NIEUW BORD BIJ PLANTSOENEN EN GROENSTROKEN Wedstrijden landelijke ruiters in kring midden-NoordhoIland [politienieuws ■P veilingen, beverwijk i f. x c es BEL? 1 Jongetje brak been Meer dan tweehonderd deelnemende paarden Achtervolging door politie Jazz in Hoeve Adrichem Weer granaat gevonden fSSftUÜ natuurlek beter! I As J heen de Bontkollektie 78/79 Revival Jazzband in Beverwijk Winkeliers slaags met belagers /O rx j Er* BEVERWIJK-HEEMSKERK JUNI 978 MAANDAG 9 MA/ X ~-A» N7 9! De grootste bontspeciaalzaak in uw omgeving Nieuw bord Regels VEL de wir heeft k belang volop, opgeze de hie mensn klagen kompleet, met keus uit meer dan 1000 bontmantels en nu met het voordeel van 10% zomerkorting i *1 Naar de weg Groenten i Al F X Ruiters in Heemskerk w naar de weg verwezen <■■■-•■■ A De amazone op deze foto neemt de regels correct in acht. Rechts op de rijbaan en niet door groenstroken, berken op plantsoenen. A De (Van een medewerker) (ADVERTENTIE) :.ól len, maar daar hebben we het ditmaal niet over. 1 5 1 1 I Gemeente en politie hebben naar oplos singen gezocht die de ruitersport mogelijk maken maar ook de klachten en de grote kosten ten laste van de gemeenschap kun nen opheffen. Het rijden op de openbare weg kan ge vaar opleveren, maar als een paard eigen lijk niet geschikt is om zich in het normale verkeer te begeven, of de ruiter niet be kwaam genoeg om dat paard goed onder controle te hebben, dan zou zo’n paard ook eigenlijk niet op de weg moeten verschij nen. Brandjes. De Beverwijkse brandweer moest zaterdagmorgen uitrukken voor een begin van brand in het clubgebouw van ,,De Reisduif” aan de Kerkstraat. De scha de aan het gebouw kon beperkt blijven tot rond de vijfhonderd gulden. De politie sluit brandstichting niet uit. Zaterdagavond raakte een container aan de Ringvaartweg met oud papier in brand. Geluidsoverlast. De Beverwijkse po litie werd in het weekend enkele malen betrokken bij geluidsoverlast in de Oran- jebuurt. Bemiddelingspogingen hadden aanvankelijk succes maar tenslotte moest er toch een drumstel in beslag worden genomen. Er zijn echter andere redenen, waarom de ruiters de groenstroken prefereren. Ten eerste rijdt het prettig, zo’n galop door een (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het volkstuinencom plex aan de Zeestraat is vrijdagavond een granaat gevonden. Het projectiel is door de politie onschadelijk gemaakt. De plantsoenendienst heeft nu een ver keersbord laten maken, dat bij de betrok- HEEMSKERK. Op een weiland ach ter de flats bij de wijk De Die zijn zater dag de kringwedstrijden voor paarden en pony’s gehouden. De organisatie berustte bij de vereniging „De Commandeurs”. De wedstrijden begonnen ’s morgens al om half negen en deze werden ’s middags omstreeks half zes besloten met een mas saal défilé. Het is een uitstekend georganiseerde en geslaagde paardensportdag geworden, waaraan door meer dan tweehonderd paarden is deelgenomen. Dit festijn stond onder auspiciën van de Koninklijke Fede ratie van Landelijke Rijverenigingen. Als bondsvertegenwoordigster was mevrouw I. Immink-van der Huys aanwezig. De uitslagen waren: Paarden: Rijbaan 1: 1. T. van den Brug, paard Ybarba, Heiloo e.o. 61,5 p. Rijbaan 2: N. van Haaster, Proton, Starrenburg 67 p. Rijbaan 3: mej. T. Wheel, Azar, Zaanse Ruiters, 63,5 p. Rijbaan 4: mevrouw A. Kalverboer, Philandra, Schermer, 63,5 p. Rijbaan 5: J. Klomp, Forneass, Beijart, 66 p. Rijbaan 6: W. Schutte, Aladin, Duinrid- ders, 68,5 p. Rijbaan 7 Caprilli: