Damesteam Terrasvogels langs Sparks IN RONDE r Rooswijk overtuigend BEEKHUIS VAN LIMMEN l I iar „DOLLE DRIES” I F Nicols a j|| 11 19 MAANDAG 2 6 JUNT 19 7 8 AUTOVERHUURBEDRIJF sportief SPECIAAL VERHUUR personenbussen bestelbussen LUXE VERHUUR Ford Fiësta - Ford Escort - Mazda 323 - Mazda 616 - Opel Kadett - TORRICELLISTRAAT 32 Umuiden. Tel. 02550-10179 F r' IMW Hk. Kinheim stelde teleur l Q PUNTENDELING ROOSWIJK (Van onze softbalmedewerker) Henk Terrasvogels Degradatie dreigt voor Capac en Onze Gezellen 14. Arie de Wit: de Yolanda Schoten Wim van Kooten: Rooswijk Jan Berkhout: Toen Onze Gezellen in de tweede inning een 0-1 achterstand via een vrije loop van Tineke Hoenderdos en een tweehonkslag van Nelleke Reijnders in een 2-1 voor sprong omzetten, had het er even alle schijn van dat Terrasvogels opnieuw in Haarlem-Noord een moeilijke wedstrijd tegemoet zou gaan. De wissel van Els Koks voor Christian Oudendijk stelde echter orde op zaken en gaf Onze Gezellen nog op de kussens. Het bij tijd en wijle roekelo ze honklopen brak de EDO-ploeg echter herhaaldelijk op. Het dichtst bij een run was nog Marian van Ginhoven, die in de tweede inning op de thuisplaat sneuvelde. Nadat Truus Ruiter zich in de derde inning had laten verrassen op het derde honk, bracht zij in de laatste slagbeurt toch nog even de spanning terug door eerst zelf een gave hit te geven en daarna te scoren op een klap van Jet Sikkema. Els Kouwenho- ven, die Wil Huisman in de zesde inning was komen vervangen zorgde er tenslotte voor door via een knappe vang Wil Kuy- pers uit te schakelen en de winst veilig te stellen. Mieloo Onze Gezellen 0-2-0-0-0-0-0=2 An- nelies Tesselaar en Tineke Hoenderdos. Terrasvogels 0-1-34-0-3-3-= 12 Christian Oudendijk en Els Koks 6-2-7-0 lijk manifesterende Van Holstein kwa men daar nog eens tien bij. Bij Giants stond de Amerikaan Bernie Beekman op de heuvel. In de zesde en laatste slagbeurt voor Kinheim kreeg hij de enige honkslag van de Haarlemmers tegen. Frank Breek ontnam hem hier mee zijn no-hit-no-run zege. De oud- Kinheim speler Steef v.d. Sluis sloeg in de zesde inning voor Giants een home run met alle honken bezet. In Haarlem bij de return verscheen de al veertien dagen met zijn gezond heid sukkelende Nol Beenders op de heuvel. Hij heeft in die periode niet kunnen trainen, maar dat was aan zijn werpen niet te merken. Hij stond Gi ants in 11 innings geen run toe, maar in de twaalfde slagbeurt kwam hij in moeilijkheden. Even te voren was hij door Crouwel ingezet als pinchhitter, waarbij hij vlak voor het eerste honk zijn voet verstuikte. Zij concentratie leed hieronder en Ben Richardson kon de bal uit het veld slaan. In de laatste slagbeurt zag Kinheim toch weer kans terug te komen. Richard Cooke sloeg een honkslag en werd door Hans Au gustinus op geroutineerde wijze thuis gebracht (1-1). Met Hennie Jenken met 5 uit 5 als beste slagman behaalde Nicols tegen Quick een gemakkelijke 9-2 overwin- werd afgestraft. Niettemin werd de stand gelijkgetrokken. Dit wapenfeit werd in de zevende inning gerealiseerd door Rob Vis ser, die, met Frans Bakker aan boord, een fenomenale homerun sloeg. Rooswijk kwam zelfs bijna op voorsprong, maar een enorme tik van Gé van der Lem werd schitterend gevangen door Schotens links- velder Rob Walgien, waardoor Cor Berk hout achterbleef op het tweede honk. Degradatiepoule: Ola UW 20-24, Te- tramin Nicols 