Politiek Heemskerk nog niet toe aan finale Bestuur zoekt naar nieuwe bestemming oud ziekenhuis Boomvandalen achterhaald 4 Kennemer Oudheidkamer kampt met veel problemen Jazz-concert in Duncan Jazzpub Onderzoek naar Financiële consequenties nader bestudeerd verdachte op John Kingsize in Donkey vuurwapenbezit levert nieuwe 1 Meubelfabriek Oisterwijk Moeizame collegevorming RI-werkgroep buigt zich over aankoop grond voor sportveld =10 HL 3 3 VOLGENDE RONDE WOENSDAG 28 JUNI NU VERPLEEGHUISFUNCTIE NIET DOORGAAT JAARVERGADERING VAN HISTORISCH GENOOTSCHAP est W! est Werkkamp Kerk en samenleving Werkgroep D’66 IJmond eral stuurde brief aan Spoorwegen Om u de zekerheid te geven dat u het échte geloogde, massieve eiken van de Meubelfabriek Oisterwijk krijgt. BROMFIETSSTER GESCHEPT eral. VELSEN-IJMUIDEN 19 7 8 R I J D A G 1 TT N 1 2 3 i 8l EG 29 1849 Beverwijk, Parallelweg 100, tel. 02510-26923, mat/mza 9-18uur. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Nu de huis vesting van honderd demente bejaarden uit Haarlem in de leegstaande gebouwen van het oude Jozef ziekenhuis voorgoed van de baan is, moet het be stuur van het ziekenhuis op nieuw „de boer op” om een tijdelijke bestemming voor de gebouwen te vinden. Voorzitter J. Rolink uit Velsen-Noord is er rotsvast van overtuigd, dat er de komende maanden een nieu we sociaal-medische bestem ming voor het oude ziekenhuis van de Van Ingen Houszstraat wordt gevonden. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een werk groep onder voorzitterschap van Castricums onderwijswethouder Wokke gaat de vier gemeenten, die samen het Regionaal Insti tuut voor openbaar voortgezet onderwijs Midden-Kennemer land vormen, adviseren over de omstreden aankoop van een tien duizend vierkante meter groot sportterrein ten behoeve van de openbare scholengemeenschap voor lager en middelbaar beroep sonderwijs „De Blinkerd”. (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) sZ ïchteld op bas, Roy Thomson op drums U en Henno Donselaar op orgel. Zelf speelt 1L John gitaar, piano, saxofoon en bas en het —I Iramstel is hem ook niet vreemd. HEEMSKERK. De politie Heemskerk heeft de onverlaten in de kraag gegrepen, die ruim veertien dagen geleden zes jonge boompjes in het centrum van de gemeente door midden meenden te moeten breken. Het drietal, tussen de 19 en 22 jaar oud en woonachtig in Heemskerk, heeft de vernielingen bekend. Ze vertelden de poli tie, in een baldadige bui te hebben gehan deld. Door de gemeente zullen ze aanspra kelijk voor de schade worden gesteld. De boompjes kosten tussen de 150 en 200 per stuk. IJMOND. Er zijn nog plaatsen be schikbaar in het werkkamp dat de Ver eniging Milieudefensie van 22 juli tot en met 5 augustus houdt in het Deelerwoud op de Veluwe. Tijdens dit kamp worden vier ochtenden per week besteed aan het achterstallig onderhoud van de bossen. Er wordt onder vrij primitieve omstandigheden gekam peerd op een terrein midden in het Deeler woud. Het kamp is bedoeld voor zowel gezinnen als individuele deelnemers. Het lidmaatschap van de Vereniging Milieude fensie is niet verplicht. Gegadigden voor dit kamp kunnen zich vóór 30 juni nog opgeven via Ad Corten, tel. 02513-13280, Weth. Kromstraat 21, Uit geest. Harry Krebbers, één van de pastores van de basisgroep Het Kompas in Amster dam vertelt over ontstaan en bedoeling van deze groep. Na afloop gaat men geza menlijk lunchen in de duinen. De bijeen komst wordt zondag 25 juni van 10 uur af gehouden in de hervormde kerk „De Op gang”. ton bij te dragen, blijft het Instituut zitten met een tekort van ruim zeshonderddui zend gulden. Voor Heemskerk z’n fiat aan de aankoop hecht, wil men eerst wel