Voor tweede groep woningen PEN-dorp renovatie dichtbij mi Vanmiddag carillonklanken NA OVERLEG ONDERZOEK NAAR ALTERNATIEVEN jl 1 Vierdaagselopers in triomf naar finish [examens ll Gospelgroep zingt op Beeckestijn veilingen, beverwijk s- (■iiaMf Boekhoudkundige problemen? Wij lossen ze voor u op! Gemeentelijke Huishoud school 5 ICHTHUS COLLEGE Voor Openbare Werken nieuwste apparatuur geluidsregistratie 5 VELSEN-IJMUIDEN 19 7 8 JUNI ZAT E R D A G 2 4 Oplossingen Thalia KREDIETVOORSTEL IN RAAD 4 IJMUIDEN - MARKTPLEIN 38-40 - TEL. VOOR MENSEN DIE VAN WONEN WETEN ■T Protestantse Begrafenisvereniging Maandelijkse of 3-maandelijkse overzichten Wij werken met een eigen computer Ook voor loonadministraties Vrijblijvend inlichtingen bij ADMINISTRATIEKANTOOR BROEK B.V. Zeeweg 218 - IJmuiden - telef. (02550)-14641 4 Rl- Voorbereidend stadium 1 (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De kans dat buurthuis De 1 Brulboei in september het jongerenwerk naar het Pengebouw kan verplaatsen, zoals door dit buurthuis in de in april uitge brachte nota is voorgesteld, is erg klein. Wel is er, wellicht ondanks de eerste reac ties van het Witte Tejater (dat de bovenver dieping van het gebouw gebruikt), een overleg tot stand gekomen dat door beide partijen zowel als door de gemeente als zeer positief wordt gekenschetst. In dat overleg zijn nu door de Brulboei en het Witte Tejater afspraken gemaakt over het gebruik van het Immense gebouw aan de Kanaalstraat. De activiteiten van beide ge bruikers hoeven elkaar niet te storen, zo heeft men wel vastgesteld. Het enige knel punt vormt de vrijdagavond waarop beide groepen activiteiten hebben die elkaar wat geluidsoverlast betreft niet verdragen. En hierop stuit de voortgang van zaken. Gevonden voorwerpen Groenten IsM. Nog onzekerheid Witte Tejater jongerenwerk en 5 le (ADVERTENTIE) I 118, uien per bos 32-60, waspeen 90-115, 4 over combinatie afstand doen. „We hechten beide evenveel aan die avond", aldus voorzitter van de Stichting Witte Teja ter Bram de Goede, „dus we hebben de gemeente gevraagd om een goede oplossing. Wanneer die er niet komt, komt De Brulboei niet in het gebouw. Want ze willen liever alle jongerenactiviteiten op een plek concentreren". nieuw te bouwen scholencomplex in Oud-IJmuiden, met daarbij multifunctionele ruimten voor de Brul boei, die voor dit plan evenals de scholen moet worden afgebroken dan rijst direct de vraag of het jonge renwerk van De Brulboei daar ook in moet, of dat dat naar de Pen moet. Want het jongerenprobleem speelt door heel Velsen en het Pengebouw is er natuurlijk een prima ruimte voor”. De toekomst van het Witte Tejater hangt nauw samen met de toekomst van De Brulboei. Binnen het Witte Tejater is al aan alternatieven gedacht. „Het gaat ons om een goede werkruimte, zo zegt Bram de Goede”, en dat mag hier zijn, maar ook elders”. De naam van het Thalia in Oud-IJmuiden is gevallen. Dit oude IJmuidense theater aan de Breesaapstraat func tioneert al jaren niet meer. Sinds 1958 heeft de BB (Bescherming Bevolking) het gebouw in huur van de gemeente als opslag- en oefenruimte. Afgelopen week heeft een delegatie van gemeente en Witte Theater het gebouw bekeken. Nu zal er een onderzoek komen. „Geen bouwkundig onderzoek, dat woord is te zwaar”, zegt Scheeper, „wat voor onderzoek dan wel, kan ik niet zeggen in verband met andere betrokke nen”. En dat is dan de BB, die in eerste instantie te kennen heeft gegeven er weinig voor te voelen dit gebouw te verlaten”. Tegenover de BB heeft de ge meente een morele