Titel Roche op Queens Club Verspringen, 100 en 200 meter D R o Toppaarden kansloos Finse verrassmg H in Grote Prijs n Wereldprestaties V bij atletiekstrijd in Sovjet Unie HANNEKE TIENSTRA Noor Hansen: Hollandbeker ATLETIEKTOP NAAR NIJMEGEN EVERT VERSLAGEN DOOR NAVRATILOVA D vanderpol 3 KAMPIOENE „RITMI” S airconditioning..? E Turnjeugd versloeg Denemarken t Eenzame hoogte «*3 #2» 18 19 7 8 M i JUNI 2 6 MAANDAG 91 Hg Atleet Mario Westbroek pakte drie jeugdtitels Jozefien Niesten O MMK (ADVERTENTIE) H Imponerend was ook het lopen van de Russin Roeiso Beloesova op de 3000 meter, waarop zij een tijd liet noteren van 8.49,1. Op de 1500 meter eindigden de nummers AMSTERDAM. De Hollandbeker, een felbegeerde trofee in de roeiwereld, is zondag op de woelige Bosbaan opnieuw naar een buitenlander gegaan. Uit de tweestrijd tussen de Noorse broers Alf en Frank Hansen, samen Olympisch kampi oen in de dubbel twee, kwam eerstge noemde als overwinnaar tevoorschijn. De laatste keer dat een Nederlander in de eenmansboot zegevierde, was in 1966 Wie- nese. De twee Nederlandse vertegenwoordi gers in de finale, Willem Boeschoten van Nereus en Wim van Schelven van Triton, konden het hoge tempo van de Noorse broers niet bijhouden en moesten zich al snel laten terugvallen. Boeschoten, die partner Van der Horst in de twee zag stoppen en toen tot zijn oude liefde, de skif, terugkeerde, smaakte tenminste nog de voldoening de winnaar van het vorig jaar, de Zweed Svensson, achter zich te houden (vierde en vijfde). Bij de dames won de geroutineerde Lies- beth Vosmaer beide dagen het skifnum- mer. Ineke Donkervoort moest zaterdag nog vijftien seconden toegeven, zondag bleef zij binnen bootbereik. Joke Dierdorp en Karin Abma, die zaterdag hun speciali teit twee zonder stuurvrouw wonnen zoals zij wilden, besloten het zondag eens in de gestuurde vier te proberen, met Greet Hellemans en Inge Pentenga. Tot verbijstering van de TAC werd de vaste vier van Nereus op beschamende afstand geroeid. Bij de heren blijven Bosman en Horstink op twee gedachten hinken. In de twee zonder kregen de Phocasroeiers geen gele genheid hun kunde te tonen. Zij moesten al snel met materiaalpech afhaken. In het slotonderdeel van zondag, de vier zonder stuurman, vormden Bosman en Horstink met Bock en de Vos een onoverwinnelijke ploeg. Voor het overige bleek de klasse bij de Nederlandse roeiers uiterst spaarzaam aanwezig. Wat dat betreft kan het nodige worden geleerd van de ambitieuze Noorse broers Hansen. B-junior Mario Westbroek (Haarlem) zal er geen spijt van hebben dat hij een vakan tie op Curacao liet schieten: Een verblijf in het Caraïbisch gebied zou zijn trainingsop- bouw natuurlijk volledig in de war hebben geschopt. De beloning kwam het afgelo pen weekeinde. Driemaal beklom hij de hoogste trede van het ereplatform. Zater dag gebeurde dat na het verspringen (6.73 meter) en de 100 meter (11,4 seconden) en zondag na de 200 meter, die hij in 22.56 aflegde. De hoogspringnummers bij de A-jeugd waren van behoorlijk niveau. Verrassin- UTRECHT. Hanneke Tienstra van de vereniging De Badhoeve uit Badhoeve- dorp is zaterdag in Utrecht Nederlands kampioene moderne ritmische gymnas tiek geworden. Zij werd eerste op alle