BOB VAN DER AAR KRITISEERT INVLOED GEMEENTE ÖP BELEID Va n Bodegraven ook weg Sterke verdedigingen gaven elkaar weinig toe Ervaren draaiers bij DMN te Noordwijkerhout Stamlote evenementen rugbyverenigmgen JONGE SPORTJOURNALIST I Sportraad positief tegenover problemen V a 7,50 n- Ji hit I zondag 25 juni 1978 Verantwoordelijk Soepel Redding I Het Nederlands Blazersensemble 31 19 7 8 JUNI SPORT DONDERDAG 22 e Op onze sportredactie is plaats voor een Sollicitaties te richten aan de hoofdredactie van Damiate Pers B.V., Oudeweg 12-14, Haarlem. met enige ervaring. Zijn werkzaamheden zullen bestaan uit de regionale sportver slaggeving in de IJmond. is onhoudbare situatie ontstaan Bob van der Aar: „Mijn stap zal misschien negatief worden uitgelegd”. (ADVERTENTIE) i5gfe£ (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Damiate Pers Aanvang 14.30* $44^®:::$ Haarlems Dagblad: Geplaagd door de concurrentie van het treffen tussen Italië en Nederland op de televisie, hebben beide ploegen in hun duel de sfeer moeten missen, die anders zo kenmerkend is voor de thuiswedstrijden van de Birds. Nauwelijks dertig toeschou wers waren getuige van het begin van deze wedstrijd, die gekenmerkt werd door twee sterke verdedigingen die elkaar nauwe lijks iets toegaven. Wel moest Terrasvo gels, dat aantrad zonder de licht gebles seerde Gerda Treuren, aan de gasten wat meer hits toestaan, maar gevaarlijk werd het ook voor de thuisclub niet. De aanval lende daden van Terrasvogels bleven dit keer beperkt tot zegge en schrijve drie honkslagen waarvan Helma Welp er nog twee voor haar rekening nam. Scorings kansen verwierf Terrasvogels zich dan ook niet, ook al omdat Caroline Smit op het derde honk weer een gave partij ver tolkte en BMZ-EDO geen enkele keer in de fout ging. De eerste reële scoringskans van de wed strijd verwierf EDO zich in de zesde inning toen Jet Sikkema haar tweede honkslag gaf en Caroline Smit voor de beslissende klap leek te gaan zorgen. Een kapitale vangbal van kortestop Ilone Vos redde op dat moment echter werpster Els Koks. Juist echter op het moment dat een ieder aan een verlenging begon te denken, sloeg EDO op de valreep toch nog onverwacht toe. En beslissend werd in feite de enige fout van de wedstrijd, die Ilone Vos op een klap van Betsy Berkhout maakte. Dank- indruk van de goede wijze van voorberei ding van de sportraad. Onze ideeën wer den niet gebagatelliseerd. Er werd reëel besproken wat beide clubs te bieden heb ben en wat onze wensen voor de accommo datie zijn. Wij geloven dat de Sportraad, net als wij, tot de overtuiging is gekomen dat er in elk geval iets moet gebeuren. En dat de raad ook wel overtuigd is van ons standpunt dat er twee velden beschikbaar moeten zijn”. Het is erg moeilijk in een zó druk bezet gebied als Kennemerland - en met name binnen de Haarlemse gemeentegrenzen - ruimte te vinden voor zo’n accommodatie. Voor de draaierij zoeken wij ervaren vaklieden. Nieuwe collega's die, na een inwerkperiode, zelfstandig volgens tekening in- en uitwendig draaien zowel kleine tot middelgrote werkstukken in enkelstuks als kleinserie fabricage. Een LTS- en Bemetelopleiding en/of ruime praktijkervaring spreekt voor zich. Wij bieden een goed salaris, 8 procent vakantietoeslag en een jaarlijkse bonus. In samenwerking met het Openluchttheater Bloemendaal presenteren wij aldaar op De overige arbeidsvoorwaarden zoals 21 vakantiedagen, opname in het bedrijfs pensioenfonds voor de metaalindustrie etc., zijn beslist goed. Ook zijn er prima verbindingen met de omliggende plaatsen. Wilt u meer weten? Kom dan eens langs of bel op. Ook een afspraak voor 's avonds is mogelijk. Afdeling personeelszaken, 's-Gravendamseweg 16, Noordwijkerhout. Telefoon 02523-39 41. Het rapport is inmiddels aan de gemeen ten Haarlem en Heemstede aangeboden. Laatstgenoemde heeft reeds in negatieve zin gereageerd, waarbij deze gemeente aantekent dat zij haars inziens reeds al het mogelijke heeft gedaan voor HBC. Het college van B. en W. van Haarlem wilde eei - meer inzicht in de ontwikkelin gen verkrijgen en vroeg daarom een ad vies van de Stichting Haarlemse Sport raad. Op