verplichting, na twintig jaar huur”, verzekert Scheeper echter, „dus we kunnen niet zomaar de huur opzeggen, tenzij er een behoorlijk alternatief is”. Over de mogelijkheid dat het Witte Tejater naar Thalia verhuist is Scheeper heel voorzichtig: „Ik wil er niet aan opgehangen worden, maar even de ruimte nemend om de fantasie te laten werken, zou je „Duidelijk moet zijn”, zo zegt Scheeper”, dat dit alles nog in een voorbereidend stadium verkeert: het is nog geen zaak van B en W, maar een voorbereiding door mij”. Zoals de jongerenwerker van de Brulboei Klaas Meter zich tevreden uitlaat over de onderhandelingen, is ook Bram de Goede positief gestemd: „We zitten nu in de open discussie die wij een paar maanden geleden hebben voorgesteld. Er wordt gekeken naar wat de mogelijkheden zijn voor de verschillende groeperin gen met verschillende gebóuwen. De gemeente is bereid om de boel te onderzoeken, dus we moeten eerst maar kijken wat daar uit komt”. Nadat de afgelopen twee maanden de onderhande lingen echter in beslotenheid hebben plaats gehad (Scheeper: „Nadat alleen maar een idee was geop perd, was de situatie zo geëscaleerd, dat het mij verstandiger leek met openbaarheid te wachten tot de zaak in rustiger vaarwater was”), is te verwachten dat de zaak vanaf september in wat meer open sfeer wordt behandeld „Ik zal dat binnen het overleg voorstellen”, aldus Scheeper, „ik heb zelf geen be hoefte aan geheimzinnigheid”. kunnen spelen met de gedachte om van Thalia weer een theater te maken. Het zou eens onderzocht kun nen worden wat de kosten zouden zijn en dan zou men mee kunnen draaien in het proces van de meer jarenplanning maar concrete ideeën heb ik nog niet over”. Begrafenissen, Crematies en Transporten Aanspr.: J. MEYER, Fazantenlaan 3 IJmuiden (Oost) - Telefoon 14576 Bij de voorbereiding van de renovatie door het Hilversumse renovatiebureau Van Ancum is een prijsaanbieding van de Beverwijkse aannemer P. Meijer b.v. als uitgangspunt genomen. Dit bouwbedrijf voert ook de eerste fase uit van het renova- tieplan in deze vooroorlogse woonwijk. Met alleen de renovatie zal voor de 48 Geslaagde kandidaten: Loes v. d. Bosch, Anneke Bijlsma, Liesbeth v. Doorn, Tine ke de Heer, Ria Heuving, Irma Kelder, Karin Knegjes, Joke Laamers, Fina Mul der, Jane Verweij, Albertine de Vries, Edith Wenning, Jannie Wijker, Marjan v. Bergel, Wilma de Champs, Violet Dekker, Karin v. Eerden, Jacqueline Huigen, Con nie Schadé, Peggi Stins, Greet Verkleij, Linda v. d. Wal, Suzan Wareman, Gerda Eilert, Ingrid Rietdijk, Yvonne v. Veen. IS d n LS Ls t e P g Lijst van Geslaagde kandidaten MA- VO-afdeling, Driehuis (Johannes MAVO): w 1 o w W BI n ?e •g n al •n •d te al ?n et o- »n li n ie rs n r o n n n e iS l- e Luise Lotte van Bakel, Ed Bakker, Tineke Beerepoot, Ruud van den Beidt, Roel Be rends, Rien Braber, Geert van Bruggen, Ans Buren, Hans Does, Arie den Drijver, Adrie Duivestein, Freeke Dutry van Haef- ten, Frank Ermers, Franka van Haaster, Hans Hagenbeek, Fred Heeremans, Evali- ne Hesseling, Marjan Hin, Ella van der Hulst, Marjolein Kievits, Ruud Kneppers, Marie Christ. Koelemeij, Els Koks, Fred Kops, The Koster, Floris van Laar, Heleen Langbroek, Henk van Leeuwen, Antoinet te Leune, Albert van Lochem, Gé van Lochem, Stephan van der Meij, Bram Moerdijk, Mary Mooy, Rob Mooy, Michel Nijssen, Rob Oudendijk, Annemieke Pe ters, Carla van de Pol, Monique de Quar- tel, Jim Rathman, Lodewijk Reehorst, Pe ter Roelofs, Agens Röling, Patricia de Rooy, Nicole Rose, Peter Schoorl, Wim Schouten, Margaret Sneek, Theo