Braderie met kunst en kitsch tussen stroopwafels en popcorn Eerste paal showroom met twaalf bovenwoningen Kunstmarkt in Heemskerk burgerlijke stand tA Optimaal gebruik van Beverwijkse sporthal |Fw Xh i S jg sS ijl Publiekstrekker van Wijk aan Zee j| ZILVEREN LEGPENNINGEN VOOR TWEE PIONIERS Ruimtetekort nijpend probleem Opbrengst collecte TBC-bestrijding Trio Leo Cuypers in Alpha-soos Overdracht autoladder uitgesteld CAIJ blijft nog bestaan HEEMSKERKSE CAFÉS ZONDAG LANGER OPEN IIB8 .OxW |Q BEVERWIJK HEEMSKERK X Ai* JteJ BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 ZATERDAG 2 4 JUNI Als titel wordt behaald f (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Stichting ter Bevordering van de Schooltandverzorging in het district Mid- den-Kennemerland is gistermiddag officieel opge heven. Tijdens een bijeenkomst in het Beverwijkse Stadskantoor reikte voorzitter mr. P. J. Schipperus van de Stichting, in wier plaats de Stichting ter bevordering van de Jeugdtandverzorging Groot Kennemerland is gekomen, zilveren legpenningen uit aan twee bestuursleden van het eerste uur, te weten de heren J. L. Henneman (tandarts) en M. A. de Ruiter (arts). Tevens ging hij in op de geschiede nis van de dienst. ■K - 4 xx; 4-;. J. I l - Wl -rtwrini w - r KKk -<• t XX- J schooltandverzorging (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) Toen aan het eind van de jaren veertig het besef begon door te dringen dat de tandheelkunde teveel op de behandeling en te weinig op het voorkomen van slechte gebitten was gericht, nam de Commissie van Beheer van de Schoolartsendienst in Midden- Kennemerland het initiatief tot de oprichting van een schooltand artsendienst. Bij de totstandkoming van de Stichting ter Bevorde ring van de Schooltandverzorging in het district Midden- Kennemerland (Heemskerk, Castricum, Uitgeest, Akersloot en Beverwijk) waren in 1949 de heren Henneman en De Ruiter nauw betrokken. Zij namen ook zitting in het bestuur, respectievelijk als secretaris en penningmeester, welke functies zij tot aan de liquidatie van de Stichting zijn blijven bekleden. De jonge Stichting verheugde zich van meet af aan in een grote populariteit: 98 van de ouders nam aan de schooltandverzor ging deel. Problemen leverden evenwel de zeer hoge cariesfre- quentie (het aantal gaatjes dat in de gebitten van de behandelde kinderen wordt aangetroffen), de financiering van de dienst en het tekort aan tandartsen op. IJMOND. Het algemeen bestuur van het Centraal Afvalverwerkingsbedrijf IJ- mond (CAIJ) is vrijdagmiddag in het Vel- sens stadhuis in meerderheid akkoord ge gaan met het voorstel van het dagelijks bestuur om het bedrijf niet per 1 oktober aanstaande op te heffen. GEBOREN: Debby Wijnstra, Barbara A. R. van Wan- rooij, Maaike de Wit, Sebastiaan Krepel, Ellen Jongerling, Jacobus J. J. Niesten, Monique Mooibroek, Rosana Pal'ma Y Ro mero. Kunst en kitsch tussen de stroopwafels en de popcorn, veel van grootmoeders zolder, fraaie affiches van Wijk aan Zee, informatie over hoe het nu verder niet en wel moet met de badplaats, het Prentenka binet met foto’s uit „die goede oude tijd”, bloemen, planten, vis, televisietoestellen, oude dressoirs en kastjes, het was vrijdag allemaal te vinden in Wijk aan Zee. Op de rommelmarkt van het Julianaplein wer- strand, biedt het dorp tenminste op zo’n braderiedag vertier. Zaterdag komt deze pianist met Martin van Duynhoven, slagwerk en Arjen Gor ter, saxofoon. Bekend van Cuypers is de Zeeland-suite, die hij vorig jaar compo neerde, alsmede de „Belevenissen van de Heilige Stefanus”, die hij samen met Wil lem van Manen, Verdurmen en Willem Breuker op de planken bracht. BEVERWIJK. In de Alpha-sociëteit aan de Koenstraat treedt zaterdagavond 24 juni het trio Leo Cuypers op. Leo trad eerder in Alpha op met het Willem Breu ker Kollektief. HEEMSKERK. Maandag zou de nieu we autoladder officieel worden overgedra gen aan de Heemskerkse brandweer, met aansluitend een demonstratie. Die overdracht en de demonstratie moe ten evenwel door omstandigheden worden uitgesteld tot maandag 3 juli, ’s avonds om acht uur bij de brandweergarage aan de Cornells Groenlandstraat. den alle goederen bij opbod verkocht ten bate van het restauratiefonds van de St. Odulfuskerk onder het motto: „Laat de kaarsjes branden”. Het behoud van <die kerk gaat de draagkracht van de parochie verre te boven en dus wordt