Voorzitter Jan ten Hagen: Nagil Beroona won DSS VERSLOEG HHC Spanning terug in draverij Zandvoort Overwinning voor Plonie Scheringa Pour Toi in finale Dammers DCIJ oefenen GRATIS! Overal waarEsso wat extra doet softbalcompetitie 53 3 1 n f ie- o XI I Ml It? I I O SPORT 19 7 8 WOENSDAG 28 JUNI las as! Overal waar Esso wat extra doet ligt een boekje voor u klaar, waarin u precies wordt verteld hoe u ’t beste uw huisdier mee op vakantie kunt nemen. Hoe de invoerbepalingen zijn. Hoe u het uw hond in de auto ook een beetje naar de zin kunt maken. Er staat een schat van nuttige gegevens in, die door de Dierenbescherming warm worden onderschreven. Haal dit boekje. Zolang de voorraad strekt, ’t Is Verdienste Neutraliteit Achterban Essa Rit *1 (Van een medewerker) (Van onze softbalmedewerker) (ADVERTENTIE) Even naarEsso (Van onze atletiekmedewerker) L_ IJMOND. Plonie Scheringa van de atletiekvereniging DEM heeft in Oss een stratenloop over 15 km op haar naam geschreven. De Bever- wijkse lange afstandloopster werd onbedreigd winnares in de dames- klasse en haar tijd over deze afstand bedroeg 1 uur 2 minuten en 35 secon den. Haar echtgenoot Rein Scheringa bereikte bij de veteraan een achtste plaats. Hij finishte in 58 min. 32 se conden. Door de harde wind werden in Oss geen snelle tijden gelopen. Vrij wel alle deelnemers bleven ongeveer vier minuten boven hun persoonlijke records. Bij atletiekwedstrijden in Amster- dam-Noord boekte Jan Commandeur van Suomi een overwinning op de 200 m. Hij won dit nummer in de c-klasse in de snelle tijd van 23,2 sec. Op de 100 m heren C bereikte hij de derde plaats in 11,4 sec. tje GBLAD Diezelfde Nurejev kwam tegen Lorrelot snelheid tekort en moest in de strijd om de derde prijs zelfs de strijd wegens een ver wonding staken. De finale tussen Nagil Beroona, die in de vierde omloop Magowal op achterstand zette, en Lorrelot werd in drie ritten beslist ten gunste van de hengst, die tot nu toe alleen maar op de langebaan had gekoerst. Aan het slot van het sportief stuk van het circuit de langste adem had van de 29 ingeschreven dravers. In de eerste omloop van de door slechts 400 bezoekers bijgewoonde kortebaandra- verij moest de favoriete Mousa Beroona met Harry Pools op de sulky al afhaken. Loena, de 8-jarige schimmelruin, was sterk in trek bij de gokkers - de toto-omzet bedroeg bijna 15.000,-, maar bracht het toch niet verder dan de laatste acht. Nure jev met Martin Vergay aaan de teugels, liep hem er uit. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Het „Sijp Sterk” strand- voetbaltournooi nadert het einde. De vier ploegen die uit gaan maken wie er op negen juli in de finale zal spelen zijn inmiddels bekend. Zeker van een plaats in de finale is Pour Toi dat als algeheel winnaar uit de voorronden kwam. Ook Monte S van de Zandvoortse eigenaar Arie Bos stelde zijn supporters teleur. De verrassende Puskas Mendel en ook de sterke O. Robertine behoorden tot de uit vallers in de tweede ronde. „Toen wij twee jaar geleden vanuit de sectie sport werden opgericht, bestond er een rapport waarin ons bevoegdheden werden toebedacht. Dat is in de praktijk duidelijk anders geweest. Vele malen stond dit punt ter discussie. Natuurlijk had ook ik andere verwachtingen. Als ik de afgelopen twee jaar nog eens in ogenschhouw neem dan is het eigenlijk een groot voordeel voor ons geweest dat we deze bevoedheden juist nog niet heb ben gekregen. De sportraad heeft zich de afgelopen twee jaar bezig kunnen hou den met aan zichzelf gestalte te geven. Uiteraard wisten we aanvankelijk onze beperkingen, maar dat we op zoveel pro blemen