van Fassbinder Bestrijding verontreiniging mede taak van flatbewoners ■ll in filmhuis Fï Kindermusical voor bejaarden „Chinesische Roulette an Automobilist ramt vangrail en mast Geheime instructie directie Hoogovens - DINSDAG SPECTACULAIR KARWEI BOVEN NOORDZEEKANAAL Afwijkingen COMMISSIE HUISVESTING EENSGEZIND it ■S Pannekoekenfestijn en tekenwedstrijd Concours Hippique op „Lievendaal” H M J WORDT NU LID k - hi I Ni JSSoWl (Van een onzer verslaggevers) kaarten worden in de loop van deae week op de schoten verspreid. te QO (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De directie van Hoogovens heeft een systeem ontwik keld, dat zal worden gebruikt voor de aanwijzing van overtollig personeel. Volgens de ontworpen procedure krijgen alle, werknemers van afdelingen, waar sprake is van een overbezetting, een aantal punten. Diegenen met het laagste aantal punten, worden het eerst als overbodig aangemerkt. D» auto werd totaal vernield. van een gasleiding over het Noordzeekanaal, was vanmorgen voor de men sen die aan dat projekt hebben gesleuteld het uur U aangebroken. De bijna 300 meter lange stalen slurf hing nabij Zijkanaal A in de stroppen van vijf drijvende bokken die het gevaarte op zijn plaats VELSEN. Na circa acht weken alle nodige voorbereidingen te heb ben getroffen voor de con- zouden moeten leggen. Een en twintig meter on der het wateroppervlak in een 5 meter diepe sleuf. wijst overbodig personeel aan Klokslag zeven uur worden de stroppen aangehaald en de buis „even dwars over het Noordzeekanaal gelegd. Afzinken van van vakmanschap (ADVERTENTIE) lijn. gebruik worden genomen. «si# het college zal worden besproken. „Waar gasbuis, vlekkeloze Puntensysteem iur ur ireau nhet weg ladat i ver- ie de het agge- een Hen van ter gen jwe eeft eer- iren 'ing en Het jrgt loze |t al mis ssa- sla- VELSEN. Een grote mate van een stemmigheid onder de leden van de com missie Volkshuisvesting resulteerde in een snelle afhandeling van de agenda van de vergadering die maandagmiddag werd gehouden. Een voorstel betreffende te ne men maatregelen tegen verontreiniging van de flats in Zeewijk alsmede een fiat voor de start van de renovatie van 48 woningwetwoningen in Velsen-Noord le verden geen onoverkomenlijke proble men op. Hoofdopzichter W. Falek die sinds 1964 bij de gasunie belast is met de aanleg van dit soort tran sportleidingen lichtte toe. „Alles werkt mee. Geen zuchtje wind. We hadden het ons niet beter kunnen wensen”. Gevraagd naar de mogelijk heid van breuk als gevolg van doorbuiging of overbelasting ver klaarde hij. „Over deze lengte kan de buis een bocht maken van zeker tien meter zonder dat daar enige schade door ontstaat”. Er waren nauwelijks twintig minuten voor nodig om de hele zaak dwars over het kanaal te brengen. Toen kon een begin worden gemaakt met het afzin ken. Daarvoor werd de leiding gevuld met water. Op de centime ter nauwkeurig werd hij vervol gens in de sleuf gelegd die, nadat duikers de stroppen hadden ver wijderd, direkt werd afgedicht met 54000 kubieke meter zand. Vergenoegd werd de operatie rond het middaguur door de mannen, die met een grote mate van vakbekwaamheid hun me- desloten. De duimen gingen om hoog. De glazen werden gevuld. Voorafgaand aan deze hele procedure wordt een lijst opgesteld an werkfemers die in de periode tot 1 januari 1980 ten minste de leeftijd van 57‘A jaar hebben bereikt, oftewel geboren zijn voor 1 juli 1922, en van wie „het vrijwillig uittreden bij draagt tot de oplossing van de structu rele aanpassing”. Het sector- of afdelings hoofd van de betrokken afdeling beoor deelt het resultaat van de puntentelling. Hij kan, onder verstrekking van een moti vering daarvoor, gewenste afwijkingen in de aanwijzing voorstellen aan de directie. Zoals een onlangs gehouden inventarisa tie aangeeft, en waarover deze krant op 14 juni reeds berichtte, moet de personeelsbe zetting bij Hoogovens de komende acht tien maanden nog dalen met 542 man. Bovendien dienen bij de afdeling Nieuw bouw, waarvoor een speciale begeleidings commissie wordt gevormd,’ nog ongeveer honderd man af te vloeien. Dit blijkt uit een nog geheime instructie van de bedrijfsleiding. Deze wordt mo menteel bestudeerd in kringen van de vakbeweging. Ook enkele naaste mede werkers van