Burgemeester bezoekt Hoogovens Ook avondvierdaagse Vlaggenparade Velsen-Noord gestart I DE ROOIJ kwispe door BONT Winson, een bijna-boxer Dwingend-bewogen spel van Nicolaas Jansen 4 ff/ fi I o 1 ATC sleept U rechtstreeks van de ^Noordzee naar Amsterdam, r vice versa NU TEGEN ZOMER- PRIJZEN Acht mensen bij orgelconcert in Santpoort Rijksweg Amsterdam tijdelijk afgesloten a IJMOND 6 19 7 8 JUNI 2 2 DONDERDAG im Laat uw bontmantel door ons bewaren repareren en/of moderniseren I X X O i (ADVERTENTIES) 3 De boot is aan! way of De materie van Bachs „Stras- Bel ons vrijblijvend PLEIN 1945 - 3, IJmuiden tel. 14074 eigen bontatelier ’eerstr.) I .5,20 en I irnehal, Heilig- ind. Diver- jeppers rkVZijl- I ïrüger- harmo- met als De en de willen ;ehou- rectie g kan an on- innen ie sa- 1 kun- Onder de vlag van Amsterdam Towing Company B V. vaart een zevental krachtige kust- en havensleepboten, geschilderd in heldere oranje kleuren. Bemand met doorgewinterd sleepboot personeel, dat niet van afhaken houdt. Zij besparen U tijd en geld door rechtstreekse verbinding van buiten de IJmuidense sluizen tot in de havens. Daardoor loopt U ook minder risico. ATC betekent een enorme stap vooruit in de dienstverlening van het Amsterdamse havengebied. rectieleden ing. F. E. Mathijsen Gerst (fo to), ing. W. van Someren en G. Wilmink, heeft een uiteenzetting gehad over het bedrijf, bezocht een hoogoven, een walse- rij en de staalfabrieken. De grootste groep deelnemers kwam van de Delcourt van Krimpenschool met bijna honderd leerlingen. Daarna kwam de Ir. P. L. Krijgerschool met vijftig leerlingen, ter wijl ook de Zeeverkenners en de nieuwe wandelgroep Wiawaa goed vertegenwoor digd waren. Er zijn deelnemers bij die de afstand van vijftien kilometer voor de twintigste maal lopen. Dinsdagavond gingen de tochten van 10 en 15 kilometer naar respectievelijk Vel- sen-Zuid en Driehuis-Santpoort. De EH BO, die stond opgesteld bij Velserbeek, kreeg slechts zeer weinig werk te doen, voetklachten waren er helemaal niet. Vanmiddag heeft Velsens burgemeester eenzelfde bezoek af te leggen bij Van Gelder Papier. Na de vakantieperiode zul len enige andere Velsense bedrijven ter kennismaking worden bezocht. Vrijdagavond wordt richting Wijk aan Zee gewandeld, waarna de groepen rond acht uur bijeenkomen op de Breesaperhof in Velsen-Noord. Vandaar wordt onder muzikale begeleiding van „Velsen-Noord S.M.” via het Stratingplantsoen naar de startplaats van het Kennemer Vormings centrum aan de Wijkermeerweg gewan deld. VELSEN. In verband met werkzaam heden aan de brug over het zijkanaal C zal de Rijksweg Amsterdam-Velsen in de nacht van vrijdag 30 juni op zaterdag 1 juli gestremd zijn. De werkzaamheden zullen worden uitgevoerd tussen elf uur ’s avonds en twee uur ’s morgens. De te volgen omleidingsroute zal door borden worden Kennelijk heeft de orga nist er geen moeite mee ge had om voor dit werkelijk droevig kleine aantal luis teraars zijn programma af te wikkelen. Dit leverde on dertussen een zeer interes sant concert op. En dan zijn we zo langzamerhand weer een beetje in de tijd terecht geko- Zoniet, dan is een aardiger huisvriend dan Winson nauwelijks denkbaar. Europese landen en naar de Verenigde Staten. Zon der Nico Jansen persoon lijk te kennen zou je uit deze gegevens in ieder ge val een veelzijdige oriënta tie kunnen vermoeden, die stoelt op interesse in en liefde voor de orgelkunst. Er zijn tal van manieren om Uw huis vriend een paar weekjes onder te bren gen. Voor de kosten hoeft U dat niet te laten want het is altijd goedkoper dan Uw eigen verblijf in Valkenburg of aan de Costa Brava! Ziezo die zit! KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woens dag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 uur