Beheer in handen van bestuurscommissie wordt gemeentelijk instituut Wacht houden bij klein woonwagencentrum Parallelweg RUAZ zoekt teamleider Braderie in stadscentrum Muziekschool in Heemskerk burgerlijke stand veilingen beverwijk Liberalen blijven streven naar gesprek met PvdA en CDA over collegevorming «te i&i Koopavond in Heemskerk Sportcursus via Sportraad Anjercollecte Snelheidscontrole in Heemskerk Inbrekers weer op pad Auto in brand 1 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 1 D INS DAG 2 0 JUNI ,fe Commissie Beheersvorm Beverwijk 1 tl (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De geschiedenis lijkt zich te herhalen. Werd de WD vier jaar geleden in de collegevorming, nog voor de programmati sche onderhandelingen waren begonnen, door de PvdA, gerugges- teund door de CDA-fractie, buiten spel gezet, afgelopen woensdag bleek al ras, dat de socialisten ook ditmaal niets van een liberale inbreng in het nieuw te vormen stadsbestuur voor de raadsperiode 1978-1982 moesten hebben. Aan het einde van de Paral lelweg worden voorbereiden de werkzaamheden uitge voerd voor de aanleg van het kleine woonwagenkamp. De sloot rond de voormalige ijs baan van „Kees Jongert” wordt uitgebaggerd, er zijn simpele entrees gemaakt en men is bezig met de riolering. In de nabijheid van het ter rein heeft een woonwagenfa miliein afwachting van de oplevering van het terrein Lp II uÉ 4 gen. VVD geeft hoop niet op de Groot- Antonia Frans Koster meent dat de democratie geweld wordt aangedaan als in een samen- De nieuwbakken fractie-voorzitter van de VVD in de nieuwe gemeenteraad, Frans Koster, had het er moeilijk mee zich bij de politieke realiteit neer te leg gen. De VVD kan de teleurstelling over het rekenkundig werk van de CDA-onder- handelingsdelegatie nauwelijks verwer ken. Hier en daar in het liberale kamp gloort na gesprekken met CDA-leden en CDA-fractieraadsleden de hoop, dat het bestuur van de christen-democratische partij en de raadsleden nog wel zullen terugkomen op de dwaling. voorziening is. Bovendien wordt éénderde van het werk uitgevoerd in directe op dracht van de gemeente. Dat vloeit voort uit de „Overeenkomst inzake de muzikale vorming in het basisonderwijs”. Ook heeft het bestuur aangevoerd, dat de stichting de rechtspositie van de docenten en mede werkers niet wezenlijk kan waarborgen. De muziekschool zal dus geheel be stuurd en beheerd worden door een com missie, maar de beslissing over lesgelden is gebonden aan een goedkeuring door de raad. Door de overname van de volksmuziek- school door de gemeente worden de perso neelsleden gemeente-ambtenaren. Deze consequentie zal hogere personeelslasten voor de neus van de WD heeft dicht gesmeten, maar dat ook het CDA zich als de handlanger van de socialisten mag be schouwen. Het CDA immers houdt onver kort vast aan twee zetels in het college en gaat hand in hand met de socialisten die eveneens twee „kameraden” in B. en W. willen planten. Voor de VVD is er geen plaats. „Er is in feite niets nieuws onder de zon. Zoals vier jaar geleden wordt ook ditmaal de getalsmatige verhouding binnen de raad gehanteerd en daarbij valt de VVD uit de Boot”, zo merkt wethouder Camf- ferman, de leider van de onderhande- lingsdelegatie van het CDA op. Bestuur en fractie van het CDA hebben maandag avond de politieke zaken rond de college vorming doorgenomen. Wanneer de vol gende gesprekken met de PvdA en de PPR/PSP/D’66 zullen plaatsvinden, is nog niet te zeggen. „Het is momenteel een gekkenhuis. De vakantieperiode komt er aan en op bestuurlijk gebied is het bijzon der druk. Misschien dat we de vergade ring op de zondagen plannen. De muziekschool verhult een niet meer weg te denken funktie in het plaatselijke culturele leven. veroorzaken, ongeveer 60.000,- op jaar basis. Dit is voornamelijk een gevolg van de verplichte deelname aan het ABP en het voor rekening van de gemeente komen van de AOW-premie. Voorgedragen dienen te worden personen, van wie vanwege hun belangstelling een aktieve bijdrage kan worden verwacht en op de voordracht dient tenminste één per soon voor te komen die werkzaam is in het onderwijs. Twee leden worden door de gemeenteraad uit zijn midden benoemd; één lid door het college van B. en W. uit zijn midden. Het college wijst een ambtenaar ter se cretarie aan als secretaris van de commis sie. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Op verzoek van de Heemskerkse Ondernemers Combinatie hebben B. en W. aan de raad voorgesteld toestemming te geven voor een koopavond in het centrum van de gemeente en het wijkwinkelcentrum Bachplein op vrijdag 7 juli, van 19 tot 21 uur. Aanleiding voor het verzoek tot onthef fing van de winkelsluitingswet is het feit, dat op 7 en 8 juli in het centrum een melkkarrenrace en een braderie worden gehouden. de bestuurster, komende van de Vtaduct- weg, rechtsaf richting Wi jckermolen reed. De bestuurster sprong in paniek uit de rijdende auto, die toen stuurloos tegen een hoge betonnen muur tot stilstand kwam. De cursus start op donderdagavond 21 september aanstaande en duurt twaalf donderdagen van 19.30 tot 22 uur. plus nog een avond voor een eindgesprek op don derdag 21 december. Voor deze cursus kan men zich tot 9 juli opgeven bij mevrouw J. Schipper-van Hertzberg, Warande 83, telefoon 25657. Aan de hand van een handleiding van de Nederlandse Sportfederatie zullen de cur sisten worden opgeleid door docenten van de federatie. De heer R. Tompot neemt de theorie van het leidinggeven, de geschiede nis en de organisatie van de sport voor zijn rekening. De heer E. Dunnebier behandelt de sportgezondheidsleer. De cursus wordt gegeven in het ontmoe tingscentrum „De Nieuwe Slof’ aan de Kerkstraat. De kosten bedragen ƒ57,50 per persoon, inclusief het boek. De mini- mum-leèftijd voor deelneming is zestien jaar. De voorzijde van de wagen is geheel uitgebrand. De politie spoot er nog een brandblusser op leeg, maar de auto moest toch als wrak worden weggesleept. Dé bestuurster liep geen letsel op. BEVERWIJK.*— Onder auspiciën van de Nederlandse Sportfederatie organi seert de Beverwijkse Sportraad een cur sus algemene basisopleiding, bedoeld om de deelnemers een algemene theoretische basis te geven voor de verschiHende trai- nersopleidingen en opleidingen tot jeugd- sportleiders en recreatiesportleiders. BEVERWIJK. Ook dit jaar wordt in Beverwijk en Wijk aan Zee de jaarlijkse anjercollecte gehouden, nu in de week van 19 tot en met 24 juni. De organisatie berust bij de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad. Twaalf verenigingen verlenen me dewerking aan de collecte. Zij mogen twin tig percent van de opbrengst zelf houden. Het bestuur van de muziekschool meent daarom, dat door de groei in taken en financiële lasten een voor de gemeenschap zodanig belangrijk instituut is ontstaan, dat daarvoor een gemeentelijke beheers vorm beter past. Burgemeester en wethou ders zijn het daarmee eens en hebben drie manieren overwogen om de muziekschool als gemeentelijk instituut te realiseren. Ui teraard is bij een en ander de rechtspositie van het personeel goed in de gaten gehou den. Aangezien alle belanghebbenden prijs stellen op zoveel mogelijk behoud van het karakter van de volksmuziek- school is voorkeur uitgesproken voor een model, dat inmiddels de instemming heeft GEBOREN: Sandra A. C. Timmer, Tanja H. Graan oogst, Timotheus W. A. Jordens, Bart van Eist, Richard Klijn, Linda Roijers, Roger Prud’homme de Lodder, Liesbeth S. Ren- gekregen van de commissie culturele za ken. Dit model houdt in, de overname van de aktiviteiten van de stichting door de gemeente met als algemene doelstelling de bevordering van de muziekbeleving bij de bevolking. Hieraan is de beperking ver bonden, dat niet kan worden getreden in de aktiviteiten van andere door de ge meente gesteunde instellingen, bijvoor beeld het organiseren van professionele muziekuitvoeringen zoals door de werk groepen jazz en muziek. Bepaald is verder de instelling van