v. L.A.M. de Wildt en L. de Wolff; Sven E.B. z.v. C.C. Davidson en W.M. Baltus; Tim z.v, W. J.T.M. Vermeu len en H.J.M. Bruin; Rosana d.v. A. Palma Conejo en A. Romero Roman. ONDERTROUWD: J. de Wilde en H.C. Ferguson; L.T.M. Zonneveld en J.T. Steen; W.L. Vernout en A. Kossen; P.M. Schelvis en E.J.C. Nie man; P.A. Meijer en C. M. Jansen; J.P. Walstra en G.W.M. Hekker; L. Klok en A.C.M. Hoogeveen. GEHUWD: J. Ilbrink en J.M. Kuiper; R. Schruijer en M. A. Verheul; G. M. du Maine en A.S. van der Tuin; G.C. Heijne en I.B. van den Brand. OVERLEDEN: J. M. Aardenburg, 85 jaar, gehuwd ge weest met F.H.J. Beentjes; J. de Graaf, 82 jaar, gehuwd geweest met B. van den Brom; B^R. Suijk, 67 jaar; D. de Boer, 69 jaar; G. Lem, 73 jaar. V (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vertegenwoordigers van het algemeen bestuur van het Slacht huis IJmond, de slagersvereniging en het slachthuispersoneel hebben een advies commissie gevormd, die zal onderzoeken welke mogelijkheden er zijn om de omzet te vergroten. Dit is donderdagavond be sloten tijdens de vergadering van het al gemeen bestuur van de Vleeskeurings dienst Slachthuis IJmond, die in het Stadskantoor werd gehouden. De Gereformeerde Stichting sloot zich destijds na een lange periode van onderhandelingen niet bij de fusie aan en bleef dus als kleine instelling zelfstandig voortbestaan. Ondanks de pressie tot schaalvergroting van het ministe rie verleende dit ministerie bij uitzondering toch toestem ming voor dit zelfstandig voortbestaan. De Gereformeerde Stichting bleef destijds buiten de fusie en staat nu dus ook buiten de ontwikkelingen die zich in het eerste half jaar van 1978 hebben voorgedaan met betrekking tot de andere stichting in de IJmond. In een verklaring in het jaarverslag kenschetst de Gerefor meerde Stichting die ontwikkelingen als „verontrustend”. Wenckebach MTS, Parallelweg, Bever wijk. Geslaagd MTS-opleiding: afdeling Bouwkunde: T. M. Beentjes, B. W. H. van Dijk, C. P. N. Groen, G. J. M. de Groot, C. A. Hoekstra, R. Janssen, B. M. Kos, A. Matton, C. J. Riem, R. F. Roos, A. P. J. Steenstra, J. G. Wesselman, J. A. van Kaam, J. van Ess, A. B. C. de Jonge, S. C. M. Min. Afdeling Elektrotechniek: R. M. Admi-, raai, R. A. den Bak, C. A. D. Berkhuizen, J. J. Butter, G. J. J. Dekker, P. Duin, J. G. Dijkman, A. B. Hoffman, C. J J. Harsveld, S. A. Jenema, N. Koomen, A. W. H. Lensen, H. J. J. van der Meij, C. P. Poel, J. M. A. Popma, A. J. Rodenburg, R. M. T. van Ruiten, N. S. de Ruijter, G. J. Schoorl, H. S. P. Spoelstra, W. C. van der Steen, P. J. J. Timmer, B. A. F. van Tol, P. J. W. Trieling, R. P. J. Welboren, M. de Wildt, W. J. Aardenburg, A. M. Beemsterboer, A. M. A. Hakvoort. Afdeling Werktuigbouwkunde: R. Blom, F. de Boer, J. C. M. Castricum, J. C. M. Conijn, J. B. van Gellekom, G. C. J. de Groot, H. C. de Groot, R. I. de Jong, R. L. J. M. Klomp, R. Kolster, J. B. G. Koop, F. J. Maahnan, T. de Rooij, J. S. Siemensma, E. A. K. Snel, J. C. van Straten, R. G. W. Wienen, P. W. T. Bouwmeester, T. J. M. Heus, A. P. Retel, A. G. Langendijk, W. C. Wijte. WAGENINGEN. Landbouwhoge school. Geslaagd voor- het doctoraal- examen/ingenieursdiploma: Moleculaire wetenschappen H. de Ruiter, Beverwijk; Cultuurtechniek A. van den Brink, Velsen (met lof); Voeding mevrouw E. J. de Bats, Heemskerk. HEEMSKERK. Van 7 juni tot en met 5 juli is er in de bibliotheek aan de Beneluxlaan een expositie van wan, dkleden. De creatieve maakster van deze kleden is mevrouw Houtkoper uit Beverwijk. De wandkleden, die zijn ontstaan door applicatiewerk en weeftechnieken, met daarop als ver siering allerlei natuurmaterialen, zijn geïnspireerd door de cultuur uit Noorwegen in welk land mevrouw r i Houtkooper graag vertoeft. De Bever- wijkse werkt als vrijwillig medewerk ster enkele middagen in de biblio theek. Burgemeester J. H. Kok van Heemskerk somde op hoeveel de heer De Ruiter de laatste ruim vier jaren in Heemskerk heeft weten te bereiken voor en met het korps. In die tijd bouwde hij het korps van de grond af op tot een volwaardig korps. Aan de bijna kwart eeuw in