Wimbledon: BJORN BORG ALS EERSTE GEPLAATST sportpuntiq Argentijnen niet zo optimistisch meer HAARLEM OPNIEUW Reglement duidelijk Vergeefse solo Ludo Peeters NAAR NEDERLAAG „IK WILDE ER TEGEN WEST-DUITSLAND ZO IN’’ I VELSEN KRIJGT i VERLICHTING s I 19 SPORT 19 7 8 20 JUNI DINSDAG engt. Grapje V 3 Johan Neeskens weer speel klaar FRITS KESSEL I (Van onze speciale verslaggever) BUENOS AIRES. Plotseling staat Johan Neeskens weer te trappelen van ongeduld om met het Oranjeteam in de strijd te vliegen. De gedaanteverwisseling is verbazing wekkend. Triest, mentaal aangeslagen en soms ineengedoken van de pijn in zijn borst was hij in de afgelopen week soms een toonbeeld van ellende. Hij zag het vaak niet meer zitten, speelde zelfs met de gedachte om dit WK-toemooi maar voor gezien te houden. Maar in de F-28 een vliegtuig van Nederlands fabrikaat die het Oranje-team maandag van Cordoba naar Buenos Aires vloog, straalde de ster van Barcelona plotseling weer van levensvreugde en strijdlust. „Maar”, zei Menotti gisteren op een vraag daarover, „gebleken is dat Luque nog niet volledig speelklaar was, geble ken is dat Alonso in dat halve uur het ritme van de wedstrijd niet kon pakken, dat hij daarvoor meer tijd nodig had”. het zwakke middenveld, waar de Brazilia nen regeerden, met het zwakke spel van Luque en de onzichtbaarheid van Alonso in het halve uur dat 1 .j meespeelde. Met de mogelijkheid dat Kempes zo afgedekt kan worden, dat hij niet aan schieten toekomt. Menotti zit duidelijk met problemen. Hij was voor de wedstrijd tegen Brazilië blij, dat de doktoren hem hadden verteld dat Alonso en Luque weer speelklaar waren. „Ik heb nu een vrijwel volledig aanbod”, zei hij toen. Welnu, gisteren in het trai ningskamp: „Met Kempes in de spits in plaats van Luque, die toch nog niet hele maal klaar was, had het wellicht beter gegaan. Maar je moet kiezen. Het is net een tweesprong. Kies je voor dezelfde opstel ling als tegen Polen en je gaat de boot in, dan zijn de verwijten niet van de lucht. Dan zegt iedereen in Argentinië: maar man, ben je dan stekeblind? Je had Luque toch en Alonso, waarom heb je de beste spelers uit de ploeg gelaten. En dan kan je geen zinnig antwoord geven. Want het zijn twee van mijn beste mensen, maar het moet er wel uitkomen. En dat kwam er niet uit tegen Brazilië. Menotti roemde nogmaals het uitste kende werk van doelman Fillol, die hij gisteren als voorbeeld stelde aan zijn se lectie. „Voor zijn ijver, voor zijn inzet, zijn doorlopende activiteit en juiste in grijpen”. Menotti heeft zorgen. Zelfs naar buiten uit laat hij merken, dat de wed strijd tegen het uitgeschakelde Peru hem moeite geeft. Wie moet hij opstellen. Voor geen prijs geeft hij zelfs hints in die richting aan de Argentijnse journalisten. „Elke opstelling, die in welke krant dan ook staat, is pure fantasie van de journalist”, zei hij onge meen scherp. „Ik wil eerst alles doorden ken, praten met de spelers. We moeten aanvallen. Doelpunten maken. In ieder geval bij winst van Brazilië, en meer dan zij in totaal gemaakt hebben. Anders mis sen wij de finale. Voor dat laatste gesprek heb ik slechts drie kwartier tijd. De drie kwartier tussen het einde van de wedstrijd Brazilië-Polen en hqt begin van Argenti- nië-Peru. In die tijd moet ik mijn