STREEKFUNKTIE VOOR ZEER MOEILIJK LERENDE KINDEREN Aanblijven van MAAKT Achterstraat PLAATS VOOR ACHT TERRASWONINGEN nog onzeker Vuil vissen c Sloop familiehotel niet meer te voorkomen ■Bh Lr w iiijk veilingen beverwijk politienieuws J HOTEL „DE WOESTE HOOGTE” ib Raadscommissie Muziekschool gesloten Huisvrouwen stellen nieuw programma op Li J Prijzen voor „Die Wijckers Ds. Van Leeuwen bedankte voor Beverwijk l|||R kt I I 9 8 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 DINSDAG 27 JUNI I 1 I; o t igen: en ie neer Dieren realiseren. x w e u S Tuintjes Ruimte Extraatje ®lh. r o J&J fat Li i WIJK AAN ZEE/BEVERWIJK. De vernielingen aan het interieur van het leegstaande hotel-café-restaurant „De Woeste Hoogte” aan de Van Ogtropweg hebben de bouwplannen van het Beverwijkse aanne mersbedrijf Lokhorst B. V. niet gewijzigd. Lokhorst wil ter plekke na afbraak van het bijna 80 jaar oude pand acht terraswoningen -- V- W" F ÉOs *~s I ill met nieuwe behuizing s in (Van een onzer verslaggevers) 9 (Van een onzer verslaggevers) [i 7 iar I ij de >uur. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De school voor zeer moeilijk lerende kinderen, „De Zevensprong”, thans geves tigd aan het Raamveld, gaat in de eerste helft van Van de schoolleiding wordt in deze periode bijzon der veel gevraagd, maar dit is dan ook juist de tijd waarin blijkt hoe een geweldig team hier aan het werk is met een enthousiasme dat alle problemen die zich natuurlijk dagelijks aandienen aanpakt en oplost Illustratief daarvoor is het feit, dat het team in deze overdrukke verhuizingstijd het zomerkamp van de kinderen in Brabant vorige week gewoon door heeft laten gaan en dat deze kampweek een geweldig succes is geworden met een huifkarrentocht en tal van ande re evenementen. Voor deze groep imbeciel functione rende kinderen is zo’n zomerkamp een heel bijzonde re gebeurtenis, die ook voor hun ouders van grote betekenis is, omdat zij in die Week eens even ontlast worden van de dagelijkse zorg die hun gehandicapte kind vereist. Dat is ook de reden waarom het school team vindt, dat aan de ouders ook geen medewerking moet worden gevraagd tijdens zo’n kampweek, die LEIDEN. Samen met het provincie bestuur van Zuid-Holland en met de be trokken gemeenten, is Rijnland bezig met de oprichting van ?en vuilvisdienst. Die dienst zal op geregelde tijden alle wateren in het gebied moeten zuiveren van drij vend afval. Wanneer de proef in Zuid- Holland slaagt, kan een soortgelijke aan pak in Noord-Holland worden overwogen, schrijft Rijnland in het jaarverslag. Getuigen. Zondagmorgen vroeg werd op de hoek Zeestraat-Groenelaan een Be- verwijker door onbekenden in elkaar ge slagen. De politie verzoekt getuigen van deze overval zich aan het bureau Bree- straat te melden. Hardleers. Een 31-jarige Beverwijker werd maandagavond op de Velserweg aangehouden. De automobilist die naar alcohol rook, weigerde een bloedproef. Bij onderzoek bleek dat de man tot mei 1979 de rijbevoegdheid was ontzegd. Duizend gulden. Uit een in de Zwaan- straat te Wijk aan Zee geparkeerde auto haalden onbekenden maandagnacht een radiocassetterecorder weg. Ook een porte monnee met 1000 ging in andere handen over. De eigenaar van de auto had het voertuig wel afgesloten. Zonnebrillen. De daders van de vori ge week gestolen duizend zonnebrillen is door de politie in de kraag gegrepen. De dieven, twee Beverwijkers van 25 en 28 jaar, hadden een deel van de buit verkocht en de rest in de bosjes langs de Dommel- singel gegooid. De zonnebrillen werden vorige week uit een auto van een markt koopman gestolen. en zelf ook in alles meegedacht om binnen de moge lijkheden zoveel mogelijk wensen te realiseren. Aan kleur en sfeer werd veel aandacht geschonken en het schoolteam is uitermate ingenomen met het resultaat: de verlaagde plafonds, de kleuren en veel hout zorgen voor een prettige sfeer. De gevel aan de Akerendam - laan is