Bert van der Helm MARTIN VAN VIANEN naar Duitse club TRAINER TELSTAR Derde plaats voor GODYLA KANSRIJK CONCOURS IN HOOFDDORP Handhaven in eerste klasse mogelijk kans: 0-19 toto-lotto Optimisme bij Terrasvogels iet Pour Toi dicht bij finale Bil j artfinale Bosch inloop keukenstudio I Acties bij Flamingo’s Delia Valkenberg 'M I gjj Pinguins geen r OTTO HARINGA BOSCH Uitslagen I I TETRAMIN NICOLS I I FRESH UP QUICK I 29 SPORT VRIJDAG 2 3 JUNI 19 7 8 )chte ff n e van i de de utig oor HAARLEM vlakbij het station Tel. 023-322231 VERKOOP EN SERVICE JANSWEG 26-28 Kiene keukens voor iedere^ smaak, beurs en ruimte. AMSTELVEEN. Bert van der Helm speelt het komende ta- feltennisseizoen voor de West duitse Bundesliga-vereniging Al tena. De elfvoudige Nederlandse kampioen tekende gisteren een éénjarig contract. Overigens blijft Van der Helm lid van Tem po Team, waardoor hij in staat zal zijn deel te nemen aan het wintercirucit van de NTTB en de nationale titelstrijd. - I I s’ (ADVERTENTIE) Jan de Jong in eindsprint iets sneller dan Ron Smit (Van een medewerker) Komt u eens langs bij 9 9 9 9 t- (Van een medewerker) (Van onze sportredactie) 5,- ZATERDAG 24 JUNI 16-26, Pim Mulierstadion (ADVERTENTIE) BERT VAN DER HELM De wedstrijd begint om negen uur in de gemeentelijke sporthal te Lisse. Voorafgaand aan deze wedstrijd speelt het Haarlems selectieteam tegen de forma tie van de afdeling Leiden, aanvang acht uur. Coach Frans Geurtsen heeft de vol gende spelers voor het Haarlems team uitgenodigd. Jaap Poldervaart (Score Ad vertising), Cees van Bilderbeek en Henk LISSE. Vanavond speelt de zaal voet balvereniging Godyla, dat als tweede ein digde in het kampioenschap van Neder land, de wedstrijd om de Benelux-Cup tegen de Belgische kampioen MVC Ree- kum. De Lissenaren wonnen de eerste wedstrijd in België met 6-5, zodat zij aan een gelijkspel voldoende hebben voor het behalen van de Cup. Voor een kleine verrassing zorgde Pira tes door UW met een 10-1 nederlaag naar Utrecht terug te sturen. Zuidvogels ten slotte had geen verweer tegen Nikon/ HCAW en verloor met 1-12. De Pinguins 0-0-0-0-0 =0 Pat Weygers 1-3-14-10 D Tours Storks 4-3-1-1-7 19 Monique Cayaux 3-0-2-2 van Ingen (beiden Graetz), Wil Feijen (Blom Boys); Peter de Boer (Geldermans), Wim Spil (Carillon Boys), Frits Verheuvel (Score Advertising), Gé Vermeer (FC Beek) en Matthieu Schutter (Woontrio). Door een 4-1 nederlaag tegen North End is FC Luykx in de tweede klasse D van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie tot de gradatie naar de derde klasse gedoend. Het programma begint reeds om acht uur met de dressuurproeven voor de pony- rijders op de landijsbaan, waarna om half negen de landelijke ruiters op het bijter- rein aan hun dressuur beginnen. Weer een half uur later start het springconcours voor landelijke ruiters op het hoofdter rein, waarna om één uur het hoofdpro gramma van start gaat met onder andere een springconcours MZ voor de landelijke ruiters, diverse ponywedstrijden en de tuigpaardenrubrieken. Het geheel wordt om vier uur besloten met de parade van landelijke ruiters en ponyruiters. Lenig en Snel te bewegen hem van zijn contractuele verplichtingen te ontheffen. IJMUIDEN. De teams van Monique, Pour Toi, Centrum en Zeewegbar hebben zich geplaatst voor de nacompetitie van het Syp Sterkstrandvoetbaltoernooi. Van deze vier ploegen kan Monique of Pour Toi zich rechtstreeks plaatsen voor de finale, die volgende week wordt gehou den. Zondagmiddag begint de nacompetitie met de confrontatie tussen Zeewegbar en Centrum. De