spelers instrueren, ze op hun gemak stellen, ze nogmaals op het hart drukken niet onbe heerst te voetballen. En misschien neem ik dan pas wel de definitieve beslissing over de basisopstelling. Het is bij ons meer een morele zaak geworden. Gaan wij met zelf vertrouwen de wedstrijd tegen Peru begin nen, dan zie ik de finale zitten. Anders Menotti buigt zefs even het hoofd. Hij weet wat er dan zal gebeuren. Roem en verguizing zijn naaste buren in Argenti nië, waar de hartstochten, als het voetbal betreft, zo hoog oplaaien. LONDEN. De Zweed Björn Borg is als eerste geplaatst voor het internationa le tennistoernooi van Wimbledon, dat maandag 26 juni van start gaat. Borg is gebrand op de titel, die de afgelopen twee jaar in zijn bezit kwam. De Zweed streeft ernaar het record van de legendarische Fred Perry, die de titel drie jaar achter een won, te evenaren. De Amerikaan Jim my Connors, die vorig jaar de lijst aan voerde, is deze keer tweede geplaatst. Betty Stöve heeft gisteren in de eerste ronde van het internationale tennistoer nooi voor dames in Eastbourne een ge makkelijke zege behaald op de Ameri kaanse Lele Forood. Met tweemaal 6-1 versperde Stöve de Amerikaanse de weg naar de volgende ronde. De tweede Neder landse deelneemster, Elly Vessies, werd uitgeschakeld. Judy Dalton uit Australië bleek te sterk: 5-7| 1-6. Chris Evert, eerste geplaatst, had een goede start. Zij gunde Katja Ebbinghaus uit West-Duitsland slechts drie games: 6-1 6-2. Debet hieraan was de matige prestatie van met name het eerste team in de afgelo pen competitie. Meer uitgebreid in woord en daad was de voorzitter bij de verkiezing van een tweetal nieuwe bestuursleden de heren Wittebrood en Van den Nieuwen- dijk voor de opengevallen plaatsen van de vertrekkende Theo Braam en André Bol. Met name André Bol kreeg veel lof toegezwaaid voor het vele werk wat hij gedurende tien jaar als jeugdvoortzitter had verricht. André Bol, die zich binnen het HVB- gebeuren bezig gaat houden, werd be noemd tot lid van verdienste, hetgeen ver gezeld ging van een erespeld en een pols horloge. Opvolger wordt Jan Witte brood, terwijl Henk van den Nieuwendijk zich zal belasten met de leiding over de aanwezige accommodatie. Deze accommodatie zal het komende seizoen worden uitgebreid met een nieuwe verlichting van het trainingsveld Peter Houtman heeft gisteren een eenja rig contract getekend bij Feyenoord. Hout man was het afgelopen jaar door de Rot terdamse club uitgeleend aan FC Gronin gen. Neeskens tijdens de sensationele wed strijd tegen de Westduitsers. De Spaanse Nederlander daarover: „Toen we volko men onverdiend met 2-1 achter kwamen te staan, vergat ik ineens de laatste restjes pijn aan mijn ribben. Ik wilde er zo weer in vliegen om tegen die Duitsers pressievoet- bal te gaan spelen. Ik kon het niet verdra gen dat die knapen weer zoveel mazzel hadden tegen ons. Eerst hadden ze alle geluk van de wereld tegen Italië. En toen dat. Ik wilde erin, ik wilde spelen”. Duidelijk ervaart Neeskens de enorme mentale inzinking, die hij door zijn borst- blessure kreeg, nu als een pijnlijke verne dering. Daarom laat hij tijdens het uren lange wachten op het vliegveld van Cordo ba lachend weten dat zijn bittere harte- kreet om naar zijn familie af te reizen niet meer