K.O.V. -VOORZITTER JANSEN: PvdA voorziet VVD in de in en examens STICHTINGSBESTUUR HOUDT SLAG OM DE ARM Bertje Stockey had de fraaiste kijkdoos oppositie Expositie van Nico Betjes bij Huize Scheybeeck i „HET VALT NU GELUKKIG NOG MEE” College grotendeels akkoord met salarisverbetering Slof-personeel w. o I XN& 3 Donkey Shot met vakantie Tegemoetkoming Éénrichtingsverkeer op stuk Kuikensweg hl GEWOND BIJ AANRIJDING Ledenvergadering Partij van de Arbeid Jaarvergadering Rabo-bank Illegale Chinees op vliegtuig gezet 7 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK 1978 WOENSDAG 28 JUNI (Van een onzer verslaggevers) Ier IF BEVERWIJK. „De werkloosheid in het basisonderwijs in deze regio is tot nu toe niet zorgwekkend. Nemen we bijvoorbeeld de re gio Arnhem bij de kop waar 70 onderwijzers in het katholieke basisonderwijs werkloos zijn, dan maak ik de situatie hier nog betrek kelijk gunstig noemen”. Dit zegt de heer P. J. Jansen, voorzitter van de Katholieke Onder wijs Vereniging, district Midden-Kennemer- land, dat zich uitstrekt van Velsen tot en met Castricum/Uitgeest. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Burgemeester en wethouders van Beverwijk zijn grotendeels akkoord gegaan met de voorstellen van het Stich tingsbestuur van „De Nieuwe Slof”, om de salarissen van drie vaste medewerkers van het ont moetingscentrum qua hoogte en/of opbouw te herzien. 5*^" Onderwijzersbond vreest werkloosheid in Umond i Bertje Stockey met zijn winnende kijkdoos op de gewonnen fiets. i (Van een onzer verslaggeefsters) Ivo-mavo ’t I- 1 1 Aan de Laan der Nederlanden staat van Nico Betjes het monument voor een omgekapte boom. s s Begin april besloot het kringbestuur een zogenoemde vacaturebank te openen waar werkzoekende collega’s bij het basisonderwijs en katholieke basisscholen snel met elkaar in contact konden komen als er bij een school in de regio een tijdelijke vacature ontstaat. De achterlig gende gedachte van de invallerscentrale zoals KVO- Midden Kennemerland voorzitter Jansen de vacature- In de Umond staan verscheidene beel den van Nico Betjes. De Stichting Ten toonstellingen verwijst naar hetgeen vo rig jaar ter gelegenheid van een tentoon stelling over deze kunstenaar werd ge schreven in een catalogus van Galerie Galjoen. Daarin werd hij als volgt ge kwalificeerd: „Een beeldhouwer in staal, levend temidden van de zware industri eën. Zijn atelier is op het Hoogoventer- rein, waar hij zijn materiaal vindt. Nico Betjes is een representant van de harde samenleving rondom deze industrie, die een stempel drukt op de woon- en wer komgeving; een stempel waaraan Nico Betjes een heel eigen vorm weet te geven. In tegenstelling tot de metaalnijver heid die staal verwerkt tot produkten waarin dit staal veelal onherkenbaar wordt, laat Nico Betjes het materiaal puur en naakt voor zich spreken. Hij toont het karakter en benut de tegenstel lingen welke in het materiaal te bereiken zijn en laat de vorm spreken en uiting geven van de organisch geëmotioneerde kanten versus de harde levenswijze in deze samenleving. Dit overigens zonder zich te eenzijdig op te stellen. Nico Betjes is een karakteristieke vertegenwoordiger van het kunstleven in de IJmond. Zijn werk past in het decor van dit gebied, maar de zachte vorm maakt de belofte tastbaar van leven”, aldus de tekst in deze catalogus. Vorig jaar exposeerde Nico Betjes nieuw werk in de burgerzaal van het Velsense raadhuis. bank noemt, heeft te maken met de vrees van de Vereni ging, dat de werkloosheid in de regio na de maand augustus sterk zal stijgen als blijkt