Pino’s na nederlaag NICOLS LIET in degradatiegevaar HET AFWETEN Kostbare zege voor Bloemendaal Koplopers maakten geen fout sportpuntigj Titels naar zusjes Lambeck a I BEEKHUIS Titelkansen voor Kinheim ZAALVOETBAL .L 1 9 JUNI 19 7 8 io-**»» AUTOVERHUURBEDRIJF L SPECIAAL VERHUUR personenbussen bestelbussen LUXE VERHUUR Ford Fiësta - Ford Escort - Mazda 323 - Mazda 616 - Opel Kadett I® TORRICELLISTRAAT 32 IJmuiden. Tel. 02550-10179 4 MAANDAG - - sportief I I X. (Van onze softbalmedewerker) Shell l-0-0-0-0-0-0 l Hilde Foks 1-6-9-2 Terras vogels verpletterde Schoten: 14-1 (ADVERTENTIE) «88» 1ste De gde ela) i de op de ast Voor Tetramin Nicols is het seizoen 1978 tot nu toe bijzonder triest verlopen. De bestuurderen hadden besloten om dit maal geen Amerikanen aan te trekken en de jongeren een kans te geven. Echter, het doel was wel om bij de eerste vier te eindigen om in ieder geval aan de strijd om de landstitel te kunnen meedoen. Het heeft niet zo mogen zijn. De jongeren kregen hun kans, maar op Hans Lemming (derde honk) en Ron Girol- di (pitcher) na mislukten de experimenten. (Van onze honkbalmedewerker) IJMOND. Was het vorige week Roos wijk dat zich positief in de kijker speelde, ditmaal viel het Santpoortse Terrasvo- Sparks (6-5 en 2-8), terwijl de achterstand op Rooswijk geheel genivelleerd werd. De ploeg van coach Rob Frie verloor twee maal van lijstaanvoerder Storks, dat za terdag niet over gebrek aan geluk te kla gen had. Rooswijk 2-144444-14 4. Bert Böek ling: 8-3-64. Storks 144444444 Bronsgeest: 14-1-9-1. Een foutloos spelend Rooswijk heeft een bijzonder ongelukkige nederlaag geleden tegen koploper Storks. Bij een 3-1 voor sprong in de achtste inning kreeg pitcher Bert Böekling het eigenlijk voor het eerst echt moeilijk. Raimond Bronsgeest en Roy van den Dungen Gronovius bevolkten toen het tweede en derde honk. De lange Roos- wijk-pitcher leek de zaak echter vakkun dig op te lossen. Eerst zond hij Roy Ersilia met 3-slag de dugout in en vervolgens leek een door Cor Pot hoog in het infield gesla- score (0-1), maar voor het overige hield de Rooswijkdefensie, met aan het hoofd de sterk spelende pitcher Bert Böekling, knap stand. De vlotte achterstand werd door de thuisclub al in de gelijkmakende eerste slagbeurt omgezet in een 2-1 voorsprong. Met twee man uit, sloegen Rob Visser en Gé van der Lem zich op de honken, waar na Bert Böekling zijn ploeggenoten thuis- sloeg met een uitgelezen hit in het mid field. In de tweede inning was het opnieuw raak: Ben Manshanden kon scoren op een knappe honkslag van Frans Bakker. Hier na zag het lange tijd ernaar uit, dat Roos wijk, geheel in overeenstemming met de krachtsverhoudingen, zou gaan zegevie ren, doch in de achtste inning verstoorde Rob Lucas op wrede wijze de Velsen- noordse illusies. HAARLEM/IJMOND. Bij de start van de tweede helft van de competitie hebben de koplopers Tempo Team HHC en Terrasvogels in de softbalhoofdklasse andermaal aangetoond, dat de strijd om de „erfenis” van Nelissen-DSS nog slechts een kwestie van deze twee ploegen is. Op kop handhaafde HHC zich moeiteloos door een 9-1 winst op Onze Gezellen, ter wijl Terrasvogels op twee punten achter stand goed blijft volgen na een niet ge makkelijke 4-2 zege op Nelissen-DSS. Aan de staart van de ranglijst behaalde Bloemendaal met 3-2 een belangrijke over winning op Capac-WK. BMZ-EDO ver overde een gedeelde derde plaats door Shell met 5-1 kansloos te laten. Mieloo Onze Gezellen 0-0-l-0-0-0-0=l An- nelies Tesselaar 