aanvang is 13.00 uur. De uitslagen van deze week gespeelde wed strijden: Van der Linden-Centrum 0-1, Zeezicht-Monique 5-9, Monique-Zeedistel 8-2, Griffioen-Zeewegbar 2-2, Van Kaam- De Jutter 7-2, Centrum-Pour Toi 1-1, De (met nog een wedstrijd te spelen): Monique 9-16, Pour Toi 8-15, Centrum 8-12, Zee wegbar 9-12. Zeezicht-Van Kraam: 1-3. Topscoorder van het toernooi is Wim Cur- vers van Zeewegbar met 12 doelpunten. (Van onze wielermedewerker) ZAND VOORT. Het wielerkampioen schap van Haarlem voor profs en ama teurs, dat door de HRC Excelsior op het circuit van Zandvoort werd verreden en waaraan ook renners van clubs uit de regio deelnamen, is gewonnen door de Martin van Vianen, die in Schevenin- gen woonachtig is, was de afgelopen twee seizoenen werkzaam bij de Haagse amateur-eerste klasser Lenig en Snel, waarbij hij overigens al zijn verbintenis met een jaar had verlengd. Martin van Vianen zal zelf trachten het bestuur van Zwanenburgse prof Jan de Jong. In de eindsprint bleef hij met minimaal ver schil aan de winnende hand. Gerrit Vis- scher uit Hoofddorp greep het kampioen schap van de junioren en de Haarlemmer Henny van Leeuwen pakte de titel van de liefhebbers. Haarlem (Spaarnehal): tweede klasse D: FC Luykx-North End 1-4 (FC Luykx degr.); derde klasse D: DSS-Kontakt’75 7-2; derde klasse E: Old Smuggler Stars- Vermeer Vr. 5-4; HBC-Ripperda 4-1; Fluor-Spaamwoude 4-2. IJmuiden: res. derde klas F: De Fles 3-Haarlem 3 1-3; Van Meeuwen BC 3-Figee 3 8-2, (Van Meeuwen BC 3 kamp.); Ripper da 3-DSS 5 8-3; res. derde klas G: Bloe- mendaal 3-Aurora’75 4 5-3. de problemen, die zijn ontstaan door het tussentijdse vertrek van Peters en Van Doomeveld, op te lossen. Zo moeten on der meer de contract-besprekingen met diverse spelers nog worden afgerond. Voorts dient er nog een assistent-trainer te worden gecontracteerd en een oefen programma worden samengesteld. Hoe wel Martin van Vianen op de hoogte is van de moeilijkheden, die zich met name de laatste twee maanden zowel op het bestuurlijke als het sportieve vlak heb ben gemanifesteerd, wenst hij daar niet nader op in te gaan „Het heeft geen zin om opnieuw oude koeien uit de sloot te halen. Daar moet een streep onder worden gezet. Het enige dat ik wil, is keihard gaan werken” aldus de oefenmeester, die zegt verheugd te zijn bij de Velsense eerste divisieclub aan de slag te kunnen. „Voor mij is het behalve een financiële en sportieve verbetering vooral ook een uitdaging om in het betaalde voetbal te kunnen werken. Telstar is in elk geval een goede geleide vereniging, die zich verzekerd weet van (financiële - red.) steun van Hoogovens en de gemeente. Bovendien beschikt men over een goede accommodatie. Dat zijn voor een. trainer belangrijke punten”. Van Vianen is er zich terdege van be wust dat hij het komende seizoen met een zeer jeugdige selectie in de eerste divisie (Van onze honkbalmedewerker) SANTPOORT. Voor een daverende verrassing in de honkbalcompetitie zorg de de afgelopen week Terrasvogels. Het Haarlemse Schoten, vorig jaar nog uitko mend in de hoofdklasse, werd op het sportpark „De Elta” in 6‘/s inning van het veld geknuppeld met de alleszeggende cijfers: 14-1. Daar de Birds ook in de uitwedstrijd een punt behaalden, bete kende dit dat de achterstand op Rooswijk geheel werd ingehaald, terwijl hekkeslui- ter Hoofddorp nu twee punten minder heeft dan de Santpoorters. Een groot aandeel in de triomf op Scho ten had ongetwijfeld routinier Arie Paap. In de uitwedstrijd stond hij als pitcher slechts zes honkslagen toe in twaalf in