zouden stuiten had toch eigenlijk niemand verwacht. En dan bedoel ik geenszins alleen maar problemen met de gemeente maar problemen van de diver se verenigingen. Ik wist dat er het een en ander leefde onder de verenigingen en bij de verenigingen, maar nu wij als sportraad praktisch elk probleem onder ogen krijgen beseffen we pas welk een deel de sport voor zich opeist in het recreatieve gedeelte van de Heemskerk se bevolking”. Terug naar de reeds lang verwachtte bevoegdheden. „Ik ben er van overtuigd (Van onze dammedewerker) IJMOND. In het kader van het trai ningsprogramma, dat de damclub IJ- mond heeft samengesteld als voorberei ding op de terugkee in de hoogste natio nale klasse, spelen de Umuidenaren mor genavond tegen de Amsterdamse VAD. Dit zal de eerste van de vier oefenwed strijden zijn, die IJmuiden in de komende twee maanden moet af werken. De trainin gen zijn onder leiding van Ton Sijbrands en Rob Clerc al in volle gang. Het is duidelijk dat DCIJ er alles aan doet om een zo goed mogelijk resultaat te behalen in de hoofdklasse. De wedstrijd tegen VAD zal in het Fidelisgebouw aan de Wil- lemsbeekweg te IJmuiden plaatsvinden en de aanvang is gesteld om 19.30 uur. ook staken Maud de Haas en Conny Broe- re op korte slagen van Loes Buenting en Jeanet Lacourt de gasten de helpende hand toe. Tevergeefs heeft HHC daarna storm ge lopen op de DSS-veste. Riante uitzichten veroverde de ploeg zich in de derde inning na slaggeweld van Els Spee, Betty Veen- stra en Fredy van Offeren. DSS leek te In augustus vindt de laatste vergade- wankelen. Genadeloos strafte de in het nauw gebrachte formatie echter het slordi ge honklopen van Els Spee af. Pas in de zesde slagbeurt mocht HHC via Fredy van Offeren tegenscoren na een fout van Loes Buenting. Een inning eerder hadden slag- prestaties van Els Kouwenhoven, Helma Kuyper en Wil Huisman echter al geresul teerd in een 0-3 voorsprong, die ondanks de tegenrun van Fredy van Offeren niet meer in gevaar kwam. zijn temeer daar ik ervan overtuigd ben, dat na de aanloopperiode van de afgelo pen twee jaar nu het een en ander gerea liseerd gaat worden. Ik heb daar het volste vertrouwen in. We hebben daar dacht ik een beetje recht op. Dat is de grootste verdienste van de vertrekkende Sportraad geweest. Op mij kunnen ze rekenen. Het werk is nog lang niet af. Het echte werk moet eigenlijk nog be ginnen”. Een zich daarna in de slotfase weer goed verwerend Bloemendaal-buitenveld zorg de er uiteindelijk voor dat de Birds niet verder konden weglopen dan 0-4. „De stemming is dan ook algemeen dat de sportraad wel degelijk aön bevoegd heden toe is. Ik verwacht dat het nu werkelijk niet lang meer gaat duren. We hebben nu een nieuwe gemeenteraad en binnen de drie maanden moeten de be voegdheden volgens mij toebedeeld zijn. En voor zover ik de sportraad de afgelo pen twee jaar heb meegemaakt, terecht. Een en ander zal wel een verandering van de mentaliteit met zich mee brengen. Het is wel iets anders wanneer je iets positief moet adviseren dan wel iets moet beslissen waaraan grote bedragen ver bonden zijn- Ik stel me voor dat de spor traad een eigen budget toebedeeld krijgt waarmee volkomen autonoorh gewerkt moet worden. Dan pas gaat het een en ander wel zwaarder wegen. Tot op heden werd door ons in feite elke aanvraag postief geadviseerd en aan de gemeente doorgespeeld. Wij konden ons nooit een Bloemendaal 0-0-0.