2-3-9-2 Tempo Team HHC 0-04-0-1-2-2=9 Fredy van Offeren 4-0-6-1 Een wederom foutloos opererend HCC heeft twee innings tevergeefs naar openin- gen in de Onze Gezellendefensie gezocht. Nelissen-DSS 0-0-0-2-04-0 2 Jocé Kuy- per en Kitty Liefting 2-1-8-4 In een aantrekkelijk duel heeft runner- up Terrasvogels tegen Nelissen-DSS de grootste moeite gehad om aan de goede kant van de score te komen. Een zich aanvankelijk uitstekend verdedigend DSS kwam pas in de moeilijkheden in de vierde inning toen de Birds met succes naar het wapen van de stootslag grepen. Even leek het nog mis te gaan toen Ludy van Mourik op de thuisplaat sneuvelde, maar een gave hit van de produktieve Gerda Treuren brak via Ineke Akkerman de score toch open. Lang duurde de vreugde van Terras vogels echter niet. Nog in dezelfde inning overmeesterden Petra de Groot, Ans Kroon, Jocé Kuyper en Annemiek Mul het werpen van Els Koks, die aan de thuisclub twee runs moest toestaan. Aanvallend bleef het echter daarbij. Terrasvogels kwam daarentegen in de slotfase onstui mig opzetten. Eerste liet een tweehonkslag van Gerda Treuren door Marit Kreischer de gelijkmaker aantekenen, terwijl in de laatste inning Jocé Kuyper opnieuw diep moest buigen. Hits van Els Koks, Ludy van Mourik en Ineke Akkerman gekoppeld aan een tweetal veldfouten brachten DSS op de knieën. En ook al mocht Kitty Lief ting daarna de schade tot twee runs beper ken, veel kon ook zij niet meer aan de nederlaag veranderen. In de derde inning streefde EDO, dat zonder Marja van Dusschoten aantrad, de thuisclub voorbij na slagwerk vn Truus Ruiter, Jet Sikkema en Wil Kuypers. Twee innings later herhaalden Jet Sikkema en Wil Kuypers deze prestatie en werd met 3-1 verder afstand genomen. Een ongeïnspi reerd spelend Shell moest in de laatste BMZ-EDO 0-0-2-0-l-0-2=5 Marian van Ginhoven 3-3-5-1 In een traag verlopende wedstrijd is Shell er geen moment in geslaagd EDO te bedreigen. Slechts openingsslagvrouwe Saskia Aussen troefde Marian van Ginho ven in de eerste met een driehonkslag af. (Van onze softbalmedewerker) IJMUIDEN. Na de gisteren geleden nederlaag tegen koploper Meteoor in de tweede klasse softbal wordt het voor Eu ropa Meubel/Pino’s duidelijk oppassen geblazen. Het gat tussen de Umuider- ploeg en het Haarlemse EHS bedraagt inmiddels vier punten en aangezien twee teams tot degradatie gedoemd zijn, is de situatie er voor Pino’s niet beter op ge worden. Een handicap vormde voor de thuisclub wellicht de afwezigheid van werpster Mar- ga Stevens, waardoor nu Christel den Ou ter voor het eerst sinds haar come-back een hele wedstrijd op de werpplaat heeft gestaan. Zij deed het echter uitstekend, maar moest helaas lijdzaam toezien hoe haar veld haar op belangrijke momenten niet voldoende ondersteunde. De thuisclub kende een zeer ongelukkige start. Een vangfout van outfieldster Han- neke Ligthard, een stootslag-honkslag van Meteoor-uitblinkster Andrea Goedkoop (kortestop) en een veldfoutje van Yvonne Kansen, gekoppeld aan een doorgeschoten bal en een wilde worp bezorgden de Am sterdamse dames wel erg eenvoudig een 0-3 voorsprong. Pino’s kreeg echter de kans om terug te komen. Jolanda van Waveren scoorde na hits van Betty Rood- zant en Ria Dammers (beste slagvrouwe met 3 uit 4), doch ondoordacht honklopen deed verdere scoringskansen teloor gaan. Nadat een fraai dubbelspel van Betty Roodzant en Ria Dammers Meteoor in de tweede inning van scoren afhield, ontke tenden de Amsterdamse dames in de der de slagbeurt een