onderdelen, zij het dat zij bij de oefenin gen touw en bal de eerste plaats moest delen met haar clubgenote Judy de Boer. Zondag won zij op alle afzonderlijke on derdelen die elk een individuele titel op leverden. Het Nederlandse waterpoloteam heeft tijdens zijn toernee door Mexico twee wed strijden tegen dat land gespeeld, waarvan de een met 7-6 werd gewonnen en de ander werd verloren met 5-10. Ferenc Puskas heeft zich bereid ver klaard het komende seizoen trainer te wor den bij AEK Athene. Het wordt de tweede Griekse club die Puskas onder zijn hoede krijgt. Eerder leidde hij Panathinaikos. Sporting Lissabon veroverde de Portu gese voetbalbeker door FC Porto in de tweede wedstrijd met 2-1 te verslaan. Het hockeyteam van Jong Oranje speel de op Papendal twee oefenduels tegen Jong Engeland. De eerste ontmoeting ein digde in een gelijkspel met 1-1, terwijl de tweede wedstrijd werd gewonnen met 3-1. Zij sprong dit seizoen al 1.81, maar had nu aan 1.80 dik voldoende. Op de 400 en 800 meter bij de meisjes vielen vooral de B-juniores op. Simone Herlaar (DEM) realiseerde een betere tijd dan A-meisje Monique Jansen (57.27 tegen 57.45). Op de 800 meter was Maike Per- soons in 2.12,59 ruim twee seconden snel ler dan A-juniore Saskia Brouwers. Van de regionale atleten deden verder Egbert van Kaam (Suomi) en Karin de Martelaere (DEM) het prima. Beide B- junioren werden kampioen op respectieve lijk de 400 meter (51.69) en het speerwer pen (39.36 meter). De Nederlandse junioren hebben zater dag in Olst een af ge tekende zege (234- 210,35) behaald in de turnontmoeting te gen Denemarken. Slechts 100 toeschou wers zagen de Nederlandse junioren tot 21 jaar op alle toestellen hun tegenstanders deklasseren. Dick Ooykaas leverde indivi dueel de beste prestatie. Hij kwam tot een totaal van 51.00 punten, waarmee hij aan de limiet voor deelneming aan de strijd om de wereldtitel voldeed, die van 22 t/m 29 oktober in Straatsburg gehouden wordt. Individuele klassement: 1. Dick Ooykaas (Ned) 51.00; 2. Henrik Bertelsen (Den) 50.45); 3. Johan Molenaar (Ned) 47.25. (Van onze sportredactie) ARNHEM. Rolf Beilschmidt, Carlos Lopez, Dick Quax, Miel Puttemans, Karel Lismont; deze en veel andere internationale topatleten komen zondag 9 juli naar Nijmegen waar de AV Nijmegen op de dan een jaar jonge kunststof baan een internatio nale wedstrijd organiseert. Een topwedstrijd dus. Ook al dankzij de internationale contac ten van Jos Hermens, die uiteraard ook zelf deelneemt, is men er in Nijmegen in geslaagd een bijzonder sterk deelnemersveld bijeen te brengen. Op de 5 km naast de Nederlandse troeven Hermens, Gerard Tebroke en Klaas Lok dus de zilveren medaillewinnaar van de Olympische Spelen in Montreal Dick Quax uit Nieuw Zeeland, de zilveren medaillewinnaar van de olympische 10 km, de Portugees Carlos Lopez, de Oostduitsers Jorg Peter en Peter Justus, de Westduitser Ortmann, de Brit Bernie Ford, en de Belgen Miel Bij het ingaan van de laatste ronde werd het veld nog aangevoerd door de drie Zweedse paarden Keystone Sycamore, Duke Iran en Sugarbowl Hannover. Char me Asserdal liep toen nog in vijfde positie. Op het laatste rechte eind viel er echter een gat waardoor de Finse combinatie de