er allerwege actie gevoerd om te voorkomen dat het een bouwval wordt. Hoewel de wind vrijdag flink door het dorp joeg werd het toch weer best gezellig op deze braderie, die publiek trok uit de gehele omgeving en waarmee de badgas ten zich best amuseerden. HEEMSKERK. De traditionele kunst- en ambachtemarkt in Heems kerk wordt zaterdag 1 juli gehouden in en langs de kuil van het burge meester Nielenplein. Er zal veel te zien zijn op een relatief kleine ruim te, hetgeen de macht een gezellig ka-' rakter kan geven. In totaal doen veertig kunstenaars mee met deze kunstmarkt en tien edelambachtslieden. De markt duurt van tien uur 's morgens tot vijf uur ’s middags. ONDERTROUWD: Jan W. van der Zee en Janke T. N. Talen; Peter H. Hofman en Pietertje M. Gnodde; Nicolaas Timmer en Annette E. Mooij; Felipe Ruiz Sanchis en Francisca D. M. Karsten; Joannes P. T. van Duivenvoorde en Adriana H. Schoonen; Lambertus F. M. Ruitenberg en Christine I. L. Slangen; Nicolaas L. Visser en Elisabeth T. Duine- veld; Gerardus F. C. Oorthuis en Johanna C. M. Vogelenzang. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Als het van dat prachtige strandweer is, draagt dat niet bij tot een groot bezoek aan de traditione le braderie in de Voorstraat en op het Julianaplein. Toen het vrijdagmorgen steeds regende en de windvlagen ook niet mis waren, daalde de stemming in de badplaats ook aardig. Maar, in de loop van de middag begon de zon weer te schijnen en vlot werden de kramen ge vuld en begon het publiek toe te stromen. Als het dan toch te koud is voor het GEBOREN: Frido M., z.v. P. M. G. Hollaar en M. R. Benard; Marieke, d.v. W. J. Baar en W. M. M. Calesloot; Jos A., z.v. D. IJ Dekkinga en C. N. P. Bakker; Joyce C.A., d.v. H. W. N. Bleijendaal en N. Nijhof. ONDERTROUWD: R. Allon en T. J. van Leeuwen, J. F. Seignette en C. Bruins, G. S. Kaandorp en J. C. Pauw, F. T. H. Muyrers en G. M. Z. Duin, F. W. de Vries en C. N. G. de Goede. GEHUWD: P. M. M. Geutjes en C. C. N. Geerling, A. P. Gouweleeuw en C. H. Numan, J. W. T. Bouten en A. M. G. Kruijshaar, G. Mantel en E. G. J. Oldenburg, P. J. M. Douma en D. V. Ketter, W. P. Verplancke en A. H. van Putten. officieel opgeheven Om verbetering in de situatie aan te brengen werd gestreefd naar schaalvergroting, welk streven in 1974 met de oprichting van de Stichting ter Bevordering van de Jeugdtandverzorging in het district Groot-Kennemerland z’n beslag kreeg. Deze dienst heeft als werkterrein het gebied tussen Haarlem en Egmond aan Zee, beschikt over een eigen administrateur en een dirigerend- tandarts, die de leiding over de tandheelkundige hulpverlening heeft. Tevens werd door de aanstelling van mondhygiënistes de preventie aangepakt. Met ingang van het nieuwe schooljaar zijn vier mondhygiënis tes bij de dienst werkzaam en hun activiteiten bebinnen in combinatie met de fluorbehandeling vrucht af te werpen. Het de afgelopen jaren stelselmatig oplopende verrichtingsgetal (het cijfer waarmee wordt aangeduid het volgens een bepaald sy steem berekende aantal handelingen aan kies of tand) is vorig jaar voor het eerst gedaald. Dit schooljaar kon een verdere teruggang worden geconstateerd. Verwacht wordt dat die trend zich zal voortzetten. OVERLEDEN: E. F. Massing, 78 jaar, gehuwd met G. C. van ’t Hoff; V. Hoogeveen, 70 jaar, gehuwd geweest met J. M. Schuurmans; F. H. Hes sen, 78 jaar; L. J. van Vuuren, 73 jaar; J. van Aalst, 61 jaar, gehuwd geweest met J. J. Beentjes; P. Schipper, 71 jaar; C. W. M. van Leeuwen, 30 jaar; G. C. Koster, 39 jaar, gehuwd geweest met C. Duijneveld; E. Roos, 87 jaar. GEHUWD: Donald Chr. Van Heerveld en Grietje T. Numan; Sybrand Opgelder en Elisabeth C. Wentink; Alphonsus A. F. Kèijzer en Saskia F. Hof; Ate Bos en Anthonia W. C. M. Nouris; Enne Hoekema en Johanna G. Zonneveld; Nicolaas Kuil en Anna P. A. N. Molenaar. (Van een onzer verslaggeefsters) Hoewel dit op zich reden tot vreugde geeft, baart de terugloop van het aantal aan de jeugdtandverzorging deelnemende kinde ren voorzitter Schipperus zorgen: „Moge er een groot aantal geholpen worden door hun huistandarts, een belangrijk en niet te verwaarlozen deel van de schoolkinderen gaat kennelijk niet naar enige tandarts. Er wacht dus nog een taak. Ieder kind naar de tandarts, öf naar de huistandarts öf naar de schooltandarts.” Tot slot van de bijeenkomst verraste voorzitter Schipperus de heren Henneman