en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. .15 u.: Ihana i Drkest volw. Bene- jeugd 1 BV. g 130. urator lissie iaga- n het Het bezoek aan Hoogovens is het eerste van een reeks bezoeken die de heer Molen dijk gaat afleggen in de gemeente. Dit was een algemeen informatieve dag, waarbij niet anders dan in algemene zin is gespro- NAAM: Winson LEEFTIJD: l‘/t jaar RAS: Bastaard Boxer SOORT: Reu PRIJS: ƒ60,- INLICHTINGEN: 02550-15744 ver”, 16 1”, 16 j. star is Er zijn van die momenten dat het leven gewoon heel erg pleizierig is. Een wandeling in het park terwijl een zo merse zon de zaak wat opfleurt. Als metgezel is Winson een uitermate gezel lige jongen die er net zo over lijkt te denken. Hij dartelt in het lange gras en blikt de wereld vol vertrouwen tege moet. In weinig opzichten verschilt Winson van zijn meer originele rasgenoten. Qua uiterlijk zeker niet. De lichtbruine beharing en het donkere masker zijn typisch des boxers. De altijd wat zorge lijk aandoende trekken rond de neus zijn duidelijk aanwezig. Alleen die neus zelf is iets minder stomp dan van de „volbloed” maar, daar dient in één ad em aan te worden toegevoegd. Het doet in geen enkel opzicht afbreuk aan de charme van deze blijde hond. Die blijheid ontplooit zich ten volle als KWISPELdoor in het gras een stuk hout vindt. De oortjes van Winson spit sen zich en er ontstaat een uitbundige springpartij naar het speelgoed dat Winson graag meesjouwt tussen zijn kaken. Ook dat is zo’n trekje dat zo duidelijk is terug te vinden bij de pure boxer. Winson is gehoorzaam. Gaat lig gen op verzoek en toont zijn trouw en aanhankelijkheid door zich even tegen zijn begeleider aan te vlijen. Natuurlijk rijst de vraag „hoe komt ;wed- Kar- :otale ir de rd A. 3e H. Jasse 5 met 2 juli. Do. alle 21 uur. tur. ironck- ar. ndweer i. film- nstaan- Woensdagavond gingen de tochten rich ting Beverwijk via het Wijkeroogpark naar het industrieterrein en vanavond wordt IJmuiden bezocht. dit moois in het asiel?” Het antwoord daarop luidt: Winson moest zijn honde- trouw delen met een Ierse setter. De twee konden het uitstekend met elkaar vinden. Nooit was er ruzie of nijd. Moei lijkheden kwamen er pas als iemand zich in de buurt van de setter waagde of Winson’s vriend te veel aandacht schonk. Dan ging Winson zich er mee beoeien. Jalouzie of bezorgdheid? Wie zal het zeggen. Hoe dan ook, het leek niet mogelijk de twee maten langer bij elkaar te houden. Het lijkt dan ook een goed advies voor degenen die belang stelling hebben voor deze Winson, om er maar van af te zien als er toevallig al een blaffende huisgenoot aanwezig is. larlenï verzet SANTPOORT. Woens dagavond is het mij be schoren geweest één van de absolute dieptepunten in belangstelling voor een orgelconcert mee te ma ken. Het betrof een bespe ling van het Vierdag-orgel in de Nederlandse Her vormde Kerk te Santpoort Noord, die door de uit Heerhugowaard afkomsti ge Nicolaas A. Jansen werd gedaan voor een ge hoor vanacht mensen, uw recensente inbegrepen. Burgemeester P. J. Molendijk van Vel- I sen heeft woensdag een kennismakingsbe zoek aan Hoogovens gebracht. De burge meester, die werd ontvangen door de di- Veel sfeer had het Ricer- car del primo tuono van Gionanni Pierluigi da Pale strina dat met de vereiste bezonkenheid tot klinken kwam, terwijl de spéelse Franse barokgeest, zij het beperkt door de geringe keus in registerkleuren, vertegenwoordigd was in een gave uitvoering van Guilain’s Suite du premier ton. (Van een correspondent) VELSEN-NOORD. Dinsdagavond is de avondvierdaagse in Velsen-Noord gestart met vijfhonderd deelnemers. Hiermee is het laatste wandelevenement in de IJmond begonnen; Beverwijk, Heemskerk en IJmuiden zijn Velsen-Noord al voorgegaan. De organisatie van de avondvierdaagse, die wordt gehouden