eens weten welke verdeelsleutel wordt gehan teerd bij het omslaan van dit tekort over de vier aan het Regionaal Instituut deelne mende gemeenten. niet dan zit er niets anders op dan het complex te slopen. Deze kapitaalsver nietiging wil het bestuur vermijden. De huuropbrengst van het oude ziekenhuis drukt namelijk de verpleegtarieven in het nieuwe ziekenhuis „De exploitatie van de oude ziekenhuis kost ons op dit moment natuurlijk ook handen vol geld”, aldus dokter Rolink, „maar er is Wethouder H. Roozen het weten dat de gemeente de ontwikkelingen af wacht. „Er is eens een plannetje voor nog altijd zich op het verhuren van de zaak tot 1984”. Hij verwacht binnen drie maanden de onderhandelingen met de kandidaat-huurders te hebben afgerond. BEVERWIJK. De Kennemer Oud heidkamer gaat zo langzamerhenad het zorgenkind worden van het Historisch Genootschap Midden-Kennemerland. Tij dens de donderdagavond in Huize Schey- beeck gehouden jaarvergadering zijn alle problemen en vraagstukken weer eens duidelijk naar voren gekomen. Volgens voorzitter J. van Venetiën be schikt men over een grote collectie be zienswaardigheden uit deze streek, maar heel veel moet in dozen en kisten worden opgeslagen, omdat er geen ruimte is voor exposeren. Ook werd het „te gek” geacht, dat be stuursleden op de zaterdagen met stof doek en stofzuiger de oudheidkamer in moeten om het bezit van een laag stof te ontdoen. Maar er begint iets te dagen, want de gemeente schijnt de helpende hand te wil len bieden om snel tot een betere situatie te komen. Vooral ook de gemeente zou er belang bij moeten hebben dat alles wat aan de historie herinnert goed bewaard en het ziekenhuisterrein gemaakt. Vol gens de berekeningen zouden er zo’n 80 a 100 woningen in een aantrekkelijk woonpark kunnen worden gebouwd”. Woningbouw ter plekke kan pas na 1985 aan de orde komen als het terrein leeg moet worden opgeleverd. „We heb ben dus de tijd om de hele zaak rustig door te nemen.” beheerd blijft, maar ook ten toon kan worden gesteld. De vereniging telt thans 167 leden en draait goed, maar het budget is te gering om veel te kunnen doen. BEVERWIJK. In de Duncan Jazzpub aan de Beverwijkse Nieuwstraat treedt donderdag 29 juni de dixielandgroep „The Chicago Seven” op. Van de Krommenieër jazzband maken deel uit Hans Willems (trompet), Gerard Timmer (trombone), Willem van de Pol (klarinet en tenorsax), Martin van Bezey (banjo en gitaar), Geert van Hoften (bas), Jan Beste (drums) en Frank Bosch (piano). Het Jazz-optreden begint om 21 uur. het bezwaar te negeren en dit voorstel, evenals het voorstel met bezrekking tot de bouwgrond, ter verdeje goedkeuring naar Gedeputeerde Staten te sturen. Met de aankoop van het grote sportter rein ten behoeve van „De Blinkerd” gin gen de gemeenten Uitgeest en Castricum (de laatste formeel) akkoord. Om aan de bezwaren van Beverwijk en Heemskerk tegemoet te komen werd op advies van het dagelijks bestuur door het algemeen De uitgangspunten om tot een evenwich tige en logische samenstelling van de di verse portefeuilles te komen zijn ingé bracht en toegelicht door de diverse poli tieke partijen. Ook dit zal teruggekoppeld worden naar de frakties/ besturen. HEEMSKERK. Na enkele vergade ringen vorige week en deze week hebben de onderhandelingsdelegaties van alle po litieke partijen die vanaf september een vertegenwoordiging in de raad hebben voor het eerst een communiqué samenges teld over de college-onderhandelingen. De letterlijke tekst luidt als volgt. „De onderhandelingsdelegaties van alle deelnemende politieke partijen zijn dins dag 20 juni en woensdag 21 juni opnieuw bijeen geweest onder voorzitterschap van de heer P. Verduin. Het