HOOFDPOSTKANTOOR AMSTERDAM SPEELDE SLEUTELROL M en dan dit noq Bonden voorzien DC Minister Pais wil uitbreiding experimenten middenschool d Neutronenbom vergroot afschrikking ADA p ANTILLIAANSE WASLIJST VAN VERLANGENS I l I sluiting Philips in Valkenswaard achtergrond Bezetting KTH beëindigd I I I Pi 4 si L» CTN ONS WA Bi GAAT PLAl In f 99 Militairen weigerden voedsel OlbJ MM Z A 1 2 BINNEN- EN BUITENLAND 19 7 8 JUNI 2 4 ZATERDAG i Reacties 1 BR zijn f gege\ ganis indus een d den c parle keurt Euro; een reide ventii Batco Terminals Vrachtwagen gestolen DEN HAAG/AMSTERDAM. De ambtenarenbonden ABVA en KABO hebben gisteren het personeel van het hoofdpostkantoor aan de Oosterdoksekade in Amsterdam opgeroepen het werk ’s middags om drie uur te hervatten. Het hoofdpostkantoor heeft in de staking een sleutelrol gespeeld. Doordat van dit centrale punt evenals bij Delftsplein in Rotterdam geen post werd doorgezonden, kwam op de wijkpostkantoren het werk stil te liggen zonder dat er officieel gestaakt werd. De eerste trams en bussen reden in de hoofdstad rond midder nacht bij het begin van de nachtdienst. X Faillissementen Gehandicaptenbeleid Illegale Chinezen Varkenspest I Eigen boontjes Afhankelijk Kolencentrales Waterproject Op het Wilhelminaplein in Wil lemstad, vlak bij het gebouw van de Staten van de Nederlandse Antillen, waren twee televisie toestellen opgesteld. Nog lang na de wedstrijd Italië-Nederland stonden enthousiaste Curacjaoë- naars nog te kijken. De Neder landse doelpunten van Brandts en Haan waren met groot ge juich begroet. Nu werd het pu bliek als toegift getrakteerd op „Hup, Holland, Hup!” en andere Nederlandse voetballiederen: Zeeuwse veerponten 5 fo p h AMBTENAAR RATIONALE MELKKOE BH J Ambtenaren weer aan de slag F I *1 regenbui 14 wzw o 1. bew o I Weer in binnen- en buitenland Zoals bekend is, bezetten de studen ten maandag de school, toen priester docent dr. J. Waldram ontslag moest nemen, omdat hij wil gaan trouwen. In het voorstel doet de hogeschool- raad de toezegging, dat zij met de bisschoppen zal gaan praten over op heffing van het bisschoppelijk besluit van 15 november 1976, waarin staat dat geen gehuwde priester-docent kunnen worden benoemd en dat dege nen die gaan trouwen niet kunnen worden gehandhaafd. Het hoofdbestuur van de 1400 leden tellende bond van technisch personeel bij de PTT heeft zich tijdens een spoedverga dering gisteren in Eindhoven fel gekeerd tegen de ambtenarenacties. De conventionele krachtsverhoudingen in Europa heb ben zich ten nadele van de NAVO ontwikkeld. Het War- schau-Pact bezit een grote overmacht aan tanks en daar door is het afschrikkend vermogen van de NAVO terugge lopen, constateert de ADA. ren heeft geïnformeerd over de aangekon- digde acties”. De Nederlands Christelijke Bond van Overheidspersoneel (NCBO) heeft de be schuldiging dat zijn voorzitter W. Wieringa de minister van Binnenlandse Zaken heeft gevraagd maatregelen van disciplinaire aard te nemen tegen de stakende ambtena ren, als pertinent onjuist van de hand gewezen. Deze beschuldiging is volgens de NCBO geuit door woordvoerders van de ABVA. Volgens het bestuur van de NCBO hebben woordvoerders van de ABVA eveneens gemeld, dat voorzitter Wieringa NCBO- leden heeft opgeroepen, als stakingsbre- kers op te treden. In een gisteren uitgegeven verklaring wijst de NCBO op de afspraak die tussen alle ambtenaren-vakorganisaties is ge maakt om elkaar bij acties van