een bestuurscommissie en het maken van de muziekschool tot een tak van dienst. BEVERWIJK. Vrijdag 30 juni en za terdag 1 juli wordt er in het centrum weer een braderie gehouden. Op de vrijdaga vond zijn de winkels tot 9 uur geopend. In verband met de reconstructie van de Vel- serweg wordt ditmaal de middenrijbaan van de Breestraat niet afgesloten. De win- spraak van de politieke partijen over de collegevorming eerst de verdeling van de beschikbare zetels binnen het college van burgemeester en wethouders aan de orde komt en pas daarna over programmati sche inbreng wordt gesproken. Hij bevindt zich daarmee in het gezelschap van PPR/PSP-raadslid Gerard van Ruyven, die zich afgelopen woensdagmiddag in het Stadskantoor over die strijdwijze van het CDA en PvdA verbaasde, maar deze aan merking, juist vanwege de anti-liberale stelling van de PvdA in het gesprek, niet meer herhaalde. Koster hamert er ipet de regelmaat van de klok op, dat niet alleen de PvdA de deur ir Burgemeester Hubers was vorige week woensdag een aandachtig toehoorder tij dens de beraadslagingen over het nieuw te vormen college. Wie krijgt hij de komende vier jaar naast zich? ó- Fr. Koster (WD) Klaas Reimes is inmiddels gesproken en de zaak is bijgelegd”, aldus wethouder Camfferman. „De manier waarop de WD buiten spel is gezet, stuitte Reimes tegen de borst”. De VVD meent uit de kern van het CDA signalen te hebben opgevangen, dat de christen-democraten verlegen met de si tuatie zijn. „Er zou beslist niet over de zetelverdeling worden gesproken”, zo meent Frans Koster. „Het is toch een zeer merkwaardige redenering van wij 2 en jullie 2 en dan de VVD voorhouden dat er voor deze partij geen plaats is”. Koster wacht rustig de resultaten af van het CDA-beraad op maandagavond. „Er moet niet te veel in de CDA-pot worden ge- JAN PIET STOKMAN (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het is een tijdje rustig geweest, maar nu schijnen de inbrekers weer op pad te zijn in Beverwijk. Maandag is bij de politie aangifte gedaan van' dief- I stal van een bandrecorder ter waarde van driehonderd gulden uit de kleuterschool „Wilgenroos” aan de Wilgenhoflaan. Ook is ingebroken in het bejaardenpaviljoen aan het Westerhoutplein. Daar wordt niets vermist. Van een marktkoopman, die zijn auto had geparkeerd aan de Waalstraat, zijn duizend zonnebrillen ter waarde van zes duizend gulden gestolen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Al geruime tijd zijn er plannen in voorbereiding om van de muziekschool in Heemskerk een gemeen telijk instituut te maken. Thans is aan de raadsleden een concreet voorstel voorgelegd, dat donderdagavond 29 juni door de raad zal worden behan deld. Sinds de oprichting wordt de volksmu- ziekschool Heemskerk beheerd door een door particuliere belangstellenden opge richte- en bestuurde stichting. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De auto van een 20- jarige inwoonster van Heemskerk raakte maandagavond rond negen uur waar schijnlijk door kortsluiting in brand, toen (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De politie heeft maandag snelheidscontroles gehouden op Rijksstraatweg, De Baandert, Tolweg, Hoogdorperweg en Jan Ligthartstraat. Het resultaat van 54 bekeuringen. De hoogst gemeten snelheid was 84 kilome ter. Petrus J. van Duin en Rosa H. M. Bekker; Jacob Rutz en Cornelia Th. J. Bakker; Bernhard H. de Haan en Carolina M. Her- garden; Hein Plato en Anette Crotjee; Jo hannes G. Vosse en Clasina M. de Groot; Wilhelmus I. M. Jansen en Catherine A. Bart; Siebrand J. Kloes en Maria E. Th. van der Ven; Abran van Buuren en Adri- aantje M. Kooreman. ONDERTROUWD: Franciscus J. P. van der Gracht en Elisa beth A. Zigterman; Thijs Soepboer en Lid- wina W. M. Verdonk; Comelis P. A. Mole naar en Barbara M. Klinkenbijl. OVERLEDEN: Maria Johanna De bestuurscommissie, die onder de naam Commissie Muziekcentrum zal op treden, zal bestaan uit zeven leden. Eén lid wordt benoemd door het college van B. en W. op