mej. L. Dekker, Ceciel, Amethijst, 129 p. B springen: mej. P. Öudshoorn, Tango, Kennemer Ruiters. Jammer, dat vele deelnemers hun auto of veewagen verkeerd parkeerden, waar door zij bij het wegrijden een parkeerbon van de politie op hun ruit aantroffen. „Als dat bord dan geen rechtsgeldigheid heeft, waarom zullen we ons er dan iets van aantrekken,” zullen stellig de ruiters bedenken. Zo eenvoudig ligt dat echter niet, want de wet schrijft voor dat ruiters Het laat duidelijk zien dat de groen strook of het plantsoen verboden is voor ruiters, want er staat een fraai paard met een ruiter op afgebeeld. De funktie van dit bord is, dat het de ruiters verwijst naar de openbare weg. Het bord is op zichzelf niet rechtsgeldig, want de wegenverkeerswet kent alleen het bord „verboden voor vee- en trekdieren” en daar staat een koe op afgebeeld. Als men die borden bij de plant soenen zet snapt geen ruiter wat hij met die koe te maken heeft. Daarom heeft de plantsoenendienst in Samenspraak met de politie de koe vervangen door een ruiter. ken groenstroken en plantsoenen wordt geplaatst en waarvan wij een afbeelding hierbij hebben afgedrukt. Het is uniek voor Nederland, naar eigen ontwerp. B springen, groep 1: Conny Beukers, Isabel 29 p., Schildknapen; groep 2: Da nielle, Le Belle, Levendel, 30 p. als gewone verkeersdeelnemers gebruik moeten maken van de openbare weg. Op grond daarvan kan de politie dus optre den, maar dat is eigenlijk het laatste wat men zou willen doen. Daarom nu eerst de waarschuwingsborden. In de komende tijd zal de politie, verwijzend naar die nieuwe borden, eerst vriendelijk verzoe kend en waarschuwend optreden. Men hoopt daarmee te bereiken, dat de ruiters zelf zich aan de regels zullen gaan houden, zodat het probleem prettig kan worden opgelost. Blijkt dat niet het geval te zijn dan volgt het stadium waarin bekeuringen zullen vallen, maar de politie zelf hoopt dat het zover niet zal komen. Om dat te voor komen is contact gelegd met de manege houders met een vriendelijk verzoek om medewerking. Gemeentebestuur en politie willen de ruiters namelijk allerminst we ren uit Heemskerk, maar zij vinden dat het plezier van de ruiters niet ten koste mag gaan van veel gemeenschapsgeld. Een ander probleem van de vele paar den in Heemskerk is dat van de uitwerpse- Als de ruiters in de toekomst al of niet gedwongen gebruik gaan maken van de openbare weg, kan dat natuurlijk wel pro blemen opleveren voor het verkeer. Maar paard en ruiter hebben nu eenmaal het recht om zich op de openbare weg te bevinden. Daarvan uitgaande is het zaak, dat de ruiters, maar ook de andere ver keersdeelnemers zich aan de regels hou den. Veilig Verkeer Nederland heeft re centelijk een artikel gepubliceerd, waarin wordt gesteld, dat het met een paard of pony deelnemen aan het verkeer jaarlijks gevaarlijker wordt. „Ruiters vergeten nog al eens, dat een paard geen auto met gas en rempedaal is, maar een levend wezen dat een eigen wil heeft, soms nukkig is en ergens van kan schrikken. Een behoorlijke beheersing van de rijkunst wordt noodza kelijk geacht, alvorens men op een verant woorde wijze met paard of pony de weg op kan gaan. „Het is erg riskant wanneer nog te onervaren ruiters zich laten verleiden tot een buitenrit,” aldus deze circulaire, waaraan we verder ontlenen: „We kennen ze wel, die automobilisten die het kennelijk leuk vinden om luid toeterend een paard te passeren of het dier rakelings voorbij te gaan. En de bromfieters die