Duo Andela/Van Munster door Café-houders in winst steviger aan de top Heemskerk gaan hanteren Op naar Den Haag agenda examens voormalig hotel politienieuws Recreatiegebied begint met inrichting deelplan Competitie Odin-trampoline haven- berichten Vandalisme in „zwarte lijst” «|l Rijverbod voor 7 automobilisten ij H i Jongens verstoorden schoolfeest; scholier brak neus Beverwijker in elkaar geslagen IJMOND 6 1978 MAANDAG 26 JUN! BRIDGE-UITSLAGEN DE KENNEMERS Ruziezoekers geweerd 1 i Beverwijk Drank in het spel Heemskerk In en om Haarlem Wijk aan Zee I i Velsen-IJmuiden r y Hoe de duiven vlogen - l 4 Zelfstandig boeren in Dijkland lijkt nauwelijks meer haalbaar roek) Kt inmaal Itocht: ken. jnt dan ;en met maken j stadje door de Ruit ingegooid. In de nacht van vrij dag op zaterdag hebben onbekenden een grote winkelruit van Albert Heyn aan de Kerkstraat te Heemskerk ingegooid. In Beverwijk moest de winkelruit van een radio- en tv-handelaar in de Breestraat het ontgelden. Dit gebeurde zondagavond om streeks kwart over tien. Jongens: 1. Ronald van Buuren 46.7 pun ten, 2. Pgul Sinnige 44.3, 3. Theo Kraaij 44, 4. Peter Jager 37.9, 5. Jeroen van Vliet 34.2; meisjes B: 1. Mieke van Kuyk 47 punten, 2. Tea Hoogeterp 46.8, 3. Monique Stengs 44.6, 4. Francis Dol 43.5, 5. Nelleke Oomen 43.1; meisjes A: 1. Use Dekker 52.3 punten, 2. Angelina Sinnige 48.8, 3. Imre Boon stra 46.7, 4. Esther Ypma 46.4, 5. Ingrid Slangen 45.2; dames: 1. Tineke Kraaij 54.3 punten, 2. Yolanda Jaasma 50.1, 3. Betty van Maassen 47.7, 4. Lia Gunster 45, 5. Marion Jager 44.6 HEEMSKERK. De uitslagen van de tweede onderlinge competitiewedstrijd van Odin-trampoline luidt als volgt: Zo dacht ook de commissie ruimtelijke ordening van de gemeente Haarlemmerlie- de Spaarnwoude er donderdagavond over. Het gezelschap beraadde zich toen over een nieuwe versie van de boerenvoorstel len om toch nog twaalf agrariërs zelfstan dig en dus voor eigen risico hun eigen bedrijf te laten voortzetten. De strijdvraag (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. In de zevende ladder- wedstrijd van de bridgeclub De Kenne- mers toonde de leidende combinatie An- dela-Van Munster opnieuw haar kracht want de 59.26 percent die bijeen werden gespeeld betekende een versterking van WIJK AAN ZEE. Onbekende vanda len hebben vrijdag in het leegstaande hotel „Die Woeste Hooghte” aan de Van Olden- borghweg danig huisgehouden. Het hotel, eigendom van de Beverwijkse aannemer Lokhorst, stond zo goed als leeg. Van de huisraad die er nog stond lieten de vanda len niets heel. De hele boel werd kort en klein geslagen. Lokhorst schat de schade op zo’n vijftienduizend gulden. Maandag aangekomen: Meltemi 2, Glas gow, IJmuiden; Helena Jayne, Rochester; Fernhurst, Rotterdam; Anatoli, Alexan dria; Belgulf Mercury, Uddavalla. Maandag vertrokken: Titan Service, IJmuiden, Cont. Plat; Flevoland, Ham burg; Rosaline, IJmuiden, Cleveland. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen Ma. alle leeftijden 19-21 u.; di. van 14.30-17.30 u (Van een onzer verslaggevers) SPAARNWOUDE. „Wel ja, de boeren eruit en de woonwagens erin”, klonk het vrijdagochtend spottend vanaf de publie ke tribune bij een bestuursvergadering van het recreatiegebied Spaarnwoude. Kort nadat de boerenbelangen aan de orde waren geweest in verband met het deelplan Dijkland stond namelijk een brief ter discussie die bepleitte dat een klein aantal woonwagens in het recreatie gebied standplaats krijgt. Het stichtings bestuur blijft bij een eerder ingenomen standpunt daar niet aan te beginnen. Voor een aantal boeren is er tenminste nog een sprankje hoop want een onverbid dellijk en definitief „nee” tegen ’n vorm van vrije bedrijfsvoering heeft in het beheersbureau te Spaarnwoude nog niet geklonken. Vermoedelijk echter valt dat woord wel in de septemberbijeen- komst van het stichtingsbestuur. Zover is het echter nog niet en hoop doet leven. is al tijden of zo’n beheer verenigbaar is met de bestemming recreatie voor Dijk land, de driehoek tussen de Haarlemse Veerpolder, Spaarnwoude en Halfweg. Wethouder Gijzel van Haarlemmerliede is een van degenen die de vraag met „nee” beantwoordt. De gemeentelijke commissie denkt er evenwel anders over, of wil op z’n minst de boerenbonden gelegenheid geven hun zaak bij staatssecretaris Wallis de Vries te gaan verdedigen. Het bepleiten van uitstel van de beslissing over inrich ting van Dijkland moest vrijdagochtend gebeuren door burgemeester IJsselmui- den van Haarlemmerliede hoewel Gijzel de vaste vertegenwoordiger in het stich tingsbestuur is. IJsselmuiden stak niet on der stoelen of banken dat hij vindt dat de bonden laks zijn geweest in het opkomen voor hun léden. Dat is in een veel te laat stadium gebeurd, volgens de burgervader. „De grond in Nederland is schaars, dat weten we allemaal. Daarom zou het mooi zijn als we die in Dijkland voor twee doeleinden konden gebruiken, recreatief en door de agrariërs. Ik wil u vragen nu een voorlopig standpunt te willen innemen over de inrichting van Dijkland en in sep tember een definitief. Bij uitstél acht ik het mogelijk dat de boeren en hun bonden overtuigd zijn van hun ongelijk en eensge zind achter de stichting gaan staan”. BEVERWIJK/HEEMSKERK. De Be verwijkse en Heemskerkse politie verbali seerde dit weekend zeven automobilisten die onder invloed verkeerden. Zij kregen een rijverbod opgelegd. In Heemskerk kreeg de politie met vier „alcoholgevallen” te maken, terwijl de Beverwijkse politie met drie rijverboden niet ver achter bleef. Han Los, John Meisner, Ronald Merke- steijn, Aagje Minneboo, Judith Neeter, Mieke Noortman, Herman Otte, Oscar de Paus, Jarka Plevier, Vera Post, Josée de Preijker, Jacqueline Priester, Jacqueline de Raad, Simona Roosenboom, Anja Schilder, Ilona Siebers, Arie Sikkema, Ine ke Smink, Ingrid Smit, Yvonne Smit, Ka rin Stam, Henk Venema, Bert Verhage, Menno de Vries, Elisa de Waal, Ingrid Wagemaker, Ria Weber, Monique Werson, René Westerkamp, Irene de Wolf, Henk Zwagerman en Femmeke Zult. Geslaagd voor het diploma MAVO-3: Dick Adrichem, Ruud Bloemendaal, Ka rin van Dijk, Marjanne van Geenen, Bert Haesakkers, Michel van den Heuvel, Mar co Houtwipper, Mieke Ledder, Marianne Moorlag, Leen de Munk, Ellen Otten, Hans Rasch, Jeffrey Ripassa, Karin Scholte en Cor Zoontjes. 