dan een grap is geweest. Een grap die door de andere spelers zou zijn meege speeld. „Ik wil de hoogst verantwoordelijke man spreken, de hoogste gezagsdrager moet ik hebben”, zou hij in hotel Sierras in Alta Gracia, 40 kilometer van Cordoba, hebben geroepen. Lichte paniek ontstond onder de begeleiders en vooral bij de officials. En tenslotte moest KNVB- voorzitter Wim Meuleman opdraven om met Neeskens te overleggen. Neeskens: „Maar dat was allemaal alleen maar een grap”. Een grap om de verveling te ver drijven. tegenop kon. En hij bleef maar voorin. Hij had meer gelegenheid moeten geven om anderen te laten doorstoten. Hij schonk ons geen ruimte. Hij had zich naar rechts of links moeten begeven, Oscar uit dat centrum vandaan trekken. Dat is geen enkele maal gebeurd. Daarom wandelde ik er maar wat achteraan en bovendien was die'Chicao erg lastig. Maar ik had vrijer kunnen spelen, want Chicao vergat vaak de dekking in zijn begeerte mee te gaan in de Braziliaanse aanval. Daarin had onze kans gelegen. Maar die kreeg ik maar één keer. En toen stopte Leao de bal fantastisch”. Uit het verslag en de begroting van de penningmeester bleek dat ieder lid op een nominale contributieverhoging kan reke nen van tien gulden, hetgeen door de vergadering werd geaccepteerd. Haarlemse slagbeurt was uiteindelijk ech ter niet voldoende. Via slagwerk van Wilco Pauw en Kees Rienstra, een vrije loop voor John Klaassen en een kostbare fout slaag de de thuisclub er tenslotte toch nog in de winst met 5-3 veilig te stellen. Stand: Terrasvogels 6-10, SC Haarlem 8-10, Sparks 6-6, DSS 6-6, Kennemerland 7-6, EHS 7-2. Duidelijker was Mario Kempes zelf: „Ik kon niet spelen zoals ik graag wilde. In de spits, daar was Luque. Als ik door wilde stoten, kwam ik in een opeenhoping van spelers terecht. Daar stond die Oscar een partijtje te voetballen, waar Luque niet tuieren voor de Australiër John James: 6-8 6-8. (Van een medewerker) VELSEN. In de gisteravond gehou den ledenvergadering van de voetbalver eniging Velsen stonden twee hoofdpunten centraal, te weten het aftreden van de jeugdvoondtter André Bol en de aanschaf van een nieuwe verlichting van een veld. De matig bezochte vergadering hoorde een kort openingswoord van voorzitter Ben Oude Reimer aan, die slechts heel even de sportieve resultaten van het afge lopen seizoen aanhaalde. wensen overliet. Kessel daarover: „Op een golfveld deden de drie geblesseerden, Neeskens, Rijsbergen en Suürbier, loop training: twee rondjes van 3,5 kilometer. De laatste drie kilometer van die trainings loop ging in zeven minuten. Dat is een loopsnelheid van 25 kilometer per uur. En dat is behoorlijk rap”. Juist door de blessures van de drie belangrijke vertegenwoordigers van de oude garde, kwam een verjongd Neder lands elftal plotseling in een stroomver snelling terecht. Maar toch ziet Neeskens zijn plaats in het Oranjeteam niet in ge vaar komen als hij werkelijk weer topfit is: „Ik schat dat ik nu al 80 procent van mijn vermogen kan bereiken. En we heb ben nog een paar dagen te gaan voor die zware pot tegen de Italianen. Ik ben dus weer optimistisch geworden”. Het wees er alleen maar op dat de stem ming weer naar hogere sferen steeg. In tegenstelling tot bijvoorbeeld de Aja- cieden, heeft Neeskens de afgelopen