overwinning naar zich toe kon trekken. Charme Asserdal was voor vele Neder landse kenners een totaal onbekende, hoe wel de 5-jarige merry met 1.13.9 een nieuw Het Finse paard Charme Asserdal debu teerde in de Grote Prijs der Lage Landen en leek voor het begin van de draverij kansloos tegen een Zweedse overmacht van vijf toppaarden en de Franse deelne ming waaronder de winnaar van de laatste Prix d’Amerique, de onverslaanbaar ge achte Grandpré. Dit paard zou echter in het stuk niet voorkomen. Al in de eerste bocht had Grandpé een tiental meters moeten toegeven, waarna pikeur Allaire zijn paard verder niet forceerde om hem bij te laten komen. De winnaar van de Grote Prijs der Lage Landen Charme Asserdal met rechts eigenaar Timo Ewe en daarnaast pikeur Heikki Korpi. gen bleven echter uit. Bij de jongens ging de titel naar Joep Elenbaas (Sparta). Zijn 2.07 meter was onbereikbaar voor de rest van het veld. Bij de meisjes stond Anne Magendans (Ciko’66) op eenzame hoogte. Goede prestaties werden verder gele verd door de DEM-atleten Jozefien Nies ten (1500 meter, derde in 4.53,5); Lia Bleeker (80 meter horden, zesde in 12.3); René Schut (polshoog, vijfde met 3.60) en Kees Verbey (discus, zesde met 42.18). Van de Haarlemse deelnemers was naast Mario Westbroek alleen Henk Macnack succesvol. Hij werd twee keer vierde. Op de 100 meter in 11.3 seconden en bij het hoogspringen met 1.90 meter. JAN VAN DER NAT WASSENAAR. De Grote Prijs der Lage Landen Nederlands hoogst geno teerde internationale draverij met een prijzengeld van 200.000 gulden, waarvan 110.000 voor de winnaar is gisteren op Duindigt gewonnen door de 5-jarige Char me Asserdal met op de sulky de 24-jarige Fin Heikki Korpi. De Finse combinatie legde de 2600 meter af in 3 minuten en 22 seconden: een kilométertijd van 1.17.7. Op de tweede plaats eindigde het Franse paard Gamelia gereden door Pierre Marie en als derde Pershing met de Zweed Bernd Lindstedt De Nederlandse verte genwoordigers speelden geen enkele rol van betekenis en eindigden in de staart van het veld. IJ! Roos maa wer< haal Ping Roo Peti BSM M. U WILNA (ANP). In het Litause Wilna is voor de zevende maal de atletieklan- denwedstrijd gehouden tussen de dames- en herenploegen van Sovjet-Unie, Oost- Duitsland en Polen. Schitterend werk le verde wereldrecordhoudster Faina Mel nik af bij het discuswerpen met een worp van 70.34 meter, de beste seizoenprestatie en slechts 16 centimeter onder haar we reldrecord dat zij in 1976 vestigde. Ook Rosi Ackermann bewees weer volledig terug te zijn. Na haar operatie passeerde zij nu weer een hoogte van 1.95 meter, de beste wereldprestatie van dit seizoen. Zij evenaarde hiermee de Italiaanse Sara Si- meoni. De Nederlandse turnjeugd (jongens van 12 tot 16 jaar) heeft zaterdag in de Deense plaats Nads Kov de interlandwedstrijd te gen de Deense jeugd gewonnen met 199,60 tegen 180,15 punten. In het individuele klassement legden twee Nederlanders be slag op de eerste twee plaatsen. Loeien Moerkamp eindigde met 43,25 puntèn als eerste gevolgd door Willy Franssen met i 42.20. LJ com 28 j ams opg clui gen hen ten, Dri wol N sch; met spri Viss Kos ser Lief van de Rut ter, Voc zoei ook gaa D moi leg» we| we» clul Ee wijk