welke aard dan ook niet voor de voeten te lopen. „De NCBO heeft zijn leden dringend geadvi seerd, zich met betrekking tot stakingen en dergelijke te onthouden van elke activiteit, die de spanningen onder het betrokken personeel zouden kunnen vergroten”, al dus de NCBO. DEN HAAG (ANP). Minister Pais (Onderwijs en Wetenschappen) acht uit breiding van het aantal integrale midden- schoolexperimenten gewenst. Dat zou kunnen door enkele in voorbereiding zijn de experimenten in het schooljaar 1979- '80 te laten deelnemen'aan de werkelijke uitvoeringsfase. Enkele deelexperimen- ten zouden dan omgezet kunnen worden in integrale experimenten. De uitbreiding van integrale experimenten zal, in ver band met de financiële mogelijkheden, beperkt moeten blijven. Dit heeft de minister gisteren neerge schreven in een beleidsnotitie. Hij gaat daarbij in op de voorstellen in het eind vorig jaar uitgebrachte elfde advies van de Innovatiecommissie Middenschool (ICM). Pais is het eens met de door het ICM belang. In die zaken heeft een klein ei land goede regelingen nodig in een groter verband. De ADA merkt op dat de bondgenoten het eens moeten zijn over de wijze waarop dit wapen onderwerp van overleg is in wapenbeheersingsgesprekken. Een en ander mag echter niet leiden tot een afwachtende houding. De Nederlandse regering zal volgens de ADA duidelijk moe ten maken dat men omwille van ontspanning en wapenbe heersing bereid is van dit wapen af te zien. ibische gebied. Wij mogen onze medever antwoordelijkheid voor de situatie van mensen met wie wij al meer dan 300 jaar in contact staan niet uit de weg gaan. Maar evenmin mag de band met Neder land hen belemmeren in het ontplooien van eigen initiatieven en het zoeken van contacten met naburige eilanden. Vooral op het kleine St. Eustatius (maar zeker ook op Aruba, Curasao en St. Maarten) is er een gevole ontstaan dat „de koningin” maar moet zorgen dat allerlei zaken wor den geregeld die eigenlijk onder de ver antwoordelijkheid van de plaatselijke gemeenschap vallen. CCOO binnenkort alsnog van gedachten te willen wisselen over zijn standpunt in deze zaak. De i aanko den di samen de nef derme voor I penpr beeld waper land tevens lijk a; Het nisati d uk tii Elk land in de wereld is in tal van opzichten afhankelijk van andere lan den. Dit geldt des te sterker naarmate een land kleiner is en minder mogelijk heden heeft economisch op eigen benen te staan. Afhankelijkheid kan beteke nen dat men zijn eigen belangen vol strekt heeft uitgeleverd aan grotere mo gendheden Ethiopië aan de Sovjet unie of Zaïre aan Frankrijk en de Vere nigde Staten maar er kan ook een redelijke regeling van de afhankelijk heid zijn in de zin van „partnerschap”. En in dat opzicht hebben de eilanden alle meer vertrouwen in Nederland dan in „grote broers” die in hun onmiddellij ke omgeving beschikbaar zijn. Op de bovenwindse eilanden (St. Maar ten, Saba en St. Eustatius) is het woord onafhankelijkheid zelfs geheel taboe. „Independency, what the hell it will be” („Onafhankelijkheid, wat kan daar nou van terecht komen”) zong de band op St. Eustatius ons toe. Toch zijn en blijven deze eilanden op grote afstand van Nederland in het Cara- LON1 lustige krijgt onverd BI ovei schi Dit toej Cah I Be; del om dal tis VOI del zzw wzw wzw wzw w wzw zw zo zzo no wzw w wzw wzw zzw wnw verand. z zo n zzo zzw wnw wnw n zw wnw zzw Wat het gebruik van de neutronenbom betreft heeft Nederland geen