3 3 /erken, melux- n zoals Me een CRM-vertegenwoordiger Heyligenberg waarschuwde tegen vertraging in de be sluitvorming. „Ik kan de consequenties van uitstel niet overzien. Ik wijs u erop dat de overheid met een bezuinigingsnota be zig is. Ik kan niet de garantie geven dat gelden die dit jaar niet worden uitgegeven ook in 1979 voor Spaarnwoude gereser veerd zullen blijven. De minister blijft op het standpunt staan dat de bestemming voor dit terrein recreatie is. Komt er een andere bestemming dan heeft dat gevol gen voor de subsidies”. IJsselmuiden rea geerde met de opmerking dat hij ook niet had voorgesteld aan de bestemming te tornen. Op dat moment sprong gedeputeerde Van der Knoop in de discussie, zich ver ontschuldigend omdat hij even tevoren de voorzittershamer aan zijn nieuwe collega Achterstraat had overgedragen. „We moe ten nu niet doen of er geen besluit is gevallen over Dijkland. Er is duidelijk uitgesproken dat voor particulier beheer geen plaats meer is. We kunnen wél praten over de wijze waarop de boeren bij het beheer door de stichting kunnen worden ingeschakeld. Ik vind het het recht van het gemeentebestuur daarover te willen dis cussiëren. Bovendien zijn er nieuwe aspec ten aan deze zaak, ik denk aan ontwikke lingen als de voorgenomen woningbouw in In een op initiatief van de Heems kerkse Ondernemers Combinatie ge houden bespreking met de horeca ondernemers en politie-autoriteiten is afgesproken, dat zodra iemand in een café moeilijkheden veroorzaakt, zijn naam wordt doorgegeven aan het HO- C-secretariaat. Gezamenlijk wordt dan bekeken, of de klacht zodanig is dat de man voorlopig van verder café bezoek moet worden uitgesloten. Be sluit men de persoon op de „zwarte lijst” te plaatsen, dan krijgt hij hier van in een aangetekend schrijven be richt. Een afschrift van deze brief gaat naar de politie. Mocht de persoon in kwestie zich niet aan het verbod houden, dan kan de politie ingrijpen door hem lokaal-vredebreuk ten laste te leggen. Met de maatregelen hopen de hore- ca-exploitanten een einde te maken aan de agressieve praktijken van sommige cafébezoekers, om zo het uitgaansleven in de gemeente niet no deloos te schaden. rond de klok van tien uur op het Beverwijkse station. Onder het mot to „werkgelegenheid, ja; dubbel pak ken, nee” vertrok de groep per trein naar de residentie, waar wordt deel genomen aan de massale ambtenaren demonstratie tegen de bezuinigings plannen van het kabinet Van Agt. Aan de betoging zullen naar schat ting zo’n 70.000 verontruste ambtena ren of trendvolgers deelnemen. de bovenste plaats (397.83). De Hoog-Van Amerongen-Moorsela^ar ^2.69, der Vlugt (38152) kon niet dichterbij ko- men. Van Thiel-Edeling (377.45) bleef der de, terwijl Kroons-Berkhout (374.13) de vierde plaats van Andela-Fortgens (368.96) overnam. Dit paar is nu zesde. Soomers-Bode (373.90) handhaafde zich met zijn vijfde positie in de kop van de ranglijst. Zondag aangekomen: Export Leader, New York; Adler, Brake; Alpro, Goole, IJmuiden; Prinsenbeek, Noordzee, IJmui den; Fridel, Rochester, IJmuiden; Sira- holm, Antwerpen; Helga-S, Frederiks- vaerk, IJmuiden; Sonneberg, Bremen; Pa- cific Shore, Cont. Plat, Velsen; Novoro- sciskiy Partizan, Cartagene; Stainless, Ann, New Haven; Marie Christine, Lon den, Zaandam; Borelly, Londen; Altay, Ventspils; Ignation, Tilbury, IJmuiden; Ul la Tholstrup, Arklow, IJmuiden; Shael 2, Cadiz; Steinbjorn, Bergen; Hartebeest, Cont. Plat, Velsen. Zondag vertrokken: Hammonia, Ham burg; Kenrix, IJmuiden, Rochester; Par- kesgate, IJmuiden, Poole; Kirtsen Thol strup, IJmuiden, Arklow; Trud, Zwarte Zee; Pacific Shore, Velsen, Cont. Plat; Wildebeest, Velsen, Cont. Plat; Prinsen beek, IJmuiden, Noordzee; Polar