het aan Lem hits, twe» slag, Maa men s In wein zwal wart veld’ sen c Truc strijc kuss verd e' Roos dree Roos Cobi Ping A. V blo«m«ndaalseweg 275/overveen tel (023 259491 De AV Nijmegen krijgt op 9 juli nog meer bezoek van Oost duitse zijde. De komst van enkele kogelstootsters (tussen de 21 en 22 m) en discuswerpsters (65 m en meer) staat ook al vast. Tijdens de nu op handen zijnde internationale wedstrijden in Skandinavië waar een groot deel van de wereldtop aanwezig is, wil men proberen nog enkele topatleten bereid te vinden naar Nederland te komen. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Atletiek heet nog altijd een pure zomersport te zijn. Het was het afgelopen weekeinde tijdens de nationale jeugdkampioenschappen in het Pim Mu- lierstadion van Haarlem nauwelijks te merken. De harde zuidwesten wind, gelar deerd met wat regenbuien, vormde het decor voor een titelstrijd, waarin echte topprestaties uitbleven. Er werd over beide dagen slechts één een internationaal tennistoernooi gewon nen. In een twee uur durende strijd ver sloeg de linkshandige Roche zijn veertien jaar jongere tegenstander John McEnroe. De Amerikaan, als elfde geplaatst op Wimbledon, bracht eerder deze maand de Amerikaanse studententitel op zijn naam. Ondanks zijn grotere snelheid en be weeglijkheid, verloor McEnroe op een zeer simpele manier de eerste set. Roche had slechts één service-doorbraak nodig om de set veilig te stellen. De Australische routi nier speelde een uitgekiende partij. Met goed geplaatste lobs ontregelde hij het spel van de 19-jarige McEnroe. Ook in de twee de set ging de strijd gelijk op met een wederom aanvallende McEnroe. De Ame rikaan kon bij de stand 7-6 nog wel voorko men, dat Roche de partij besliste, maar moest bij 8-7 de winst en daarmee een bedrag van ongeveer 40.000 gulden aan Roche laten. Roche had na afloop van de wedstrijd veel lovende woorden over zijn opponent. „McEnroe heeft kansen om Wimbledon op zijn naam te brengen. Hij beheerst alle slagen, maar bezit ook de juiste mentaliteit om die titel ooit te win nen,” aldus de Australiër. McEnroe had in de halve finale afgerekend met Colin Di- bley (6-3, 7-9, 6-2) en Roche had in de halve eindstrijd gewonnen van Sandy Mayer: 2-6, 6-3, 8-6. De Nederlandse meisjes wonnen alleen de vrije oefening (45.00-44.75). Bij dit on derdeel turnden Bibi Vos, Carla Duplessis en Jolanda de Boer allen 9.05 punten. nationaal jeugdrecord scherper gesteld. Voor die prestatie zorgde speerwerper Rob van Bokhoven (HAC). Hij wierp een afstand van 66.94 meter. Het oude nationa le jeugdrecord stond al sinds oktober 1967 op naam van Henk Smeding. Voor de rest stonden de kampioenschap pen in het teken van de meervoudige win naars. Hugo Pont (SISU) pakte zondag drie titels bij de jongens A en leverde daarmee het duidelijke bewijs dat de toe- Twee titels waren er voor Marcel Kla renbeek (Soest) en Jan Zethof (AVA’64). Klarenbeek toonde zijn talenten op de 100 meter, die hij enigszins verrassend won voor Hans van Santen (Sparta) en Hans Verroen (V LTC). De overwinning op de 400 meter was eigenlijk een heel normale zaak. Puttemans en Karei Lismont, die in Montreal brons op de. marathon veroverde. Een geweldig sterk veld dus. Die 