hevig offensief. Een vrije loop voor Annie Joosten en hits van Gon- nie Symons en Andrea Goedkoop, die een perfecte dag aan slag had (4 uit 4), vorm den de basis voor vier hits, zodat Pino’s geconfronteerd werd met een 1-7 achter stand. Het pleit voor het karakter van de IJmuidense dames, dat de thuisclub bleef knokken voor een beter resultaat. Catcher Nel Wijker verkleinde de ach terstand dan ook na een honkslag van Ria Dammers, maar kort slagwerk alsmede enige kostbare veldfouten van Pino’s be zorgden de lijstaanvoersters een riante voorsprong (2-12), die tot en met de vijfde inning in tact bleef. Pas in de zesde inning slaagde Pino’s erin, nog iets terug te doen. Een hit van opnieuw Ria Dammers en 4-wijd voor Annelies van der Does lever den door goed honklopen en een fout op een korte klap van Yvonne Kansen, twee runs op, zodat Meteoor uiteindelijk met 4-12 zegevierde. (Van onze tennismedewerker) HAARLEM. Hoewel tennis reeds de tweede sport qua aantal beoefenaren in Nederland is, lijkt de top steeds kleiner te worden. Dat bleek dit weekend bij de districtsjeugdkampioenschappen van het district Haarlem. De titels" bij de meisjes gingen alle naar de zusjes Lembeck, de titel bij de jongens tot en met 18 was voor Hans Schmidt, eveneens uit Zandvoort, die in de finale Marco Winter de winnaar in de groep t/m 16 versloeg. Op de overwinning van de bezoeksters viel verder weinig af te dingen, al was de zege wel geflatteerd te noemen. Zeker nu Wim Dreyer Christel den Outer als pitcher achter de hand heeft, is de situatie voor Velsens enige tweedeklasser ook lang nog niet hopeloos. Het Amsterdamse Meteoor daarentegen maakt duidelijk aanspraken op een plaats in de eerste klasse. De Nederlandse dames hebben tijdens het internationale turntoernooi in Sjang hai een goede prestatie geleverd door in het landenklassement met 180,75 punten voor Frankrijk en Japan op de vijfe plaats te eindigen. Het organiserende land China werd eerste met 193,10 punten voor Roe menië met 191,85 punten. De Verenigde Staten is winnaar gewor den van het zeslandenwaterpolotoernooi voor jeugdploegen in Utrecht. Hongarije werd tweede en Nederland eindigde als derde. eneenhalve inning werd Schoten kansloos naar de slachtbank geleid. De Haarlem mers maakten zelfs gebruik van drie pit chers, die geen van allen de Santpoorters een halt konden toeroepen. In de tweede inning begon Terrasvogels aan zijn triomf te bouwen. Arie Paap sloeg een kapitale homerun, met Frank Koks en Willem Hurkmans (beiden een honkslag) op de kussens: 3-0. Voor Alfons Beentjes betekende dit het einde van zijn heuvelmiddag. De gehele Santpoortse ploeg bleef zich echter uitle ven aan slag, zodat ook voor Van Kooten en De Groot weinig eer was weggelegd. Uitblinkers aan slag waren bij Terrasvo gels Arie Paap en Frank Koks (beiden drie honkslagen uit vier beurten). De Haarlemse eer werd gered door Her man van Os, na een driehonkslag van Rob van der Zande. Geheel in stijl besloot Terrasvogels de wedstrijd met een flonke rend dubbelspel van Wil Kuijpers en Arie Paap. Stand eerste klasse A: Storks 18-30, RCH 17-20, OWO 17-18, Sparks 18-18, Schoten 18-16, Terrasvogels 18-14, Roos wijk 18-14 en Hoofddorp 18-12. EUROPA MEUBEL/PINO’S 14-144-2- 0=4. Christel den Outer: 2-3-7-6. METEOOR 344-2-344 12. Petra Goed koop: 2-4-5-2. ben ack Ne- 750 tot eik- Terrasvogels 0-0-0-1-0-1-2 4 Els Koks 24-6-1 ter- am 6-1, est- wm i in s in ster ree- an- ink ens dor i de 1,5 ht- er- -,a- ;en de la ms Lu- de die