onnodig spektakel ver oorzaken om een paard van streek te maken.” Enkele regels voor de ruiter: „Een ruiter mag met zijn paard niet ko men op voet- en fietspaden of op wegen, die uitsluitend voor het snelverkeer zijn bestemd.” Het rechts houden, voorrang verlenen en richting aangeven zijn andere grondregels voor de wettelijk tot het langzame verkeer gerekende ruiter. Een ruiter is verplicht om een half uur na zonsondergang en een half uur voor zonsopgang licht te voeren. lange groenstrook zonder last te hebben van het overige verkeer. Maar daar komt bij, dat de paarden van de maneges veelal gezien geen beslag hebben dat geschikt is voor de rijweg, maar voor een zachte on dergrond. Laten zij de paarden wel op de juiste wijze voor de weg beslaan, dan is het beslag weer niet goed voor de manegeter- reinen. Veel uiters vervoeren daarom hun paard in een aanhanger of als het om een groep gaat in een trailer naar het duinter- rein en dat is eigenlijk de ideale oplossing. Zij parkeren de wagens veelal bij de Oude- nijk en kunnen dan meteen de ruiterpaden in het PWN-terrein op. Maar niet iedere ruiter kan beschikken over een auto met een aanhanger die geschikt is voor het vervoer van het paard. Dus blijft Heems kerk, als gemeente waar zeer veel paard wordt gereden, met het probleem zitten. Haarlem Barteljorisstraat 5 Tel. 023-320425 Amsterdam Van Baerlestraat 84 Tel. 020-711042 Hilversum Winkelcentrum Hilvertshof Tel. 035-47326 V d P ri S< h b g S v ii e g <3 a a (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Beverwijkse politie zette in de nacht van zaterdag op zondag een achtervolging in, toen een wegpiraat in een Alfa Romeo met veel te hoge snelheid over de Vondellaan reed. De man koerste naar de pont, keerde daar om en zette zijn tocht met nog grotere snelheid voort rich ting Zaanstad. De Zaanse politie was in middels per mobilofoon gewaarschuwd en bij de brug over de Nauernasche vaart was een blokkade gemaakt. Van de 45-jarige Beverwijkse bestuurder is het rijbewijs in beslag genomen. De deelnemers kwamen uit midden- Noord-Holland. Allen moesten een indivi duele dressuur proef afleggen en onder meer meedoen aan een gecombineerde sprong- en dressuurproef om een voldoen de aantal punten voor een hogere klasse te verwerven. Publiek en de buurtbewoners leefden volop mee. Enkele omwonenden kwamen zelfs met wijn aanlopen voor de organisatoren. x yMI Het zijn nu de irissen van buiten die een ruime plaats innemen en in verschillende soorten en kwaliteiten worden aangebo den. Men betaalde er van 6 tot 25 cent per stuk voor. Naast deze bolbloemen kwamen er meer gladiolen uit de kas en deze no teerden tot 35 cent per stuk. Lelies deden het vorige week beter: er werd van 20 tot 71 cent per stuk voor betaald en een partij tje gele tijgerlelies haalde een gulden per tak. Veel belangstelling bestond er voor de anjers. Partijtjes van de nieuwe oogst brachten het tot 53 cent per stuk. Rozen noteerden van 12 tot 55 cent. Ook de Frees- ia ging vlot weg, woensdag nog een partij tje tot 34 cent per stuk. De eerste nerinen van kweker Van Keu len leverden tussen de 130 en 165 cent per stuk op. De buitenbloemen zijn goed aan de prijs. Voor een goede bos duizendschoon werd rond de twee gulden betaald. Allium deed tot 75 cent per stuk en pioenrozen leverden van 30 tot 65 cent per stuk op. De aanvoer van perkplanten werd min der, maar was nog altijd ruim voldoende om aan de grote vraag te kunnen voldoen. Potplanten zijn er nu in een