de directie zijn op de hoogte van de voorgestane regeling. De punten worden toegekend op grond van het aantal jaren dat men bij Hoog ovens in dienst is. Voor elk vol dienstjaar wordt een punt gegeven. Tevens krijgt men een stel punten dat gelijk staat aan de leeftijd. Op deze wijze zullen alle betrokke nen worden gerangschikt. Ter illustratie de volgende voorbeelden: een werknemer van 26 jaar met drie dienstjaren, krijgt 29 punten; iemand van 52 jaar met 24 dienst jaren is goed voor 76 punten. i ge- ;punt ihuis s toe- lakte afd. Volson IJmulden Keetberglaan 60, IJmulden Tel. (02550) - 16531 VELSEN. Een Heemsteeds echtpaar is vannacht gewond geraakt bij een aan rijding op Rijksweg 9, aan de noordkant van de Velsertunnei. De 41-jarige auto bestuurder is - vermoedelijk door een te hoge snelheid - door de vangrail gereden en tegen een mast met richtingspijlen, die «>erd ontworteld. Naast een jachtspringparcours zal er ook een relais-parcours worden verreden. Hierbij starten twee deelnemers en wel op zodanige wijze dat de eerste deelnemer van een duo van start gaat. Na het afleg gen van zijn parcours mag zijn maat dat zelfde doen. De totaaltijd die zij nodig hebben is bepalend. De moeiljjkheidsfac- tor wordt onder meer bepaald door het feit dat als de eerste combinatie een fout maakt, de tweede combinatie eerst het parcours van zijn compagnon moet afma ken alvorens hij met zijn eigen parcours begint. VELSEN-NOORD. De Velsenoordse Aktiviteiten Kommissie (VAK) organiseert zaterdag op de Breesaperhof een panne koekenfestijn en tekenwedstrijd voor leer lingen van kleuter- en basisscholen. Het evenement begint om twee uur, bij slecht weer wordt het uitgesteld tot zaterdag 1 juli. Er worden kramen opgesteld waar vrij willigers de pannekoeken bakken en de kinderen krijgen de gelegenheid om op grote vellen papier hun artistieke talenten te ontplooien. Om vier uur worden de tekeningen beoordeeld door mevrouw Ank Luyting-van Diggelen, waarna de prijsuitreiking plaatsvindt. Er zijn drie Éen scène ttit de ntnsieal JBen speeUtón, het «iade** saais die waandagasto» opgeuoerd «oor de bewoners van het bejaardeateheus „Bveeeteiti". Na afloop b kinderen als de bejaarden dat een dergeUjice ontmoetinguiterst sinooiwas. Grobeeieer als opent, Robert van Om zeven uur werden de strop pen aangehaald. De stalen reu zenslang (wanddikte 30 milime- ter) werd in de houding gebracht waarin hij zou worden afgezon ken. Een laatste inspectie werd uitgevoerd op beschadigingen aan de buitenwand. Waai- nodig werd de zaak bijgewerkt. Een half uur later kwam er beweging in de sleepbootjes die het enorme gevaarte van vijf, middels pon tons met elkaar verbonden bok ken, naar de juiste plaats moes ten slepen. De laatste verbinding met de wal werd verbroken. Rus tig en met een opvallende zeker heid kwam het geheel in bewe ging. Als een touw zo strak ge spannen hing de gasbuis in de armen van de drijvende vaartui gen. UMOND. De filmhuizen uit de U- tnond laten deze week een van de recenze- re Fassbinders zien: „Chinesische Roulet te”. Een film waarin Fassbinder laat zien hoe een groep mensen, die min of meer bij toeval in eenzelfde kasteel terecht komen, op elkaar reageert. Het speelt tijdens een lang weekend, op een frankisch kasteel. In dit tweede huis van een welgesteld echtpaar treffen de beide partners (Margit Carstensen en Alexander AHerson) elkaar tot hun bei der verrassing, want zij werden beiden geacht op reis te zijn. Zij treffen elkaar in gezelschap van hun respectievelijke buitenechtelijke geliefden: gespeeld door Anna Karina en UUi Lommel. In het slot bevinden zich verder een huishoudster met haar filosofische zoon en ook verschijht het verlamde dochtertje van het echtpaar met haar doofstomme kindermeisje ten tonele. Jaloezie, haat en de gezelschap. Het kind voelt zich hierbij te kort gedaan en in haar eigenwaarde ekwetst. Toch is zij het dat voorstelt om Chinese roulette te spelen. Het waarheids- spelletje dat de jarenlange onderdrukte emoties en ontevredenheid tot een explo sie brengt. Als voorfilm staat deze week „De Radio- droom” te wachten. Dit filmpje werd ge maakt door Flip Jansen. Er in spelen: Bueno de Mesquita, Annette Nijder, Ro main Deconinck, Helmert Woudenberg, Gerard Toolef en Carolsvan Herwijnen. Het