Sneekes, Ruud Snoek, Paul Snijers, Ben Stals, Edith Steenmeijer, Fenja Suikerbuik, Lies Terpstra, Hanny Tibboel, Pattij Tjho, Mo nique Tonnon, Ellen Uitendaal, Lidwien van de Ven, Robert Verwer, Chris van der Vlugt, Brigitte de Vos, Romy de Vries, Marinus Walstra, Anne Marie Warmer dam, Liesbeth Warmerdam, Marjan van Westerop, Annemieke Weijde, Elvier Zant- kuijl, Frank Zuiderduin. ■Ml II IC Lijst van geslaagde kandidaten HAVO: M. Adriaanse, J. de Graaf, M. Ingwersen, C. Ouwerkerk, S. Stals, Th Warnaar, A. Broekman, P. v. Kooten, E. Maassen, M. Sanders, J. v. Vastenhoven, M. Werkman, W. Hamers, R. Hoogzaad, M. v. Kaam, A. Rozemeijer, P. Wisse, S. Hanekamp, P. Jabroer, P. Jumelet, P. Kras, E. v. d. Pijl, G. Sikkema, E. Friedrichs, M. de Jong, J. Kunst, I. Starink, G. Visscher, G. v. Weste rop, M. Burger, A. Hunfeld, C. Mooij, I Plugboer, W. Schaaper, M. Westera, R. Bakker, H. v. Grieken, R. Kops, H. Pierik, R. Vink, M. v. Amersfoort, J. Groen, M. Koster, M .Nijssen, R. van ’t Slot, P. van Veen, B. de Bruine R. Heilig, R. de Jong, R. Meijer, L. Veldman, R. de Veth, V. Hoefakker, P. Janssen, R. Koerts, L. v. d. Lugt, N. Rozemeijer, V. v. Sprang, E. Ge- lens, N. Koers, G. Petersen, J. Spigt, E. de Weers, P. Bok, G. Hanekamp, Ch. Krnjic, H. Nagel, M. Verschoor, J. Stekelenburg, L. Winter, R. Donker, N. Haver, P. Mettes, W. Plug, W. Wardenaar, W. v. Berkel, M. de Kemper, M. Laurent, L. Olgers, A. van Urk, A. v. d. Vlugt, M. Evers, M. Hofman, R. Jore, H. Muijs, A. Vermeulen, M. de Graaf, G. Hoekstra, A. de Jong, Th. Koper, R. Peereboom, M. de Ruyter, A. Bruins, H. v. Gils, L. Kuilboer, A. Snijders, B. Velt-, man, B. Wessels, J. v. Breukelen, C.D’Hondt, K. de Krijger, M. Oudendijk, E. Reijnen, R. Visser, R. Zomerdijk. Nog vager is het de eveneens geopperde idee om iets te gaan doen met het Velserbad, wanneer dat straks sluit na de opening van het nieuwe recreatiebad aan de Trompstraat. Maar hier wordt zelfs nog geen onderzoek naar gedaan. VELSEN. Met de woningrenovatie in het zogenoemde PEN-dorp in Velsen- Noord (project Wijkeroog) wordt vooruit gelopen op het werkschema dat hiervoor eind 1976 werd opgesteld. Met een eerste groep van vijftig woningen worden flinke vorderingen gemaakt. De raad wordt don derdag een voorschot gevraagd van 2.804.364,- voor de renovatie van nog eens 48 woningen in dezelfde wijk. Ze liggen aan de Noorderlaan, De Wester- wijkstraat en de Lethestraat. Een oplossing voor die vrijdagavond is waar we nu concreet mee bezig zijn”, aldus wethouder H. J. Scheeper. „Er is in principe overeenstemming bereikt en er zijn twee voorwaarden voor het gebruik van de benedenverdieping: lichte verbouwing en dat is het opdelen van de grote zaal in verschillende kleinere ruimten en dan een oplossing voor die vrijdagavond. Daarbij kunnen we denken aan een geluiddichte muur of aan een oplossing buiten het gebouw. Als derde mogelijkheid op korte termijn zal ook bekeken worden of binnen het Pengebouw, waar momenteel de IJmuider Redding Brigade over beschikt”. „Dit is allemaal slechts in het stadium van onderzoek”, aldus Scheeper, „He Redding Brigade zelf is hier nog niet eens over ingelicht. Nu bekijken we slechts wat de mogelijkheden zijn. Kijk, wanneer nu blijkt dat zo’n geluiddichte wand voor een redelijk besteedbaar be drag een oplossing biedt, dan zetten we meteen de procedure in werking. Maar het ziet er wel naar uit dat de kans voor de Brulboei om in september al te beginnen nihil is”. De gemeentelijke dienst openbare werken heeft het onderzoek in handen en aan de