Spoedig aanleg speelterrein Burgerhartstraat examens a Subsidie voor Lutherse kerk Geen jazz, maar Geen demente suite-avond in sociëteit Alpha ziekenhuis Suède .«Nappa kleding I I bejaarden in oude Jozef- politienieuws Vertrek en aanstelling bij Beverwijks politiekorps Feest en opening van Zwaanstraat veilingen beverwijk r O i i Nieuwe Heemskerkse brigadiers 5 Eerste paal voor showroom met bovenwoningen E Toerrijders maken achtste toertocht Twee raadscommissies vergaderen dinsdag Getuigen naar nationaal congres Informatiestand woonwagencentrum op braderie OS 70 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK JUNI 1978 x. lts A. VAN LEEUWEN B.V. ff- nt (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Er komt schot in de renovatie van de Wijkertoren buurt. Na een moeizame start van het buurtcomité bieden de leden de buurtbewoners nu toch vele zaken aan, die in overleg met de gemeente zijn geregeld of op stapel staan. 1D O NDERDAG 22 - H' I' I 'A (ADVERTENTIE) Herstelplan Wijkertorenbuurt biedt bewoners perspectief (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) of or- solli- VELDHUIS 1346 lelijke Ditmaal in deze rubriek weinig tekst en veel platen. In het Prenten kabinet van de familie Van der Lin den in Wijk aan Zee vonden we namelijk een oude prent waarmee destijds reclame is gemaakt voor de badplaats, een soort collage van te keningen, die een fraai beeld geven van het oude Wijk aan Zee. Op deze prent van boven naar beneden en van links naar rechts achtereenvolgens Wijk aan Zee, van het duin af gezien; de straatweg naar het strand; Wijk aan Zee vanaf het Paasduin gezien; een kijkje aan het strand met de badkoetsen nog een blik op het dorp. Eveneens uit het Prentenkabinet een prentbriefkaart uit 1907 met een foto van de weg naar zee. voor dames en heren burgemeester die met zijn gemeentebe stuur zoveel medewerking had verleend bij de realisering van de plannen. Vanuit de „a giorno” verlichte tuin keek het gezelschap vervolgens naar een vuurwerk dat op de hoogste duintop ZATERDAG KIJKDAG TOYOTA DEALER werd ontstoken. Inmiddels werd de eet zaal herschapen in een balzaal. Uit een bericht dat we in het Prenten kabinet vonden, blijkt dat er bij de aan leg van de strandweg op een bepaald moment nogal wat moeilijkheden zijn ontstaan met de uitbetaling aan de werk lieden door de aannemer, maar daar werd tijdens het grote openingsfeest niet meer aan herinnerd. m ter i taak Bloemen: afrikaan 10-18, allium 23-54, anjers 20-55, trosanjers 175-350, anemoon 50-65, chrysanten 50-56, convillei 18-22, duizendschoon 50-165, eremures 70-105, freesia 18-31, gladiool 20-32, iris 10-25, Engelse iris 20-23, ixia 50-165, lelie 20-85, margriet 160, nerine 115, roos 40-55, baby- roos 20-32. Groenten: aardbeien 105-175, andijvie 30-43, bloemkool 95-190, bospeen 80-143, bosseldery 10-35, komkommer 25-56, kro ten 48-71, peulen 1000-1200, postelein 81- 107, prei 75-215, rabarber 80-109, radijs 22-36, snijbonen 400-570, sperziebonen 600- 720, spinazie 60-95, sla 10-43, spitskool 32- 74, waspeen 65-155, bosprei 38-63, ijs bergsla 20-28. Aanvoer: spinazie 23.000 kg, andijvie 27.000, prei 3000 kg en 21.000 bos, bospeen 50.000 bos, radijs 9000 bos, rabarber 7500 bos, sla 18.000 bos. woonerf krijgen. Wethouder Bodewes zeg de een onderzoek naar de mogelijkheden hiervan toe. „Als alles goed verloopt en de centen komen, kan er begin