ruimer sorti ment en de vraag is nog niet „zomers”. BEVERWIJK. In de „Duncan Jazz Bub” aan de Beverwijkse Nieuwstraat 7 treedt op donderdagavond van negen uur af de Revival Jazzband op. Bekendheid kreeg de band toen deze eind 1976 werd uitgenodigd om de opening van de Joseph Lam Jazzclub in Amsterdam op te luiste ren. Het Marriott Hotel bood de formatie daarna een contract aan voor een weke lijks optreden in .de Windjammer Bar. Ein de april 1977 verscheen de eerste lp onder de naam „African Queen”. De bezetting van de Revival Jazzband is: Cees van den Heuvel trompet/vocals, Sjoert van Overeen klarinet/vocals, Jan Meeuwisse trombone, Max Rodriques Nu nes bas, Richard Endlich banjo en Louis Lassanet, die Kuuk Griep, drums, ver vangt omdat deze laatste op vakantie is. Pony’s: Rijbaan 1, ind. dressuur pony’s: 1. Simone Oly, Perino, 63 p. Sterneo. Rijbaan 2: Anja Blaauw, Fernado 56 p., Klein maar Dapper. Rijbaan 3: Jolanda Kramer, Ma rijke 64 p., Amethyst. Rijbaan 4: Mark Loleodes, Totot 56 p. Rijbaan 5: Sylvia van der Veer, Leondros 61 p., Beemster Rui ters. Rijbaan 6: Yvonne Zimmer, Calimero 59 p., Leeghwater. Rijbaan 7: Janny de Ridder, Peppy 68 p., Beyart. Rijbaan 8: Geerje Bakker, Renske 64 p., Amethyst. Rijbaan 9: Karteen Oosterwal, Rexles 62 1 p., Kennemer Ruiters. Rijbaan 10: Arno Gruis, Linda 63,5 p., Zaanse Ruiters. Rij baan 11, Caprilli cat. A, B en C: Stephanie Lubbers, Stormu, Commandeurs. Rijbaan 12: Maroi Wijnschenk, Matasja, 130 p., Klein maar Dapper. BEVERWIJK. De Alcmar Rock Foun dation van Ruud Jansen en Helen Shep herd oogstten dinsdag 13 juni veel succes in de Adrichem Hoeve. Zij keren daar omstreeks half september terug, want de Alcmar Brown Blues en Jazz Society kon digde aan, omstréeks die tijd in samenwer king met de Adrichem Hoeve een Bluesy Rhythm From the Dutch West Coast- avond te willen organiseren met zes mede werkende orkesten onder welke de Alc mar Rock Foundation met Helen Shep herd. Tijdens die avond zouden life- opnamen worden gemaakt voor een lp onder dezelfde naam. Dinsdag 20 juni komt Jaap Dekker met zijn boogie-set in de Adrichem-hoeve, aan gevuld met de in Beverwijk populaire Rob Kruisman. BEVERWIJK. Het koelere weer heeft de vraag naar bloemen aan het ein de van de vorige week doen toenemen en de groei geremd. Bij een gunstig aanbod kwamen de prijzen vrij goed te liggen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een winkelier aan de Zeestraat bemerkte vrijdagavond om half twaalf dat een paar knapen stonden te urineren in zijn winkelportiek. Toen hij daar iets van zei werd hij mishandeld. In de winkel werd door de knapen verder gevochten met een invalidenkruk en een bromfietshelm. De winkelier moest naar het RKZ worden gebracht, maar hij kon na behandeling naar huis. In zijn winkel is een glazen vitrine vernield. HEEMSKERK. Zaterdagavond tegen twaalf uur verleende op het kruispunt Duitslandlaan-Hoogdorperweg een 36- jarige Heemskerkse automobilist geen voorrang aan een fietser. Achterop de fiets zat een 10-jarige jongen die zo ongelukkig kwam te vallen dat hij z’n onder- en boven been brak. Hij is in het Jozefziekenhuis opgenomen. A Het nieuwe verkeersbord van de Heemskerkse plantsoenendienst: verbo den voor ruiters. Bloemkool is nog schaars en duur: tot 380 cent per stuk. Dat is een prijs waar de peulentelers niet wakker van liggen, want voor dat produkt werd tot 1190 cent per kilo betaald. Snij- en sperziebonen noteerden van vijf tot zeveneneenhalve gulden per