NATIONALE KAMPIOENSCHAP ALS BEWIJS VAN DANK Hassink hielp zijn ploeggenoot LAMMERTINK KON BELOFTE INLOSSEN Wéér Keetie van Oosten NK-CIJFERS Taktiek Suzuki ging de mist in door remprobiemen Hartog WIELERVEDETTEN STEUNEN ELKAAR c Zes gewonden bij valpartij Belgische titel voor Pollentier WEINIG SPANNING BIJ TT-RACES M®1'0 t 1 A-- - a 17 197 8 JUNI 2 6 MAANDAG n Grote kans sportief Gebruik'm goed. Strijdplan Enthousiast cv Uitslagen 50 cc -M e® A (4 (Van onze sportredactie) BEEK. In de beroepswielrennerij kan bij de totstandkoming van een uitslag wel eens getwijfeld worden aan de sportieve basis daarvan, omdat er in dit métier ook zo veel andere belangen spelen. Om begrijpelijke redenen schuwen de profs medewerking bij het ontrafelen van dit soort mysteries, maar Jan Raas had daar zondag na de finish van het nationaal kampioenschap totaal geen moeite mee. Hij gaf royaal toe zijn ploeggenoot Henk Lubberding de overwinning cadeau te hebben gedaan. Zijn gebaar om in het tweegevecht niet mee te sprinten was het grootse bewijs van dank dat hij mede namens de andere kopmannen (Kuiper en Knetemann) van de ploeg tegenover Lubberding maakte. t 1 e n (ADVERTENTIE) pttpost 10/1 1 t 1 L BEEK. Keetie van Oosten-Hage (28) behaalde zaterdag in de Adsteeg haar negende Nederlands kampioenschap op weg bij de dames. Het kostte haar nauwe lijks moeite. De meeste tegenstand kreeg de tweevou dige wereldkampioene van haar zuster Bella van der Spiegel-Hage. Negen ronden van 8,2 kilometer moesten de dames af leggen. In de tweede viel de voorbeslissing. De eerste demarrage van Keetie had tot gevolg dat er een kopgroep van zeven ontstond: Bella van der Spiegel-Hage, Ma rian Bik, Tineke Fopma, Truus van der Plaat, Mimi Brinkhof, Willy Buijtelaar en Keetie zelf. Anne Riemersma, toch een van de favorietes, miste de slag. Toen zij later beter ging rijden, kon zij van de leidsters alleen nog Willy Buijtelaar voorbij gaan en zevende worden. Dat was duidelijk te zien geweest. Bo vendien zat die situatie verpakt in het akkoord dat in de vooravond werd ge smeed. Kuiper: „We vertrokken met vier beschermde renners: Raas, Kenetemann, Lubberding en ik. Bedoeling was dat er ten minste twee van ons bij de goede ontsnapping zouden zitten en daarbij met name Lubberding. We vonden allemaal dat hij goed genoeg reed om hem vandaag de steun te geven die hem kampioen zou kunnen maken”. Lubberding dankte die vriendelijkheid aan een tomeloze inzet bij het opknappen van het vuile werk in zijn rol van knecht die hij dit seizoen op geweldige wijze speelt. Jan Raas: „We wilden wat voor hem terugdoen na alles wat hij voor ons over had. Het hele jaar al rijdt hij zich leeg om ons vooraan te brengen, maar het grote publiek ziet dat niet. De mensen kijken vooral naar de uitslagen en daar zit Lub berding minder bij dan wij omdat zijn werk aan het begin van de koers ligt en dat van ons aan het einde. Het werd tijd dat hij nu eens alle aandacht kreeg”. Die kans deed zich in het Nederlands kampioenschap voor toen er nog ruim 100 km gefietst moesten worden en Lubber ding zich in een kopgroep zette die uit negen man bestond waarbij drie ploegge noten: Jan Raas, Johan van de Velde en Piet van Katwijk. Met de vijf anderen, concurrenten uit andere kampen, liep het merkwaardig slecht af en dat werkte het Raleigh-plan om Lubberding in de trui te helpen gigantisch in de hand. Eerst reed Leo van Vliet lek in de kop groep, daarna moest Fons van Katwijk met hetzelfde materiaaldefeet uit de koers, vervolgens maakte Hans Langerijs een schakelfout waardoor hij op een gat kwam dat hij niet meer kon dichten en kort daarop ging