jaren weinig contact gehad met de Italiaanse voetballers: „De laatste keer dat ik met het Nederlands elftal tegen Italië heb ge speeld, was die kwalificatiewedstrijd in Nederland, die we met 3-1 wonnen nadat we eerst met 1-0 achter hadden gestaan. Dat was eind 1975. Daarna heb ik met Barcelona nog een keer tegen Lazio Roma gespeeld. Ik ken die jongens dus wel, maar er zijn veel nieuwe gezichten bijgekomen' Ook Neeskens heeft zich aanvankelijk verbaasd over het aanvallende spel van Het Nederlands damesteam heeft in Monza de interlandwedstrijd ritmische gymnastiek tegen Italië met klein verschil verloren: 133.00 tegen 133.90. Op het on derdeel lint was Nederland sterker, Italië was de betere op de onderdelen bal en touw. Hanneke Tienstra werd beste Ne derlandse met een tweede plaats achter de Italiaanse Cammeli (respectievelijk 27.45 tegen 27.85). de Italianen: „Maar toch zijn ze nu weer sterk verdedigend bezig. Ze moeten van ons winnen om de finale te bereiken. Maar denk maar niet dat ze zo aanvallen als bijvoorbeeld de Duitsers. Ze blijven weer op die ene kans loeren en proberen het dan weer dicht te gooien". Neeskens is als weinig anderen professioneel genoeg om geen seconde te verslappen, noch li chamelijk, noch geestelijk. Volledig ge concentreerd zal hij met zijn befaamde explosieve speelwijze de Italianen be strijden, als Ernst Happel hem tenminste weer in het strijdperk durft te brengen. De zesde etappe van de Ronde van Zwit serland van Solothurn naar Bulle heeft in het teken gestaan van de vluchtpoging van de Belg Ludo Peeters, die reeds na 62 kilometer begon en pas vier kilometer voor de finish van de ruim 188 kilometer lange etappe eindigde. Peeters werd toen door het jagende peloton ingelopen na 118 kilometer alleen voor het peloton te heb ben uitgereden, op een gegeven moment met een voorsprong van negen minuten en 25 seconden. Dat was na 152 kilometer. Toen kreeg de dappere Belg echter de rekening aangeboden voor zijn roekeloze krachtensmijterij. Bij het beklimmen van de berg bij Avry-sur-Matrans slonk zijn voorsprong snel tot 4.45 waarna het pelo ton meedogenloos toesloeg. De overwin ning ging naar zijn landgenoot Maertens, die in de eindsprint gemakkelijk triom feerde over Thurau, Wolfer, Gavazzi en Bertin. Bert Scheuneman was beste Ne derlander met een 6e plaats. Het algemeen klassement luidt: 1. Sutter 21.08.11; 2. Wellens (Bel) op 29 sec.; 3. Pollentier (Bel) op 1.04; 4. Johan van de Velde (Ned) op 1.34; 5. Zweifel (Zwi) op 1.57; 6. Schmutz (Zwi) op 1.57; 7. Knete- mann op 2.04; 11. Kuiper op 2.45; 30. Pronk op 13.17; 34. Raas op 13.55; 35. Scheune man op 13.58; 51. Lubberding op 16.15; 54. Van Katwijk op 18.17; 71. Princen op 25.36. Die onverwachte ommekeer kwam voor in zo’n toernooi leer je altijd weer. We moeten minder snel besluiten zo’n belang rijke speler in te zetten als hij te veel last van een blessure kan krijgen, ook al gaat het maar om een bloeduitstorting. Het kan je dan ook snel een dure wisselspeler kos ten”. Maar een weer helemaal opgefleurde Neeskens maakt de medische staf geen enkel verwijt: „Integendeel. Ik vond het zelf niet onverantwoord dat ik tegen Schotland werd opgesteld. Het was alleen stomme pech dat ik zo snel een knal met een elleboog op dezelfde plaats kreeg. Te