volledige vrijheid van handelen, aldus de studie. Een verstandig buitenlands beleid betekent dat het oordeel van de bondgenoten met name West-Duitsland van grote betekenis zal zijn. „Mocht het Warschau-Pact bereid zijn door onderhandelingen over wapenbeperking de militaire verhoudingen in West-Europa meer in even wicht te brengen, dan kan de neutronengranaat tot voor werp van deze onderhandelingen worden gemaakt”, aldus de ADA. Overigens vindt men, dat de Nederlandse regering moet proberen in bondgenootschappelijk en breder internatio- Vi wer jare wor hel; nivt O vrij 2 vo< toe ter na hei bei 1 de ge. he re; zei 1 m< mi nil ke tei ze sc bi ni vc ki Nu di de naj; den, kr de scht opiniep zich af van he trum-k Volg, servati elf per Laboui „Kur den?”, gewooi ZW ozo zzo w nno zzw n 17 16 16 16 17 15 17 12 27 26 23 18 16 18 19 18 25 23 19 22 22 17 15 24 31 25 23 22 18 19 25 25 23 25 18 22 23 24 het weer 9 9 6 3 6 9 1 3 0 0 02 1 5 4 6 3 0 0 1 0 12 6 4 0 0 0 4 0 12 1 0 0 0 0 4 0 0 0 Minister Pais is nog niet in staat geweest overleg te plegen over het elfde advies van VALKENSWAARD (ANP). De Indus-' triebonden van het NKV en het NVV zijn ervan overtuigd dat Philips van plan is op niet al te lange termijn de vestiging van Elcoma in Valkenswaard, waar nu nog 183 man werken, te sluiten. Vast staat dat vóór het einde van het jaar in ieder geval 40 arbeidsplaatsen komen te vervallen door het wegvallen van een grote order van Rank Xerox. De Industriebond NW en de Voedings- bonden FNV hebben de raad voor com missarissen en de directie van Batco (Bri tish American Tobacco Company) in Am sterdam meegedeeld, dat ze van plan zijn om de ondernemingskamer bij het ge rechtshof in Amsterdam te vragen, een commissie van onderzoek in te stellen in het kader van het enquêterecht. Batco wil, zoals gemeld, de produktieafdeling (230 man) overplaatsen van Amsterdam naar Brussel. De affaire sleept al ruim een jaar. De bonden zijn hier fel tegen. Naar de mening van minister Albeda (Sociale Zaken) zijn er geen redenen om een voorlopig verbod van het ingebruik- nemen van terminals te overwegen. Hij zegt dit in antwoord Op vragen van de PvdA-Kamerleden Poppe en Hartmijer. Volgens de bewindsman heeft een onder zoek geen aanwijzingen opgeleverd, dat het werken met beeldschermen oogaan- doeningen dan wel anderzins schade aan de gezondheid zou veroo, zaken. Minister Albeda noemt het wel belangrijk, dat er richtlijnen en aanbevelingen komen voor het werken met beeldschermen om onno dige of overmatige arbeidsbelasting te voorkomen. Onafhankelijkheid betekent voor de Arubanen vooral dat zij zelf de beslissin gen willen nemen die de inkomenspositie van hun eiland raken. Zij willen Curasao niet subsidiëren, niet vanuit Curasao be stuurd worden en de ontwikkelingssa menwerking met Nederland rechtstreeks behartigen. Maar voor het overige was onze indruk dat er nog over veel te pra ten zal zijn. Voor alle eilanden van de Nederlandse Antillen geldt dat ze nog meer aandacht moeten geven aan een goede regeling van hun afhankelijkheid dan aan de verkrijging van hun onafhan kelijkheid. In Italië is weer een Nederlandse vracht wagen gestolen. Chauffeur F. Jorna uit Hengelo (gld) heeft dat zijn bedrijf Dete- rink in Hengelo gisteren per telefoon laten weten. De man was bij Rovereto in Noord-Italië een kop koffie gaan drinken met een collega. Hij had de vrachtwagen afgesloten en de sleutels in zijn zak gesto ken.. Toen hij