zijn beurt belegde deze raad een bijeenkomst met de commissie. Hiervan kan gezegd worden dat de gedachtenwis seling door beide partijen als bijzonder positief en verhelderend ervaren is. Commissievoorzitter Bert Bode: „Dat er zo snel een reactie is gekomen van de gemeente heeft ons veel plezier gedaan. Op de vergadering zelf waren we onder de Als voorbeeld noemt de Telstar-bestuurder de aanstelling van Hans van Doorneveld. „Ik persoon lijk vond het niet onlo- (Van onze rugbymedewerker) HAARLEM. Zoals al eerder gemeld, wordt in Haarlem op rugbygebied druk gezocht naar een mogelijke oplossing voor de accommodatieproblemen waar mee deze sport kampt. Een ad hoe com missie, die de clubs RC Kinheim en HBC vertegenwoordigt, heeft een uitgebreid rapport opgesteld over de huidige situatie en de verbeteringen die nodig zijn. Bert Bode: „Zoals begrijpelijk kan de sportraad geen beloften doen, daar men een adviserende taak heeft. Maar de verte genwoordiger van Sport- en Jeugdzaken heeft wel al aangegeven dat zijn dienst reeds stappen heeft gedaan om te onder zoeken öf, en zo ja waar, er in Haarlem mogelijkheden zijn voor ons plan. Wij ho pen nog steeds dat er in september al iets gebeurt, maar hebben wel de indruk ge kregen dat de kans daarop niet al te groot is. Toch vertrouwen we er op dat de mede werking van de gemeente en de sportraad er toe zal leiden dat er in ieder geval vóór het volgend seizoen een opening is gevon den”. De Machinefabriek Noordwykerhout is een modern bedrijf waar ca. 115 vakrpensen werkzaam zijn. Wij maken en bewerken produkten zoals lieren, vliegwielen, cilinderkoppen en sluizen voor de scheeps bouw-, motoren- en procesindustrie. Aan de kwaliteit, nauwkeurigheid en uitwisselbaarheid worden hoge eisen gesteld. De toleranties zijn daarom nauw keurig. Werk voor u om trots op te kunnen zijn. VELSEN. Secretaris/penningmeester R. van Bodegraven zal Telstar bij het begin van het nieuwe seizoen verlaten. Het bestuurslid meent dat hij door zijn werkzaamheden onvoldoende tijd kan vrijmaken voor de Velsense club. Van Bodegraven zegt voorts zich niet te kunnen verenigen met de huidige situatie bij Telstar. „Ik vind het echter niet juist om nu reeds op te stappen. Voor het nieuwe seizoen moeten nog diverse zaken worden geregeld en die wil ik nog afmaken”, aldus Van Bodegraven. De Machinefabriek Noordwykerhout (DMN) maakt deel uit van IHC HOLLAND. Een industriële groep die werkzaamheden verricht op het gebied van de baggerbouw, de olie-industrie op zee, de alluviale mijnbouw en het massa-transport. Ged. Oude Gracht 82 (Haariem-Centrum) Soendaplein/Floresstraat (Haarlem-Noord) Californiëplein 17 (Haartem-Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 (Heemstede) Lange Nieuwstraat 427 (IJmuiden) Zeestraat 18 (Beverwijk) Had Terrassvogels eerder in deze com petitie al met veel moeite het eerste duel in een magere 1-0 overwinning omgezet, dit keer was het BMZ-EDO dat zich niet voor de tweede keer liet verrassen, maar dat zelf in de slotfase toesloeg. Terrasvogels 0-0-0-0-0-0-0 0 Els Koks 2-1-7-1 BMZ-EDO 0-0-0-0-0-0-2 2 Marian van Ginhoven 1-2-3-0 Tevergeefs trachtte Terrasvogels in de gelijkmakende slagbeurt de bakens te ver zetten. Tot capitulatie bereid bleek de ploeg van Suze van Breukelen niet meer en verdiend werd de 0-2 zege veilig gesteld. De stand in de hoofdklasse na de zestiende competitieronde is thans: Tempo Team HHC 16-30, Terrasvogels 16-26, Nelis- sen/DSS 16-20, BMZ/EDO 16-20, Shell 16- 10, Bloemendaal 16-10, Mieloo Onze Gezel len 16-6, Capac/WK 16-6. Pas dan kan immers de vacature van assistent- trainer worden bespro ken en kan de balans van het spelersbestand wor den opgemaakt. Op dit moment is daar nog steeds geen duidelijkheid over. Nog altijd is niet bekend welke spelers er blijven, stoppen of moe ten worden aangekocht. „Een onhoudbare situa tie”, stelt Bob van der Aar. „Als je bijna vier weken voor de training nog steeds geen trainer hebt, waar ben je dan ei genlijk mee bezig. Dat had al lang geregeld moeten en kunnen zijn”. (Van onze softbalmedewerker) SANTPOORT. Na Nelissen-DSS en Tempo Team HHC heeft BMZ-EDO in de