dat een groot deel van de geslaagden van de Beverwijkse, Santpoortse, Alkmaarse en Bergense Pedagogische Academie niet aan de slag kan komen. Maar de sterke terugloop van het leerlingental op de scholen en de komst van een grote groep afgestudeerde onderwijzers aan de P. A.’s zijn voor de Katholieke Onder wijzers Vereniging toch ook wel indicaties dat het gunsti ge klimaat in Midden-Kennemerland snel kan verande ren. De heer Jansen: „Die vrees is er inderdaad. En juist daarom zijn we zo blij met die, zoals u noemt, vacature bank. Ongetwijfeld zal een fiks aantal P.A.-mensen niet aan de bak kunnen komen. In de nabije toekomst speelt de terugloop van het leerlingental een rol. In een tijd van een vrij normaal overschot aan onderwijzers is er voor de vakbond weinig werk aan de winkel. De schoolbesturen zorgen voor het opvullen van de vacatures. Maar zodra er onderwijzers werkloos dreigen te geraken, door wat voor oorzaak dan ook, dan komen de vakbonden in touw. Maar zover is het niet. Wij wachten de situatie af zoals zich die in september voordoet”, aldus voorzitter Jansen. Aan het invallen op school zitten nogal wat haken en ogen vooral wat betreft de tb- en de geneeskundige verklaring. „Een ingewikkelde materie. Daar kan onze man in Santpoort, de heer Stoop, alles over vertellen”. Onderwijzers die informatie willen of een aanmeldings formulier willen aanvragen bij de invallerscentrale kun nen zich wenden tot het administratiekantoor van het r.k. schoolbestuur Heemskerk, telefoon 30082, of de heer Janse, Mahlerstraat 33 te Heemskerk, telefoon 31658. Mavo Sancta Maria, Beverwijk. Ge slaagd voor mavo-4: Kees-Jan Appel, Frank Bakkum, Karin Baltus, Joke Bart, Marry van Bastelaar, Marjo Beers, Paul Benning, José Blom- mers, Kees de Boer, Lia Boersma, Jean nette v.d. Bos, Angela Brantjes, Ferry Claproth, Astrid de Cock, Ingrid van Die pen, Richard Dobber, Helma Draaisma, Frank Dijcks, Jan van Eeken, Trudy van Egmond, Herlène Eyking, Frank van Gils, Ronald de Groot, Karin Ham, Karin Her- garden, Mariëtte Hienkens, Ingrid Jonk, Henk Komen, Marisa Koolbergen, Karin v.d. Lem, John v.d. Lem, Fabiola Meiland, Volgens AROB-procedure werd een hoorzitting gehouden, waarin het Slof- bestuur de gelegenheid kreeg z’n bezwa ren nader toe te lichten. Tevens werd de kwestie aan de orde gesteld in de raads commissies voor culturele aangelegenhe den en financiën. Dit alles bracht het colle ge tot een nadere standpuntbepaling. Zo wel de argumenten van het Stichtingsbe stuur als het belang van een blijvend goed functioneren van De Nieuwe Slof, gekop peld aan de belangen van het betrokken personeel, vormden voor b. en w. aanlei- Niet verheeld wordt in het partij-orgaan dat de verkiezingsuitslag voor de PvdA teleurstellend is geweest. Zeventig stem men kwam men tekort voor een extra zetel en men schrijft dat op rekening van een kleine opkomst. Yvonne Metselaar, Anja Mul, Linda Nies ten, Yvonne v.d. Pas, Angelien Pepping, Han Pieters, Paulien Pilanen, Sonja Rum ping, Ciska Schelvis, Marcellino Schilder, Karin Schoenmaker, René Schut, Caspar Schutte, Joke Stam, Wim Teerenstra, Ria Teunissen, Yvonne Tiebosch, Jacqueline van Veen, Agnes Verberk, Marian Ver- duin, Corrie Vessies, Peter Voormeer, Tom Wilbrink, Ludwien de Wit. ding hun eerdere beschikking te herzien en grotendeels aan de bestuursverlangens gehoor te geven. Via wethouder ir. J. Camfferman, die deel uitmaakt van het Stichtingsbestuur van De Nieuwe Slof, is met het bestuur van het ontmoetingscen trum over het besluit overleg gepleegd. kwam. Beide auto’s werden zwaar bescha digd. Ook een verkeerszuil en een boom kwamen er niet zonder „kleerscheuren” van af. HEEMSKERK. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe kantoor aan het Europaplein schreef de Nutsspaarbank in mei een kijkdooswedstrijd uit voor de jeugd tot veertien jaar. Dinsdagmiddag werden in het bankgebouw aan tweeëntwintig kinderen de prijzen uitgereikt. Er kwamen zo’n zestig inzendingen binnen en alle deelnemer- tjes die niet in de prijzen vielen krijgen toch een troostprijs. Op de agenda staan onder meer de kan didaatstelling voor het gewestbestuur en de partijraad en een bespreking van de stand van zaken met betrekking tot de collegevorming in Heemskerk. BEVERWIJK. Hoewel de evaluatie van de verkeersmaatregelen op de ver lengde Plesmanweg nog niet is afgerond, heeft het Beverwijkse college in overleg met de verkeerscommissie besloten op een stuk van het nieuw aangelegde ge deelte van de Kuikensweg tussen Ples manweg en Alkmaarseweg éénrichtings verkeer in te stellen. f e e c i i e Stichtingsvoorzitter Jan van den Berg weet nog niet, of de tegemoetkoming aan de salariswensen voor het bestuur van „De Nieuwe Slof” aanleiding zal vormen de AROB-procedure stop te zetten. Over de salariëring van één van de medewer kers bestaat tussen bestuur en gemeente nog (een financieel vrij fors) verschil van mening. Deze week heeft het bestuur zich over de kwestie beraden, maar omdat het vereiste quotum niet aanwezig was, kon geen beslissing worden genomen. Volgen de week woensdag komt het bestuur op nieuw in vergadering bijeen en dan moe ten spijkers met koppen worden geslagen. Mocht het bestuur de procedure voort willen zetten, dan komt de zaak voor de Raad van State. Een definitieve uitspraak kan in dat geval echter nog lang op zich laten wachten. AERDENHOUT. Heuveltje Geslaagd voor het eindexamen ma- vo-3 Rita Diependaal, Santpoort. Ge slaagd voor het eindexamen mavo-4 Eddy Hilterman, Eeuwe Koot, Henriet te Plak, Hanneke Voortman, Sant poort. Michiel Dekker, Elsbeth Dubel, Rheny van Oudvorst, Velsen’ Robert Kievits, Umuiden. Karl Diegelmann, Beverwijk. 4 I 1 a „De invallerscentrale heeft op dit moment een vrij beperkte betekenis”, aldus de heer Jansen. „Na de publi- katie in de regionale dagbladen meldden zich vijf werklo ze onderwijzers bij het administratiekantoor van het Heemskerkse r.k. schoolbestuur aan. Veel meer aanmel dingen hadden we ook niet verwacht omdat we uit contac ten met het Gewestelijke Arbeidsbureau al hadden begre pen dat er in deze regio slechts zeven onderwijzers werk loos zijn. Hoewel landelijk bezien het overschot aan onderwijzers sterk toeneemt zijn we hier gelukkig op dit moment tevreden over de situazie.” king van het college aari. Tevens werd de zaak onder de aandacht van de raad ge bracht. In het kader van de AROB- procedure is zo’n aanpak-op-twee-fronten tegelijk een ongebruikelijke zaak, maar b. en w. konden er wel begrip voor opbren gen dat het Stichtingsbestuur deze weg bewandelde. Toen ook de gemeenteraad gezien het belang van de kwestie bereid bleek een uitzondering te maken, legde het college zich bij deze wijze van behandelen van de drie bezwaarschriften neer. HEEMSKERK. In het partijblad „Rood Heemskerk” van de PvdA geeft lijsttrekker Martin de Groot zijn visie op de collegevorming in Heemskerk. Uitgaande van de verkiezingsuitslag (CDA tien zetels, VVD drie, PvdA 7, D’66 2 en PPR/PSP één) vindt de heer De Groot een combinatie CDA-PvdA het meest voor de hand liggen. HEEMSKERK. Het jongerencentrum „Donkey Shot” aan de A. Verherentstraat zal wegens vakantie gesloten zijn