20-19, Fresh Up Quick 20-13, Olga ADO 19-12, Eurostars 20-4. IJMOND. Geteisterd door voor de tijd van het jaar nogal barre weersom standigheden hebben de herensoftballers het afgelopen weekeind zonder opzienba rende verrassingen hun competltiepro- gramma afgewikkeld. Terrasvogels stel de andermaal zijn kandidatuur voor het kampioenschap van de eerste klasse, door aartsrivaal Sparks in eigen huis te klop pen. Pino’s verrichtte een knappe presta tie door, vanuit verloren positie, goed terug te komen tegen Spaarnwoude: 14-14. homeruns van Paul Sluyters en Piet Me- lieste. Voor de thuisclub sloeg Karei Naaktgeboren een homerun. 1 s HAARLEM-IJMOND. Aan de staart van de hoofdklasse softbal betekenden nieuwe nederlagen voor Capac-WK en Mie loo Onze Gezellen dat het voor deze teams nu wel moeilijk gaat worden om de fatale plaatsen op de ranglijst te ontlopen. Zo wel Shell 0-5 tegen Capac-WK. als Terrasvogels 2-13 tegen Onze Gezellen lieten hun overmacht duidelijk blijken. Op kop handhaafde Tempo Team HHC zich, hoewel de winst met 3-2 op Bloemen- daal uiterst bescheiden was. 0-0-0-1-04-0-0-0-1=3. 74-6-1. 0-0-0-0-0-0-2-0-0-0 =2. 6-0-9-1. TERRASVOGELS 2 64-10-1-5-x 25. Willem Swier en Bart Jansma: 3-7-84. TERRASVOGELS 5 0-0-2-0-1-5 H. van Bekkum: 1-3-24-4. Zoals uit de cijfers blijkt is Terrasvogels 2 de gehele wedstrijd oppermachtig ge weest. Uitblinker aan slag was Frans Vos, met vier honkslagen uit vijf slagbeurten, terwijl Jaap Hoogzaad en Willem Swier een homerun sloegen. SPAARNWOUDE 4-24-2-5-0-0 14. J. Sierveld: 1-2-16-3. PINO’S 0-0-1-5-2-2-4 04-10-16. Door een groot aantal veldfouten heeft Pino’s Spaarnwoude één punt cadeau ge geven. Uiteindelijk mochten de IJmuide- naren met de puntendeling niet eens onte vreden zijn, want in drie innings bouwde de thuisclub een 7-1 voorsprong op! De vierde slagbeurt luidde echter het herstel in. Honkslagen van Peter Douma, Joop Grasman, Piet Melieste, Piet Plug en Arie Kruiswijk werden toen gevolgd door twee- honkslagen van zowel Siem Kansen als lo in sal Üd r n n e n h" e n i- e p r 1 e (Van onze softbalmedewerker) IJMOND. Rayon-Tweedeklasser Rooswijk kwam de afgelopen week twee maal in actie. Tegen hekkesluitster BSM werd een overtuigende overwinning be haald (18-1), maar tegen de reserves van Pinguïns werd kansloos verloren: 14-23. Rooswijk 2-3-5-8-x =18. Petra Langerak: 4-3-3-2. BSM M. ter Reehorst en J. Bremers: >st- 21 ist. in is, aar ge sr- 3. di ne to: 90, t 1 (Van onze wielermedewerker) LIMMEN/BEVERWIJK. Het wieler- comité Limmen houdt op woensdagavond 28 juni weer een ronde van Limmen voor amateurs en daarvan is de organisatie opgedragen aan de Beverwijkse Renners club Kennemerland. Er hebben ruim ne gentig renners ingeschreven met onder hen niet alleen vrijwel alle streekfavorie- ten, maar ook oud-wegkampioen „dolle” Dries van Wijhe uit het Gelderse Ooster- wolde. aer de tot am lee igd DRIES VAN WIJHE (ADVERTENTIE) In een vrij matte wedstrijd heeft Roos wijk een onbedreigde zege behaald op een aan slag machteloos Schoten. De Haarlem mers creëerden slechts in de derde inning een kleine scoringskans, toen de uitblin kende pitcher Bert Böekling even proble men had met zijn controle. Tekenend voor de onmacht van de bezoekers was het feit dat Böekling pas in de laatste slagbeurt een honkslag moest incasseren; dit kostte hem wel zijn „no-hit-no run” zege. Rooswijk zélf kwam aanvallend trou wens ook niet zo uit de verf, maar toen in de vijfde inning enige honkslagen op rij werden geslagen leverde dit de Velsenaren onmiddellijk een voorsprong op. Jan Berkhout scoorde na een stootslaghonk- slag van winnende werper Böekling, waar na laatstgenoemde zélf op een honkslag van Jan Oudejans het tweede punt scoor de. Rob Visser bepaalde de eindstand ten slotte in de zesde inning op 3-0 na een foutieve aangooi op het derde honk. 15- 3. 