hoofdklasse softbal ook tegen Terrasvogels haar ware gezicht laten zien. De ploeg, die zich door enkele onnodige nederlagen tegen zwakker geachte tegenstanders uit de race om de titel speelde, liet gisteravond op de Elta niets aan het toeval over. keer als er een beslissing moest worden genomen, dienden de commissaris sen te worden ingescha keld. Zo valt er natuur lijk niet te werken. Op die manier kun je ge woonweg niet slagvaar dig handelen. Ik vind dat het bestuur de vrijheid moet hebben om een trai ner en of een speler aan te trekken als dat binnen de raming van fle begro ting past. De gereduceerde plaatskaarten (kassa openluchttheater 10,00) zijn verkrijgbaar bij onze kantoren: Hoewel Bob van der Aar geen enkele binding meer heeft met de club, blijft hij de ontwikkelin gen met argusogen vol gen. „Ik kan Telstar nu eenmaal moeilijk losla ten. Het is dan ook be slist geen makkelijke be slissing geweest. Ik heb nog steeds het gevoel dat ik niet weg ben. Het werk is tenslotte niet af gemaakt en dat geeft een onbevredigend gevoel”. AD HEESBEEN Telstar heeft een nieuwe speler gecontracteerd. Het is de 23-jarige Jannes Meijer uit Groningen. Meijer kwam het afgelopen seizoen uit voor de zondag eerste klas- ser Helpman uit Groningen. Verder heeft Telstar een eerste oriënterend gesprek gehad met Hans Mols van AZ’67. Ook Terrasvogels niet opgewassen tegen EDO baar profiteerde EDO hiervan door via Yolanda Vierhout en Emma Fictoor de honken te laten volstromen. Dankzij een vangbal op een klap van Truus Ruiter leek Terrasvogels het toch weer te gaan red den. Marja van Dusschoten honkslag en Jet Sikkema met een diep geslagen vang dachten er echter anders over en brachten Yolanda Vierhout en Betsy Berk hout veilig over de thuisplaat. Telefonisch kunnen geen plaatskaarten worden gereserveerd. Het Nederlands Blazersensemble omvat een dozijn blazers, dat de laatste jaren geregeld heeft bewezen zowel de klassieken als de modernen in de muziek uit te kunnen voe ren op een hoogstaand peil. In het Open luchttheater staat de muziekliefhebbers komende zondagmiddag een romantisch programma te wachten, dat de ouverture uit de Barbier van Sevilla van Rossini, hoogtepunten uit de opera Don Giovanni van Mozart en de Serenade opus 44 van Dvorak omvat. (Van onze sportredactie) VELSEN. „Er moet iets gebeuren. Op deze manier gaat Telstar ab soluut naar de bliksem. Niemand wil dat deze club kapot gaat, maar omdat te voorkomen moet er wel op korte ter mijn het een en ander veranderen. Iedereen in het bestuur doet erg zijn best, maar het probleem is dat er niet efficiënt genoeg gewerkt wordt”. Aan het woord is het Telstar-bestuurslid Bob van der Aar. •ij 1 cisnir Dat heeft de Telstar- praeses nog niet gedaan. „Ik denk ook niet dat hij dat zal doen, zo stelt Van der Aar. Ik geloof dat hij zich te veel verantwoor delijk voelt voor de hele handel. Mogelijk pro beert hij eerst de zaak weer in goede banen te leiden”. Een stap in de goede richting zou ten eerste op zeer korte ter mijn de benoeming van een hoofdtrainer kunnen zijn. Een zaak, die overi gens al sinds half maart, toen Mircea Petescu door de inmiddels weer onge daan gemaakte aanstel ling van Jan van der Ge vel tot hulptrainer voort ijdig zijn ontslag aan bood, sleept. gisch dat AZ als vergoe ding voor het aantrekken van een nieuwe hulptrai ner (Van Doorneveld had nog een contract voor een jaar bij de Alkmaar- se club - red.) een schade claim indiende. Boven dien wilden wij Van Doorneveld graag heb ben. Ik heb toen gesteld, dat Telstar dat bedrag maar moest betalen. Op de eerste plaats zou het aantrekken van een an dere man weer veel tijd en misschien nog meer geld kosten. Bovendien zou de hele ontwikkeling, een slecht beleid werd verweten. Van der Aar daarover: „Zwikstra is in mijn ogen een kundig man, maar het is erg jam mer dat hij de ontwikke ling bij Telstar en met name de uittocht van spelers niet heeft kunnen tegenhouden. Ik denk dan ook dat, wanneer hij meer invloed had kun nen uitoefenen op de ove rige bestuursleden, Tel star niet zo ver zou zijn afgegleden. Niettemin is duidelijk dat het gehele bestuur tekort