en De Ruiter als pioniers van de jeugdtandver zorging in deze regio met een zilveren legpenning. Op deze penning is de schutspatronesse van tandartsen en kiespijnlijders Appolonia afgebeeld. Voor de echtgenotes van de beide grondleg gers van de op te heffen Stichting had de heer Schipperus een bloemetje in petto. HEEMSKERK. De Heemskerkse horecabedrijven mogen, indien het Nederlands elftal het wereldkam pioenschap behaalt, zondagavond in principe één uur langer geopend blij ven. Burgemeester Kok heeft hier voor toestemming verleend, met de restrictie dat het de horeca ondernemers vrij staat al dan niet van deze mogelijkheid gebruik te maken. Er zijn vele soorten kunst te bewon deren en te koop: schilderstukken, grafisch werk, plastieken, email- en houtsnijwerk, keramiek en ander werk. Verder worden er verscheidene ambachten gedemonstreerd: potten bakken, emailleren, houtdraaien, riet- vlechten en er komt een smid die met vuur en water fraaie stalen krullen produceert. Als men hongerig wordt van het kijken kan men zich voorzien van originele Franse crêpes. In verband met de afwikkeling van aller lei zaken acht het dagelijks bestuur het noodzakelijk het bedrijf nog tot een nader te bepalen datum te laten bestaan, voor afwerking van nog lopende zaken. In het nieuwe schooljaar werd de hal beschikbaar gesteld voor nog twee ba sisscholen en dat heeft BEVERWIJK. Meer dan 90.000 sportmensen hebben in 1977 gedurende 2.642 gebruiksuren de Be verwijkse sporthal benut en daarmee is het aantal gebruiksuren met meer dan driehonderd gestegen. Dat blijkt uit het pas ver schenen jaarverslag over 1977 van de Stichting Sporthal. De vraag over treft verre het aantal be schikbare uren en bij de gemeente is met nadruk aangedrongen op een op lossing voor dit nijpende probleem. BEVERWIJK. De opbrengst van de collecte voor „Sonnevanck-Zonnegloren”, gehouden in de week van 12 tot 17 juni, heeft 10.322,87 opgebracht; 675,69 meer dan vorig jaar. 43.730 tegen 43.450. Als „zwarte bladzijde” wordt in het jaarverslag ge wag gemaakt van moedwil lige vernielingen en de klacht van vele bezoekers dat de hal vaak „smerig” is en dat betreft dan klachten over veel papier op de vloer, vuile ruiten, verstop te toiletten en dergelijke. Die klachten worden juist geacht, maar onjuist vindt het stichtingsbestuur het om daarvan de medewer kers van de sporthal een verwijt te maken. „Veel te veel manuren moesten ook dit jaar weer worden be steed aan onnodig schoon maakwerk en onderhoud en aan vele verenigingen en bonden moesten nota’s worden gestuurd voor moedwillig aangebrachte vernielingen en vervuiling. OVERLEDEN: Simon Vlaming, 47 jaar; Johannes Kuijl, 75 jaar; Maria de Boer-Wijers, 82 jaar; Rinske Bakker-Oosterhout, 88 jaar; Ja coba Maria Beentjes-Aardenburg, 85 jaar. Achter de brandweergarage is een enorme bouwput gegraven. Naast de kaasboetiek •n één van de weinige oude pandjes in het centrum van Heemskerk die qua aanzien nog een indruk geven van het oude dorp, is een grote damwand geslagen, om schade aan dit Pandje door het heien te voorkomen. Voorzitter Schipperus van de Stichting reikt aan de heren Henneman (links) en De Ruiter (rechts) de legpenning uit. Burgemeester J. H. Kok van Heemskerk heeft vrijdagmiddag de eerste paal geslagen voor de showroom met twaalf bovenwoningen die aan de Gerrit van Assendelftstraat borden gebouwd in opdracht van het Automobielbedrijf Poelenburg BV. Bij de stand van het Prentenkabinet zijn tijdens de braderie altijd oude Wijk aan Zeeërs te vinden die naar aanleiding van de oude foto’s en prenten verhalen opdiepen. overdag de uitbreiding van recreatiesportaktiviteiten geremd. Het aantal uren, dat de hal voor andere dan sportieve aktiviteiten werd gebruikt is beperkt geble ven tot 23.5, zodat gesteld mag worden, dat de hal voor het eerst optimaal als sporthal is gebruikt. Het ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof” zal daarbij een rol hebben gespeeld. De krachtsportaktiviteiten moesten worden gestaakt wegens te beperkte ruimte- faciliteiten. Met grote waardering wordt in het jaarverslag melding ge maakt van de grote inzet van het personeel. Het aan tal toeschouwers bij de ver schillende aktiviteiten is in 1977 vrijwel gelijk geble ven met dat in het voor gaande jaar, namelijk #5 V J „Kleine” stichting ;n.4 4 I/1 - a

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7