na een kwartier terugkwam, was zijn vrachtwagen met twintig ton vlees verdwenen. De combinatie met la ding is volgens het bedrijf ruim drie ton waard. naai overleg te voorkomen dat neutronenwapens en ande re kernwapenmoderniseringen worden geproduceerd en ingevoerd. daarom voor enkele jaren te bekijken of het mogelijk is in overleg met het parle- ment een principe-uitspraak te doen over DEN HAAG (ANP). De Adviesraad Defensie Aange legenheden (ADA) vindt de neutronenbom geschikt om het verminderd afschrikkend vermogen van de NAVO weer op te voeren. De ADA heeft deze visie neergelegd in het rapport „Wapentechnologische ontwikkelingen: het ERRB-wapen (neutronengranaat)”, dat bestemd is voor minister Scholten van Defensie. De militair advies-, belangen- en rechts bijstand organisatie (MABRO) is gisteren uit het Algemeen Comité van Overheids personeel (ACOP) gestapt. De voorzitter van de duizend leden tellende vereniging, de heer J. C. G. van Veen, zegt dat zijn vereniging samen met de politiebond niet aan de stakingsacties kan ën mag deelnemen. „Wij wensen ons niet schuldig te maken aan wetsovertreding, maar ons grootste bezwaar is wel dat de algemene bond van ambtenaren (ABVA) ons niet van de tevo- Het geheel bood een heel andere aan blik dan in de dagen vlak na de aan komst van onze parlementaire delega tie. Toen liet de televisie de wedstrijden van Oranje vallen ten behoeve van par tijen waarin Brazilië, Argentinië en Pe ru uitkwamen. We dachten even dat de oriëntatie op Nederland had plaats ge maakt voor een puur Latijnsamerikaan- se benadering. Maar nu bleek dat het alleen een kwestie van vertrouwen in de kwaliteit van het Nederlandse elftal was geweest. Curasao blijft de steven op Nederland gericht houden. Op Aruba was het niet anders. De roep om onafhankelijkheid ging daar zelfs - gepaard met het verzoek toch in elk geval het Nederlandse paspoort te mogen be houden. Een hele middag vulden de ei- landsraadsleden met ellenlange uitwei dingen over het belang van een Arubaan se onafhankelijkheid Toch eindigde elk betoog met een waslijst van verlangens aan Nederland. In ons antwoord moesten we er dan ook op wijzen dat je in het leven moet kiezen of delen. „Je kunt de regenbuiwzw regenbui regenbui regenbui regenbui onweer 1. bew regenbui zw. bew onbew onbew onweer zw. bew h. bew onweer regennui regen zw. bew zw. bew 1. bew 1. bew onweer onweer regenbui 1. bew onbew. h. bew zw. bew zw'. bew regenbui zw bew onbew onbew zw. bew zw. bew. regen 1. bew 1. bew 1. bew. 1. bew Volgens een woordvoerder van Philips zijn er ook nog enkele opdrachten waar van het niet zeker is, of ze wel zullen worden uitgevoerd. Daarnaast overweegt Philips de activiteiten op het gebied van de „magnetic bubbles” (miniscuul kleine ge heugens) in Valkenswaard stop te zetten. Wanneer dat alles gebeurt zouden nog eens 80 arbeidsplaatsen komen te verval len voor het einde van het jaar. De Philips-woordvoerder wilde niet in gaan op de veronderstelling van de bon den, dat de Elcoma-vestiging helemaal ge sloten gaat worden. De FNV-bonden geloven niet dat Philips helemaal stopt met de ontwikkeling van de „magnetics bubbles”. Volgens hen gaan ze zelfs een gouden toekomst tegemoet. „Wij verdenken Philips dan ook van duistere praktijken, volgens ons worden de bubble- activiteiten in de Verenigde Staten voort gezet”, aldus de Industriebond NW. UTRECHT (ANP). Ruim 300 dienst plichtige militairen hebben gisteren