40. Naast Dries van Wijhe, die ook op de schaats heel wat mans is, doen onder meer mee: Dirk Groen, stayer Mathé Pronk, sprinter Sjaak Pieters, Ger Slot, Martin Visser, Ron van Waard, Wim Koene, René Kos, Peter Pennekamp, marathonschaat ser Co Giling, Hans v. d. Putte, Jaap van Lieshout, Jerry Blaauw, Nico Alles, Jack van Hooff, Sjaak Klaver, Arie Moleman en de D. Slecht-Kennemerland-ploeg met Ruud Haller, Gerard Kamper, Sjaak But ter, Henk Kuipers en Cees van Borre. Vooral Haller en Kamper hebben dit sei zoen al een paar keer gewonnen en moeten ook in Limmen weer hoge ogen kunnen gaan gooien. De start is ’s avonds om 19.30 uur en er moet negentig kilometer worden afge legd op het parcours Kerkweg, Midden weg en Dusseldorferweg. Vooraf is er een wedstrijd voor toerclubleden van de toer club Limmen. i In de return had Jan Berkhout een heel wat agressiever Schoten tegenover zich. Rooswijk had deze wedstrijd echter niet uit handen mogen geven, maar door een tweetal denkfoutjes in de verlenging ge beurde dit alsnog. Nadat Arie Bogaart in deze tweede in ning op de thuisplaat sneuvelde, nam Schoten in de vierde inning wel de leiding. Pieter Molendijk toucheerde toen de thuis plaat na een tweehonkslag van catcher Herman van Os. De Haarlemmers kwa men in de zesde inning opnieuw tot scoren, nu door toedoen van Hugo Kuyer na een fraaie honkslag van Alfred Huges. Rooswijk, dat weinig fortuinlijk was aan slag, had bovendien de pech dat tè riskant honklopen genadeloos door de thuisclub i Arie de Wit. In de laatste slagbeurt kwam 1 Pino’s zelfs nog langszij, door een tweetal hits uit vijf slagbeurten, Ineke Akkerman, j Marit Kreischer homerun in de zesde j inning en Hennie van der Vlugt waren I niet te stuiten. Aan Santpoortse zijde ont brak andermaal de nog geblesseerde Ger da Treuren, die achter de thuisplaat goed vervangen werd door Marit Kreischer. Met Els Koks op de „heuvel” zorgde zij ervoor dat Onze Gezellen na de tweede inning niet meer gevaarlijk kon worden. Stand: Tempo Team HHC 17-32, Terras- vogels 17-28, Nelissen-DSS 17-22, BMZ- EDO 17-20, Shell 17-12, Bloemendaal 17- 10, Mieloo Onze Gezellen 17-6, Capac-WK 17-6. Ook in het duel tegen BMZ-EDO was Ans Kroon weer de inspirerende achtervang- ster van Nelissen-DSS, die werpster Kitty T.ie fting naar de zege leidde. maar nauwelijks kans enig antwoord te geven op het Santpoortse slaggeweld dat in de derde inning in alle hevigheid los barstte. Vooral Ludy van Mourik met vijf In een eenzijdig duel heeft Rooswijk weinig moeite gehad met het uitermate zwakke BSM. De Bennebroekse pitchers waren grossiers in vrije lopen, terwijl het veldwerk van BSM eveneens veel te wen sen overliet. In de tweede inning al besliste Trudy Frinking (slaggem. 0.500) de wed strijd door, met twee speelsters op de kussens, een homerun te lanceren. Verder verdient de tweehonkslag van Riet Bakker eveneens 0.500 vermelding, terwijl Rooswijkpitcher Petra Langerak goed op dreef was. Rooswijk 3-2-6-0-0-0-3 14. Coby v.d. Lem: 4-19-12-9 Pinguins 2 4-3-0-54-5-5-=23. A. Vooys en M. Maaskant: 5-7-12-3. 