kilo. En wat te zeggen van een kilo prei tot 290 cent. Voordelig was er niets te koop, of het zou een bosje raapstelen moeten zijn voor 20 cent. Zelfs de rabarber woensdag moei lijk te verkopen noteerde vrijdag tot 105 cent per bos. Er werden vorige week al wat aardbeien aangevoerd, maar deze week verwacht men er meer. De prijzen waren vrijdag: aardbeiden 210-225 per pondsdoos, andijvie 25-62, bloemkool 150-380, bospeen 74-135, selde rij 15-50, komkommer 22-52, kroten 42-76, peterselie 15-58, peulen 650-1190, poste lein 32-70, prei 156-290 per kilo, raapstelen 15-20, rabarber 65-105, radijs 25-55, snijbo nen 470-580, sperziebonen 630-750, spina zie 73-142, sla 15-43, spitskool 74-84, uien 28-43 per bos, waspeen 50-105, krulpeter- selie 95-99, bosprei 51-86, asperge 630-670. Volgens adjudant Jongsma van de ge meentepolitie zouden de problemen al grotendeels opgeheven zijn als de ruiters zich aan de regels van de wet zouden houden en als gewone verkeersdeelne mers gebruik zouden maken van de open bare weg en niet meer van de groenstro ken. Op de groenteveiling verliep de handel vorige week verrassend. Wat in het begin van de week nog onverkoopbaar was, leverde aan het einde van de week weer een goede prijs op. De sla zorgde voor de grootste verrassing. In het begin van de week werden er nog geen drie stuivers voor neergeteld en vrijdag was daar niet eens sla met een licht randje voor. De eerste kwaliteit liep in prijs op tot 45 cent per krop. Hetzelfde gebeurde met de an dijvie, waar prijzen tot 62 cent per kilo voor werden betaald. Ook al een verras sing bij de spinazie: tot 142 cent per kilo en in het midden van de week nog hoger. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Er lopen zo langza merhand zoveel paarden en ponies met ruiters en amazones in en door Heems kerk dat dit verschijnsel om maatregelen vraagt. Gemeentebestuur en politie stel len zich positief op ten opzichte van de ruitersport, maar dan moeten er wel be paalde regels in acht worden genomen. Heemskerk heeft de ruiters veel te bie den: een bijna ideaal gebied met vele en goede ruiterpaden op het PWN-terrein en het strand. Volgens de politie heeft nie mand daar last van de ruiters die zich daar volledig kunnen uitleven. De moei lijkheden beginnen daar waar de ruiters zich door Heemskerk heen naar deze ter reinen begeven. Wat de eigen maneges betreft geschiedt dat over betrekkelijk korte afstand. Maar steeds meer ruiters uit bijvoorbeeld Bever wijk en Uitgeest rijden via Heemskerk naar PWN-terrein of strand. En dat ge beurt dan niet over de openbare weg, maar via de groenstroken en plantsoenen of via de wegbermen. Daar ontstaat grote scha de, vooral als de paarden bij wat nat weer gaan gelopperen en dat gebeurt veel om dat men het eigenlijke doel, het PWN- terrein, snel wil bereiken. Uren zijn in de recreatieve paardensport kostbaar in de letterlijke zin. De paardenhoeven veroor zaken tijdens de galop op draf diepe gatén in plantsoenen, groenstroken en bermen en dat levert grote problemen en kosten op voor de gemeentelijke plantsoenendienst. De wieltjes van de maaimachines blijven namelijk in de gaten steken met als gevolg veel reparaties, maar ook grote schade door de gaten en door het feit dat deze niet goed meer kunnen worden gemaakt. BW A Meer dan twee honderd paarden namen deel aan het défilé, waarbij fraaie patronen werden gereden. Ook de parade werd zo’n massaal gebeuren. H r w

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 4