van 26 juni tot 4 augustus. De medewerkers gaan met vakantie. In die tijd zal het gebouw wat opgeknapt worden. Inmiddels zijn de voorbereidin gen al getroffen voor het nieuwe seizoen. In de eerste maanden kan men deelnemen aan enkele cursussen, zoals pottenbakken, Engels, fotografie en textiele werkvormen. Voorts staan er „projecten” op het pro gramma, die betrekking hebben op onder werpen als schoolverlaters, alcohol en sexualiteit. De bands zijn ook al geboekt, onder meer: Massada, Jen Rog, Normaal, Cake, Solution, Herman Brood, Bintangs, Grup- po Sportivo, Spaak, Barrelhouse en Ame rican Gypsy. Einde augustus wordt het derde popfestival voor beginnende groe pen gehouden. Verder komen nog het duo Jansen en Duijff, Fakir King Raja Sindra, Vara’s drive-in discotheek, De Nieuwe Ko medie, het Hekelkabaret en een steelband. Op verzoek van velen is Armand gevraagd en zal Bots optreden. „Zo’n college zou tenminste steunen op zeventien van de drieëntwintig raadsze- tels, met wellicht instemming van D’66 en PPR/PSP. Dat is dan een ruime afspiege ling van de verkiezingsuitslag. Een opposi tie van rechts de VVD en een kritische benadering vanuit D’66 en PPR/PSP zou een gezond tegenwicht kunnen vor men in de plaatselijke democratie”, aldus Martin de Groot, die vanavond weer aan de onderhandelingstafel gaat zitten in het Heemskerkse raadhuis. Het bestuur heeft in het partijblad aan- gekondigd, dat de ledenvergadering op nieuw bijeen zal worden geroepen voor advies voordat er definitieve besluiten zul len vallen over al of niet zitting nemen in het college. BEVERWIJK. In het kader van de Toer-in organiseert de Stichting Ten toonstellingen Beverwijk van 1 juli tot en met 31 juli een tentoonstelling met oude en nieuwe werken van plaatsge noot Nico Betjes in het park Scheybeeck en de hal van de Kennemer Oudheidka mer. De expositie van de beeldhouwer wordt vrijdagmiddag 30 juni om vijf uur officieel geopend door wethouder F.Kaebisch. De binnententoonstelling is elke dag te bezichtigen van twee tot vijf uur. BEVERWIJK. Dinsdagmiddag raakte een 21-jarige Beverwijker automobilist licht gewond toen hij, rijdende over de Wijk aan Duinerweg geen voorrang kreeg I van een automobilist die van de Plantage Om te verhinderen dat met name het Hoogovenverkeer uit de richting Castri- cum de Kuikensweg als sluiproute zou gaan gebruiken, was de aansluiting tussen het nieuwe gedeelte van de Kuikensweg en de Plesmanweg tot nu toe niet toeganke lijk. Aangezien het in- en uitdraaien van de Kuikensweg vanaf de Alkmaarseweg voor het autobusverkeer met bestemming Sportfondsenbad problemen opleverde, achtte men het wel gewenst dat de Kui kensweg ook vanaf de Plesmanweg inge reden zou kunnen worden. Om ongewenst sluipverkeer te voorkomen, is besloten éénrichtingsverkeer in te stellen op de eerste vijftig meter van dit stukje Kuikens weg. De maatregel is genomen mede naar aanleiding van een desbetreffend verzoek schrift van een Kuikensweg-bewoner. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Partij van de Ar beid, afdeling Heemskerk, houdt maan dag 26 juni een ledenvergadering in het buurthuis „De Zandkraai”. tact op met het college over de naar haar mening ontoereikende stafbezetting en de te lage salariëring van één medewerker. Overeenstemming kon niet worden be reikt, aangezien b. en w. alvorens toestem ming voor personeelsuitbreiding of salarisaanpassing te geven eerst inzicht wilden hebben in de tekorten van het ont moetingscentrum. Daarmee werd de zaak wat b. en w. betreft een beetje op de lange baan geschoven. Om de exploitatie