nings, mede waardoor Schoten en Terras vogels de winstpunten deelden (3-3). Dat Paap ook aan slag zijn mannetje staat, bewees hij in de thuiswedstrijd. Met een slaggemiddelde van 0.750 (drie honkslagen uit vier slagbeurten) was hij, samen met Frank Koks, de beste Santpoortse hitter, terwijl zijn homerun in de tweede inning, met twee man aan boord, de inleiding tot de uiteindelijke monsterzege vormde. AANVANG 14.30 UUR Martin van Vianen daarover: „Hoewel ik nog geen goed beeld heb van de spe lersgroep, is echter wel duidelijk dat veel jonge spelers zich zullen gaan aandienen. Zij zullen het komende seizoen een kans krijgen om zich te bewijzen. Voor grote aankopen is geen geld. Dat is een gege ven, waar ik me bij neer moet leggen”. Arie Paap heeft er dit seizoen pas twee volledige wedstrijden als pitcher opzitten. Door studie- en sportieve verplichtingen miste hij practisch het gehele voorseizoen; en door een amandeloperatue miste hij ook de competitiestart van de Birds. Als eerste honkman echter, had Arie Paap al weer geruime tijd geleden zijn come-back gemaakt. Het aanstaande weekeind speelt Terras vogels tweemaal in Amsterdam tegen OV- VO. Arie Paap acht Terrasvogels niet kansloos: „Zeker na die opsteker van vori ge week tegen Schoten (14-1) zie ik kansen voor ons, vooral als we de slagploeg van O WO in bedwang kunnen houden. OV- VO is een ploeg, die in één inning een wedstrijd kan beslissen, terwijl ze boven dien, in de persoon van Mario Werleman, een erg goede pitcher hebben; we zullen dus op onze hoede moeten zijn”. eiiiuigen. Monique heeft echter een beter doelgemiddelde. Tijdens een receptie zondag, die vooraf zal worden gegaan door een wedstrijd tussen oud-Flamingo’s en oud-Blue Stars, zullen ac ties bekend worden gemaakt om tot een nieu we bloeiperiode van het Haarlemse topbas- ketbal te komen. Ter ondersteuning van de acties is een comité van aanbeveling opge richt. Dat comité bestaat uit: Jan Massaro (voorzitter), Jan Janbroers (volgend seizoen opnieuw coach), de oud-spelers Wim Franke, Eric Jager, Frank Kales en Jan Schappert. Verder hebben zitting Gijs van Lennep, Joop Brand, Boudewijn Maat, Abe van den Ban, WV-voorzitter W. van Liempt en Gerard Voogd, voorzitter van de stichting Sportinitia- tieven Haarlem. De wedstrijd begint zondag om half vier, de receptie is een uur later gepland. ip 7 r te Over de prolongatie van het eersteklas- serschap is Paap redelijk optimistisch ge stemd: „Terrasvogels heeft dit jaar de jeugdspelers volledig de kans gegeven zich te bewijzen. Het is echter gebleken dat de jeugd alléén het nog niet aankan, vandaar de toegenomen integratie van oudere spe lers. In verdedigend opzicht doen de jonge ren zeker niet onder voor de ouderen, maar aan slag missen zij nog de vereiste koelbloedigheid. Geroutineerde ploegen, zoals Storks en O WO hebben vaak ge noeg aan één inning, terwijl voor ons ieder gescoord punt even belangrijk is, omdat de honkslagen vaak nog te verspreid val len, en zelden in rally’s. We moeten ons echter kunnen handhaven in de eerste klasse, met name gezien onze sterke pit- chersstaf. Wanneer Terrasvogels deze groep dan een paar jaar bij elkaar weet te houden, geloof ik dat wij weer in de top van de eerste klasse gaan meedraaien”. Lida Berkhout, die aan een goed seizoen bezig is, deed het met 13,- sec. zeker ook niet slecht. Bij het verspringen, dat kort na de 100 m werd gehouden, bereikte Delia Valkenberg met 5,55 m de vierde plaats. Lida Berkhout wist nog een sprong van 5,15 m te produceren. Zij nam voorts deel aan het discuswerpen