0-04-0-0 1. 1-9-8-9. Hennie Jenken: twee homeruns (Nicols) (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Wera Kin heim heeft dit weekeinde tegen Uni que Giants één punt uit het vuur we ten te slepen van de totaal vier die er te verdelen waren. In Amersfoort kre gen de Haarlemmers met 21-0 een pak slaag, dat ze nog lang zal heugen. Deze zeldzaam hoog uitgevallen score kwam voornamelijk door het op de heuvel volledig falen van de Ameri kaan Bob Cox. In de return aan het Badmintonpad maakten Karei Crou wel c.s. iets goed van de slechte presta tie van de dag ervoor door de koplo pers in de strijd om de landstitel op 1-1 ïky ,90 ‘ta. ’an ent ’PP LF- M. inn Tiet m.: 2. 1 Pi Tiet 1. 2. ’,80 TG- 18.9 1,90 idy rlie 1,90 1. ant .,70- art: aS ne, t,40 Unique Giants: 1 2 11 0 2 5 x=21, Kin heim: 0 0 0 0 0 0 0=0. Werpers: Bernie Beekman (7 inn) 6-2-1-0, Bob Cox (2 inn plus zeven man) 0-1-8-3, Hans van Holstein (4 inn) 0-4-10-4. Homerun: Steef v.d. Sluis met drie man (Giants). Wera Kinheim: 00000000000 1=1, Unique Giants: 00000000000 1=1. Werpers: Nol Beenders (12 inn) 14-3-8-2, MartinRonnenberg (12 inn) 10-2-10-0. Home run: Ben Richardson (solo) (Giants). De stand. Kampioenspoule: Unique Gi ants 20-29, Amsteltijgers 18-24, Nikon HCAW 18-24, Wera Kinheim 20-24, Sparta 19-19. Een aanvallend gelijkwaardig Roos wijk heeft door veldfouten verloren van het Heemsteedse Pinguins. Uitblinkster aan de slag was Rooswijks Coby van der Lem. In vijf slagbeurten kwam zij tot vier hits, waaronder een driehonkslag in de tweede inning en voorts twee tweehonk- slagen. Voor de gasten sloeg werpster M. Maaskant in de vierde slagbeurt een ho merun, met twee speelsters aan boord. (Van onze honkbalmedewerker) IJMOND. Voor het eerste dit seizoen hebben de weergoden zich gemanifesteerd als spelbrekers, wat betreft het vlot verlo pen van de honkbalcompetitie. In de eer ste klasse A vond dan ook een aantal duels geen doorgang. Zo kwam zaterdag koploper Storks niet in actie tegen Hoofd dorp, terwijl Terrasvogels een dag later tevergeefs afreisde naar Amsterdam. Rooswijk kwam overigens wel tweemaal binnen de lijnen. De dubbel tegen mede- degradatiekandidaat Schoten leverde een puntenverdeling op. OVVO 2-6-0-1-0-2-04-X =6. Fred Stackelbourough: 6-3-74. Terrasvogels 0-0-04-044-0-0-=3. Arie Paap: 6-1-8-2. De „Birds”, zwaar gehandicapt door het ontbreken van catcher Willem Hurkmans (ziek) en pitcher Peter Kuijpers (met va kantie naar Amerika), werden al in de eerste inning geconfronteerd met een 2-0 achterstand. Da Croes (honkslag) profi teerde van een veldfout en een doorge schoten bal, waarna Dazzy Rasmijn de eerste solohomerun van de middag liet aantekenen. De jeugdige Birds, die in de persoon van Arie Paap een voortreffelijk pitcher had den, vochten echter energiek terug. In de vierde inning verkleinde rechtsvelder Frank Koks de achterstand door een magi strale homerun: 2-1. Een foutje van de overigens goed spelende tweedehonkman Frank Vos zou de gasten in de gelegenheid stellen de voorsprong weer te vergroten. Remco Eeltink profiteerde dankbaar: 3-1. De Santpoorters bleven echter, ook aan slag, goed geconcentreerd spelen, waar door Bert Koks na een knappe honkslag van catcher Guus van Dee de achter stand andermaal verkleinde. De Amsterdammers waren echter net