resultaat zal aan diverse frakties/ besturen worden voorgelegd met de doel stelling dat het als uitgangspunt zal dienen om tot een collegeprogram te komen. De onderlinge vergelijking in hoofdza ken vanuit de diverse programma’s is vol tooid. Hiermee zijn een aantal uitgang spunten geformuleerd waarin alle partijen zich in meerdere of mindere mate hebben kunnen vinden. Een uit de onderhandelingsdelegaties gevormde redactiecommissie zal de resul taten rubriceren. bestuur een werkgroep in het leven geroe pen, die de transactie nog eens nauwgezet op vooral z’n financiële merites moet gaan beoordelen. Behalve de als voorzitter optredende wethouder Wokke hebben in deze werk groep de chefs van de afdelingen financiën van de vier deelnemende gemeenten zit ting, terwijl de studiecommissie als infor mant mag rekenen op de secretaris van het Regionaal Instituut, F. de Wit. De werk groep is van plan op heel korze termijn advies uit te brengen over de aankoop van het sportterrein, zodat de algemene raad nog in z’n huidige samenstelling de kwes tie kan afhandelen. De werkgroep heeft van de algemene raad de opdracht meegekregen lesonder zoeken of de door Heemskerk gevraagde rondprijs niet te hoog is; wat de financiële consequenties van de aankobp en de ex- ploitatue van het terrein zijn; welke door- berekeningsmethode er met betrekking tot de verdeling van het tekort over de vier deelnemende gemeenten moet worden ge hanteerd; en welke methode van afschrij ving van het terrein de voorkeur verdient. Houdt de werkgroep zich aan haar voorne men, dan moet het advies uiterlijk begin augustus gereed zijn. komen. Dit zal als advies worden ingé bracht bij het nieuwe college. HEEMSKERK. Een weinig zeggend communiqué is na ettelijke vergaderin gen het enige officiële resultaat van de besprekingen over de Heemserkse colle- gevorming. De politieke raadsfracties, de besturen van de politieke partijen en de „achterbannen” die zich voor zover men dat nodig oordeelde in een andere lokaliteit van het raadhuis paraat moch ten houden hullen zich in stilzwijgen en geven van wat er zich binnenskamers afspeelt nauwelijks iets aan de openbaar heid prijs. Het communiqué duidt er op, dat de besprekingen op zeer voorzichtige wijze, geheel volgens een van tevoren vastgestel de procedure, worden gevoerd, opdat nie mand zich een voortijdige buil kan vallen. Aan de orde is nu de vraag wat er aan beleidszaken en -taken in de vier porte feuilles zal worden gestopt, waarmee kan worden voorkomen, dat deze portefeuilles in een later stadium, „als de poppetjes worden ingevuld”, worden „uitgekleed”. Maar de portefeuilleverdeling is in wezen een zaak van het toekomstige college zelf en daarom wordt de afspraak daarover officieel als „een advies” ingebracht bij het nieuwe college. De wethouders zijn dan toch min of meer gebonden, maar in dat college heeft de burgemeester natuur lijk ook een stem (en een portefeuille) die hij in het politieke vooroverleg niet kan laten horen. Als er bij het programma-overleg en de portefeuille-indeling geen brokken zijn of worden gemaakt, zou dit er op kunnen duiden dat voorzichtig wordt aangestuurd op een college waarin alle grote partijen onder één hoedje zijn te vangen en waarin de PvdA dan de lege plaats van wethouder H. J. H. Roozen kan bezetten. Dat het CDA in het nieuwe college weer drie zetels zou bezetten lijkt niet zo’n haal bare zaak na het zetelverlies. Als de PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen winst zou hebben geboekt zou men stellig met meer zeggingskracht de WD uit het colle ge hebben kunnen weren. Nu lijkt het meer een kwestie te worden van elkaar verdragen en samen werken