Brasil, Noordzee; Fridel, IJmuiden, Seaham; Ex port Leader, Bremerhaven; Stirling Brigg, IJmuiden, Cont. Plat. HEEMSKERK. De Heemskerkse horeca-ondememers hebben besloten cafébezoekers, die zich agressief of vernielzuchtig gedragen op een „zwarte lijst” te plaatsen, waardoor de betrokkene voor de periode van één jaar de toegang tot alle plaatse lijke uitgaansgelegenheden wordt ontzegd. BEVERWIJK. Met een naar schatting vijfenzeventig man sterke delegatie is de afdeling Beverwijk- /Heemskerk van de Algemene Bond van Ambtenaren vanmorgen naar Den Haag afgereisd. De ambtenaren, werkzaam bij over heidsinstellingen, het onderwijs, de gezondheidszorg of in het welzijns- of cultureel werk, verzamelden zich Vrijdag aangekomen: Bass Shore, Gr. Yarmouth, IJmuiden; Sommen, Gent, IJmuiden; Garza, Ierland; Trud, Cartage na; Hornsund, Antwerpen; Otchi River, Tema; Ulla Danielsen, Hamburg, IJmui den; Trans germania, Hamina; Jemrix, Rochester, IJmuiden; Aztec, Esbjerg, IJ muiden; Cobres, Londen; Pebane, R’dam; Thea K, Frederiksvaerk; Wilimington, Im- mingham. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, maandag t.m. vrijdag 09.00-10.30 uur en op af spraak. Sociale Dienst, Velsen-Noord, dinsdag 14.00- 15.00 uur. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Maandag 19.00-21.30 uur; Dinsdag 10.00-12.30 en 14.30- 1(7-30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96, dinsdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Wüstelaan 79. Maandag 19.00-21.30 uur; Dinsdag 14.30-17.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Dinsdag 10.00-12.30 uur volwassenen en tieners, 19.00-21.30 uur, alle leeftijden. Buurthuis De Brulboei: Maandag 19.00-20.30 uur bromfietsclub. Buurthuis De Planeet: Maandag 19.00-20.15 uur handwerkclub. Buurtcentrum Zeewijk: Dinsdag 8.45-11.30 u. koffiesoos, 9.15-11.15 en 19.30-22.00 u. naailes. Sporthal Zeewijk: Maandag 19.00-23.00 uur zaalvoetbal Openluchtbad De Heerenduinen, dinsdag 10.00-20.00 uur. Velserbad. Dinsdag gemengd zwemmen 7.00- 8.00, 12.10-13.10, 16.00-17.15 en 20.00-21.30 uur; damesles 8.50-9.20 uur; bejaarden 9.20-10.05 uur. Instructiebad Zeewijk. Dinsdag dames 9.00- 9.30 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Ma. 20 uur „Do dende angels”, 19.30 uur „Het debuut”. Luxor Theater, Breestraat. Ma. 19 en 21.15 uur „De Tiroler sex-expres”. DIVERSEN Dienstencentrum voor bejaarden, Kerkstraat. Op werkdagen geopend van 9-17 uur. Spreeku ren leiding op ma. en dond. van 14-15 uur, op di. en vrij, van 10-11 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat ma. volw. en jeugd 19-21 uur; di. volw. en jeugd 14-17.30 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Animalfarm, W. Alexanderplantsoen, ma. t/m vrij, geopend van 13-17 uur. 3 likkers jen we a. over 1 >n. Het it grote ilezen- ugweg Spuitfeest. Zaterdagnacht blusten twee jonge Beverwijkse scholieren een niet bestaande brand in de Baanstraat. De jongens, die een schoolfeest in de Pedago gische Academie hadden bijgewoond, na men uit het gebouw twee brandblusappa- raten mee die ze leegspoten over twee in de Baanstraat geparkeerde auto’s. De kna pen, 21 en 18 jaar, konden door de politie worden ingerekend. Oosterwijkschool voor Chr. MAVO, Luxemburglaan, Beverwijk. Geslaagd voor het diploma MAVO-4: Jan Piet Baas, Cees v. Bodegom, Harry Boer, Monique Brouwer, Hester