Bert Scheuneman vanwege een lekke band uit de wielen. Restte voor de renners van Peter Post nog de tegenstand van Martin Havik, maar hem in de tang nemen was gezien de numerieke meerderheid slechts een kwes tie van wat kilometers. Voor Lubberding lag de weg naar het succes toen open en hij werd op die tocht vergezeld door Jan Raas die de opofferingsgezindheid van de gro ten demonstreerde door nagenoeg con stant het kopwerk te doen. (Van onze sportredactie) BEEK. Het viertal Hennie Kuiper, Jan Raas, Gerrie Knetemann en Joop Zoete melk heeft een belangrijke stem bij de samenstelling en taktiek van de Neder landse ploeg in het wereldkampioenschap op de weg, dat zondag 27 augustus op de Nümburgring wordt verreden. Daags vóór de nationale titelstrijd in Beek had chef d’equipe Piet Liebregts reeds de eer ste bespreking met het vedettenkwartet. Behalve Zoetemelk c.s. is intussen óók Henk Lubberding zeker van een plaats in de ploeg voor het WK. Zes anderen worden na de Tour de France aangewezen. De twaalfde man en reserves moeten wachten tot na de afloop van de Pr of tour Neder land (14-19 augustus), alvorens de selectie definitief is. Wijs geworden door de ervaring van het vorig jaar, toen Cees Bal op bondskosten de reis naar Venezuela maakte maar niet onder stoelen of banken stak dat hij in eerste instantie zijn Belgische kopman Merckx zou steunen, moeten de Neder landse renners dit keer vooraf beloven dat zij de nationale wielerzaak dienen. Een schriftelijke verklaring is vereist om geko zen te worden. Piet Liebregts heeft de Nederlandse ploeg reeds een premie in het vooruitzicht kunnen stellen van 30.000 gulden, indien één van het Oranje-gezelschap op de we reldtitel beslag legt. Die wereldkampk n moet dan 25.000 gulden aan zijn ploegge noten geven. De KNWU zal bij een wereld titel 5000 gulden premie schenken. „We hebben duidelijk verloren”, gaf de beste Nederlander (vijfde plaats) Wil Har tog toe. „En ik mag blij zijn als we de Yamaha-rijders volgende week op Fran- carchamps op zijn minst bij kunnen hou den”, aldus de Suzuki-coureur. Juist om dat hij al vrij vroeg in de strijd moest afhaken, ging de tactiek van Suzuki al na drie ronden in rook op. Hartog werd vorige week als vervanger van de door een ongeluk uitgeschakelde Pat Hennen door Suzuki gecontracteerd om Barry Sheene te helpen. Hartog als kind zo blij met die aanbieding moest wel persé achter Sheene blijven om deze rugdekking te geven. De Nederlander hoopte Sheene door een bliksemstart in zijn spoor te krijgen, waar na de Engelsman de kop halverwege over zou moeten nemen. Hartog zou dan in het tweede deel van de race moeten zorgen dat Kenny Roberts hem niet kon passeren. Het eerste deel van dat plan lukte uitstekend. Boet van Duimen uit Ammerzooden had ee snelste start met vlak achter zich de fabrieks-Suzuki’s van Hartog en Sheene. Van Duimen zakte halverwege de eerste ronde al af, omdat zijn machine eenvou digweg niet genoeg vermogen bezat om aan de kop te blijven. Hartog, Sheene en Roberts namen na de eerste ronde de eerste drie posities in. De 110.000 toeschouwers, die zich tot op dat moment hopeloos hadden zitten vervelen over de nauwelijks interessante races, werden laaiend enthousiast, omdat zij im mers hoopten, dat de man uit Abbekerk zijn stunt van vorig jaar een Nederland se TT-zege zou herhalen. Door fabrieks- orders behoorde dat echter tot één van de onmogelijkheden en toen Hartog boven dien bij de Bedeldijk rechtdoor ging, was de hoop op een Nederlands succes meteen vervlogen. Hij werd teruggeworpen naar de vierde en later de vijfde plaats. Aan kop ging het er intussen spannend