volgend jaar worden begonnen”, aldus het buurtcomité in de buurtkrant. In de afgelopen maanden heeft de werk groep „aankoop woningen” er voor ge zorgd, dat eenstwintigtal woningen, die anders gesloopt zouden worden, nu ter verkoop aan de huurders worden aange boden. Er blijven vijf woningen onder voorbehoud bestaan. De toekomstige eige naars van de voormalige sloopwoningen kunnen nu plannen ontwikkelen om de woningen bloksgewijs op te knappen. de grote toekomst die de badplaats tege moet zou gaan. Tal van feestgenoten daagden op. Om nibus na omnibus verscheen bij het hotel waar Tabbenbeck zijn gasten een groot feest had bereid. De eetzaal was met bloemen en guirlandes versierd. Tegen drie uur kwamen daar alle geno digden bijeen, onder wie de gemeente raadsleden van Wijk aan Zee en Duin. Burgemeester J. P. de Zwaan verplaatste zijn gehoor naar het oude gebouw met de half vergane letters „badhuis” en geen enkel comfort bood. Toen was er dan plotseling die Duitser Tappenbeck geko men met een Amerikaanse visie. De burgemeester gewaagde ook van de grote betekenis van de aanleg van de nieuwe strandweg, die de omweg naar het strand via de Relweg overbodig maakte. Omdat de opening van de weg de kern van het feest was, stelde burgemeester De Zwaan voor „in statige optocht” de nieuwe weg naar het strand op te gaan, voorafgegaan door het muziekkorps van de mariniers. Groen en vlaggen aan weerszijden van de weg en een erepoort in het midden. In het badhotel werden daarna een matinee en een maaltijd aan geboden aan de circa honderdvijftig ge nodigden. Aan het diner deed de heer Tappen beek het voorstel om de nieuwe strand weg De Zwaanstraat te noemen, naar de Wethouder Bodewes vertelde de leden van het comité dat het Pruisdorp voorrang zal krijgen in het gemeentelijk bestratings- plan. Bij De Nieuwe Slof wordt de par keergelegenheid uitgebreid met 40 vaste en 60 tijdelijke plaatsen. BEVERWIJK. Dinsdagavond 27 juni vergadert de commissie voor onderwijs en culturele zaken in het Stadskantoor. Aan de orde komt o.a. een voorstel inzake het beheer van de avond-mavo. De vergade ring begint om 19 uur. Een half uur later begint de vergadering van de raadscom missie voor openbare werken. De leden gaan praten over de vernieuwing van de verlichtingsinstallatie in de trappehuizen en bergingsgangen van de etagewoningen aan de Zonnebloemlaan, de bouw van vijf bejaardenwoningen aan de IJsselstraat, de Wijk aan Duinerwegreconstructie en het onderhoud van de tuinen en de aanleg van 16 parkeerplaatsen aan de Bergers- laan. Aangehouden. Een Beverwijks meis je zag woensdagavond om kwart over zes, dat een man een fiets stal in de Raadhuis straat. Zij deed onmiddellijk aangifte in het politiebureau en even later kon een 21-jarige Beverwijker worden aangehou den, die de diefstal bekende. BEVERWIJK. 145 Jehovah’s Getuigen uit Beverwijk en Heemskerk gaan het nati onale congres bezoeken dat van 12 tot en met 16 juli in het FeyeHoord-stadion te Rotterdam wordt gehouden. Er hebben zich 4000 congresdeelnemers aangemeld. Zaterdag 8 juli sluit Alpha Soos het seizoen af met een optreden van de Belgi sche fanfare „Walter de Buck en zijn Loch- te Genteneers.” In plaats hiervan wordt volgende week vrijdag een zogenoemde suite-avond in de sociëteit aan de Moensstraat gehouden, waaraan meewerken de zanger/schrijver- /componist Hans Dorrestein en de schrij- ver/dichters