-0-0-0-0 0 Yolanda Steyn 2-1-10-1 Terrasvogels 0-0-0-1-3-0-0 4 Els Koks 7-0-2-1 Een zich goed verdedigend Bloemendaal heeft tegen Terrasvogels geen kans gezien de Santpoortse formatie in moeilijkheden te brengen. Pas in de zesde inning dwong Corinne Diederiks de uitstekend op dreef zijnde Els Koks voor het eerst tot capitula tie. Socringskansen realiseerden de Whites zich echter in het geheel niet. De grotere slagkracht van de gasten, die weliswaar in tien hits uitmondde, had desondanks pas succes in de vierde inning, toen de Whites aan Marit Kreischer na een hit van Hennie van der Vlugt de openingsrun moesten - toestaan. Eén inning later al viel de definitieve beslissing. Weer leek Terrasvogels met reeds twee nullen van scoren afgehouden te worden. Een plotselinge explosie van Helma Welp, Renée van der Berg, Ludy van Mourik en Ineke Akkerman verstoor de de Bloemendaal-illusies echter wreed. Terrasvogels, dat in Bloemendaal het zich de laatste weken goed herstellende team van coach Arie Numan met 0-4 ver sloeg, naderde HHC weer tot op twee pun ten en heeft nu de kansen op de titel weer volledig in eigen hand. Tempo Team HHC 0-0-0-0-0-1-0 1 Fredy van Offeren 2-3-5-3 Nelissen-DSS 0-2-0-0-1-0-0- 3 Kitty Liefting 0-1-9-1 Een in aanvallend opzicht duidelijk ster ker HHC heeft tegen Nelissen-DSS moeten ervaren dat het offensieve overwicht maar weinig effect sorteert als het veldwerk de nodige steken laat vallen. Fouten, die de thuisclub in de tweede inning noodlottig werden. Niet alleen veroverde Petra de Groot toen een vrije loop op Fredy van Offeren en sloeg winnende werpster Kitty Liefting één van de vijf DSS-hits, maar s buil vallen met financiën. Wij adviseer den uiteraard niet alleen daarom posi tief”. „Het is voor ons duidelijk dat Heems kerk achter loopt voor wat betreft de diverse accommodaties. Er zou nog zo veel moeten gebeuren. We hebben geen hockeyvereniging om maar eens wat te noemen. We stellen ons voor dat de spor traad een ruim budget toegemeten krijgt waardoor wij eerst kunnen kijken naar de diverse behoeften en dan pas naar de accommodaties. Niet andersom want dan kun je in feite nooit voldoen aan bestaande behoeften. en uw huisdier krijgt een prima vakantie „Het echte werk is nog niet begonnen ring in de huidige bezetting plaats. Eve nals de gemeenteraad kent de sportraad een ambtsperiode van vier jaar. Door de Heemskerkse tennisverenigingen is Jan ten Hagen wederom als kandidaat voor gedragen, hetgeen ongetwijfeld zal uit monden in nog eens vier jaar sportraad- voorzitter. „De sportraad kiest uit hun midden de voorzitter. Ik wacht dus af wat er uit rolt. Ik wil het best nog eens vier jaar Voor de resterende finale-plaats zal ge speeld worden door Bar Monique, Zee wegbar en Centrum in een halve competi tie. De eerste wedstrijd in deze competitie vond al afgelopen zondag plaats tussen de Zeewegbar en Centrum. In een meer span nende dan fraaie wedstrijd nam Zeeweg bar door Wim Kurvers een verdiende voor sprong, die de ploeg tot de rust behield. Na de pauze was het Centrum dat de verdedi ging van Zeewegbar onder druk zette, maar niet tot doelpunten kwam. De strijd I werd beslist, toen Zeewegbar door Wim j Kurvers voor de tweede maal doel trof. Vanavond (19.00 uur) speelt Bar Monique tegen Centrum. Bij winst van Monique zal de strijd tussen dit team en de Zeewegbar zondag (13.00 uur) de tweede finalist moe ten uitwijzen. Een finale waar men overi gens grootse plannen mee heeft. Zondag wordt ook de finale afgewerkt van het IJmuidense strandvoetbaltoer- nooi. In die eindstrijd staan Kennemerhof en IJRB tegenover elkaar. Deze confrontatie begint om 12.30 uur. Om 10.00 wordt er gespeeld om de derde en vierde plaats tussen Zuidpier en V en D. De uitslagen van de deze week afgewerkte wedstrijden waren: Zuidpier-Kennemerhof 