aan toe. Roberts en Sheene wisselden voortdurend van plaats. Achter hen rukte eerst de Japanner Kata- zumi Katayama en later Johnny Cecotto (van een vijfde plaats) op. Dat betekende drie Yamaha’s tegen één Suzuki (Sheene). van Jos Lammertink te dwarsbomen, toen een simpele tempoversnelling hem in de voorlaatste ronde alleen op kop bracht. „Die demarrage heb ik niet doorgezet, omdat ik vertrouwde op mijn eindsprint. Bovendien zaten Oos- terbosch en Lammertink volgens mij aardig kapot”. Die theorie bleek wel degelijk op waarheid te berusten. Daar om kon Van Meer naderhand zijn ha ren ook wel van spijt uit zijn hoofd trekken dat hij de ontsnapping niet had doorgezet. Want nu was het in feite Johan Kuiken die zijn titelkansen gron dig verpestte. In tegenstelling tot de eerder gedane belofte demarreerde Kuiken aan de voet van de Absteeg waardoor Van Meer wel gedwongen was die aanval te beantwoorden. Jos Lammertink profiteerde er gretig van en maakte daarbij handig gebruik van het te grote verzet dat Van Meer noodgedwongen had moeten hanteren. Daarmee kreeg Lammertink alsnog een waardevolle compensatie voor de noeste arbeid die hij eerder in dienst van Hassink had moeten verrichten. Vanaf nu is de voorbereiding van het duo Hassink-Lammertink volledig ge richt op het mondiale titelgevecht op de Nümburgring. Hassink en Lammer tink hebben nu reeds een afspraak ge maakt met Francesco Moser om geza menlijk gedurende een uur de Nürn- burgring te verkennen. De daaraan verbonden kosten worden betaald door een wederzijdse vriend van Hassink en Moser. 8 E [1 d r n a i f. 1, P r s- ër ;n m at af n- it. et 00 :e- at jn m er de .■el n- h iv f- >t r. n 1- :o h g m il el in a- et et er ie e n i, is le e- le >r e- zaakt en dat moet voor de duizenden toe schouwers die geen boodschap hebben aan interne verhoudingen en vrienden diensten, maar in ruil voor hun dure en treebewijs gewoon de sterkste willen zien winnen, een teleurstelling zijn geweest. „Tja”, overpeinsde Hennie Kuiper die met een achterstand van ruim zes minuten als negende was gefinisht, „hoe moet je daar nu precies over denken? Ikzelf kan het gezien de situatie binnen onze ploeg wel goedpraten. We hebben een prima kampi oen afgeleverd, wat dat betreft valt ons niets te verwijten. En het is geweldig voor Lubberding persoonlijk. Wat die jongen het hele jaar voor ons doet valt met geen pen te beschrijven. We gunnen het hem allemaal”. Cecotto nestelde zich in de elfde ronde aan kop. De algemene verwachting was, dat hij Roberts, die er nu eenmaal beter voorstaat in de stand om het wereldkampioenschap, zou laten voorgaan. Dat gebeurde echter niet, wat duidt op een enorme rivaliteit binnen het team van Yamaha. Niet vreemd, als men bedenkt, dat Cecotto vindt, dat zijn „bazen” teveel aandacht besteden aan Kenny Roberts en te weinig aan hem. Hij wilde hoe dan ook winnen van Roberts, die op de finishlijn anderhal ve meter achterstand had. Cecotto had in zijn drift het ronderecord verbeterd en gebracht op 2.57.4. Sheene moest in de laatste ronde enig terrein prijsgeven, waardoor hij genoegen moest nemen met een derde plaats. Roberts, die zijn positie in de 250 cc door een overwinning ook iets verbeterde, liep daardoor verder weg van zijn naaste belager Sheene. Reeds vorig jaar, in zijn eerste sei zoen als amateur, baarde de bonkige, ruim 1.90 meter lange Wierdenaar enorm opzien met zijn tweede plaats in Olympia’s Ronde van Nederland. De verwachting was dan ook, dat Lam mertink dit seizoen zijn groei naar vol wassenheid zou bevestigen met de eind overwinning, maar afspraken binnen de ploeg doorkruisten zijn