Amsterdam, had de heer De Ruiter volgens burgemeester Kok wel wat Amsterdamse trekjes over gehouden: zijn relativeringsvermogen, zijn humor en zijn handigheid, ook wel tact genoemd. „U hebt hier het vertrouwen gewonnen van de oudere rijkspolitieman nen, maar ook van de jongeren in het korps met haast de al genoemde eigen schappen bekwaamheid en een grote in zet”. Een bloemstuk voor mevrouw De Ruiter, een horloge en een oude school plaat van de streek waarin de scheidende korpschef is geboren, de stad Kampen, waren de cadeaus van het gemeentebe stuur. Burgemeester Kok kon daarbij de benoeming tot Ridder bekend maken en de versierselen opspelden. onze keukens zijn niet alleen goed, maar ook eenvoudig zelf te monteren. zijn er plotselinge problemen, U kunt ons altijd bellen, ook 's avonds en zaterdags moet onverhoopt de elektra en/of gas en waterleiding verlegd worden dan kunnen onze monteurs dit voor u doen. Durft u het tegelwerk niet zelf aan? wij sturen u een tegelzetter, of onze stuka door maakt de wanden vlak en u lijmt de tegels er zelf op. KOM GERUST EENS LANGS, WIJ GE VEN U VRIJBLIJVEND ALLE INFOR MATIE. CASEMBROOTSTRAAT 22 IJmuiden HOEK TROMPSTRAAT Tel. 02550-22254 In dit verband is in het jaarverslag de volgende verklaring aan het jaarverslag toegevoegd door het bestuur: „Mochten de ontwikkelingen leiden tot een toeloop van cliënten bij de Gereformeerde Stichting voor Maatschap pelijk Werk, dan zal het bestuur zich dienen te beraden op de consequenties van het uitgangspunt in de statuten dat luidt: „De stichting heeft ten doel het verrichten en bevorderen van maatschappelijk werk in de ruimste zin des woords, ten behoeve van de leden van de Gerefor meerde Kerken van BeverwijkZHeemskerk, Velsen, IJ muiden, Santpoort, de Chr. Gereformeerde Kerk in de IJmond, de Baptisten Gemeenten in de IJmond en verder voor een ieder die van haar diensten gebruik wil maken. Principieel wenst het stichtingsbestuur niet aan dit uit gangspunt te tornen, maar een te grote toeloop kan tot beperkingen dwingen”, aldus de verklaring. BEVERWIJK. De Stichting Kabel Televisie Beverwijk schreef donderdag de 10.000-ste abonnee in. Daarmee werd het streefgetal, waarop de exploitatieop- zet van de kabeltelevisie werd gebaseerd, nu reeds overschreden. Op dit moment zijn ruim 6600 aansluitingen in bedrijf. Dat die beduchtheid van het bestuur niet overdreven is blijkt uit de cijfers en feiten uit het jaarverslag voor zover deze betrekking hebben op contacten die buiten de ge meenschappen van de aangesloten kerken vielen. Dat er door de kleine instelling met slechts twee maat schappelijk werksters in dienst een indrukwekkende hoe veelheid werk kon worden verzet, wordt in het jaarverslag vooral ook toegeschreven aan de zeer gerichte en effectie ve inschakeling van wat wordt samengevat als „het ach terland” en aan de medewerking van een grote groep vrijwilligers(sters) in bejaarden werk, jeugdwerk, preven tieve zorg en nazorg. „Dankzij de hechte en brede basis in het achterland en het vermogen zeer velen te mobiliseren en te motiveren kunnen de maatschappelijk werksters veel meer werk verrichten dan waartoe zij in staat zouden zijn bij een individuele aanpak, waarbij zij los zouden staan van het achterland”, aldus een zinsnede in het jaarverslag, waarin het bestuur verder stelt: „Dat we in de toekomst deze werkwijze waarmee we ons bestaansrecht hebben bewezen en die thans tevens past in het streven van het ministerie van CRM nog verder willen uitbreiden”. Het Slachthuis IJmond houdt dit jaar rekening met een nadelig saldo van 77.000,-. In de eerste vijf maanden van dit jaar werd er 823.460 kilogram geslacht, hetgeen op jaarbasis op 316.000,- bete kent. Daar de begroting uitgaat van 464.000,-, levert de post een verlies op van 148.000,-. De voordelige resultaten van de overige baten en lasten bedragen 71.000,-. De verlaagde omzet dit jaar schrijft het algemeen bestuur toe aan het vertrek van een grossier en een gebruiker. De laatste laat thans slachten op het Haar lemse slachthuis, waar lagere tarieven dan in Beverwijk worden