is gescho ten. Daarom moet er op korte termijn iets gebeu ren, wil Telstar niet ka pot gaan. Ik ben er niet uitgestapt, omdat ik de club geen goed hart meer toedraag, maar omdat er iemand actie moet onder nemen. Mijn stap zal mis schien negatief worden uitgelegd, maar dat is ze ker niet de bedoeling ge weest. Ik heb die beslis sing genomen om een po sitieve reactie te bewerk stelligen. Ik heb van alles geprobeerd, maar mij is het niet gelukt en daar heb ik mijn conclusies uit getrokken. In wezen zou den andere bestuursle- Bob van der Aar heeft vooral kritiek op het feit dat de gemeente, die dit jaar bijna 350.000 gulden in de club heeft gestoken, te veel invloed wil uitoe fenen op het beleid. Ook voorzitter Ton Zwikstra verweet de gemeente Velsen onlangs, dat men van Telstar een gemeen- teclub wilde maken. Uit latingen, die overigens - IJmuider Courant: X Beverwijkse Courant: die inmiddels op gang was gekomen, opnieuw worden afgeremd. Ook Zwikstra kon daar wel achter staan, maar Van Bodegraven verzette zich daar fel tegen. Omdat een van de commissaris sen met vakantie was, werd die beslissing steeds uitgesteld. Later bleek dat hij wel akkoord kon gaan met die eis van AZ, maar toen was het al te laat”. Een veelvuldig bekriti seerd man was de afgelo pen weken vooral voor zitter Ton Zwikstra, die f'3: Vorige week liet hij het bestuur per brief weten dat hij zijn functie met onmiddellijke ingang wenste naar te leggen. Een besluit dat hij afge lopen maandagavond in een bestuursvergadering nog eens persoonlijk toe lichtte. Van der Aar, die ruim 14 jaar diverse functies bij de Velsense club heeft vervuld, meent dat er geen goede basis meer is voor een optimale samenwerking. Vooral de recente ont wikkelingen rondom de aanstelling van een nieu we hoofdtrainer, een zaak waarmee Van der Aar uit hoofde van zijn functie als technisch co ördinator alles van doen heeft gehad, zijn voor hem aanleiding geweest om te besluiten zich te rug te trekken. De schei dende Telstar-bestuur der vindt dat er een situa tie is ontstaan waarin het onmogelijk is geworden goed te functioneren. den dat ook moeten doen. Ik weet dat ook Zwikstra met die gedach ten heeft gespeeld. Een paar weken geleden zei hij nog: Als we de zaak- Van Doorneveld niet voor elkaar kunnen krij gen, zouden we eigenlijk moeten opstappen”. Vroeger liep het alle maal heel wat soepeler. Ik wijt dat grotendeels aan het vertrek van wet houder Ockeloen. Deze wethouder (Meijer - red.) vindt het kennelijk raad zamer terug te rapporte ren en meer overleg te voeren. Minder proble men waren er ook in de periode dat de heer We- demeijer namens de bei de commissarissen in het dagelijks bestuur zitting had. Wedemeijer heeft zich echter destijds te ruggetrokken en nu zit er geen vertegenwoordiger van de beide commissa rissen meer in het be stuur”. Alleen de gemeente heeft nog een vertegen woordiger in het dage lijks bestuur in de per soon van secretaris/pen ningmeester R. van Bo degraven. Van der Aar: „Ondanks het feit dat ik er van overtuigd ben dat Van Bodegraven van goede wil is, vind ik toch dat hij het werken bij door de wethouder van sportzaken de heer J. W. Meijer (een van de twee commissarissen in het stichtingsbestuur) met klem werden tegenge sproken. Van der Aar is van me ning dat vooral de vrij heid van handelen door de ruggespraak, die voor elke beslissing met de commissarissen moet worden gehouden, een slagvaardig beleid in de weg staat. De affaire ron dom de afkoopsom van 15 mille voor Hans van Doorneveld, die als hoofdtrainer was gecon tracteerd, maar door de botte weigering van Tel star om dat bedrag aan AZ over te maken niet kon worden ingelijfd, was voor Bob van der Aar zoals hij zelf zegt de druppel die de emmer deed overlopen. „Iedere Telstar extra moeilijk maakte. Hij had kenne lijk het idee, dat het be stuur niet mondig genoeg was om zelf een beslis sing te nemen. Volgens mij schakelde hij de com missarissen meer in dan nodig was en schoof hij hen te veel verantwoor delijkheid toe. Ik vraag me nog steeds af of zij dat zelf ook willen”.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 31