belangen. Ditmaal echter was het Hassink, die zich wegcijferde. Massale valpartijen in de openings- ronde, waardoor de koers na de neutra lisatie en een oponthoud van bijna drie kwartier werd teruggebracht van 250 tot 164 kilometer, waren er de oorzaak van, dat talrijke potentiële winnaars (Tak, Kuys, Koersen, Schuer, De Rooy en Jonkers) vroegtijdig het strijdtoneel moesten verlaten. Uiteindelijk vormde zich een groep van 51 renners, waarin nagenoeg alle favorieten waren verte genwoordigd. Drie ronden voor het ein de gaf Jack van Meer vervolgens de aanzet tot de beslissende ontsnapping. De revelatie van dit seizoen kreeg on middellijk gezelschap van de fel op winst gebrande Lammertink, waarna Bert Oostenbosch en Johan Kuiken als laatsten mochten aansluiten. Op dat moment vergrendelde Hassink herme tisch de doorgang naar de koplopers en leverde daarmee tevens het overtuigen de bewijs, dat hij zijn eigen belangen ondergeschikt wilde maken aan die van Lammertink. Toch dreigde Van Meer de illussies VIELSALM. Michel Pollentier is wie lerkampioen van België geworden. Na een saai verlopen koers ging hij er tegen het einde met Maertens en De Meyer vandoor. Tijdens de beklimming van de Chars au Boeufs loste hij zijn mede-vluchters om uiteindelijk met twee minuten voorsprong te finishen. Teirlinck werd tweede. De gecombineerde nationale titelstrijd van West-Duitsland, Luxemburg en Zwit serland werd gewonnen door Lucien Di dier. Hij werd daardoor tevens Luxem burgs kampioen. Godi Schmutz werd tweede en won daarmee de Zwitserse titel. Gregor Braun werd door zijn vijfde plaats Westduits kampioen.' Bernhard Hinault werd Frans wieler kampioen. De Britse titel ging naar Phil Corley, terwijl Heredeia en Gawzi respec tievelijk kampioen van Spanje en Italië werden. (Van onze sportredactie) BEEK. De terugblik was onvermijdelijk, toen Jos Lammertink zaterdaga vond in Beek werd gehuldigd als de nieuwe wegkampioen bij de amateurs. Fel bestreed de sterke opvolger van Piet Kuys echter de voorzichtig gelanceerde suggestie dat deze nationale titel allereerst beschouwd moest worden als een goedmakertje voor de enorme hand- en spandiensten die hij Arie Hassink eind vorige maand in Olympia’s Ronde van Nederland had verleend. „Er zijn”, stelde de opmerkelijk ingetogen Twentenaar echter met nadruk, „tevoren tussen Arie en mij beslist geen afspraken gemaakt. Wel was binnen de ploeg overeengeko men, dat degene die in de finale vooruit zat kon rekenen op de steun van de rest”. De strijd in de 500 cc klasse had evenals vorig jaar nog veel goed gemaakt. De suprematie van de winnaars in de overige klassen was zo groot, dat van een span nend strijd verloop totaal geen sprake was. Vooral de overwinningen van Lazza- rini in de 50 en 125 cc waren indrukwek kend. Hij won beide keren met een dertig tal seconden voorsprong op de nummers twee. De 47-jarige Cees van Dongen lever de in de 125 cc een knappe prestatie met zijn zevende plaats. De 48e TT van Assen was de „koudste” van de laatste tien jaar. Regen en een gure wind maakten het er voor de toeschouwers niet plezieriger op. Hoewel, een deel van de verkleumde massa zal daar weinig van gemerkt hebben, te dronken als zij al wa ren voor de aanvang van de races. Sommigen nestelden zich al rond het middernachtelijk uur langs het circuit. De inwendige mens werd op „peil” gehou den door grote hoeveelheden bier, patat en een kleffe substantie, die voor frikan- dellen moest doorgaan. Geen wonder dus, dat die mensen zich om 10.00 uur al te lamlendig voelden om de races optimaal te volgen GOVERT WISSE (Van onze sportredactie) BEEK. Een massale valpartij