en hier was een goede worp van 40,80 m- het resultaat. Lies Kleine kwam met 38,60 m tot een persoonlijk record op dit nummer. In het aanstaande weekeinde vormt het Pim Mulier-sportpark te Haarlem het strijdtoneel voor de nationale jeugdkampi oenschappen. DEM zal hier met een sterke deputatie vertegenwoordigd zijn. Vooral bij de meisjes-B kunnen op de diverse loopnummers de DEM-atletes erg hoog reiken. Simone Herlaar behoort tot de favorieten voor de titel op de 400 meter, HOOFDDORP. De Vereniging Voor uit te Hoofddorp organiseert zaterdag een nationaal Concours Hippique op het Ge meentelijk Sportterrein. Rond de spring concoursen voor landelijke ruiters zijn verschillende andere nummers gepro grammeerd, zoals dressuurproeven voor ponyrijders en landelijke ruiters, de tuig- paardenrubriek en de parade. Niet meer dan vijf innings duurde in Heemstede de ongelijke strijd tussen beide ploegen. Evenals zondag in Den Haag ram melde het Pinguins-veldwerk weer ge ducht. Voor werpster Pat Weygers, die keer op keer de steun van haar veldsters •noest ontberen, viel er dan ook weinig eer te behalen. Vooral in de eerste twee in nings kwamen de gasten goedkoop aan hun runs. In de derde inning leek de Pin guins, dat Renée Zinsmeister als gevolg van een blessure nog steeds mist, zich iets te herstellen. Noodlottig werd de Heem steedse formatie echter de vijfde slag- beurt, waarin de ploeg het antwoord schul dig moest blijven op de Haagse aanvals- kracht. Zonder dat de thuisclub zelf ook •naar één van de spaarzame scoringskan sen kon verzilveren, kwam bij 0-19 een voortijdig einde aan dit duel. De uitslagen: profs en amateurs: 1 J. de Jong (Amstelland), de 75,6 km in 1.49.26; 2 R. Smit (Excelsior), 3 Pearson (Olympia), 4 Ko Zomer (Bataaf), 5 J. Blaauw (DTS), 6 M. Schoen (Olym pia), 7 D. Beusekamp (Bataaf), 8 D. Schouten (Excelsior), 9 J. Pauw (Olympia), 10 J. van Hooff (Kennemerland). Junioren: 1 G. Visscher (Kam pioen), 2 G. Post, 3 R. Snijders, 4 L. van Laere (allen Bataaf), 5 F. v.d. Klis (Kampioen). Liefheb bers: 1 Henny van Leeuwen (Kampioen), de 42 km in 1.02.09; 2 Sj. v.d. Meer (Bollenstreek), 3 Cedo Paic (Kennemerland), 4 B. van Kampen, 5 C. Mentjox (beiden Kampioen). TEGEN Slaagt Pour Toi er in vanavond (19.00 uur) de laatste voorrondewedstrijd tegen Jutter-Van de Linden 0-2. De eindstand Van der Linden in winst om te zetten dan komt deze formatie rechtstreeks in de fi nale. Bij een gelijkspel plaatst Monique zich voor die eindstrijd, omdat beide teams dan met een gelijk aantal punten Bosch bouwt uitgekiende keukens. Waarin u zich roeren kunt. Waarin u alles dichtbij de hand hebt. Waarin alle elementen en inbouwapparaten op elkaar afgestemd zijn. Want Bosch heeft alles in één hand. Keukens in elke kleur, uitvoering en grootte. Van hout en kunststof. Ingericht en aangekleed. Nu allemaal bij elkaar in één imposante keukenstudio. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM/IJMONu. Het districtbe- stuur Kennemerland houdt zaterdag 24 juni en zondag 15 juni de finale van het jeugdkampioenschap van Nederland li- bre-klein toekomstklasse. De finale zal worden gespeeld in Feestzaal „Noord”, Rijksstraatweg 433, Haarlem. Deelnemers zijn: 1 A. Klijn, Kaatsheuvel, 2 H. v.d. Ven, Eindhoven, 3 M. van Houten, Amsterdam, 4 F. van Kuijk, Oudenbosch, 5 W. Vrede- veldt, Arnhem, 6 F. Strijbosch, Berkel- Rodenrijs. Aanvang beide dagen om 11.00 uur. Partijlengte 350 caramboles, moyen- ne-grenzen 24.99 en hoger. Wedstrijdleider G. Mosman. In verband met het wereld kampioenschap voetbal zullen de aanvan- I gstijden mogelijk worden aangepast. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Zondag wordt de gespon sorde periode van de Haarlemse eredivisie- basketbalclub Flamingo’s officieel beëin digd. Volgend seizoen speelt de club weer onder de „oude” naam, na gedurende negen seizoenen respectievelijk als Levi’s en Buito- ni aan de top te hebben meegedraaid. Ook in de komende jaargang speelt Flamingo’s in de eredivisie, maar zal door het massale vertrek van spelers geen rol van enige betekenis kunnen spelen. (Van onze sportredactie) VELSEN. De ex-ADO en Holland Sport-doelman Martin van Vianen wordt de nieuwe hoofdtrainer van Tel star. Gisteren kwam het bestuur van de Velsense club met hem tot volledige overeenstemming over een één-jarig contract. Van Vianen, die onlangs slaag de voor zijn A-licentie, wordt bij Telstar de opvolger van de naar Sparta vertrok- Aan de verrassende overgang van Bert van der Helm naar de hoogste klasse in de Westduitse tafeltenniscompetitie zijn voor Tempo Team geen nadelige gevolgen ver bonden. De Amsterdamse landskampioen had zich al eerder tegen een mogelijk verlies van een van zijn topspelers inge dekt door Han Gootzen van Ravesteyn (Maastricht) over te nemen. De 18-jarige talentvolle Gootzen zal nu met nationaal kampioen Nico van Slobbe en René Hijne in het eerste team van de Amsterdamse vereniging uitkomen. Van' der Helm zelf ziet in zijn overstap naar Altena een sportieve verbetering. „Financieel ga ik er nauwelijks op vooruit. Misschien zelfs wat op achteruit, gezien het aantal kilometers, wat ik moet maken voor de achttien Duitse competitiewed strijden. Maar in sportief opzicht is het een verbetering. Ik heb de toezegging dat ik met Wilfried Lieck in het eerste paar van Altena word opgesteld, zodat ik tegen alle „groten” zoals Desmond Douglas en Dra- gutin Surbek zal spelen. Dat is na veertien jaar Nederlandse ereklasse een pure uit daging, waarvoor ik graag wat reistijd over heb”. Martin van Vianen is geen onbekende in de IJmond. Voordat hij in dienst trad bij Lenig en Snel werkte hij drie seizoe nen bij de Heemskerkse amateurvereni- ging ADO’20. Daarvoor was hij trainer bij de zaterdagamateurvereniging ’s Gra- venzande SV. De nieuwe Telstar- ken Roemeen Mircea Petescu. Al in een oefenmeester wacht de niet geringe taak eerder stadium werden Dobi Peters van EDO en Hans van Doorneveld van AZ als hoofdtrainer aangesteld, maar bei den haakten tussentijds af. DEN HAAG. Lotto 24 van zondag 18 juni heeft geen winnaars van de eerste prijs opgele verd. Wel waren er twee gelukkigen die in aan merking komen voor de tweede prijs. Zij ontvan gen elk 139.520,40 bruto. De uitslag van lotto 24 is: inleg: 3.195.135,00; prijzenbedrag: 1.622.857,80. Eerste prijs: geen winnaar. Van het bedrag gaat Vs naar de jackpot van lotto 25 van zondag a.s., het overige 4/s deel wordt gelijkelijk verdeeld over de tweede tot en met de vijfde prijs. Tweede prijs: 2 winnaars, die elk bruto 139.520,40 ont vangen, derde prijs: 145 winnaars, die elk bruto 2447,70 ontvangen, vierde prijs: 6.668 win naars, die elk 64,60 ontvangen, vijfde prijs: 8.001 winnaars die 53.80 ontvangen. In totaal vielen er in lotto 24 14.816 prijzen. De jackpot voor lotto 25 van zondag 25 juni 1978 is 127.271,99. i (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Tijdens avondwedstrijden op de kunststofbaan in Den Haag heeft Dëlia Valkenberg getoond tot een snelle tijd op de 100 meter in staat te zijn. De DEM-atlete sprintte in de fraaie tijd van 12,4 sec. door de finish, waarmee zij