meer naar voren gebouwd, zodat er meer ruimte beschikbaar kwam De lokalen voor de groepen zijn geschikt vooi onderwijs aan maximaal twaalf kinderen. Er kunnen er in totaal zestig worden geplaatst. De kinderen voor deze speciale vorm van onderwijs komen uit Bever wijk, Heemskerk, Uitgeest, Castricum en Velsen. hebben. Een beetje hulp van buitenaf is zeer welkom, want die ouders doen toch al zoveel voor de school. Aan het Raamveld beschikte de school over meer ruimte buiten en die werd gedeeltelijk benut voor het houden van dieren. Lammetjes, bokjes, een klein kalfje, een pony, kippen en konijntjes worden natuur lijk grote vriendjes van deze geestelijk gehandicapte kinderen. Op een van de meest karakteristieke plekjes in Wijk aan Zee staat het hotel „De Woeste Hoogte”. Maar niet voor lang meer... De gemeente Beverwijk is reeds in het bezit van de bouwtekeningen. Maar eerst zal er nog het nodige overleg met de Dorpsraad Wijk aan Zee moeten plaats vinden aleer de gemeente in principe ak koord kan gaan met de bouwplannen van Lokhorst. De bouw van de terrasflat grijpt nogal diep in in het silhouet van de duin- reep en de gemeente vindt het niet meer dan billijk eerst met de Dorpsraad over de wenselijkheid van het plan te spreken. Bovendien moet de gemeente Beverwijk na een akkoordverklaring nog de nodige procedurele stappen ondernemen om de bouw van de terrasflat op een voor Wijk aan Zee karakteristiek plekje in het hart van het dorp mogelijk te maken. Zo is er een voorbereidingsbesluit nodig en moet er een ontgrondingsvergunning worden afgegeven omdat Lokhorst de duintop wil verlagen om de bereikbaarheid van de terraswoningen te vergroten. Hotel-café-restaurant „De Woeste Hoog te” was tot voor kort in bezit van mevrouw M. Verhaar-Bergman, die de exploitatie van het hotel (zeven kamers, zeventien bedden en een restaurant) vijf jaar gele den van de heer Overeem overnam. Het pand is in het begin van deze eeuw ge bouwd. Wijk aan Zee trok in die tijd veel BEVERWIJK. Zondag is de jeugd drumband „Die Wijckers” naar Doesburg gegaan om deel te nemen aan een interna tionaal festival. Het succes voor de drum band was groot. „Die Wijckers” behaalde drie eerste prijzen, een wisselbeker voor de A-drumband en een wisselbeker voor het hoogste aantal punten van het festival. Ook <je tamboermaitre viel in de prijzen en mocht met een eerste prijs in Beverwijk terugkeren. BEVERWIJK. De Stedelijke Muziek school is wegens vakantie van 7 juli tot en met 27 augustus gesloten. BEVERWIJK. De Hervormde Kerk van Beverwijk/Heemskerk heeft het te leurstellende bericht ontvangen, dat ds. J. A. van Leeuwen uit het Friese Steggerda heeft bedankt voor het op hem uitge brachte beroep. Op 12 juni waren de gemeenteleden al in de gelegenheid gesteld om in „De Opgang” kennis te maken met de nieuwe predikant. Er moet nu opnieuw een beroepingsproce- dure worden ingezet. Helaas is er bij de nieuwe school geen ruimte voor de dieren. Lang heeft men naar oplossingen gezocht, maar het kan bij de nieuwe school gewoon niet. In de oude school is daar al rekening mee gehouden en op de kippen na zijn veel dieren in de loop der tijd al verdwenen. Aanvulling liet men achterwege. Ter compensatie gaat men nu bij de nieuwe school overschakelen op „tuinieren”. fjr worden voor de kinderen kleine schooltuintjes aangelegd. De kinder boerderij „Anna’s Hoeve” is nu dichtbij en men ging toch al vaak naar de „Animal Farm” in het Alexan- derplantsoen. Wat de dieren betreft komen de kinde ren dus toch wel een beetje aan hun trekken. Eén dier blijft. Bij de oude Julianaschool stond altijd een beeldhouwwerkje in de vorm van een grote kikker. In de wandeling noemde men de Juliana school „de groene kikkerschool”. Die kikker is zorg vuldig in een bekisting verpakt gedurende de verbou wing om schade aan het beeldje te voorkomen. Maar de kikker komt weer bij de school te staan. Stond het team van „De Zevensprong