ge weigerd te eten in de Frederik Hendrik- kazerne in Vught. De soldaten namen niet deel aan de maaltijd uit protest tegen de volgens hen slechte bereiding van het voedsel. De actie van de militairen volgde op een al enkele weken aan de gang zijnde hand tekeningenactie in een „klachtenboek” over de keuken van de kazerne. De solda ten vinden het eten vaak te koud, onvol doende of onhygiënisch. Handtekeningen en klachtenboek zijn, aangeboden aan de commandant van de Frederik Hendrik-kazerne. (vervolg van pagina 1) In Rotterdam werd het werk op het hoofdpostkantoor, om acht uur ’s avonds hervat. Vanmorgen om zes uur zijn de trams, bussen en metrorijtuigen van het gemeentelijk vervoerbedrijf weer gaan rij den. In Groningen heeft geen stadsbus gere den. Ongeveer tweehonderd personeelsle den van het gemeentelijk vervoersbedrijf staakten. In Utrecht bleven gisteren de vuilnisau to’s binnen, gingen de veegploegen niet op pad, waren de stiptheidsacties bij de PTT geslaagd en reed er geen enkele stadsbus. De 180 werknemers van de reinigings dienst staakten tot ’s middags vier uur. In een aantal van de vier plaatsen von den massabijeenkomsten plaats. In Am sterdam kwamen aan het eind van de morgen enkele duizenden bijeen op de Dam. Rond de 450 mensen trokken tussen de middag zingend door de Groningse binnenstad, waarbij zij duidelijk maakten dat minister Wiegel moet verdwijnen. Grote verkeersproblemen deden zich 's morgens niet voor. De taxi’s hadden het razend druk, maar menigeen had de fiets gepakt om naar zijn werk te gaan. De tweede spits, die van ’s avonds, leverde in Utrecht en Rotterdam heel wat problemen op. Op een groot aantal punten stagneerde het verkeer. De politie weet dit echter niet alleen aan de stakingsacties bij de gemeen telijke vervoerbedrijven, maar in Rotter dam bijvoorbeeld ook aan de drukte rond het popconcert in de Kuip, waar o.a. Bob Dylan zou optreden In het eerste kwartaal van 1978 werden 801 faillissementen uitgesproken tegen 871 in het eerste kwartaal van 1977. Dit blijkt uit voorlopige cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Per 100.000 inwoners bedroeg het aantal fail lissementen over het eerste kwartaal 5,8 tegen 6,3 in het eerste kwartaal van 1977. Voor de zeventien gemeenten met meer dan 100.000 inwoners was dit verhoudings- cijfer 7,5 tegen 5,1 voor de rest van het land. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Las Palmas New York Tel Aviv Tunis ZW 16 Er komt geen nationale raad voor gehan dicaptenbeleid. Dit is de Tweede Kamer meegedeeld in antwoord op vragen over de regeringsnota over het revalidatiebe- leid. Ook de suggestie vanuit de Kamer om één bewindsman (of vrouw) te belasten met de algehele verantwoordelijkheid voor een integraal gehandicaptenbeleid is van de hand gewezen. Iedere politieke ambtsdrager is politiek verantwoordelijk voor het eigen beleidsterrein en voor een doelmatige behartiging van de belangen van de gehandicapten binnen dat beleids terrein, aldus het antwoord. doel voortaan alleen nog goedschiks te zullen nastreven. Na de volksmennerij van de grote demonstratie in Oranjestad waarbij wij als toehoorders op een podi um waren neergezet, was dat een ver luchting. In Aruba lijkt nu gelukkig het besef door te dringen dat het beter is te bezinnen eer men begint. Een van Nederland en de overige eilan den geïsoleerde ministaat Aruba zou al leen in naam onafhankelijk kunnen zijn. Het zal in zijn buitenlands