gen Oostenrijk kon ik onmogelijk spelen, maar een dag voor de wedstrijd tegen de Duitsers wist ik nog niet of Happel me zou opstellen, maar voor mezelf had ik toen al vastgesteld dat het niet kon. En toch had ik er weer in willen vliegen toen het Neder lands elftal tegen Duitsland achter stond”. In zijn stormachtige loopbaan is Nees kens al zo vaak geblesseerd geweest, dat hij zo langzamerhand wel weet dat er niet alleen mysterieuze krachten in de sport, maar ook in het medische gebeuren zijn: „Als je zelf wilt dat je snel geneest, dan gebeurt dat meestal ook. En dat wilde ik na die wedstrijd tegen de Duitsers ook”. Voor die tijd had de voor onmisbaar gehouden middenvelder al vastgesteld, dat zijn conditie door die blessure toch niets te (Van onze speciale verslaggever) ROSARIO. Voor het eerst waart de twijfel rond in de gelederen van Argenti nië. In het trainingsverblijf, twaalf kilo meter buiten Rosario, waar Cesar Menotti zijn dagelijke persconferentie hield, klin ken de stemmen mat en zorgelijk. Terwijl de equipe van Peru onbekommerd en vrij van alle spanningen per vliegtuig in Rosa rio arriveerde en daar zijn intrek nam in hotel Majestic, sprak segnor Menotti ge denkwaardige woorden: „Coutinho zegt wel, dat het een voordeel is, dat Argenti nië precies weet waar het aan toe is als er morgenavond gespeeld moet worden te gen Peru, ik vind het een groot nadeel. De zenuwen kunnen mijn spelers parten gaan spelen, vooral als Brazilië gewonnen heeft”. DSS 1-0-4-4-0-2- x 11 Plet Koehorst 1-1- 6-5 Kennemerland 2-0-0-0-0-1-0 3 Bert Post en Kees Gillissen 1-9-10-2 Kennemerland dat door toedoen van Kees Jan de Swart, Henk Heurter en Dirk Jan van Vloten binnen één slagbeurt aan een 0-2 voorsprong bouwde, moest al snel ervaren dat het gemis van Leo Kops wel heel zwaar gaat wegen. Met name de derde en vierde inning werden de Kennemerlan- ders noodlottig. Vijf vrije lopen en de slagprestaties van Frank Christiaans, Henk Dinkla, Tom Neve en Ferry de Heer homerun beslisten de strijd. Voor de gasten sloeg Dirk Jan van Vloten in de zesde inning nog een homerun. SC Haarlem 0-0-1-0-2-1-1 5 Arie Versloot 1-1-134 Sparks 3-0-2-1-0-2-0 8 Jan Baas 10-3-7-3 Een in defensief opzicht uitblinkende Jan Baas heeft zich met zijn ploeg tegen SC Haarlem gerevancheerd voor het mati ge optreden tegen EHS. De grotere eenheid aan Sparks-zijde werd in de laatste slagbeurt van SC Haarlem nog eens duidelijk geaccentueerd toen een fraai dubbelspel er voor zorgde dat de thuisclub niet meer gevaarlijk kon wor den. Terrasvogels 1-0-1-0-3-0-x 5 Bram van der Werf 2-2-6-0 EHS 0-0-3-0-0-0-0 3 Bas Lablans 0-5-7-3 Tot diep in de vijfde inning had het er alle schijn van dat EHS tegen Terrasvo gels een niet verwachte overwinning zou gaan behalen. Een homerun van Ton Hen driks met twee man aan boord in de derde Zenuwen, de voetballers van Argentinië hadden er tot nu toe geen enkele last van gehad. Ze hadden eigenlijk telkens wel alleen op inzet en met weinig opzienba rende cijfers van hun tegenstanders Hon garije, Frankrijk en Polen gewonnen; de zekerheid, dat het zo ver zou komen, was steeds aanwezig. Gisteren nog wuifde Menotti de 1-0 ne derlaag tegen Italië in de derde poulewed- strijd weg. Hij zei daarover: „Ik wilde mijn spelers voor die wedstrijd