id. ar- oel or- zas i te lap irio ter- i, 4 23, urs ast mi en, len te- >rt- er. ki rs- en se- •al m- ro- •d- sh pi- de :8e lij sel en de en •or sen n, 5 vende slagbeurt definitief toe. Hans Tuyn kwam door 4-wijd op de kussens, waarna Roy van den Dungen Gronovius hem bin nensloeg via een driehonkslag en op zijn beurt werd thuisgebracht door een hit van Roy Mulder. Het vijfde punt tenslotte, kwam tot stand na een tweehonkslag van Rob Lucas, de homerunhitter van de vori ge dag, en een driehonkslag van Capriles. Na dit slaggeweld maakte Frank in den Bosch (0-1-0-0) het heuvelwerk af voor de Velsenaren. Schoten 24444-1444444 3. Rob van der Zande: 11-3-7-4. Terrasvogels 1-0-0-0-1-0-0-0-1-0-0-0 3. Arie Paap: 12-2-6-2. In een gelijkopgaande, uiterst boeiende partij hebben Schoten en Terrasvogels el kaar twaalf innings lang in bedwang ge houden, zoals dat ook al eerder dit seizoen gebeurde. De Santpoorters openden de score via Peter Kuijpers (vierwijd), die scoorde na een tik van zijn broer Wil Kuijpers. Rob Koehorst, die via een twee honkslag de honken bereikte, scoorde na een stootslaghonkslag van Alfred Huges en een fout op een tik van Pieter Molendijk de gelijkmaker, waarna Huges zijn ploeg aan de leiding hielp na een squeeze-play met Hugo Kuyer. Terrasvogels kwam in de zesde inning terug. Nadat eerst Rob Harder sneuvelde op de thuisplaat, scoorde Peter Kuijpers de tweede Santpoortse run, door de thuis plaat te stelen: 2-2. Toen Schoten via een tweehonkslag van Arie Bogaart opnieuw een voorsprong nam, leek Terrasvogels de nederlaag niet meer te kunnen ontlopen. In de negende inning kwamen de „Vogels” echter toch nog terug, hetgeen zeer zeker verdiend te noemen was. Arie Paap, door velderskeus op de honken gekomen, werd door een stootslag van Guus van Dee naar het twee de honk geleid, waarna Huib-Jan Tijl de gelijkmakende run binnensloeg (3-3). In de verlenging hielden beide teams elkaar vol komen in evenwicht, zonder nog scorings kansen te creëren. Terrasvogels 0-3-3-7-0-1-x 14. Huib-Jan Tijl: 6-2-54. Schoten 0444-144 1. Alfons Beentjes, Wim van Kooten en Teun de Groot: 6-3-15- 2. Eindelijk, in de return tegen Schoten, is de aanvalskracht van Terrasvogels eens volledig tot uitdrukking gekomen. In zes- Haarlemse slagbeurt nogmaals twee runs toestaan. Vrije lopen voor Marian van Ginhoven en Wil Kuypers lagen aan deze runs ten grondslag, terwijl een Amster damse fout en een honkslag van Yolanda Vierhout voor de rest zorgden. Bloemendaal 0-1-0-14-0-1 3 Yolanda Steyn 34-4-6 Capac-WK 04-04-0-2-0 2 Anja Parle- vliet 2-1-6-5 In een duel waarin veldfouten troef wa ren heeft Bloemendaal tegen Capac-WK twee uiterst kostbare punten opgeleverd. Onnodig moeilijk maakten de Whites het zichzelf door een via Simone van Dijck en Marjan Dijkstra veroverde voorsprong toch nog prijs te geven. Veel vreugde be leefde Capac-WK echter niet aan de gelijk maker. In de zevende en laatste slagbeurt was het namelijk Bloemendaal dat alsnog de winst voor zich opeiste. Een winnende run, die op naam van Wilma Mostermans kwam toen Monique Fris de bal voor een driehonkslag van haar knuppel liet ketsen. Hoe zwak er tactisch aan beiden zijden werd gespeeld, werd nog eens onder streept door een volstrekt overbodige bot sing op de thuisplaat tussen Monique Fris en de Haagse catcher Erica Bohnen op een moment dat de wedstrijd in de laatste slagbeurt al lang en breed beslist was. Stand: Tempo Team HHC 15-28, Ter rasvogels 15-26, Nelissen-DSS 15-18, BMZ-EDO 15-18, Shell 