voordracht van het personeel. Drie leden worden door het college benoemd op voordracht van het cultureel beraad. Hij verwacht tijdens het programma tisch overleg niet al te veel knelpunten. „Het is me opgevallen dat de PvdA vrij globaal over bepaalde programma’s in het samenwerkingsakkoord wil spreken, daarbij de ruimte latend aan de overige partijen in de raad hun eigen inbreng te presenteren”, aldus wethouder Camffer man. De CDA-onderhandelingswoordvoerder is er van overtuigd woensdagmiddag juist te hebben gehandeld door aan het gesprek met de PvdA grote waarde te hechten. Het CDA zocht in het gesprek met de partijen over het nieuwe college naar de grootste meerderheid in de raad en vond die bij de PvdA, D’66 en de PPR/PSP, die samen met de 10 zetels van het CDA over 20 van de 25 raadszetels beschikken. Over een contro verse binnen het CDA inzake het negeren van de opdracht van bestuur en fractie, wil de wethouder niets weten. „Er is geen verschil van mening over de opdracht. Wel wordt er verschillend gedacht over de in terpretatie van de opdracht. Met andere woorden: tot hoever kun je gaan. Met De bekostiging van de aktiviteiten vindt in zeer belangrijke mate plaats door subsi diëring van de gemeente. Gesteund door docenten en medewerkers heeft het stich tingsbestuur al einde 1976 aan de gemeen te duidelijk gemaakt, dat de verantwoor delijkheid voor deze muziekschool niet meer thuishoort in het beperkte raam van een stichting. Het bestuur vindt, dat de school met haar taken ten opzichte van de dertig scholen, de zeshonderd eigen leer lingen en het plaatselijke muziekleven een niet meer weg te denken gemeenschaps- BEVERWIJK. Naar aanleiding van het aangekondigde vertrek - per 1 oktober - van de dagelijkse leiding van de zieken omroep RUAZ wordt door het bestuur naarstig gezocht naar personen die de da gelijkse leiding zouden willen en kunnen ovememen. Deze pogingen hebben echter nog geen resultaat gehad. Inmiddels is daarom door het bestuur besloten, de werkzaamheden van de dage- lijkse leiding te verdelen over een groep van zeven personen, die allen deel uitma ken vqn het medewerkerskorps. Op deze wijze wordt de taak van de dagelijkse leiding drastisch verlicht. Voor dit team van zeven personen zoekt de RUAZ thans een teamleider of -leidster met enthousiasme en initiatief. Hij of zij zal in staat moeten zijn om zowel naar de medewerkers als naar het stichtingsbe stuur toe de stimulerende en coördineren de figuur te zijn. Het bestuur van de ziekenomroep doet een dringend beroep op een ieder die in aanmerking wil komen voor deze funktie, zo spoedig mogelijk contact op te nemen, via het secretariaat: de heer M. J. Sleegers, Krommeland 83, Velsen-Zuid, telefoon 02550-18915, of via de huidige leiding: Henk en Tineke Beentjes, Blauwe Ven- BEVERWIJK. De noteringen waren maandag: aardbeien 170-205 per doos, an dijvie 20-46, bloemkool 110-245, bospeen 60-120, selderij 21-35, komkommer 25-66, kroten 46-88, peterselie 42-46, peulen 700- 1300, postelein 45-78, prei 40-120, prei nieuwe oogst 315-335, raapstelen 18-22, rabarber 43-106, radijs 22-56, zomer rode kool 140-170, snijbonen 460-720, Spinazie 44-112, sla 14-48, spitskool 38-74, tuinbo nen, 146, uien 11-36, waspeen 50-105, bos prei 53-92, asperge 930, aanvoer, spinazie 31000 kilo, andijvie 38000 kik», prei 3500 kilo, prei 5000 bos, radijs 12000 bos, rabar ber 9000 bos, bospeen 45000 bos, sla 185.000 stuks, postelein 5000 kilo. Bloe men: allium 20-43, anjers 10-31, trosanjers 160-275, anemoon 60, duizendschoon 80- 95, eremures 105, freesia 10-31, gladiool 25, Sm* Breestraat hun zaak hebben, zullen nu ingedeeld worden in de parallelweg. 20-100, liatris 400, nerinen 105, pioenroos 70, roos 20-41, babyroos 10-30. van der Zon, 83 jaar; Geertruida Cornelia van Benthen-Diest Lorgion, 77 jaar. GEHUWD: Hendrik Jonker en IJbeltje Hoekstra; Wellicht ten overvloede zij vermeld, dat het gaat om vrijwilligerswerk.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9