beleid aan de leiband gaan lopen van grote broer Ame rika of grote broer Venezuela. Binnen lands ontstaat het gevaar van willekeur in het bestuur door onvoldoende waar borgen tegen een politisering van het maatschappelijk leven. Tqewijzingen van volkswoningen (met Nederlandse hulp gebouwde huizen met een lage huur) en studiebeurzen aan de eigen kie zers van de partij die aan de macht is, zijn daar al voorbeelden van. De wijze waarop de rechtspraak wordt geregeld en het politie- en vervolgingsbe leid is voor de democratie van groot De rijkspolitie op Texel heeft in de loop van gisteren tien illegaal in ons land ver blijvende Singapore-Chinezen aangehou den. Dat gebeurde nadat eerder om onbe kende redenen een vechtpartij had plaats gevonden tussen de Chinezen en bewoners van Texel. Een aantal van de Chinezen werkte in horeca-bedrijven op het eiland. De anderen verklaarden tegenover de poli tie hun vakantie op het eiland door te brengen. De Chinezen zullen door de poli tie op een vliegtuig naar het land van herkomst worden gezet. Omdat zich in West-Duitsland vlak bij de Nederlandse grens een geval van varkens- pest heeft voorgedaan, heeft minister Van der Stee van Landbouw voor de gemeen- ten Aaiten en Winterswijk een vervoers- verbod voor varkens afgekondigd. Het geldt van maandag 26 juni tot zondag 9 juli. Bovendien moet in deze gemeenten tot nader order ieder varken ouder dan twee weken worden geënt. De kosten daarvan zijn gedeeltelijk voor rijksrekening. koek niet tegelijk opeten en bewaren”, luidt een Engels gezegde. De Nederland se en ook de eigen Antilliaanse parle mentariërs hebben de Arubanen duide lijk gemaakt dat hun niet met geweld een staatsverband in de' Antillen zal worden opgedrongen dat zij zelf niet wensen. Die boodschap werd daar vanzelfspre kend met vreugde begroet. Op zijn beurt beloofde Betico Croes (de leider van de Arubaanse onaf hankelij kheidspartij MEP) het woord „kwaadschiks” uit zijn woordenboek te zullen schrappen en zijn AMSTERDAM (ANP). De bezet ters van de Katholieke Theologische Hogeschool Amsterdam hebben hun bezettingsactie gistermiddag beëin digd. Zij zijn akkoord gegaan met het compromisvoorstel van de hoge- schoolraad. Op Saba kwamen wij onder de indruk van het eergevoel waarmee de Sabanen op hun mini-eiland (plusminus 1000 in woners) hun eigen boontjes willen dop pen. Maar de overige Antilliaanse eilanden lijken in economisch opzicht behoefte te hebben aan harde heelmeesters, anders ontstaan er stinkende wonden. Tekenend is hier wat ons overkwam na de zeiltocht op Aruba op een vrije zaterdagmiddag. Een broer van Betico Croes zou ons gezelschap met een kleine motorboot naar de wal brengen. De één na de ander stapten de Nederlandse Kamerleden aan boord van zijn scheepje, daartoe uitgeno digd door hun vriendelijke gastheer. Tot er ten slotte zoveel mensen in het kleine bootje waren dat het vol liep en omsloeg zodat het gezelschap zich zwemmend naar de kant moest begeven. Antilliaanse vriendelijkheid is prima. Maar nog belangrijker is het om het vlot waarop men vaart drijvende te houden. Daartoe komt het aan op de eigen Antilli aanse discipline, ijver en ondernemings zin. Te veel Nederlanders aan boord zal het schip ten slotte doen zinken. Minister Van Aardenne van Economi sche Zaken acht het niet onwaarschijnlijk, dat in de toekomst de elektriciteitsproduk- tie op basis van kolen duurder zal zijn dan die op basis van kernenergie. Hij