aanvankelijk wat sceptisch tegenover de verbouwing van de Julia naschool, nu is men ér enthousiast over. De school krijgt veel meer ruimte ter beschikking dan aan het Raamveld. Aan de lange gang, die door het gehele gebouw van de oude Julianaschool loopt, zijn ver schillende lokalen gegroepeerd: één voor de aanvan- gsgroep, twee voor de middengroep, een huishoudlo- kaal met een „natte” afdeling, een handenarbeidlo- kaal, een kamer voor de logopediste, een kamer voor de psycholoog, een personeelskamer, een kleedlokaal, een oefenlokaal en noem maar op. Ruimte is er nu ook om in alle rust met de ouders te praten. Dat kon aan het Raamveld nauwelijks, omdat zo ongeveer elke ruimte dubbel werd gebruikt en men op eikaars lip zat. Architect Stam en aannemer Schram hebben in samenspraak met de schoolleiding er alles aan gedaan Voor de normale onderwijstaken betaalt het rijk alles, maar de schoolleiding wil graag nog wat extra voorzieningen treffen, zoals wat „zitjes” voor de leer lingen, die een belangrijke funktie vervullen in het sociale contact tussen de kinderen onderling en met het onderwijsteam. De ouders voeren acties om de school aan wat extra geld te helpen voor de verdere aankleding van de school waarvan de kosten niet worden gedekt door de officiële onderwijs- uitkeringen, die vooral in zo’n aanloopperiode wat krap zijn. Wie wat in het extra potje voor deze school zou willen bijdragen, kan een bedrag(je) storten op gironummer 2742826 ten name van het hoofd van „De Zevensprong”, Raamveld 5. Schoolhoofd Jacques van Workum weet er uitstekende bestemmingen voor. In dit verband bedenke men dat deze school in verhou ding weinig ouders telt, die toch al veel extra kosten voor hen een week vakantie dient te zijn. Met enkele vrijwilligers „van buitenaf” rooide men het allemaal perfekt, maar eenmaal terug bleken de verhuisbesog- nes zich natuurlijk wel te hebben opgestapeld. Geen probleem echter voor het team, dat mét groot enthousiasme over de nieuwe behuizing en met een bewonderenswaardige inzet elk probleem tot een wis sewasje reduceert. Razend druk hebben ze het wel, maar de ouders zijn volledig „in” om nu te helpen. In werkgroepen wordt alles gedaan wat nodig is. Allerlei kostbare werk- en speeltuigen worden door knutse lende vaders in staat van nieuw gebracht voor de verhuizing. Moeders nemen weer andere taken op zich. In het college is Achterstraat belast met de portefeuille economische zaken, na tuurbehoud en recreatie. Voorlopig blijft hij zijn functie uitoefenen als directeur van het sociografisch bureau De Meerlan den, een instelling van de gemeenten Haar lemmermeer, Aalsmeer en Uithoorn. Sporthal. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben een begrotingswij ziging van de gemeente Velsen goedge keurd. Het ging om een bedrag van 3.379.300 gulden dat was uitgetrokken voor de bouw van een sporthal. Drs. Achterstraat vrijdag in het beheers bureau van „Spaarnwoude”: „In kranten heb ik laten blijken dat naar mijn mening de WD nog een plaats in het college van Gedeputeerde Staten kan krijgen. Het CDA is nog steeds bereid een van zijn drie zetels aan de liberalen af te staan. Men verwijt ons dat we de PvdA (4 zetels) niet hebben kunnen overtuigen dat de WD in GS hoort. Ik vind dat een onjuist verwijt maar wij willen de WD alsnog een kans geven zelf de socialisten te overtuigen. - Mocht hen dat wel lukken dan stel ik mijn zetel graag ter beschikking. Vandaar ook dat ik heb gezegd dat ik vóór de eerste Statenvergadering (in september) een defi nitieve beslissing zal nemen. Binnenkort sturen wij de verschillende partijen een brief hierover. Van de WD heb ik nog niets gehoord op mijn uitspraken over deze kwestie”. 