15-10, Bloemen daal 15-8, Capac-WK 15-6, Mieloo Onze Gezellen 15-6. Toen echter in de derde inning de weg naar de thuisplaat was gevonden, was het wel direct goed raak. Bereikte Mary Boek hout de kussens nog op een vrije loop, voor vuurwerk zorgden Betty Veenstra, Fredy van Offeren en Yvonne Semé dat met Els Spee op de honken goed was voor vier runs. Wel mocht Nanda Augustin daarna op een tweehonkslag van Tineke Hoender dos de eer redden, een zonder Marijke Sytsma liesblessure aantredend HHC was niet meer te stuiten. Enerzijds slag werk van Eelly Nijhuis, Els Spee en Yvonne Semé en anderzijds vrije lopen en veldfou ten deden HHC een gemakkelijke zege behalen. In de return heeft een opnieuw goed spelend Rooswijk niet wéér de kans gehad Storks te bedwingen. Aanvallend lieten de Hagenaars geen kans onbenut, terwijl Storks bovendien kon bogen op een agres sievere slagploeg dan Rooswijk. Gé van der Lem bezorgde zijn ploeg overigens wel een voorsprong in de tweede inning na een opofferingsslag van Bert Böekling, doch het Haagse antwoord liet niet lang op zich wachten. Roy van den Dungen Gronovius (tweehonkslag) en Roy Mulder profiteerden van een fout op een tik van Cor Pot. Nadat eerst Rooswijk, via Geert van Wielink nog op gelijke hoogte kwam, sloeg Storks vervolgens in de ze- vier zouden worden gehaald faalde de ploeg volkomen. Morton liet twaalf honk slagen aantekenen tegen zeven maal drie slag en twee maal vier wijd. Niet best, maar gezien de cijfers van zijn rivaal op de Bussumse heuvel Eddy Tromp die 2-9-7 scoorde ook weer niet zo slecht om zonder meer met 8-4 te verliezen. Echter het Nicols veld begin vijf fouten en dat mag toch niet bij een ploeg, die voor de laatste kans vecht. Alles wat fout kon gaan bij Nicols of wat tegen kon zitten ging dan ook fout en zat tegen. Ook in Bussum bij de return was het niets dan ellende. Al in de tweede inning kreeg Nicols op het werpen van Ron Giroldi vijf runs te gen. De Haarlemmers geloofden er daarna zelf niet meer in en de vijftien honkslagen en drie veldfouten, die de HCAW- slagmensen meekregen, zorgden voor een 10-4 Bussumse overwinning. Nicols kan zich in de rest van de competitie de won den likken en zich voorbereiden op een nieuw hopelijk glorieuzer seizoen. Kinheim zal in de top alleen de Haarlem se eer moeten verdedigen. Ongetwijfeld zal de ploeg van Badmintonpad dit met grote inzet doen. De formatie beschikt over veel kwaliteit in de breedte hetgeen blijkt uit het feit, dat ondanks blessures er met het inschakelen van andere spelers goede resultaten worden geboekt. Zater dag tegen Fresh Up Quick sloeg de pech- duivel in volle hevigheid toe, toe vlak voor het begin van het duel pitcher Bob Cox door een door Fokke Jelsma geslagen bal aan zijn onderbeen werd geblesseerd. Ten einde raad werd een beroep gedaan op Hans van Holstein (20) die als gelegen- heidspitcher meer zijn nut had bewezen. Hij kweet zich met verve van zijn taak, maar kon, door de 10 honkslagen die hij moest toestaan plus de twee Kinheim veld fouten tegenover de 12 honkslagen en één veldfout van zijn Quickcollega, de 6-4 ne derlaag niet verhinderen. In de Spaamestad werd het wel een triomf voor Kinheim. De grieperige Nol Beenders heerste als nooit tevoren op de heuvel. Zijn cijfers: 15-0-2-1 spreken boek delen. Kinheim won met 2-1, waarbij het tegenpunt ontstond uit een homerun van Louisa Jacobs. De Kinheim punten kwa men in de derde inning tot stand toen Wiebe de Vries en Fokke Jelsma na knap slagwerk (ook