van „De Nieuwe Slof” niet in gevaar te laten komen, benoemde het bestuur van het ontmoetingscentrum na verloop van tijd op eigen houtje twee nieuwe personeelsleden. Dat stelde het col lege voor een voldongen feit. Het Stich tingsbestuur werd schriftelijk meegedeeld dat men de noodzaak van de personeels uitbreiding wel inzag, maar dat een meer derheid binnen b. en w. alleen met de benoemingen kon instemmen wanneer bij het éne personeelslid van een andere sala- ris-opbouw werd uitgegaan en de andere stafkracht op part-time basis werd aange steld. Ingevolge de wet AROB tekende het Slof-bestuur bezwaar tegen deze beschik- BEVERWIJK. „De zelfstandige on dernemer en de overheid”, was het onder werp dat centraal is gesteld tijdens de jaarvergadering van de Rabobank in Be verwijk. De kredietadviseurs ing. G. C. de Rijk en R. A. Weijers van de centrale bank hielden inleidingen. De huishoudelijke agenda kon snel wor den afgewerkt. In zijn inleiding gaf voor zitter C. M. de Goede een overzicht van de positie van de bank, die in maart het nieuwe gebouw aan het Stationsplein opende. De bank telde einde 1977 in totaal 37.000 rekeninghouders. Algemeen directeur M. Gras gaf een toelichting op de balans, die op een totaal van ruim honderdvijftig miljoen kon wor den afgesloten, tegen ruim honderddertig miljoen in 1976. De spaargelden zijn opge lopen tot 82.358.325,- (vorig jaar ƒ70.637.109,-). Het winstsaldo beliep 174.258,- tegen vorig jaar 155.594,-. De Winst gaat naar de algemene reserve. Bij de bestuursverkiezing waren voorzit ter C. M. de Goede en de heren L. H. Klein en J. W. A. Koster als leden van de Raad van Toezicht aftredend. Zij zijn herkozen. BEVERWIJK. De politie heeft giste ren een illegaal in de stad verblijvende Chinees op het vliegtuig gezet, richting Hongkong. De Chinees, die werkte in een restaurant aan de Zeestraat, diende de enkele reis naar het Verre Oosten zelf te betalen. - -. '4 Via reclamemateriaal kregen de kinderen de kijkdoosfiguurtjes huis-aan-huis thuisgestuurd. Dinsdagmiddag bleek in de bank met hoeveel vernuft deze figuur tjes waren verwerkt in schoenendozen en ander materiaal, sommigen met een complete verlichting via een batterij, andere met kleureffecten via doorschijnend papier. Met allerlei materialen waren er dorpen en huizen gebouwd, gordijntjes gemaakt, gras geplant en andere mogelijkheden benut om aan het ter beschikking gestelde materiaal zoveel toe te voegen dat de kijkdoos prijswinnend zou worden. De achtjarige Bertje Stockey, die een nieuwe fiets won, vertelde enkele dagen druk te zijn geweest met zijn kijkdoos. Omdat de kinderen er zoveel werk aan hadden gehad was de bank niet karig met de prijzen: rolschaatsen, een horloge, poppen, bouwdozen, borduurdozen, puzzels en langspeelplaten leverden dinsdag middag veel blij gemaakte kinderen op. De tweede prijs was voor Liesbeth van den Heuvel en Peter de Wildt mocht de derde hoofdprijs in ontvangst nemen. Een maand geleden ging het Stichtings bestuur, gebruik r akend van de zoge noemde AROB-procedure, bij het college in beroep tegen een eerdere afwijzing van de verzoeken om salarisaanpassing. De drie bezwaarschriften die het bestuur toen bij b. en w. indiende hebben resul taat afgeworpen, want het college heeft nu besloten in grote lijnen alsnog met de financiële verlangens van het Slof- bestuur in te stemmen. De salariëringskwestie van enkele van de vaste Slofpersoneelsleden speelt al ruim een jaar. Vorig jaar mei nam het Stichtingsbestuur voor de eerste maal con- I ■Sx

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7