kort na de start van het wegkampioenschap bij de amateurs, waarbij zo’n veertig renners waren betrokken, heeft zater dagmiddag een complete chaos veroor zaakt. Zes renners raakten daarbij min of meer ernstig gewond. Jan Jonkers, lid van Wagtmans’ wegselectie, en Han Vaan hold moesten met een hersen schudding in het ziekenhuis van Ge- leen worden opgenomen, Sjaak Beun en Johan van Tilborg verdwenen met een gebroken sleutelbeen in de ambu lance. Bert van de Broek en Egbert Koersen hielden snijwonden aan hoofd en lichaam over aan deze massa le val. Deze dramatische valpartij, waarbij de materiële schade in de tienduizen den guldens liep, noopte de wedstrijd jury uit menselijke overwegingen de wedstrijd te neutraliseren en opnieuw te starten. Tegen dat besluit werd tever geefs fel protest aangetekend door het merendeel van de zeventien renners die aan deze valpartij waren ontsnapt en daarna een voorsprong van 35 secon den hadden opgebouwd. De renners deelden bijna unaniem de mening, dat dergelijke valpartijen in de hand wor den gewerkt door het grote aantal ren ners (155) dat op het smalle parcours in Beek aan de start wordt gebracht. Hartog: „Ik voelde al in het begin, dat mijn remmen niet optimaal functioneer den. Ik ben op mijn eigen motor betere remmen gewend. Bij de Bedeldijk had ik teveel snelheid om de bocht te nemen, waardoor ik eenvoudigweg rechtdoor ging”. 1. Eugenio Lazzarini (Ita) op Kreidler 32.32,2, gemiddelde snelheid 127.959 km/uur. 2. Ricardo Tormo (Spa) op Bultaco. 3. Patrick Plisson (Fra) op ABF. 4. Peter Looyestein (Ned) op Kreidler. De stand in de strijd om het wereldkampioen schap in de 50 cc-klasse is nu: 1. Tormo (Spa) 39 punten. 2. Plisson (Fra) 32. 3. Lazzarini (Ita) 30. 7. Van Dongen (Ned) en Peter Looyestein (Ned) 125 cc: 1. Eugenio Lazzarini (Ita) op MBA 46.56,7, gemiddelde snelheid 138.097 km/uur. 2. Mauri zio Massimiami (Ita) op MBA 47.29,8, 136.493 km/uur. 3. Harald Bartol (Oos) op Morbidelli 47.59,9, 135.066 km/uur. 7. Cees van Dongen (Ned) op Morbidelli 48.40.07. De stand in het klassement om het wereldkam pioenschap is: 1. Lazzarini Ita 84. 2. Bartol (Oos) 44. 3. Pier- Paolo Bianchi (Ita) op Minarelli 40. 250 cc klasse: 1. Ken Roberts (VS) op Yamaha in 49.30.4 (gem. snelheid 140.305 km/uur). 2. Kork Ballington (Za) op Kawasaki. 3. Gregg Hansford (Austr.) op Kawasaki. 12. Bert Struyk (Ned) Yamaha. Stand Wereldkampioenschap: 1. Ken Roberts (VS) 54 pnt. 2. Gregg Hansford (Austr.) 52 pnt. 3. Kork Ballington (Za) 51 pnt. 350 cc: 1 Kork Ballington (Zaf) op Kawasaki 54.32,9, Gemiddelde snelheid: 135.826 km/uur. 2. Gian franco Bonera (Ita) op Yamaha. 3. Jon Ekerold (Zaf) op Yamaha. 9. Piet van de Wal (Ned) op Yamaha. De stand in het klassement om het wereldkampi oenschap is nu: 1. Ballington (Zaf) 65. 2. Karayama (Jap) op Yamaha 35. 3. Hansford (Aus) 34. 500 cc klasse: Johnny Cecotto (Ven) op Yamaha in 48.47.1 (gem. snelheid 153.445 km/uur). 2. Kenny Roberts (VS) op Yamaha. 3. Barry Sheene (Eng) op Suzuki. 4. Takazumi Katayama (Jap) op Yama ha. 5. Wil Hartog (Ned) op Suzuki. 8. Boet van Duimen (Ned) op Suzuki 49.02.3. Stand wereldkampioenschap: 1. Kenny Roberts (VS) 69 pnt, 2. Barry Sheene (Eng.) 57 pnt, 3. Pat Hennen (VS) 51 pnt, 4. Johnny Cecotto (Ven) 35 pnt, 5. Steve Baker (VS) 25 pnt, 6. Wil Hartog (Ned) 23 pnt. Stand wereldkampioenschap: 1. Werner Schwörzel/Andreas Huber (W.Dld) op Fath 46.12.7 (140.288 km/uur) 2. Monnin Gerard (Zwits) op Seymaz Yam 46.59.4 (137.965 km/uur). 3. Greasley Russell (Eng) Yamaha 47.06.8 (137.603 km/uur). 8. Boy Brouwer/Jan Oostwouder (Ned) Yamaha. Stand wereldkampioenschap: 1. Rolf Biland/Ken Williams (Zwits) 45 pnt 2. Schwarzel/Huber 32. 