nog van Herm Haak) kon den scoren. Cijfers: Fresh Up Quick: 1 0 0 1 3 1 0 0 x 6; Wera Kinheim: 010001002 4. Werpers: Louisa Jacobs (9 inn) 7-3-12-1, Hans van Holstein (8 inn) 4-5-10-2. Wera Kinheim: 0 0 2 0 0 0 0 0 x 2; Fresh Up Quick: 000000100 1. Werpers: Nol Beenders (9 inn) 15-0-2-1, Carlos van Heiningen (8 inn) 5-1-4-2. Homerun: Louisa Jacobs, solo (Quick). TETRAMIN Nicols: 001000003 4; Nikon HCAW: 201120020 8. Werpers: Douglas Morton (9 inn) 7-2-12-5. Eddy Tromp (8*/3 inn) 2-9-7-Z, Bart de Wilde (2/3 inn) 04-14. Nikon HCAW: 0 5 0 1 3 1 0 0 x 10, Tetramin Nicols: 000020101 4.Werpers: RonGiroldi (4*/« inn) 74-12-3, Dik Jan Leurs (4>/s inn) 44-34, H. de Vries (8 inn) 4-3-8-3. De stand: Unique Giants: 18-26, Nikon HCAW 18-24, Amsteltijgers 18-24, Wera Kinheim 18-23, Ola UW 18-20, Tetra min Nicols 18-17, Sparta 18-17, Olga Ado 18-12, Fresh Up Quick 18-11, Eurostars 18-4. Storks 04-2444-2-1-x 5. Jerry Rem- merswaal: 74-4-2. Rooswijk 0-1444-1444 2. Jan Berk hout en Frank in den Bosch: 5-5-5-3. net 41 Ide ese Pe- gels op door goede resultaten. Aan de dubbel tegen Schoten hielden de „Birds” drie punten over. Zaterdag werden de punten na twaalf innings nog broederlijk gedeeld, maar gisteren gaf Terrasvogels de Haarlemmers geen enkele kans (14-1). Hierdoor is de equipe van voorzitter Her man Driessen één punt uitgelopen op Hoofddorp, dat de punten deelde met gen bal een prooi te worden van Böekling, waarmee de derde nul een feit zou zijn. Een misverstand tussen de pitcher en zijn eerstehonkman Gé van der Lem zou ech- De Lembeck-zusjes domineren momen teel het Haarlemse meisjes-tennis. Jongste Lembecktelg Jolanda versloeg Digna Ke telaar (6-4, 6-2) en behaalde de titel in de groep tot en met 12. Oudere zus Alice Lembeck stond zowel in de finale tot en met 14 als in die tot en met 16 tegenover Vera Bruggeman. Vera Bruggeman deed het uiterste, maar het klasseverschil met Alice Lembeck, indoorkampioene van Ne derland, was te groot. Xandra Weller, in de categorie tot en met 16 door Alice Lembeck in de halve finale teruggewezen, trof, door het opgeven van Monique Lembeck, in de eindstrijd van de oudste leeftijdsgroep tot en met 18 de oudste Lembeck-vertegenwoordigster, Edith. Xandra Weller speelde zeer sterk, maar de titel was voor Edith Lembeck (6-4, 6-3). De jongenstitel tot en met 12 werd door Willem Jan Moerman behaald in een finale tegen Jasper IJtsma. Wijnand van den Boom, een uitstekende runnerup kwam via een zware driesetwinst in de finale tegen Maarten Mes, een veelbelovend ta lent, in de groep tot en met 14. Wijnand v. d. Boom dwong zijn opponent tot het uiter ste, maar in een driesetter moest hij de titel aan Maarten Mes laten (6-3, 4-6, 6-3). Maar ten Mes stond ook in de eindstrijd bij de categorie tot en met 16 tegen Marco Win ter, en hier ging laatstgenoemde met de hoogste eer strijken na een pittig gevecht (7-5, 6-3). Marco Winter betrad andermaal het gravel in het slotgevecht van de oudste jongensgroep. Daar trof hij Hans Schmidt, die een ijzersterke indruk in de voorgaan de partijen had achtergelaten. Hans Schmidt besliste ook deze partij in zijn voordeel (6-3, 6-3), maar mede omdat zijn optreden enige nonchalance niet ontzegd kon worden, wist Marco Winter zijn oppo nent flink tegenvuur te geven. RCH Cementbouw speelt morgenavond de in haalwedstrijd tegen de tegenstanders van het afgelopen weekend Cornea Cats OWO. De wed strijd wordt gespeeld aan de Kruislaan in Am sterdam en begint om half acht. De zonder twijfel