in de B-klasse op de derde plaats beslag wist te leggen. terwijl Marie José Dam en wellicht ook Marleen Niesten het tot de finale op de 800 meter kunnen brengen. Josefien Nies ten is rijp voor een medaille op de 1500 meter voor meisjes-B. Karin de Martelaere zal deelnemen aan het discuswerpen en het speerwerpen. Lia Bleeker is op diverse nummers toegelaten. Zij staat ingeschre ven voor de 100 m, 200 m, de 80 m horden en het verspringen. Martha Folkerts komt eveneens op de horden uit. DEM is in Haarlem voorts aanwezig met Veronique Barnhoorn, Petra van de Boogaard en Ingeborg de Roode, die allen op nummers voor B-meisjes uitkomen. Bij de A-jongens moet Jos Appelman in staat worden geacht niet alleen een finale plaats te bereiken op de 400 m, maar tevens met een zeer snelle tijd tot de prijs winnaars te behoren. Sim van der Linde, die met de polsstok dit seizoen al tot 3,90 m wist te komen, kan op dit nummer ver komen. Tevens zal hij deelnemen aan het nummer hoogspringen. Rob Jansen gaat zijn geluk beproeven op de 1500 m voor jongens-B. Van Suomi is alleen Ebert van Kaam door de selectie gekomen. Hij verschijnt aan de start voor de nummers 200 m en 400 m en hij moet in staat worden geacht het op beide nummers ver te brengen. Aan de strijd van de profs en amateurs namen 61 renners deel. Zij moesten het circuit achttien keer rijden. De junioren (44 man) gingen weliswaar gelijk van start, maar konden met drie ronden minder vol staan. In de vijfde omloop gingen de Cana dees Pearson, Zomer en 'Schrama aan de haal en brachten het tot een voorsprong van negentien seconden. Nadat de drie aanvoerders versterking hadden gekregen van Pieters, Voorthuizen, Koene, Visscher en Janbroers, liep de winst op tot 37 secon den. In het peloton gaven kanshebbers als Smit, De Jong, Blaauw, Snijders, Post, Schoen en Van der Klis een paar duwen extra op de pedalen en in de zestiende ronde was het met de vlucht gedaan. In middels was Gerrit Visscher reeds als een sterk en verdiend juniorenkampioen over de eindstreep gegaan. Ron Smit probeerde in de voorlaatste ronde met een solorush zijn slag te slaan en kwam tot zeven secon den voorsprong, maar hij kon die winst niet consolideren. Het draaide uit op een eindsprint van twaalf man en daarin trok Jan de Jong met amper een kwart wieltje verschil aan het langste eind. I Martin van Vianen zal moeten aantreden. De contract- besprekingen zijn weliswaar nog volop gaande, maar het ziet er niet naar uit dat veel spelers, die vorig seizoen nog deel uitmaakten van de A-selectie, zullen bij tekenen. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM/HEEMSTEDE. Terwijl koploper D-Tours Storks in de eerste klas se softbal steeds minder moeite met de tegenstanders schijnt te hebben, vergaat het Wera/Kinheim steeds moeilijker. Ook dit keer bleek The Herons niet een tegen stander die zich bij voorbaat al gewonnen gaf. Moeizaam won de Kinheim-formatie met 6-2. De Pinguins was tegen Storks volstrekt kansloos en ging met 0-19 ten onder. In de dames-afdeling van Tempo Team zijn geen verschuivingen. Marjan van der Vliet is op haar voornemen de club te verlaten teruggekomen. Ine Willems van Megacles heeft overschrijving aange vraagd en gekregen, zodat voor het eerste team vier dames in aanmerking komen: Sonja van Weelderen, Mieke Arntz, Mar jan van der Vliet en Ine Willems. Stand: Wera/Kinheim 16-26, D- Tours/Storks 16-26, Nikon/HCAW 16-22, UW 16-20, Pirates 16-16, De Pinguins 16- '2, Zuidvogels 16-4, The Herons 16-2.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 29