niet motiveren. Of ik nu in River Plate of in Rosario speelde, was mij precies hetzelfde. Dat duel was toegift en eigenlijk ben ik blij, dat het zo ver gekomen is. Italië zit in een zwaardere poule dan wij met die gerouti neerde teams als West-Duitsland en Ne derland”. Het gelijke spel echter tegen Brazilië heeft de Argentijnen duidelijk van hun stuk gebracht. Ook de kritieken in de Argentijnse dagbladen waren voor het eerst minder lovend en spraken openlijk van een terugval en „beter spel van Brazi lië, dat alleen niet de volle winst greep, omdat het zo erbarmelijk zwak schoot en weigerde de kansen te benutten”. „We hebben twee volle dagen om inner lijk tot rust te komen”, zei Menotti een beetje timide. Die tijd hebben de Argentij nen wel nodig ook. Ze zijn gezien hun opmerkingen, nog steeds niet klaar met die 0-0 tegen Brazilië. Met hun spel, met HAARLEM/IJMOND. In de heren- softbal-competitie wijzen de resultaten van de afgelopen week regelrecht op pro longatie van de titel door Terrasvogels. De Santpoortse ploeg, die in de competi tie met een verrassende nederlaag tegen Kennemerland van start ging, had de af gelopen week wel de nodige moeite met EHS maar zegevierde uiteindelijk toch met 5-3. SC Haarlem leed de tweede achtereenvolgende nederlaag. Dit keer was Sparks met 8-5 te sterk. Met Kennemerland blijft het slecht gaan. Nu weer verloren de debutanten met 11-3 van DSS. In Alta Gracia bij Cordoba zijn zelfs fietsen gehuurd om de conditie van Nees kens, Rijsbergen en Suurbier op peil te houden. Wim Rijsbergen: „Ik wist niet dat ze hier ook zulke uitstekende fietsen kon den opduikelen. We trainden op echte ra cefietsen. Zo’n 20 kilometer per dag in hoog tempo. We dolden nogmet elkaar. We zijn zeker bezig om na deze WK ook nog even aan de Tour de Frahce mee te doen”. I Maar wie vorige week, na de bijna ramp zalige krachtmeting met de Schotten, zag hoe deze dynamische middenvelder veran derd was in een uit het lood geslagen man, wist wel beter. De snijdende pijn in zijn borst was zo erg, dat hij vaak in en uit zijn jasje geholpen moest worden. En Nees kens moet lange tijd gedacht hebben dat hij zwaarder geblesseerd was dan alleen die bloeduitstorting net in de buurt van een zenuwknooppunt bij zijn ribben. Maar Neeskens heeft zich nu gereali seerd dat er met zijn ribben niets aan de hand is. Dokter Kessel: „Als hij gaat spe len, zal hij nog wel pijn voelen, maar dat is gemakkelijk te verhelpen door een verdo ving. Het is een blessure, die niet in dé buurt van de longen of andere edele delen ligt. We hebben hem te snel laten voetbal len. Maar je kunt pas achteraf conclude ren dat er zo’n calculatiefout is gemaakt. BUENOS AIRES. Het is zeer onwaar schijnlijk, dat juristen zich na de tweede ronde van het wk-eindtoernooi evenzeer de hersenen moetenpijnigen over het reglement als na de eerste ronde. Toen namelijk moesten de rechtsdeskundigen’ er aan te pas komen om uit te maken of Oostenrijk of Brazilië winnaar van groep drie was geworden. Twee elkaar ogen schijnlijk tegensprekende alinea’s in één artikel waren daar de oorzaak van. Artikel 26, dat de tweede finaleronde regelt, kent geen onduidelijkheden. In dit artikel staat: als twee of meer elftallen in dezelfde groep hetzelfde aantal punten hebben behaald, beslist