betrokkenen is beloofd dat men, zodra de resultaten er zijn, weer om de tafel gaat zitten. „Naast dit al”, aldus Scheeper, „wordt gekeken naar oplossingen op de lange termijn. Wat de Brfllboei aangaat, weten we dat het gebouw al jaren geleden is afgekeurd. Als we kijken naar het plan voor een woningen een bedrag van 2.774.364,- ge moeid zijn. Daar komt nog eens dertigdui zend gulden bovenop voor huurderving en verhuiskosten. Ook het laatste bedrag wordt betrokken in de aanvraag voor een rijksbijdrage aan het project. De betrok ken bewoners van het PEN-dorp gingen twee jaar geleden al akkoord met een maandelijke huurverhoging van 45,- waar voor hen meer comfort en woonge not tegenover komt te staan. Voor degenen die gedurende de renovatie hun huis moe ten ontruimen worden achttien wisselwo- ningen gereed gehouden. Het bouwbedrijf P. Meijer hoopt in de loop van augustus met de tweede groep renovatiewoningen te kunnen beginnen. Van de eerste vijftig zijn er op dit moment dertig gereed. Eind sep tember zijn de laatste woningen gereed van de eerste fase waarmee vorig jaar een begin werd gemaakt. VELSEN. Stadsbeiaardier H. de Ligt bespeelt vanmiddag tussen vier en vijf uur het stadhuiscarillon. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Preludium-Staf Nees; 2 a. Sur le pont d’Avignon, b. Au clair de la lune; c. Les folies d’Espagne, 3 Franse liedjes. 3a. Menuet uit de partita in bes, b. Allemande uit de 2e franse suite, J.S. Bach. 4a. Reuzelied, b. Matrozenlied, c. Kaperlied, 3 Nederlandse liedjes. 5. Suite voor beiaard - Staf Nees, voorspel; volks lied; ballade; Vlaamse dans. 6. Campanel la pour carillon - Géo Clément. 7. Ge- schichten aus dem Wienerwald - Joh. Strauss (bew. door Wim Franken). 8. Im provisatie - Hein de Ligt. Enorm ruimtegebrek noodzaakt De Brulboei uit te kijken naar een uitwijkmogelijkheid voor het jonge renwerk van dit buurthuis. Men meende in het Pen- gebouw, waar alleen de bovenverdieping permanent in gebruik is, een oplossing te hebben gevonden. In overleg met vertegenwoordigers van het Witte Teja ter is gekeken naar de te combineren activiteiten die het jongerenwerk met zich meebrengt en de activitei ten van het Witte Tejater. Omdat de vrijdagavond de jongeren beneden discotheek hebben en het theater een voorstelling boven, botst men met deze avond. Beide gebruikers willen van die vrijdagavond geen ux,*.- Geslaagde kandidaten eindexamen 6 VWO: Aukje Bakker, Leo Bel, Bas van den Berg, Eric Boddeke, Marja Boddeke, Desi- rée Bonis, Rik Braam, Marion Brandwijk, Paul de Bruijn, Arjen de Bruine, Ingrid Dam, Inge van Diepen, Carla Diependaal, Ellen Droste, Bert van der Duin, Martin van Duijn, Rob van Dijk, Konrad van Etteger, Marja van Gils, John Groebe, Marcel Groen, Han Hanekamp, Mariska van Heerde, Frans Heeremans, Marian Heeremans, Marjan Heeremans, Simon Heeremans, Victor van Heuven van Saere- ling, André Holt, Harrie Janssen, Peter Jaspers, Marlies de Jong, Marion de Jon ge, Chris Junge, Jeroen Karthaus, René Klinkenberg, Rob Koppen, Jacques Kors, Rold Kossen, Anja Kruit, Trix Kruit, Ceci le Kuijer, Harrie van der Laan, Annet van Leeuwen, Marc van de Loo, Nico Mentink, Henk van der Molen, Robert Out, Carla de Pagter, Conny van der Plas, Eric Priester, Tilly Retrot, Gerard Rill, Marian van Roon, Leen Roosendaal, Carla Slotema- ker, Claudia Stet, Annette van Vastenho ven, Rick van de Ven, Hanneke Vos, Remy de Vries, Ria Weber, Inge Wildschut, Alma Wolfs, Nico Zuurbier, Gerard van Zijl. 02550 12348 12349 i-4”rw.