'fi juli al verhuizen naar de geheel verbouwde voorma lige Julianaschool (met de groene kikker) aan de Bernhardlaan. Woensdag 5 juli wordt deze nieuwe behuizing opgeleverd en dinsdag 11 juli rijden de verhuiswagens voor. Tot de vakantie is men dan bezig met de inrichting en na de vakantie kan er meteen worden gestart in de nieuwe school. De officiële opening vindt op een veel later tijdstip plaats, want juist voor de betreffende groep ernstig gehandicapte kinderen is een lange periode van „ge wenning” nodig. ö- Met een uitbouw van de gevel aan de zijde van de Akerendamlaan kon veel ruimte worden gewonnen. BEVERWIJK. De Beverwijkse afde ling van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen kijkt al weer naar het nieu we seizoen dat donderdagmiddag 7 sep tember met bijeenkomst in Huize Schey- beeck begint. Mevrouw Van Hees uit Am stelveen toont dan haar 120 poppen in klederdracht. Donderdagmiddag 26 sep tember verzorgt de'heer Vos uit Bentveld een dia-klankbeeld uit Bretagne. Dinsdag middag 3 oktober organiseert de Vrou wenraad in de Nieuwe Slof een voorlich tingsbijeenkomst over veiligheid, in het bijzonder in en om ons huis. Dinsdagmid dag 10 oktober komt een sierknipkunste- nares in Scheybeeck op bezoek. BEVERWIJK. Donderdag 29 juni om 16.00 uur zal de commissie voor sociale zaken en volksgezondheid in het Stads kantoor in openbare vergadering bijeen komen. Op de agenda staan o.a.: woonwa gencentrum, o.a. ontwikkeling standplaats te Beverwijk; nota woonwagenproblema- tiek van de provincie Noord-Holland; reor ganisatie geestelijke volksgezondheid; stand van zaken voorbereiding Districts Geneeskundige Dienst; informatie proble matiek algemeen maatschappelijk werk. rijke Amsterdammers en Zaankanters aan, die huizen lieten bouwen om zich blijvend in de aantrekkelijke badplaats te vestigen. Zo bouwde de Zaanse familie Pauw „De Woeste Hoogte”, die het later van de hand deed aan de Zaankanter Dekker. In de jaren vijftig richtte de heer Wagter het woonhuis tot familiehotel in. Ook de „Woeste Hoogte” deelde in de malaise van de afgelopen jaren en voor de eigenaresse werd het ieder jaar moeilijker het hoofd boven water te houden. Bouwbe drijf Lokhorst kocht begin dit jaar het eertijds zo fameuze familiehotel dat in de rijke jaren van de badplaats jaar in jaar uit volledig bezet was. BEVERWIJK. De noteringen aan de veilig waren maandag: allium 35-40, anjers 20-50, tros anjers 175-275, anemoon 70, chrysanten per stuk 60-63, duizendschoon 140, eremures 100, freesia 10-30, gladiool 35, iris 36, Engelse iris 30, lelie 15-85, liatris 20-40, nerinen 110, roos 20-60, baby roos 12-35, staice 160-220, world supreme 260. Aardbeien 100-185, andijvie 39-59, bloemkool 100-195, bospeen 75-119, selde rij 12-37, kroten 54-93, prei 175-270, peulen 1120-1520, postelein 105-146, pieterselie 40- 62, rabarber 56-86, radijs 38-80, zomer rode kool 110-125, snijbonen 580-710, sper ziebonen 390-510, spinazie 89-137, sla 10- 18, spitskool 68-101, tuinbonen 116, bos uien 31-47, waspeen 85-135, bos prei 64- 98, brokelie 185-245. Aanvoer: spinazie 30.000 kilo, postelein 2000 kilo, andijvie 35.000 kilo, prei 3500 kilo, bosprei 5000 bos, radijs 5000 bos, rabarber 8000 bos, bospeen 48.000 bos, sla 175.000 stuks. I. J ■ü- De laatste hand wordt gelegd aan de inrichting van het fraaie ommuurde buitenterrein, dat benut wordt als speelplaats en voor de 1 aanleg van tuintjes voor de kinderen. SPAARNWOUDE. Drs. J. Achter straat heeft vrijdag in Spaarnwoude een voorzittershamer overgenomen van drs. W. van der Knoop. De gedeputeerde voor ruimtelijke ordening is vier jaar eerste man geweest van de stichting recreatiege bied Spaarnwoude. Donderdag al had hij zijn functie als voorzitter van,het Twiske aan zijn collega Achterstraat overgedra gen. In theorie bestaat de mogelijkheid dat Achterstraat maar een paar maanden voorzitter zal zijn van de recreatiestich- tingen. Nog altijd is namelijk niet zeker dat de CDA-politicus zijn benoeming als gedeputeerde definitief accepteert. kv: «gl 1' „De Zevensprong” blij «g V - ’/‘•I L -

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9