iets agressiever aan slag en op de honken; dat zou hun ook de winst opleveren. Een driehonkslag van Remco Eeltink en een homerun van Tony Rombley waren goed voor nog eens drie runs, waartegen Ter rasvogels slechts één run stelde, doordat Harry van Berkel profiteerde van een fout. Rooswijk 0-0-0-0-24-0-0-x =3 Bert Böekling: 74-1-1. Schoten 0-0-0-0-0-0-0-0-0=0. Rob v.d. Zande: 54-5-5. ning. Jenken sloeg twee homeruns. Ook Harrie v.d Vaart en de jeugdspeler Thijs Vervaart konden de bal uit het veld tillen. De tegenpunten ontstonden uit een homerun van Louis Jacobs in de vierde slagbeurt. Ron Giroldi gooide een bijzonder sterke wedstrijd. In Amersfoort waren de runs schaars. Jan Dik Leurs had de slag- ploeg van de tegenstanders goed in bedwang en de enige en winnende run van Quick in de tweede inning kan slechts ten dele op zijn rekening wor den geschreven. Eddie Hallman begon met een honkslag en stal het tweede honk. Door een fout van achtervanger Frank van Rest, die over het tweede honk heengooide kon Hallman op het derde honk komen. Etienne Aartsen produceerde hierna een stootslag- /honkslag waarop Hallman kon scoren. Nicols presteerde aan slag weinig. Hen nie Jenken sloeg nog een tweehonkslag, maar ging direkt hierna uit bij een poging tot stelen. Cijfers: Tetramin Nicols: 2 0 0 1 1 0 1 4 x=9, Fresh Up Quick 00020000 0=2. Werpers: Ron Giroldie (9 inn) 8-2-8-1, Louis Jacobs (7 inn) 3-3-8-4, Rijk v.d Bunt (1 inn) 1-0-4-0. Homeruns: Hen nie Jenken 2x (solo en met één man), Harrie v.d Vaart (solo), Thijs Vervaart (solo) (allen Nicols), Louis Jacobs (met één man) (Quick). Quick: 0 1 0 0 0 0 0 0 x-1, Nicols: 00000000 0=0. Werpers: Jan Dik Leurs (6*/3inn) 7-0-4-2, Douglas Morton (l2/a inn) 0-1-1-0, Carlos van Heiningen (9 inn) 4-0-5-1. ROOSWIJK 04-3-0-0-0-3 7. Steeman: 1-0-10-8. SC HAARLEM 2 2-3-14-0-2-0 9’ K. de Haan: 4-3-3-5. Een aanvallend machteloos Rooswijk heeft constant tegen een achterstand aan gekeken in het duel tegen de reserves van SC Haarlem. Slechts twee spelers van de thuisclub behaalden een slaggemiddelde en dat valt eigenlijk wel een beetje tegen. Een homerun van Milco de Vries (2 uit 4), met één man op de honken, beperkte de achterstand uiteindelijk tot slechts twee runs. SPARKS 0-6-0-0-0-0-0 6. J. Baas: 34- 9-6. TERRASVOGELS 0-0-3-3-0-04 10. Bram van der Werf: 24-8-3. Traditiegetrouw heeft Sparks het Ter rasvogels weer erg lastig gemaakt, maar evenals in vele voorgaande edities van deze derby trokken de Santpoorters weer aan het langste eind. Pitcher Bram van der Werf kreeg het alleen in de tweede inning moeilijk. Honkslagen van de gebroeders Hoek en een homerun van Ed Swakman bezorgden de thuisclub toen een riante voorsprong, maar het antwoord van Ter rasvogels liet niet lang op zich wachten. Kostbare veldfouten van de thuisclub, als mede goed slagwerk van Wilco Pauw en Hans Akkerman, benevens een homerun van John Klaassen trokken de stand weer in evenwicht. Terrasvogels was toen niet meer te stuiten, doch pas in de laatste slagbeurt werd de zege veilig gespeeld. Hans Akkerman en Bart Jansma (speler van het tweede) gaven toen de hits die Sparks definitief velden. Rob Visser van Rooswijk gaat uit op het tweede honk door goed reageren van Hugo Kuyer (nr. 4) tegen Unique Giants te houden. In de degradatiepoule deel den Tetramin Nicols en Fresh Up Quick de punten. In het Pim Mulier- stadion zegevierde Nicols met 9-2, maar