~... flut Lijst van geslaagde kandidaten afd. MAVO, IJmuiden (Creutzberg): Rudy van Aalst, Liesbeth Abma, Evelien Anderson, Jos Bakker, Sheila Vandenbergh, Corine de Brik, Wim Blinkhof, Carla de Boer, Marjo de Boer, Sandra Gouda, Mariëtte Braam, Jan ten Brink, Astrid Broek, Peter du Crocq, Charles Dalloyaux, Lind Duijn, Casper v. Duijvenvoorde, Sylvia Dijkhui zen, Corine van Egmond, Jolanda Faassen de Heer, Gea Figge, Roland Heijmerikx, Bouwe Hoekstra, Yvonne Hoogland, Anita de Jong, Aren Jumelet, Henk Kalkman, Jan Kiewiet, Tanja Klein, Frans Koers, Henk Koers, Anjo de Kort, Astrid Koster, Ronald Kraaijenoord, Yvonne Lootsma, Kees Maalman, Marjo van Maren, Ina Mie- dema, Albert Mol, Anita van Niekerken, Connie van Noord, Leo van Ombergen, Rina Pals, Marine v. d. Plas, Harry Post, Marijke Ringers, Fred Roest, Arnold Rol, Gonnie van Rijn, Maura Schnitger, Corné Scholten, Paulien Schreuder, Henny Ser- né, Erica Stapper, Rika Stiksma, Jolanda Terol, Meindert van Urk, René Vellekoop, Lia Verkamman, Iris Visser, Jan van Vliet, Peter Vogel, Annet van Vondelen, Piet Voskamp, Astrid v. d. Wee, Robert van Westbroek, Edith van Westerop, Dolly v. d. Wint, Marcel Zeeuw, Inge Zwart. bosprei 62-78, retich 15. Aanvoer: poste lein 2000 kilo, andijvie 25.000, prei 3000 .kilo, 20.000 bos, radijs 7000 bos, rabarber 7000 bos, bospeen 50.000, sla 180.000 krop. (ADVER TENTIES) VELSEN. De Dienst Openbare Wer ken in Velsen krijgt binnenkort voor de registratie van verkeerslawaai (weg- en treinverkeer) de beschikking over de nieuwste apparatuur op dit gebied. B en W van Velsen gaan akkoord met de aan schaf van geluidsmeetapparatuur voor een bedrag van circa vierendertigduizend gulden. Uitbreiding van de nu al beschikbare geluidsmeetapparatuur werd door Open bare Werken noodzakelijk geacht om te kunnen inspelen op de nieuwe eisen die gesteld worden in de Wet op de Geluids hinder die naar alle waarschijnlijkheid nog dit jaar van kracht wordt. De dienst beschikt nu al over registratie-apparatuur voor toepassing van de hinderwet. De ge- luidsintensiteit kan hiermee worden vast gesteld en ook de geluidsbron (fabrieken, vermaakscentra) kan hiermee worden ge meten. VELSEN. In de muziektent op Beec kestijn brengt de Santpoortse gospel groep „De Korachieten” zondagmiddag om drie uur een liederenprogramma met de bijbelse boodschap uiteraard als leit motiv. Onder de titel „Ga je mee” wordt een eigentijdse vertolking gegeven van geestelijke liederen. De zanggroep „De Korachieten” treedt regelmatig op tijdens kerkelijke vieringen van de Volle Evangelie Gemeente in het gebouw Beréa te Santpoort. Dirigente is mejuffrouw M. H. Feringa. De groep zag de eigen zangprestaties onlangs bekroond met het hoogste puntentotaal op een zang- concours van de Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumverenigingen dat in Leiden werd gehouden. VELSEN. In de periode van 16 tot 23 juni 1978 zijn bij de politie in Velsen de volgende voorwerpen als gevonden aange geven. Tasje inh. gympakje, ring 3 sleutels, bad- broek, deursleutel, klein etui met 2 sleu teltjes, oranje/zwart traningsjack spij kerbroek, bril met bruin montuur, sleutel hanger (miniatuur sandaaltje) met sleu tels, groene tas inh. gereedschap, donker bruine portemonn. met inh., rood jack met blauwe biezen, ring met 4 sleutels label 90 beige etui met 3 sleutels, sleutelhanger (bruin leer) met 2 sleutels, zilv. armbandje met naampl., wit gehaakt gordijn, ring met 2 sleutels, wit wagendekentje, wit baby- vestje, lichtbr. portemonn. met inh., hond (bruine takkel), gouden armband, bril met donker