Jules Beelder en André Roe mer. .1 (Zie voor onze „First Class Occasions” de Groentjes rubriek Annemiek Claproth, Marcel Kuil, Jolanda Smit, Cor de Boer, Hella Bruins, Jacolien van Hooff, Bert Kleimann, Lidy Martin, Jan Nol, Annelies van Steyn, Carin Vink, Ans Voorting, Sandra Kitzman, Fred Kuyl, Margret Snelleman, Gina Dimattia, Carla Duyn, Hester Jippes, Paula Koper, Harry Kuil, Netty de Ruijter, Heemskerk. Ronald Sikkena, Krommenie. Simone Jak, Limmen, Marja Cino, Jos Dekker, Wilma v/d Eng, Piet Goedhart, Karin Putter, Rob Ursem, Marquerite Welsink, Irene Wijte, Uitgeest. Paulien Bervoets, Aad Duine- veld, Ria Rol, Marita van Schagen, Fred van Tunen, Velsen-Noord. Jan Pieter v/d Borst, Liberta Tonnon, Wijk aan Zee. Ja net Boot, Corine Haver, Annet Schoorl, IJmuiden. Herexamen: 1; Gezakt: geen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Burgemeester Kok zal vrijdagmiddag om drie uur de eerste paal slaan voor de showroom met twaalf bovenwoningen van het automobielbedrijf Poelenburg BV aan de G. van Assendelft- straat. Het showroomcomplex komt aan de overzijde van het huidige bedrijf. Wenckebach MTS, Parallelweg, Bever wijk. Geslaagd voor het eindexamen: Afde ling bouwkunde: J. C. Boëkling Velsen-Nrd., W. G. Docter, Heemskerk, H. Geurs, Heemskerk, J. T. Groenland Heemskerk, P. J. F. Hogervorst Beverwijk, P. J. Ikink Heemskerk, A. V. Oerle- mans Beverwijk, R. A. de Pie Heemskerk, J. E. de Vries Beverwijk. Afdeling werktuigbouwkunde: J. A. J. Albers Wijk aan Zee, G. L. Beentjes Heemskerk, A. Bezemer Heemskerk, A. R. Boersma Heems kerk, J. F. Bruijns Heemskerk, M. H. van Bug- num Beverwijk, A. S. P. E. Docen Beverwijk, A. R. Jippes Heemskerk, T. J. Oudendijk Heems kerk, J. M. Sijmons Heemskerk, H. G. van Tunen Heemskerk, R. Visser Beverwijk, C. A. M. Zuid- erwijk Heemskerk. Mr. Joh. Enschedéschool voor MEAO, Haar lem. Geslaagd eindexamen: J. W. B. Verberk en G. H. J. Velthuizen uit Beverwijk. Afdeling elektrotechniek studierichting elek tronica: J. Dannenberg Beverwijk, G. L. Henne- man Beverwijk, R. Rens Heemskerk. Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 Wijkermeerweg 39 - Beverwijk L Telef. 02510-25391/20396 ir- OP HET W38 GEZICHT Reacties op deze rubriek via telefoonnummer 02510 - 26546 speelterrein ter hand zouden nemen, maar bij nader inzien leek het beide partijen toch beter de dienst openbare werken in te schakelen. In het gesprek dat het buurtcomité op woensdag 7 juni j.l. met wethouder Bode wes heeft gevoerd, is ook de Korte Grens- straat aan de orde gekomen. Volgens het comité moet deze straat het predikaat van HAARLEM. Door de toerafdeling van de HSV De Kampioen wordt zondag de achtste rijwieltoertocht van dit seizoen ge houden. Aan de zevende rit namen zeven tig rijders en rijdsters deel en daarvan kwamen er twaalf in het bezit van een bronzen medaille voor het overschrijden van de 250-kilometergrens. Voor de achtste tocht is de start zondag morgen tussen half tien en tien uur bij het clubhuis van De Kampioen in het Spaam- wouderbos. De route voert vandaar via Spaarndam, het Spaarne, Heemstede, Bennebroek, Hillegom, Vogelenzang, Aer- denhout, Overveen, Bloemendaal, Sant poort en weer Spaarndam terug naar het Spaarnwouderbos. Een afstand van veer tig kilometer met tien kilometer bonifica- tie. De deelnemers(sters) van de momenteel aan de gang zijnde rijwielavondvierdaag- se van