gehanteerd. Het ge bruikerstarief in de IJmond bedraagt thans zestien cent. De grossier heeft zijn bedrijf beëindigd. Op 7 juni is in het Stad huis te Velsen een gesprek gevoerd met de slagers om door openheid van zaken een einde aan de geruchten te maken als zou het bestuur hebben besloten de exploitatie van het slachthuis niet verder voort te zetten en het te willen verkopen. I De hoofdofficier van justitie in Haarlem, mr. Andrea, stelde vast, dat het maar weinig korpschefs gegeven is alle rangen van de politie te hebben doorlopen. Hij prees vooral het organisatorisch vermo gen en de soepelheid van de heer De Ruiter en memoreerde dat deze in de korte tijd dat hij in Wormerveer werkte er in slaagde via de wijkraad een goed contact op te bouwen met de Zuid-Molukse gemeen schap; een contact dat tot op heden nog bestendigd is gebleven met die wijkraad. Goede contacten waren er ook met de justitie. „U hebt uw uitzonderlijke loop baan te danken aan uw eigen grote kwali teiten”, aldus de officier. Na hem sprak de nieuwe korpschef W. Broersen, die op 3 juli officieel als zodanig wordt geïnstalleerd, maar die al enkele maanden in Heemskerk werkt. Lang ge noeg om te kunnen vaststellen, dat de heer De Ruiter geen gemakkelijke taak heeft gehad in deze gemeente, maar nu een goed en enthousiast korps met een goede sfeer achterlaat. Daartoe hebben vooral ook de menselijke contacten van de heer en me vrouw De Ruiter mev de korpsleden per soonlijk veel bijgedragen, was de conclu sie van „Willem II” ten opzichte van „Wil lem I”. Deze populaire benamingen vielen maandag, toen het politiekorps tijdens een besloten bijeenkomst afscheid nam van zijn korpschef, volgens deze op een onver getelijke en hartverwarmend spontane wijze. Namens de korpschefs van gemeentepo- litie in Noord-Holland belichtte de Haar lemse hoofdcommissaris A. Molenaar oud-commissaris van Beverwijk Mole naar was deze middag ook aanwezig nog eens de „glanzende carrière” van Burgemeester J. H. Kok feliciteert het echtpaar De Ruiter, nadat hij de scheiden- de korpschef het ridderkruis heeft opgespeld. Gezien de ontwikkelingen met betrekking tot de andere instelling is het bestuur kennelijk beducht voor een te grote toeloop van niet bij de genoemde kerk aangesloten leden, omdat men op basis van de statuten gehouden is hulp te verlenen „aan een ieder die van haar diensten gebruik wil maken”. Principieel wil men zich aan de statuten houden, maar dat zou praktisch bij een grote toeloop tot moeilijkheden kunnen leiden. C0S' de heer De Ruiter, waaraan veel jonge politiemensen zich zouden kunnen spiege len. Daarbij kwam ook de rol van de scheidende korpschef in de strijd tegen de Duitse bezetter, zijn verdiensten als docent en examinator van de politieopleiding en zijn vriendschap en collegialiteit ter spra- Raadsnëstor H. Boerée legde eerst grote nadruk op de rol van mevrouw De Ruiter en haar warme belangstelling voor het wel en wee van de korpsleden om voorts zijn diepe respect te betuigen voor de wijze waarop de heer Öe Ruiter in korte tijd het dappere ploegje” politiemensen van we leer heeft doen uitgroeien tot het korps zoals het nu is. Wat de nieuwe taken van de politie betreft noemde de heer Boerée de korpschef „een voorloper”. De commandant van de plaatselijke brandweer A. M. Baardemans gewaagde van een fijne samenwerking tussen de korpsen die naar hij hoopte bestendigd zal worden. „Een man naar ons hart”, was de kwali- fikatie van de vice-voorzitter van de perso- 1 neelsvereniging van de gemeente, de heer N. I. E. Rozemeijer. En deze man begon zijn dankwoord met te vertellen, dat hij deze ene maal geen „boodschap” had voor hoe het allemaal verder moet en kan, maar dat hij daar alleen stond als een dankbaar mens die uitzonderlijk prettige jaren in Heemskerk heeft doorgebracht. Zijn onderscheiding beschouwde hij als een onderscheiding voor het gehele korps. Zeer vele genodigden benutten hierna de gelegenheid om afscheid te nemen van de korpschef en hem te feliciteren met de hoge onderscheiding. RB Ad

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9