5 km moeten het hoogtepunt worden, hetgeen evenzeer geldt voor het hoogspringen. Dit vooral dankzij de komst van de Oostduitser Rolf Beilschmidt, een van de weinige atleten die tot nu toe de hoogte van 2.30 m overbrugden. Beilschmidt kwam vorig jaar tot 2.31 m en neemt zijn landgenoot Kirsch (2.26 m) mee naar Nijmegen. Uiteraard wordt Nederland vertegenwoordigd door Ruud Wielart. Vladimir Makarkin pit de Sovjet Unie is wereldkampioen wielrennen op de weg geworden bij de junioren. Het Braziliaanse paar Branco/Cintra behaalde de eerste plaats bij het toernooi om het wereldkampioenschap bridge in New Orleans (VS). André Mulder en Carol van Oppen eindigden als beste Nederland se paar op de zesde plaats. De Rus Bronstein won het internationa le schaaktoernooi Jurmula ’78 in Riga (SU). De enige keer dat Bronstein verloor was tegen de Nederlander Ligterink, die 13e werd. Gisteren is onder ideale weersomstan digheden een begin gemaakt aan de Kie- lerwoche. De gebroeders Van Werkhoven hadden een uitstekende start en sloten de zeilrace in de 470-klasse winnend af. Bij de Finnjollen kwam Mark Neeleman tot een tweede plaats en in de 420-klasse was Jan van Elshout met een zevende plaats de beste Nederlander. kenning onlangs van de Coupe Nationale Nederlanden terecht is geweest. Behalve de 400 meter horden, een nummer waarop hij zijn titel van vorig jaar verdedigde, werd hij ook kampioen op de 200 en 400 meter vlak. Zijn overmacht op het hordennum mer was zo groot, dat hij zonder spikes, op gewone loopschoenen, in 53.41 seconden (3 seconden sneller dan Michel Snoep van AVR) naar het goud rende. Europees record voor merries heeft gelo pen. Het paard krijgt voorlopig rust in Finland, waarna het naar Amerika zal vertrekken om deel te nemen aan de strijd om het wereldkampioenschap. De uitslag van de Grote Prijs der Lage Landen: 1. Charme Asserdale, Heikki Kor pi (Fin), 2. Gamelia, Pierre Marie (Fra), 3. Pershing, Bernd Linstedt (Zwe), 4. Madi son Avenue, Uwe Swed (Zwe), 5. Keystone Sycamore, Tommy Hanne (Zwe). Toto: winnend ƒ31.70, plaats ƒ8.10, ƒ10.90, ƒ2,90. Koppel 1394.40, trio ƒ7694,50. Individueel klassement: 1. Montserrat Ricort (Spa) 36,30 pnt.) 2. Gloria Viseras (Spa) 36.15 pnt.; 3. Carla Duplessis (Ned) 35.40 pnt.; 4. Bibi Vos (Ned) 35.35 pnt.; 5. Debbie Amson (Ned) 35.15 pnt. Einduitslag: 1. Hanneke Tienstra (De Badhoe ve) 37.55 pnt.; 2. Judy de Boer (De Badhoeve) 37.10 pnt.; 3. Yolanda Sap (Attilla, Utrecht) 36.10 pnt. De partij werd gespeeld in moeilijke, winderige omstandigheden. Aanvankelijk was Navratilova dankzij haar sterke op slag in de meerderheid. Zij leidde met 6-4 en 3-0. De volgende fase in de ruim twee uur durende strijd verliep geheel in het voordeel van de Amerikaanse. Zij won de tweede set en stond met 4-1 voor in de derde set. Bij 7-6 had zij zelfs een match point. Navratilova redde zich met een prachtige backhandvolley en pakte vervol gens de laatste punten. Het was haar vier de overwinning in 24 onderlinge duels. Betty Stöve, die met Chris Evert een gelegenheidscombinatie vormde, heeft het dubbelspel gewonnen. In de eindstrijd ver sloeg de Nederlands/Amerikaanse combi natie Martina Navratilova en Billie Jean King in drie sets: 6-4, 6-7 en 