Calkhoven, Judith Deux, Liesbeth Groen, Peter Hof, Anneke op ’t Hof, Lydia op 't Hof, Marjan op ’t Hof, Jaap Hoogendoorn, Eddy HoolwerffRené van Kal, Polline v.d. Kamp, Renee Koen, Gert Jan Koning, Bertine Kranendonk, Marja Leek, Irene van Leeuwen, Nelleke v.d. Lugt, Renée v.d. Meer, Bea Muizelaar, André Mulder, Marion Muntendam, Mar- jon Olthoff, Hans Otten, Henny Reerds, Frank Romeijn, Chris Roos Hoefgeest, Os- win van Schaik, Carla Spanjaardt, Mieke Stulp, Aafke Vlaanderen Oldenzeel, Mar- greet Vos, Yvonne Waagmeester, Ageeth Wechgelaer, Alex Woldhuis en Ingrid van Selm uit Heemskerk; Erica Dijkstra, Jo hanna Dijkstra, Viola Hofman; Pieter van Popta en Lyanne Romeijn uit Beverwijk; Lydia, v. Amersvoort uit Velsen-Noord; Marion Cupido, Nelly Böechke en Folkert Hildama uit Uitgeest; Teunith van ’t Veer uit Limmen. Geslaagd voor het diploma MAVO-3: Erica Greven, Anton Munniksma, Jaap Sjoerdsma en Tienko Verwoort uit Heems kerk. Openbare Plantage-Mavo, Plantage, Beverwijk. Geslaagd voor het diploma MAVO-4: Ron van Achteren, Jacqueline Alders, Marjo Ardesch, Gaby Aronius, Pe ter Aronius, Ellen den Bakker, John van Balen, René Bethlehem, Mathilde Bilder- beek, Peter de Boer, Anja Bolhuis, Frans de Bree, Patricia DOcter, Ron de Droog, Ingrid van Dijk, Ludy Elzinga, Rob Eng- berts, Bert Evers, Johan Eijzenga, Joke de Groot, Jacco Hakhoff, John van Harten, Maaike Hogenstijn, Luciënne Hogguer, Rogier Hörchner, Romy Hutzezon, Carel Israël, Ron Jansen, Hans Karssies, Simone Klappe, Wilma Kluft, Jeannette Kooy, Pe tra Kops, Marcel Kremer, Tina Kwakkel, IJda van Hettema, Hans van Lieshout, BEVERWIJK. Een zestienjarige jon gen uit Castricum houdt toch wel een heel nare herinnering over aan een vrijdag avond in de Wenckenbach MTS gehouden schoolfeestje. Toen een aantal onbekende jongens het feestje wilde meevieren ont stond er een handgemeen waarin de scho lier uit Castricum een klap op de neus kreeg. In het ziekenhuis bleek dat de neus gebroken was. BEVERWIJK. Zondagmorgen vroeg im drie uur is een 40-jarige Beverwijker op de hoek van de Zeestraat-Groenelaan door onbekenden aangevallen en gewond ge raakt. Bij de vechtpartij brak de neus van de man op drie plaatsen. De onbekenden ontfutselden hem z’n portemonnee waarin 150 zat en verdwenen op de fiets van het slachtoffer in het nachtelijk duister. BIOSCOPEN City, maandag 20.00 uur: „Verpleegstersrap- port”. Stadsschouwburg, maandag 20.00 uur: „Irma la Douce”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Ma. t/m vrij, van 9.30-12.00 uur en 14.00-16.30 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers di. t/m zo. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, dinsdag en donderdag 10.00-16.00 uur en op aanvraag tel. 02510-91022 en 93088. Stadhuis: Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Tel. 19000 DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werkdag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. Maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur recrea tieruimte open. Dinsdag 10.00-12.00 uur koers- bal, 14.30-16.30 uur damesclub. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werk dagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden. Ma. t/m vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociaal Advies Bureau: spreekuren dinsdag: 9.00-10.00 uur Cultureel centrum, Moerberg- plantsoen 22, IJmuiden; 11.00-12.00 uur De Mei, Geelvinckstraat 28, Velsen-Noord; 14.00-15.00 uur De Haven, Schipbroekenweg 6, Santpoort en 16.00-17.00 uur In den Abeel, Abelenstraat 1, IJmuiden. Zaterdag aangekomen: Scol Rover, Zweden; Viking Vestervik; Vela Bergen; Arctic Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Baka- nier, Gr. Yarmouth; Frinses Sydney; Tus- kan 2, Hull; Jupiter, Kristiansand; Tor Britannia; Gothenburg; Gazelle, Shore ham, IJmuiden; Nova Shore, Cont. Plat, Velsen; Rynborg, Maentuli, Beverwijk; Smith Lloyd 46, Cont. Plat, Velsen; Pluto, Dundee, IJmuiden; Bencruachan, Bilbao; Parkesgate, Whitby, IJmuiden; Kenrix, Kings Lynn, IJmuiden; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Wildebeest, Cont. Plat, Velsen; Ingrid Gorthon, Gefle; Kir sten Tholstrup, Arklow, IJmuiden; Vea- vik, Gunness, IJmuiden; Saldus, Horsens, IJmuiden. Zaterdag vertrokken: Trans Germania, Antwerpen; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Maasborg, Delfzijl; Garza, St. Malo; Jemrix, Kingslynn, IJmuiden; Advi ser, Hamburg; Smit Lloyd, Velsen, Cont. Plat; Dallington, Moermansk; Juczk, Ta- koradi; Ulla Danielsen, IJmuiden, Paler mo; Hartebeest, Velsen, Cont. Plat; Som men, IJmuiden, Mariestad; Cobres, Le Ha vre; Hornsund, Le Havre; Tor Britannia, Gothenboyg; Jupiter, Kristiansand; Gazel le, IJmuiden Noordzee; Vela, Stavanger; Daning, Hamburg; Nova Shore, Velsen, e Cont. Plat; Arctic Shore, IJmuiden, Cont. Plat. de Haarlemmermeer en de Velserbroek- polder. Dat betekent een grotere druk op het overblijvende recreatiegebied. Bij zo’n intensivering kun je geen gronden voor lange tijd in pacht weggeven.” Het stichtingsbestuur (gevormd door de provincie, Amsterdam, Haarlem, Velsen, Haarlemmerliede en Spaarnwoude plus Haarlemmermeer) besloot uiteindelijk het projectbureau wel te machtigen met het werk in Dijkland te beginnen. Dat bete kent dat het bureau na 1 augustus start met de vorming van twee van de zes be- heerseenheden die Dijkland zullen vor men. Dat gebeurt dan op ongeveer 150 hectare gebruiksvrije grond. Over de ma nier waarop de boeren bij die ontwikke ling worden betrokken valt een beslissing pas in september. Vóór die tijd gaan de LTB, CBTB en Hollandse Maatschappij voor Landbouw op bezoek bij de staatssecretaris. Deze had geweigerd de organisaties voor de stichtingsvergadering van gisteren te ont vangen. Wallis de Vries wilde de besluit vorming in gemeente en stichting name lijk niet doorkruisen. De bonden schreven daarop deze week nog een brief aan „Spaarnwoude” waarin op uitstel voor Dijkland werd aangedrongen. De datum voor een gesprek in Den Haag is nog niet vastgesteld. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 9) Dinsd. 20 ur: Orgelconcert door Des mond Hunter uit Ierland. Zero Bakenessergra nt 8-10) Dinsd. 21 Indiaas Concert door de Bengaalse fluitist Tublu Banerjee. BIOSCOOPEN Cinema Palce (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Saturday night fever”, 12 j. Frans Hals (Fr. Halsplein) 19 en 21.15 u.: „De kung fu monnik”, 16 j. Lido (Houtplein) 14,19 en 21.15 u.: „Driver”, 16 j Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u.: „A star is born”, 12 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „The boys in company C”, 16 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „The song remains the same”, 16 j. Dinsd. 