op basis van strikte afspraken. Maar ook politieke bal letjes willen nog wel eens vreemd rollen en men zit er nu ook niet om elkaar de bal toe te spelen. Woensdag 28 wordt een begin gemaakt met het intekenen van „de pop petjes op het plaatje”. Misschien dat er dan nog poppetjes gaan dansen. HINKE JONGEBLOED (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In verband met het onderzoek naar vuurwapenbezit, is door de politie Beverwijk een 21-jarige inwo ner van die gemeente aangehouden. Hij zou de leverancier van de vuurbuks zijn geweest, die vorige week bij een andere Beverwijker werd aangetroffen. Omdat de man de politie geen redelijke verkla ring over de herkomst van het wapen kon geven, is hij ingesloten. i BEVERWIJK. Tijdens de laatste bij eenkomst in dit seizoen van de ontmoe tingsgroep „Kerk en samenleving” zal het thema kerkelijke basisbeweging centraal staan. Er is voorts kort, in oriënterende zin gesproken over een eventueel mogelijke zetelverdeling. Besloten werd deze discus sie, wegens het late uur, voort te zetten op woensdag 28 juni. SftRCKin'tWC-RCKj Over de zetelverdeling is nog maar heel kort „in oriënterende zin” gesproken, maar dat is natuurlijk wel het punt, dat iedereen van het begin af in zijn of haar achterhoofd heeft gehad en waar het alle maal om gaat. In nader beraad zullen de verschillende frakties voorstellen doen om, aan de hand van de ingebrachte uitgangsstellingen tot invulling van de diverse portefeuilles te J huis inde- vuizen woon- suken, ouwde ophel aapka- sr, CV- at een ri een .heden of ven ei zijn nzig, 0,- k.k. Door het algemeen bestuur van het Regi onaal Instituut is deze week over onder meer de grondaankoopkwestie vergaderd. Behalve voor de sportieve ontwikkeling van de Blinkerd-leerlingen wil het Insti- .Ste'KCK int WtikX'K. „We hadden indertijd contact met drie kandidaat-huurders waarvan zie kenfonds Spaarnestad en het regionaal overlegorgaan gezondheidszorg Ken- nemerland de meest serieuze was. Nu die bestemming niet doorgaat, komen de andere partijen aan bod”. Dokter Rolink wil niets loslaten over wie inte resse in het huren van de barakken heeft. „Als goed koopman geven we de namen van de kandidaten niet prijs”. Het zullen in elk geval instellingen moeten zijn die zich bezig houden met activiteiten in de sociaal-medische hoek, want tot 1 oktober 1984 behoudt het gebouwencomplex die functie in de volksgezondheidssector. „De kans is niet gering dat we er in zullen slagen een nieuwe tijdelijke bestemming voor het complex te vinden”, aldus de heer Rolink. Het bestuur van het ziekenhuis is er alles aan gelegen die missie tot een goed einde te brengen, want slaagt men HEEMSKERK. Een 17-jarige brom fietsster uit Heemskerk is gistermiddag met rugletsel in het St. Jozef ziekenhuis opgenomen, nadat ze op de kruising M. van Heemskerkweg/Kerkweg door een 61- jarige automobilist uit Beverwijk was ge schept. De automobilist had het meisje niet opgemerkt. In het kader van hetzelfde onderzoek zijn in Beverwijk op enkele adressen huis zoekingen verricht. Daarbij werd een ille gaal in ons land verblijvende Chinees ge signaleerd, die weliswaar onmiddellijk op de vlucht sloeg, maar door de politie korte tijd later toch in de kraag kon worden gevat toen hij zich had verborgen in de bosjes van de C.H Moensstraat. De 20- jarige Chinees wordt volgende week op transport gesteld naar Hongkong. tuut ook gronden aankopen ten behoeve van de nieuwbouw èn een uitbreiding van de sportvelden van het Berlingh College aan de Van Riemsdijklaan. In totaal gaat het dus om drie aan te kopen terreinen, waarvan de grondver werving ten behoeve van de nieuwbouw van het Berlingh College