zeer getalenteerde jeugdspelers, die Nicols heeft opgeleid konden de zware taak nog niet van de gerenommeerde eerste negental spelers overnemen. Verder speelt bij het misluk ken van de pogingen van het Nicolsteam om zonder Amerikanen toch bij de eerste vier te eindigen het keer op keer falen van werper Douglas Morton een zeer belang rijke roL De Amerikaan die nu al vele jaren zijn werperstalenten voor Nicols in zet en die vorig seizoen geen enkele maal verloor is volledig uit vorm en heeft tot nu toe van de negen wedstrijden die hij op de heuvel kwam er pas twee gewonnen. On getwijfeld liggen de tegenvallende resulta ten van Morton ten grondslag aan de af gang van de landskampioenen. Daar komt dan nog eens bij, dat de prestaties aan slag ook bijzonder tegenvallen. De hitters bij Nicols zijn nauwelijks in staat om een deuk in een warm pakje boter te slaan. Al met al draait de Haarlemse kampioens- ploeg slechter dan ooit te voeren. In het zeer belangrijke duel zaterdag tegen HCAW waarbij het er om ging of de eerste ter desastreuze gevolgen hebben. Niet al leen scoorde Bronsgeest nu het tweede Haagse punt, maar hierna sloeg de volgen de Haagse slagman, catcher Rob Lucas, de bal ongrijpbaar voor het Rooswijkveld het outfield in, goed voor een homerun met twee man op de honken: 3-5. Storks kwam trouwens ook goed uit de startblokken. Na een tweehonkslag open de Roy van den Dungen Gronovius de Haarlem (Spaarnehal): derde klas E: Soc. Toshaba-HBC 4-4; Ripperda-Old Smuggler Stars 6-4; Spaamwoude- Haarlem 2-3; B S Wonen-Van Egmond 5-2; SVHB-Fluor (SVHB n.o.). IJmuiden: res. derde klas D: Spaarnevo- gels 3-Haarlem 2 9-1; Score Advertising 3-Intemationaal 2 2-11; Ripperda 2-Van Meeuwen BC 2 1-1; De Burg 2-DVS 3 2-2; Onze Gezellen 2-North End 2 1-5. Rooswijk-catcher Cor Berkhout (vallend) bereikt veilig het tweede honk. Betty Roodzant (Pino’s) komt te laat op het tweede honk. De bal is reeds gevangen door Gerda Voogt (Meteoor). (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Voor Tetramin Nicols viel dit weekeinde het doek. De landskampioenen 1977 verloren twee maal van Nikon HCAW en werden daar door verwezen naar de zes op de laatste J plaatsen eindigende clubs, die, te begin nen volgende week, met elkaar gaan uit- M maken wie er volgend jaar weer in de eerste klas mag uitkomen. HCAW kon al na de eerste overwinning met 8-4 op a Nicols in het Pum Mulierstadion feestvie- P ren want de Bussumers eindigden hier door bij de eerste vier. In Bussum werd H Nicols ten overvloede nog een keer met H 104 aan de zegekar van de ploeg van coach Cees Herkemij gebonden. De ande re vertegenwoordiger van Haarlem in de Hoofdklasse Wera Kinheim kon de klaar liggende vlag hijsen. UW, de enige club die de plaats van Kinheim bij de vier hoogst op de ranglijst eindigende ploegen kon betwisten kreeg zaterdag met 12-6 van Amsteltijgers klop, waardoor het 6-4 verlies dat Kinheim tegen Fresh Up Quick leed er niet meer toe deed. Karei Crouwel en zijn mannen gaan nu in de komende weken tezamen met het als eer ste gepaaltste Unique Giants, HCAW, dat op de tweede plaats werd geklasseerd en het als derde op de ranglijst staande Am steltijgers stijden om het kampioenschap van Nederland. Kinheim kwam dus als laatste in de groep, met drie punten ach terstand op leider Unique Giants. De Haarlemmers hebben hierdoor nog alle kansen om dit seizoen nu eens niet als tweede maar als eerste te eindigen. 5. Raimond

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15