BATO-Haarlem en De Kampioen kunnen zondag in het recreatiegebied Spaarnwouderbos een inhaaltocht rijden indien zij op een van de vier avonden verstek hebben laten gaan. Zij kunnen dan alsnog in het bezit van de beloning komen. Er wordt gelijk met de andere toerrijders vertrokken tussen half tien en tien uur bij het clubhuis van De Kampioen. De werkgroep stadspark heeft drie stu denten van de Landbouw Hogeschool uit Wageningen bereid gevonden zitting te ne men in de werkgroep. Zij hadden wel interesse in het idee stadspark. Vorige week bezochten de studenten het terrein bij de Wijkertoren en zegden toe in sep tember met het maken van het schetsont werp te zullen beginnen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het Prins Bernhard Fonds heeft aan de restauratiecommissie van de Evangelisch Lutherse Kerk een subsidie verleend van dertigduizend gul den. Hoe het met het badhotel in Wijk aan Zee is gegaan vertelden we in de vorige afleveringen van deze rubriek „Op het tweede gezicht”. Dat het zo slecht zou gaan kon bij de opening niet worden vermoed. Die opening werd een groot feest, dat samenviel met de opening van de Zwaanstraat op 13 augustus 1881. Heinrich Tappenbeck was de man die zorgde voor de bouw van het hotel en de aanleg van de weg naar het strand. Bij die opening werd gesproken over BEVERWIJK. Het voor vrijdag in Alpha Soos aangekondigde optreden van de New Heering Jazzband gaat door on voorziene omstandigheden niet door. Zo ligt er een bedrag van tienduizend pilden gereed voor de spoedige aanleg van een speelterrein tussen de Hofdijk- straat en de Burgerhartstraat. Met het geld kunnen speelwerktuigen en bestra- tingsmaterialen worden gekocht. Het buurtcomité en de gemeente Beverwijk waren er in eerste instantie van uitgegaan dat de buurtbewoners de aanleg van het BEVERWIJK. De noteringeh op dé Beverwijkse veilingen waren woensdag als volgt. Het vraagstuk van de huisvesting van demente bejaarden uit de IJmond is opgelost nu het St. Jozefverpleegte- huis uit Heemskerk en „Zeevanc” uit Wijk aan Zee van het ministerie on langs toestemming kregen aan de Verlengde Ruysdaelstraat te Heems kerk het nieuwe verpleegtehuis „Heemswijk” te bouwen. Het terrein van het oude Jozefzie kenhuis aan de Ingenhouszstraat moet contractueel 1 januari 1985 leeg worden opgeleverd, hetgeen inhoudt dat de functie van de gebouwen op 1 oktober 1984 beëindigd dient te wor den. De verwachting is dat het bestuur van het Jozefziekenhuis met de ge meente Heemskerk in overleg zal tre den over wat er nu te doen staat. De gemeente heeft al een ontwerp- bestemmingsplan gemaakt voor het grote terrein achter het nieuwe raad huis aan de Marquettelaan, dat grenst aan het ziekenhuisterrein, waarop hoofdzakelijk woningbouw is ge pland in een plantsoenachtige aanleg. Mishandelaar. In het weekend is een winkelier van de Zeestraat mishandeld, omdat hij aanmerkingen maakte op het onbetamelijke gedrag van twee „heren” in zijn portiek. Woensdag heeft de politie een 19-jarige Beverwijker aangehouden, die bekende bij de mishandeling betrokken te zijn geweest. Diefstal. Uit een in de Alzettestraat geparkeerde auto zijn in de nacht van woensdag op donderdag een radio- cassettespeler met een aantal bandjes ge stolen ter waarde van achthonderd gul den. BEVERWIJK. De informatiestand van het regionale woonwagencentrum „IJ- mond”, die in het Stadskantoor