bij de vier ge meenten geen problemen ontmoette. Te gen de uitbreiding van de sportvelden van het Berlingh College tekende alleen Heemskerk bezwaar aan, maar omdat in dit geval geen sprake is van een financie ringstekort besloot het algemeen bestuur Een ander probleem is hoe men er toe bij kan dragen, dat oude gebouwen en gevel tjes behouden blijven. De ontwikkelingen met betrekking tot de vuurlinie worden nauwlettend gevolgd. De bestuursleden „struinen” op verschillende markten en verkoopplaatsen naar oudheden, maar „met vijfentwintig gulden op zak begin je niet veel”, aldus de voorzitter. Een nieuwe aanwinst was enige paren oude schaatsen van rond de eeuwwisseling. De aftredende bestuursleden J. van Venetiën en R. Verwer zijn herkozen. Be stuurslid C. E. de Boer werd ook tot be stuurslid van de Oudheidkamer benoemd. De vergadering ging akkoord met een statutenwijziging, die het bestuur meer vrijheid geeft om bezittingen van de oud heidkamer, die geen betrekking hebben op de streek, te verkopen. Na de jaarvergadering vertoonde de heer G. J. van Wijk uit Heemskerk, die lange tijd secretaris-penningmeester is ge weest van het waterschap „De Uitgeester en Heemskerkerbroek” een serie dia’s van deze streek, beginnend bij omstreeks het jaar duizend en eindigend bij de Zaanse Schans. i Een aantal uitgangspunten zijn na een uitvoerige programmavergelijking op hoofdlijnen geformuleerd, waarin zich alle partijen „in meerdere of minders mate hebben kunnen vinden”, zo luidt het com muniqué en daar mag dan uit worden afgeleid dat geen van de partijen zich op grond van de overeengekomen program mapunten „uit de collegeboot” heeft laten werken, maar het resultaat moet nog wel naar de verschillende frakties en besturen toe. Waarom wij brandmerken H HEEMSKERK. John Kingsize Rus- ell komt vrijdagavond 23 juli opnieuw 1 icces oogsten in het jongerencentrum I lonkey Shot aan de A. Verherentstraat; en oude bekende voor de vaste bezoe kers. Met zijn driehonderd pond is hij ook ekend als Big Fat John Russell. Tegenwoordig treedt hij op met Hank (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. D’66 IJmond heeft een brief gestuurd aan de directie van de Nederlandse Spoorwegen met betrekking tot de verminderde serviceverlening op het station Uitgeest. Deze verminderde service houdt in, dat de reizigers voortaan slechts enkele uren per dag van de overweg gebruik mogen maken. Op andere tijden moet men de ijzeren loopbrug over het station nemen. Dat is een niet te nemen hindernis voor ouderen, invaliden en moeders met kinde ren. D’66 heeft er bij de directie van de Spoorwegen met klem op aangedrongen tee beslissing van de rayonchef in Alk maar ongedaan te maken. Het Regionaal Instituut kan dit terrein aan de Verlengde Plesmanweg voor 93 de vierkante meter (exclusief rente) kopen van de gemeente Heemskerk. Beverwijk voelt niets voor deze transactie, omdat ®en de in rekening gebrachte grondprijs te hoog vindt. Heemskerk zelf maakt ook “®vaar tegen de aankoopplannen van het Wonaal Instituut. Aangezien het sport terrein een investering vergt van ruim oegen ton en het rijk slechts bereid is drie Deze week is een begin gemaakt met de volledige afbraak van de oude school aan de Maerelaan, die later in gebruik was als regenkleding fabriek Arfa en die daarna alleen nog maar dienst deed als opslagruimte. De fabriek is eigendom van de gemeente. De vrijkomende ruimte zal voorlopig nog niet worden bebouwd. De bedoeling is, dat hier op den duur een winkelgalerij met bovenwoningen komt. Tijdelijk zal de ruimte kunnen dienen als parkeerplaats. d bent, /ij zijn i) t'tHHS i

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9