onder auspiciën van de Noord-Hollandse Wandelsportbond, berust bij het Tambour- en Trompetterkorps VelsenNoord S.M. ken over huidige economische situatie van het bedrijf. De heer Molendijk stelde erg onder de indruk te zijn van de bezich tiging: „Ik vond 't machtig”, zo sprak hij. men dat we met elkaar op vakantie gaan. Beste mensen, het ligt wel een beetje buiten het kader van deze ru briek, maar we zouden U toch heel erg nadrukkelijk willen verzoeken Uw hond niet op te offeren aan Uw eigen vakantiepret. Met een plechtige vlaggenparade is woensdagmorgen vroeg het der tigjarig bestaan van de Sociaal Me dische Dienst van de Marine in Driehuis herdacht. Deze in het voormalig missiehuis aan de Drie- huizerkerkweg gevestigde dienst viert dit jubileum op sobere wijze. Woensdagmorgen werd de vlaggen parade gehouden in bijzijn van de complete „bemanning” van de dienst en enkele genodigden, onder wie Velsens burgemeester P. J. Mo- Enige gegevens over Ni colaas A. Jansen: hij ge noot zijn opleiding aan de conservatoria van Amster dam en Maastricht alwaar hij naast orgel ook koordi- rectie en piano studeerde. Daarna nam hij deel aan interpretatiecursussen en maakte concert- en studie- "En het was tijd ook dat het roer werd omgegooid”. zegt kapitein Ben Elswijk van de havensleepboot Alpha’ (800 pk "Het moet maar eens uit zijn met het tijd- en geldverlies G om het Amsterdamse havengebied te bereiken Daarom géén sleepboot wisselen meer bij de sluizen van IJmuiden, maar in één J keer binnenlopen vanaf de Noordzee naar 5 havens in het Noordzeekanaalgebied. Eén maatschappij. Eén contract Zo zit dat1 Mensch, bewein dein Sün- den grosz bleek echter te delicaat voor deze impul sieve wijze van spelen, die merkwaardigerwijs in „Christ unser Herr zum Jordan kam” weer veel be- schouwelijker uitwerkte dan je, gezien het motori- sch-stuwende karakter van de motieven in dit werk, zou hebben verwacht. Histo- ir. rstraat. >reeku- j. 10-11 i.: ..The grande sntelliè- I dns the I En uit het musiceren van de organist op het niet om vangrijke Vierdag- instrument het aantal re gisters zal dat van de aan wezige luisteraars nauwe lijks overtreffen bleek dat men hier te maken had met een muzikale natuur die vanuit een bewogen, bijna dwingende gedreven heid te werk gaat. En dat leverde vooral boeiende re sultaten op in Noordduitse barokmuziek als het Prae- ludium in F groot van Franz Tunder en een Ca priccio van Georg Böhm, muziek die genoemde dwingend-bewogen vleu gelslag heeft en waarin Ni colaas A. Jansen dan ook zijn meest markante troe ven uitspeelde. Amsterdam lowing Company B.V. De Ruyterkede, Steiger 10, 1011 AA Amsterdam, Holland Telephone: (0)20-254062* Telex: 12400 De Sociaal Medische Dienst van de Marine is slechts een kleine vijf jaar van haar bestaan in Velsen gevestigd geweest: het grootste deel E van deze dertig jaren was de dienst gevestigd in Leiden. Woensdagavond werd in het voor- Een werk van Johann Georg Albrechtsberger (bij wie Beethoven contrapunt heeft gestudeerd): Caden za, 6 Versus en Fuga, vorm de een boeiend slot van dit concert. d van laren, idoen Haag .kabi- enoot s. Het htmi- iden. oting neer-1 lame I j Woensdagavond werd in het voor- malig missiehuis feest gevierd door de direct bij dit jubileum betrokke- nen. Tevens werd een reünie gehou- den voor degenen die bij de Scoiaal S Medische Dienst in behandeling S zijn geweest. miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiïïi ;n 21.30 1.: „The u.: „De lunder- tndkle lendijk. De commandant van de So- ciaal Medische Dienst M. D. A. For- bes Veis, kapitein-luitenant ter zee sprak tijdens deze gelegenheid een kort herdenkingswoord. aangegeven. reizen naar verscheidene koraalvoorspel over O

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7