veel pu bliek trok, staat tot en met 29 juni in de bibliotheek aan de Kerkstraat. De wel zijnswerkers van het woonwagencentrum bouwen de stand vrijdag 30 juni in de Breestraat weer op als daar ’s middags de braderie begint. Ook op zaterdag 1 juli blijft de stand open. ''S Afdeling elektrotechniek studierichting Energietechniek: N. Aardenburg Beverwijk, C. Dekker Beverwijk, N. J. Dirks Heemskerk, E. J. W. Korhom Heemskerk, G. B. Krook Beverwijk, P. P. M. van Noort Beverwijk, E. P. M. van Oploo Heemskerk, W. D. Snijders Beverwijk, C. Wan ing Heemskerk, J. J. Zonneveld Velsen-Nrd. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Beverwijkse poli tie meldt een aantal mutaties. Per 1 juli zijn aangesteld R. R. de Vos uit Santpoort, H. A. J. Mens uit Alkmaar, C. A. J. van Hattum uit Den Helder, R. A. van Kessel, eveneens uit Den Helder en R. B. M. van der Wijngaart uit Ursem. Zij gaan de opleiding volgen aan de politie- KINHEIM LEAO, BRINK, BEVER WIJK. Geslaagd voor het leao-diploma, normaal programma: Marjon den Daas, 'Assendelft; Anja van de Geest, Marianne Grapendaal, Lia Moreels, Monique van Royen, Anneke Rumping, Beverwijk; Mir jam Disseldorp, Bea Olivier, Barbara Ver hoeven, Els Wouda, Heemskerk; Renée Jansen, Henny Lenselink, Uitgeest. Ge slaagd voor leao-diploma, uitgebreid pro- gramm: Els Hijstek, Assendelft, Fred van Beek, Ben Klingeler, Mieke Paardekoper, Karin Wijker, Dolf Sluis, Thea Burger, Hugo Daalhuizen, Annette Dekker, Els Ja cobs, Agnes Paulissen, Richard Rumping, Rob Smith, Kita Brandjes, Marga Duin, Martin Kors, Ria van Maaren, Angela Quitz, Ria de Ruijter, Martina Rumping, Atje v/d Sande, Evelien Stil, Lenette Ver hoef, Johan Bruijns, Marja Eyman, Ron Gertenbach, Jimmy Makkink, Marjan No wak, Beja de Wolf, Beverwijk. Michelle Hament, Mirjam Schram, Nico Vendel, Peter Vermolen, Jaap Zonneveld, Ellen Zoontjes, Castricum. Elly Rutte, Driehuis. opleidingsschool Noord-Holland in Am sterdam. F. J. Peekei heeft met goed gevolg het examen van deze school afgelegd en hij wordt per 1 juli als agent aangesteld in het Beverwijkse korps. Hoofdagent P. G. Bol is per 1 juni bevorderd tot brigadier. Per 1 september is J. van Dijk uit Schiedam aangesteld als agent in Beverwijk. Er vertrekken ook enkele leden van het korps, maar pas in september en oktober. Per 1 september vertrekt hoofdagent A. J. Meulenberg. Hij wordt brigadier in Heemskerk. Hoofdagent R. Veer wordt per 1 septem ber brigadier in Haarlem. Hij wordt daar regionaal vuurwapeninstructeur. Per 1 oktober vertrekt hoofdagent E. G. Boeckling naar Heemskerk, waar hij bri gadier wordt. Per 1 juli verlaat H. M. Benthem het korps en vertrekt naar de zuidelijke IJssel- meerpolders, waar een nieuw korps wordt opgebouwd. De heer Benthem is in Bever wijk chef van de kinderpolitie. In die funk- tie wordt hij opgevolgd door J. G. Nijboer. Twkt'unw f. t. ijk 2. HEEMSKERK. De inrichting van het oude Sint Jozefziekenhuis als tijdelijk verpleeghuis voor geestelijk gestoorde bejaarden is van de baan. Op het ministerie is gekozen voor de Boerhaavekliniek in Haarlem, dat gemeente-eigendom is, omdat aan passing van het oude Sint Jozefzie kenhuis in Heemskerk te duur zou worden. Voor de Boerhaavekliniek zowel in het oude als nieuwe deel komen bedden te staan moet het ministerie een miljoen op tafel leg gen. X. S X* l;W

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9