het doelsaldo van de drie wedstrrijden van de tweede ronde over de platsing. Als het doelsaldo van twee of meer teams gelijk is, eindigt het elftal dat de meeste doelpunten gemaakt heeft4 het hoogst. Mocht ook het aantal doelpunten gelijk zijn, dan kwalificeert zich het elftal, dat in de eerste finaleronde de hoogste plaats behaalde. Pas als deze methode ook niet toepas baar blijkt, beslist het lot welk elftal als eerste of als tweede in de groep eindigt. Bij de dames staat de Amerikaanse Chris Evert aan de top van de lijst. Evert veroverde het kampioenschap in 1974 en 1976. De winnares van het afgelopen jaar, Virginia Wade, moet genoegen nemen met de vierde plaats. De Nederlandse Betty Stöve, vorig jaar finaliste, staat als zesde genoteerd. De plaatsingslijsten zien er als volgt uit: Heren: 1. Björn Borg (Zwe.), 2. Jimmy Connors (Vst.), 3. Vitas Gerulaitis (Vst.), 4. Guiller mo Vilas (Arg.), 5. Brian Gottfried (Vst.), 6. Roscoe Tanner (Vst.), 7. Raul Ramirez (Mex.), 8. Sandy Mayer (Vst.), 9. Hie Nasta- se (Roe.), 10. Dick Stockton (Vst.), 11. John McEnroe (Vst.), 12. Buster Mottram (Gbr.), 13. Wojtek Fibak (Pol.), 14. John Alexan der (Aus.), 15. Arthur Ashe (Vst.), 16. John Newcombe (Aus.). Dames: 1. Chris Evert (Vst.), 2. Martina Navrati lova (Vst.), 3. Evonne Cawley (Aus.), 4. Virginia Wade (Gbr.), 5. Billie Jean King (Vst.), 6. Betty Stöve (Ned.), 7. Wendy Turn bull (Aus.), 8. Dianne Fromholtz (Aus.), 9. Tracy Austin (Vst.), 10. Kerry Reid (Aus.), 11. Rosie Casals (Vst.), 12. Marise Kruger (Zaf.), 13. Mima Jausovec (Joe.), 14. Virgi nia Ruzici (Roe.), 15. Sue Barker (Gbr.), 16. Rogina Marsikova (Tsj.). Bij de dubbelspelen is Nederland beter vertegenwoordigd. Tom Okker is met zijn Poolse partner Wojtek Fibak als tweede geplaats achter de Zuidafrikaanse combi natie Bob Hewitt en Frew McMillan. Betty Stöve voert met McMillan de lijst aan in het gemengd dubbelspel en staat samen met Evonne Cawley als tweede genoteerd bij het damesdubbelspel. De lijsten van de dubbelspelen zien er als volgt uit: Herendubbelspel: 1. Hewitt/McMillan (Zaf.), 2. Okker/Fibak (Ned./Pol.), 3. Smith/ Lutz (Vst.), 4. Alexander/Dent (Aus.). Damesdubbelspel: 1. Billie Jean King- /Martina Navratilova (Vst.), 2. Betty Stö- ve/Evonne Cawley (Ned./Aus.), 3. Francoi- se Durr/Virginia Wade (Fra./Gbr.), 4. Ker ry Reid/Wendy Turnbull (Aus.). Gemengddubbelspel: 1. McMillanZBetty Stöve, 2. Ruffels/Billie Jean King (Aus./Vst), 3. Masters/Virginia Wade (Aus./Gvr.), 4. Roche/Francoise Durr (Aus- ./Fra.). Louk Sanders is gisteren in de eerste ronde van het traditionele Queens Club tennistoernooi in twee sets uitgeschakeld door de Amerikaan Gene Mayer: 2-6 2-6. Het toernooi, dat algemeen wordt gezien als de voorbereiding van de strijd op Wim bledon, kende overigens op de eerste dag al verrassingen. Chris Pewis uit Nieuw- Zeeland versloeg met tweemaal 6-3 de Ita liaan Adriano Panatta en Ilie Nastase, het grillige Roemeense fenomeen, moest capi- Edinho (Brazilië) probeert zijn Argentijnse tegenstander Olgin (rechts) hardhandig af te stoppen. Het resultaat (0-0) van de wedstrijd, die zondagavond werd gespeeld, stemde de Argentijnen voor het eerst somber over het behalen van de finale. -ij^

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19