2-3, IJRB- V en D 2-1. ZANDVOORT. Een volslagen debu tant op de kortebaan eiste bij de Zand voortse draverij de Grote Prijs van de A.B.N. op. Het was de zesjarige bruine i hengst Nagil Beroona, die op bet rechte dat we er nu rijp voor zijn. In het begin zeker niet”, aldus de voorzitter van de raad. „Om eens een voorbeeld te noe men. In het begin kregen wij vanuit de gemeente een zeer geringe ambtelijke bijstand. Elk briefje dat werd verzonden moesten wij zelf verzorgen. Dat nam ten eerste te veel tijd in beslag en ten tweede was onze stijl niet die van de ambtenarij zodat vele brieven niet op de juiste waar de werden getaxeerd of bij de juiste man aankwamen. Zoals bekend, is nu Jan Prins voor het secretariaatswerk van de sportraad ingeschakeld. Er wordt door hem prima werk afgeleverd hetgeen di rect merkbaar is. Nu is het zelfs zo dat elk bericht dat vanuit de sportraad komt goed geformuleerd bij de juiste mensen terecht komt. Dus nu ziet iedereen, met name de gemeente, wat er gebeurt. In een onlangs met de burgemeester gehouden gesprek was dat ook merkbaar”. geslaagde evenement konden burgemees ter Machielsen en voorzitter Duivenvoorde een regen van prijzen en premies uitdelen aan de succesvolle eigenaren, trainers en rijders. De uitslag was: 1. Nagil Beroona 3250,-), 2. Lorrelot 1500,-), 3. Magowal 750,-), 4. Nurejev 475,-), 5. t/m 8. Min nie Bird, Nonon Buitenzorg, Onze Geert en Loena 150,-). i HAARLEM-IJMOND. Titelhouder Nelissen-DSS komt de eer toe gistera vond de spanning in de hoofdklasse soft bal teruggebracht te hebben door het ruim aan de leiding gaande Tempo Team HHC in eigen huis met een 3-1 nederlaag te confronteren. Onlangs waren we met een delegatie van de gemeente en de sportraad op bezoek in Hardenberg waar een dergelij ke raad al tien jaar functioneert en waar men volledige bevoegdheden kent. Ge weldig, iedereen weet waar de raad voor staat en wat men kan doen. Geen tussen komst meer van diverse ambtenaren maar rechtstreeks zaken doen. Zonder enig probleem. Ook in Zaanstad krijgt de sportraad alle bevoegdheden. Het moet dus kunnen, al blijf ik zeggen dat een tussenperiode van twee jaar waarin geen bevoegdheden zijn toegekend, bewezen heeft geen kwaad te kunnen. We zullen het echter wel met z’n allen waar moeten maken, ook de verenigingen. Een eerste vereiste van de sportraad is namelijk een achterban. Tot op heden hebben wij dat toch wel een beetje gemist. Ik denk ook dat de verenigingen tijd nodig hebben gehad om aan ons te wennen en zich ervan bewust moesten worden dat wij eenvoudig bestonden. Wanneer wij een maal verstrekkende bevoegdheden krij gen zal men wel moeten, maar daar wil ik het niet op aan laten komen. Men moet en ISIOWMAMMIS® 54- Sportraad-voorzitter Jan ten Hagen: bloc achter ons staan en de tendens bin nen de sportraad is zodanig dat men dat unaniem eist. Mocht onverhoopt blijken dat men ons toch in de kou laat staan dan kunnen wij als sportraad niet functione ren. Dan stappen wij op, zonder meer. Volgens mij is dat overigens niet meer dan logisch”. HEEMSKERK. Praten met Jan ten Hagen, voorzitter van de Heems kerkse sportraad, is in feite niets anders dan het aanhoren van een ongelooflijk enthousiast man die weloverwogen de tweejarige historie van de sportraad uit de doeken doet. „Het beste kan ik de sportraad vergelijken met een zeer teer plantje wat we de afgelopen twee jaar hebben gekweekt. Een plantje dat al aardig wat stormen heeft getrotseerd maar intussen wel zo gegroeid is dat het nu als een volwassen plant kan worden gezien”. l j X' 3

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 21