19 en 21.30 u.: „La denteUière”, 16 j. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr.) 14,15.15,19,20.15en21.30u.: „Breakdown”, 16 j. Uitslagen Groep een (in matchpunten): Andela-Van Munster 128, Kroone- Berkhout 124, Somers-Boode 124, familie Vreeswijk 110, Van Thiel-Kleve 107, Jong- kind-Pocke 105, Fortgens-Van der Vlugt 102, Gordijn-Handgraaf 100, Wasman- Wijers 96, Barzilay-Wijers 84. Groep twee: familie Horbeek 140, Sprang-De Vries 118, Van der Kuyl-Kulman 111, Kauffma- n-Heere 108, Brouwers-Flentrop 107, Need-Muller 103, Persyn-De Vries 100, An- ten-Van Kesteren 99, Weimar-Peil 97, Beel- en Tobias 97. Groep drie: Barzilay- Woudsma 140, Mullers-Andela 133, Ko- ningstein-Segboer 116, Huyg-Van der Vlugt 112, Wajon-Van Gameren 107, Van Amerongen-Moorselaar 106, Arpad-Van Amerongen 101, Porck-Bonder 90, familie Beeksma 87, Kroon-Janssen 79. Stand (in percenten): Andela-Van Mun ster 397.83, De Hoog-Van der Vlugt 381.52, Van Thiel-Edeling 377.45, Kroone- Berkhout 374,13, Soomers-Bode 373.90, Andela-Fortgens 368.96, familie Horbeek 360.39, familie Vreeswijk 359.89, Gordijn- Handgraaf 358.54, Wareman-Wijers 358.25, Sprang-De Vries 358.09. Jong- kind-Poecke 355.47, Barzilay-Wijers 352.21, Need-Muller 351.02, Van der Kuyl- Kulman 349.46, Kauffman-Heere 348.41, Vonk-Smakman 342.80, Weimar-Peil 341.71, Brouwers-Flentrop 340.11, Persyn- De Vries 339.86, Muller-Andela 339.35, Barzilay-Woudema 338.86, Huyg- Knippen 337.91, Koningstein-Segboer 336.21, Anten-Van Kesteren 333.06, Van Beelen- Tobias 331.52, Wajoo-Van Gameren 320,47, Arpad-Kesting 328.06, Porck-Bonder 324.72, Wijers-Woertman 314.96, familie Beersma 310,64, Van Kooten-Janssen 300.74. Winkeldiefstal. Famila-Beverwijk kwam zaterdag tot de ontdekking dat er acht slagboormachines ter waarde van ƒ3200 uit de winkel waren ontvreemd. Snackbar. Driehonderd gulden ar mer werd de eigenaar van een snackbar in de Beverwijkse Breestraat. Zaterdagmor gen kwam hij tot de ontdekking dat inbre kers de gokkast in de snackbar hadden: gekraakt en er met de inhoud vandoor waren gegaan. TENTOONSTELLINGEN Bibliotheek, Beneluxlaan t/m 5 juli expositie wandkleden mevr. Houtkooper. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat ma 20 u. „The good, the bad and the ugly”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Ma. alle leef tijden 19-21 u.; di. jeugd 15.30-17.30 u Beneluxe- laan: ma. volwassenen en jeugd 19-21 u.; di. volwassenen 14-15.30 u. en 19-21. Jeugd 15.30- 17.30 u. en 19-21. De Zandkraai, Handelstraat. Ma. 20 u. Vrou wencafé. Alarmnummers, Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Ma. geopend van 10-12 en 13.15-16.45 uur. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Snelvlieger” te IJmuiden namen dit weekeinde 115 duiven deel aan een wedvlucht van Compièg- ne af over een afstand van 360 km. De lossing van de ditiven geschiedde om 6.20 uur. Een duif van M. A. Zwanenburg bereikte als eerste het hok om 9.51.46 uur; de laatste prijsduif om 10.10.00 uur. De uitslag was als volgt: M. A. Zwanenburg 1, 4,12; S. Voet zn. 2, 13, 14, 22; J. Koom 3, 17; P Schotvanger 5; J. Spaanderman 6; W. de Weers 7, 10; A. Warnaar 8, 11; J. Wijker 9, 16; E. Sloot 15; W. Remmers 18, 21; G. P. Smeding 19; F. Reker 20; W. A. Rolvink 23.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7