in Amersfoort werd met 1-0 ver loren. De werperskwaliteiten waarover Bob Cox ongetwijfeld beschikt lieten hem zaterdag tegen Giants volledig in de steek. Zijn snelheid had hij wel, maar zijn controle was ver te zoeken. In de derde inning, die inging met een 3-0 voorsprong voor de Diemenaren zakte Cox diep weg in het moeras. Hij begon met vier wijd, en kreeg daarna vier honkslagen om zijn oren terwijl hij ook nog een keer door Frank Breek en Richard Cooke bij het fielden in de steek werd gelaten. Zeven man mocht Cox in de derde inning verwerken, maar toen werd hij ten gunste van de gelegenheidspitcher Hans van Holstein van de heuvel gehaald. Voor een Ame rikaan, die speciaal naar Holland is gekomen om daar eens te laten zien hoe er eigenlijk moet worden gegooid, een volledige afgang. Van Holstein kon het slaggeweld van Giants niet stoppen. In totaal kwamen er in de voor Kinheim zo dramatisch verlopen derde inning niet minder dan 14 spelers aan slag, die tesamen 11 runs bijeen sloegen. Cox kreeg tijdens zijn optreden acht honkslagen tegen. Door toedoen van de zich niet onverdienste- - - Nol Beenders (Kinheim): opvallende rol Ongelukkig voor Rooswijk viel in de eerste inning van de verlenging de beslis sing. Routinier Teun de Groot gaf een hit waarna hij, geholpen door het Rooswijk- veld, het derde honk bereikte, om zich vervolgens tot matchwinnaar te bombar deren na een knappe honkslag van Pieter Molendijk. STAND: Storks 19-32, RCH 20-24, OV VO 19-20, Sparks 20-20, Schoten 2048, Rooswijk 20-16, Terrasvogels 1944, Hoofddorp 19-12. sterk HHC mentaal dit seizoen wel is be wees de ploeg echter in de gelijkmakende slagbeurt. Dankbaar profiteerde Betty Veenstra niet alleen van een fout van Mo nique Fris maar plotseling overmeester den Yvonne Serné, Conny Broere en Maud de Haas ook het werpen van Yolanda Steyn. Tevergeefs heeft Bloemendaal daarna storm gelopen om de 3-1 achter stand weg te werken. Weliswaar konden de Whites na een hit van Monique van Schie in de zesde slagbeurt nog tot 3-2 terugkomen, maar veel meer stond HHC niet toe. BMZ-EDO 0-0-0-0-0-04 1 Marian van Ginhoven 5-04-0 Nelissen-DSS 2-0-0-0-0-0-0-2 Kitty Lief- ting 24-5-3 Twee vroeg gescoorde runs hebben DSS in de strijd om de derde plaats de winst tegen BMZ-EDO opgeleverd. Runs, die op naam kwamen van Jeanet Lacpurt en Ans Kroon, die eerst Marian van Ginhoven tot capitulatie dwongen en daarna profiteer den van slagwerk van Elly Zweers en Helma Kuyper. Daarna was het echter voor DSS afgelopen. Als van ouds beheer ste Marian van Ginhoven met haar veld- sters het wedstrijdbeeld. Slechts Wil Huis man mocht nog de honken bereiken. EDO daarentegen zorgde voor een druk verkeer Ê- 'M' BMZ-EDO en Nelissen-DSS gaven el kaar niets toe. Een aanvallend wat sterker EDO moest desondanks met 2-1 het verlies incasseren. Tempo Team HHC 0-0-0-3-0-0-x 3 Fredy van Offeren 5-04-3 Bloemendaal 0-0-04-04-0 2 Steyn 3-0-5-2 Tegen een zich goed verdedigend Bloe mendaal hebben de koplopers zich dit keer maar weinig scoringskansen weten te scheppen. Verbazing wekte het dan ook geenszins dat de Whites in de vierde inning de score openden. Dankzij een tweehonk slag van Monique Fris en opofferingssla- gen van Monique van Schie en Simone van Dijck leken de gasten bij een 0-1 voor sprong op weg naar een verrassing. Hoe v wav.x ,'yd x, ■■'■X :x- v

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19