7-5. Voor het eerst sinds twee jaar heeft de 33-jarige Tony Roche de enkelspeltitel in een, twee en drie beneden de 4.10. De Oostduitse Ulrike Bruns won in de wereld tijd van 4.02,88. De 100 meter horden leverde een overwinning op voor de Poolse Grazyna Rabsztyn in 12,68 warmee zij de Olympische kampioene Johanna Klier (12.95) te snel af was. Een geweldige tijd werd door Christina Bremer gerealiseerd op de 400 meter met 50.71 seconden, de beste wereldprestatie van dit seizoen. De Russin Wilma Bardaoeskene won met een sprong van 6.80 meter het verspringen, maar ook nummer twee, de Oostduitse Heidemarie Wycik (6.63 meter) en haar landgenote Brigitte Wujak (6.61 impo neerden. Met een stoot van 21.13 meter demonstreerde de Oostduitse Marita Drö- se haar grote kracht op het kogelstoten, maar ook haar landgenote Helnia Knor- scheidt bleef met 20.26 meter boven de 20 meter. Ruth Fuchs toonde bij het speer werpen nog steeds tot de top te behoren met een afstand van 65.24 meter, maar haar landgenote Ute Hommola bleef met 63.16 meter niet ver achter. Bij de heren won Valeri Podloezny het verspringen met een sprong juist boven de acht meter: 8.02 meter. Het hinkstap- springen ging met 17.07 meter naar de Rus Piskoeline, maar ook Kovtoenov verbaas de met een afstand van 16.76 meter. Liefst vier man lieten bij het kogelstoten de 20 meter achter zich. De Rus Mironov en de Oostduitser Udo Beyer eindigden met 20.82 meter gelijk. Met een hoogte van 5.61 meter realiseerde de Rus Vladimir Trofimenko een nieuw nationaal record bij het polsstokhoogspringen, maar de Pool Kozakiewicz bleef met 5.55 meter niet ver achter. Het speerwerpen was voor de Rus Vassily Erstov met een afstand van 84.08 meter en bij het discuswerpen liet de Oostduitser Wolfgang Schmidt de schijf neerkomen op 65.76 meter. De Rus sische estafetteploeg tenslotte won de 4x100 meter in de wereldtijd van 39 secon den rond. In het Finse Saarijaervi won de Ameri kaan Wardell Gilbreath de 200 meter in de fenomenale tijd van 20,9 seconden. Zij landgenoot Craig Virgin nam de 5000 me ter voor zijn rekening in 13.36,2. Edwin Moses bewees op de 400 meter horden nog steeds mee te tellen met een overwinning in 49,9 seconden en bij het speerwerpen werd de Hongaar Miklos Nemeth winnaar met een afstand van 85 meter, maar hij moest deze eerste plaats delen met zijn landgenoot Sandor Boros. De Westduitse herenatletiekploeg heeft in een tweedaagse wedstrijd gewonnen van Frankrijk: 220 tegen 188 punten. De beste prestaties van deze ontmoeting die in Straatsburg is gehouden kwam op naam van de Westduitser Michael Wes- sing, die bij het speerwerpen een worp liet registreren van 90,34 meter, de beste wereldprestatie, die met 90,32 meter op naam stond van de Oostduitser Klaus Wolferman. Hij was daarmee de 16e wer per die de muur van 90 meter doorbrak. Een uitstekende verrichting realiseerde de pas 19-jarige Wemer Hartmann die bij het discuswerpen een afstand bereikte van 63.64 meter. Voortreffelijk werk ver richtte eveneens de Westduitser Harald Schmidt op de 400 meter horden, die hij aflegde in 49.99 seconden en kogelslinge- raar Manfred Henning met een afstand van 73.78 meter. De Nederlandse turnploeg, bestaande uit meisjes