heeft dit meegedeeld in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Jansen (PPR). Ter gelegenheid van de officiële inge bruikstelling van het nieuwe waterleiding bedrijf „Kralingen” bij de Van Brienen- oordbrug in Rotterdam heeft de directeur van de drinkwaterleiding (DWL), drs. K Kleijwegt, gisteren de gemeente ƒ15.000 overhandigd voor een waterproject in A- frika. Het geld gaat naar de Dogon-stam in Mali, één van de Sahellanden. Drs. Kleijwegt wees er op dat een derde van de wereldbevolking zelfs niet de be schikking heeft over schoon water op „loopafstand". (Door Bas de Gaay Fortman, Eerste- Kamerlid, die als delegatielid deelnam aan het bezoek van Nederlandse parlementariërs aan de Nederlandse Antillen, dat thans is afgesloten) 30 ZONDAG 25 JUNI Zon- en maanstanden Zon op 5.21 uur, onder 22.04 uur Maan op 00.52 uur, onder 11.21 uur Waterstanden IJmuiden Laagwater 3.32 uur en 15.56 uur Hoogwater 07.59 uur en 20.16 uur MAANDAG 26 JUNI Zon- en maanstanden Zon op 5.21 uur, onder 22.04 uur Maan op 01.00 uur, onder 12 36 uur Waterstanden IJmuiden Laagwater 04.25 uur en 16.50 uur Hoogwater 08.40 uur en 21 11 uur ü- Huisvuil dat dient te worden afgevoerd bleef gisteren bij de stortplaats aan de Am sterdamse Brouwers gracht liggen. De vuil- ophalers waren in sta king. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn er 2.282.137 passagiers vervoerd met de twee provinciale Zeeuwse veerdiensten en 1.054.173 auto’s. Dat zijn 23.771 passagiers en 4.441 auto’s meer dan in dezelfde perio de in 1977. Het aantal auto’s dat niet bij het eerste aanbod kon worden vervoerd neemt iedere maand toe. Op de veerpleinen van Vlissingen-Breskens moesten 18.145 au to’s en bij Kruiningen-Perkpolder 18.870 auto’s één of meer vaarten blijven over- staan. Vooruitzichten voor maandag: Wisselend bewolkt met af en toe buien, waarvan sommige met onweer. Aanhou dend koel. Aantal uren zon: 2 tot 10, minimumtemper ratuur: omstreeks 10 graden, maximum temperatuur: omstreeks 17 graden, kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent, kans op een geheel droog et maal: 40 procent. WEERRAPPORTEN bepleite doelmatiger opzet van de experi menten met de middenschool. Hij gelooft dat de scholen zowel onderling als teza men met de ondersteuningsgroepen moe- heï bestaansrechtva’n ee^middenZchoM* ten zoeken naar vormen van samenwer king en coördinatie. Dit moet de doelma tigheid bevorderen. De bewindsman wil op korte termijn een discussienota over deze zaak uitbrengen. De minister zegt verder dat ontwikkelin- de Innovatiecommissie Middenschool met gen, die op de experimenteerscholen in de Centrale Commissie voor Onderwijso- gang zijn gezet niet zonder meer kunnen verleg (CCOO). Hij zegt daarbij in een worden teruggedraaid. Hiermee moet na brief aan de leden van de CCOO dat hij nu afloop van de experimenteerfase en bij de zonder overleg zijn beleidsstandpunt inza- besluitvorming rekening worden gehou- dit advies heeft moeten vaststellen. Hij den. Daarom acht hij het van belang dat heeft echter toegezegd met de leden van de het tijdstip, waarop meer zekerheid wordt geboden over de toekomstige positie, niet te ver wordt vooruit geschoven. Hij stelt Stakende ambtena ren hielden gistermid dag op de Dam in Am sterdam aan de voet van de reus een demon stratieve bijeenkomst. De meegevoerde leuzen spreken duidelijke taal. £2 C -• C cü 15 3

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 2