montuur, 1 b.b., sleutelhanger (3 aapjes) met 5 sleutels, verz. pl. JZR-361. De spullen zijn iedere dinsdag- en vrij dagmiddag tussen half vijf en half zes af te halen bij het hoofdbureau van politie. meerweg. Daar was de prijsuitreiking. Het vastberaden voortstappende wan- delleger werd op de Breesaperhof opge wacht door het Tamboer- en Trompetter korps Velsen-Noord S.M. voor een muzi kaal escorte op de laatste kilometers (zie foto) Het bestuur van het muziekkorps „Velsen-Noord S.M.”, de organisator van dit traditionele wandelfestijn, had voor de slotavond een route naar Wijk aan Zee en terug uitgezet. De prijzen voor de deel nemers bestonden uit fraaie bloemenrui- kers en draagmedailles van de Noord- Hollandse Wandelsportbond. Het trieste weer is niet echt spelbreker geweest voor de Velsennoordse avond vierdaagse die vrijdagavond met wat mu zikaal vertoon zijn slotavond beleefde. De deelnemers, waaronder veel jeugd, trok ken met muziek voorop vanaf de Breesa perhof naar de finish van het wandelfes tijn op de hoek Wijkerstraatweg/Wijker- (Van een medewerker) BEVERWIJK. Het koele weer, de vele avondvierdaagsen en de examens hebben deze week de bloemenprijzen goed in evenwicht te houden. Er was een bescheiden aanvoer, met de buitenbloe men mondjesmaat, en de prijzen kwamen goed te liggen. De anjerprijs ging weer omhoog tot bij de halve gulden per stuk. Bij de rozen hetzelfde beeld en voor trosanjers werd tot drie gulden per bos betaald. De freesia- prijs schommelde rond de dertig cent. Bij de buitenbloemen spelen de irissen nog altijd een rol: tot 25 cent per stuk. De engelse irissen brachten van 20 tot 27 cent op. Lelies blijven moeilijk te verkopen, j Enkele soorten halen moeizaam dertig I cent per stuk. Van de buitenbloemen wordt de duizendschoon goed betaald: tot 170 cent per bos. De laatste pioenen vari- I eerden in prijs van 68 tot 77 cent per stuk. I Gladiolen gaan vlot weg tot 38 cent per ’I Stuk. De prijs van nerinen lag rond een I gulden per stuk. In de potplantensector •I deed men het rustig aan, waarschijnlijk I tnet het oog op de naderende vakanties. I Op de groenteveiling had men deze week I de keuze uit meer dan twintig produkten, I waaronder ijsbergsla en retich. Sla was in I het begin van de week duur: tot bijna een I halve gulden per krop. Spinazie ging nu I vlot weg. De aanvoer wordt ook minder, I maar is voor de zomermaanden toch nog I groot. Er werd tot ruim een gulden per kilo I voor betaald. De andijvieprijs handhaaft I zich tussen de 32 en 55 cent per kilo. Er is I een groot aanbod van bospeen, maar dat is I helemaal geen bezwaar voor de handel die I vlot afneemt voor een prijs van 81 tot 140 I cent per bos. Bloemkool blijft rond de twee gulden draaien. Snij- en sperziebo- I nen uit de kassen doen rond de zes gulden I per kilo. Peulen leverden tot dertien gul- I den per kilo op. Het aanbod van rabarber I loopt terug maar de prijs loopt op tot I boven een gulden per bos. Radijs varieer- I de van 25 tot 47 cent per bos. De aanvoer I van komkommers neemt wat toe. Er wordt I tot 71 cent per stuk voor betaald. De prijzen waren vrijdag: aardbeien 100- I 160 per pondsdoos; andijvie 32-54, bloem- I hooi 115-215, bospeen 81-139, seldery 7-20, I komkommer 25-71, kroten 75-92, peterselie I 15-28, peulen 980-1330, postelein 109-140, I prei per kilo 125-215, rabarber 60-103, ra- I dijs 25-47, rode kool 120-135, snijbonen I 480-640, sperziebonen 610-630, spinazie I 80, sla 10-25, spitskool 78-84, tuinbonen k 4

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5