3. Hobson/Birch (Eng) 22 pnt. (Van onze sportredactie) ASSEN. Evenals in de voorgaande Grand Prix van dit seizoen heeft het fabrieksteam van Suzuki tijdens de TT van Assen een gevoelige nederlaag moe ten incasseren tegen de Yamaha- concurrentie. Wereldkampioen Barry Sheene die er van alles aan gelegen is om zijn achterstand in de strijd om het we reldkampioenschap te verkleinen, moest zaterdag genoegen nemen met een derde plaats achter Johnny Cecotto, die zijn eerste zege in dit seizoen boekte, en rang- lijst-aanvoerder Kenny Roberts. Profs: 1. Henk Lubberding (Voorst) 237,5 km in 5 uur, 54 min. en 22 sec.; 2. Jan Raas (’s- Gravenpolder) z.t.; 3. Piet van Katwijk (Mill) op 2.30; 4. Martin Havik (Strijen) z.t.; 5. Johan van de Velde (Rijsbergen) op 2.36; 6. Bert Scheune man (Veendam) op 5.37; 7. Joop Zoetemelk (Ger- migne L’eveque) op 5.42; 8. Fons van Katwijk (Oploo) op 6.10; 9. Hennie Kuiper (Ossendrecht) op 6.25; 10. Gerrie Knetemann (Huijbergen) op 6.40; 11. Jos Schipper (Kwadendamme) op 6.45; 12. Jan Krekels (Sittard) op 10.15; 13. Johan van der Meer (Geleen) z.t.; 14. Gerben Karstens (Prin senbeek) z.t Op twee ronden: 15. Gerrie van Gerwen (Ol- land); 16. Jan Huisjes (Almelo); 17. Cees Priem (Wemeldinge); 18. Matthieu Dohmen (Born); 19. Roelof Groen (Hoogeveen); 20. Aad van den Hoek (Roosendaal); 21. Andre Gevers (Erp); 22. Ko Hoogendoom (Eindhoven); 23. Adrie van Houwelingen (Heesselt); 24. Wim de Ruiter (Kwa dendamme); 25. Cees Bal (Noordwijkerhout). Amateurs: 1. Jos Lammertink (Wierden) 164 km in 4,07,25; 2. Jacques van Meer (Wouw) z.t.; 3. Bert Oosterbosch (Eindhoven) op 12 sec.; 4. Jo han Kuiken (Breda) z.t.; 5. Frits Pirard (Breda) op 29 sec.; 6. Erik Visscher (Sweykhuizen) z.t.; 7. Jan de Nijs (Amsterdam) z.t.; 8. Jo Maas (Maas tricht) z.t.; 9. Jacques Verbruggen (Putte) z.t; 10. Willy Maessen (Maasbracht) z.t.; 11. Arie Hassink (Neede) z.t.; 12. Bas van Lamoen (Rosmalen) op 1.43; 13. Henk Mutsaars (Schijndel) z.t; 14. Llans Koot (Eindhoven) z.t; 15.Piet van Leeuwen (Hel mond) z.t.; 16. Thijs Hogervorst (Ede) z.t.; 17. Ruud Kos (Eindhoven); 18. Peer Maas (Huyber- gen) z.t.; 19. Bert Wekema (Peize); 20. Martin Taverne (Amsterdam). Dames: 1. Keetie van Oosten-Hage 74.2 km in 2.06.05; 2. Bella van der Spiegel-Llage; 3. Truus van der Plaat op 3.35; 4. Mimi Brinkhoff; 5. Marian Bik; 6. Tineke Fopma op 3.42; 7. Anne Riemersma op 3.45; 8. Willy Buitelaar; 9. Lannie Top; 10. Marian Barendrecht op 5.30; 11. Corrie Lelieveld op 7.00; 12. Bea van IJken; 13. Lorrie Oosterwaal; 14. Greetje Ruijs; 15. Petra de Bruin. verhouding tot zijn positie binnen de ploeg niets met het veroveren van de titel. „Ik blijf gewoon knecht”, sprak de nieuwe nationaal kampioen. „Dat vind ik niet erg want ik krijg veel waardering van de jon gens”. Het overtuigende bewijs hing in de kleuren rood, wit en blauw om zijn schou ders. PETER HEERKENS De strijd om de nationale wegtitel bij de profs in een beslissend stadium: voorop Jan Raas met in zijn kielzog ploeggenoot Henk Lubberding. Even later zal Raas zo vriendelijk zijn zijn medevluchter de overwinning te gunnen. Bij het naderen van de eindstreep moest de zo overtuigend rijdende Raas zich dui delijk inhouden om niet alsnog per onge luk voor zijn jonge ploeggenoot (24 jaar, anderhalf seizoen beroepsrenner) te fini shen. Voor Lubberding, een veelbelovend cou reur, veranderde er in zijn persoonlijke (ADVERTENTIE) Lubberding mocht winnen Met die afloop werd de sportieve plicht in de nationale titelstrijd duidelijk ver-

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17