verhaaltje laat zien hoe een vrolijke groep muzikanten beroemd wordt na een eerste radio-uitzending over hen. De voorstellingen van deze week zijn op dunsdag- en woensdagavond in Filmhuis Velsen (om half negen), oq vrijdagavond zofdagavbnd (ook om negen uur) in het Alpha Filmyuis in Beverwijk. ningen in Velsen-Noord is in wezen het begin van de tweede fase van een renova- tieprojekt waartoe al veel eerder een be sluit is genomen. Dat in dit deel van de gemeente renoveren voor ƒ57.800,- per woning mogelijk is terwijl Oud IJmuiden niet van de grond komt moest volgens R. van Bodegraven worden gezocht in het totaal verschillende karakter van de reno vatie in Velsen-Noord. „Huizen zijn min der oud en komen qua type vrijwel alle maal met elkaar overeen. Ook het kwaliteitsonderzoek dat hier heeft plaats gevonden had derhalve een geheel ander karakter dan het gelijksoortige onderzoek in Oud IJmuideh”, aldus de heer Bodegra ven als antwoord op een vraag van R. Wind. Een uitse aakt structie van de verbinding artij .Dit ver- om- tels, artij ,em- cen- evo- sent kan Op ieve per- ront aide Specialist Falek: „Het is vak werk. Individueel en als team zijn deze mensen specialisten. Je kunt op ze vertrouwen. Dat is nodig ook want deze leiding moet op 15 oktober, en geen dag later, in wonden en een betvenschudding in het Zeeweg Ziekenhuis opgenomen. Zijn wouw liep lichte verwondingen aan de benen op. Van de bestuurder is een btoed- Th. Kruisman zag het als een mentaliteits- kwestie. Voor mevrouw A. J. P. Van Heel- Montijn aanleiding om in te gaan op het voorstel van bewoners zelf, met bepaalde suggesties te komen. Een voorstel dat in het college zal worden besproken. „Waar klachten zijn over de kwaliteit van het van de beroepsschoonmakers kun- de bewoners terecht bij de huasmees- VELSEN. Op het ruitersportcentrum Lievendaal worden zondag dressuur- en springwedstrijden georganiseerd. De dressuurwedstrijden beginnen om 9 uur. Tussen 11 en 4 uur hoopt men 3 springru- brieken af te werken. Hierbij zal onder meer worden gestreden om de „Spaame- stad-trophee” en de „Dems Philips Wis- selbeker”. Hieruit valt op te maken dat de oudere personeelsleden die reeds lange tijd bij Hoogovens werkzaam zijn, zoveel moge lijk worden ontzien bij de reorganisatue. Daarentegen lopen de jongere werkne mers die pas in dienst zijn van het staalbe drijf, grote kans betrokken te raken bij een maatregel dieshet gevolg is van de yerstructurering. De puntentelling wordt uitgevoerd op een nog nader vast te stellen datum. De bepaling van het aantal punten geschiedt naar de situatie van dat tijdstip. Bij de aanwijzing van overtollige werknemers zal rekening worden gehouden met andere factoren die de inkrimping van het perso neelsbestand bevorderen. In dit verband is de categorie personeelsleden van belang die tot januari 1980 met pensioen gaat of die van de bestaande VUT-regeling (ver vroegde pensionering) gebruik kan ma ken. Ook de groep van potentiële WAO- gevallen is hierop van invloed. Uiteraard speelt ook het personeelsverloop een rol bij deze regeling. Hoe meer werknemers vrijwillig ontslag nemen, des te minder overtollig personeel behoeft de directie aan te wijzen. PI). j ‘or- aad dat ■uit I Klokslag zes uur werd het scheepvaartverkeer geblok keerd. Scheepjes van de Rijkspo litie te water en de Havendienst hielden een oogje in het zeil. Een dichte mist hing als een ondoor- zichtbare deken over het kanaal. Hoofduitvoerder G. Dekker van Pipecon BV uit Amsterdam be sloot met het begin van het tot stand brengen van de verbinding te wachten tot de zaak overzich telijk zou zijn. „We hebben een paar maanden nodig gehad om de zaak voor te bereiden, er kan makkelijk een uurtje af om onno dige risico’s te vermijden”. tens. Deze zijn onder meer betast met toe- MdH daarop”. aktes voorzatter H. Schaep er j- Een jaar of zes geleden is de gemeente er reeds toe over gegaan het schoonmaken van de flats in Zeewijk uit te besteden. Een zaak die duidelijk goedkoper is dan het uitvoeren van de werkzaamheden in eigen beheer. Het nemen van maatregelen tegen bewoners die verantwoordelijk zijn voor de verontreiniging lijkt een moeilijke zaak. epu- tgis- man ij tot is demonstratie ge-

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5