niet ouder dan veertien jaar, heeft zaterdag in Wassenaar de interland wedstrijd tegen Spanje met een verschil van tweeëneenhalf punt (175.10-177,60) verloren. Nederland was gehandicapt door het uitvallen van Inge Wulz die bij een ongeluk met haar fiets afgelopen week vrij ernstig gewond raakte. De uitslagen van de gisteren op Duindigt ge houden koersen: FIDEELPRIJS 2600 m.: 1. Otil- da (J. J. Glimmerveen) 3.37.2 1.23.5, 2 Ricky Moore, 3. Patty Signal. Winn 5,80 pl 2,00 2,50 3,90 kopp 14,60 trio 605,90. Niet gestart: Pasrieta. PRIJS VAN SCHEVENINGEN 2100 m.: 1. Pan Fried (M- L. v.d. Togt) 2.51.7 1.21.8, 2. Opulent Pride, 3. Nicole H. Winn 4,70 pl 2,50 2,60 kopp 11.10. Niet gestart: Nubar van Echten. DRAF- SPORTPRIJS 2000 m.: 1. Supreme Ride (C. L. M. Vanduren) 2.14.3, 2. Pfalztaler, 3. Esther. Winn 4,20 pl 1,80 1,80 7,90 kopp 7,- trio 763,70. Niet gestart: Snow Scene. HAIROS H-PRIJS 3200 m.: 1. King Hollandia (M. Vergay) 4.30 9 1.23.1, 2. Kees Verkerk, 3. Leo Buitenzorg. Winn 7.10 pl 1,90 1.50 10,- kopp 5,10 supertrio 750,40. Niet gestart: Olaf Fez. UNE DE MAIPRIJS 2040 m 1. Max Record (J. P. F. v.d. Broek) 2.50.1 1.23.4, 2. Onno Silk, 3. Peter Post. Winn 210,- pl 31,30 2,80 2,80 kopp 344,90 trio 27.453,-. JUDY SONG- PRIJS 2040 m.: 1. Makker (S. A. Hartman) 2.48.9 1.22.8, 2. Lestavil, 3. Oebele Spencer. Winn 6,90 pl 2,40 9.30 7,10 kopp 109,50. Niet gestart: Milady Baker. HAAGSE OOIEVAARPRIJS 2100 m 1. Pink Tank (H. J. v.d. Kraats) 2.19.0, 2. Charlie Brown, 3. Oriental Prince. Winn 11,40 pl4,104,90 5,- kopp 119,40. BELLING H-PRIJS 1600 m.. 1. Never Worry (J. J. Hendrikx)2.09.0 1.20.6,2. Nant Buitenzorg, 3. Leanne Fortuna. Winn 3,20 pl 1,70. 1,90 4,60 kopp 8,20 trio 368,10. Niet gestart: Jerolimo. EGE BOYPRIJS 2040 m.: 1. Parioca S (H. W. Langeweg) 2.50.2 1.23.4, 2. Othello Donne, 3. Paljas Hanover. Winn 3,20 pl 1,20 1,40 1,40 kopp 5,90. TOTALISATOROMZET 970.243,- Het supertrio (Hairos Il-prijs): 1. nummer 15- King Ho’.andia, 2. nummer 14-Kees Verkerk, 3, nummer 6-Leo Buitenzorg. Uitbetaling: 750,40. EASTBOURNE (Reuter). De tot Amerikaanse genaturaliseerde Tsjechi sche Martina Navratilova heeft zaterdag in de finale van het toernooi van East bourne Wimbledonfavoriete Chris Evert verslagen met 6-4, 4-6, 9-7. Voor de 21- jarige Navratilova was de winst dertig duizend gulden en een groot psycholo gisch voordeel op haar voornaamste riva le voor de Wimbledontitel. Dat waren ook de zeges van Jan Zethof op de langste nummers voor junioren. Zaterdag mocht hij niet over geluk klagen, toen Mark Borghaus, zijn naaste belager, op de 2000 meter steeple chase de laatste hindernis verkeerd beoordeelde en ten val kwam. Borghaus was de hele race achter Zethof gebleven en leek door zijn sterke eindsprint te kunnen gaan winnen. Een trieste afloop derhalve voor Borghaus, maar het kampioenschap kwam terecht bij de man, die daar het meeste recht op had. Gisteren bepaalden hetzelfde tweetal de strijd op de 3000 meter en weer kwam Zethof als eerste over de finish, één secon de voor Borghaus en drie tellen eerder dan de verrassende Haarlemmer Peter van Wees. MM* wMMM mMM* MMK Anneke Magendans springt soepel over 1.80 meter

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 18